EKSTRA
MENÜ

Su 24

Su 24 haberleri sayfasında güncel ve son dakika Su 24 hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 63.167 Su 24 haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Su 24 Haberleri

Rusyadan İngiltereye protesto notası

Rusya'dan İngiltere'ye protesto notası!

Dün Karadeniz'de yaşanan askeri gerilimin yankıları sürüyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Karadeniz'de "sınır ihlali yaptığı" gerekçesiyle İngiltere'ye protesto notası verdi.

24.06.2021Dünya
Son dakika: Karadenizde savaşın eşiğinden dönüldü... İşte saniye saniye yaşananlar

Son dakika: Karadeniz'de savaşın eşiğinden dönüldü... İşte saniye saniye yaşananlar

Dün Karadeniz'de İngiliz ve Rus donanması arasında yaşanan sıcak temasın yankıları sürüyor. Dünyanın nefesini tutarak izlediği anlarda gemiden olan İngiliz muhabir Karadeniz'de yaşananları saniye saniye anlattı. Kremlin'den yapılan yeni açıklamada yaşanan olay 'kabul edilemez bir provokasyon' olarak nitelendirildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise Rusya'nın 'karasularımız ihlal edildi' iddiasını yalanladı.

24.06.2021Dünya
Karadeniz’de tehlikeli restleşme

Karadeniz’de tehlikeli restleşme

Karadeniz, NATO’nun ‘Deniz Meltemi’ tatbikatı öncesi ısındı. Rus jeti, karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle İngiliz destroyerine uyarı ateşi açtı. İngiltere’nin doğrulamadığı olayın detaylarını Rusya Savunma Bakanlığı paylaştı.

24.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Rusya, İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı Karadenizde restleşme

Son dakika haberi: Rusya, İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı! Karadeniz'de restleşme

RIA'da yer alan son dakika gelişmesine göre, Rus savaş gemisi, Karadeniz'de İngiliz savaş gemisine uyarı ateşi açtı. Rusya Savunma Bakanlığı İngiliz gemisinin Rus karasularından çıkarılması için savaş uçaklarının da kullanıldığını duyurdu. İngiltere Savunma Bakanlığı ise yaptığı açıklamada herhangi bir uyarı atışı yapılmadığını söyledi.

23.06.2021Dünya
Rusya’dan Ukrayna’ya Karadeniz’den abluka

Rusya’dan Ukrayna’ya Karadeniz’den abluka

Ukrayna sınırına 60 bin, işgali altındaki Kırım’a 40 bin asker sevk eden Rusya, son olarak Ukrayna’yı Karadeniz’den de tatbikat bahanesiyle abluka altına aldı. Rusya, Kerç Boğazı ile Karadeniz’e bağlanan Azak Denizi’ni askeri gemilere kapattı, ticari gemiler ise kontrollü geçebilecek.

18.04.2021Dünya
Karadenizde tehlikeli oyun

Karadeniz'de tehlikeli oyun

Karadeniz’de Rusya ile ABD ateşle oynuyor. Amerikan 6’ncı Filo Komutanlığı, USS Donald Cook savaş gemisi güvertesini sıyırırcasına geçen Rusya’ya ait SU-24 bombardıman uçağının videosunu yayınladı.

2.02.2021Dünya
Biden döneminde Karadeniz’de ilk restleşme

Biden döneminde Karadeniz’de ilk restleşme

ABD’de Joe Biden’ın göreve başlamasının üzerinden 10 gün bile geçmeden Karadeniz’de Rusya ile ilk restleşme yaşandı. ABD, “Müttefikler için Karadeniz’deyiz” mesajı paylaştı.

30.01.2021Dünya
Karadenizde sular ısındı; ABD ve Rusya karşı karşıya

Karadeniz'de sular ısındı; ABD ve Rusya karşı karşıya!

ABD savaş gemisi Karadeniz'deki görevine başlarken Rusya da Kırım'a süpersonik füzeler yerleştirdi. Bölgeden gelen görüntüler Karadeniz'de karşı karşıya gelen iki dev gücün gövde gösterisinin belgesi olarak kayıtlara geçti...

29.01.2021Dünya
Rusya Kırıma süpersonik füzeler yerleştirdi

Rusya Kırım'a süpersonik füzeler yerleştirdi

ABD'nin güdümlü füze destroyeri USS Donald Cook’un Karadeniz’e ulaşıp görevine başlamasının ardından Rusya, Kırım kıyılarına “Bastion” gemi karşıtı füze sistemleri yerleştirdi.

29.01.2021Haber
ABDden yeni açıklama: Rusya’nın gönderdiği uçaklar…

ABD'den yeni açıklama: Rusya’nın gönderdiği uçaklar…

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti başkent Trablus'ta kontrolü sağlamasının ardından ABD'den Libya açıklaması geldi. ABD'nin Libya Büyükelçisi Richard Norland "Elimizdeki bilgilere göre, Rusya'nın Libya'ya gönderdiği uçaklar henüz kullanılmadı" dedi.

5.06.2020Dünya
AFRICOM, Rusyanın Haftere gönderdiği uçakların görüntülerini paylaştı

AFRICOM, Rusya'nın Hafter'e gönderdiği uçakların görüntülerini paylaştı

Amerika Birleşik Devletleri Afrika Komutanlığı (AFRICOM), Rusya'dan Halife Hafter'e ve ona bağlı milislere gönderilen savaş uçaklarının görüntülerini yayınladı.

5.06.2020Haber
Son dakika haberi: ABDden Libya açıklaması Rusyanın gönderdiği uçaklar kullanılmadı

Son dakika haberi: ABD'den Libya açıklaması! Rusya'nın gönderdiği uçaklar kullanılmadı

ABD’den son dakika Libya açıklaması geldi. ABD’nin Libya Büyükelçisi Richard Norland, "Elimizdeki bilgilere göre, Rusya’nın Libya’ya gönderdiği uçaklar henüz kullanılmadı" dedi.

4.06.2020Dünya
Ankaradan çok sert Hafter uyarısı

Ankara'dan çok sert Hafter uyarısı

Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti güçlerinin son olarak stratejik Vatiyye üssünü geri alması darbeci Hafter ve destekçilerinin hesaplarını bozdu. Rusya’nın Hafter’e destek için savaş uçağı yolladığı haberleri ve Türk çıkarlarına yönelik Hafter güçlerinden gelen tehditlerin ardından Ankara, “En sert şekilde karşılık veririz” diye uyarıda bulundu.

22.05.2020Dünya
Birleşmiş Milletlerden Libyaya sevk edilen Rus savaş uçaklarına inceleme

Birleşmiş Milletler'den Libya'ya sevk edilen Rus savaş uçaklarına inceleme

Birleşmiş Milletler (BM) uzmanlarının Libya’ya sevk edilen 8 Rus savaş uçağıyla ilgili inceleme başlattığı iddia edildi.

21.05.2020Dünya
Türk mühendisler yazdı F-16’nın gözü kulağı oldu

Türk mühendisler yazdı F-16’nın gözü kulağı oldu

TÜRK mühendislerin yerli yazılımla Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine kazandırdığı Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı (HİK), İdlib’de F-16’ların gözü kulağı oldu. Sınırdan 400 kilometre mesafeye kadar tarama yapabilen ve Barış Kartalı olarak da bilinen HİK uçağının elektronik sistemlerinin geliştirilmesinde yüzlerce mühendis görev aldı.

6.03.2020Dünya
Rejime havada bir darbe daha: F-16 sınırdan vurdu

Rejime havada bir darbe daha: F-16 sınırdan vurdu

Türkiye, Bahar Kalkanı harekâtının yürütüldüğü İdlib’de dün rejime ait bir savaş uçağını daha düşürdü. Sınırın sıfır noktasında uçan bir F-16, saldırılarda kullanılan L-39 tipi Suriye askeri eğitim uçağını hedef aldı. İki gün önce de sınıra doğru yaklaşan iki savaş uçağı etkisiz hale getirilmişti.

4.03.2020Dünya
Türk F-16ları vurdu, Esad rejimini korku sardı

Türk F-16'ları vurdu, Esad rejimini korku sardı!

Türk F16’sının, Beşşar Esed rejimine ait bir uçağı düşürmesi, havadaki diğer rejim uçağının aceleyle üssüne dönmesine neden oldu.

3.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı duyurdu... Rejime ait bir L-39 tipi savaş uçağı düşürüldü

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanlığı duyurdu... Rejime ait bir L-39 tipi savaş uçağı düşürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) "Başarıyla devam eden Bahar Kalkanı Harekatı kapsamında Rejime ait bir L-39 tipi savaş uçağı düşürülmüştür." açıklamasını yaptı. MSB ayrıca son 24 saatte 327 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

3.03.2020Gündem
Akar’dan Bahar Kalkanı bilançosu: ‘2557 rejim unsuru etkisiz hale getirildi’

Akar’dan Bahar Kalkanı bilançosu: ‘2557 rejim unsuru etkisiz hale getirildi’

Suriye’nin İdlib vilayetinde Bahar Kalkanı harekâtı sürerken, Savunma Bakanı Akar, “Harekât şu ana kadar planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir” dedi, 2557 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

3.03.2020Dünya
Türk SİHAlarının başarısı dünya gündeminde

Türk SİHA'larının başarısı dünya gündeminde!

Türk ordusunun kullandığı silahlı insansız hava araçlarının Esed rejimi güçlerini yerle bir etmesi dünya gündeminde ses getirdi. Rejime ağır darbe vuran Türk SİHA'larının nokta atışlarını yayınlayan yabancı basın, ‘Ankara teknolojik gücünü gösterdi’ dedi.

2.03.2020Dünya
İdlibde rejimin planlarını Koral bozdu, F-16lar vurdu

İdlib'de rejimin planlarını Koral bozdu, F-16'lar vurdu!

Elektronik Harp Sistemi Koral, İdlib'de Mehmetçiğin yürüttüğü Bahar Kalkanı Harekatında önemli rol oynuyor. Koral, hedefin haberleşmesini keserek, elektronik olarak kör ediyor.

2.03.2020Gündem
İdlib’de ‘Bahar Kalkanı’ harekatı

İdlib’de ‘Bahar Kalkanı’ harekatı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’de rejim güçlerinin hava saldırısıyla 27 Şubat’ta 34 askerin şehit düşmesi sonrası Türkiye’nin Esad’a 29 Şubat gece yarısı için verdiği süreyi öne çektiğini ve harekâtı 27 Şubat gecesi başlattığını açıkladı. Akar harekâtın adını da ‘Bahar Kalkanı’ olarak duyurdu.

2.03.2020Dünya
Son dakika haberler: Rejim telsizcisi düşen uçakları ararken şoke oldu Vuruldu. Vuruldu. Vuruldu

Son dakika haberler: Rejim telsizcisi düşen uçakları ararken şoke oldu! 'Vuruldu. Vuruldu. Vuruldu'

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Beşşar Esed rejimine karşılık vererek iki uçağını vurduğu anlarda pilotlara ulaşmak isteyen rejim telsizcisine yanıtı, muhaliflerin telsizcisi verdi. Muhalif telsizci, "Vuruldu. Vuruldu. Vuruldu." anonsu yaptı.

1.03.2020Gündem
Son dakika: Rejime ait iki SU-24 tipi uçak düşürüldü

Son dakika: Rejime ait iki SU-24 tipi uçak düşürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) "Uçaklarımıza taarruz eden Rejime ait 2 SU-24 tipi uçak düşürülmüştür." açıklamasını yaptı. Reuters Haber Ajansı ise pilotların paraşütle atlayarak kurtulduklarını duyurdu.

1.03.2020Haber
Son dakika haberler... MSB: Rejime ait iki SU-24 tipi uçak düşürüldü

Son dakika haberler... MSB: Rejime ait iki SU-24 tipi uçak düşürüldü

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) "Uçaklarımıza taarruz eden Rejime ait 2 SU-24 tipi uçak düşürülmüştür." açıklamasını yaptı. Reuters Haber Ajansı ise pilotların paraşütle atlayarak kurtulduklarını duyurdu.

1.03.2020Gündem
Son dakika: İran’da saldırıdan önce yayınlanan video dikkat çekti: Büyük intikam için geri sayım başlıyor

Son dakika: İran’da saldırıdan önce yayınlanan video dikkat çekti: 'Büyük intikam için geri sayım başlıyor'

İran’ın gece yarısından sonra Irak’taki Amerikan üslerine gerçekleştirdiği balistik füze saldırısıyla birlikte İran-Amerika arasındaki gerilim yeni bir noktaya tırmandı. Füze saldırısından önce, dün gece İran devlet televizyonu ve diğer televizyon kanallarında yayınlanan bir video dikkat çekti.

8.01.2020Dünya
Son dakika: Mersin felaketi yaşadı Araçlar üst üste yığıldı…

Son dakika: Mersin felaketi yaşadı! Araçlar üst üste yığıldı…

Mersin’de şiddetli yağış kentte çok zor anlar yaşanmasına neden oldu. Mersin Valisi Ali İhsan Su son durum hakkında bilgi verirken metrekareye yaklaşık 165 kilogram yağışın düştüğünü belirtti. Mezitli ilçesinde ise sürüklenen park halindeki birçok araç üst üste yığıldı.

7.01.2020Gündem
Rus uçağının düşürülmesi ByLockta: ‘Vuran eleman çok sağlam’

Rus uçağının düşürülmesi ByLock'ta: ‘Vuran eleman çok sağlam’

FETÖ’nün kriptolu haberleşme ağı ByLock’ta iki mahrem imamın yazışmalarından, Moskova’yla ilişkileri kopma noktasına getiren Rus uçağının düşürülmesi çıktı: “Konu Rus uçağı. Vuran kişi 2002’li yüzbaşı, uçak Adana’dan kalktı. Fakat personel Balıkesir’in personeli. Eleman oldukça sağlam. Emri hatta Eskişehir’deki patron vermiş. (Hükümet) Sonradan düştükleri tufayı anladılar...”

4.01.2020Gündem
Ankara vaatleri: Kimse işten çıkarılmayacak

Ankara vaatleri: Kimse işten çıkarılmayacak

CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mansur Yavaş, tarafsız yönetim sözü vererek, “Alnının teriyle emek veren belediye personelini kişisel nedenden dolayı işten çıkarmayacağız. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız” dedi. Yavaş, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

16.01.2019Gündem
Japonya Rus uçaklarını püskürttü

Japonya Rus uçaklarını püskürttü

Japonya Hava Savunma Kuvvetleri izinsiz hava sahalarına giren Rus savaş uçaklarını uzaklaştırmak için kendi savaş uçaklarını kaldırdıklarını duyurdu.

19.09.2018Dünya
Uçak krizi

Uçak krizi!

TÜRKİYE ile Rusya arasında varılan uzlaşma İdlib’deki tansiyonu düşürürken, İsrail’in Lazkiye’deki hedeflere yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısı sırasında bir Rus askeri uçağının düşürülmesi, Batı ülkeleri ve Rusya’nın büyük miktarda savaş gemisi ve silah yığdığı doğu Akdeniz’de gerilimi ciddi ölçüde yükseltti.

18.09.2018Dünya
Esad, hava saldırısı korkusuyla askeri hava alanlarını tahliye ediyor

Esad, hava saldırısı korkusuyla askeri hava alanlarını tahliye ediyor

İdlib'e saldırı hazırlığı içinde bulunan Suriye'nin, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye saldırma ihtimali korkusuyla ülkedeki askeri hava alanlarındaki bütün uçakları güvenli hava alanlarına nakletme kararı aldığı kaydedildi.

31.08.2018Dünya
Son dakika... İsrail: Suriye savaş uçağını düşürdük

Son dakika... İsrail: Suriye savaş uçağını düşürdük

İsrail ordusu, hava sahasını ihlal ettiği iddiasıyla Esed rejimine ait bir savaş uçağını düşürdüğünü duyurdu.

24.07.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu değiştireceğiz, lamı cimi yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da sanayici ve işadamlarına hitap etti. "Yüksek faiz ile ülkemizi ayağa kaldıramayız." diyen Erdoğan, "Yatırımcıyı güçlü kılacaksak faiz düşük olmalı. Girişimci yüksek faizle neyin yatırımını yapacak? Elin bankaları kazanmıyor mu? Japonya eksi faizle çalışıyor, ABD 2'ler bilemedin 3'te. Onların bankaları böyle çalışıyor da bize ne oluyor. Faizin böyle olduğu bir ülkede siz yatırım yapabilir misiniz? Bunu değiştireceğiz, bu işin lamı cimi yok." diye konuştu.

19.06.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Suruçtaki olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Suruç'taki olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan Suruç'ta 4 kişinin hayatını kaybettiği olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı. Erdoğan, "Esnaf ziyareti yapılırken 'Siz bizim HDP'li olduğumuzu bilmiyor musunuz, nasıl buraya gelir girersiniz' gibi bir yaklaşımla orada bu tür bir saldırı cereyan etti ve bunun neticesinde böyle bir durum ortaya çıktı. 4 ölü, 9 kadar yaralı var" dedi.

15.06.2018Gündem
Suriye idlibde hava saldırısı... Onlarca sivil öldü

Suriye idlib'de hava saldırısı... Onlarca sivil öldü

Suriye'de "İdlib gerginliği azaltma bölgesi" sınırları içerisinde yer alan Zerdene köyündeki hava saldırılarında ilk belirmelere göre en az 20 sivil yaşamını yitirdi, 80 sivil yaralandı.

7.06.2018Dünya
Kamyon duvara toslamak üzere

'Kamyon duvara toslamak üzere'

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, döviz kurlarındaki artışa dikkat çekerek “Kamyon duvara toslamak üzere. 16 senede başaramadıklarını yine başaramayacaklar. 24 Haziran’dan sonra bu aksaklıklar düzelecektir” dedi. İnce, Erzincan’daki mitingde şunları söyledi:

23.05.2018Gündem
Muharrem İnce: Bizim derdimiz Türkiyeyi en öne geçirmek

Muharrem İnce: Bizim derdimiz Türkiye'yi en öne geçirmek

Erzincan'da konuşan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Kamyon duvara toslamak üzere. Bugün Erzincan’a gelmeden önce, ekonomi kurmaylarımla birlikte saatlerce toplantı yaptım. Buradan bu durdurulamayan dövizi, doları, euroyu, eğer ısrar ederlerse hepimiz batacağız" dedi. İnce, "Bizim derdimiz ne? En öne geçmek. Türkiye’yi en öne geçirmek. Kim yapacak bunu? Ekibimle birlikte" diye konuştu.

23.05.2018Gündem
Suriye’de hangi ülke nerede

Suriye’de hangi ülke nerede

Suriye’de 15 Mart 2011 tarihinden bu yana süren içsavaşa siyasi çözüm çabaları henüz sonuç vermezken, diğer ülkelerin Suriye’deki askeri varlığı sürüyor. Hâlihazırda Türkiye’nin yanı sıra ABD, Rusya, İran’ın Suriye’de üsleri bulunuyor. Fransa ve İngiltere’nin de söz konusu ülkede askeri varlığı olduğu biliniyor.

19.02.2018Dünya
Suriyedeki Rus üssü “Peygamber çiçeği” ile vuruldu

Suriye'deki Rus üssü “Peygamber çiçeği” ile vuruldu

Yılbaşı gecesi Rusya’nın Suriye’deki Hmeymim üssüne düzenlenen saldırının yine Rus yapımı “Vasilyok” (Peygamber çiçeği) marka otomatik havan topu ile gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

5.01.2018Dünya
Rusya’ya Suriye’de yeni yıl şoku 7 savaş uçağı yok edilmiş

Rusya’ya Suriye’de yeni yıl şoku! 7 savaş uçağı yok edilmiş

Rus Kommersant gazetesi, iki askeri kaynağa dayanarak, 31 Aralık Pazar günü Rus Hava Kuvvetleri'nin konuşlandığı Hemymim Hava Üssü'nün terörist grupların saldırısına uğradığını duyurdu. Üsse saldırıda 7 savaş uçağının kullanılamaz hale geldiği iddia edildi. Rusya Savunma Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaparak "havan topu saldırısı nedeniyle 2 askerin öldüğünü belirtti"

4.01.2018Dünya
Son dakika... Suriyede Rus savaş uçağı düştü

Son dakika... Suriye'de Rus savaş uçağı düştü!

Rusya’nın SU-24 tipi savaş uçağı Suriye’de kalkış sırasında parçalandı. Olayda iki pilot öldü.

10.10.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Hangi hakla?

Şu 24 Nisan’larda, soykırım masalı için “racon kesme hakkı”nı ABD’ye kim vermiş?

25.04.2021

Rusya İdlib’de Türkiye’ye dost mu, hasım mı?

İdlib’deki tehlikeli çatışma ortamı son olarak önceki gün 2 askerimizin şehit olduğu, 5’inin de yaralandığı hadiseyle yükselen bir ivme içinde tırmanmaya devam ediyor.

22.02.2020

Washington, bir sorununuz var!

Türkiye’deki seçim sürecinin ABD’nin başkenti Washington’da heyecanla takip edildiğini söylemek zor. Bu durum büyük ölçüde, Amerikalı siyaset yapıcıların 24 Haziran seçimlerinin Türkiye’deki mevcut siyasi statükoyu değiştirmeyeceği yönündeki kanaatinden kaynaklanıyor.

14.06.2018

Teknoloji şirketlerinin çocuk işçileri

Çocuk işçi probleminin hafife alınacak tarafı yok tabii. UNICEF ve ILO verilerine göre dünyada yarısı Afrika'da olmak üzere 152 milyon çocuk işçi var.

22.10.2017

Vergilerimizle alınacak S-400’ler bir depoda paslanmasın da

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, vergi artışlarının daha fazla silahı dış borca girmeden almak için gerekli olduğunu söyledi.

5.10.2017