EKSTRA
MENÜ

Stresi Azaltan Besinler

Stresi Azaltan Besinler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Stresi Azaltan Besinler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36 Stresi Azaltan Besinler haberi bulunmuştur.

Stresi Azaltan Besinler Haberleri

Stresi Azaltan Muhteşem Besinler

Stresi Azaltan Muhteşem Besinler

Bazı besinler var ki deyim yerindeyse antidepresan etkisi oluşturuyor, stresi azaltıyor. Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak, stresi azaltan 5 harika besini anlattı.

8.10.2020İyi Yaşam
Stres Azaltıcı 8 Yiyecek Ve Anti-Stres Çayı

Stres Azaltıcı 8 Yiyecek Ve Anti-Stres Çayı

Günümüzde hayatın yoğunluğundan ve yaşadıklarımızdan aşırı stres yüklenebiliyoruz. Stresle başa çıkabilmek için bazılarımız aşırı yeme eğilimine yönelirken bazılarımızda stresliyken hiç yemek yiyemeyebiliyoruz.

Akne ve Lekeleri Tedavi Ediyor

Akne ve Lekeleri Tedavi Ediyor!

Soğuk havalarda hastalık ihtimalinin artması nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirmek büyük önem kazanıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmede meyvelerin katkısına değinen Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir, kış aylarının sağlık deposu ayvanın faydalarını anlattı.

Bu besin ve takviyeler doğurganlığı etkileyebilir

Bu besin ve takviyeler doğurganlığı etkileyebilir

Günümüzün modern kadınları, iş yaşamındaki kariyerleri nedeniyle çocuk sahibi olmayı erteleyebiliyor. Geçen zaman ve ilerleyen yaş ile birlikte günümüz kadınlarının yumurta sayısı ve kalitesi azalabiliyor ve hamile kalmakta zorluk çekebiliyorlar. Bunun yanı sıra sağlıklı ve dengeli beslenmeden ödün verilebiliyor ve buna bağlı olarak vitamin ve minerallerin yetersiz alımı söz konusu olabiliyor.

Masa Başı Tüketilen Gıdalar Kilo Olarak Geri Dönüyor

Masa Başı Tüketilen Gıdalar Kilo Olarak Geri Dönüyor!

Yoğun iş temposu birçok ofis çalışanının beslenme düzenini etkiliyor. Geciken yemek saatleri ve atıştırmalıklarla geçiştirilen öğünler, sağlıklı beslenmenin önüne geçiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, bütün gününü ofiste geçiren çalışanların beslenme şekilleri hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Brokolinin Bilinmeyen 12 Faydası

Brokolinin Bilinmeyen 12 Faydası

Kimilerinin bayılarak yediği, kimilerinin ise hiç sevmediği brokolinin sağlığa sayısız faydası olduğunu biliyor muydunuz? Çiğ, haşlanarak, yemeği yapılarak ya da salata olarak tüketilen bu ağaç şeklinde sebze beyinden karaciğere, kalpten kemiklere karşı vücudumuzun her bölgesini ayrı ayrı koruyor. İşte brokolinin bilinmeyen faydaları...

Sağlıklı atıştırmalıklarla iş stresini yok edin

Sağlıklı atıştırmalıklarla iş stresini yok edin

İş hayatında hemen herkes stres ile mücadele ediyor. Yoğun çalışma saatleri, daha başarılı olma hissi, başarısızlık kaygısı ve çalışma koşulları gibi nedenler iş stresinin artmasında önemli rol oynuyor. İş stresini sağlıklı besinler tüketerek azaltabileceğinizi biliyor muydunuz?

12.03.2018Sağlık
Migren nedir Migren belirtileri nelerdir

Migren nedir? Migren belirtileri nelerdir

Migren yetişkin kadınlarda yüzde 25, yetişkin erkeklerde yüzde 8 oranında görülüyor. Genetik bir hastalık olan migren yaşam şeklinin değiştirilmesiyle önemli ölçüde kontrol edilebiliyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz migren hastalığının belirtileri, nedenleri ve migrenin tedavisi hakkında bilgi verdi.

12.01.2018Sağlık
Uzmanlardan YGS önerileri

Uzmanlardan YGS önerileri

YAŞAR Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aycan Kapucu ile Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi Program Sorumlusu Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, 13 Mart’ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan öğrencilerin nasıl bir çalışma yöntemi izlemeleri gerektiğini anlattı.

2.03.2016Ege
Yorgunluğunuzu geçirecek 20 öneri

Yorgunluğunuzu geçirecek 20 öneri!

Yaz aylarıyla artan yorgunluğunuzun birden fazla sebebi olabilir!

20.08.2015Sağlık
Seksi hissetmek için bunları yiyin

Seksi hissetmek için bunları yiyin!

Bazı besinleri tüketerek ruh durumunuzu iyileştirebileceğinizi; isterseniz daha seksi hissedebileceğinizi veya daha girişken olabileceğinizi biliyor muydunuz?

22.01.2013Cinsellik
Stresi artıran ve bastıran besinler

Stresi artıran ve bastıran besinler

Diyetisyen Berrin Yiğit, besinlerin ‘Stres Artıran’ ve ‘Destekleyici’ olarak iki grupta toplandığını ve yeme alışkanlıklarındaki değişikliğin metabolizma ve ruh sağlığını etkilediğini söylüyor.

1.04.2009Kelebek
Uzun yaşamın 10 yolu

Uzun yaşamın 10 yolu

Uzun bir yaşam mı istiyorsunuz? Uzun bir hayatın sırrı 10 adımda gizli. İşte yapmanız gerekenler:

26.07.2007Sağlık
Uzun yaşamın 10 yolu

Uzun yaşamın 10 yolu

ABD'de California Üniversitesi'ne göre uzun yaşamak için iyimserlik yetmiyor başka koşullar var.

Ye, iç, gül, evlen sağlıklı yaşa

Ye, iç, gül, evlen sağlıklı yaşa!

Sağlıklı bir yaşam sürmek için her geçen gün yeni bir önerinin ortaya çıkması yüzünden ne yapacağını şaşıranlar, son günlerde popüler olan "Mükemmel Sağlık Piramidi" sayesinde, basit yöntemlerle zinde ve uzun bir yaşam sürebilecek.

Yazar Sonuçları

Burun estetiğinde koruyucu cerrahi

Günümüzde burun estetiği ameliyatında hedeflenen, anatomik oluşumlara olabildiğince zarar vermemektir. Hastaların şikâyetlerini giderirken, yenilerine yol açmamaktır.

16.11.2019
Oruçluyken stresi azaltacak 13 besin

Oruçluyken stresi azaltacak 13 besin

Ramazan ayında bize enerji veren ve vücudumuzu rahatlatan besinler tüketmeliyiz.

7.06.2016
C vitamininden zengin yeşilbiber stresi azaltıyor

C vitamininden zengin yeşilbiber stresi azaltıyor

Stresi azaltan besinler ve sağlığa faydaları…

6.01.2014

Uykusuzluğun çaresi kabak çekirdeği mi?

Kabak çekirdeği doğal bir uyku hapı vazifesi görebiliyor. Bunun nedeni bol miktarda triptofan, magnezyum ve glutamat içermesi. Detayları merak ediyorsanız buyurun...

5.11.2018

Bu hastalıktan korunmak için yediğinize içtiğinize dikkat edin!

Toplumda 65 yaş üstü her 15 kişiden 1’inde, 90 yaş üstü yaşlılarda ise her 2 kişiden 1’inde alzheimer hastalığı görülmektedir.

8.10.2018

Karaciğer yağlanması neden önemli?

Karaciğer yağlanması sessiz, sinsi ve ciddi bir sorun. Tedavi edilmediğinde problem karaciğer iltihaplanmasına, siroza, hatta karaciğer kanserine kadar ilerleyebiliyor.

19.04.2018

Glutation desteği cildi gençleştirebilir mi

Japonya’da yapılan bir bilimsel araştırmada “ağız yoluyla glutation desteği alan kadınlarda cilt yaşlanmasının yavaşladığı, kırışıklığın azaldığı ve cilt renginin açıldığı” gösterildi.

21.11.2017

10 soruda pilates

Pilates popülaritesi hızla artan bir egzersiz. Çok yönlü faydaları nedeniyle benim de yürekten desteklediğim bir aktivite. Ama onda da kafa karıştıran, yanlış algılanan ya da doğru sayılan bazı ayrıntılar var. İsterseniz daha kolay akılda kalabileceğinden hemen sorular ve cevaplara geçelim.

18.02.2016

Bellek nasıl güçlü kalır?

Sağlam ve güçlü bir bellek öyle kolayca elde edilmiyor, kolayca da muhafaza edilemiyor. Bu iş emek ve dikkat gerektiriyor.

19.08.2014

Kolesterole karşı 10 emir

Yaşı kırkı geçen herkesin, kolesterol hakkında bir şeyler bilmesinde fayda var. Geçen hafta Hürriyet’te başlayıp Kelebek’te devam eden kolesterol dizisini, bu yazı ile tamamlamayı düşündüm. İşte, kolesterol bilmecesinin çözümünde çok önemli saydığım önemli köşe taşları...

2.05.2010

Folik asit sadece bebeğe değil anneye de gerekli

Çocuk sahibi olmayı düşünen anne adaylarının bebekte oluşabilecek bazı doğumsal kusurların önlenmesi için folik asit desteği almaları gerçekten faydalı mı?

13.08.2008

Uyku borcunuzu ödeyin

Uyku sizi sağlıklı tutan en önemli fonksiyonlarından biridir.

7.05.2008

Yine Bir Gül Nihal ruha iyi gelir

Hazımsızlık, şişkinlik veya gaz stresle boğuşanların ortak problemi. Bu kişilerin büyük bir kısmında ya gastrit, reflü, ülser ya da sinirsel kolit vardır. Bu hastalıkların son yıllarda çok sık görülmesinin nedeni de stres olmalı!

26.01.2008

Yiyecekleriniz ilaçlarınızdır

Besin üreticilerinin size yeni bir önerileri var: ‘Daha çok sağlık için daha farklı beslenmelisiniz.’ Besinlerin sağlıklı olmaları yanında ‘ek sağlık yararları’ taşımaları son on yılda ön plana çıktı.

21.11.2005

Doğal yaz destekleri

Yaz aylarını sağlığınızı düzeltmeniz, bedeninizde ve cildinizde oluşan bazı sorunları gidermeniz için fırsat ayları haline getirebilirsiniz.

7.06.2004