EKSTRA
MENÜ

Steve Bannon

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 69 haberi bulunmuştur.

Steve Bannon Haberleri

Peçete üzerinde Libya’yı bölmüş

Peçete üzerinde Libya’yı bölmüş

ABD Başkanı Trump’ın danışmanlarından Sebastian Gorka’nın Avrupalı bir diplomatla görüşmesinde Libya’yı Osmanlı eyalet sistemi temelinde üçe bölme planından bahsettiği ve bunu bir peçeteye çizdiği ortaya çıktı. Avrupalı diplomat planı reddetmiş.

10.04.2017Dünya
Trump sağ kolunu görevden aldı

Trump sağ kolunu görevden aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın baş stratejisti Steve Bannon, Ulusal Güvenlik Konseyi’nden çıkarıldı. Amerikan basını, Bannon’ın görevden alınması kararını, Trump’ın kendisinin verdiğini belirtti. Bannon’ın Breitbart News’in başında olduğunu belirten Beyaz Saray sözcüsü, Bannon’a şubat ayında görevden alınan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’i gözlemlemek üzere Konsey’de yer verildiğini kaydetti.

5.04.2017Dünya
Serveti dudak uçuklattı

Serveti dudak uçuklattı

Beyaz Saray'ın açıkladığı etik dosyalarındaki bilgilere göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ile damadı Jared Kushner'in toplam servetlerinin 740 milyon dolar düzeyinde olduğu bildirildi.

2.04.2017Dünya
Trumpın kızı ve damadının mal varlıkları açıklandı

Trump'ın kızı ve damadının mal varlıkları açıklandı!

Beyaz Saray'daki üst düzey çalışanların mal beyanları açıklandı. Böylece ücret almadan çalışacakları açıklanan ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'ın mal varlıkları ortaya çıkmış oldu.

1.04.2017Dünya
Başarısızlığın faturası mı kesildi

Başarısızlığın faturası mı kesildi?

Beyaz Saray Özel Kalem Müdür Yardımcısı olan Katie Walsh'un, sağlık sigortası yasa tasarısının geri çekilmesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump'a bu konuda dışarıdan destek veren bir organizasyona katılmak üzere görevinden ayrıldığı bildirildi.

30.03.2017Dünya
Washington’da neler oluyor

Washington’da neler oluyor

ABD basını, Beyaz Saray’ın önceki gün ana akım medyanın basın toplantısına alınmamasıyla çalkalanıyor. Yedi Müslüman ülkeye vize yasağı, diplomatik skandalların ardından şimdi de basına sınırlama. Washington’da hava huzursuz. Öyle ki başkentte Trump’ın görevden alınıp alınamayabileceği bile konuşuluyor.

25.02.2017Dünya
‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

‘Nükleer silahta geriye düşemeyiz’

ABD Başkanı Donald Trump, İngiliz haber ajansı Reuters’e verdiği röportajda dünya siyasetine dair değerlendirmelerde bulundu.

24.02.2017Dünya
Trump-medya kavgasına o isim de katıldı : Medya muhalefet partisine benziyor

Trump-medya 'kavgasına' o isim de katıldı : Medya muhalefet partisine benziyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın Başstratejisti Steve Bannon, başkent Washington'da katıldığı etkinlikte, ana akım Amerikan medyasının Trump hakkında "Fena halde yanıldığını" savunarak, medyanın muhalefet partisi gibi davrandığı değerlendirmesinde bulundu.

23.02.2017Dünya
Üniversiteye tehdit

Üniversiteye tehdit

Donald Trump sempatizanı olan editör Milo Yiannopoulos’un California Üniversitesi’nde konuşma yapmasına karşı çıkan öğrencilerin protesto eylemleri şiddete dönüştü. Trump, üniversite yönetimini fonları kesmekle tehdit etti.

2.02.2017Dünya
‘Başbakanın yüzüne telefonu kapattı’

‘Başbakanın yüzüne telefonu kapattı’

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz cumartesi telefonda görüştüğü Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull’a mülteci anlaşması nedeniyle sinirlenerek telefonu yüzüne kapattığı iddia edildi.

2.02.2017Dünya
Avrupa Parlamentosunda Donald Trump tartışması

Avrupa Parlamentosu'nda Donald Trump tartışması

ABD Başkanı Donald Trump'ın 7 İslam ülkesinin vatandaşlarına getirdiği vize yasağı Avrupa Parlamentosu'nda (AP) görüşüldü. Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Mogherini "Hiç kimse, doğum yeri, dini veya etnik kökeni dolayısıyla haklarından mahrum bırakılamaz" derken, Avrupa Halk Partisi Başkanı Weber de 'Önce ABD' diyor ve AB ile Çin'i rakip olarak gördüğü için Putin gibi Avrupalıları bölmek ve zayıflatmak istiyor" diye konuştu. AP Sosyalist Grup Başkanı Pitella ise "Ben de işbirliğinden yanayım. Ancak Trump çizgisini değiştirene kadar, Avrupa'nın kapısı yüzüne kapatılmalı" diye konuştu.

1.02.2017Dünya
Almanlar bu iki fotoğrafı konuşuyor

Almanlar bu iki fotoğrafı konuşuyor

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Bild, ABD Başkanı Donald Trump'ın çalışma odasında Rusya lideri Putin ve Almanya Şansölyesi Merkel ile yaptığı telefon görüşmeleri sırasında çekilen fotoğrafları karşılaştırdı. Gazetenin ekibinden çalışmaya imza atan Simon Schütz, "Bazen fotoğraflar, sözcüklerden daha fazlasını anlatır" ifadesi ile Trump'ın Merkel'den çok Putin'e ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

31.01.2017Dünya
Bana 2016nın resmini yapar mısın Niv

Bana 2016'nın resmini yapar mısın Niv?

Sanatçı Niv Bavarsky, 2016'nın en önemli 127 olayını aynı tabloya sığdırmış! Çok da güzel olmuş!

27.12.2016Kampüs
Bu masa 3 trilyon $

Bu masa 3 trilyon $

ABD’nin seçilmiş başkanı Donald Trump, ABD’li teknoloji devlerinin liderleriyle bir araya geldi. Trump, dev şirketleri yönetenlere, “Dünyada sizin gibi hiç kimse yok. Yanınızdayım ve size yardımcı olmak için buradayım” dedi. Toplantıya katılan yöneticilerin şirketlerinin toplam değeri ise 3 trilyon doları geçiyordu.

15.12.2016Ekonomi
Almanya yakından takip ediyor

Almanya yakından takip ediyor

Almanya’da üst düzey yetkililer, Başbakan Angela Merkel’in hükümetinin, ABD’de Donald Trump’ın başkan seçilmesi sonrası beyazların üstünlüğünü savunan grupların cesaretlenmesinden endişe duyduğunu ve gelişmelerin yakından takip edildiğini belirtiyor.

23.11.2016Dünya
‘Yunan olmaktan  gurur duyuyorum’

‘Yunan olmaktan gurur duyuyorum’

ABD Başkanlığını 20 Ocak 2017’de Barack Obama’dan devralmaya hazırlanan Donald Trump’ın Beyaz Saray Genel Sekreterliği’ne atadığı Reince Priebus (44) ile başstratejist olarak görevlendirdiği ultra muhafazakâr Steve Bannon (63) tartışma yaratmaya devam ediyor.

16.11.2016Dünya
Trump, eski Goldman Sachs ortağını Hazine Bakanlığına aday gösterdi

Trump, eski Goldman Sachs ortağını Hazine Bakanlığına aday gösterdi

ABD'nin 45. başkanı seçilen Donald Trump, ABD Hazine Bakanlığına eski Goldman Sachs ortağı Steve Mnuchin'i aday gösterdi.

30.11.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Sona mı geldik?

KAFALAR çok karışık. Trump’ın attığı her tweet de sanki biraz daha karıştırıyor. Oysaki aslında ABD ve Avrupa’daki aşırı sağ söyleme, otoriter rejimlerden alışığız. Bu kez bizi şaşırtan ise şu: 2’nci Dünya Savaşı’ndan yani Yahudi soykırımından bu yana, ilk kez gelişmiş demokrasilerde görüyoruz bu politikaları. Yani ırkçı, popülist, otoriter, dışlayıcı anlayışı.

27.02.2017

Trump geldi diye o kadar da sevinmeyin

Doğrusu Ankara, hesaplarını Hillary Clinton ABD Başkanı seçilecek diye yapmıştı.

20.11.2016