MENÜ

Stok

Stok ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Stok haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.392 Stok haberi bulunmuştur.

Stok Haberleri

İnci kefali için jandarma bayramda nöbette

İnci kefali için jandarma bayramda nöbette

VAN Gölü'nün endemik balık türü olan inci kefalinin yumurtalarını bırakmak için tatlı sulara yaptığı göç görsel şölen sunmaya devam ederken, balığın korunması için de ekipler 7/24 denetimlerini sürdürüyor. Jandarma ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bayram tatili olmasına rağmen denetimlerini sürdürürken, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dr.Öğr.Üyesi Ataman Altuğ Atıcı da, Erçek ve Muradiye'de yaşanan balık ölümleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Atıcı, balık ölümlerinin doğal olduğunu, yumurta taşıyan bazı yetişkin balıkların yüksek oranda enerji harcadıkları ve ani sıcaklık değişimleri nedeniyle öldüklerini söyledi.

26.05.2020Gündem
Bakan Albayrak Twitterdan paylaştı: Sizlerin yanında durmak görevimiz

Bakan Albayrak Twitter'dan paylaştı: Sizlerin yanında durmak görevimiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın duyurduğu Stok Finansman Destek Paketi'nin, Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

23.05.2020Gündem
Son dakika... Bakan Pekcan müjdeyi verdi: İhracatçılara yeni destek paketi

Son dakika... Bakan Pekcan müjdeyi verdi: İhracatçılara yeni destek paketi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Covid-19 salgınının ihracatçılara olan olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Türk Eximbank'ın "Stok Finansman Destek Paketi"ni devreye aldıklarını açıkladı.

22.05.2020Ekonomi
Sektörel güven endeksleri açıklandı

Sektörel güven endeksleri açıklandı

Mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi, hizmet sektöründe mayısta geçen aya göre yüzde 10,8, perakende ticarette yüzde 5, inşaat sektöründe 31,1 artış gösterdi.

22.05.2020Ekonomi
Hack the Normal: Fikirlerin yeni normal için yarıştığı hackathon

Hack the Normal: Fikirlerin yeni normal için yarıştığı hackathon

Arçelik, Covid-19 krizi sonrası ortaya çıkacak yeni yaşam tarzı ve alışkanlıklara uygun çözümler geliştirmek ve ilham vermek amacıyla “Hack the Normal” hackathonu düzenledi. 1000’in üzerinde kişinin başvuru yaptığı online hackathonda 5 ülke, 34 şehirden yaklaşık 300 girişimci yaratıcı fikirlerini projeye dönüştürdü. 52 saat süren hackathonda, mobil sterilizasyon cihazları, eve hijyenik teslimat çözümleri, uzaktan hasta takibi, gıda israfına karşı kompost kutusu, interaktif egzersiz çözümleri gibi 52 proje geliştirildi.

22.05.2020Teknoloji
Firmalar nefes aldı

Firmalar 'nefes' aldı

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), tüm dünyayı sosyal ve ekonomik yönden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde örnek çalışmalara imza attı. BTSO, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nden BTSO Akademi online eğitimlerine; medikal malzeme üretiminden dijital iletişim platformlarına kadar üyelerinin sorunlarına çözüm üreten birçok proje geliştirdi.

22.05.2020Ekonomi
2nci dalga olursa yeterli immün plazma stoku var

'2'nci dalga olursa yeterli immün plazma stoku var'

ANKARA'da Türk Kızılay Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Murat Güler, "İmmün plazmalar uygun koşullarda -25 derecenin altında 3 yıla kadar saklanabiliyor. 18 bölge kan merkezinde şu anda stokta plazma mevcut. 2'nci dalga olursa yeterli stok var; ama rehavete kapılmamak lazım" dedi.

21.05.2020Gündem
ABDnin petrol stokları azaldı

ABD'nin petrol stokları azaldı

ABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre 5 milyon varil geriledi.

21.05.2020Ekonomi
‘AB, salgının başında hatalar yaptı’

‘AB, salgının başında hatalar yaptı’

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa’nın Kovid-19 salgınıyla mücadelesine ilişkin, “Avrupa salgının yol açtığı krizin başında hatalar yaptı. Schengen bölgesi içinde sınırların yönetimi konusunda milliyetçi tavırlar alan ülkeler oldu” dedi.

19.05.2020Avrupa
Fransa Cumhurbaşkanı Macron: Avrupa krizin başında hatalar yaptı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron: "Avrupa krizin başında hatalar yaptı"

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelesine ilişkin, "Avrupa salgının yol açtığı krizin başında hatalar yaptı. Schengen bölgesi içinde sınırların yönetimi konusunda milliyetçi tavırlar alan ülkeler oldu." dedi.

18.05.2020Dünya
Sonyden yapay zeka ile görüntü işleme yapabilen sensör

Sony'den yapay zeka ile görüntü işleme yapabilen sensör

Sony Corporation, Yapay Zekâ (AI) ile görüntü işleme fonksiyonuna sahip dünyanın ilk iki akıllı görüntü sensörü modelini piyasaya sunacağını duyurdu.

15.05.2020Teknoloji
2 yıldır kayıp leylek, Bursada ortaya çıktı

2 yıldır kayıp leylek, Bursa'da ortaya çıktı

BURSA’da doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş, görüntülediği leyleklerden birinin, ayağındaki halkadan 2 yıl önce yavruyken Polonya'nın başkenti Varşova'da halkalandığını ancak o günden bu yana kayıp olduğunu belirledi. Halkalandığı günden bu yana haber alınamayan leyleğin, ilk kaydı Karacabey'de oldu.

15.05.2020Gündem
Maske kullanımıyla ilgili önemli uyarı

Maske kullanımıyla ilgili önemli uyarı

Tüm maskelerin tek kullanımlık olduğuna dikkat çeken eczacı Yıldız Türkaydın, “Maskelerin herhangi bir yöntemle dezenfekte edilmeye çalışılması; cerrahi maskelerin fiziksel bütünlüğünü ve kumaş yapısını, diğer maskelerin de ilave olarak filtre yapılarını da bozarak işlevsiz hale getirebilir. O yüzden tüm maskelerin tek kullanımlık olduğunu bilip, kullanım sonrası dezenfekte etmeye çalışarak tekrar kullanmamalıyız” dedi.

14.05.2020Gündem
Maskeler bozuk çıkınca teste çağrıldılar

Maskeler bozuk çıkınca teste çağrıldılar

Başkent Berlin’de Charite hastanesinin mart ayında aldığı on binlerce koruma maskesi bozuk çıktı. Hatalı maskelerden ne kadarının personele dağıtıldığı bilinmiyor. Bozuk maskeleri kullanan personel korona testi yaptırmaya çağrıldı.

12.05.2020Avrupa
Aile bütçeleri artık dijital olarak yönetiliyor

Aile bütçeleri artık dijital olarak yönetiliyor

Değişen iş yapış biçimleriyle finansal operasyonlar da dijital dünyaya taşındı. İşletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu; muhasebe takibi, gelir-gider ve stok kontrolü gibi özellikler sunan uygulamalar, aile bütçesini dijital olarak yönetmeye de imkan tanıyor.

12.05.2020Teknoloji
Hırsızların kilolarca fiber optik kablo sırtlayıp, çalma anları kamerada

Hırsızların kilolarca fiber optik kablo sırtlayıp, çalma anları kamerada

BURSA'da, internet altyapısı üzerine çalışan firmadan 25 gün arayla 2 kez hırsızlık yapıldı. Hırsızların kilolarca fiber optik kablo sırtlayarak, çaldıklarını belirten firma yöneticisi Murat Yazgı, yaklaşık 80 bin lira zararlarının olduğunu söyledi. Yazgı, "Bizim forkliftlerle taşıdığımız kabloları 4 dakikada, sırtlayıp, götürüyorlar. Önlemlerimizi almamıza rağmen baş edemiyoruz, taşınmayı düşünüyoruz" dedi.

11.05.2020Gündem
Fairy’den Türkiye’deki 10. yılında anlamlı bir adım ‘BOŞA HARCAMA’

Fairy’den Türkiye’deki 10. yılında anlamlı bir adım ‘BOŞA HARCAMA’

Gıda Kurtarma Derneği ile iş birliği yaparak gıda israfının azaltılması mücadelesine güçlü bir destek verecek olan Fairy’nin “Boşa Harcama” projesi iki aşamalı gerçekleşecek. Projenin ilk aşamasında Gıda Kurtarma Derneği’nin aylık düzenli gıda yardımı sağladığı kişi sayısı ikiye katlanacak. Projenin ikinci aşamasında ise gıda israfı konusunda toplumsal farkındalık yaratılması hedefleniyor.

11.05.2020Etkinlikler
Türkiyenin enerji ithalatı faturası düştü

Türkiye'nin enerji ithalatı faturası düştü

Türkiye'nin enerji ithalatı faturası, ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9,6 azalarak 9 milyar 980 milyon dolar oldu.

9.05.2020Ekonomi
Yönetmen ve senarist Murat Şeker: Sinema ilk defa tüm dünyada askıya alındı

Yönetmen ve senarist Murat Şeker: Sinema ilk defa tüm dünyada askıya alındı

Yönetmen ve senarist Murat Şeker, "Sinema ilk defa tüm dünyada şu an askıya alındı. Sinema aslında yok gibi ama yaklaşık 120 yıldır hayatımızın içinde. Kültürel ve sosyal bir alışkanlık. Dolayısıyla kendi özelinde nasibini aldı." dedi.

8.05.2020Keyif
İstanbulda ücretli maske satışı başladı.. Ücretli maske fiyatı nedir, kaç TLden satılacak

İstanbul'da ücretli maske satışı başladı.. Ücretli maske fiyatı nedir, kaç TL'den satılacak?

Kontrollü normalleşme süreci ile birlikte maskelere daha çok ihtiyaç olunacak bu dönemde hem Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ücretli maske satışı bugün itibari ile İstanbul'da satışa sunuldu. Peki ücretli maskeler ne kadar olacak?

8.05.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda ücretli maske satışı dönemi başladı

Son dakika... İstanbul'da ücretli maske satışı dönemi başladı

İstanbul'daki eczaneler, medikal ürün satan firmalar ve marketlerde cerrahi maskeler adedi 1 liradan satışa sunuldu. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu açıklamasında "Bugün itibarıyla ücretsiz maske hakkı olmayan kişilerin de tanesini 1 liradan satın alarak maskeye ulaşmalarının yolu açılmış oldu. Dileyen herkesin maskeye ulaşması sağlanacak" dedi.

8.05.2020Ekonomi
Koronavirüs ABD enerji sektörünü sert vurdu

Koronavirüs ABD enerji sektörünü sert vurdu

Çin'de ortaya çıkarak hızla dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, ABD enerji sektöründe milyarlarca dolar zarara ve petrol üretiminde sert düşüşlere neden oldu.

8.05.2020Ekonomi
Koronavirüs günlerinin parlayan teknolojileri

Koronavirüs günlerinin parlayan teknolojileri

Korona tedbirleri sürecinin devam etmesi tüketicilerin teknoloji kullanımı ve online ortamda kalma sürelerini artırırken, bu eğilim teknoloji ürünlerinin satışlarına olumlu yönde yansımaya devam ediyor.İncehesap.com’un verdiği bilgilere göre salgın döneminde tıbbi malzeme, mobil cihazlar, PC’ler, televizyonlar, küçük ev aletleri ve kişisel bakım cihazları, e-ticaret şirketleri için avantajlı ürün grupları haline geldi.

7.05.2020Teknoloji
Amazondan KOBİler için yeni uygulama: Amazon Seller App

Amazon'dan KOBİ'ler için yeni uygulama: Amazon Seller App

Amazon.com.tr, bünyesindeki satış ortakları için geliştirilen Amazon Seller App isimli mobil uygulamayı duyurdu. Uygulama, Amazon.com.tr’de satış yapan KOBİ’lerin siparişlerini ve satıcı hesaplarını mobil cihazlar üzerinden hızlıca takip edip yönetmelerine olanak sağlayacak.

7.05.2020Teknoloji
Koronavirüsü yendi, plazma bağışçısı oldu

Koronavirüsü yendi, 'plazma' bağışçısı oldu

ZONGULDAK'ta, koronavirüsü yenen Aytaç Karakaya (34), plazma bağışında bulunarak tedavi gören hastalara umut oldu. Sosyal medyada insanların korktuğunu veya akrabalarında hastalık çıkarsa diye plazma bağışını onlara sakladıklarını gördüğünü belirten Aytaç Karakaya, "Bu zamanda 'sen, ben' yok ve hepimiz bir olmalıyız. Ondan dolayı herkes, insanlık için elini taşın altına koymalı ve gelip plazma kan bağışında bulunmalı" dedi.

7.05.2020Gündem
Gıdaları dondururken de çözdürürken de dikkat

Gıdaları dondururken de çözdürürken de dikkat

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından evlerde gıda stokunun arttığına dikkati çeken uzmanlar, buzluk ya da derin dondurucuda saklanan gıdaların tazeliği ve besin değerini koruyabilmesini sağlayacak önerilerde bulundu.

Bakan açıkladı Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Bakan açıkladı! Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ”TMO’nun sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına bin 350 liradan bin 650 liraya yükseltiyoruz. Arpa alım fiyatını ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya çıkarıyoruz. Ayrıca çiftçilerimize hububatta 230 lira ton başına prim ve destek ödemesi yapıyoruz” dedi.

5.05.2020Ekonomi
Petrolün devler liginde pazar kavgası büyüyor

Petrolün devler liginde pazar kavgası büyüyor

Suudi Arabistan ve Rusya arasındaki petrol fiyatı savaşı, Amerikalı üreticileri milyarlarca dolar zarara uğratıyor.

5.05.2020Ekonomi
Alman otomotiv sektöründe iş durumu nisanda kötüleşti

Alman otomotiv sektöründe iş durumu nisanda kötüleşti

Almanya’da otomotiv sektörünün iş durumunun koronavirüs salgını nedeniyle nisanda daha önce hiç olmadığı kadar kötüleştiği belirtildi.

4.05.2020Avrupa
Alman otomotiv sektöründe iş durumu nisanda kötüleşti

Alman otomotiv sektöründe iş durumu nisanda kötüleşti

Alman otomobil endüstrisi mevcut durum endeksi, nisanda 72,2 puan azalarak eksi 85,4'e geriledi.

4.05.2020Ekonomi
İbrahim Kutluay peynir stoku yaptı

İbrahim Kutluay peynir stoku yaptı!

Eski basketbolcu İbrahim Kutluay, sokağa çıkma yasağı öncesi evine peynir stoku yaptı.

2.05.2020Magazin
Kuruluş Osman çekimleri durdu mu

Kuruluş Osman çekimleri durdu mu?

ATV ekranlarında yayın hayatına devam eden Kuruluş Osman, bu hafta da yeni bölümü ile ekranlara geldi. Son bölümün ardından bir süredir iddia edilen ‘Kuruluş Osman çekimleri durdu’ konusu gündeme geldi. Peki, Kuruluş Osman çekimleri durdu mu? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

30.04.2020Televizyon
ABDnin ham petrol stokları hızlı artış gösterdi

ABD'nin ham petrol stokları hızlı artış gösterdi

ABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre sert bir yükselişle 9 milyon varil arttı.

30.04.2020Ekonomi
ABD ekonomisi ilk çeyrekte Kovid-19un etkisiyle yüzde 4,8 daraldı

ABD ekonomisi ilk çeyrekte Kovid-19'un etkisiyle yüzde 4,8 daraldı

ABD ekonomisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 4,8 daralarak piyasa beklentisinin üzerinde bir küçülme gösterdi.

29.04.2020Ekonomi
İkinci el yatırım

İkinci el yatırım

Koronavirüs döneminde ikinci el otomobillerde başlayan düşüş dördüncü ayda yeniden yükselişe geçti. Mevduat ve kredi faizlerinin gerilemesi ile birlikte otomobil, yatırım aracına dönüştü. Belirli modellerde ikinci el fiyatları yeniden sıfır fiyatlarını geçti. Yaz aylarında sıfır araçta yaşanacak tedarik sıkıntısı ile fiyatların daha da yükseleceği öngörülüyor.

29.04.2020Ekonomi
ABDde mal ticareti açığı martta arttı

ABD'de mal ticareti açığı martta arttı

ABD'de mal ticareti açığı, martta aylık yüzde 7,2 artarak 64,2 milyar dolara yükseldi.

28.04.2020Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Haziranda yeni normale geçiş için iyimseriz

İTO Başkanı Avdagiç: Haziranda yeni normale geçiş için iyimseriz

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İş dünyamızın kovid sonrası dönemde yeni normale kontrollü geçişinin haziranda başlayacağı konusunda iyimser bekleyiş içindeyiz” dedi.

27.04.2020Ekonomi
Diyanet uyardı: Ailenizle vakit geçirin

Diyanet uyardı: Ailenizle vakit geçirin

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı Halil Kılıç, koronavirüs gibi zor dönemlerde Müslümanların nasıl davranması gerektiğini ele aldı. Şu uyarılara yer verildi:

26.04.2020Gündem
İçecekte stok yeterli, ramazanda fiyat artışı beklenmiyor

İçecekte stok yeterli, ramazanda fiyat artışı beklenmiyor

Ramazan ayında gazlı ve gazsız tüm içeceklerin satışında artış görüldüğünü belirten sektör temsilcileri, yeterli stok olduğunu ve fiyat artışı gerektirecek bir durumun bulunmadığını ifade ediyor.

23.04.2020Ekonomi
ABDnin ham petrol stokları hızlı yükseliş gösterdi

ABD'nin ham petrol stokları hızlı yükseliş gösterdi

ABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre sert bir yükselişle 15 milyon varil arttı.

23.04.2020Ekonomi
Brent petrolde “10 doların ayak sesleri”

Brent petrolde “10 doların ayak sesleri”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle dünya genelinde düşük petrol tüketimi ve hızla artan arz fazlasının, Brent petrolün varil fiyatının kısa sürede 10 doların altına inmesine ve üretici şirketlerin iflasının hızlanmasına neden olabileceği belirtiliyor.

22.04.2020Ekonomi
Petrol 10 doların altına inebilir

Petrol 10 doların altına inebilir

Kovid-19 salgını nedeniyle petrol talebinin düşmesi ve arzdaki fazlalık, Brent petrolün varil fiyatının 10 doların altına inmesine yol açabilir.

22.04.2020Ekonomi

Bakan Pakdemirli G20 Olağanüstü Sanal Tarım Bakanları Toplantısı'nda konuştu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal ürünlerin ve gıdanın lojistik zincirinin bozulmaması gerektiğini belirterek, "Gıda israfı ve kaybı hiç olmadığı kadar önemlidir. Aile çiftçilerin finansal enstrümanlara erişimi için teşvik kolaylaştırılmalıdır. Sözleşmeli çiftçiliğin, daha çok yaygınlaştırılması gerekmektedir. Sözleşmeli çiftçilik için dijital platforma ilişkin bilgi birikimimizi paylaşmaya hazırız." dedi.

21.04.2020Ekonomi
BAE, 7 milyar dolarlık tahvil ihraç etti

BAE, 7 milyar dolarlık tahvil ihraç etti

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Maliye Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle düşen petrol fiyatları dolayısıyla ortaya çıkan durumla mücadele etmek için 7 milyar dolarlık tahvil ihracı gerçekleştirdi.

21.04.2020Ekonomi
Petrol 20 doların altına geriledi

Petrol 20 doların altına geriledi

Brent petrolün varili saat 12.35 itibarıyla 18,02 dolara inerken, Şubat 2002'den bu yana en düşük seviyesini kaydetti.

21.04.2020Ekonomi