EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Sosyal Hayat

Sosyal Hayat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sosyal Hayat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.470 Sosyal Hayat haberi bulunmuştur.

Sosyal Hayat Haberleri

Türklerin bilmece hazinesi 14 bini aşıyor

Türklerin bilmece hazinesi 14 bini aşıyor

Türk milletinin sözlü edebiyatının en önemli türlerinden biri olan bilmece sayısının, çeşitlemeleri ile birlikte 14 bini aştığı bildirildi.

28.07.2001Spor Arena
Darende’nin imamı ne şeyh ne seyyid

Darende’nin imamı ne şeyh ne seyyid

Darende, tarikat vakfı ve ilahiyat fakültesinin kapatılmasıyla gündeme geldi. Darende halkı, devletin konuyla ilgili uygulamalarını sonuna kadar destekliyor.

31.07.2001Gündem
Yok birbirimizden farkımız

Yok birbirimizden farkımız

Mail'leriniz, fakslarınız gümbür gümbür geliyor. Yaşadıklarınızı, düşündüklerinizi, hissettiklerinizi anlatıyorsunuz. Fena mı oluyor? Peki bundan nasıl bir sonuç çıkacak? Kriz mi bitecek, hükümet ders mi çıkaracak, sistem mi değişecek?

17.11.2001Kelebek
Büyük İstanbul seferberliği

Büyük İstanbul seferberliği

Hatırlayacaksınız, Dünya Markası İstanbul Kampanyası projesini bir yıl kadar önce duyduk. 40 seyahat acentası ile beş yıldızlı otellerin genel müdürleri, İstanbul Forum adını verdikleri bir sivil inisiyatife girişmişlerdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Birliği gibi meslek örgütlerinin de desteğini alarak. Geçtiğimiz 10 Ekim'de atağa geçtiler.

5.01.2002Gündem
Sağolsun müdürüm anons geçti aileye mahsus programlar doldu kadınlar matinesi bile yaptım

Sağolsun müdürüm anons geçti aileye mahsus programlar doldu kadınlar matinesi bile yaptım

İsmail Seçgin, bir polis memuru. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Polis Bandosu'nda. Nota öğreniyor. Trompet çalacak. İsmail'in Allah vergisi öyle bir sesi var ki değme sanatçılara taş çıkartır.

23.02.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Sağ, sol olmadan; sol da sağ olmadan var olamaz

İSMET Berkan çok hayırlı bir iş yaptı; solu tartışmaya açtı. Ondan önce de, 11 Eylül sonrasında, o güne dek liberal olarak tarif edilmeye hiçbir itirazı olmayan bazı yazarlar çark etmek ihtiyacını duymuş ve kendilerini, kendi uydurdukları sol liberal sıfatı ile ayrıştırmaya çalışmışlardı.

4.12.2001

5 yıllık işgale 28 roman sığdı

MEHMET TÖRENEK'in hazırladığı Türk Romanında İşgal İstanbulu, 8 Kasım 1918'de iki Fransız subayın gemilerinden Galata'da rıhtıma çıkıp Beyoğlu'ndaki Fransız Elçiliği'ne yürüyüşüyle başlayan, 24 Temmuz 1923'te Şükrü Naili Paşa'nın komutasındaki Türk ordusunun şehre girişiyle resmen biten, işgal günlerinin Türk romanına yansıyışını incelemektedir.

15.02.2002

Genç kızların aşk değil, gelecek kaygıları olmalı

Sayın Güzin Hanım, bir süre önce size yazan bir liseli kızın mektubunu tesadüfen ve de üzüntüyle okudum. Lise öğrencisi olan bir genç kızın derslerine çalışmaktan başka bir şeyi olmadığını düşünüyorum.

5.03.2002

Bulgaristan neden porno CD'leri ülkemize pompalıyor

Hatam, topuklu ayakkabı giymekti. Bir anda yanında Guliver gibi kaldım. Bir nevi dev yani. Son derece kibardı Zekeriya Beyaz.

20.04.2002