EKSTRA
MENÜ

Su-27

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 32.380 haberi bulunmuştur.

Su-27 Haberleri

NATOdan Baltık Denizinde Rus askeri uçaklarına önleme

NATO'dan Baltık Denizi'nde Rus askeri uçaklarına önleme

NATO'ya bağlı savaş uçakları, Baltık Denizi üzerinde Rus askeri uçaklarına önleme yaptı.

21.04.2021Dünya
Rusya’dan Ukrayna’ya Karadeniz’den abluka

Rusya’dan Ukrayna’ya Karadeniz’den abluka

Ukrayna sınırına 60 bin, işgali altındaki Kırım’a 40 bin asker sevk eden Rusya, son olarak Ukrayna’yı Karadeniz’den de tatbikat bahanesiyle abluka altına aldı. Rusya, Kerç Boğazı ile Karadeniz’e bağlanan Azak Denizi’ni askeri gemilere kapattı, ticari gemiler ise kontrollü geçebilecek.

18.04.2021Dünya
Karadenizde ABD ve Rusya arasında tehlikeli yakınlaşma

Karadeniz'de ABD ve Rusya arasında tehlikeli yakınlaşma!

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz’de ABD’ye ait B-52 bombardıman uçaklarının uçuş gerçekleştirdiğini ve Rus savaş uçakları tarafından engelleme yapıldığını açıkladı.

14.09.2020Dünya
Rus savaş uçakları ABD bombardıman uçaklarını engelledi

Rus savaş uçakları ABD bombardıman uçaklarını engelledi

Rusya Ulusal Savunma Yönetim Merkezi 8 Rus savaş uçağının, 3 ABD bombardıman uçağının Karadeniz üzerinde ülke sınırlarına girişini engellediğini duyurdu.

5.09.2020Dünya
ABD, Rus savaş uçağının ‘tehlikeli’ manevrasını paylaştı

ABD, Rus savaş uçağının ‘tehlikeli’ manevrasını paylaştı

ABD ordusu, Rusya’ya ait Su-27 savaş uçağının ABD’ye ait B-52H tipi bombardıman uçağına yakın bir mesafede manevra yaptığı görüntüleri yayınladı. ABD ordusu görüntüleri, ‘tehlikeli ve profesyonellik dışı’ olarak değerlendirdi.

30.08.2020Dünya
ABD görüntüleri paylaştı Rusyanın maskesi düştü

ABD görüntüleri paylaştı! 'Rusya'nın maskesi düştü'

ABD'nin Afrika Kuvvetleri Komutanlığı (AFRICOM), Rusya'nın güvenlik şirketi Wagner aracılığı ile Libya'da askeri ekipman konumlandırmaya devam ettiğine ilişkin uydu fotoğrafları yayınladı. AFRICOM Harekat Direktörü Tuğgeneral Bradford Gering, "Rusya, Wagner grubuna kaynak ve ekipman sağlayarak Libya'da kimseye yarar sağlamayan bir rol oynamayı sürdürüyor. Uydu görüntüleri Rusya'nın sürekli inkarlarının maskesini düşürüyor." ifadesini kullandı.

24.07.2020Dünya
Rusya son dakika olarak duyurdu Flaş ABD açıklaması...

Rusya 'son dakika' olarak duyurdu! Flaş 'ABD' açıklaması...

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz ve Baltık Denizi’nde ABD’ye ait B-1B tipi bombardıman uçaklarının tespit edildiğini ve Rus savaş uçaklarının, bombardıman uçaklarının önünü kesmek için mücadele ettiğini duyurdu.

29.05.2020Dünya
Rus yapımı Su-27 savaş uçağı Karadenizde düştü

Rus yapımı Su-27 savaş uçağı Karadeniz'de düştü

Rusya Savunma Bakanlığı, bir Su-27 savaş uçağının Karadeniz’de düştüğünü açıkladı.

25.03.2020Dünya
İş bulup kızını yanına alacağı günü bekliyor

İş bulup kızını yanına alacağı günü bekliyor

DİYARBAKIR'da lise öğrencisi iki erkek kardeşiyle yaşayan Özlem Su (27), ayrıldığı ve İstanbul'da yaşayan dini nikahlı eşinin yanındaki kızının hasretini çekiyor. İş bulup 6 yaşındaki kızını yanına almak isteyen Su, "Birilerinin sesimi duyup elimden tutmasını istiyorum" dedi.

14.03.2020Gündem
Pist kenarındaki görevlileri savurdu

Pist kenarındaki görevlileri savurdu

Belçika’da düzenlenen Sanicole Airshow sırasında Ukrayna’ya ait bir SU-27 savaş uçağı, yarattığı hava akımıyla, pist kenarında duran 2 görevlinin savrulmasına neden oldu.

20.10.2019Avrupa
SU 57 uçağının özellikleri nedir Hayalet uçak SU-57

SU 57 uçağının özellikleri nedir? Hayalet uçak SU-57

SU 57 savaş uçağı, teknik özellikleri ile merak konusu oldu. Rus Sukhoi firmasının ürettiği SU-57 savaş uçağı, 5. nesil olarak adlandırılmaktadır. Rus Hava Kuvvetleri tarafından kullanılan SU-57 savaş uçağı, görünmezlik özelliği ile hayalet uçak olarak da adlandırılmaktadır. Peki, SU 57 uçağının özellikleri nedir? İşte, o uçak hakkında merak edilen bazı bilgiler

28.08.2019Gündem
Ve o detaylar yeni ortaya çıktı... Oklar Rusyaya döndü

Ve o detaylar yeni ortaya çıktı... Oklar Rusya'ya döndü

NATO, dün yaşanan jet krizinde Rus savaş uçaklarının "güvenli olmayan manevra gerçekleştirdiğini ve NATO jetlerinin uçuş yolunu kestiğini" açıkladı.

14.08.2019Dünya
O görüntü ortaya çıktı... Tehlikeli tırmanış

O görüntü ortaya çıktı... Tehlikeli tırmanış!

Rusya, NATO’ya ait bir uçağın, Baltık Denizi üzerinde, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu taşıyan bir uçağa yaklaştığı o anların görüntülerini yayınladı.

13.08.2019Dünya
Rus jetleri, bakan uçağına yaklaşan NATO jetini uzaklaştırdı

Rus jetleri, bakan uçağına yaklaşan NATO jetini uzaklaştırdı

Rusya Savunma Bakanlığı, Baltık Denizi üzerinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yu taşıyan uçağa yaklaşan F-18 Hornet tipi NATO uçağının, Rusya ordusuna ait Su-27 tipi iki uçak tarafından uzaklaştırıldığını açıkladı.

13.08.2019Haber
Son dakika... Rusya Savunma Bakanı Şoygu’nun uçağına yaklaşmaya çalışan NATO uçağı uzaklaştırıldı

Son dakika... Rusya Savunma Bakanı Şoygu’nun uçağına yaklaşmaya çalışan NATO uçağı uzaklaştırıldı

Rusya Savunma Bakanlığı, Baltık Denizi üzerinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yu taşıyan uçağa yaklaşan F-18 Hornet tipi NATO uçağının, Rusya ordusuna ait Su-27 tipi iki uçak tarafından uzaklaştırıldığını açıkladı.

13.08.2019Dünya
Su-35’in özellikleri neler

Su-35’in özellikleri neler?

ABD’nin F-35 programından Türkiye’yi çıkarma kararının ardından Rusya’dan Türkiye’ye Su-35 teklifi geldi. Rus devlet savunma sanayisi şirketi Rosteh'in Üst Yöneticisi (CEO) Sergey Çemezov, Rusya'nın Türkiye'ye Su-35 savaş uçağı satmaya hazır olduğunu bildirdi. Açıklama ardından Su-35’in özellikleri merak konusu oldu. Peki, Su-35’in özellikleri neler?

18.07.2019Gündem
Karadeniz’de Amerikan-Rus restleşmesi

Karadeniz’de Amerikan-Rus restleşmesi

ABD’nin eski Sovyet cumhuriyetleri Ukrayna, Gürcistan ve Moldova’nın katılımıyla 1-15 Temmuz tarihleri arasında Karadeniz’de başlattığı ‘Sea Breeze-2019’ tatbikatı Rusya’yı alarma geçirdi.

6.07.2019Dünya
Rusya Amerikan B-52 savaş uçağına önleme uçuşu yapıldı

Rusya Amerikan B-52 savaş uçağına önleme uçuşu yapıldı

Rusya Savunma Bakanlığı, iki Rus Su-27 uçağının Baltık Denizi üzerinde Rusya sınırına yakın mesafede seyreden nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçağına önleme uçuşu yaptığını duyurdu.Bakanlık, Rus uçaklarının B-52’ye refakat ettiğini, ABD uçağının rotasını Rusya sınırlarından farklı yöne çevirmesi sonrası üslerine geri döndüğünü ifade etti. Bakanlık o anlara dair de görüntü yayınladı.

21.03.2019Haber
Rusya ve ABD Baltık Denizinde karşı karşıya geldi

Rusya ve ABD Baltık Denizi'nde karşı karşıya geldi

Rusya Savunma Bakanlığı, iki Rus Su-27 uçağının Baltık Denizi üzerinde Rusya sınırına yakın mesafede seyreden nükleer kapasiteli B-52 bombardıman uçağına önleme uçuşu yaptığını duyurdu.

21.03.2019Dünya
Son dakika... Baltık Denizi semalarında uçak gerginliği

Son dakika... Baltık Denizi semalarında uçak gerginliği

Rusya, Baltık Denizi üzerinde ABD'ye ait Poseidon P-8A anti-denizaltı uçağına önleme yaptı.

28.01.2019Dünya
Son dakika... Rusyadan gerilimi tırmandıracak hamle

Son dakika... Rusya'dan gerilimi tırmandıracak hamle

Rusya Savunma Bakanlığı, Kırım'da 10'dan fazla savaş uçağı konuşlandıracağını duyurdu.

17.12.2018Dünya
Son dakika... Ukrayna savaş uçağı düştü

Son dakika... Ukrayna savaş uçağı düştü!

Ukrayna ordusu, SU-27 tipi savaş uçağının düştüğünü açıkladı.

15.12.2018Dünya
Rus jeti, Karadenizde keşif uçuşu yapan ABD uçağını taciz etti

Rus jeti, Karadeniz'de keşif uçuşu yapan ABD uçağını taciz etti

Rus Su-27 tipi savaş uçağı, Karadeniz üzerinde keşif yapan ABD donanmasına ait EP-3 tipi uçağını engelledi. ABD Savunma Bakanlığı, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada Rus uçağının ABD'ye ait uçağı Karadeniz üzeninde 25 dakika boyunca taciz ettiğini duyurdu.Pentagon, Rus uçağının yüksek hızla ve tehlikeli bir biçimde ABD donanmasına ait uçağa yaklaştığını ve pilotlar ile mürettebatın yaşamını tehlikeye soktuğunu açıkladı. Açıklamada, ABD keşif uçağına birkaç metre kalıncaya kadar yaklaştıktan sonra hızını artırarak ilerleyen Rus uçağının yarattığı itmeden dolayı ABD'ye ait uçakta türbülans yaşandığı belirtildi. Rus uçağının havada ABD uçağına yaklaştığı ve hızını artırarak uzaklaştığı anlar kameralara da yansıdı.

6.11.2018Haber
Alarm verildi ABD ve Rusyadan peş peşe açıklamalar geldi

Alarm verildi! ABD ve Rusya'dan peş peşe açıklamalar geldi

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Rus hava kuvvetlerine bağlı savaş uçağının ABD ordusuna ait keşif uçağını Karadeniz üzerinde 25 dakika boyunca taciz ettiğini açıkladı. Pentagon sözcülerinden Eric Pahon, Rus uçağının Amerikan uçağına çok yaklaştığını belirterek, "Bunu tehlikeli kılan şey, telsiz irtibatını sağlamadılar ve uçağımıza çok yaklaştılar." dedi. Rusya Savunma Bakanlığı da bir açıklama yaparak Rus sınırına doğru uçan menşei belirsiz bir hedefin belirlenmesi üzerine alarm verildiği ve kısa süre sonra ABD ordusuna ait olduğu anlaşılan keşif uçağına Su-27 avcı savaş uçağı ile "güvenli bir şekilde önleme" yapıldığını bildirdi.

6.11.2018Dünya
Ukrayna: Rus gemi ve uçakları, gemilerimizi taciz etti

Ukrayna: Rus gemi ve uçakları, gemilerimizi taciz etti

Ukrayna Deniz kuvvetleri, Rus deniz karasularında ilerlerken Rus ordusuna bağlı gemilerin ve savaş uçaklarının kendilerini taciz ettiğini iddia etti.

24.09.2018Dünya
Japonya Rus uçaklarını püskürttü

Japonya Rus uçaklarını püskürttü

Japonya Hava Savunma Kuvvetleri izinsiz hava sahalarına giren Rus savaş uçaklarını uzaklaştırmak için kendi savaş uçaklarını kaldırdıklarını duyurdu.

19.09.2018Dünya
Sukhoi Su-30 uçağının özellikleri nelerdir

Sukhoi Su-30 uçağının özellikleri nelerdir?

Sukhoi Su-30 uçağı, Rus Hava Kuvvetleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. 1996 yılında hizmete giren Sukhoi Su-30 uçağı, avcı uçağı olarak tanımlanmaktadır. Dünyada Hindistan, Çin ve Rusya Hava Kuvvetlerinde kullanılan bu uçak, 2 kişilik mürettebat kapasitesine sahiptir. İşte, Sukhoi Su-30 uçağının özellikleri ve detaylı bilgiler

3.05.2018Gündem
Karadenizde yüksek gerilim Rusya ABD uçağına müdahale etti

Karadeniz'de yüksek gerilim! Rusya ABD uçağına müdahale etti

Rus Su-27 uçağı, Karadeniz’de sınırlarına yaklaşan ABD’ye ait EP-3 uçağını engelledi. Su-27’nin müdahalesinden sonra EP-3 yönünü değiştirdi.

31.01.2018Dünya
Karadenizde sıcak dakikalar... Rus ve ABD uçakları arasında gerilim

Karadeniz'de sıcak dakikalar... Rus ve ABD uçakları arasında gerilim

ABD Savunma Bakanlığı, Karadeniz üzerinde seyreden Donanma'ya ait keşif uçağının Rus Su-27 tipi bir jet tarafından tehlikeli bir şekilde engellendiğini duyurdu.

29.01.2018Dünya
Son dakika... Bakanlık Çiftlik Bank için inceleme başlattı

Son dakika... Bakanlık Çiftlik Bank için inceleme başlattı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, son dönemde vatandaşlar tarafından saadet zinciri olduğu gerekçesiyle şikayet konusu olan Çiftlik Bank isimli sanal oyun için inceleme başlattı.

29.11.2017Ekonomi
Türk Yıldızları Rusya’da gösteri yaptı

Türk Yıldızları Rusya’da gösteri yaptı

Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında düzenlenen “Army-2017” gösterilerine Türkiye’den “Türk Yıldızları” akrobasi uçuş ekibi de ilk defa katıldı.Cuma günü Moskova yakınlarında gösterilerin yapıldığı “Kubinka” askeri havalimanına inen 8 adet F-5 uçağının komutanı kadın Binbaşı Esra Öztay’ın çıkması Rus seyircileri oldukça şaşırttı.

26.08.2017Dünya
ABD ve Rus uçakları aşırı yaklaştı

ABD ve Rus uçakları aşırı yaklaştı!

Hafta başında ABD'nin duyurduğu haberin fotoğrafları paylaşıldı, bazı karelerde SU-27'deki Rus pilot bile görülebiliyor.

24.06.2017Dünya
Baltık Denizindeki it dalaşının görüntüleri

Baltık Denizi'ndeki 'it dalaşı'nın görüntüleri

NATO uçağı Baltık üzerinde Rusya Savunma Bakanı Şoygu'nun uçağına tehlikeli bir şekilde yakınlaşınca Rus uçakları acil havalandı. NATO'nun F-16 uçağının Baltık suları üzerinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun uçağına tehlikeli bir şekilde yakınlaştığı, fakat Rus Su-27 uçağının bu durumu engellediği belirtildi. Rus haber ajansı Ria Novosti'de yer alan haberde, NATO'nun uçaklarının Şoygu'nun uçağı Kaliningrad'a doğru giderken eşlik etmek istediği, fakat Rus Su-27 uçağının havalanarak iki uçağın arasına girdiği belirtildi. Bakanın bulunduğu uçak Su-27 uçağının eşliğinde uçuşuna devam etti. Kremlin bu konuyu yorumlamaktan kaçınarak tüm soruları Savunma Bakanlığı'na yönlendirdi.

22.06.2017Haber
Rus bakanın uçağına taciz iddiası

Rus bakanın uçağına taciz iddiası

BATI askeri ittifakı NATO ile Rusya arasında son dönemde artan havada dalaş olayları savunma bakanı düzeyine kadar ulaştı.

21.06.2017Dünya
Havadaki krize ilişkin ilk görüntüler

Havadaki krize ilişkin ilk görüntüler!

Rus basını, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yu taşıyan uçağa NATO'ya ait bir F-16'nın yaklaşmasına ait ilk görüntüleri yayınladı. Öte yandan, Rusça yayın yapan Korrespondent.net internet sitesine göre, Su-27 ve F-16'nın havada yakınlaşması üzerine bir NATO temsilcisi yaptığı açıklamada Savunma Bakanı Şoygu'nun uçakta olduğunu bilmediklerini belirtti.

21.06.2017Dünya
Son dakika... Havada tehlikeli yakınlaşma

Son dakika... Havada tehlikeli yakınlaşma!

Reuters haber ajansı, Rus savaş jetlerinin NATO'ya ait bir F-16 uçağının Rusya savunma bakanını taşıyan uçağa yaklaşması nedeniyle havalanarak NATO uçağını uzaklaştırdığını duyurdu. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise uçaktan indikten sonra açıklama yaptı.

21.06.2017Dünya
Flaş gelişme... Rus jetleri iki kez havalandı

Flaş gelişme... Rus jetleri iki kez havalandı!

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rus jetlerinin Baltık Denizi'nin üzerinde ABD'ye ait bir savaş uçağını havada engellediğini açıkladı. Öte yandan, Rusya Savunma Bakanlığı, Norveç'e ait P-3 Orion tipi denizaltısavar uçağına Rus MiG-31 savaş uçağı tarafından önleme yapıldığını duyurdu

6.06.2017Dünya
Son dakika: Rusya açıkladı Tehlikeli yakınlaşma

Son dakika: Rusya açıkladı! Tehlikeli yakınlaşma

Rusya'dan yapılan açıklamada Rus Su-30 uçağının Karadeniz'de Rusya sınırına yaklaşan ABD'ye ait P-8A Poseidon uçağını engellemek için uçuş gerçekleştirdiği belirtildi.

12.05.2017Dünya
Kazakistanda savaş jeti düştü

Kazakistan'da savaş jeti düştü

Kazakistan'da eğitim uçuşu yapan Su-27 tipi jet düştü, jetin pilotu sağ kurtuldu.

21.12.2016Dünya
Kazakistanda savaş jeti düştü

Kazakistan'da savaş jeti düştü

Kazakistan'da eğitim uçuşu yapan Su-27 tipi jet düştü, jetin pilotu sağ kurtuldu.

21.12.2016Dünya
Rus uçağından Karadeniz üzerinde ABD uçağına önleme

Rus uçağından Karadeniz üzerinde ABD uçağına önleme

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Karadeniz üzerinde bir Rus savaş uçağının ABD'ye ait bir askeri keşif ve gözetleme uçağına önleme yaptığını bildirdi.

7.09.2016Dünya
Rus savaş uçağı SU-27 gösteride yere çakıldı

Rus savaş uçağı SU-27 gösteride yere çakıldı

Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarındaki Puşkinskiy bölgesinde Su-27 tipi bir savaş uçağı düştü.

9.06.2016Dünya
Rus jeti Amerikan keşif uçağıyla burun buruna geldi

Rus jeti Amerikan keşif uçağıyla burun buruna geldi

ABD Savunma Bakanlığı, Baltık Denizi'nde uluslararası sularda gerçekleşen olayda bir Rus jetinin, Amerikan keşif uçağını taciz ettiğini bildirdi.

30.04.2016Dünya
Baltık Denizi’nde ikinci ABD-Rusya gerilimi

Baltık Denizi’nde ikinci ABD-Rusya gerilimi

Rusya ile ABD silahlı kuvvetleri arasında Baltık Denizi’nde bir gerginlik daha hafta başında Baltık Denizi’nde Rus savaş uçaklarının Amerikan “Donald Cook” destroyerini taciz etmelerinin ardından ABD’ye ait Boeing RC-135 casus uçağına yine aynı bölgede SU-27 Rus avcı uçağı tehlikeli ölçüde yaklaştı.

17.04.2016Dünya
ABD ile Rusya arasında Baltık gerilimi tırmanıyor

ABD ile Rusya arasında 'Baltık' gerilimi tırmanıyor

Rusya ile ABD silahlı kuvvetleri arasında bir gerginlik daha… Hafta başında Baltık Denizi’nde Rus savaş uçaklarının “Donald Cook” destroyerini taciz etmelerinin ardından dün de ABD’ye ait Boeing RC-135 casus uçağı yine aynı bölgede SU-27 Rus avcı uçağıyla az kalsın çarpışıyordu.

17.04.2016Dünya
NATO uçaklarıyla Rus Su-27 jetleri arasındaki gerginlik

NATO uçaklarıyla Rus Su-27 jetleri arasındaki gerginlik

NATO savaş uçakları Baltık denizi üzerinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’yu koruyan Rus jetlerini takibe aldı. Şoygu’nun uçağını koruyan Rus jetleriyle NATO uçaklarının restleşme anları kameralara yansıdı.

30.03.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Tek çare milli muharebe uçağı

Ekonomik olarak en geride kalan ülkeler dahi mutlaka savaş uçağı alıyor. Yemelerinden içmelerinden kesilerek alınan bu savaş uçaklarıyla satın alındıkları ülkelere uzun yıllar bağımlı kalıyorlar. Yedek parçadan pilot-teknisyen eğitimine, yazılıma kadar sürekli avuç dolusu para harcanıyor. Kendi savaş uçağınızı yapamadığınız sürece yakayı kaptırıyorsunuz. Türkiye de bu yönde attığı adımlarla dikkat çekiyor...

19.05.2021

New York’ta patlamanın olduğu o gece

New York Soho House’da tanıştığım bir Amerikalının, “İstanbul’a geçen yaz gelmiş, çok sevmiştim. Şimdi oraya gitmek ürkütüyor, nasıl güvenli mi?” diye sormasının üzerinden iki saat filan geçmişti ki Chelsea’de patlama olduğu haberi geldi.

18.09.2016

İlle de hukuk

KANUN çıkararak yargı kurumlarını sıfırlamanın tarihimizde görülmediğini, 27 Mayıs’ta darbecilerin Yargıtay ve Danıştay’da siyasi tasfiyeler yaptığını yazmıştım.

17.06.2016