EKSTRA
MENÜ

Steve Bannon

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 69 haberi bulunmuştur.

Steve Bannon Haberleri

ABDnin konuştuğu davada yeni gelişme

ABD'nin konuştuğu davada yeni gelişme

Beyaz Saray'ın eski başstratejisti Steven Bannon, Özel Yetkili Savcı Robert Mueller'in yürüttüğü "Rusya soruşturması" kapsamında büyük jüri önünde ifade vermeye çağrıldı. Bannon son olarak Michael Wolff'un ses getiren kitabındaki ifadeleri nedeniyle Beyaz Saray'la kavgaya tutuşmuştu.

16.01.2018Dünya
Bannon’a büyük jüri önünde ifade çağrısı

Bannon’a büyük jüri önünde ifade çağrısı

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, Başkan Donald Trump’ın eski baş stratejisti Steve Bannon’ın geçen hafta büyük jüri önünde ifade vermeye çağrıldığını yazdı.

16.01.2018Dünya
Amerikalı Cumhuriyetçilerden aşırı sağcı Fransız Le Pene davet

Amerikalı Cumhuriyetçilerden aşırı sağcı Fransız Le Pen'e davet

ABD'deki Cumhuriyetçi Partililerin düzenlediği konferansa Fransız aşırı sağcı politikacı Marine Le Pen'in yeğeni Marion Marechal Le Pen'i davet etti 3 gün sürecek konferansta ABD Başkanı Donald Trump da kürsüye çıkıp katılımcılara seslenecek. 28 yaşındaki Marion Le Pen, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'ten bir saat sonra konuşma yapacak.

20.02.2018Dünya
Bu kez de babasını ‘onursal başkan’lıktan attı

Bu kez de babasını ‘onursal başkan’lıktan attı

Aşırı sağcı Fransız partisi Ulusal Cephe’nin 2011’den bu yana lideri olan Marine Le Pen yeniden genel başkan seçildi. 2015 yılında Ulusal Cephe’nin kurucu başkanı babası Jean-Marie Le Pen’i partiden atan Le Pen, bu kez de babasının onursal başkanlık payesini iptal ettirdi.

11.03.2018Avrupa
Temsilciler Meclisi Trumpın Rusya ile bağını bulamadı

Temsilciler Meclisi Trump'ın Rusya ile bağını bulamadı

ABD'de Cumhuriyetçilerin ağırlıkta olduğu Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesince Rusya soruşturmasının tamamlandığı ve ABD Başkanı Donald Trump'ın 2016 yılındaki seçim kampanya ekibiyle Rusya arasında herhangi bir "gizli iş birliği" olduğuna yönelik kanıt bulunamadığı açıklandı.

13.03.2018Dünya
Facebookun patronu bir günde 4 milyar dolarını kaybetti

Facebook'un patronu bir günde 4 milyar dolarını kaybetti!

Facebook'un kurucusu ve patronu Mark Zuckerberg (33), şirketinin Donald Trump'ın kampanyasına destek veren Cambridge Analytica tarafından izinsiz kullanılmasının ortaya çıkmasıyla sadece bir günde 4 milyar dolarını kaybetti. Facebook genelinde kayıp ise 30 milyar doları buldu.

19.03.2018Teknoloji
Facebook skandalı

Facebook skandalı!

Facebook kriterlerini ihlal ederek 50 milyon kullanıcının verisinin siyasi kampanyalarda kullanılması skandal etkisi yarattı. Trump’ın eski danışmanının da kurucusu olduğu şirketlerin gerçekleştirdiği kampanyalar arasında 2016 ABD seçimleri ve İngiltere’nin Brexit oylaması olması dikkat çekiyor.

19.03.2018Ekonomi
5 soruda Facebook verilerini usulsüz kullanmakla suçlanan Cambridge Analytica

5 soruda Facebook verilerini 'usulsüz kullanmakla' suçlanan Cambridge Analytica

İngiltere Bilgi Komisyonu, Facebook'ta 50 milyon kullanıcı profiline ait verileri usulsüz kullanmakla suçlanan Londra merkezli Cambridge Analytica adlı veri analiz şirketi hakkında soruşturma başlatmaya hazırlanıyor.

21.03.2018Teknoloji
Suudi Velihat Prensin etkili iki danışmanı tartışılıyor

Suudi Velihat Prensin etkili iki danışmanı tartışılıyor

ABD'de New York Times gazetesi, Suudi Arabistan Velihat Prensi Muhammed bin Selman'ın iktidarı ve siyaseti üzerinde etkili olduğunu iddia ettiği iki yakın danışmanının portresini sayfalarına taşıdı.

14.11.2018Dünya
Trumpa yönelik yeni soruşturma başladı

Trump'a yönelik yeni soruşturma başladı

ABD'de Demokrat milletvekilleri, Başkan Donald Trump'a yönelik adaleti engelleme, yolsuzluk ve gücü kötüye kullanma iddialarıyla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturmayı Pazartesi günü başlattılar.

5.03.2019Dünya
Trump destekçileri Meksika sınırında duvar inşaatına başladı

Trump destekçileri Meksika sınırında duvar inşaatına başladı

ABD Başkanı Trump destekçilerinin kurduğu "Duvarı Biz İnşa Ederiz" adlı sivil toplum örgütü, iki ülke sınırına duvar inşa etmeye başladığını duyurdu.

29.05.2019Dünya
Trumpın eski danışmanı Steve Bannon dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındı

Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon 'dolandırıcılık' suçlamasıyla gözaltına alındı

ABD Başkanı Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon ve 3 kişi daha Meksika sınırında duvar örmek için başlatılan "We Build The Wall (Duvarı İnşa Ediyoruz)" kampanyasına sağlanan fonlar üzerinden dolandırıcılık yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alındı.

20.08.2020Dünya
Gözaltına alınmıştı Trumpın eski danışmanı suçlamaları reddetti

Gözaltına alınmıştı! Trump'ın eski danışmanı suçlamaları reddetti

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon, Meksika sınırında duvar örmek için başlatılan "We Build The Wall (Duvarı İnşa Ediyoruz)" kampanyasına sağlanan fonlar üzerinden "dolandırıcılık" yaptığı suçlamalarını reddetti.

20.08.2020Dünya
Duvar parasını zimmetine geçirmiş

Duvar parasını zimmetine geçirmiş

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski strateji danışmanı Steve Bannon (66) ve beraberindeki 3 kişi, Meksika sınırına duvar inşası için başlattıkları kampanya ile topladıkları 25 milyon doların bir kısmını kişisel çıkarları için kullandıkları suçlamasıyla gözaltına alındı.

21.08.2020Dünya
Kellelerini mızrağa geçirip Beyaz Sarayın köşesine asardım deyince...

'Kellelerini mızrağa geçirip Beyaz Saray'ın köşesine asardım' deyince...

ABD'deki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Donald Trump'ın tweet'lerine uyarı mesajıyla yayınlayan Twitter'dan ses getirecek bir karar daha geldi. Trump'ın eski danışmanlarından Steve Bannon'ın Twitter hesabı "kafa kesme" çağrısı nedeniyle kapatıldı.

6.11.2020Dünya
Trump, çeşitli suçlardan yargılanan 73 kişiye af çıkardı

Trump, çeşitli suçlardan yargılanan 73 kişiye af çıkardı

ABD'de gerçekleşecek olan tarihi devir teslim töreni öncesi görevi bırakacak olan 45'inci Başkan Donal Trump'ın ekibindeki stratejist olarak çalışan Steve Bannon'un da aralarında bulunduğu 73 kişi hakkında af kararı çıkarıldı.

20.01.2021Dünya
Trump, eski Goldman Sachs ortağını Hazine Bakanlığına aday gösterdi

Trump, eski Goldman Sachs ortağını Hazine Bakanlığına aday gösterdi

ABD'nin 45. başkanı seçilen Donald Trump, ABD Hazine Bakanlığına eski Goldman Sachs ortağı Steve Mnuchin'i aday gösterdi.

30.11.2016Dünya