EKSTRA
MENÜ

Sosyal Hayat

Sosyal Hayat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sosyal Hayat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.457 Sosyal Hayat haberi bulunmuştur.

Sosyal Hayat Haberleri

Almanyaya yerleşmişti... Yeni hayatı bırakıp döndü

Almanya'ya yerleşmişti... Yeni hayatı bırakıp döndü

Dima A., savaş çıkınca 2014’te Türkiye’ye sığındı. Daha sonra denizleri aşarak Avrupa’ya ulaşan eşi aracılığıyla Almanya’dan ‘mülteci’ statüsü alabilmiş sınırlı sayıda Suriyeliden biri oldu. Ancak ‘yeni hayat’ beklediği gibi çıkmadı, ‘Almanya rüyası’nı terk edip Gaziantep’e geri döndü. Dima, tersine göç hikâyesini ve ‘Türkiye rüyası’nı anlattı.

19.02.2018Gündem
O ilçede hayat durdu Bankalar kredi vermiyor, vatandaş çaresiz...

O ilçede hayat durdu! Bankalar kredi vermiyor, vatandaş çaresiz...

KHK’yla taşınması gündeme gelen Bursa’nın Gemlik ilçesinde hayat adeta durdu. KHK’nın ardından konut alım-satımları çok ciddi oranda düşerken, konut sahipleri tadilat yapmaktan bile kaçınıyor. Bazı bankaların kredi verme konusunda çekingen davrandığı ileri sürülürken, Gemlik Belediyesi bunun bir taşınma değil ‘kentsel dönüşüm’ olduğunu anlatmaya çalışıyor.

5.02.2018Ekonomi
Çalışma hayatının kaçınılmaz problemi: Stres

Çalışma hayatının kaçınılmaz problemi: Stres

Dünya Sağlık Örgütü'ne (WHO) göre iş sağlığı her türlü işte çalışanların bedensel, ruhsal ve sosyal refahlarını en üst düzeye yükseltmek; çalışanların sağlıklarında iş şartlarından kaynaklanan bozulmaları önlemek, çalışanları sağlığa aykırı risk faktörlerinden korumak, her çalışanı kendi iş çevresinde bedensel ve psikolojik şartlarına uygun yere yerleştirmek ve orada muhafaza etmek olarak tanımlanır.

Karadenizin en özel cennet köşesi:  Samsun Tabiat Parkları

Karadeniz'in en özel cennet köşesi: Samsun Tabiat Parkları

Karadeniz yeşil doğası içinde sayısız güzellikleri barındırıyor Samsun… Özellikle Samsun Tabiat Parkları mutlaka görülmesi gereken yerlerden... İşte Samsun Tabiat Parkları gezi rehberi…

9.01.2018Seyahat
Broadway’den İstanbul’a Müzikaller

Broadway’den İstanbul’a Müzikaller

Onlar birer efsane... Tiyatronun, ekranın büyük ustaları... Bir dönemin tanıkları... Haldun Dormen, Perran Kutman ve Selçuk Yöntem, ‘Broadway’den İstanbul’a Müzikaller’ projesi için bir araya geldi. 11 yıl aradan sonra yeniden, 10 Ekim’de Harbiye Açıkhava’da sahnelenecek müzikal öncesi buluştuk. Türkiye’yi, geçmişi, bugünü, yeni nesli ve oyunculuğu konuştuk.

30.09.2017Hürriyet Pazar
Kaçmanın imkânsızlığı

Kaçmanın imkânsızlığı

Edebi modernizmin kurucularından Joseph Conrad ‘Lord Jim’ romanıyla, gururunu kaybeden bir adamın kendini kurtarma çabasını anlatırken okuyucuyu psikolojik bir serüvene davet ediyor.

14.09.2017Kitap Sanat
Seka müzesinde güç santrali sergilenmeye başladı

Seka müzesinde güç santrali sergilenmeye başladı

SEKA’da zamanında ölçü aletleri atölyesinde kullanılan güç santrali makinesi Seka Kağıt Müzesi’nde sergilenmeye başladı.

9.09.2017Ekonomi
Müftülü resmi nikâh tartışması

Müftülü resmi nikâh tartışması

Meclis'e sunulan Nüfus ve Vatandaşlık tasarısıyla müftülere nikâh kıyma yetkisi tanınması tartışmaya neden oldu.

26.07.2017Gündem
Şair-yazar seçimi öğretmende

Şair-yazar seçimi öğretmende

Hürriyet müfredatla ilgili karşılaştırmayı uzmanların yorumuyla sürdürüyor. Edebiyat dersi programında eski müfredatta sınırlı sayıda yer alan kadın yazar ve şairlere yenisinde hiç yer verilmedi. Şair ve yazar tercihi öğretmenlere bırakıldı.

20.07.2017Eğitim
Liselilere İslam hukuku anlatılacak

Liselilere İslam hukuku anlatılacak

SEÇMELİ din derslerinin güncellenen yeni müfredatıyla ilgili bilgilere göre, ortaöğretimde zina, ahlaki yozlaşma, evlilik, nikâh gibi konular işlenecek. İslam hukukunun temel ilkeleri anlatılacak. ‘İmam-Hatip Ortaokulu Temel Dini Bilgiler Öğretim Programı’nda 7’nci sınıflarda ‘Allah’a kulluk ve ibadet’ ünitesinde ‘Allah yolunda mücadele: Cihad’ başlığı da yer aldı.

3.07.2017Eğitim
Verimli tatil için bu önerilere kulak verin

Verimli tatil için bu önerilere kulak verin

Eğitim Danışmanı Deniz Demirtaş, öğrencileri ve velileri yeni eğitim öğretim dönemine hazırlayacak altın tavsiyeleriyle yaz tatilinin çok daha verimli geçebileceğine dikkat çekiyor.

3.07.2017Eğitim
Artı ve eksileriyle yurt dışında çalışmak

Artı ve eksileriyle yurt dışında çalışmak

Yurt dışında çalışmak birçok kişinin hayalini süslüyor. Ancak avantajları olduğu kadar dezavantajlarını da göz önüne almanız gerektiğini unutmayın.

30.06.2017Kobi
Hayat Şamdan olsa

Hayat Şamdan olsa

Gastronomi ve eğlence hayatımızın akademiası Etiler Şamdan’ın tahliye edilmesinin ardından, mekânın yaratıcısı Mehmet Tuna önce kalp krizi geçirdi; beş gün önce de öldü. 42 koca yıla adanmış bu hayattan, etrafında kenetlenen dostluklardan, bıraktığı adaptan, tıkandığı noktadan hepimizin öğrenecekleri var.

24.06.2017Hayat
Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri

Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri

Diğer iş kollarına göre daha fazla çalışma ve zaman gerektiren bu işler ile az sermayeniz olsa bile başarılı olma ve rakiplerinizden sıyrılma avantajı elde edebilirsiniz.

8.06.2017Kobi
İntihar girişimini değil, gidişatı engellemek önemli

İntihar girişimini değil, gidişatı engellemek önemli

Son zamanlarda haberlerde ergenlik dönemindeki gençlerin intihar haberlerine sıklıkla rastlar olduk. Peki bu dönemde intihar etme eğilimi neden kaynaklanıyor? Klinik Psikolog Yekta Korkmaz, bu sorunun yanıtını verirken, alınması gereken önlemleri de anlattı.

7.06.2017Sağlık
Çinkolu Diş Macunu İle Ağız Kokusuna Son

Çinkolu Diş Macunu İle Ağız Kokusuna Son

Ramazan ayı boyunca, uzun süre aç kalmanın yan etkisi olan ağız kokusu hayatınızı kısıtlamasın!

Yaz bi kenara...

Yaz bi kenara...

Artık resmi olarak yaz mevsimindeyiz. Hem de en 2017’sinden... Peki sıcaklarda nasıl ‘cool’ olup serin kalacağız? Nerede güneşlenmeli, kimi dinlemeli, nasıl partilemeli? Hangi kitap, nasıl dekorasyon, nereye seyahat? Nereler popüler olacak, neleri konuşacağız, kimler kazanacak? İşin uzmanlarına sordum, cevaplardan çoktan seçmeli test yaptım. Sonra kendi hazırladığım testi oturdum kendim çözdüm. Siz de çözün bakalım kim bilecek, kim yaya kalacak...

3.06.2017Hayat
Yatağıma oturdum ve ağlamaya başladım

'Yatağıma oturdum ve ağlamaya başladım'

Ekpe Udoh, kişisel blogunda şampiyonluğa dair bir yazı yayınladı.

24.05.2017Basketbol

Yazar Sonuçları

SOSYAL HAYAT TRENDLERİ NELER?

İyi yemek yeme fikri geri planda kaldı... Sabaha kadar eğlenmek yeniden trend... Sosyal medya bağımlılığına pratik çözüm bulundu... İşte son günlerdeki sosyal hayat trendleri. Neler oldu, oluyor ve olacak; toplu halde burada.

3.03.2018

Chloe’nin ‘alışmıyorum’ isyanı

Dün Kelebek’te Chloe-Serdar Ortaç çiftinin Cengiz Semercioğlu’na verdikleri röportaj vardı.

25.02.2018

Sanata duyarlı bir kent bile böyle olursa

CUMA akşamı Ali Poyrazoğlu’yla biraz sohbet ettik.

5.02.2018

2017’de sosyal hayatın ‘en’leri

İşte 1 yıl boyunca gözlemlediğim sosyal hayattan geriye kalan ‘en’ler!

29.12.2017

Sosyal medya üzerinden bir ‘küs’ oyunu

Sosyal medya olmadan önce birbirimize nasıl küsüyorduk acaba?

7.12.2017

Gece ulaşımı artık devam eder

Ankara'nın yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yla dün bir araya geldik.Kentte, günlük Ankara gazetesi çıkaran eklerin yöneticileri olan gazeteci dostlarım Osman Altınışık, Ömür Ünver ve Fırat Tur’la, Başkan Tuna’yı soru yağmuruna tuttuk.

15.11.2017

Sonbaharlık 10 şey!

Sarı yapraklı romantik şeyler önerecek değilim. Benim sonbahar önerilerim, notlarım elbette daha çok sosyal hayat ve izlemelik/görmelik şeyler üzerine. Buyurun 10 maddede sonbaharda geri kalmamanız gerekenler...

23.09.2017