EKSTRA
MENÜ

Sporun Faydaları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 109 haberi bulunmuştur.

Sporun Faydaları Haberleri

Spor yapmanın cilt sağlığına ilginç etkileri

Spor yapmanın cilt sağlığına ilginç etkileri

Her zaman günlük hayatımızın bir parçası olması gereken spor, metabolizmanın hızlandırılması ve vücudun hücresel yenilenme hızının artmasına büyük katkı sağlıyor. Spor aynı zamanda cilt sağlığı için de önem taşıyor. Medikal Estetik Hekimi Eylül Yılmaz, konu hakkında bilgiler veriyor.

7.12.2020Kadın
Gebeliği Fırsata Çevirebilirsiniz

Gebeliği Fırsata Çevirebilirsiniz

Gebelik dönemi, anne adaylarının fizyolojik ve psikolojik olarak değişimler yaşadığı hassas bir dönemdir. Peki gebeler bu dönemi nasıl fırsata çevirebilir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meriç Çağrı Ağır konuyla ilgili öneriler ve bilgiler verdi.

Her Hastalığa Farklı Egzersiz: Kemik Erimesine Zıplama, Bunamaya Aerobik

Her Hastalığa Farklı Egzersiz: Kemik Erimesine Zıplama, Bunamaya Aerobik

Sağlıklı yaş almanın beslenme, uyku, stres yönetimi ve spor gibi belli kuralları vardır. Yaşlılığın tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu söyleyen Fizyopatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehtap Kaçar, hangi hastalık için hangi sporun yapılması gerektiğini anlattı.

26.10.2020İyi Yaşam
Spor Yaparken Müzik Dinlemek Performansı Nasıl Etkiliyor

Spor Yaparken Müzik Dinlemek Performansı Nasıl Etkiliyor?

Antreman sırasında motivasyonunu arttıracak bir şeylere mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Müzik dinlemeyi deneyin!

18.08.2020Spor Fitness
Açık Havada Spor Yapmak İçin 5 Neden

Açık Havada Spor Yapmak İçin 5 Neden

Havalar soğudu diye artık dışarıda spor yapılmaz demeyin! Spor yapmak için çoğu zaman kapalı salonları tercih etsek de uzmanlar açık havada yapılan sporun hem beden hem de zihin için daha faydalı olduğu konusunda hemfikir. İşte kış bile olsa açık havada spor yapmak için 5 neden...

24.07.2020Spor Fitness
Neden Spor Yapmalıyız İşte Size Muhteşem Sebepler...

Neden Spor Yapmalıyız? İşte Size Muhteşem Sebepler...

Sporun insan vücuduna faydaları saymakla bitmiyor. Eğer hala düzenli spor yapmıyorsanız bu faydalara bir göz atın deriz. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı Prof. Dr. Turan Uslu, sporun insan vücuduna etkilerini anlattı.

24.06.2020Spor Fitness
Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koronavirüste vaka sayısının azalması ile birlikte normalleşme adımları bir bir atılıyor. 1 Haziran itibariyle alınan önlemler ile birlikte restoran, kafeler, park ve bahçeler, kıraathane, kaplıcalar, spor salonları, plajlar, müzeler ve turizm tesisleri faaliyete geçti. Uzun süredir evde hareketsiz kalan vatandaşlar sağlıklı yaşamak, fit görünmek, kilo vermek gibi birçok nedenden dolayı spor salonlarına, pilatese ve fitness’a gitmeye başlarken sakatlıkların yaşanmaması için ne yapmalıyız? Spor Hekimi Uzm. Dr. Gökhan Özhan spor yaparken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

17.06.2020Spor Fitness
Sporun gençler üzerindeki faydası

Sporun gençler üzerindeki faydası

Çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişimlerini desteklemek adına onları mutlaka bir spor veya sanat dalına yönlendirmenin yararlı olabileceğini belirten Psikolog Serap Duygulu, sporun gençler üzerindeki faydalarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Hayatınıza Hareket Katın: Düzenli Sporun İnanılmaz Etkileri

Hayatınıza Hareket Katın: Düzenli Sporun İnanılmaz Etkileri

Uzmanlar her fırsattı bireylerin düzenli bir şekilde spor yapmasının önemini vurguluyorlar. Spor yapmak sadece iyi bir vücuda sahip olmamıza yardımcı olmuyor, aynı zamanda sağlığımıza da tahmin ettiğimizden çok fazla fayda sağlıyor. İşte düzenli sporun faydaları...

Bu bir ilandır.

27.04.2020Spor Fitness
Düzenli Egzersiz Tansiyonu Dengeler mi

Düzenli Egzersiz Tansiyonu Dengeler mi?

Uzmanlar hareketli yaşam ve egzersizle yüksek tansiyonu kontrol altına almanın mümkün olduğunu söylüyor. Öğretim Gör. Mutlu Ural, düzenli egzersizin kan akışını hızlandırdığı için tansiyonu dengelediğini söyledi, konu hakkında bilgiler verdi.

Egzersiz Yapmak Hangi Hastalıkları Önlüyor

Egzersiz Yapmak Hangi Hastalıkları Önlüyor?

Egzersiz yapmanın sağlığımız için inanılmaz faydalı olduğunu hemen her gün uzmanlardan duyuyoruz. En başta kilo vermeye ve formda kalmaya yardımcı olan egzersizler, başka nelere iyi geliyor? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Defne Kaya açıkladı.

Bahar yorgunluğunu yenecek egzersizler

Bahar yorgunluğunu yenecek egzersizler

Bahar yorgunluğundan düzenli beslenme ve spor ile kurtulmanın mümkün olduğunu belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Nihan Karagöz, yapılması gerekenleri anlattı.

4.05.2017Sağlık
Eklem sağlığınız için düzenli egzersiz yapın

Eklem sağlığınız için düzenli egzersiz yapın!

Egzersizi hayatınızın tam ortasına yerleştirin!

14.02.2017Ebeveyn
Hamilelikte spor: Yararlı mı zararlı mı

Hamilelikte spor: Yararlı mı zararlı mı?

Doğumu kolaylaştırıyor, mutluluk hormonunu yükseltiyor... Hamilelikte sporun faydaları saymakla bitmezken kimi anne adayları bebeğine bir şey olabilir endişesi taşıyor. Peki, hamilelikte spor kimler için sakıncalı? Nelere dikkat edilmeli?

9.02.2017Sağlık
30 dakika yürüyüş meme kanseri riskini azaltıyor

30 dakika yürüyüş meme kanseri riskini azaltıyor!

Egzersiz ve fiziksel aktiviteler meme kanserini nasıl önler?

1.08.2016Sağlık
Spor yapan çocuk kendine güvenir

Spor yapan çocuk kendine güvenir!

Her çocuğun günde en az 1 saat fiziksel olarak aktif olması gerekir!

Ah şu ergenlerin beden takıntısı

Ah şu ergenlerin beden takıntısı

Vücut görüntüsü, akran ilişkileri, bağımsızlık, kimlik, cinsellik... Bunlar ergenlik döneminin öne çıkan başlıkları. Özellikle beden takıntısı, gençleri yanlış diyetler ve kötü beslenmeye itebiliyor.

25.03.2015Eğitim
Sınav öncesi beyne doping

Sınav öncesi beyne doping

Eminiz ki annenizden, “Şunu da ye çocuğum, bak zihnin açılır” gibi lafları çok duydunuz. Ancak anneniz size sınav öncesi şeker yedirmek istiyorsa durun!

20.12.2014Eğitim
Hangi yaşta hangi spor

Hangi yaşta hangi spor?

Çocukların ne zaman hangi spora başlaması gerektiği ebeveynlerin kafasını karıştıran bir konusu. Uzman uyarısı şu: Aileler önce çocuklarının sporu profesyonel amaçlı mı, yoksa amatörce mi yapacağına karar vermeli.

28.02.2014Kelebek
Egzersiz bahanesine son

Egzersiz bahanesine son!

14 haftada metabolik hızınızı 400 kaloriye kadar artırmak ve sağlıklı kilo vermek ister misiniz?

Her yaşa göre sporun faydaları

Her yaşa göre sporun faydaları

Spor, çocuk ve gençlerde mutluluk, öfkeyi kontrol edebilme, saldırganlığı frenlemeye yardımcı oluyor. Erişkinlerin, dinç ve dinamik görünmelerini, seks yaşamlarının daha düzenli ve tatminkar olmasını sağlıyor.

Jumping jacks nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır Jumping jacks hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır

Jumping jacks nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır? Jumping jacks hareketi hangi kasları ve nereyi çalıştırır?

Spor yapmak, sağlığımız için çok önemlidir. Bu nedenle de evde yapılan egzersizlerin önemini ve ne kadar değerli olduğunu unutmamak gerekir. Spora başlamak isteyenler ya da spora yeni başlayanlar genellikle en etkili egzersizleri öğrenmeye çalışıyor. Özellikle kardiyo çalışmalarının en önemli hareketi olan jumping jack hareketi büyük dikkat çekiyor. Jumping jacks nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır sizler için derledik.

30.09.2021Diğer
Spor nedir ve faydaları nelerdir Sporcu kime denir

Spor nedir ve faydaları nelerdir? Sporcu kime denir

Günümüzde birbirinden farklı pek çok spor türü bulunmaktadır. Özellikle kişisel ilgi ve yetenekler doğrultusunda bu spor branşlarından en az bir tanesi ile ilgilenilebilir. Sporun da sağlığa pek çok faydası bulunur. Spor nedir ve faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

21.05.2021Araştırma
Spor Öncesi Isınma ve Germe Egzersizlerinin Önemi

Spor Öncesi Isınma ve Germe Egzersizlerinin Önemi

Kas iskelet sisteminin gelişmesinden vücut direncinin artmasına kadar sayısız faydaları olan sporun, ancak doğru uygulandığında etkili sonuçlar doğurduğunu belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Meriç, spor öncesi ısınma ve germe egzersizlerinin önemini anlattı.

21.07.2020Spor Fitness
Milyonlarca dolar  kazanan boksörlerin en fazla yaptığı antrenman:İp atlamak

Milyonlarca dolar kazanan boksörlerin en fazla yaptığı antrenman:İp atlamak

Arkadaşımız Serkan Ocak hayatı boyunca yaptığı 30 spor branşından edindiği deneyimlerini ailelere ve çocuklara yol göstermesi amacıyla bir kitapta topladı: ‘Enerjik-Daldan Dala Spor’.

Geleneksel okçulukta Türkiye başı çekiyor

Geleneksel okçulukta Türkiye başı çekiyor

Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıldönümü, Ahlat ve Malazgirt’te eşzamanlı olarak düzenlenecek özel bir etkinlikle kutlanacak. Okçular Vakfı tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 23-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğe sayılı gün kala, Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Ali Yıldız ile bir araya geldim. Hem programın detaylarını, hem basın toplantısı için neden Kıbrıs’ı seçtiklerini anlatan Yıldız, “Bin yılını hesap edemeyenler millet olamazlar. Biz de bugün bunu söyleyebilecek birkaç milletten biriyiz. Biz geçmişe yaslanan, bugüne basan ve geleceğe bakan bir gençlik istiyoruz” dedi.

20.08.2019Magazin
Yeşil Kahve Nedir Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir

Yeşil Kahve Nedir? Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

Yeşil kahve, normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmez bu sebeple de faydalı etkilerini kaybetmez. Peki yeşil kahve nedir, yeşil kahvenin faydaları nelerdir?

Kış Depresyonundan Koruyan 6 Egzersiz

Kış Depresyonundan Koruyan 6 Egzersiz

İlkbahar ve yaz aylarında çoğumuzda görülen pozitif enerji; kış başlangıcıyla beraber, havaların soğuması, gündüz saatlerinin kısalması gibi sebeplerle yerini hüzne hatta depresyona bırakabiliyor. Bu noktada egzersiz, tüm sağlık problemlerinde olduğu gibi ruhsal problemlerle baş etmede de 7’den 70’e herkes için en etkili ilaç olarak karşımıza çıkıyor. Fitness Danışmanı Murat Biçer, kış depresyonundan korunmak adına yapılabilecek egzersizler hakkında bilgi verdi.

Yazar Sonuçları

Neden egzersiz yapmalıyız?

Günlük yaşantımızın içinde vücudumuzu hayatımıza uyarlamak ve yaşadığımız olaylardan yaşayacağımız olaylara vücudumuzun fiziksel olarak hazır tutulması için egzersiz yapmak gerekir.

13.01.2020

Diyabet ve Spor İlişkisi

Günümüzde sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı olan spor ve egzersizin faydaları bazı hastalıklara sahip olan kişilerde daha bariz olarak kendini göstermektedir. Bu hastalıklardan biri ve belki de en önemlisi diyabettir.

9.04.2019

Sonbahar depresyonunu spor ile atlatın!

Spor yapmayan kişiler kendilerine devamlı bahaneler üretip vücutlarını sevmezler.

2.10.2018

“Rugby”ci kızın annesi

Ben takım sporlarını aslında bizlerin aile yaşantısına o kadar çok benzetiyorum ki.

10.09.2018

Çocuğunuzu spora teşvik edin

Çocuklar beden farkındalıklarını spor ile maksimumda kazanırken, eş zamanlı olarak öz güven, paylaşma duygusu, cesaret, disiplin gibi kişisel ve ahlaki değerlere de ulaşıyor.

2.08.2017

Sporun gençler üzerindeki faydası

Spor yapan çocuk daha hızlı gelişiyor.

11.07.2017

Neden spor yapmalıyız?

Fiziksel aktivite ve düzenli jimnastik, her şeyden önce insanın moralini yükseltir, stresi giderir, iyimserliği ve neşeyi besler, uykuyu düzenler.

23.10.2016

Artan eklem ağrılarının sebepleri

Bu haftaki röportaj konuğumuz Prof. Dr. Yaman Sarpel. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı… Kendisiyle bir araya gelip yetişkinlerde ve çocuklardaki diz ve eklem ağrıları hakkında konuştuk.

10.10.2015
Gençler için sporun faydaları

Gençler için sporun faydaları

Gençler erken yaşlardan itibaren spora yönlendirilmeli.

1.01.2015
Okul başarısını artırmanın en zevkli yolu

Okul başarısını artırmanın en zevkli yolu

Spor yapan çocuklar daha disiplinli oluyor!

29.09.2013

Bu kadınlara yan bakmayın!

Beşiktaş’ın eski kalecisi Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber ile Burcu Karabacak, kick boks’a merak sardı. Beşiktaş’ın eski kalecisi Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber ile Burcu Karabacak, kick boks’a merak sardı.

27.06.2013

Nerede hareket (spor) orada bereket

Spor yapma zamanı sizin için şimdidir...

4.11.2012

Paris’te nikah Leros’ta düğün

CNN Türk’te yayınlanan “beşN birK” programını hazırlayıp sunan gazeteci Cüneyt Özdemir, 5 Şubat’ta Türker İnanoğlu-Gülşen Bubikoğlu çiftinin kızları Zeynep İnanoğlu ile evlenmişti.

4.07.2011

Kız kardeşler kızlarıyla tatilde

Revna Demirören ile kardeşi Merva Ulusoy, Revna Hanım’ın eşi Yıldırım Demirören’e ait yatta tatil yapıyor.

5.08.2008

Suyun kaldırma gücünü iş fikrine dönüştürdü

Yoğun yarış dönemlerinden birinde, ağır bir idman esnasında kaval kemiğimde bir stres kırığı oluşur. Çözümü, suda koşuda bulur. Bu aktiviteyle hem iyileşir hem de spor gücünden hiçbir şey kaybetmez. Benhür Öncel, bir süre sonra odağını bu alana kaydırıp suda koşu eğitmeni olur. Benhür Öncel, 4 yıl önce de profesyonel iş hayatına noktayı koyup suda koşuyu Bodrum’da bir girişime dönüştürür. Bugün BENHUR ONCEL’S Aquarunning markasıyla yolculuğuna devam eden Benhür Öncel’in hedefinde ise sistemi franchise modeliyle ülke geneline yaymak var.

19.09.2021

Geleneksel okçulukta Türkiye başı çekiyor

Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıldönümü, Ahlat ve Malazgirt’te eşzamanlı olarak düzenlenecek özel bir etkinlikle kutlanacak. Okçular Vakfı tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 23-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğe sayılı gün kala, Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Ali Yıldız ile bir araya geldim. Hem programın detaylarını, hem basın toplantısı için neden Kıbrıs’ı seçtiklerini anlatan Yıldız, “Bin yılını hesap edemeyenler millet olamazlar. Biz de bugün bunu söyleyebilecek birkaç milletten biriyiz. Biz geçmişe yaslanan, bugüne basan ve geleceğe bakan bir gençlik istiyoruz” dedi.

20.08.2019