EKSTRA
MENÜ

Spor Yapmak

Spor Yapmak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Spor Yapmak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 21.762 Spor Yapmak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Spor Yapmak Haberleri

Ilıca Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Ilıca Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Ilıca Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Ilıca Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Günümüzde ılıca plajı İzmir ilinde bulunan ve hemen hemen en güzel plajlar arasında yer alan bir plajdır. Bu plaja günümüzde yerli ya da yabancı pek çok kişi gelip denize girmektedir. Bu yüzden ile ılıca plajını sizler için araştırdık. Ilıca hakkında bilgi, ılıca plajı nerede ve nasıl gidilir? Ilıca Plajı giriş ücreti be kadardır? Detaylı bir şekilde araştırdık ve sizlere derledik.

17.09.2020Seyahat
Adrasan Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir Adrasan Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Adrasan Plajı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Adrasan Plajı Özellikleri, Kamp İle Konaklama Detayları Ve Giriş Ücreti (2020)

Ülkemizde en güzel illerinden birinde yer alan adrasan plajı hemen hemen en güzel plajlar arasında yer alan bir plaj olmaktadır. Bu plaja günümüzde yerli ya da yabancı pek çok kişi gelip denize girmektedir. Bu yüzden ile adrasan plajını sizler için araştırdık. Adrasan plajı hakkında bilgi, adrasan plajı nerededir? Adrasan plajına nasıl gidilir? Adrasan plajı giriş ücreti ne kadardır? Detaylı bir şekilde araştırdık ve sizlere derledik.

17.09.2020Seyahat
3. Sınıf Hayat Bilgisi Doğru Davranışlar konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Doğru Davranışlar konu anlatımı

Doğru davranışlar hayatın her alanında önemli olan davranış çeşitleridir. Günlük hayatımızda kişilerarası ilişkiler doğru davranışlar yoluyla çok daha sağlıklı ilerler. Bu sebeple doğru davranışta bulunmak oldukça önemlidir. Doğru davranışın önemi özellikle ilkokul seviyesinde öğrenciler anlatılmalıdır. 3. Sınıf düzeyinde doğru davranışlar konu anlatımı bulunmaktadır. Böylece 3. Sınıf düzeyinde olan öğrenciler için doğru davranışlar bu sınıf düzeyinde verilmelidir. Doğru davranış konusu ile ilgili detayları derledik.

17.09.20203. SINIF
Günlük Burç Yorumları: 15 Eylül Salı Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 15 Eylül Salı Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 15 Eylül günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 15 Eylül Salı günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 15 Eylül’de aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 15 Eylül 2020 Salı günü burç yorumlarınız...

15.09.2020Astro Gündem
2. Sınıf Hayat Bilgisi Dengeli Beslenme konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Dengeli Beslenme konu anlatımı

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu belli başlı protein ve vitaminler vardır. Proteinler daha hızlı gelişmemizi sağlarken, vitaminler bizi hastalıklara karşı korur. Mineral bakımından zengin olan gıdalar ise bağışık sistemimizi güçlendirir. 2. sınıflar için dengeli beslenme konusunu maddeler halinde anlattık.

11.09.20202. SINIF
Koronavirüs Kaygısıyla Baş Etmenin İpuçları

Koronavirüs Kaygısıyla Baş Etmenin İpuçları!

Pandeminin günlük yaşantımıza getirdiği kargaşa bir yana, şu an yaşadığımız belirsizlik durumu günden güne endişelerimizi arttırıyor. Virüsü kapma, hastalanma ve sevdiklerimize bulaştırma; başlıca kaygılarımız arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra; işte oluşabilecek problemler, gelir kaybı, sosyal izolasyon, boş kalan raflar sebebiyle yeterli yemek, hijyen ve sağlık malzemesi bulamama gibi durumlar kaygı seviyemizin daha da artmasına neden oluyor. Uzm. Psikolog Ceylin Sürek, koronavirüsün sebep olduğu kaygılara karşı tavsiyelerde bulundu.

10.09.2020İyi Yaşam
Spor Sakatlıklarını Engellemenin Yolları

Spor Sakatlıklarını Engellemenin Yolları

Sağlıklı yaşam için spor olmazsa olmazlardan. Spor hem bedenimize hem de ruhumuza iyi gelirken sağlıklı kalabilmek için de öneriliyor. Fakat spor yaparken sakatlanmamak için bazı önlemler almak gerekiyor. Doğru ve kaliteli ekipmanlardan ısınmaya, uygun spor seçiminden antrenman sıklığına kadar spor alanında dikkat edilmesi gerekenler...

8.09.2020Spor Fitness
Son dakika | Sergen Yalçın ve Atibadan PAOK sözleri

Son dakika | Sergen Yalçın ve Atiba'dan PAOK sözleri

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın ve Siyah-Beyazlı takımın kaptanlarından Atiba Hutchinson, PAOK ile oynanacak Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme turu mücadelesi öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

24.08.2020Futbol
Bronzlaşma dosyası: Nasıl yapılmalı ve vücuda etkileri neler

Bronzlaşma dosyası: Nasıl yapılmalı ve vücuda etkileri neler?

Bronz bir ten gerçekten çok güzel görünüyor. Bronzlaşabilmek için ise birçok insan uzun süre güneşte kalıyor, bronzlaştırıcı yağlar, kremler kullanıyor. Ancak uzmanlar, bunun pek de sağlıklı bir yol olmadığı konusunda hem fikir. Vücudumuz güneşten nasıl etkileniyor? Sağlıklı bronzlaşma mümkün mü? Yoksa ömür boyu bronz bir tenden uzak mı kalacağız?

13.08.2020Kişisel Bakım
Pandemide çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı

Pandemide çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı

Koronavirüs pandemisi çocukların ekran sürelerini önemli ölçüde artırdı. Uzmanlara göre dijital medya kullanımında 12 yaş sınırı çok önemli. Yapılan bir anket, pandemi öncesine göre çocuklarda ekran süresi yüzde 500 arttı diyor.

6.08.2020Teknoloji
Stres Kırığı Nedir Stres Kırığı Neden Olur

Stres Kırığı Nedir? Stres Kırığı Neden Olur?

Uzun süre hareketsiz kalmanın ardından kontrolsüz spora başlamak stres kırığına neden olabiliyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Turan Çift, hareketsizlikle birlikte kilo alımının bu durumu tetikleyebildiğini söyledi.

4.08.2020Spor Fitness
Apple Musicten yaz aylarına özel müzik listesi

Apple Music'ten yaz aylarına özel müzik listesi

Dünyanın önde gelen müzik platformlarından Apple Music, yaz aylarına özel bir güncelleme yaptı. Platform, “Yaz Notaları” özel sayfasında yaza özel listeleri dinleyicilere sunmaya başladı.

29.07.2020Teknoloji
Açık Havada Spor Yapmak İçin 5 Neden

Açık Havada Spor Yapmak İçin 5 Neden

Havalar soğudu diye artık dışarıda spor yapılmaz demeyin! Spor yapmak için çoğu zaman kapalı salonları tercih etsek de uzmanlar açık havada yapılan sporun hem beden hem de zihin için daha faydalı olduğu konusunda hemfikir. İşte kış bile olsa açık havada spor yapmak için 5 neden...

24.07.2020Spor Fitness
Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır

Ameliyatsız gıdı estetiği nasıl yapılır?

Gıdı sarkması, deformasyonu ve yoğunluğu pek çok insanı rahatsız eden bir konu. Son yıllarda gelişen teknoloji, gıdı sorununa da ameliyatsız çözüm üretmiş durumda. Medikal Estetik Hekimi Dr. Mustafa Kemal Ataönder, ameliyatsız gıdı estetiği ile ilgili tüm merak edilenleri Hürriyet Aile okurları için yanıtladı.

24.07.2020Kişisel Bakım
Elmastaş Çetesinin kadın üyesi ile ilgili şoke eden detaylar ortaya çıktı

'Elmastaş Çetesi'nin kadın üyesi ile ilgili şoke eden detaylar ortaya çıktı

ADANA’da, ‘tefecilik’ ve ‘yağma’ olayları gerçekleştiren ‘Elmastaş’ çetesine yönelik düzenlenen operasyonda, polisi görünce mağdurlardan alacaklarının yazılı olduğu not kağıdını yutmak isteyen Zeynep K.’nin, geçen yıl Mersin'de ölümlü kazaya karıştığı ortaya çıktı. Otomobiliyle yaya geçidinde posta dağıtıcısı  Arzu Kahramanoğlu’na (48), çarpıp ölümüne neden olan Zeynep K.’nin tutuksuz yargılanmasına devam edildiği belirtildi.

17.07.2020Gündem
HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa ile Türkiye arasında farkları anlattı

HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa ile Türkiye arasında farkları anlattı

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa Birliği Tarafından Türkiye'yi temsilen Avrupa Spor Elçisi olarak görevlendirildi. HİS Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı Avrupa Spor Elçisi olduktan sonra İlk kez Besyo Ajans Platformu’na konuştu.

15.07.2020Diğer
Stresle Nasıl Başa Çıkılır İşte Öneriler...

Stresle Nasıl Başa Çıkılır? İşte Öneriler...

Stres, yaşanan olaylardan daha çok, kişi tarafından nasıl algılandığıyla ilişkilidir. Klinik Psikoloğu Damla Alkan, stresin, günlük yaşantımızın dengesinde bozulmaya neden olan veya bozulma olasılığının olduğu her türlü deneyim olduğunu belirterek, stresli durumlarda, stres dağıtan aktivitelere veya alternatif başka alanlara yönelmeyi önerdi, uyarılarda bulundu.

6.07.2020İyi Yaşam

Beykoz’da bulunan Karlıtepe Mesire Alanı manzarası ile nefes kesiyor

İstanbul’un simgesi 3 köprünün en yüksekten izlendiği Karlıtepe Mesire Alanı hafta sonları vatandaşların uğrak noktası oluyor. Piknik yapmaya gelen vatandaşlar manzara eşliğinde şarkı söylüyor, sosyal mesafeli oyunlar oynuyor.

6.07.2020Seyahat
Günlük Burç Yorumları: 1 Temmuz Çarşamba Günlük Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 1 Temmuz Çarşamba Günlük Burç Yorumları

Uzman Astrolog Aygül Aydın 1 Temmuz günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 1 Temmuz Çarşamba günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. Peki 1 Temmuz'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuz neler söylüyor? İşte 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü burç yorumlarınız...

1.07.2020Astro Gündem
Covid-19 ile birlikte online sağlığa olan ilgi arttı

Covid-19 ile birlikte online sağlığa olan ilgi arttı

Tur Assist Pazarlama Müdürü Nil Mutlu Turhan, sağlık alanında yeni bir döneme imza attıkları Dijital Sağlık Platformu hakkında bilgi verdi. Dijital Sağlık Platformu’nu koronavirüs (Covid-19) salgınından aylar önce hizmete sunduklarını açıklayan Turhan, salgının online sağlığa olan ilgiyi artırdığına dikkat çekti.

26.06.2020Sigorta
Hangi Sporlar Virüsü Daha Çok Yayıyor

Hangi Sporlar Virüsü Daha Çok Yayıyor?

Salgın nedeniyle maske ile spor yapmanın zararları konuşulurken, maskesiz spor yapmak da başka riskleri beraberinde getiriyor. Açık havada maskesiz spor yapmak nefes alışverişinin hızlanması ile birlikte etrafa daha fazla virüsün yayılmasına neden olabiliyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Uçar, spor yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı, uyarılarda bulundu.

26.06.2020Spor Fitness
Son dakika haberler: ABDde 24 saatte koronavirüste yüzlerce ölü

Son dakika haberler: ABD'de 24 saatte koronavirüste yüzlerce ölü

ABD'de Kovid-19 salgınında ölenlerin sayısı son 24 saatte 717 artarak, 121 bin 424'e yükseldi. İngiltere'de ise gelen son dakika haberine göre, Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 42 bin 589'a yükseldi.

20.06.2020Dünya
Yılın En Uzun Gününe Özel Kutlama

Yılın En Uzun Gününe Özel Kutlama!

Yılın en uzun günü, Red Bull Türkiye sosyal medya kanallarında festival havasında kutlanıyor.

Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Spor Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koronavirüste vaka sayısının azalması ile birlikte normalleşme adımları bir bir atılıyor. 1 Haziran itibariyle alınan önlemler ile birlikte restoran, kafeler, park ve bahçeler, kıraathane, kaplıcalar, spor salonları, plajlar, müzeler ve turizm tesisleri faaliyete geçti. Uzun süredir evde hareketsiz kalan vatandaşlar sağlıklı yaşamak, fit görünmek, kilo vermek gibi birçok nedenden dolayı spor salonlarına, pilatese ve fitness’a gitmeye başlarken sakatlıkların yaşanmaması için ne yapmalıyız? Spor Hekimi Uzm. Dr. Gökhan Özhan spor yaparken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

17.06.2020Spor Fitness
Yeni Normale Geçtik Ama… Spor Yaparken Bu 10 Kuralı Asla Atlamayın

Yeni Normale Geçtik Ama… Spor Yaparken Bu 10 Kuralı Asla Atlamayın!

Coronavirüs (Covid-19) pandemisinde evde uzun süre oturmak, ergonomik olmayan koşullarda çalışmak ve hareketsiz kalmak gibi etkenler omurga sağlımızı olumsuz yönde etkilendi. Kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınması, omurgamızı yeniden güçlendirmek için bize fırsat sunuyor. Tüm vücudu dengede tutan omurganın sağlıklı kalmasında ise düzenli spor yapmak kilit bir rol üstleniyor. Ancak dikkat! Bilinçsizce yapılan egzersizler fayda sağlamak yerine, tam aksine omurga üzerinde büyük bir tehdit oluşturabiliyor.

12.06.2020Spor Fitness
Güney Kıbrıs Rum Kesiminden ilginç koronavirüs kararı

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden ilginç koronavirüs kararı

Güney Kıbrıs seyahati sırasında Kıbrıs’ta bir gezginin, ülkeyi gezerken koronavirüs testi pozitif çıkarsa, bütün seyahat masrafları karşılanacak. Medya kuruluşu Associated Press’in haberine göre virüs ile temas eden kişinin ve ailesinin, konaklama, yemek, içecek ve ilaç gibi ihtiyaçları, Güney Kıbrıs yetkilileri tarafından karşılanacak. Hasta olan kişiler, sadece havaalanına kadar olan taksi ücretlerini ve evlerine uçuş masraflarını ödeyecekler.

10.06.2020Seyahat
Bildiği gibi gelsin yeni hayat; işimiz bu, yaşamak

Bildiği gibi gelsin yeni hayat; işimiz bu, yaşamak

Hürriyet Hafta Sonu ekibi bu hafta İstanbul sokaklarındaydı... Ebru Erke özlediği restoranlarına kavuştu: ‘Yeni normal’de kafelerin, kahvehanelerin, fine-dining restoranların son halini inceledi. Uygar Taylan, kentin sahillerinde dolaştı. İpek İzci, AVM’leri denetledi. Fırat Karadeniz spor salonlarına geri döndü. Melis Yılmaz uzun bir süre kapalı kalan kuaförlerdeki son durumu izledi.

Neslihan Demir Güler: Yeni sezonu iple çekiyorum

Neslihan Demir Güler: 'Yeni sezonu iple çekiyorum'

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nda genel menajerlik görevine getirilen Neslihan Demir Güler, yeni sezonun başlamasını sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

4.06.2020Voleybol
İSKİnin arıtma tesisinden bırakılan suyla denizin rengi böyle değişti

İSKİ'nin arıtma tesisinden bırakılan suyla denizin rengi böyle değişti

Küçükçekmece ile Avcılar arasında bulunan İSKİ'nin atık su ön arıtma tesisinden denize bırakılan su, sahil kesiminde denizin renginin değişmesine ve çevreye ağır koku yayılmasına neden oldu.

2.06.2020Gündem
Karantina Sonrası Spora Başlama Tüyoları

Karantina Sonrası Spora Başlama Tüyoları

Pandemi; bir hafta ile başladı ve iki ayı aşkın süredir evlerdeyiz. Spor salonundan, sosyal ortamlardan uzak kaldık. Bu durum hepimizi hem fiziksel hem de mental olarak kötü etkiledi. Ancak ne olursa olsun tekrar spor rutinimize dönmeliyiz. Fizyoterapist Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa, karantina sonrası spora başlamak için bir yol haritası hazırladı...

1.06.2020Spor Fitness
Teknoloji amaç değil, sadece bir araç olmalı

'Teknoloji amaç değil, sadece bir araç olmalı'

LG, ebeveynleri sanal tehlikelere karşı bilinçlendirmek amacıyla başlattığı “Çocuğumu Koru” projesi kapsamında oluşturduğu cocugumukoru.com platformunda yer alan uzman görüşleriyle çocukların sıklıkla kullandığı cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi teknolojik aletler vasıtasıyla uğrayabilecekleri sanal tehlikeleri tanımlıyor, bu tehlikeleri önlemeye yönelik önlemleri sıralıyor.

29.05.2020Teknoloji
AK Partili Bölünmez evinin kapılarını DHAya açtı: Beyim bilir deyip kendi bildiğimi okuyorum

AK Partili Bölünmez evinin kapılarını DHA'ya açtı: 'Beyim bilir deyip kendi bildiğimi okuyorum'

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, koronavirüs salgını sürecinde ailesi ile birlikte Ankara'daki evine kapandı. Aktif siyaseti özlediğini belirten Çankırı, "Sahayı, sahada vatandaşımızla birlikte olmayı özledik. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bize vurguladığı gibi insanların elini tutarak, sırtını sıvazlayarak, gözlerinin içine bakarak, kişisel iletişim kurarak, siyaset yapıyoruz. Vatandaş da bizi özlemiş" dedi.

26.05.2020Gündem
Mübah ne demek Mübah nedir Mübah TDK kelime anlamı

Mübah ne demek? Mübah nedir? Mübah TDK kelime anlamı

Mübah kelimesi dini açıdan anlamı olan ve çok sık kullanılan sözcüklerden biridir. Gündelik yaşamda amaca bağlı olarak tek başına ya da cümle içerisinde değerlendirilmektedir. Peki, mübah ne demek? Mübah nedir? Mübah TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler.

23.05.2020Gündem
Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir Löseminin tedavisi mümkün müdür

Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

Lösemiler, vücuttaki kan üretim sistemini (lenfatik sistem ve kemik iliği) etkileyen kanserlerdir. Lösemiler akut veya kronik olarak (mikroskoptaki görünüşlerine göre alt gruplara ayrılırlar) ve tümörün yayılım ve gelişim özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Peki, kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

22.05.2020Sağlık
Bel tutulması nasıl geçer Bel tutulmasına ne iyi gelir

Bel tutulması nasıl geçer? Bel tutulmasına ne iyi gelir?

Bel ağrılarının nedenleri arasında yer alan bel tutulması, genç ve yaşlı ayırt etmeksizin her yaş grubundan kişinin karşılaştığı bir sorun olarak dikkat çekiyor. Peki, Bel tutulması nasıl geçer? Bel tutulmasına ne iyi gelir?

22.05.2020Sağlık
Kireçlenme neden olur Kireçlenmeye ne iyi gelir Kireçlenme tedavisi nasıl yapılır,

Kireçlenme neden olur? Kireçlenmeye ne iyi gelir? Kireçlenme tedavisi nasıl yapılır,

Eklemlerde yer alan kıkırdaklar zaman içerisinde aşınmakta ve kireçlenme belirtileri göstermektedir. Yaşam kalitesine olumsuz etki eden kireçlenme, ilerleyen yaşlarda daha fazla kendisini hissettirmektedir. Eklem iltihabı hastalığı olarak tanımlanan kireçlenme, parmak ve bilek eklemlerinde daha fazla görülmektedir. 65 yaş üstü yetişkinlerde kireçlenme son derece yaygın olup nesilden nesle aktarılan bir hastalıktır. Peki, kireçlenme neden olur? Kireçlenmeye ne iyi gelir? Kireçlenme tedavisi nasıl yapılır,

22.05.2020Sağlık
Bel ağrısı için hangi bölüme ve doktora gidilir

Bel ağrısı için hangi bölüme ve doktora gidilir?

Belli bir yaştan sonra ortaya çıkan ve kadın/erkek ayırt etmeksizin pek çok kişinin canını sıkan bel ağrıları, vatandaşları işin uzmanı tarafından muayene edilmeye zorluyor. Bel ağrısı sorunu yaşayan vatandaşlar, hastanelerin hangi servislerinden randevu alacaklarını ve hangi branştan doktorlara muayene alabileceklerini öğrenmek istiyor. Peki, bel ağrısı için hangi bölüme ve doktora gidilir?

22.05.2020Sağlık
Son dakika... İzmirde çok önemli karar Zorunlu hale getirildi...

Son dakika... İzmir'de çok önemli karar! Zorunlu hale getirildi...

İZMİR'de, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla il geneli ve 30 ilçede maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

19.05.2020Gündem
Prof. Dr. Taşbakan: Maskeyle spor yapmak ölümcül olabilir

Prof. Dr. Taşbakan: Maskeyle spor yapmak ölümcül olabilir

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Sezai Taşbakan, spor yaparken uzun süre maske takan kişilerin hayati risk taşıdığını söyleyerek, "N95 tipi maskeler, nefes alıp verirken nefese bir miktar engel oluyor. Uzun süre kullanımı sonrası kanda karbondioksit dediğimiz zararlı gazın birikmesi söz konusu. Bu zararlı gazda baygınlığa, ani ölümlere neden olabilir" dedi.

19.05.2020Haber
Dikkat Bir ilde daha maske takmak zorunlu hale getirildi

Dikkat! Bir ilde daha maske takmak zorunlu hale getirildi

Kocaeli’de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla il genelinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Böylece maskesiz sokağa çıkma yasağının olduğu il sayısı 28 oldu.

19.05.2020Gündem
Muhabire garip sözler: Annem medya danışmanı peşini bırakmayacağım

Muhabire garip sözler: Annem medya danışmanı peşini bırakmayacağım

Şişli’de kısıtlamaya rağmen parka giden ve maske takmayan kadın, kendisini görüntüleyen gazeteciyi, “Annem medya danışmanı, senin peşini bırakmayacağım” diyerek tehdit etti. Kısıtlamaya aykırı hareket eden genç kadına polis ekiplerince 3 bin 150 TL ceza kesildi.

18.05.2020Haber
Muhabire garip sözler: Annem medya danışmanı peşini bırakmayacağım

Muhabire garip sözler: Annem medya danışmanı peşini bırakmayacağım

Şişli’de kısıtlamaya rağmen parka giden ve maske takmayan kadın, polis ceza kesince gazeteciyi böyle tehdit etti: ‘Annem medya danışmanı, senin peşini bırakmayacağım…’

18.05.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıktı

65 yaş üstü sokağa çıktı

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara 6 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 12.00'de başlayan izinle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar sokağa çıktı.

17.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Personelin zor anları

2 yıl önce yaşadıkları kavga sonrası davalık olan futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay’ın yolları Marmaris’te kesişti. D-Maris Otel’in çalışanları, iki ünlü ismin karşılaşmasını önlemek için büyük çaba harcadı.

14.08.2020

Sırt ağrısı ve tedavisi

Sırt ağrısının nedeni yaralanmalar, çeşitli aktiviteler-hareketler ve tıbbi durumlara bağlı gelişen nedenler olabilir. Sırt ağrısı yelpazesi oldukça geniş olup her yaştan kişide görülebilir. İlerleyen yaşlarda, bozulmalara bağlı değişikliklerin artmasıyla sırt ağrıları da daha çok yaşanabilir.

9.07.2020

Ruhsal gelişim açısından çocukluk çağı neden önemli?

Psikologlarla ilgili bir espri yapılacağı zaman söze “Hadi çocukluğunuza inelim” diye başlanır. Aslında bu büyük bir gerçeği yansıtmaktadır. İnsanın gelişim basamakları çocukluk çağından başlamakta ve bu güne gelmektedir.

12.06.2020

İçimdeki fenomen

Senelerce ‘fenomenler ne iş yapar’, ‘nereden para kazanır’, ‘neden insanlar bunları takip eder’ diye laf edildi duruldu.

28.05.2020