EKSTRA
MENÜ

Sosyal Hayat

Sosyal Hayat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sosyal Hayat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.787 Sosyal Hayat haberi bulunmuştur.

Sosyal Hayat Haberleri

MNG Kargo: Hedefimiz liderlik

MNG Kargo: Hedefimiz liderlik

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, sektörde yüzde 20'lik pazar payına sahip olduklarını belirterek, “Hedefimiz pazarda lider olmak” dedi.

26.10.2008Gündem
MODA dünyası O’NU konuşuyor TÜLİN ŞAHİN

MODA dünyası O’NU konuşuyor TÜLİN ŞAHİN

Manken Tülin Şahin, kadınlara yönelik bir internet sitesi açtı. www.tuliss.com’da modadan spora, güzellikten alışveriş tüyolarına kadar her şey var.

5.12.2008Kelebek
Metro Grouptan İmkansız periler

Metro Group'tan 'İmkansız periler'

METRO Group ve satış şirketlerinin Milliyet Gazetesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği içinde yürüttüğü “METRO Group’un Çağdaş Kızları Projesi” İmkansız Periler başlığı altında kitaplaştırıldı.

21.12.2008Ekonomi
Mutlu insanlar daha çekicidir

Mutlu insanlar daha çekicidir

18 yıldır "mutluluk" üzerine çalışan, 13 de ödül alan California Üniversitesi profesörü Sonja Lyubomirsky ile e-mail aracılığıyla konuştuk.

20 yıl içinde bütün sistemler yıkılacak

20 yıl içinde bütün sistemler yıkılacak

Bir Türk’e aşık oldu, iki yıldır İstanbul’da yaşıyor. Yarı İtalyan, yarı Brezilyalı. Brezilya’da doğdu, büyüdü, avukat oldu. 14 yıl önce babasını kaybettiğinde karın bölgesine bir ağrı girdi ve çıkmadı. Hayatını değiştiren cümleyi bir avukat arkadaşı kurdu: "Biliyor musun vücudumuzdaki her marazın aslında ruhsal bir karşılığı var." Avukatın spiritüel uğraşlarla tanışması böyle oldu.

27.12.2008Kelebek
Sanal dünyanın libidosu en yüksek milleti kim

Sanal dünyanın libidosu en yüksek milleti kim

"Türkler internette seks ve porno kelimelerini en çok arayan millet" haberlerine inanıp, sanal alemde bile olsa libidomuzun yüksekliği ile övünmeyin. Çünkü bu haberler doğru değil.

3.01.2009Gündem
İsteyene staj isteyene çalışma fırsatı

İsteyene staj isteyene çalışma fırsatı

USEH Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Türkkan ve Başkan Yardımcısı Semih Zencirli ile staj veya çalışmak için ABD'ye gidebilme şartlarını, orada kalabilme olanaklarını ve yeni başlattıkları ABD'ye öğretmen gönderme projesini konuştuk.

20.02.2009Ekonomi
Zihinsel engelli çocuklara kitap

Zihinsel engelli çocuklara kitap

BURSA’da Özel Eğitim Uzmanı ve Zihinsel Engelliler Öğretmeni Mesut Önder, zihinsel engellilerin eğitimi için kitap hazırladı. Önder, bu kitapların Türkiye’de ve dünyada zihinsel engelli çocukların eğitimine yönelik özel bir çalışma olduğunu söyledi.

20.02.2009Gündem
Mehmet Yıldız: Tek düşüncem tarih yazmak

Mehmet Yıldız: Tek düşüncem tarih yazmak

Sivasspor'un yıldız futbolcusu Mehmet Yıldız bu sezon hem ligi hem de kupayı kazanarak tarihe geçmek istediklerini söyledi.

2.03.2009Futbol
İnternet bağımlılığı tedavi edilmeli

İnternet bağımlılığı tedavi edilmeli

İnternet ve teknoloji bağımlılarında sosyal fobi, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, depresyon, alkol ve madde bağımlılığı görülüyor.

7.03.2009Gündem
İleri anne yaşı tehlike mi

İleri anne yaşı tehlike mi?

Tıptaki gelişmelere paralel olarak gebelik takibindeki gelişmeler de ileri yaş gebeliklerini teşvik eder bir hal aldı.

Evlilik Öğrenilir mi

Evlilik Öğrenilir mi?

Ülkemizde yüksek tahsilli, ekonomik durumları iyi ve eğitimli kişiliklerde boşanma oranları daha yüksek… Boşanmayı azaltmak için acaba evlilik öğrenilebilir mi?

18.03.2009Gündem
Faizde bu seviyeler çok kritik

Faizde bu seviyeler çok kritik

MFI Yönetim Kurulu Başkanı Murat Köprülü ile dün başlayan röportaj bugün de devam ediyor.

26.03.2009Ekonomi
Anneyiz.bize özel konuk

Anneyiz.biz'e özel konuk

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, özel hayatının kapılarını ilk kez Anneyiz.Biz dergisine açtı.

1.05.2009Kelebek
Siirtspor’u İstanbul’a taşıma kavgası patladı

Siirtspor’u İstanbul’a taşıma kavgası patladı

‘Jet Fadıl’ olarak anılan Fadıl Akgündüz, Siirtspor’un başına geldikten sonra takımı İstanbul’a taşıma kararı alınca, kentte tartışma patladı. Transfer edilen futbolcuların Siirt’e gitmek istemediğini söyleyen Akgündüz’e Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu karşı çıktı. Teknik Direktör Emrah Bayraktar da “Bütçeyi düşündük. Futbolcu için sosyal hayat önemli” dedi.

9.07.2009Ekonomi
Ramazan 21 Ağustosta başlıyor

Ramazan 21 Ağustos'ta başlıyor

Ramazan ayında 33 yıl aradan sonra ağustos ayına oruç tutulacak. 20 Ağustosta ilk teravih namazı kılınacak, 21 Ağustosta ise ilk iftar yapılacak.

14.08.2009Gündem
Kıskançlığın esiri olmayın

Kıskançlığın esiri olmayın

İnsanın doğasında olan kıskançlık, aslında normal bir duygu. Ama ipin ucunu kaçırdıysanız ve karşınızdakini boğacak duruma geldiyseniz önlem almanızda fayda var!

20.08.2009Aşk
Hâlâ balayında gibi yaşıyorlar

Hâlâ balayında gibi yaşıyorlar

Doç. Dr. Arzu Kunt ile Mehmet Kunt çifti, Bodrum tatilleri sırasında Hello! dergisinin sorularını yanıtladı.

21.08.2009Kelebek
Ticaret ve Protestanlık birleşmiş Amsterdam’ı şekillendirmiş

Ticaret ve Protestanlık birleşmiş Amsterdam’ı şekillendirmiş

Gizem Özçelik, 24 yaşında ve Ankaralı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi’nin “Bilgi Mimarlık” yüksek lisans programına katıldı. Çocukluğundan bu yana ailesi ile birçok şehre seyahat etti. Geçen yıl okulda aldığı derslerin pratik uygulaması olarak yapılan keşif gezisiyle Londra’ya gitmişti. Bu yıl da aynı programla Amsterdam’ın mimarisini tanıdı. Özçelik “Amsterdam’da tarihi bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz” diyor.

6.09.2009Seyahat
Amerikadan gelip canlı yayına koştum

Amerika'dan gelip canlı yayına koştum

“Kokpit” programının sunucusu Emel Özuğur, Kanaltürk’teki “Yeni Bir Gün”le de hedef kitleyi 12’den vurdu! Hafta içi her sabah gündemin en sıcak gelişmelerini izleyiciyle paylaşan Özuğur’un meslek aşkına ve disiplinine diyecek yok: “Bir keresinde dokuz saatliğine Chicago’ya gitmişim. Gece 03.00’te dönmüş, 07.00’de yayına çıkmıştım. İşini sevince hiçbir şey imkansız değil.”

14.09.2009Kelebek
Akademik hayatının 70. yılı

Akademik hayatının 70. yılı

Yaşayan en büyük Osmanlı tarihçisi Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Halil İnalcık, Osmanlı tarihini, yeni metotlara göre yeniden yazdığını belirterek, “Birçok tarihi gerçekleri vesikalarıyla ortaya koydum. Bunları bütün dünya okuyor fakat bizim mektep kitaplarını hazırlayan arkadaşlar nedense tenezzül etmiyorlar” dedi.

12.11.2009Gündem
Sosyal hayat sanala taşındı

Sosyal hayat sanala taşındı

Online oyunda yeni bir basamak. Jadde tüm online oyun tutkunlarının alışkanlarını değiştirebilir.

6.12.2009Spor
Berlusconiye uygulanan şiddet

Berlusconi'ye uygulanan şiddet

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye uygulanan şiddet ve önlenemeyen nefret, şiddet ilişkisini ve dürtü kontrol bozukluğunun psikolojik alt yapısını ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

15.12.2009Gündem
Fotoğraflar aşkımızı anlatıyor

Fotoğraflar aşkımızı anlatıyor

"Arka Sokaklar" dizisinde senaryo gereği yaşadıkları aşkı gerçek hayata taşıyan Özge Ulusoy ve İlker İnanoğlu, Q'en Magazin'in Sevgililer Günü Özeldosyası için objektif karşısına geçti. Bu buluşmada özel hayatlarıyla ilgili soruları da yanıtlayan çift, "Aşkımızı anlatmamıza gerek yok, fotoğraflarımız her şeyi gösteriyor" dedi.

7.02.2010Kelebek
Kuantum bilgisayarlar

Kuantum bilgisayarlar

10 sene içinde yaşantımızı derinden etkileyecek Kubit ve kuantum bilgisayarlar hakkında, herkesin anlayabileceği bir dil ile bilgiler vermeye çalışacağım.

11.02.2010Teknoloji
Sadece kadınların kabul edildiği site devletleri kuruluyor

Sadece kadınların kabul edildiği site devletleri kuruluyor

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine... Bahsedeceğim şey tam da bu. Hem özgür, hem de kollektif bir hayat sürebilmek. Maalesef Türkiye’de değil, Almanya’da mümkün olan bir kadın hareketi. Ama belki bize de ilham kaynağı olabilir.

19.02.2010Kelebek
Burası New York değil

Burası New York değil!

Milli takımın başındayken yaşadıklarından, Trabzonspor'un hedeflerine kadar değişik konulara değinen, kendisini yoğun şekilde eleştirenlere de iğneleyici cevaplar veren Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, göreve tam hazır olarak gelmediğini ancak sezon sonunda şampiyon olma olasılığının da bulunduğunu söyledi.

6.03.2010Futbol
Bir kadın Beni intiharın eşiğinden döndürdünüz derse

Bir kadın "Beni intiharın eşiğinden döndürdünüz" derse

Kadınlar için sözde değil özde çalışmalar yapan Türk Kadınlar Birliği Adana Şube Başkanı Ayşe Birgölge ile 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle röportaj yaptık. İşte Adana’daki kadınların meleği ile kadınlara ve hayata dair konuştuklarımız…

8.03.2010Kelebek
Ergun Özbudundan anayasa açıklaması

Ergun Özbudun'dan anayasa açıklaması

Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ergun Özbudun, yeni anayasalar yapılırken, değiştirilmez hükümlerin her zaman tartışma konusu olduğunu ifade ederek, “Yeni anayasalarda değiştirilmez maddeleri korumak çağdaş demokrasilerle bağdaşmaz. Hakim görüş, Cumhuriyet ilkesi dışında diğer hükümlerin değiştirileceği yönündedir” dedi.

19.03.2010Gündem
Anadolu nasıl eğleniyor

Anadolu nasıl eğleniyor

Şimdiye kadar İstanbul’un gece hayatına dair çok şey yazdım.
Seyrek de olsa İzmir ve Ankara’nınkileri de...
Yaz geldiğinde Çeşme ve Bodrum dolaylarında olup bitenler de radarıma takılanlar arasındaydı.
Peki ya ülkenin diğer büyük şehirleri?

3.04.2010Kelebek
Anadolu nasıl eğleniyor

Anadolu nasıl eğleniyor

Şimdiye kadar İstanbul’un gece hayatına dair çok şey yazdım. Seyrek de olsa İzmir ve Ankara’nınkileri de...

5.04.2010Kelebek
BURASI DİYARBAKIR...

BURASI DİYARBAKIR...

Diyarbakır gençliğinin buluşma noktası Ofis.

5.04.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Mustafa hakkında ’öteki’ şeyler

Gel de izleme! "Mustafa" belgeseli hakkında internette "Atatürk’ü sevenlerin bilinçlerini değiştirmek, Misak-ı Milli sınırlarından vazgeçtirmek görevi üstlenilmiş" mesajını içeren mail zincirleri dolaşıyor, bir yandan da Turkcell’in son dakikada belgesele sponsor olmaktan neden vazgeçtiği konuşuluyor.

2.11.2008

Yaratıcı dramayla yaşam dersi

Drama, dünyada uzun süreden beri bir eğitim modeli olarak kullanılıyor.

4.12.2008

Biz kimiz?

TARHAN Erdem ve arkadaşları, Hürriyet Gazetesi adına bugüne dek Türkiye’de yapılan en büyük saha araştırmasını yapmışlar. 7000 denek ile 12 bölgede (takriben 44 şehir) bizzat evde yüz yüze görüşülerek yapılan bu araştırma, hakkında çok konuştuğumuz ama hakkında çok fazla bir şey bilmediğimiz bir konuyu araştırıyor:

23.02.2009

Biz kimiz?: Bir yorum

TARHAN Erdem ve arkadaşlarının Hürriyet Gazetesi adına yaptıkları ve bugüne dek yapılmış en büyük saha araştırması sayılan "Biz Kimiz? Kültürel, Ekonomik ve Sosyal Hayat Tarzı Araştırması" başlıklı rapordan dün şahsımca çarpıcı bulduğum bulgular vermeye çalıştım.

24.02.2009

Biz kimiz?: Bir yorum (2)

ÜÇ gündür Tarhan Erdem ve arkadaşlarının Hürriyet Gazetesi adına yaptıkları ve bugüne dek yapılmış en büyük saha araştırması sayılan "Biz Kimiz? Kültürel, Ekonomik ve Sosyal Hayat Tarzı Araştırması" başlıklı raporla ilgili yazılar yazıyorum.

25.02.2009

17 senemi verdim siyasete, benim için bu bir kariyer, 17 senemi çöpe mi atayım?

“Benimle röportaj yapar mısın?” dedi. “Yaparım ama senin profilindeki bir insanın AKP’nin Beşiktaş Belediye Başkan adayı olması bana tuhaf geliyor bilesin” dedim.

13.03.2009

Kocamı Fethullahçılara kaptırdım oğlumu asla vermeyeceğim!

Leyla T., New York’ta yaşayan 36 yaşında bir reklamcı. İstanbul’da halkla ilişkiler yaparken bir ressama aşık oluyor ve onun peşinden New York’a gidiyor. Evleniyorlar, bir de oğulları oluyor. Ama günün birinde peri masalı bir kabusa dönüşüyor. Bakın Leyla T., olanları nasıl anlatıyor...

10.04.2009

Elektrikli mevzular arasında trekking

GAY HAKEM İSTANBUL’DA HANGİ MEKANLARA GİDERDİHürriyet’in önceki günkü manşeti “Gay Hakemin Düdük Savaşı” hâlâ tartışma konusu.

15.05.2009

Türkan Saylan’ın cenazesinin düşündürdükleri

MANGAL yürekli kadının on binlerce insan tarafından muhteşem bir coşkuyla kaldırılan cenazesi bana insan fıtratı hakkında bir özelliği tekrar gösterdi.

20.05.2009

New York’un en ünlü power lunch mekânından manzaralar

Zombi şirket, diyorlar. Bitmiş, fiilen çoktan iflas etmiş ama hâlâ ortalarda dolaşıyor.

13.06.2009

Şilili Victor eniştenin kurutulmuş elmaları

Geçen yıl bir arkadaşım, tam da bu vakitler sıcaklardan sıcak beğen bir gece, bir dost meclisinde, Türkiye’nin hal-i-pür melalini konuşmayı vazife bilen erkek tayfasının koyulaştıkça ağdalaşan muhabbetini çattadanak kesmiş ve soran eden olmadığı halde biz meclis mensuplarına yüksek sesle gidip Kıbrıs’a yerleşeceğini bildirmişti.

19.06.2009

Şeker hastalığında retinaya dikkat

ŞEKER hastalarının yılda en az bir kez retina muayenesinden geçmesi gerektiği bildirildi.

27.11.2009

İzmir’de çalışmaya ikna etmek çok mu zor?

İZMİR’in yeni üniversitelerinden Gediz’in Genel Sekreteri Adil Yeşildal, geçen gün ilginç bir şey söyledi.

8.02.2010

İzmir gece hayatında hızlı bir tur

Hayat sadece ıstanbul’dan ibaret değil.

21.02.2010

Hüseyin Çağlayan hem haklı hem haksız

HAKLI, çünkü Hürriyet Cumartesi için Sibel Arna’ya verdiği röportajda söylediği şu sözler çok doğru: “Türkler, Türk olmayan markalara özeniyor. Çoğunluk yabancı markalara, Türk olmayan isimlere daha çok değer veriyor.”

14.03.2010

Türkiye nasıl eğleniyor

BURASI DİYARBAKIR...MODERN KIRAATHANELER VE KÜRTÇE RAP Diyarbakır gençliğinin buluşma noktası Ofis. “Bizim ıstiklal Caddemiz de burası” diyorlar Ofis semti için.

5.04.2010