EKSTRA
MENÜ

Startup

Startup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Startup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.108 Startup haberi bulunmuştur.

Startup Haberleri

Nanomik 350 bin TL yatırım aldı

Nanomik 350 bin TL yatırım aldı

TAZE meyve ve sebzelerin raf ömrünü artıran doğal koruyucular geliştiren Nanomik, TRAngels’tan yatırım aldı. Egirisim.com’da yer alan habere göre girişimin aldığı yatırım miktarı ise 350 bin TL.

28.02.2018Ekonomi
İmza bulutu

İmza bulutu

Şirketlerin dijital dönüşüme daha hızlı bir şekilde ayak uydurması için harekete geçen Leafinbox, internet üzerinden bulut teknolojisiyle kullanılabilen bir elektronik imza (e-imza) çözümü sunuyor. Hızlı büyüdüklerini anlatan girişimin kurucusu Erhan Tahminciler, “Geçen 6 ay boyunca platform üzerinden 7 binden fazla e-imza ve onay süreci işletildi” dedi.

28.02.2018Ekonomi
Ezber bozan girişimler

Ezber bozan girişimler

Sosyal inovasyon alanında farklı bir yaklaşımla hareket eden Young Guru Academy’den (YGA) çıkan teknoloji girişimleri dünya çapında işlere imza atıyor. Akıllı baston WeWALK, TWIN Bilim Seti, sesli tarihi yürüyüş uygulaması Piri ve yüzer güneş santralı YGA’nın öne çıkan sosyal girişimleri arasında yer aldı.

24.02.2018Ekonomi
Ortak ofisler sinerji yaratıyor

Ortak ofisler sinerji yaratıyor

YENİ ekonominin fark yaratan en önemli konularından biri esnek ve mobil çalışma.

Microsoft Teknoloji Zirvesi 2018e Altın Sponsor oldu

Microsoft Teknoloji Zirvesi 2018'e Altın Sponsor oldu

COMPAREX Turkey’nin altın sponsor olduğu Microsoft Teknoloji Zirvesi 2018, bilişim, perakende, üretim, finans, sigorta, dijital işyeri ve siber güvenlik sektörleri temsilcilerini bir araya getirdi.

23.02.2018Teknoloji
App Samurai yeni yatırım turunu kapattı

App Samurai yeni yatırım turunu kapattı

Mobil reklam platformu App Samurai, yeni yatırım aldı. ACT Venture Partners'ın liderliğinde yapılan yatırımın toplamı ise 1 milyon Euro'ya ulaştı.

22.02.2018Startup
Aslıhan Kurul Türkmen’den girişimcilere önerileri

Aslıhan Kurul Türkmen’den girişimcilere önerileri

Hürriyet Startup'ın Girişimcilere Öneriler köşesini bu hafta Endeavor’un kâr amacı gütmeyen uluslararası Catalyst Yatırım Fonu'nun Türkiye temsilcisi olan Aslıhan Kurul Türkmen yazdı.

22.02.2018Startup
Yazılımcı mı arıyorsunuz

Yazılımcı mı arıyorsunuz?

Yazılımcı işe alım süreçlerinde şirketler ile yazılımcılar arasında köprü olmayı hedefleyen Codela, dünya çapında dikkat çekmeye başladı. Dünyadaki teknoloji trendlerinin paylaşıldığı Producthunt.com’daki listede ilk sıralara kadar yükselen girişim 1 yılda 67 ülkeye ulaştı.

21.02.2018Ekonomi
Aslanobadan Mealboxa 500 bin dolarlık yatırım

Aslanoba'dan Mealbox'a 500 bin dolarlık yatırım

'FoodTech' girişimi Meal Box, Hasan Aslanoba'dan 500 bin dolar yatırım aldı. Girişim bu yatırımla bugüne kadar aldığı doğrudan sermaye yatırım tutarını 5 milyon dolara çıkardı.

19.02.2018Startup
Okyanusun ortasında 4000 € hibeli girişimcilik serüveni: Madeira StartUp Retreat

Okyanusun ortasında 4000 € hibeli girişimcilik serüveni: Madeira StartUp Retreat

Madeira Adası, Atlas Okyanusu’nun ortasında, dünyanın en güzel adaları arasında sayılan tropikal bir cennet. Bu sene başlayan Madeira StartUp Retreat ile dünyanın dört bir yanından seçilen girişimciler, iki aylığına Madeira adasına taşınıyor. Madeira StartUp Retreat proje koordinatörü Micaela Vieira girişimcilik sayfamızın bu haftaki konuğu.

19.02.2018Kampüs
Tekno yatırımda sınıfta kaldık

Tekno yatırımda sınıfta kaldık

Girişimcilik ekosistemine yapılan yatırımlar her yıl rekor kırsa da, diğer ülkelerle kıyaslandığında sınıfta kalıyoruz. Dealroom.co’nun yaptığı araştırmaya göre kişi başına düşen yatırımlar bakımından Türkiye 0.4 Euro ile son sıralarda yer alıyor.

Uludağda global startuplar yarışacak

Uludağ'da global startup'lar yarışacak

23-24 Mart’ta düzenlenecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bu yıl ilk defa Global Startup yarışması yapılacak. Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen zirvede, ilk 3'e giren startupa ödül verilecek.

15.02.2018Startup
Bakkal amca ‘cep’e girdi

Bakkal amca ‘cep’e girdi

Süpermarketlere karşı bakkalları güçlendirmek için harekete geçen ‘Bakkaldan’ adındaki girişim, kullanıcıların en yakınlarındaki bakkallardan sipariş verebilmesini sağlıyor. Verilen siparişlerin ortalama 20 dakikada teslim edilmesi Bakkaldan’ın dikkat çeken yanları arasında.

14.02.2018Ekonomi
e-dönüşüm şirketi Foriba, 5 milyon dolar yatırım aldı

e-dönüşüm şirketi Foriba, 5 milyon dolar yatırım aldı

E-dönüşüm şirketi 'Foriba', Uluslararası Finans Kuruluşu (IFC), Revo Capital ve Endeavor Catalyst'ten 5 milyon dolar yatırım aldı.

12.02.2018Startup
Globale sıçrama tahtası

Globale sıçrama tahtası

Startupların en büyük hayali yurtdışına açılmak. Global hedefler her ne kadar hızlı bir büyüme fırsatı sunsa da, birçok riski de içinde barındırıyor. Startupların bu sorunu için uluslararası hızlandırma programları devreye girdi.

Restroid, 2.5 milyon TL değerlemeyle yatırım

Restroid, 2.5 milyon TL değerlemeyle yatırım

RESTORAN ve kafelerde kullanılan sipariş ve otomasyon sistemleri üzerine odaklana Restroid’e ENTREN Kurucu Başkanı ve TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Kurumsal ve Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu Başkanı ve iş insanı Erdem Dereli’den yatırım geldi.

7.02.2018Ekonomi
Esra Talu’dan 4 tavsiye

Esra Talu’dan 4 tavsiye

ÜÇ kıtada 41 şubesi ve 2 bin 500’ün üzerinde lisanslı yatırımcı üyesi ile dünyanın en yaygın melek yatırımcı ağı olan Keiretsu Forum Türkiye Genel Müdürü geçen hafta itibariyle Esra Talu oldu.

7.02.2018Ekonomi
Sosyal iyilik

Sosyal iyilik!

Daha çok eğlence ve haber alma amaçlı olarak kullanılan sosyal ağlara yeni bir bakış açısı girişimcilerden geldi. Hayata geçirilen ‘Begoodto.me’ adındaki yeni sosyal ağ, kullanıcıların yapılan iyilikleri paylaşmasını sağlıyor.

7.02.2018Ekonomi
Melek yatırımcıların tercihi erkekler

Melek yatırımcıların tercihi erkekler

Kadınların iş dünyasındaki rollerinin artması her fırsatta vurgulansa da konu teknoloji girişimleri olunca kadınlar yine erkeklerin gerisinde kalıyor. Araştırmalara göre hem kurulan startuplar hem de yapılan yatırımlar konusunda kadınların oranı erkeklerin çok altında. Melek yatırımcılar erkeklerin kurucu olduğu girişimlere 2016’da 60 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirirken, kadın girişimcilerin kurduğu start-up’lara yapılan yatırım ise 1.5 milyar dolar. civarında.

CEOtudenta BIC Angelstan yatırım

CEOtudent'a BIC Angels'tan yatırım

CEOtudent, BIC Angels'tan 3.2 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. Yatırım turuna BIC yatırımcılarından Milli basketbolcu Sinan Güler, Kıvılcım Çaylı, Bahadır Pekkan, Rıfat Nasih ve BIC Angels Kurucusu Joachim Behrendt katıldı.

1.02.2018Startup
Pacer, kurumlar için yeni nesil eğitim platformu sunuyor

Pacer, kurumlar için yeni nesil eğitim platformu sunuyor

Şirketlerin çalışanları için eğitim almasını kolaylaştırmak için yola çıkan Pacer, özellikle motivasyon ve oyunlaştırma özellikleriyle eğitimi alışkanlığa dönüştürmeyi hedefliyor. 2016 yılında kurulan Pacer, şu anda 5 şirketin 27 bin çalışanı tarafından kullanılıyor.

31.01.2018Ekonomi
Dünyayı zombiler basar diye silah icat etti

Dünyayı 'zombiler basar' diye silah icat etti

Elon Musk'ın tünel projeleri geliştirmek için kurulan startup şirketi Boring Company'nin son icadı 'Zombi Savar Alev Silahı' oldukça ilgili gördü.

30.01.2018Dünya
Experteraya 17.1. milyon TLlik değerleme ile yatırım

Expertera'ya 17.1. milyon TL'lik değerleme ile yatırım

Esnek uzmanlık platformu sunan Expertera, 17.1 milyon TL değerlemeyle Etiya'dan yatırım aldı. Girişim, yeni yatırımla globalde daha hızlı büyümek istiyor.

25.01.2018Startup
Hollywood’u değiştiriyor

Hollywood’u değiştiriyor

Sinema sektörüne aylık ücretlerle abonelik modeli getiren Sinemia, yurtdışındaki macerasına hızla devam ediyor. Şu anda ABD başta olmak üzere 5 ülkede yer alan Sinemia2018’de 9 ülkeye ulaşmak istiyor. Girişimin kurucusu ve CEO’su Rıfat Oğuz ile Hollywood’ta buluştuk.

24.01.2018Ekonomi
Startup’lar yıl boyu başvuracak

Startup’lar yıl boyu başvuracak

TÜRK Ekonomi Bankası (TEB), geleceğin bankacılık teknolojilerinin bankalar ve start-up’ların birlikte çalıştıkları işbirlikçi inovasyon modeli ile mümkün olacağından yola çıkarak hayata geçirdiği TEB Fintech Future Four Programı’nın ikincisini başlatıyor. Bu yeni dönemde Kuzey Avrupalı bir Fintech Hızlandırıcı Programı olan Nestholma’yı da danışman ortağı olarak yanına alan TEB, stratejik ortağı BNP Paribas’ın da global gücünü arkasına alarak Türk finteklerini dünyaya açmaya hazırlanıyor. TEB Fintech Future Four Programı ile TEB ve Nestholma, tüm yıl boyunca yenilikçi finans teknolojisi fikri olan start-up’ların başvurularını alacak.

23.01.2018Ekonomi
Startup çok exit yapan az

Startup çok exit yapan az

Girişimcilik ekosistemini başarı hikayelerini katma değer yaratarak satılan yani ‘exit yapan’ startuplar oluşturuyor. Türkiye’de ise girişimcilik ekosistemi için önemli bir iklim yaratılırken, exit yapan startup sayısı benzer ülkelerin çok altında.

“Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci”

“Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci”

StartersHub ve EY Türkiye, kurumsal şirketleri ve startup'ları aynı platformda bir araya getirmeyi hedefleyen “EY VenturesTalk” sohbet toplantılarına, 18 Ocak 2018 tarihinde “Yeni Ekonomide İnovasyon Süreci” temalı ilk buluşma ile başladı.

19.01.2018Teknoloji
Nexus Ventures CEO’su Burak Örücü’den 5 tavsiye

Nexus Ventures CEO’su Burak Örücü’den 5 tavsiye

YERLİ sermaye ile kurulmuş Nexus Ventures’ın CEO’su Burak Örücü, üyesi ve ortağı olduğu İstanbul Startup Angels ile IoT Telco Labs programını hayata geçirdi. Şimdiye kadar 16 farklı girişime yatırımda bulunan Örücü’nün, girişimcilere önerileri şu şekilde:

17.01.2018Ekonomi
Yeni yatırımla yurtdışına açılacak

Yeni yatırımla yurtdışına açılacak

STRES, kaygı, uyku bozuklukları yaşayan bireyler için geliştirilen Meditasyon uygulaması, 1.8 milyon TL yatırım aldı.

17.01.2018Ekonomi
Ağaçtan sofraya

Ağaçtan sofraya

Hem çiftçilerin gelirlerini arttırmak hem de kullanıcılara daha doğal ürünler sunmak isteyen Ata Cengiz ve Sonat Kaymaz, ‘Tarlamvar’ adındaki girişimi hayata geçirdi. 175 TL ile 225 TL arasında değişen ücretlerle kullanıcıları ağaç sahibi yapan girişim, yetişen meyveleri kargo ile gönderiyor.

17.01.2018Ekonomi
Büyüme aşamasındaki girişimleri Silikon Vadisine taşıyor

Büyüme aşamasındaki girişimleri Silikon Vadisi'ne taşıyor

StartersHub, farklı ülkelerden büyüme aşamasındaki girişimlerin altı ay boyunca Silikon Vadisi’nde çalışarak küresel pazarlara açılmalarını sağlayacak 3S Landing Pad’i duyurdu.

17.01.2018Teknoloji
Pakolinoya 425 bin dolar yatırım

Pakolino'ya 425 bin dolar yatırım

Çocukların zihinsel ve duygusal gelişimini destekleyen bilim kutuları geliştiren Pakolino'ya 425 bin dolar yatırım yapıldı. yatırımın 220 bin doları Keiretsu Forum Türkiye tarafından sağlandı.

17.01.2018Startup
Yapay zekâ girişimi FalconAIa 2.5 milyon Euro yatırım

Yapay zekâ girişimi FalconAI'a 2.5 milyon Euro yatırım

Yapay zekâ konusunda yerli girişimler hızlı büyümesini sürdürüyor. Bunlardan biri de FalconAI adındaki girişim oldu. Olcay Yılmazçoban, Berk Özer ve Orhan Tunç Çeliker tarafından kurulan FalconAI, ACT Venture Partners‘tan 2.5 milyon Euro yatırım aldı.

16.01.2018Startup
Diaspora başarısı

Diaspora başarısı

Büyük işler yapmak isteyen girişimlere Türkiye yetmiyor. Startuplarına direkt olarak globalden başlatan girişimcilerin başarı hikâyesi giderek artıyor. Hazırlanan rapora göre Türk diasporasındaki 184 girişime 700 milyon dolardan fazla yatırım yapıldı.

Yenilikçi fikirler Android Akademi Demo Day’de buluştu

Yenilikçi fikirler Android Akademi Demo Day’de buluştu

Toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler getiren mobil girişim projeleri Android Akademi Demo Day’de ödüllendirildi.

12.01.2018Teknoloji
Dirence karşı antibiyotiği kişiselleştirecek

Dirence karşı antibiyotiği kişiselleştirecek

Stanford Üniversitesi Genom Merkezi araştırmacılarından Türk bilim kadını Dr. Gözde Durmuş, Silikon Vadisi’nde kanser ve antibiyotik direnci üzerine araştırmalar yapıyor. Dr. Gözde Durmuş, “2050 yılında kanserden çok antibiyotik direncinden hastalar ölebilir” diyor.

11.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Mesajı damardan verin!

SONDA söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Eğer herhangi bir toplumsal meselede derdinizi daha geniş bir kesime duyurmak istiyorsanız meseleye damardan girin.

10.02.2018

Ünlüler açık arttırmada paralar STK’lara

DİYELİM Apple’ın CEO’su Tim Cook ile birlikte yemek yiyerek sohbet etmek istiyorsunuz.

10.02.2018

İşsizliği kim çözecek?

İŞSİZLİK oranı çift haneli ve TÜİK’in bu hafta açıkladığı veriye göre çalışma çağındaki nüfus her sene bir milyon artıyor!

3.02.2018