EKSTRA
MENÜ

Startup

Startup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Startup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.122 Startup haberi bulunmuştur.

Startup Haberleri

İlham veren başarı öyküsü

İlham veren başarı öyküsü

ZİHİNLERDEKİ patron imajını yıkarak 20 yaşında kendi şirketini kuran, cirosunu milyon dolarlara yükseltirken dünya turuna çıkma hayalini ertelemeyen üstelik işini hobisi gibi gören 33 yaşındaki Erdem Genç, ilham veren başarı hikayesini Yaşar Üniversitesi öğrencileriyle paylaştı. 3 yıl önce kaleme aldığı ’20 Yaşında Patron Olmak’ kitabıyla da genç girişimcilere yol gösteren Erdem Genç, "İyi bir iş fikri bulduğunuzda bunu uygulamaktan çekinmeyin. Üstelik bu işi severek geliştirirseniz başarı illa ki gelecektir. Ve unutmayın ki her şey para değildir, her şey zaman ve mutluluktur" dedi.

30.03.2016Ege
Umuta Can

Umut'a Can

YAŞAR Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Can Yıldız, 5 yaşındaki otizmli kuzeni Umut’un konuşmasına yardımcı olması için kullandığı kartlardan esinlenerek, sınıf arkadaşı Emre Danışan’la birlikte kartları konuşturan sistem geliştirdi. Ürün, Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen Startup Weekend Girişimcilik Yarışması’nda da birinciliği kazandı.

13.04.2016 Ege
Dijital dünyada başarının yolu insandan geçiyor

Dijital dünyada başarının yolu insandan geçiyor

2016 Accenture Teknoloji Vizyonu çalışması ile bu yıla yön verecek beş teknoloji trendi belirlendi. Trendlerin hepsinin temel bileşeni teknoloji olsa da tümünün özünde ‘Önce İnsan’ yaklaşımı yer alıyor. Şirketlerde asıl farkı ve başarıyı getirenler insanlar olacak.

14.04.2016Teknoloji
Boğaziçi ve New York üniversitelerinden ortak kuluçka merkezi

Boğaziçi ve New York üniversitelerinden ortak kuluçka merkezi

New York Üniversitesi (NYU) Tandon Mühendislik Fakültesi ile Boğaziçi Üniversitesi ortak kuluçka merkezi kullanımı konusunda bir anlaşma imzaladı.

2.05.2016Eğitim
Bilişim mucitleri ‘Makers Day’ ile bugün İzmir’deydi

Bilişim mucitleri ‘Makers Day’ ile bugün İzmir’deydi

Samsung Electronics Türkiye’nin, Habitat Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği “Bilişim Mucitleri” Projesi kapsamında 6-7 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan “Makers Day / Sen de Yap İzmir” etkinliği, bugün Ege Üniversitesi’nde kapılarını açtı.

6.05.2016Teknoloji
“Çalışanlarınızı hayallerinize ortak edin”

“Çalışanlarınızı hayallerinize ortak edin!”

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER), “Şampiyonlarla Buluşmalar” adlı seri etkinliğinin ilkinde konuşan yemeksepeti.com’un kurucularından Melih Ödemiş, girişimcilik deneyimlerini anlattı. “Çalışanlarınızı hayallerinize ortak edin” diyen Ödemiş, “Ortaklıktan korkmayın, onları motive etmek için hisse verin” dedi.

20.05.2016Teknoloji
Girişimci olma, sanatçı ol

Girişimci olma, sanatçı ol

Peter Thiel “Zero to One” kitabında “Seninle çok az kişinin aynı fikirde olduğu ne var?” sorusuyla başlar. Ben de bu kitabı okuduğumdan beri kendime bu soruyu soruyorum. Özellikle kendisini girişimci olarak gören, girişimci olmak isteyen kişilerin kendilerine bu soruyu sormalarını rica ediyorum. Hemen cevap vermeye çalışmayın, ara ara kendinize bu soruyu sorun. Peter Thiel’in kendisi de bu sorunun cevaplanması zor bir soru olduğunu kabul ediyor.

23.05.2016Kobi
Bir öpücükten daha samimi ne olabilir

Bir öpücükten daha samimi ne olabilir?

Henüz bir üniversiteli olan Güney Köse koordine ettiği bir etkinlik sırasında ortamda bir 'kaynaşma' sıkıntısı olduğunu gözlemlemiş. Ardından işte bu öpücükler yani 'Bisou'lar gelmiş. Gelin bu genç girişimciyi ve projesini daha yakından tanıyalım.

27.05.2016Kampüs
HBR Özel - Aşırı yoğun iş yerini yönetmek

HBR Özel - Aşırı yoğun iş yerini yönetmek

Silikon Vadisi’nden Wall Street’e, Londra’dan Hong Kong’a zaman açlığı çeken organizasyonların hikayesi dolusuna bereket.

2.06.2016Ekonomi
Avrupa Bulut Ödüllerine başvurular başladı

'Avrupa Bulut Ödülleri'ne başvurular başladı

Avrupa’nın en büyük “Bulut bilişim” organizasyonu olan Euro Cloud’un Avrupa çapında düzenlediği Avrupa Bulut Ödülleri’nin(EuroCloud Awards) Türkiye finali için başvurular başladı.

6.06.2016Ekonomi
Zenginleşmek için inovasyon şart

Zenginleşmek için inovasyon şart

TÜRKİYE Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) düzenlediği BIO Girişimcilik programında dereceye girenler, ödüllerini ABD’nin San Francisco kentinde aldı.

9.06.2016Ekonomi
Hayallerinizden bi tık fazlası, Girişimcilik Vakfı

Hayallerinizden bi tık fazlası, Girişimcilik Vakfı!

Geçen sene bu zamanlar başvurmaya karar vermiştim Girişimcilik Vakfı’na. 40 kişi alacaklarını duyduğumda kafamda ufak bir istatistik yaptım, 4.000 kişi başvursa 40 kişi alınsa yani ben %1’lik dilimin içerisinde olmalıydım. (Başvurunun 30.000 civarında olduğunu ufak bir not düşmek istiyorum) Hayal sayılırdı ama peşinden gitmeye değerdi.

String Venturesten 50 milyon dolarlık hedef

String Ventures'ten 50 milyon dolarlık hedef

Startup’ları Silikon Vadisi’ne taşımak ve global bir şirket olmasına öncülük etmek için yatırım ve mentorluk yapan String Ventures, şimdi de sektördeki en büyük “bağımsız ve kısıtlamasız” fon olmak için kolları sıvadı. Erken aşama teknoloji yatırım fonu, Temmuz 2016’daki ilk fon kapanışında 15 milyon dolar ile ve Mart 2017’deki son kapanışta ise 50 milyon dolarlık bir fonla teknoloji girişimlerine yatırım yapmayı hedefliyor.

14.06.2016Ekonomi
Onlar anlatsın kararı sen ver

Onlar anlatsın kararı sen ver

Üniversite, bölüm, meslek ve şirket seçimleri bir kişinin hayatını değiştiren çok önemli kararlar. Kim olursa olsun, bu kararları alabilmek için mutlaka bir desteğe ihtiyaç duyuluyor. Üç girişimcinin henüz üniversitede okurken kurdukları Anlatsin.com, bu seçimlerde kişilere yardımcı olmayı hedefliyor.

Hack’n Break tüm hızıyla devam ediyor

Hack’n Break tüm hızıyla devam ediyor

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde 20 Ağustos’ta katılımcıların konaklama alanlarına yerleştirilmesi, networking ve sosyal aktivitelerle başlayan Hack’n Break, 21 Ağustos’ta workshop ve eğitimlerle haftaya hızlı bir giriş yaptı. Google ve Ege İhracatçı Birlikleri’nin de tam destek verdiği etkinlikte inovasyon odaklı bir gün yaşandı.

22.08.2016Teknoloji
Otobüsü hackleyen kazanıyor

Otobüsü hackleyen kazanıyor!

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde üreten ve tasarlayan genç bir kitleye, çevre, sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji gibi alanlarda eğitim ve workshoplar sunan ve kapanış konuşmasını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün yapacağı (27 Ağustos) Türkiye’nin ilk açık inovasyon kampı Hack’n Break, inovatif fikirlerle dolu yoğun bir hafta yaşattı. Türkiye’nin dört bir yanından Hack’n Break’e katılan girişimci ve geliştiriciler, mentor ve yatırımcılardan aldıkları eğitim ve workshoplarla deneyim kazandı.

26.08.2016Teknoloji
Dell ve EMC birleşiyor

Dell ve EMC birleşiyor

Dell Technologies, EMC Corporation’ın satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu. Böylece şirketlerin dijital geleceklerini inşa edebilecekleri, BT’lerini dönüştürebilecekleri ve sahip oldukları en önemli değerleri olan bilgiyi koruyabilecekleri altyapıyı sunan eşsiz bir aile oluşturuldu. Hibrit bulut, yazılım tanımlı veri merkezi, yakınsanmış altyapı, hizmet olarak platform, veri analitiği, mobilite ve siber güvenlik gibi endüstrinin en hızlı büyüyen alanlarında işletmelerin en karmaşık sorunlarını çözen zengin teknoloji portföyü ile sektörün lideri olarak 74 milyar dolarlık değer oluşturuyor.

9.09.2016Teknoloji
Yatırımları da engellediler

Yatırımları da engellediler

Fethullaçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik kamuda yapılan operasyonların Türk ekonomisine de önemli katkılar yapacağını dile getiren Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut, “Bürokrasideki temizlenmenin olumlu etkilerini görmeye başladık. Bugüne kadar milyarlarca dolarlık yabancı yatırım da bu yapı yüzünden kaçırıldı” dedi.

9.09.2016Ekonomi
Yurtdışında staj yapmanın yolları

Yurtdışında staj yapmanın yolları

Staj deneyimi artık firmaların CV’lerde mutlaka görmek istedikleri bir bölüm. Yurtdışında staj deneyimi ise diğer CV’ler arasından sıyrılmayı sağlıyor. Farklı kurumlar aracılığıyla her yıl 1.000’in üzerinde Türk öğrenci ve yeni mezun yurtdışında staj yapıyor.

Girişimciler Startup İstanbul’da buluştu

Girişimciler Startup İstanbul’da buluştu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "İstanbul sadece büyük şirketlerin değil, Asya, Avrupa ve Afrika’dan startupların da merkezi olarak konumlanabilir. Startup Istanbul, İstanbul’u küresel bir girişimcilik merkezi yapmanın ilk adımıdır" dedi.

10.10.2016Ekonomi
Hanzade Doğan Boyner ‘Startup İstanbul Konferansı’nda konuştu

Hanzade Doğan Boyner ‘Startup İstanbul Konferansı’nda konuştu

Doğan Online ve hepsiburada.com Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Türkiye’nin küresel girişimciliğin merkezi olmaması için hiçbir sebebin olmadığını belirterek, “Girişimcilik ekonomimizin hak ettiği noktaya gelmesinde önemli rol oynayacak. Türkiye pazarının cazibesini artırmak için girişimcilerin hayatını kolaylaştıracak adımların atılması gerekiyor” dedi.

10.10.2016Ekonomi
Uluslararası tasarım dünyası bir araya geliyor

Uluslararası tasarım dünyası bir araya geliyor

Uluslararası tasarım dünyası 19-23 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul’da ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Tasarım Haftası’nda bir araya gelecek.

13.10.2016Kelebek
TOBB Startup İstanbul’un en iyi girişimleri belli oldu

TOBB Startup İstanbul’un en iyi girişimleri belli oldu

63 ülkeden gelen 4 binden fazla katılımcı ve 1.000 girişimciyi ağırlayan TOBB Startup İstanbul Konferansı Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi. Türkiye ekonomisinin önemli isimlerinin de konuşmalar yaptığı etkinlikte düzenlenen Startup İstanbul Challenge yarışmasında ise Ürdün’den Cash Basha birinci olurken onu sırasıyla Türkiye’den Innovera Labs ve Yunanistan’dan Pobuca girişimleri takip etti.

15.10.2016Ekonomi
Startup Weekend, İstanbul Bilgi Üniversitesinde

Startup Weekend, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 21-23 Ekim tarihleri arasında, dünyanın önde gelen girişimcilik yarışmalarından Startup Weekend’e ev sahipliği yapacak.

17.10.2016Kampüs
Hepsiburada dijital dönüşümün kaldıracı

Hepsiburada dijital dönüşümün kaldıracı

Girişimcilik ekosisteminin işlendiği Webrazzi Summit etkinliğine katılan Doğan Online ve hepsiburada.com’un kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, “Müşterilere, perakende sektörüne ve markalara en iyi hizmeti vermek için daima kendimizi yeniliyoruz. Türkiye’nin dijital dönüşümünün kaldıracıyız ” dedi.

19.10.2016Ekonomi
Birinci belli oldu

Birinci belli oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen dünyanın önde gelen girişimcilik yarışmalarından Startup Weekend’de birinci seçilen proje “Work is Now” oldu. Turizm ve otelcilik sektörüne hizmet verecek bir mobil uygulamadan oluşan proje, işveren ve iş arayanları aynı platformda buluşturmayı hedefliyor.

24.10.2016Kampüs

Yazar Sonuçları

Ekolojik girişimci

İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği’nde okur. Hollanda’da endüstriyel tasarım üzerine yüksek lisans yapar. Bir süre Hollanda, daha sonra ise İstanbul’da çalışır.

30.04.2016

Göz altı torbası ile gelen şirket mucizesi

KADINLARIN en çok kullandığı estetik malzemesi botoksu üreten Allergan PLC, geçen hafta Topokine Therapeutics’i satın aldı. Çünkü, bu genç şirket, göz altı torbalarına çare üretmeyi başardı.

30.04.2016

Biyoteknolojide yola girildi ama yapılacak çok iş var

BİYOTEKNOLOJİ, Türkiye’nin küresel teknolojide yaşanan dönüşümü yakalaması, ekonomisini rekabetçi kılabilmesi için ağırlık vermesi gereken alanlardan biri.

12.06.2016

Teknolojide startup’ların önemi

BİO Kongresi’nde en dikkat çeken yönlerden biri, biyoteknolojide de startup denilen, yeni fikir ve şirketlerin ağırlığının görülmesiydi.

13.06.2016

En zor karar: Hayat arkadaşını seçmek

Yılların Android’çisi olan ben, 5 ay önce iPhone’a geri döndüm. Anılarımı da sizler için kaleme aldım...

17.06.2016

Huzur biraz huzur, tüm isteğimiz budur

Zor günlerden geçiyoruz, zaten tersini en son ne zaman söylemiştik çok emin değilim. Bu hafta mutsuzluklar içinde bile, ‘iç huzuru buldurmayı amaç edinmiş’ birkaç uygulamayı yazıyorum...

22.07.2016

Skype’tan transfer

“TOBB kadınlara kota getirsin” yazısına Sayın Hisarcıklıoğlu’ndan hiçbir tepki gelmedi.

22.08.2016

Türkiye'de sanayi devrimi'nin adımlarını bir kadın yönetiyor .Zeynep Keskin: ‘Treni yakalayabiliriz’

HÜRRİYET’in “Aydın’ı Keşfet” etkinliği çerçevesinde iki günü birlikte geçirdiğimiz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu kadınlar için nasıl bir rol model olduğunu pek güzel ifade ediyor.

25.08.2016

Türkiye’deki startup’ları dünya sahnesine hazırlıyor

KISA bir tatil sonrası Söz Kadın CEO’larda mini serisine devam.

5.09.2016

‘Bio Gençler’den iyi haberler var

TÜRKİYE Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından organize edilen BIO Startup programı kapsamında uluslararası başarılar gelmeye başladı.

11.09.2016

Birçok STK hala engelliler için piknik düzenlemeye, engellilere bez bebekler yaptırmaya devam etsin.

15 Ekim 2016 Cumartesi günü DEV- Dünya Engelliler Vakfı ve WDU – World Disability Union'un (Dünya Engelliler Birliği) daveti üzerine İstanbul WOW Hotels & Convention Center'da gerçekleşen Uluslararası Digital Erişilebilirlik çalıştayına panelist olarak katıldım.

19.10.2016