EKSTRA
MENÜ

Steve Bannon

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 69 haberi bulunmuştur.

Steve Bannon Haberleri

‘Yunan olmaktan  gurur duyuyorum’

‘Yunan olmaktan gurur duyuyorum’

ABD Başkanlığını 20 Ocak 2017’de Barack Obama’dan devralmaya hazırlanan Donald Trump’ın Beyaz Saray Genel Sekreterliği’ne atadığı Reince Priebus (44) ile başstratejist olarak görevlendirdiği ultra muhafazakâr Steve Bannon (63) tartışma yaratmaya devam ediyor.

16.11.2016Dünya
Almanya yakından takip ediyor

Almanya yakından takip ediyor

Almanya’da üst düzey yetkililer, Başbakan Angela Merkel’in hükümetinin, ABD’de Donald Trump’ın başkan seçilmesi sonrası beyazların üstünlüğünü savunan grupların cesaretlenmesinden endişe duyduğunu ve gelişmelerin yakından takip edildiğini belirtiyor.

23.11.2016Dünya
Bu masa 3 trilyon $

Bu masa 3 trilyon $

ABD’nin seçilmiş başkanı Donald Trump, ABD’li teknoloji devlerinin liderleriyle bir araya geldi. Trump, dev şirketleri yönetenlere, “Dünyada sizin gibi hiç kimse yok. Yanınızdayım ve size yardımcı olmak için buradayım” dedi. Toplantıya katılan yöneticilerin şirketlerinin toplam değeri ise 3 trilyon doları geçiyordu.

15.12.2016Ekonomi
Bana 2016nın resmini yapar mısın Niv

Bana 2016'nın resmini yapar mısın Niv?

Sanatçı Niv Bavarsky, 2016'nın en önemli 127 olayını aynı tabloya sığdırmış! Çok da güzel olmuş!

27.12.2016Kampüs
Almanlar bu iki fotoğrafı konuşuyor

Almanlar bu iki fotoğrafı konuşuyor

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, ABD Başkanı Donald Trump'ın çalışma odasında Rusya lideri Putin ve Almanya Şansölyesi Merkel ile yaptığı telefon görüşmeleri sırasında çekilen fotoğrafları karşılaştırdı. Gazetenin ekibinden çalışmaya imza atan Simon Schütz, "Bazen fotoğraflar, sözcüklerden daha fazlasını anlatır" ifadesi ile Trump'ın Merkel'den çok Putin'e ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

31.01.2017Dünya
Avrupa Parlamentosunda Donald Trump tartışması

Avrupa Parlamentosu'nda Donald Trump tartışması

ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 İslam ülkesinin vatandaşlarına getirdiği vize yasağı Avrupa Parlamentosu'nda (AP) görüşüldü. Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Mogherini "Hiç kimse, doğum yeri, dini veya etnik kökeni dolayısıyla haklarından mahrum bırakılamaz" derken, Avrupa Halk Partisi Başkanı Weber de 'Önce ABD' diyor ve AB ile Çin'i rakip olarak gördüğü için Putin gibi Avrupalıları bölmek ve zayıflatmak istiyor" diye konuştu. AP Sosyalist Grup Başkanı Pitella ise "Ben de işbirliğinden yanayım. Ancak Trump çizgisini değiştirene kadar, Avrupa'nın kapısı yüzüne kapatılmalı" diye konuştu.

1.02.2017Dünya
‘Başbakanın yüzüne telefonu kapattı’

‘Başbakanın yüzüne telefonu kapattı’

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz cumartesi telefonda görüştüğü Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull’a mülteci anlaşması nedeniyle sinirlenerek telefonu yüzüne kapattığı iddia edildi.

2.02.2017Dünya
Üniversiteye tehdit

Üniversiteye tehdit

Donald Trump sempatizanı olan editör Milo Yiannopoulos’un California Üniversitesi’nde konuşma yapmasına karşı çıkan öğrencilerin protesto eylemleri şiddete dönüştü. Trump, üniversite yönetimini fonları kesmekle tehdit etti.

2.02.2017Dünya
Trump-medya kavgasına o isim de katıldı : Medya muhalefet partisine benziyor

Trump-medya 'kavgasına' o isim de katıldı : Medya muhalefet partisine benziyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın Başstratejisti Steve Bannon, başkent Washington'da katıldığı etkinlikte, ana akım Amerikan medyasının Trump hakkında "Fena halde yanıldığını" savunarak, medyanın muhalefet partisi gibi davrandığı değerlendirmesinde bulundu.

23.02.2017Dünya
‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

ABD Başkanı Donald Trump, İngiliz haber ajansı Reuters’e verdiği röportajda dünya siyasetine dair değerlendirmelerde bulundu.

24.02.2017Dünya
Washington’da neler oluyor

Washington’da neler oluyor

ABD basını, Beyaz Saray’ın önceki gün ana akım medyanın basın toplantısına alınmamasıyla çalkalanıyor. Yedi Müslüman ülkeye vize yasağı, diplomatik skandalların ardından şimdi de basına sınırlama. Washington’da hava huzursuz. Öyle ki başkentte Trump’ın görevden alınıp alınamayabileceği bile konuşuluyor.

25.02.2017Dünya
Başarısızlığın faturası mı kesildi

Başarısızlığın faturası mı kesildi?

Beyaz Saray Özel Kalem Müdür Yardımcısı olan Katie Walsh'un, sağlık sigortası yasa tasarısının geri çekilmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump'a bu konuda dışarıdan destek veren bir organizasyona katılmak üzere görevinden ayrıldığı bildirildi.

30.03.2017Dünya
Trumpın kızı ve damadının mal varlıkları açıklandı

Trump'ın kızı ve damadının mal varlıkları açıklandı!

Beyaz Saray'daki üst düzey çalışanların mal beyanları açıklandı. Böylece ücret almadan çalışacakları açıklanan ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'ın mal varlıkları ortaya çıkmış oldu.

1.04.2017Dünya
Serveti dudak uçuklattı

Serveti dudak uçuklattı

Beyaz Saray'ın açıkladığı etik dosyalarındaki bilgilere göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ile damadı Jared Kushner'in toplam servetlerinin 740 milyon dolar düzeyinde olduğu bildirildi.

2.04.2017Dünya
Trump sağ kolunu görevden aldı

Trump sağ kolunu görevden aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın baş stratejisti Steve Bannon, Ulusal Güvenlik Konseyi’nden çıkarıldı. Amerikan basını, Bannon’ın görevden alınması kararını, Trump’ın kendisinin verdiğini belirtti. Bannon’ın Breitbart News’in başında olduğunu belirten Beyaz Saray sözcüsü, Bannon’a şubat ayında görevden alınan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’i gözlemlemek üzere Konsey’de yer verildiğini kaydetti.

5.04.2017Dünya
Peçete üzerinde Libya’yı bölmüş

Peçete üzerinde Libya’yı bölmüş

ABD Başkanı Trump’ın danışmanlarından Sebastian Gorka’nın Avrupalı bir diplomatla görüşmesinde Libya’yı Osmanlı eyalet sistemi temelinde üçe bölme planından bahsettiği ve bunu bir peçeteye çizdiği ortaya çıktı. Avrupalı diplomat planı reddetmiş.

10.04.2017Dünya
Beyaz Sarayı ziyaret eden hahamdan skandal fotoğraf paylaşımı

Beyaz Saray'ı ziyaret eden hahamdan skandal fotoğraf paylaşımı

Beyaz Saray'ı ziyaret eden bir hahamın, Donald Trump'ın Baş Stratejisti Steve Bannon ile çektirdiği bir fotoğrafın arka planında yer alan tahtada, yönetiminin politikalarını içeren bilgilerin göze çarpması tartışmalara yol açtı.

4.05.2017Dünya
Beyaz Saray’da  sinkaflı içsavaş

Beyaz Saray’da sinkaflı içsavaş

ABD Başkanı Donald Trump göreve geldiğinden beri Beyaz Saray’da yaşanan kamplaşma ve gerginlikler birkez daha gün yüzüne çıktı. Daha önce çeşitli kademelerde istifa ve görevden alınmaların olduğu Beyaz Saray’da Trump’ın yeni iletişim direktörü Anthony Scaramucci, Özel Kalem Müdürü Reince Priebus ve Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon hakkında hakaret ve küfür dolu ifadeler kullandı.

28.07.2017Dünya
Beyaz Saray toz duman

Beyaz Saray toz duman

Beyaz Saray’daki altıncı ayını henüz tamamlayan ABD Başkanı Trump’ın görevden aldığı yakın çalışma arkadaşlarının sayısı cuma günü itibarıyla 15’i buldu. Trump, seçim kampanyasından beri ekibinde yer alan Özel Kalem Müdürü Reince Priebus’un yerine İç Güvenlik Bakanı olan emekli general John Kelly’yi atadı. General Kelly’nin kaotik Beyaz Saray’a disiplin getirebileceği konuşuluyor.

29.07.2017Dünya
Beyaz Saraydaki şok görev değişiminin arkasında o isim mi var

Beyaz Saray'daki şok görev değişiminin arkasında o isim mi var?

Beyaz Saray’a iki hafta önce atanan iletişim direktörü Anthony Scaramucci, Başkan Donald Trump’ın yeni Beyaz Saray Genel Sekreteri John Kelly’nin talebi üzerine istifa etti. ABD basınında görev değişikliğine Ivanka Trump'ın sebep olduğu iddia ediliyor.

1.08.2017Dünya
Saray oyunlarına nükleer kriz arası

Saray oyunlarına nükleer kriz arası

Washington Post’un Amerikan istihbarat kaynaklarına dayandırdığı ‘Kuzey Kore’nin balistik füzelere yerleştirilebilecek minyatür nükleer savaş başlığı üretmeyi başardı’ iddiasıyla başlayan hafta sona ermeden ABD kamuoyu nükleer savaş kabusunu tartışmaya başladı.

13.08.2017Dünya
Kim bu beyaz ırkçılar ‘Amerikan Talibanı’

Kim bu beyaz ırkçılar? ‘Amerikan Talibanı’

ABD’nin Virginia eyaletinde hafta sonunda aşırı sağcı grupların, ırkçılık karşıtı gruplarla çatışması ve bir solcu eylemcinin otomobille ezilerek ölmesi sonrası Amerikan aşırı sağı dünya gündemine oturdu. USA Today gazetesindeki makalede Alt-Right denilen bu gruplar için “Amerikan Talibanı’ ifadesi kullanıldı. Peki kim bunlar ve ne istiyorlar?

15.08.2017Dünya
‘Neonazi ırkçılığını kimse hafife alamaz’

‘Neonazi ırkçılığını kimse hafife alamaz’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ve Adalet Bakanı Heiko Maas, ABD Charlottesville’deki ırkçı saldırılara yeterince tepki göstermeyen Başkan Donald Trump’ı eleştirdi. SPD lideri Martin Schulz da Başbakan Merkel’i, Trump’a karşı daha sert tavır almaya çağırdı.

17.08.2017Dünya
Trumpın danışmanı Bannon: Soytarılar

Trump'ın danışmanı Bannon: Soytarılar!

ABD Başkanı Donald Trump'ın önde gelen danışmanlarından Beyaz Saray Başstratejisti Steve Bannon, Virginia Eyaleti'nin Charlottesville kentinde bir kişinin öldüğü şiddet olaylarına karışan ve beyazların üstünlüğünü savunan grupları "soytarılar" olarak nitelendirdi.

17.08.2017Dünya
Trump yönetiminde Kuzey Kore çelişkisi

Trump yönetiminde Kuzey Kore çelişkisi

ABD ile Kuzey Kore arasındaki füzen tansiyonu devam ederken, Amerikan yönetiminden çelişkili açıklamalar geldi.

17.08.2017Dünya
Son dakika... Beyaz Saray, Trumpın Stratejisti Bannonun görevine son verildiğini açıkladı

Son dakika... Beyaz Saray, Trump'ın Stratejisti Bannon'un görevine son verildiğini açıkladı

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon'un görevine son verildiği yönündeki iddiaları onaylayarak, "Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü John Kelly ve Steve Bannon karşılıklı olarak bugün Bannon'un görevindeki son günü olduğu hususunda anlaştı." dedi.

18.08.2017Dünya
Beyaz Sarayı sarsan istifa

Beyaz Saray'ı sarsan istifa

BEYAZ Saray’daki ayrılıklara dün bir yenisi daha eklendi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın başstratejisti Steve Bannon görevinden ayrıldı.

18.08.2017Dünya
Başkanın adamları teker teker gitti... Trump da istifa eder mi

Başkan'ın adamları teker teker gitti... Trump da istifa eder mi?

Daha görev süresinde bir yılı bile doldurmadan ABD Başkanı Donald Trump'ın yakın çevresindeki dört isim birer birer görevden ayrıldılar. Kimileri istifa etti kimileri ise gönderildi. Yoksa Trump'ın kendisi de mi gidici? İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Bora Bayraktar, hürriyet.com.tr için son durumu analiz etti:

19.08.2017Dünya
Bannon’dan savaş ilanı: Silahlarıma kavuştum

Bannon’dan savaş ilanı: Silahlarıma kavuştum

DONALD Trump’ın seçilmesinde önemli rol oynayan Steve Bannon, Beyaz Saray’dan ayrılır ayrılmak popülist Breitbart haber sitesinin başına geri döndü.

19.08.2017Dünya
O fotoğraftan iki kişi kaldı

O fotoğraftan iki kişi kaldı

ABD’de patlak veren ırkçı gerilimde alternatif sağ grupların Beyaz Saray’daki temsilcisi olarak görülen Steve Bannon, Başkan Trump’ın ekibindeki baş stratejist pozisyonundan istifa etti. Bannon’ın istifasıyla Trump, iktidara geldiğinden bu yana çekirdek ekibinde dördüncü kişiyi kaybetmiş oldu. 28 Ocak’ta Oval Ofis’te çekilen fotoğraftan geriye sadece Başkan Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence kaldı.

19.08.2017Dünya
Irkçı site Podolskiden özür diledi

Irkçı site Podolski'den özür diledi!

ABD'de yayın yapan aşırı sağcı Breitbart News sitesi, Galatasaray'ın eski yıldızı Lukas Podolski'den özür diledi. Yayın organı, Fas'tan İspanya'ya insan kaçıran bir çeteyle ilgili haberde 'yanlışıkla' Alman yıldızın fotoğrafını kullanmıştı.

21.08.2017Dünya
Beyaz Sarayda bir ayrılık daha

Beyaz Saray'da bir ayrılık daha

ABD Başkanı Donald Trump'ın Terörle Mücadele Danışmanı Sebastion Gorka'nın görevinden ayrıldığı bildirildi.

26.08.2017Dünya
Görevden alınan eski baş stratejist, Trump’a yüklendi

Görevden alınan eski baş stratejist, Trump’a yüklendi

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Baş Stratejisti Steve Bannon, James Comey’nin Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanlığı görevinden alınmasının “modern siyasi tarihte” yapılan en büyük hata olduğunu savundu.

11.09.2017Dünya
Beyaz Sarayda kriz derin... Tamiri zor hâl aldı

Beyaz Saray'da kriz derin... 'Tamiri zor hâl aldı'

ABD Başkanı Donald Trump ile Dışişleri Bakanı Rex Tillerson arasında ABD dış politikasındaki neredeyse her önemli konuda ortaya çıkan fikir ayrılıklarının 'tamiri zor bir' hâl almaya başladığı belirtiliyor. Trump ve Tillerson'un bugüne kadar Kuzey Kore, İran ve Katar krizi konularında kamuoyu önünde sık sık birbirine ters düşen açıklamalar yapmaları ise ikili arasındaki fikir ayrılıklarının basın yoluyla mesajlaşmaya vardığını gösteriyor. Krizi kaleme alan The New Yorker dergisi ise "CIA direktörü Mike Pompeo'nun da dahil olduğu birçok ismin Tillerson'un yerine geleceği söylentileri ortaya çıktı... Başkanın etrafında sadece generaller ve 'izciler' (Boy Scouts) kaldı. Onlar da bunu vazife duygusuyla yapıyorlar" yorumunda bulundu.

17.10.2017Dünya
Trumpın eski sağ kolu saçmaladı: ABD için en tehlikeli Türkiye

Trump'ın eski sağ kolu saçmaladı: "ABD için en tehlikeli Türkiye"

ABD Başkanı Donald Trump'ın 'sağ kolu' olarak nitelendirilen eski Beyaz Saray Başstratejisti Steve Bannon, Türkiye’nin ABD için en büyük tehlike olduğunu iddia etti. 'Uçuk politikaları' nedeniyle kenara itilen ve daha sonra Beyaz Saray'daki görevini bırakan Bannon, Türkiye’nin komşusu İran’dan bile daha tehlikeli olduğunu öne sürdü.

30.10.2017Dünya
Eski danışman Trump’ın kızını suçladı: Tüm kötü kararların başı Ivanka ve damat

Eski danışman Trump’ın kızını suçladı: Tüm kötü kararların başı Ivanka ve damat

Trump’ın eski Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon, Trump’ın kızı Ivanka ve damadı Jared’i “tüm kötü kararların başı” diye niteledi. Bannon, Müslüman yasağı olarak bilinen uygulamayı kasten hafta sonuna denk getirdiklerini, böylece eylemler olacağını ve bu eylemlerin de kendilerine yarayacağını düşündüklerini anlattı.

24.12.2017Dünya
Trump ayrılık rekoru kırdı

Trump ayrılık rekoru kırdı

ABD'de Donald Trump başkanlığındaki yönetim bir rekora imza atarak ilk senesinde en fazla üst düzey ismin görevinden ayrıldığı hükümet oldu.

29.12.2017Dünya
Değişim rekoru

Değişim rekoru

ABD’de Donald Trump başkanlığındaki yönetim bir rekora imza atarak ilk senesinde en fazla üst düzey ismin görevinden ayrıldığı hükümet oldu. Trump hükümeti kurduktan sonra üst düzey isimlerin yüzde 34’ü görevlerinden ayrıldı.

29.12.2017Dünya
Çok sert çıktı: Aklını da kaybetmiş

Çok sert çıktı: Aklını da kaybetmiş

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya soruşturmasıyla ilgili oğlu Donald Jr. Trump'ı suçlayan eski başstratejisti Steven Bannon'a, "Kovulduğu gün sadece işini değil, aynı zamanda aklını da kaybetmiş." sözleriyle tepki gösterdi.

3.01.2018Dünya
Trumptan eski çalışanına: Kovulduğunda işi dışında aklını da kaybetti

Trump'tan eski çalışanına: Kovulduğunda işi dışında aklını da kaybetti

ABD Başkanı Donald Trump, yollarını ayırdığı eski baş stratejisti Steve Bannon hakkında ağır sözler sarf etti. Bannon'un Trump'ın oğlu Donald Trump Jr için yaptığı suçlamalara yanıt veren ABD Başkanı, "Bannon kovulduğu zaman sadece işini değil aynı zamanda aklını kaybetti" dedi.

4.01.2018Dünya
ABD’yi karıştıran kitap: Zehirlenmekten korkuyor, hamburger yiyor

ABD’yi karıştıran kitap: Zehirlenmekten korkuyor, hamburger yiyor

Donald Trump, ABD Başkanı olduğundan beri kaynayan Beyaz Saray’la ilgili yeni bir kitap çıktı. Kitabın tartışmalı yazarı Michael Wolff, Trump’ın başkanlık yarışına popülarite için girdiğini ve seçimi kazanınca ‘hayalet görmüş gibi olduğunu’ yazdı. Bir diğer iddiaya göre ise Trump, zehirlenmekten korktuğu için dışarıdan fast food ürünleri tercih ediyor.

4.01.2018Dünya
Şoke eden iddia ABDnin ilk kadın başkanı olmak istiyor

Şoke eden iddia! "ABD'nin ilk kadın başkanı olmak istiyor"

ABD'li gazeteci Michael Wolff'un yazdığı 'Ateş ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayı'nın İçinden' adlı kitap Salı günü piyasaya çıkacak. Trump'ın kendisi ve yakın çevresiyle yapılan 200 röportaja dayanarak yazılan kitapta çok sayıda önemli iddia yer alıyor. Kitapta, Ivanka Trump'ın gelecekte ilk kadın başkan olmak için hevesli olduğu iddia edildi.

5.01.2018Dünya
İnanılmaz iddia Kelliğe karşı kafa derisini aldırdı

İnanılmaz iddia! "Kelliğe karşı kafa derisini aldırdı"

ABD'li gazeteci Michael Wolff'un yazdığı 'Ateş ve Öfke: Trump'ın Beyaz Sarayı'nın İçinden' adlı kitap Salı günü piyasaya çıkacak. Trump'ın kendisi ve yakın çevresiyle yapılan 200 röportaja dayanarak yazılan kitapta çok sayıda önemli iddia yer alıyor. Kitaba göre Trump, kelleşmeyi engellemek için kafa derisini küçültme ameliyatı yaptırmış.

5.01.2018Dünya
Beyaz Sarayı karıştıran kitap piyasaya çıktığı gün tükendi

Beyaz Saray'ı karıştıran kitap piyasaya çıktığı gün tükendi

Beyaz Saray'ın eski başstratejisti Steve Bannon'ın Trump karşıtı ifadeleriyle adı duyulan 'Gazap ve Öfke' adlı kitap, piyasaya çıktığı gün tükendi.

6.01.2018Dünya
Tartışmalı kitap ABD’de yok satıyor... Nikki’nin gözü Trump’ın yerinde

Tartışmalı kitap ABD’de yok satıyor... Nikki’nin gözü Trump’ın yerinde

ABD’li gazeteci Wolff’un piyasaya çıkan ve çok tartışılan ‘Gazap ve Öfke’ adlı kitabına göre Beyaz Saray’da birçok görevli Trump’ın aptal olduğunu düşünüyor. Bir iddiaya göre Trump’ın fazla kalamayacağını düşünen BM elçisi Haley, Trump’ın yerini almak için kulis yapıyor.

6.01.2018Dünya
Trumpı anlatan kitap satış rekorları kırıyor

Trump'ı anlatan kitap satış rekorları kırıyor!

ABD Başkanı Donald Trump'ın görevdeki ilk yılını anlatan "Ateş ve Öfke: Trump Beyaz Sarayının İçinden" adlı kitap, dış politikadan Beyaz Saray ekibi arasındaki anlaşmazlıklara, kritik konulardaki karar alma süreçlerinden Trump'ın akıl sağlığına kadar pek çok konuda tartışmalara neden oldu. ABD'de satışa çıktığı ilk gün çok satanlar listesinin birinci sırasına yerleşen kitabın, birçok kitapçıda daha ilk günden tükendiği aktarıldı.

7.01.2018Dünya
Steve Bannondan pişmanlık açıklaması: Donald Trumpın oğlu bir vatansever

Steve Bannon'dan pişmanlık açıklaması: Donald Trump'ın oğlu 'bir vatansever'

Eski Beyaz Saray Başstratejisti Steve Bannon, ABD Başkanı Donald Trump'ın oğlunun dahil olduğu bir görüşme için kullandığı "vatan hainliği" ifadesi ile ilgili 5 gün sonra bir düzeltme yaparak "bu ifadeyi başka bir kişiyi kast ederek kullandığını" söyledi.

8.01.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Trump geldi diye o kadar da sevinmeyin

Doğrusu Ankara, hesaplarını Hillary Clinton ABD Başkanı seçilecek diye yapmıştı.

20.11.2016

Sona mı geldik?

KAFALAR çok karışık. Trump’ın attığı her tweet de sanki biraz daha karıştırıyor. Oysaki aslında ABD ve Avrupa’daki aşırı sağ söyleme, otoriter rejimlerden alışığız. Bu kez bizi şaşırtan ise şu: 2’nci Dünya Savaşı’ndan yani Yahudi soykırımından bu yana, ilk kez gelişmiş demokrasilerde görüyoruz bu politikaları. Yani ırkçı, popülist, otoriter, dışlayıcı anlayışı.

27.02.2017

Yerküre için kara gün

HAZİRAN ayı geldi, ama yaz daha gelmedi... Mayıs ayının en favori sohbet konularından biri buydu. Bir türlü gelmeyen yaz mevsimi. İşte bugünkü yazı da bununla ilgili.

1.06.2017