MENÜ

Steffen Seibert

Steffen Seibert ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Steffen Seibert haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 461 Steffen Seibert haberi bulunmuştur.

Steffen Seibert Haberleri

AB dönem başkanlığında hedef koronayı yenmek

AB dönem başkanlığında hedef koronayı yenmek

Almanya 1 Temmuz’dan itibaren AB Dönem Başkanlığını devralmaya hazırlanıyor. Hükümet sözcüsü ağırlığın korona krizini yenmek olacağını söyledi.

27.05.2020Avrupa
Tegel Havalimanı 15 Haziran’da 2 ay kapatılacak

Tegel Havalimanı 15 Haziran’da 2 ay kapatılacak

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Tegel Havalimanı’nın 15 Haziran’da geçici olarak kapatılacağı bildirildi.

21.05.2020Avrupa
‘Aşırı sağcılık en büyük güvenlik tehdidi’

‘Aşırı sağcılık en büyük güvenlik tehdidi’

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, aşırı sağ ve ırkçılıkla etkin mücadele etmek için kurulan koordinasyon kurulunun ilk toplantısını gerçekleştirdiğini belirtti. Koordinasyon kurulunun oluşturulmasının, Alman hükümetinin aşırı sağ mücadelesine verdiği önemi gösterdiğini ifade eden Seibert, “Aşırı sağcılık, Almanya’da şu an kamu güvenliğimizin en büyük tehdididir” değerlendirmesinde bulundu.

21.05.2020Avrupa
Merkelden Müslüman alemine ramazan mesajı

Merkel'den Müslüman alemine ramazan mesajı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ramazan mesajında, Müslümanlara huzurlu, mübarek ve sağlıklı dönem geçirmelerini diledi.

23.04.2020Dünya
Almanya: Salgın kontrol altında

Almanya: Salgın kontrol altında

Koronavirüs nedeniyle bir aydır sıkı tedbirler alan Almanya, salgının ülkede kontrol altına alındığını açıkladı. Alman Sağlık Bakanı Spahn, bulaşma oranının azaldığını belirterek “Bugün itibariyle salgın kontrol altında” diye açıklama yaptı.

18.04.2020Dünya
Almanya: Salgını kontrol altına aldık

Almanya: Salgını kontrol altına aldık

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, sosyal temas, mesafe ve hijyen kuralları sonucu koronavirüsle mücadelede başarılı olduklarını söyledi. Sağlık Bakanı Spahn, "bugün itibariyle salgın kontrol altında ve kontrol edilebilir durumda" dedi.

17.04.2020Dünya
Salgınla mücadelede ‘uluslararası iş birliği’ çağrısı

Salgınla mücadelede ‘uluslararası iş birliği’ çağrısı

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Angela Merkel’in, G7 ülkeleri liderlerinin video konferans yoluyla düzenlediği toplantıya katıldığını belirtti. Seibert, G7 dönem başkanlığını yürüten ABD’nin çağrısıyla yapılan toplantının gündeminin, Kovid-19 salgını olduğunu kaydetti.

17.04.2020Avrupa
‘Corona stopp’ uygulaması yolda: Şimdi dijital çözüm zamanı

‘Corona stopp’ uygulaması yolda: Şimdi dijital çözüm zamanı

Almanya, koronavirüs salgını zincirini kırmak için cep telefonuna indirilecek bir uygulama üzerinden insanları dijital takibe hazırlanıyor. ‘Corona stopp’ adlı bu uygulama önümüzdeki gün veya haftalarda hazır olacak. İnsanlar Avrupa çapında takip edilebilecek.

6.04.2020Avrupa
‘Başarıyoruz... Ne olur gevşemeyelim’

‘Başarıyoruz... Ne olur gevşemeyelim’

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, Almanya’da koronavirüsle ilgili müdacadelede alınan önlemlerin başarıya ulaşması konusunda önemli açıklamalar yaptı. Ülkede toplam vaka sayısını cuma günü itibariyle 84 bin 794, ölü sayısını ise bin 117 olarak açıklayan Wieler, ölü sayısı oranının yüzde 1.2’ye çıktığı söyledi. Bu oranın daha da artacağını belirten Wieler, ancak Almanya’da yoğun bakım yatak sayısı ve solunum cihazlı yatak sayısıyla testlerin artırıldığını, önlemler sayesinde bulaşma hızının da bir kişiye düştüğünü belirterek umut verdi:

3.04.2020Avrupa
Son dakika haberi: Merkelin COVID-19 karantinası sona erdi

Son dakika haberi: Merkel'in COVID-19 karantinası sona erdi

Almanya Başbakanı Merkel korona şüphesiyle 14 günlük karantina süresini doldurdu ve bugün ev karantinasından çıkarak işinin başına döndü.

3.04.2020Dünya
‘Yağmurdan kaçarken doluya tutuluruz’

‘Yağmurdan kaçarken doluya tutuluruz’

Almanya’da önlemlerin yumuşatılması taleplerine Başbakan Merkel’den yanıt geldi: “Önlemleri erken kaldırırsak yağmurdan kaçarken doluya tutuluruz.” Diğer yandan Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder de “Etkisi var bu gerekiyor, durum hâlâ çok ciddi” diyerek önlemleri 19 Nisan’a kadar uzattıklarını açıkladı.

30.03.2020Avrupa
Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Merkel oturumu karantinadan canlı izledi

Almanya’da Federal Meclis, korona krizine karşı eşi benzeri olmayan yüz milyarlarca Euro’luk yardım paketini görüşüyor. Meclis, çok duygulu anlar ve konuşmalara sahne oluyor. Oturuma korona uygulaması nedeniyle 1.5 metre mesafeyi korumak için 709 milletvekilinden sadece üçte biri katıldı. Diğer milletvekilleri oturumu bürolarından parlamento televizyonu üzerinden izledi.

25.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: Merkelin corona virüs testi negatif çıktı

Son dakika haberi: Merkel'in corona virüs testi negatif çıktı

Son dakika haberine göre; Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşan doktoruyla temasta bulunması üzerine yaptırdığı Kovid-19 testi negatif çıktı.

23.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Angela Merkel corona virüsünden korunmak için kendisini karantinaya aldı

Son dakika haberi: Angela Merkel corona virüsünden korunmak için kendisini karantinaya aldı

Almanya Başbakanı Angela Merkel yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle kendisini karantinaya aldı.

22.03.2020Dünya
Önce teşekkür etti sonra...

Önce teşekkür etti sonra...

Almanya Başbakanı Merkel’in sözcüsü Steffen Seibert, koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemlere uyan vatandaşlara önce teşekkür etti, ardından uymayanları ise acilen uyardı.

20.03.2020Avrupa
Liderlerle video konferans uygulamasıyla görüşecek

Liderlerle video konferans uygulamasıyla görüşecek

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksander Vucic ve Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel ile gelecek hafta için planlanan görüşmelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle video konferansı uygulamasıyla yapılacağı bildirildi.

13.03.2020Avrupa
Merkel, İstanbul zirvesine katılmayabilir

Merkel, İstanbul zirvesine katılmayabilir

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron ile İstanbul’da yapılması planlanan zirveye, koronavirüs nedeniyle katılmaması gündeme geldi.

13.03.2020Avrupa
Merkel İstanbul zirvesine katılmayabilir

Merkel İstanbul zirvesine katılmayabilir

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdogan'ın Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron ile yapmayı planladığı İstanbul zirvesi tehlikeye girdi. Almanya Başbakanı Merkel'in ülkesindeki koronavirüs salgını nedeniyle zirveye katılmaması gündeme geldi.

13.03.2020Dünya
Ateşkese destek

Ateşkese destek

Türkiye ve Rusya arasında İdlib konusunda imzalanan ateşkes mutabakatına dünyadan olumlu tepkiler geldi.

7.03.2020Dünya
Türkiye’nin haklı beklentileri var

Türkiye’nin haklı beklentileri var!

Yunanistan sınırında güvenlik güçlerinin mültecilere uyguladığı şiddet görüntüleri Merkel’i zora soktu. Almanya Çocukları Koruma Birliği Başkanı Heinz Hilgers, Merkel hükümetini mülteci çocukları bir an evvel almaya çağırdı ve “Yunanistan mülteci kamplarındaki durum AB için utanç verici” dedi. Hükümet Sözcüsü Seibert ise Türkiye’nin Avrupa’dan haklı yardım beklentileri olduğunun altını çizdi.

6.03.2020Avrupa
Türkiyeye hak verdi, Yunanistanı eleştirdi: Utanç verici

Türkiye'ye hak verdi, Yunanistan'ı eleştirdi: 'Utanç verici'

Yunanistan sınırındaki mülteci krizi, güvenlik güçlerinin mültecilere şiddet kullandığı haber ve görüntüleri Almanya'da Merkel hükumetini zora soktu. Almanya Çocukları Koruma Birliği hükumetin tavrını eleştirdi. Hükumet sözcüsü Seibert, Türkiye'nin Avrupa'dan haklı yardım beklentileri olduğunu vurguladı. Birliğin Başkanı Hilgers ise "Yunanistan mülteci kamplarındaki durum AB için utanç verici." ifadelerini kullandı.

6.03.2020Dünya
Almanya’dan mülteci açıklaması: Türkiye ile görüşmeye hazırız

Almanya’dan mülteci açıklaması: Türkiye ile görüşmeye hazırız

Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin’deki basın toplantısının tamamını, Türkiye’nin, Avrupa’ya açılan sınır kapılarını mültecilere serbest bırakma kararına ayırdı. Türkiye ile en kısa zamanda görüşmek gerektiğini belirten Seibert, Almanya ve Başbakan Angela Merkel’in buna hazır olduğunu söyledi:

2.03.2020Avrupa
Hain saldırıya karşı dayanışma

Hain saldırıya karşı dayanışma

Esad rejiminin bombardımanında 33 Türk askerinin şehit olmasının ardından dün olağanüstü toplanan NATO’dan başsağlığı ve dayanışma mesajı geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı ‘NATO müttefikimizin yanındayız’ diye açıklama yaparken AB Temsilcisi tuhaf bir açıklama yaparak taraflara ‘itidal’ çağrısında bulundu. Birçok dost ülkeden ise Türkiye’ye taziye ve saldırıyı kınayan mesajlar geldi.

29.02.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan art arda kritik görüşmeler

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan art arda kritik görüşmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. İki lider, İdlib bölgesinde yaşanan büyük insanlık dramının önüne geçilmesi için ilave adımların vakit kaybetmeden atılması hususunda mutabık kaldı. Beyaz Saray, ABD Başkanı Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde İdlib’de Türk askerine yönelik saldırıyı kınadığını bildirdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel, Bulgaristan Başbakanı Borisov, Macaristan Başbakanı Orban ve AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen ile telefonda görüştü.

28.02.2020Gündem
Almanya: Suriye’deki saldırıyı kınıyoruz

Almanya: Suriye’deki saldırıyı kınıyoruz

Almanya İdlib'te Türk askerlerine hain saldırıyı kınadı. Hükümet sözcüsü Steffen Seibert, bölgedeki gelişmeleri endişe verici olarak niteledi ve Türk askerlerine saldırıyı kınadıklarını açıkladı.

28.02.2020Dünya
Son dakika haberi: Merkel ve Macrondan Putine İdlib çağrısı: Derhal son bulsun

Son dakika haberi: Merkel ve Macron'dan Putin'e İdlib çağrısı: Derhal son bulsun

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, telefonda görüştükleri Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin'e İdlib'de çatışmanın derhal son bulması çağrısında bulundu. İki lider, Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile siyasi çözüm için buluşmaya hazır olduklarını bildirdi.

20.02.2020Dünya
Hükümet sözcüsünden saldırıya kınama

Hükümet sözcüsünden saldırıya kınama

Almanya’nın Hanau kentinde 9 kişiyi öldüren 4 kişiyi de yaralayan Tobias R.’nin, saldırıdan önce 24 sayfalık bir manifesto ile bir videoyu internetten yayınladığı ortaya çıktı. Manifestoya kendi fotoğrafını da koyan saldırganın, yazıda, saldırıyı neden düzenlediği ve ırkçı teoriler var.

20.02.2020Avrupa
Ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı... 10 kişiyle 10 eyalette...

Ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı... 10 kişiyle 10 eyalette...

Camilere saldırı hazırlığı yaparken yakalanıp tutuklanan 12 aşırı sağcı örgüt üyesinin, 10 kişiyle 10 eyalette eylem yapacakları ortaya çıktı. Baskınlarda ele geçirilen bir tüfeğin ise Halle’deki sinagog saldırısında kullanılan tüfekle benzerlik gösterdiği belirtildi.

17.02.2020Avrupa
Almanya’da siyasi deprem

Almanya’da siyasi deprem!

CDU Lideri Annegret Kramp Karrenbauer, parti meclisinde açıkladı: “Gelecek seçimlerde başbakanlığa aday değilim ayrıca parti başkanlığını da bırakıyorum.”

10.02.2020Avrupa
Türk Kızılayı’na Almanya’dan yardım

Türk Kızılayı’na Almanya’dan yardım

Alman hükümeti, İdlib’i terk eden mültecilere barınak alanları yapılması amacıyla Türk Kızılayı’na 25 milyon Euro (165 milyon TL) yardımda bulunacak.

1.02.2020Dünya
Almanya’dan İdlib için 25 milyon Euro

Almanya’dan İdlib için 25 milyon Euro

Almanya, İdlib’i terk eden mültecilere barınak alanları yapılması amacıyla 25 milyon Euro yardımda bulunacak. Konuyla ilgili Berlin’deki basın toplantısında konuşan Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, şunları söyledi:

31.01.2020Avrupa
Almanyadan İdlib için Türk Kızılayına 25 milyon avro

Almanya'dan İdlib için Türk Kızılayı'na 25 milyon avro

Almanya, İdlib'i terkeden mültecilere barınak alanları yapılması amacıyla Türk Kızılayı’na 25 milyon avro yardımda bulunacak. Hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Başbakan Merkel'in geçen hafta İstanbul ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yardım sözü verdiğini vurguladı.

31.01.2020Dünya
Eski kafalar değişmedikçe...

Eski kafalar değişmedikçe!...

İKİ eksenli dünya, Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla tarihe karıştı. Soğuk Savaş dönemi bitti. Yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Ülkeler kurulma aşamasındaki yeni dünyada söz sahibi olmak istiyorlar. Kimse önüne gelen bu fırsatı ıskalamak istemiyor.

26.01.2020Avrupa
Merkel bugün Türkiye’ye gidiyor

Merkel bugün Türkiye’ye gidiyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Davos’tan İstanbul’a uçacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşecek olan Merkel’in gündeminde mülteci sözleşmesi, Libya, Suriye ve ekonomik ilişkiler var.

23.01.2020Avrupa
Alman hükümetinden kalifiye iş gücü için ulusal uyum planı

Alman hükümetinden kalifiye iş gücü için ulusal uyum planı

Almanya’da hükümet kalifiye eleman sıkıntısını çözmek için yeni bir ‘Ulusal Uyum Eylem Planı’ hazırladı. Plana göre kalifiye göçmenler ülkelerinde Almanya konusunda bilgilendirilecek.

23.01.2020Avrupa
Politikada da nesiller kavgası

Politikada da nesiller kavgası

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) oluşturduğu büyük koalisyonun 2021 yılında bitecek bu yasama döneminin sonuna kadar devam ettirilip ettirilmemesi tartışmaları sürerken, şimdi de kabinenin gençleştirmesi kavgası başladı. Hem de tam bir ‘politikada nesiller kavgası’...

20.01.2020Avrupa
Almanya: Atina’ya davet gündeme gelmedi

Almanya: Atina’ya davet gündeme gelmedi

ALMANYA, Libya için düzenlenecek Berlin Konferansı’na davet edilmediği için tepki gösteren Yunanistan’ın katılımının hiç gündeme gelmediğini belirtti.

18.01.2020Dünya
Almanya: Yunanistanın Libya Konferansına daveti hiç gündeme gelmedi

Almanya: Yunanistan'ın Libya Konferansı'na daveti hiç gündeme gelmedi

Almanya, pazar günü Berlin'de yapılacak Libya Konferansı'na Yunanistan'ın çağrılmasının hiç tartışma konusu olmadığını açıkladı.

17.01.2020Dünya
Almanya Başbakanı Merkel 24 Ocakta Türkiyeye gidecek

Almanya Başbakanı Merkel 24 Ocak'ta Türkiye'ye gidecek

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 24 Ocak'ta Türkiye'ye gidecek.

17.01.2020Dünya
Süreç Berlin’de devam edecek

Süreç Berlin’de devam edecek

Türkiye ve Rusya’nın çabaları sonucu Libya’da varılan ateşkese Almanya’dan destek geldi.

14.01.2020Dünya
Almanya, Libya ateşkesinden memnun: Berlin konferansına temel oluşturdu

Almanya, Libya ateşkesinden memnun: Berlin konferansına temel oluşturdu

Türkiye ve Rusya’nın çabaları sonucu Libya’da varılan ateşkese Almanya’dan destek geldi. Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert “Türkiye Cumhurbaşkanı ve Rusya Devlet Başkanı’nın çabaları sonucu varılan ateşkesi memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

13.01.2020Avrupa
Türkiye ile göç sözleşmesinin etkisi çok güçlü

Türkiye ile göç sözleşmesinin etkisi çok güçlü

Başbakan Merkel kabinesi bugünkü oturumunda Almanya’ya göç raporunu görüştü. Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye’yle mülteci sözleşmesinin Almanya’ya göçün azalmasında ‘çok güçlü etkisi’ olduğunu vurguladı.

8.01.2020Avrupa
Kurultay karar verecek

Kurultay karar verecek

Hükümet ortağı SPD’nin yeni eş başkanları Saskia Esken ile Norbert Walter Borjans, koalisyonda kalıp kalmayacakları sorularını açık bıraktı. Ancak seçim öncesi koalisyon sözleşmesini yeniden müzakere etme sözü verdi.

2.12.2019Avrupa
Merz’in eleştirdiği Merkel’e, Scholz sahip çıktı

Merz’in eleştirdiği Merkel’e, Scholz sahip çıktı

CDU içinde ‘yönetim zayıflığı’ eleştirilerinin hedefi olan ve bu eleştirilere karşı sessizliğini koruyan Başbakan Angela Merkel’e, SPD’li Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz sahip çıktı.

31.10.2019Avrupa
Almanya, Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakatı olumlu

Almanya, Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakatı olumlu

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye ile Rusya arasında dün akşam imzalanan mutabakata ilişkin, "Dünkü mutabakatla çatışmaların durmasının 150 saat daha uzatılmasını memnuniyetle karşılıyoruz." dedi.

23.10.2019Dünya
‘Güvenli bölgeye’ Avrupa askeri önerisi

‘Güvenli bölgeye’ Avrupa askeri önerisi

Almanya’da Başbakan Angela Merkel’in partisi CDU’da Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde kuracağı güvenli bölgeye ‘Avrupa askeri gönderilsin’ tartışması başladı.

22.10.2019Dünya
Merkel ve Putin, Ukrayna, Suriye ve Libyayı görüştü

Merkel ve Putin, Ukrayna, Suriye ve Libya'yı görüştü

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Şansölye Merkel ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirtti.

19.10.2019Dünya
Almanyadan Huaweiye 5Gde yeşil ışık

Almanya'dan Huawei'ye 5G'de yeşil ışık

ABD’nin diğer ülkelerden Huawei konusunda kısıtlama getirme talebine rağmen Almanya, 5G altyapısının kurulmasında Çin şirketi Huawei'yi dışarıda bırakmadı. İsviçreli telekom firması Sunrise de 5G dağıtımı konusunda Huawei ile iş birliği yaparak Avrupa'daki ilk 5G iç mekan servisini kullanıma sundu

17.10.2019Teknoloji
Merkel’den taziye ziyareti

Merkel’den taziye ziyareti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Halle kentinde bir sinagog önünde ve bir dönercide 2 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Berlin’deki Yeni Sinagog’u ziyaret ederek, taziyelerini bildirdi.

10.10.2019Avrupa
NSUnun ilk kurbanı Enver Şimşek’in anıtına 2 günde ikinci saldırı

NSU'nun ilk kurbanı Enver Şimşek’in anıtına 2 günde ikinci saldırı

Almanya’da ırkçı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün ilk kurbanı Enver Şimşek adına Zwickau kentinde dikilen meşe ağacının 2 gün önce kimliği bilinmeyen kişilerce kesilmesinin ardından aynı yere konulan tahtadan bankın da tahrip edildiği bildirildi. Ağacı kesen ve bankı tahrip edenlerin aşırı sağcılar olduğu tahmin ediliyor.

7.10.2019Avrupa