EKSTRA
MENÜ

Startup

Startup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Startup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.120 Startup haberi bulunmuştur.

Startup Haberleri

Liderler ‘Koalisyon Zirvesi’nde bir araya geldi

Liderler ‘Koalisyon Zirvesi’nde bir araya geldi

Almanya'da Büyük Koalisyon hükümetinin ortakları Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU), Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) liderleri ‘Koalisyon Zirvesi’nde bir araya geldi.

27.11.2014Avrupa
GREAT Startup yarışmasının kazananları açıklandı

GREAT Startup yarışmasının kazananları açıklandı

‘GREAT’ kampanyası kapsamında Türkiye’nin genç teknoloji girişimcileri arasında düzenlenen ve 186 başvurunun yapıldığı ‘GREAT Startup’ yarışmasının sonuçları, İstanbul’da düzenlenen ‘Birleşik Krallık Teknoloji Zirvesi’nde açıklandı.

Anadolunun Teknoloji Girişimi ödülünü aldı Londraya gitti

Anadolu'nun Teknoloji Girişimi ödülünü aldı Londra'ya gitti

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UK Trade & Investment) tarafından düzenlenen GREAT Startup Yarışması’nda “Anadolu’nun Teknoloji Girişimi” seçilen AloTech, Birleşik Krallık’ta yapacağı yatırımlar için temaslara başladı.

16.01.2015Teknoloji
Girişimcilikte başarı için 10 altın tavsiye

Girişimcilikte başarı için 10 altın tavsiye

Yeni girişimci gençler ile bu alana yönelmek isteyenler iyi iletişim becerilerine sahip olmalı. Planlarını kısa sürede hayata geçirerek kendilerini geliştirmeli, çok okumalı, müşterilerini iyi tanımalı. Uzmanlara göre bunlarla birlikte fikirlerini yakınlarıyla paylaşan ve aldıkları geri bildirimle eksik veya yanlışlarını giderenler sorunları daha kolay farkediyor. Doğru atılan adımlar ise girişimcileri başarıya ulaştırıyor.

18.01.2015Eğitim
Etohum girişimcileri belli oldu

Etohum girişimcileri belli oldu

İnternet girişimcilerini ve yatırımcılarını bir araya getirmeyi amaçlayan Etohum, 2015’te seçtiği 15 girişimi 31 Ocak’ta açıkladı.

Patron babam olsa da prim garanti değil

Patron babam olsa da prim garanti değil

FİBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Avea ana sponsorluğunda dün ilki gerçekleşitirilen ‘Genç CEO Buluşmaları’ toplantısında iş hayatına ilişkin deneyimlerini paylaşırken, Finansbank’taki ilk iş deneyiminde patron babası Hüsnü Özyeğin olduğu halde, priminin garanti olmadığını söyledi.

20.02.2015Ekonomi
Yazılımcılar İstanbulda buluşuyor

Yazılımcılar İstanbul'da buluşuyor

İstanbul JUG (Java Kullanıcı Grubu) ve Devoxx topluluğu tarafından düzenlenen Voxxed Days İstanbul 2015 konferansı, 9 Mayıs 2015 tarihinde Dedeman Hotel İstanbul’da gerçekleşecek.

25.02.2015Teknoloji
Kâr için melekler

Kâr için melekler

TEB Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, zengin ailelerin kendini ispat etmek isteyen genç kuşak temsilcilerini yüksek getiri hevesiyle melek yatırımcılık heyecanı sardığını dile getirdi. Mendi, “Gençlerin heyecanını eğitimle kontrol ediyoruz” diye konuştu.

1.03.2015Ekonomi
Evernoteu 100 milyon kullanıcı telefonuna indirdi

Evernote'u 100 milyon kullanıcı telefonuna indirdi

Evernote... Birçok telefon, tablet ve bilgisayarda kullanılan popüler metin uygulamasını bugün 100 milyon üyeye sahip. Evernote Avrupa Genel Müdürü Cristina Riesen, Evernote hakkında merak edilen noktaları Hürriyet'e anlattı.

1.04.2015Teknoloji
Periscope iPhonedan sonra şimdi de Androidde

Periscope iPhone'dan sonra şimdi de Android'de!

Geçtiğimiz aylarda iPhone'lara gelen ve büyük ses getirmesi dolayısıyla Twitter'ın 100 milyon dolara satın aldığı Periscope bugün itibariyle Android telefonlara da geldi.

27.05.2015Teknoloji
Avrupa Bulut Ödüllerine başvurular başladı

Avrupa Bulut Ödülleri'ne başvurular başladı

Avrupa’nın en büyük “Bulut bilişim” organizasyonu olan Euro Cloud’un Avrupa çapında düzenlediği Avrupa Bulut Ödülleri’nin(EuroCloud Awards) Türkiye finali için başvurular başladı. Türkiye’de üçüncü kez düzenlenecek ödülde ilk sırada yer alacak şirketler, ülkemizi Lüksemburg’daki EuroCloud Award’da temsil edecekler. Başvurular 15 Haziran’da sona erecek.

2.06.2015Teknoloji
Büyük şirketlerin alternatifi startup’lar

Büyük şirketlerin alternatifi startup’lar

Sadece fikir aşamasındayken kısa sürede bir deve dönüşen Facebook gibi şirketler rol model oldu. Hayalerini gerçeğe dönüştürebilmek için startup şirketi kuranların sayısı artıyor. Büyük şirketlerden farklı bir çalışma ortamı sunan startup’lar, hem yeni mezunlar hem de tecrübeli çalışanlar için alternatif olmaya başladı.

Startup İstanbul için geri sayım başladı

Startup İstanbul için geri sayım başladı

3-5 Ekim tarihleri arasında ABD, Avrupa ve Asya’dan gelen girişimci ve yatırımcılarla Startup İstanbul çatısı altında buluşmak için geri sayım başladı.

11.09.2015Teknoloji
Dışarı çıkın, dünyayı tanıyın

'Dışarı çıkın, dünyayı tanıyın!'

İçerisinden çıkardığı yeni internet girişimleri ve internet sektörünün geleceğine yön veren konuşmacılarıyla geçtiğimiz iki yıla damgasını vuran ve ABD, Avrupa ve Asya’dan gelen 2 binden fazla katılımcıyı, 200’den fazla girişimciyi ağırlayan Startup İstanbul, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda MEF Üniversitesi’nden Prof. Erhan Erkut’un açılış konuşmasıyla başladı.

6.10.2015Teknoloji
Girişimcilik öğrenilebilir

Girişimcilik öğrenilebilir

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Startup etkinliğine 78 ülkeden girişimciler katıldı. Etkinliği düzenleyen Etohum’un kurucusu Burak Büyükdemir, girişimciliğin doğuştan gelmediğini sonradan öğrenebileceğini söylüyor. Girişimci ve yazar Steve Blank ise girişimciliğin ancak gerçekten hevesli olanlara öğretilebileceğini belirtiyor.

Yetenek rekabeti giderek artıyor

Yetenek rekabeti giderek artıyor

Şirketlerin İK gündemlerinde ön sıralara yerleşen konulardan biri yetenek rekabeti. Rekabet arttıkça, yetenekli çalışanı kapma yarışı da kızışıyor. Yetenek araştırma şirketi Universum’un Global Başkan Yardımcısı Richard Mosley, şirketlerin yetenekli çalışanları kendilerine çekebilmeleri için onların isteklerini dikkate almaları gerektiğini söylüyor.

Reformları dört gözle bekliyoruz

Reformları dört gözle bekliyoruz

SABANCI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, seçmenin 1 Kasım’da AK Parti’ye tek başına hükümet etme yetkisini verdiğini belirterek, “Kaybedecek zamanımız yok. İlk 100 günde yapılacak reformları dört gözle bekliyoruz” dedi.

5.11.2015Ekonomi
TÜSİAD girişimci olmak isteyen gençlerin peşinde

TÜSİAD girişimci olmak isteyen gençlerin peşinde

Son yıllarda ortaya çıkan ve önemli başarılar elde eden projeler, girişimci olmak isteyenleri cesaretlendiriyor. İş dünyası, bu konuda özellikle gençlere destek olmanın peşinde. TÜSİAD tarafından düzenlenen ‘Bu Gençlikte İŞ Var!’ yarışması da, gençlerin girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak görmelerini amaçlıyor.

Herkes holdingde çalışmak istiyor

Herkes holdingde çalışmak istiyor

Yenibiris.com’un iş ilanları ve başvurular arasında yaptığı incelemeye göre, son 6 ay içinde holdinglere yapılan başvurularda önemli bir artış oldu. Holdingler, diğer sektörlere göre yüzde 40 daha fazla başvuru aldı.

Gençlerin bir fikri var

Gençlerin bir fikri var

Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu’na (G3) 710 girişimci ve 90 iş insanı katıldı. Foruma, “Bir fikrim var” diyerek katılan üniversite ve liseli gençler damga vurdu. Forumda 3 seansta girişimci ve girişimci adayları farklı yuvarlak masalarda mentorlarla fikir alışverişi yapma fırsatı buldular.

20.11.2015Ekonomi
Görevi tamamla parayı kazan

Görevi tamamla parayı kazan

İlker İnanç, Çağlar Bozkurt ve Tolga Bakkaloğlu, özellikle teknolojinin gelişmesiyle beraber son zamanlarda pek çok kişiden duyduğumuz “Acayip bir fikrim var!” cümlesini kuran kişiler arasında yer alıyor. Onların farkı ise fikirlerini hayata geçirmiş olmaları.

Yabancı dizilerin yeni sezonları ne zaman başlayacak

Yabancı dizilerin yeni sezonları ne zaman başlayacak?

2015 yılı dizi ve filmlerin yılıydı. Shameless, Supernatural, The Big Bang Theory, Criminal Minds,Vampire Diaires, Grey’s Anatomy, Sherlock gibi dizilerin sonraki sezon başlangıçlarını dört gözle bekleyen izleyiciler için 2016 yılının şahane geçecek. Sevdiğiniz yabancı dizi, filmler ve dünya müzik ödüllerinin tarihleri ne zaman aklınıza takılmasın birlikte öğrenelim. 2016 yılının yeni dizi ve filmleri neler olacak?

14.12.2015Bilgi
Kayserili biletçi

Kayserili biletçi

Kayserili Yaşar Çelik, amcası Sabri Çelik’in otobüs firmalarına yazılım yapan firması için e-ticareti devreye sokunca, kısa sürede 120 milyon lira ciroya ulaştı. Üstelik bu ciroyu 30 kişilik istihdamla sağlıyor.

28.12.2015Ekonomi
Genç diplomat ‘çantacı’ oldu

Genç diplomat ‘çantacı’ oldu

NABAT Garakhanova diplomat bir aileden geliyor. Azerbaycanlı. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi mezunu.

1.01.2016Ekonomi
Doğru bilinen yanlışlar: Bir girişimcinin anatomisi

Doğru bilinen yanlışlar: Bir girişimcinin anatomisi

ABD de yer alan Duke Üniversitesi Global Mühendislik ve Girişimcilik Bölümü tarafından “Girişimcinin Anatomisi” isimli bir araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırmanın amacı ise girişimcilerin nasıl bir alt yapıdan geldiklerinin saptanmasıydı.

4.01.2016Kobi
GREAT Scale-up Türk girişimcilere Birleşik Krallık’ın kapılarını açıyor

GREAT Scale-up Türk girişimcilere Birleşik Krallık’ın kapılarını açıyor

Türkiye’nin en başarılı girişimci şirketleri, Birleşik Krallık’ın GREAT kampanyası kapsamında geçen sene düzenlediği GREAT Start-up yarışmasının devamı niteliğindeki GREAT Scale-up yarışması ile şirketlerini Birleşik Krallık’ta büyütme fırsatını yakalayacak.

8.01.2016Ekonomi
Microsoft’un CEO’su Satya Nadella: Kod yazmak şiir yazmak gibidir

Microsoft’un CEO’su Satya Nadella: Kod yazmak şiir yazmak gibidir

Gelecekte neler olacak? Bunu herkesten çok bilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Biri, geçen seneden beri Microsoft’un CEO koltuğunda oturan Satya Nadella. Onu vizyonerlik açısından, diğer teknoloji firmalarının tepe isimleri arasında, Facebook’tan Mark Zuckerberg, Google’dan Eric Schmidt, Apple’dan Tim Cook’un yanında sayabilirsiniz. Ama onlardan bir farkı var. Amerikalı değil. Gelişmekte olan bir ülkenin, Hindistan’ın Haydarabad şehrinde doğup büyüdü. 58 yaşındaki bu bilgisayar dâhisi, 1992’den beri Microsoft’ta her seviyede çalışıp en tepeye dişiyle tırnağıyla kazıyarak geldi. O günümüzde büyük rağbet gören bulut teknolojisinin ardındaki beyinlerden. Yapay zekânın bir alt grubu olarak değerlendirilebilecek makine öğrenmesine ve bunu mümkün kılan ‘büyük veri’ye özel önem veriyor. Nadella, sadece bir işadamı değil bir teknoloji düşünürü. ODTÜ’de düzenlenen ‘Microsoft Türkiye Nesnelerin İnterneti ve Büyük Veri Konferansı 2016’nın açılışını yapan Nadella’yla sadece Hürriyet Pazar konuştu.

9.01.2016Hayat
İK’cılar ilk 30 saniyede neye bakıyor

İK’cılar ilk 30 saniyede neye bakıyor

Çalışmak istenen şirketler ile adaylar arasındaki ilk bağlantı CV’ler oluyor. Bu CV’leri hazırlamak için saatler harcanıyor. CV’lerin uzun mu kısa mı olması gerektiği, ne kadar detay verilmesi gerektiği sürekli tartışılıyor. Peki işe alım uzmanları en çok hangi bilgilere bakıyor?

Telekom sektörüne detoks gerekiyor

Telekom sektörüne detoks gerekiyor!

ERSİN Pamuksüzer 2002 yılında Turkcell Yönetim Kurulu ve Ericsson Genel Müdürlüğü’nden ayrıldı.29.01.2016 22:32

29.01.2016Ekonomi
2016’da yatırım yapılacak girişimler açıklandı

2016’da yatırım yapılacak girişimler açıklandı

Etohum tarafından düzenlenen Girişimcilik Zirvesi’nde 2016’da yatırım yapılacak en başarılı 22 girişim belirlendi.

2.02.2016Teknoloji
Girişimci gençlere öneriler: Çok çalışın, risk alın, aşk ile yapın

Girişimci gençlere öneriler: Çok çalışın, risk alın, aşk ile yapın!

Projeleriniz sadece aklınızda kalmasın, hayata geçirin. Nasıl mı? Bunu yapmak isteyenler için bir müjdemiz var: “Girişimciler için kaynaklara ulaşmak kolaylaştı.” Bir destek de bizden; sizin için, girişimci gençlere maddi kaynak sağlayacak kurum ve kuruluşlardan bilgiler derledik. Tabii ki buralarda çalışan yöneticilerden öneriler almayı da ihmal etmedik.

7.02.2016Eğitim
Bilişim Mucitleri projesinde kazanan belli oldu

Bilişim Mucitleri projesinde kazanan belli oldu

Samsung ve Habitat işbirliğiyle düzenlenen “Bilişim Mucitleri” Projesi kapsamında Denizli’de gerçekleşen “Startup Weekend” Girişimcilik Kampı’nın kazananı “Farm2Smart” projesi oldu.

22.02.2016Teknoloji
Rusya’daki fabrika kapandı

Rusya’daki fabrika kapandı

Vestel, Rusya’da geçen yıl yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bu ülkedeki fabrikasını kapattı. Vestel CEO’su Turan Erdoğan “Uçak düşürülmesi olayından önce fabrikayı kapamıştık. Bina her yerde bulunur. Makineleri taşıyacağız” dedi.

29.02.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aydın Doğan'ın kızı olarak doğmak

23 Şubat Pazartesi günü o haberi öğrendiğimde, Etiyopya’daydım.

6.03.2015

Benim gözümde 2015'in şirketleri

BU listeyi, bir heyet hazırlamadı. Tamamen benim şirketlere bakışımı yansıtan şahsi bir değerlendirme.

20.12.2015

Bir uçak dolusu startup girişimci

GEÇEN cumartesi günü Antalya- İstanbul uçağındayım.Önümde, arkamda, sağım ve solumda Türkiye’nin en yaratıcı genç beyinleri var.

29.02.2016