EKSTRA
MENÜ

Spd

Spd ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Spd haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.428 Spd haberi bulunmuştur.

Spd Haberleri

Alptekin Kırcı’dan Maas’a mektup: 31 Ağustos’u geri çekin

Alptekin Kırcı’dan Maas’a mektup: 31 Ağustos’u geri çekin

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyalet Parlamentosunda SPD Milletvekili Türkiye kökenli ve çifte vatandaşlığı bulunan Alptekin Kırcı Alman Dışişleri Bakanı’na mektup göndererek korona virüs nedeniyle Türkiye’ye olan kısıtlamaların gevşetilmesini istedi.

15.07.2020Avrupa
İstifa sırası İçişleri Bakanında

İstifa sırası İçişleri Bakanı'nda!

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde polis bilgisayarından neonazi ölüm tehdidi skandallarının arkası gelmiyor. Hessen Emniyet Müdürü Udo Münch’ün istifasından sonra şimdi oklar eyalet İçişleri Bakanı Peter Beuth’a yöneldi.

15.07.2020Avrupa
Polis teşkilatında ırkçı eğilim kavgası

Polis teşkilatında ırkçı eğilim kavgası

Somut bir gerekçe olmadan, polislerin insanları ten ve saç renkleri veya dış görünümleri nedeniyle kontrol etmelerine ‘Racial Profiling’ (ırksal profilleme-fişleme, ırkçı yaklaşım-tutum-davranış-eğilim biçimi) denir. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) siyahi bir vatandaşın, beyaz bir polisin şiddet kullanması nedeniyle yaşamını yitirmesi üzerine, ‘Racial Profiling’ tartışmaları Almanya’da da yeniden gündeme geldi.

13.07.2020Avrupa
Koronanın kazananları

Koronanın kazananları

Koronavirüs krizi bazı politikacıların yıldızını yeniden parlatırken bazılarının ise söndürdü. Bild am Sonntag gazetesinin Kantar Enstitüsü’ne yaptırdığı kamuoyu yoklamasına göre krizin en büyük kazananı Başbakan Angela Merkel. Arkasından ise Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ile Maliye Bakanı Olaf Scholz geliyor.

12.07.2020Avrupa
Belediye Başkanımız vefat etti

Belediye Başkanımız vefat etti

Hürriyet gazetesinin Avrupa tesislerine yıllardır ev sahipliği yapan Mörfelden-Walldorf’a uzun yıllar belediye başkanı olarak hizmet veren Bernhard Brehl (SPD), 78 yaşında vefat etti. 1972 yılından itibaren Mörfelden’de yerel politikanın önde gelen isimleri arasında yer alan Brehl, 1976’da belediye başkanı olmuş ve 31 yıl boyunca bu görevi yürütmüştü.

12.07.2020Avrupa
CDU da anladı kotasız olmayacağını

CDU da anladı kotasız olmayacağını

83 milyon 200 bin nüfuslu Almanya’da 42 milyon 100 bin kadın yaşamaktadır. Yani nüfusun yarıdan fazlasını kadınlar oluşturmaktadır. Liseyi bitiren kadınların sayısı erkeklerden daha fazladır. Yüksek öğrenim yapmış kadınların sayısı da öyle.

11.07.2020Avrupa
Önce ülke, sonra parti

Önce ülke, sonra parti

Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile Yeşiller 1998 yılında iktidara geldiklerinde, Almanya’daki işsiz sayısı 4 milyon 700 binin üzerindeydi. Ekonomik ve sosyal alanda ciddi bir durgunluk yaşanıyordu. Hatta Almanya’ya, “Avrupa’nın hasta adamı” gözüyle bakanlar bile vardı. SPD’li Başbakan Gerhard Schröder, Yeşiller’le birlikte ülkeyi yeniden düzlüğe çıkarmak için kolları sıvadı. Ama kafasından geçenleri hayata geçirmenin hiç de kolay olmayacağını çok geçmeden anladı.

8.07.2020Avrupa
‘Avrupa genelinde ırkçı polis kontrolleri yasaklansın’

‘Avrupa genelinde ırkçı polis kontrolleri yasaklansın’

Avrupa Konseyi’nin ırkçılıkla mücadele komisyonu, polis kontrollerinde ırkçılığı engellemek için üye ülkelerden daha güçlü tedbirler almalarını istedi.

7.07.2020Avrupa
Almanya maske çıkarmak istiyor

Almanya maske çıkarmak istiyor

Almanya’nın Mecklenburg Vorpommern Eyaleti kapalı yerlerde maske taşıma zorunluluğunu kaldırmayı planlıyor. Eyalet Ekonomi Bakanı Harry Glawe, eyalet parlamentosunun 4 Ağustos tarihinden itibaren maske zorunluluğunu kaldırmasını beklediğini söyledi.

6.07.2020Avrupa
Lobici politikacılar

Lobici politikacılar

Almanya’da geçerli yasalara göre Federal Meclis (Alman Parlamentosu) milletvekilleri, en son hangi meslek dalında çalıştıklarını, ek işlerini, şirket ve kuruluşlardaki fonksiyonlarını ve paylarını, dernek, cemiyet ve vakıflardaki fahri görevlerini Federal Meclis Başkanı’na bildirmek zorundadır. Tabii ayda bin ve yılda 10 bin Euro’nun üzerinde olan ek kazançlarını da.

6.07.2020Avrupa
Zorunlu askerlik geri mi geliyor

Zorunlu askerlik geri mi geliyor?

Federal Meclis Ordu Sorumlusu SPD’li Eva Högl, zorunlu askerliğe geri dönüşü savunurken, Federal Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer ise buna karşı çıkıyor.

5.07.2020Avrupa
Lieber Mevlüt - Sevgili Heiko

'Lieber Mevlüt' - 'Sevgili Heiko'

GÜNLÜK kişisel ilişkilerde olduğu gibi, politikacıların ve diplomatların kullandıkları dil de ülkeler arasında ilişkilerin şekillenmesinde etkin bir rol oynar. Ama kullanılan iyi dilin, güzel söylemlerin ilişkileri olumlu yönde etkileyeceğinin de bir garantisi yoktur.

4.07.2020Avrupa
10 bin Euro maaşla danışmanlık yapmış

10 bin Euro maaşla danışmanlık yapmış

SPD eski Genel Başkanı ve Almanya eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, işçileri çok kötü şartlar altında çalıştırmakla suçlanan Tönnies et fabrikasına danışmanlık yaptığı için partisinden eleştiri aldı.

3.07.2020Avrupa
‘Temel Emeklilik Yasası’ Meclis’ten geçti

‘Temel Emeklilik Yasası’ Meclis’ten geçti

Almanya’da uzun süre çalışıp da düşük emeklilik maaşı alanların aylıklarında iyileştirme yapılmasını sağlayacak Temel Emeklilik Yasa Tasarısı, CDU/CSU ve SPD milletvekillerinin lehte oy kullanmasıyla Federal Meclis’ten geçti.

2.07.2020Avrupa
Kaufhof kapanmasın diye insan zinciri

Kaufhof kapanmasın diye insan zinciri

Ver.di sendikası, Galeria Karstdat Kaufhof adlı mağazalar zincirinin yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle 62 şubesini kapatma kararına Nürnberg’de bir protesto gösterisi düzenledi. Salı günü kent merkezindeki Lorenzkirche şubesinin önünde 300 mağaza çalışanı insan zinciri oluşturdu.

1.07.2020Avrupa
Hükümet asgari ücrette anlaştı...

Hükümet asgari ücrette anlaştı...

Almanya’da beş yıldır yürürlükte olan ‘asgari ücret’ uygulamasına göre 2020 yılında asgari saat ücretinin 10 Euro’nun üzerinde olması kararlaştırılmış, ne kadar olacağı tam olarak belirlenmemişti. Şimdi artışın ne kadar olacağı yönünde karar verildi.

1.07.2020Avrupa
Alman ordusunda nazi skandalları büyüyor

Alman ordusunda nazi skandalları büyüyor

Alman ordusunda ortaya çıkan neonazi skandalları, aşırı sağın ordu içine yuvalandığı korkularını giderek güçlendiriyor. Sekizi Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU’nun iki elebaşısı da Alman ordusunda silah kullanmayı öğrenmişti. Ordu içinde özellikle yedekler arasında neonazi vakaların korkutucu boyutta artması dikkati çekiyor.

1.07.2020Avrupa
CDU 75 yaşında

CDU 75 yaşında

Almanya’da hükümetin büyük ortağı Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) bundan tam 75 yıl önce kuruldu. Hem de ‘Kızıl Ordu’ olarak bilinen Sovyetler Birliği ordusunun Berlin’i işgalinden birkaç hafta sonra.

29.06.2020Avrupa
Büyük koalisyon istemiyoruz

Büyük koalisyon istemiyoruz

Almanya’da ‘büyük koalisyon hükümetini’ oluşturan Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) artık bu ortaklıktan bıktığı çok açık bir biçimde telaffuz edilmeye başlandı.

27.06.2020Avrupa
Arif Taşdelen’den yükselen ırkçılığa karşı önerge

Arif Taşdelen’den yükselen ırkçılığa karşı önerge

Bavyera Parlamentosu Sosyal Demokrat Parti (SPD) Uyum Politikası sözcüsü Arif Taşdelen, ırkçılığa karşı mücadelede bağımsız bir sorumlu görevlendirilmesi için önerge verdi.

26.06.2020Avrupa
Irkçı olmamak yetmez

Irkçı olmamak yetmez

Omid Nouripour.İran’da doğmuş. 13 yaşındayken ailesiyle birlikte 1980’li yıllarda Almanya’ya göç etmiş. Orta ve yüksek öğrenimini Almanya’da yapmış. 2006 yılından beri Yeşiller Federal Meclis milletvekili.Partisinin Federal Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü. Ama kendisine hâlâ ‘yabancı’ gözüyle bakılıyor. En çok da, “Nereden (hangi ülkeden) geliyorsun?” sorusuyla. Tabii hakaret içeren mailler, mektuplar da alıyor. “Pislik (B..) Arap, Türkiye’ye geri git” içerikli mail bile almış.Sosyal Demokrat Partili (SPD) Federal Meclis eski milletvekili Lale Akgün de milletvekili arkadaşlarının bile kendisine Türkiye’yi kastederek, “Sizin oralarda havalar nasıldır?” diye sorduklarını anlatırdı. Hatta, “Sizin Başbakan (Erdoğan) ne yapmak istiyor?” diye sorduklarını da.Oysa ki Lale Akgün’ün de memleketi Almanya, Başbakanı Willy Brandt, Helmut Schmidt, Helmut Kohl, Gerhard Schröder ve Angela Merkel’di.

24.06.2020Avrupa
Mezbaha skandalı sonrası gözler et sektörüne çevrildi

Mezbaha skandalı sonrası gözler et sektörüne çevrildi

Almanya’da, ülkenin en büyük mezbahasında yaşanan koronavirüs skandalı sonrası gözler et sektörüne çevrildi. Sektöre yönelik baskılar artarken hükümet sektörde yeni yasal düzenlemeler yapmayı gündemine aldı. Hem Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, hem de Federal hükümet sözcüsü Steffen Seibert yaptığı açıklamalarla bu yönde çalışmaların başlayacağının sinyalini verdiler.

23.06.2020Avrupa
2021’de büyük koalisyon olmayacak

2021’de büyük koalisyon olmayacak

Almanya’da son 15 yılın 11 yılında CDU/CSU ve SPD koalisyonu ülkeyi yönetti. 2005’te başlayan ortaklık 2009 ile 2013 yılları arasında kesintiye uğradı. 2013’ten bugüne de yedi yıldır aralıksız ülkede üç partinin kurduğu ve kamuoyunda ‘Büyük Koalisyon’ olarak bilinen hükümet iktidarda. CDU ve SPD genel sekreterleri 2021’de yapılacak seçimlerden sonra ortaklık yapmayacaklarını deklare ettiler. İki genel sekreter birçok konuda farklı düşündüklerini ortaya açıkladılar.

21.06.2020Avrupa
Virüsü Rumen ve Bulgar çalışanlar getirmiş

Virüsü Rumen ve Bulgar çalışanlar getirmiş!

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Başbakanı Armin Laschet’in, Gütersloh kentindeki bir et fabrikasında Kovid-19 vakalarının artmasından Rumen ve Bulgar işçileri sorumlu tutan açıklaması, ülkede tartışmalara sebep oldu.

19.06.2020Avrupa
Merkel: ‘Avrupa hassas’

Merkel: ‘Avrupa hassas’

Almanya, 1 Temmuz itibari ile 6 aylığına AB dönem başkanlığını devralacak. Ancak salgın, Almanya’nın AB dönem başkanlığı planlarını da altüst etti. Salgınının toplum ve ekonomide yol açtığı derin krizden nasıl çıkılacağı sorusu ana gündem maddesi oldu.

18.06.2020Avrupa
Herkes destekliyor... Meclis ne karar verecek

Herkes destekliyor... Meclis ne karar verecek?

ABD’de beyaz bir polisin Afro-Amerikan George Floyd’u öldürmesi tüm dünyada ırkçılık karşıtı gösterilerin fitilini ateşledi. Gösteriler, Alman Anayasası’nın eşitlik maddesinde yer alan ırk kelimesinin çıkarılması tartışmalarını gündeme getirdi. Yeşiller’in getirdiği bu öneri geniş yankı buldu.

17.06.2020Avrupa
Oy kullanma yaşı 16 olsun

Oy kullanma yaşı 16 olsun

Almanya’da gelecek yıl muhtemelen eylül ayında yapılacak genel seçim yaklaşırken, oy kullanma yaşının düşürülmesi yeniden gündeme geldi. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 23 Mayıs 1949’da Alman Anayasası’nın kabulüyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nde ilk genel seçim 14 Ağustos 1949 tarihinde yapıldı. O zamanlar oy kullanma yaşı 21, seçilme yaşı 25 idi.

17.06.2020Avrupa
‘Komutanın gönderdiği mektup çok önemli’

‘Komutanın gönderdiği mektup çok önemli’

Federal Hükümet Ordu Sorumlusu Eva Högl, bir komutandan, ordu bünyesinde elit askerlerden oluşan Özel Komando Güçleri (KSK) biriminde ırkçılık olduğu yönünde mektup aldığını açıkladı.

15.06.2020Avrupa
Bitsin artık bu ırkçılık

Bitsin artık bu ırkçılık

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) geçen ay siyahi bir vatandaşın beyaz bir polis tarafından öldürülmesi ve beraberindeki üç beyaz polisin de seyirci kalması, ırkçılığı ve ırkçılık tartışmalarını yeniden gündeme taşıdı. Yalnız ABD’de değil, dünyanın çeşitli kesimlerinde insanlar ırkçılığa karşı sokaklara döküldü. Almanya’da da.

15.06.2020Avrupa
‘Evet, polislerde ırkçılık var’

‘Evet, polislerde ırkçılık var’

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eş Genel Başkanı Saskia Esken’in, “Polis teşkilatında gizli ırkçılık var” sözlerine polis teşkilatı üzerine çalışmalarıyla tanınan siyasal bilimci Prof. Hans Gerd Jaschke’den destek geldi.

11.06.2020Avrupa
Tek rauntluk destek maçı berabere bitti

Tek rauntluk destek maçı berabere bitti

Duisburg’un en eski spor kulüplerinden S.V. Westende Hamborn’un ‘Boks Bölümü’ne destek için ringe çıkan Türk-Alman İş Adamları ve Akademisyenler Derneği (TİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dural ve Duisburg Belediyesi Meclis Üyesi Muhammet Keteci gösteri maçı yaptı.

10.06.2020Avrupa
‘Polisteki ırkçılığı, NSU’dan beri biliyoruz’

‘Polisteki ırkçılığı, NSU’dan beri biliyoruz’

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Eş Genel Başkanı Saskia Esken’in, “Polis teşkilatında gizli ırkçılık var. Bununla mücadele edilmeli” sözlerine, Almanya Türk Toplumu’ndan (TGD) destek geldi.

10.06.2020Avrupa
İtalya yalnız bırakıldı

İtalya yalnız bırakıldı

Avrupa Birliği (AB) bu yılın ilk ayına kadar 28 ülkenin oluşturduğu 513 milyon nüfuslu büyük bir aileydi. Brexit’le, yani Birleşik Krallık’ın (İngiltere) AB’yi terk etmesiyle üye sayısı 27’ye nüfusu da 446 milyona düştü. ‘Özgürlük projesi’, ‘medeniyetler projesi’, ‘dayanışma projesi’ olarak bilinen AB’de zaman zaman sancılar ve sorunlar yaşandı. Üye ülkeler, ortaklar arasında da.

10.06.2020Avrupa
Avrupa’da da ırkçılık tehdidi büyüyor

Avrupa’da da ırkçılık tehdidi büyüyor!

ABD’de ırkçı polis şiddetine kurban giden Afroamerikan George Floyd olayı bir anda dünyanın gündemini korona krizinden ırkçılığa çevirdi. George Floyd dünyada değişimin bir simgesi olabilir mi?

9.06.2020Avrupa
Bu suçların işlendiği ülkeyle kimse gurur duymaz

Bu suçların işlendiği ülkeyle kimse gurur duymaz!

ALMANYA’da son dönemlerde çocuklara yönelik cinsel saldırıda bulunan çok sayıda pedofili yakalandı. Adli makamlara teslim edilen sapıklara verilen cezalar ise toplumun ve siyasetçilerin vicdanını rahatlatmayınca cezaların ağırlaştırılması gündeme geldi.

9.06.2020Avrupa
Teşvik primi öfke yarattı

Teşvik primi öfke yarattı

Almanya’da sendikalar otomobil teşvik primi yüzünden hükümet ortağı SPD’ye kızgın. Daimler şirketinde İşçi Temsilcileri Birliği Başkanı Michael Brecht, çalışanların SPD’ye ‘Çok öfkeli’ olduğunu söylerken İG Metal Başkanı Jörg Hofmann, SPD’nin düş kırıklığına uğrattığını belirtti.

8.06.2020Avrupa
‘Polis teşkilatındaki ırkçılık güveni sarsıyor’

‘Polis teşkilatındaki ırkçılık güveni sarsıyor’

SPD Eş Başkanı Saskia Esken emniyet birimlerindeki ırkçı ve şiddet eğiliminin bağımsız kurumlar tarafından araştırılması gerektiğini söyledi.

8.06.2020Avrupa
Almanya’da yaz tatili

Almanya’da yaz tatili

Mart ayının ilk yarısıydı... Koronavirüs salgını yüzünden Almanya’da yaşamını kaybedenlerin sayısı artmaya başlamıştı. Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) oluşan büyük koalisyon hükümeti, Kovid-19 belasına karşı bir dizi önlemleri devreye soktu.

8.06.2020Avrupa
‘Kriz mi Ne krizi

‘Kriz mi? Ne krizi?

Başbakan Angela Merkel, koronavirüs krizine karşı 130 milyar Euro’luk ekonomi teşvik paketini “Federal Almanya Cumhuriyeti’nin en derin krizi bu” diyerek açıklarken, Almanlar ise krizi hissetmediklerini söylüyor. ARD’nin yaptığı ankete göre Almanlar ekonomik durumlarından çok memnun ve “Kriz mi, ne krizi” diye soruyorlar.

5.06.2020Avrupa
Almanya’dan yeni korona paketi: 130 milyar Euro

Almanya’dan yeni korona paketi: 130 milyar Euro

Almanya’da hükümet ortakları iki gün süren yoğun müzakereler sonunda 130 milyar Euro tutarında ekonomiyi canlandırma paketi üzerinde anlaştı. Çocuk başına 300 Euro aile yardımı geliyor, benzin ve dizel otomobillere ise teşvik yok. Ancak bunun yerine elektrikli otomobillere teşvik primi iki katına çıkarıldı.

4.06.2020Avrupa
Hamburg’da hükümet Meclis’in onayına kaldı

Hamburg’da hükümet Meclis’in onayına kaldı

Hamburg’u 2015 yılından beri yöneten SPD ile Yeşiller koalisyon hükümeti, yeniden iş başı yapmak için 10 Haziran’da Meclis’te yapılacak oylamayı bekliyor.

2.06.2020Avrupa
Rakamı yükseltti: ‘Çocuk başına 600 Euro olsun’

Rakamı yükseltti: ‘Çocuk başına 600 Euro olsun’

Koronavirüs krizi nedeniyle düşen satın alma gücünü artırmak için ailelere çocuk yardımı tartışmasına, Aşağı Saksonya Eyalet Başbakanı Stephan Weil da katıldı.

2.06.2020Avrupa
Çocuk yardımıyla otomobile teşvik kavga çıkardı

Çocuk yardımıyla otomobile teşvik kavga çıkardı

Almanya’da hükümet ortağı üç partinin liderleri, Başbakan Angela Merkel ile yarın akşam ‘koalisyon komisyonu’ toplantısında bir araya geliyor. Gündem; Ekonomik teşvik paketinin karara bağlanması. Ekonomi paketinde 50-100 milyar Euro arasında bir bütçe söz konusu. Koalisyon ortakları arasında yoplantı öncesi iki önemli madde üzerinde derin görüş ayrılıkları ortaya çıktı. Birinci tartışmalı madde çocuk başına ailelere ödenmesi planlanan 300 Euro’luk yardım.

1.06.2020Avrupa
SPD’nin ‘SPD’li Başbakan’ rüyası

SPD’nin ‘SPD’li Başbakan’ rüyası

Almanya’da genel seçimler muhtemelen gelecek yıl eylül ayında yapılacak. Böyle olduğu halde hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD), daha şimdiden başbakan adayı aramaya başladı. Hükümetin büyük kanadı Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik (CDU/CSU) de öyle.

30.05.2020Avrupa
Traktörler tren istasyonunda

Traktörler tren istasyonunda!

Almanya’nın birçok şehrinde eylem düzenleyen çiftçiler, federal hükümetin tarım politikalarını protesto ettiler.

28.05.2020Avrupa
Partiden ihraç imkânsız gibi

Partiden ihraç imkânsız gibi

Almanya’da siyasi partilerin tüzüklerine göre, parti politikasıyla bağdaşmayan açıklama yapan veya davranışta bulanan, partinin imajına zarar veren üyeler, partiden ihraç edilebilirler. Ama ‘partiden ihraç’, öyle kâğıt üzerinde yer aldığı kadar da kolay değil. Nitekim bunun kolay olmadığına son dönemlerde yeniden tanık olduk. Hem de birkaç kez.

28.05.2020Avrupa
Kuralları ihlal ettilerse hepsine ceza kesilecek

Kuralları ihlal ettilerse hepsine ceza kesilecek!

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti sınırları içinde kalan Moormerland’da yemek yedikleri restoranda Kovid-19’a yakalan 10 müşteriyle restoran sahibine para cezası kesilecek.

26.05.2020Avrupa
Dayanışma Vergisi’nin 1 Temmuz’da kalkması gündemde

Dayanışma Vergisi’nin 1 Temmuz’da kalkması gündemde

İki Almanya’nın birleşmesinden sonra doğunun kalkınması için geçici olarak getirilen ve ilerleyen yıllarda da kalıcı hale gelen Dayanışma Vergisi’nin 1 Temmuz’da kalkması gündemde.

26.05.2020Avrupa
Kovid-19 bayramı da zehir etti

Kovid-19 bayramı da zehir etti

Daha önceki bayramlarda aileler, akrabalar, komşular, eş-dost bir araya gelip bayramlaşırdı. Her bayram birçok arkadaş, tanıdık, dost bize bayramlaşmaya gelirdi. Hep birlikte oturup uzun uzun sohbet eder, çayımızı kahvemizi içer, tatlılarımızı yerdik.

25.05.2020Avrupa
Lufthansa’dan yeni çıkış noktaları

Lufthansa’dan yeni çıkış noktaları!

Lufthansa Hava Yolları Kovid-19 salgını nedeniyle girdiği mali krizden çıkmak için arayışları sürdürüyor. Şirket yönetimi şimdiye kadar uçulan merkezlere yeni 20 uçuş noktası daha eklemeyi planlıyor.

24.05.2020Avrupa