EKSTRA
MENÜ

Stress

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 644 haberi bulunmuştur.

Stress Haberleri

Hooke kanunu nedir ve neyi ifade eder Hooke yasası formülü

Hooke kanunu nedir ve neyi ifade eder? Hooke yasası formülü

19. yüzyılda, İngiliz bilim adamı Robert Hooke, yayları ve esnekliği incelerken, birçok malzemenin benzer bir özellik gösterdiğini fark etti. Böylece Hooke Kanunu ortaya çıktı. Peki, Hooke Kanunu nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
O gece gördüğüm şey gerçekti Bir zamanlar alay konusu oldular bugün ise...

'O gece gördüğüm şey gerçekti' Bir zamanlar alay konusu oldular bugün ise...

ABD'li yetkililerin peş peşe gelen açıklamaları ve yaz başında yayımlanan Pentagon raporu, UFO'lara olan ilgiyi bir kez daha tazeledi. Geçmişte Dünya dışı varlıklarla karşı karşıya kaldıklarını söyledikleri için alay konusu olanlar ise bugün haklı çıktıklarını belirterek "Biz size demedik mi?" diyor.

19.09.2021Dünya
Ptsd Nedir Ptsd (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) Belirtileri Nelerdir Ve Nasıl Tedavi Edilir

Ptsd Nedir? Ptsd (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) Belirtileri Nelerdir Ve Nasıl Tedavi Edilir

Kaza, saldırı, askeri muharebe veya doğal afet gibi travmatik olayların bir kişinin ruh sağlığı üzerinde kalıcı etkileri olabilir. Birçok insan yaşamı tehdit eden olaylara kısa vadeli yanıtlar verirken, bazıları Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD) tanısına yol açabilecek daha uzun vadeli semptomlar geliştirebilir. Peki, Travma sonrası stres bozukluğu nedir ve nasıl tedavi edilir? İşte, tüm detaylar.

24.06.2021 Sağlık
Eğitimde bilinçli farkındalık

Eğitimde bilinçli farkındalık

Okullar zorlanmanın çok olduğu ve birçok açıdan kolay olmayan mekanlardır, örneğin akran zorbalığının çok fazla olduğu yerlerdir. Okullarda çocukluk dönemi travmaları, ebeveyn kayıpları, ailesel problemler, akademik kaygılar, hastalık, bedensel engeli olan çocuklar var. Aslında bir sınıfın içine baktığımızda yaşamın içi gibidir, o kadar çok acı var ki. Peki bütün bunlarla biz nasıl şefkatli olabiliriz? Burada diyebiliriz ki okullar eğitim ve öğretimin var olduğu gibi acının, duyguların, zorlanmanın da var olduğu yerlerdir. Bir sınıfın içinde öğretmen birçok acı görür, eğer farkındaysa. Yaşamda bir zorlanma, bir acı varsa şefkat aslında bizim o duruma karşı gösterdiğimiz becerikli bir tutumdur. Şefkat bir eylem olabilir, bir eylemin içerisindeki tutum olabilir veya bir duygu olabilir.

17.05.2021Eğitim
Essay Nedir Ve Nasıl Yazılır Essay Konuları, Kalıpları Ve Örnekleri

Essay Nedir Ve Nasıl Yazılır? Essay Konuları, Kalıpları Ve Örnekleri

Üniversite denildiğinde akla ilk gelen unsurların başında essay konusu gelmektedir. Özellikle üniversiteye hazırlanan öğrencilerin çok fazla merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için Essay nedir ve nasıl yazılır? Essay konuları, kalıpları ve örnekleri konularını tüm detayları ile derledik.

5.05.2021Araştırma
İngilizce bağlaçlar - İngilizce Conjunctions anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

İngilizce bağlaçlar - İngilizce Conjunctions anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

Bağlaç, yan cümleleri, nesneleri ve özneleri birbirine bağlayan kelimelere verilen genel isimdir. Türkçede ve diğer dillerde olduğu gibi İngilizcede de en çok kullanılan bağlaçların başında ''ve'' geliyor. Ve bağlacının İngilizce karşılığı ''And''dir. Ve'den sonra en çok kullanılan bağlaçlar sırasıyla şunlardır: With (ile), Because (Çünkü), But (Ama) ve Or (Ya da). İngilizce Conjunctions - Bağlaçların anlamları nelerdir? Örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
Palyatif bakım nedir Palyatif bakım Mucize Doktor dizisiyle gündeme geldi

Palyatif bakım nedir? Palyatif bakım Mucize Doktor dizisiyle gündeme geldi

Palyatif bakım terimi Mucize Doktor dizisiyle gündeme geldi. Mucize Doktor 50. bölüm fragmanında günlerdir uyanmayan Ali Vefa palyatif bakım ünitesine alınmak isteniyor. Fragmandaki görüntüler ardından palyatif bakımın anlamı merak konusu oldu. Peki, palyatif bakım nedir?

16.02.2021Sağlık
Gazeteci ve sunucu Sevim Gözay hayatını kaybetti

Gazeteci ve sunucu Sevim Gözay hayatını kaybetti

Kültür, yaşam ve medya alanlarında içerik üreten; birçok kanalda yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yapan 48 yaşındaki Sevim Gözay, bu sabah saat 07.30’da İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

14.01.2021Magazin
EMDR terapisi ile travmalar travma olmaktan uzaklaşır

EMDR terapisi ile travmalar travma olmaktan uzaklaşır

EMDR yani göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme tekniğinin psikoterapide güçlü bir yöntem olduğunun altını çizen Psikolog Merve Savaşkan, EMDR tedavisi ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

3.12.2020Sağlık
Evde Egzersiz Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Egzersiz Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde egzersiz yapma fikri, çoğu kişiye çok mantıklı ya da efektif gelmiyor olabilir. Ancak evde hareketsiz kalmamak gerektiğini de unutmamak gerekir. “İçinde bulunduğumuz süreci düşünecek olursak belki de en çok sarılmamız ve sürdürmemiz gereken şeylerden birisi egzersiz yapmaktır” diyen Spor Eğitmeni Emine Başarır, evde egzersiz yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini sıraladı.

10.04.2020Spor Fitness
Atelier Rebuldan Doğal Deodorant

Atelier Rebul'dan Doğal Deodorant

Eczacılık geleneğinden gelen Atelier Rebul, bir asrı aşkın süredir biriktirdiği tüm bilgi birikiminden doğan formüllerini, günümüzün modern bilimsel yaklaşımlarıyla harmanlayarak; Alüminyum tuzu içermeyen %95,42 doğal içerikli De-Stress Doğal Deodorant’ı geliştirdi.

24.10.2019Alışveriş
Hamilelikte hangi test hangi hafta yapılmalı

Hamilelikte hangi test hangi hafta yapılmalı?

Hamilelik 40 hafta süren bir maraton. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay, anne adaylarının bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucaklarına alabilmesi için bu maratonun çeşitli evrelerinde uygulanacak testler konusunda bilgilendirdi.

Say say bitmiyor... Çok önemli korna uyarısı

Say say bitmiyor... Çok önemli 'korna' uyarısı

Trafikte dört bir yandan, gece-gündüz fark etmeksizin her dakika yükselen korna sesleri hem sürücü hem de çevredeki yayalarda psikolojik ve fizyolojik sorunlara yol açıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, gereksiz yere çalınan kornanın trafikte agresifliği ve dikkat dağınıklığını daha da artırdığını bildirdi.

30.11.2018Gündem
Hıçkırık neden olur

Hıçkırık neden olur?

Hıçkırık, yeme ya da içme esnasında karşılaşılabilecek durumlar arasında yer almaktadır. Normal şartlar altında kısa süreli gerçekleşen bu refleks, bazı zamanlarda ise 1 aya kadar devam edebilmektedir. Hıçkırığın neden olduğu ve nasıl gerçekleştiği bilimsel tabanda incelenmiştir. Peki, hıçkırık neden oluyor? İşte çok uzun sürmesi halinde bilinmesi gereken detaylar

28.09.2018Gündem
Bu nedenden dolayı sperm kalitesi düşüyor

Bu nedenden dolayı sperm kalitesi düşüyor

Erkekte hasarlı sperm üretimi ve üreme kapasitesinin düşmesi için stresli iki ay geçirmek yeterli... Gergin ve stresli geçen iki ay, sperm kalitenizi yüzde 47 oranında azaltıyor ve çocuk sahibi olmanızı güçleştiriyor.

27.08.2018Sağlık
İnsülin direnci nedir

İnsülin direnci nedir?

İnsülin direnci önemli bir sorundur, fakat bir hastalık değildir. İnsülin direnci yüksek kişilerin diyabet hastalığına yakalanma riski de oldukça yüksektir. Bu soru, metabolik sendrom ile ilişkili bulgularla kendisini göstermektedir. Peki, insülin direnci tam olarak nedir?

10.08.2018Gündem
Bir Terapistle Görüşmenin Size Getireceği 5 Avantaj

Bir Terapistle Görüşmenin Size Getireceği 5 Avantaj

Fiziksel bir şikayetle karşılaştığımızda hiç vakit kaybetmeden bir doktorla ya da uzmanla görüşüyoruz. Ancak sorun ruhsal bir problem olduğunda bu atikliği göstermekte aynı derecede iyi değiliz. Bunun en büyük nedeni, toplumda özellikle psikiyatr ve psikologlarla görüşen kişilere vurulan akıl hastalığı damgası.

Stresin Vücudunuza Yapabileceği 5 Önemsemediğiniz Şey

Stresin Vücudunuza Yapabileceği 5 Önemsemediğiniz Şey

Stres günümüz yaşamında kaçabileceğimiz bir şey değil. Bu nedenle onunla nasıl mücadele edeceğimizi öğrenmemiz gerekiyor. Spor yapmanın ve aktif bir yaşamın stresin önüne geçmekte oldukça etkili olduğunu tüm uzmanlar belirtiyor. Bu nedenle stresli hayatımızı düzenlemek için onunla başa çıkmayı öğrenmeli ve vücudumuza verdiği zararları en aza indirmeye çalışmalıyız. Çünkü basit bir duygu durumu gibi gördüğümüz stres aslında bir çok fiziksel hastalığa da davetiye çıkarıyor.

İnsülin Direnci nedir

İnsülin Direnci nedir?

İnsülin insan vücudunda glukoz dediğimiz temel enerji kaynağını hücre içine sokan ve büyüme dahil bir çok sürecin üzerine etkileri olan bir pankreas hormonudur. Bu etkisini hücrelerin üstünde yer alan reseptör denilen belli anahtarkilit yapısındaki almaçlara bağlanarak gerçekleştirir.

26.07.2018Gündem
İyi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Mental İpucu

İyi Hissetmenizi Sağlayacak 5 Mental İpucu

Hayatımız çok zor. Bunu artık çok iyi biliyoruz ve bir çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz. Hatta bu uğraşta profesyonelleşmeye başladık diyebiliriz. Çünkü bu kadar stresin arasında durup da kendimize bakmaya ve akıl sağlığımızı korumaya ihtiyacımız var. İşte size bu konuda yardımcı olabilecek bir kaç pratik yöntem.

25.07.2018İyi Yaşam
Unutmanız Gereken 5 Saç Miti

Unutmanız Gereken 5 Saç Miti

Saçlarımız bizim en doğal aksesuarlarımız bu nedenle onlara bakmak konusunda ciddi anlamda takıntılıyız. Ancak birçok farklı bilgi de saç bakımının nasıl olması gerektiği konusunda kafamızı karıştırıyor. Bu nedenle neyin doğru neyin ise uydurma bir bilgi olduğunu bilmemiz son derece önemli. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek saç mitleri.

24.07.2018Saç
Hipertiroidi nedir, belirtileri nelerdir

Hipertiroidi nedir, belirtileri nelerdir?

Tiroid bezinin aşırı çalışması sonucu kana normalden fazla tiroid hormonu vermesiyle oluşan hastalığa hipertiroidi denilmektedir. Peki Hipertiroidi nedir, belirtileri nelerdir?

11.07.2018Gündem
Büyüyen Bir Aileye Sahip Olmak Kariyeriniz için Ne Anlama Gelecek

Büyüyen Bir Aileye Sahip Olmak Kariyeriniz için Ne Anlama Gelecek?

Özellikle yaşın ilerlemesiyle birlikte çoğu çalışan kadın, ‘Çocuk da yaparım, kariyer de’ durumuna gelmek zorunda kalıyor. Hem iş yaşantısı hem de bebek arasında ise nasıl idare edeceği konusunda zorlu bir süreçten geçiyor. Tabii bu durum babalar için de geçerli. Çünkü değişen yaşam şartlarında artık ebeveynlik roller de eşit olarak dağıtılıyor. Bu nedenle bir çok Avrupa ülkesinde babalar da anneler gibi izinlerle ailesine destek olabiliyor. Fakat ülkemizde maalesef henüz erkeklere annelerle eşit bir izin şansı verilmiyor.

29.06.2018Hayat
Şekerli içecekler tüp bebek başarısını etkiliyor

Şekerli içecekler tüp bebek başarısını etkiliyor

Şekerin bir zararı daha ortaya çıktı. Tüp bebek tedavisi sırasında şekerli içecek tüketen kadınların gebelik şansı daha az oluyor.

Çocuklarda sınav stresiyle başa çıkabilmenin 4 yolu

Çocuklarda sınav stresiyle başa çıkabilmenin 4 yolu

Çocuklarımız güzel ve oyunla dolu bir bebeklik döneminin ardından okul denen sorumlulukla karşılaşıyor ve aniden olgun bir tavır sergilemek zorunda kalıyorlar. Bu duruma bir çok çocuk kolayca adapte oluyor ve kısa sürede bu düzene alışıyor. Ancak bazı çocukların adaptasyon süreçleri daha sıkıntılı oluyor ve özellikle başarısızlık korkusu nedeniyle sınav stresi gibi durumlarl karşılaşılabiliyor. Bu gibi durumlarda ise yardım elini uzatmak ve bu sıkıntının üzerinden gelebilmek kesinlikle aileye düşüyor. Ebeveynler olarak bu stresle başa çıkabilmeyi çocuğunuza öğretebilmeli ve onun yanında olmalısınız. İşte yaklaşımınızda size yardımcı olabilecek yollar.

28.05.2018Hayat
Anksiyete hastası olan 3 ünlü isim

Anksiyete hastası olan 3 ünlü isim

Anksiyete, yemek yemenizi, sosyalleşmenizi ve hatta düzgün nefes almanızı bile engelleyebilen güçlü bir hastalıktır. Bu hastalıkla mücadele eden insanların stress düzeyleri diğer insanlardan oldukça yüksektir ve beraberinde depresyondan obsesif kompulsif bozukluklara bir çok diğer hastalığı da getirebilir. Üstelik bu hastalıkla mücadele eden insan sayısı sandığınızdan çok daha fazladır. Sadece ABD’de nüfusun %18’i anksiyeteyle uğraşmaktadır. Bu insanların içinde ünlülerin de olması şaşırtıcı değildir. Üstelik bu ünlüler hastalıklarıyla ilgili konuşarak, bu hastalıkla mücadele eden diğer insanlara da durumun normalliğini ve utanılacak bir şey olmadığını göstermektedir. İşte anksiyeteyle başa çıkmaya çalışan ve bu konuda insanlara ilham olan ünlü isimler.

25.04.2018Hayat
Postpartum depresyonda olabileceğinize dair 4 işaret

Postpartum depresyonda olabileceğinize dair 4 işaret

Bebek sahibi olmak yeni annenin hayatındaki en mutlu zamanlardan biridir. Anneler genellikle yeni rollerine kolayca adapte olur ancak bazıları bu stress ve tükenme nedeniyle sıkıntılar yaşar. Bu gibi belirtiler bazen yeni annelerde doğum sonrası depresyon olarak bilinen ve stress, yorgunluğun fazlasıyla hissedildiği bir depresyon biçiminden kaynaklı olabilir. Annelerin yaklaşık %13’ü doğum sonrası depresyon yaşamaktadır ve yeni anneler başa çıkamayacakları duygular yaşamaktadır. Ancak doğum sonrası depresyon annelikle ilgili bir durum değildir ve doğumdan sonra ortaya çıkan hızlı hormonal değişiklikler karşısında yaşanan bir olaydır. Tedavi edilmesi mümkün bu durum karşısında sessiz kalmamak ve durumu göz ardı etmemek en doğru çözüm olacaktır. Eğer siz de doğum sonrasında aşağıdaki duygu ve düşünceleri hissediyorsanız yardım istemekten çekinmeyin.

24.04.2018Hayat
İş yerinizde mutlu olduğunuza dair 5 işaret

İş yerinizde mutlu olduğunuza dair 5 işaret

Iş yerinde mutlu olmak sandığınızdan çok daha önemlidir. Çünkü gününüzün büyük bir bölümünü iş yerinizde geçirirsiniz. Üstelik şimdilerde işin ve ev hayatının sınırlarının da kalkmasıyla birlikte bu çok daha büyük önem taşıyor. Peki siz işinizde mutlu musunuz? Eğer aşağıdaki duyguları hissediyorsanız, tebrikler o şanslı azınlığın içindesiniz.

28.03.2018Hayat
Dondurulmuş embriyo mu taze embriyo mu

Dondurulmuş embriyo mu taze embriyo mu?

Dondurulmuş embriyo transferi son yıllarda artan sıklıkla uygulanmaya başlanmış ve yüksek başarı oranları ile taze embriyolara alternatif olmaya başlamıştır. Tüp Bebek ve Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr.Serkan Aydoğdu embriyo transferi ile ilgili merak edilenleri anlatıyor.

Anksiyeteyle başa çıkabilmenin 4 etkili yolu

Anksiyeteyle başa çıkabilmenin 4 etkili yolu

Yaşadığımız hayatta bir şeylere endişelenmemek pek mümkün değil. Bu stress dolu hayatta; ilişkimizle, işimizle, sağlığımızla ilgili kaygı duymamak pek mümkün değil. Ancak durum bir adım daha ilerlediğinde bu kaygı durumu başlı başına bir stress yaratmaya başladıysa ve hayatınızı yaşamayı engelleyici bir hale geldiyse orada bir şeylere dur demenin vakti gelmiş demektir. Bunu ister bir psikolog yardımıyla yapın, ister bireysel olarak üstesinden gelmeye çalışın anksiyeteyle savaşmak için istekli olmanız lazım. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek bir kaç tavsiye.

28.02.2018Hayat
Bill Gatesin favori 7 kitabı

Bill Gates'in favori 7 kitabı

Dünyanın en zenginlerinden Bill Gates'in attığı her adım merak konusu. İşte ünlü milyonerin hayatına yön veren favori kitaplarından bazıları...

19.01.2018Kobi
Stresle başa çıkabilmenin 5 yolu

Stresle başa çıkabilmenin 5 yolu

Stres günümüzün en büyük problemlerinden biri. Artık çok küçük yaşlardaki çocuklarda bile stress kaynaklı hastalıklar yaşanabiliyor. Ayrıca stres malesef yaşam kalitenizi düşürmenin yanında vücudunuza da ciddi anlamda fiziksel baskı uyguluyor. Bu nedenle onunla başa çıkmanın yöntemlerini bulmalı ve uygulamalısınız.

17.01.2018Hayat
Migren nedir Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

Migren nedir? Migren belirtileri, tanısı ve tedavisi

"Migren, kadınlarda erkeklerden 3 kat daha fazla görülür" diyen Nöroloji Bölümü Doç. Dr. Demet Yandım Kuşcu, migren hastalığının nedenleri, belirtileri, türleri ve migren tedavisiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

15.09.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

Sağlık kapınızı çalıyor duyuyor musunuz?

DÜNYA Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 600 milyon işitme engelli birey var. Türkiye’de ise her yıl dünyaya gelen 1.3 milyon bebeğin yaklaşık 3 bin 900’ü işitme kaybı ile doğuyor. Yenidoğan bebeklerde işitme kayıplarının önlenebilmesi ve bebeğin fiziksel, ruhsal gelişim sürecini olumsuz etkilememesi adına doğum sonrası yapılan yenidoğan işitme taramasının önemi büyük.

21.06.2021

Hamile ve Emziren Annelerin Beslenmesinde Propolisin Önemi

Propolis Nedir? Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovandaki mikropları yok etmek ve sterilizasyonu sağlamak için kullanılır.

17.05.2021

Performans kaygısının ve psikolojik sertleşme bozukluğunun önüne nasıl geçilir?

Sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) erkekler arasında oldukça sık rastlanılan bir sağlık sorunudur. Ülkemizde 40 yaşın üzerindeki her 3 erkekten ikisinin çeşitli derecelerde sertleşme bozukluğu sorunu yaşadığı saptanmıştır. Bu rahatsızlığı yaşayan insanlar cinsel ilişki için yeterince sert bir ereksiyon elde edemezler, sertliği sağlasalar bile devam ettirmekte zorlanırlar.

14.02.2021

Doğanın en özel hediyeleri antioksidan gıdalar

İnsan vücudunda her gün serbest radikaller yani hücre atıkları oluşur. Serbest radikallerin vücutta birikmesi sağlık açısından önemli sorunlara yol açabilir. Bunlar arasında, gastrointestinal hastalıklar, infertilite, kardiyovasküler hastalıklar, solunum ve sindirim sistemi bozuklukları sayılabilir. Yeterli miktarda antioksidan alımı ile serbest radikallerin olumsuz etkilerinden kurtulmak mümkündür.

20.01.2021

Stresin olumlu etkileri

İçi su dolu, sabit ve stabil bir kaba iri bir taş attığımızda suda bir süre bir salınım olur ve sonra taşın hacmine göre su yeni bir denge bulur ve durgunlaşır. Taş bırakılınca bir salınım olmaması yani bir tepki görülmüyorsa ya da salınım varsa fakat durulmuyorsa beklenmeyen anormal bir durumdur.

24.09.2020

Kronik pelvik ağrı

Kadın hastalıkları ve doğum branşında, özellikle bel ağrıları olmak üzere bel ve bacağa vuran ağrılara sık rastlanmaktadır.

22.08.2020

Sezaryen sonrası emzirme

“Bir kadın, her türlü doğum senaryosuna hazır olmalıdır” Dr. Michel Odent / Bu ifadeyi hiç unutmuyoruz. Kılavuzumuz… Doğumda her ne yaşanırsa yaşansın, önce tertemiz, bembeyaz bir kağıda içini boşaltıp, tüm olumsuzluklardan beden ve ruhunuzu arındırarak, bebeğinizi kucağınıza almalısınız. Bunu tam olarak yapabildiğinizde, emzirmeye hazırsınız demektir. Yani doğumu ruhsal olarak da tamamlamalısınız.

30.07.2020

Tuz İle Gelen Sağlık, Şifa Veren Tuz Odası

Tuz odası terapisi yani Haloterapinin solunum sistemi hastalıklarından cilt hastalıklarına, kas iskelet sistemi hastalıklarından kronik yorgunluğa kadar pek çok rahatsızlıkta hastalara şifa veriyor. Bakın Tuz Terapisi nasıl uygulanıyor ve hangi hastalıklara nasıl deva oluyor...

9.07.2020

Virüsün izini süren kitap

Bu günlerde dünyayı deyim yerindeyse ele geçiren koronavirüs üzerine hem edebiyatçılar hem de araştırmacılar kafa yoruyor, önemli kitaplar yayınlanıyor.

20.05.2020

Tekrarlayan düşüklerin nedeni hasarlı spermler olabilir mi?

Gebelik bir kadın için bir çok bilinmezle dolu zorlu bir süreçtir. Bu heyecan ve umut dolu yolculukta hamile kadınların en büyük korkusu, karınlarında taşıdıkları bebekleri kaybetmektir. Maalesef gebeliklerin yaklaşık yarısı düşük ile sonuçlanır. Bu düşüklerin 20. gebelik haftasından önce, 3 veya daha fazla sayıda olması “tekrarlayan gebelik kaybı” olarak adlandırılır.

27.10.2019
Ozon tedavisi nedir Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır

Ozon tedavisi nedir? Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Doğa akıllıca çalışır. Sağlıklı ve aktif bir yaşam için gerekli olan her şeye sahiptir. Tek ihtiyacımız, tabiatta bize yararlı olanın farkına varmamız. Ozon gazı da doğadan elde edilen bir nimet. Vücudu temizleyen bir özelliğe sahip.

26.03.2019

İstanbul’dan Imogen Heap Geçti

Geçtiğimiz hafta 26 ve 27 Ekim’de Zorlu PSM’de Imogen Heap Mycelia Dünya Turnesi kapsamında 2 gece İstanbul’daydı.

30.10.2018

Bardağın dolu ve boş tarafları...

Olayları gerçekçi anlamda değerlendirirken iki taraftan bakabilmek önemlidir. Bu sayede hem daha gerçekçi yorum yapabilir, hem de iyi ve hatalı yönleri görebilme fırsatını bize sunar.

18.09.2018

Dar ve sexy mi yoksa rahat ve sağlıklı mı?

Slip iç çamaşırı modeli kullanılmaya başlanalı yaklaşık 80 yıl oldu ve satış rakamlarına göre hala erkekler için birinci sırada olmayı sürdürüyor. Uzmanlar ise slip iç çamaşırların o kadar da "seksi" olmadığını ve dar iç çamaşırı giyen erkeklerin çocuk sahibi olmakta sıkıntı yaşayabileceklerini söylüyor.

12.09.2018

Sandığınız kadar üretken olmayabilirsiniz!

Üniversite öğrencilerinin büyük kısmı, eğitimleri sırasında çocuk sahibi olmayı düşünmezler ve kariyer planları, ekonomik kaygılar ve evlilik problemleri nedeniyle çocuk sahibi olma işini sürekli ertelerler. Ancak sperm ve yumurta kalitesi yıllar içinde azalacağı için çocuk sahibi olma isteğini çok da ertelememek gereklidir.

5.09.2018

SXSW 2018 notları

Hedefi yaratıcı insanlara amaçlarına ulaşmakta yardım etmek olan, müziğin, pazarlamanın, dijital iletişimin, teknoloji dünyasının deyim yerindeyse dev bir takım olarak bir araya geldiği 2018’in SXSW konferansı geçtiğimiz Pazar günü sona erdi.

20.03.2018

Mitlerin cinselliğe etkisi

Cinsel mitler, bilgisayara giren virüsler gibidir.

5.10.2017