EKSTRA
MENÜ

Sosyal Demokrat Parti (Spd)

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.698 haberi bulunmuştur.

Sosyal Demokrat Parti (Spd) Haberleri

‘Yeşiller akıllanmaya başladı’ derken...

‘Yeşiller akıllanmaya başladı’ derken...

Almanya’da iktidar olmaya soyunan Yeşiller’in nihayet akıllanmaya başladığı yönündeki ilk ciddi sinyaller hafta sonunda geldi. Annalena Baerbock’un başbakan adaylığı haftalar önce ilan edildiği halde, hem delegelerin oylarıyla resmileştirilmesi hem de partinin seçim programına kesin şeklinin verilmesi için düzenlenen kurultaya güllük gülistanlık bir atmosfer damgasını vurdu. Pandemi nedeniyle kurultay video konferans yöntemiyle gerçekleşti.

14.06.2021Avrupa
Biraz dürüstlük bekliyoruz

Biraz dürüstlük bekliyoruz

Hessen’de 28 Ekim 2018’de yapılan Eyalet Parlamentosu seçimi öncesiydi. Yıllarca Yeşiller’in Eş Başkanlığı’nı yapan Cem Özdemir, Yeşiller Hessen teşkilatının lider adayları Priska Hinz ile 2014 yılından beri Hessen Ekonomi, Enerji ve Ulaşım Bakanı olan Tarek Al Wazir, partinin uyum politikasıyla ilgili olarak 18 Eylül 2018 tarihinde ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlediler. Uzun uzun hedeflerini sıraladılar.

12.06.2021Avrupa
Nedir bu 68 yaş emeklilik tartışması

Nedir bu 68 yaş emeklilik tartışması?

Eylül ayında federal parlamento seçimlerinin yapılacağı Almanya’da emeklilikte 67 olan yaş sınırının 68’e çıkarılması tartışmaları siyasi gündeme damgasını vurdu.

12.06.2021Avrupa
‘Türk Armin’i sevindiren sonuç

‘Türk Armin’i sevindiren sonuç

Almanya’da 26 Eylül genel seçimleri öncesi son eyalet seçimleri olan Saksonya Anhalt’ta Başbakan Merkel’in Hıristiyan Demokrat Partisi (CDU) sürpriz bir zafere imza attı. Sonuçlar CDU’dan Merkel’in yerine aday ‘Türk Armin’ lakaplı Armin Laschet’in de yüzünü güldürdü.

8.06.2021Dünya
CDU bütün hesapları bozdu

CDU bütün hesapları bozdu

Eski Doğu Almaya sınırları içinde oluşturulan yeni eyaletlerden Saksonya Anhalt’ta pazar günü yapılan eyalet seçimlerinde, Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) beklenmedik bir başarı göstererek özellikle sağ popülistlerin hesaplarını altüst etti.

7.06.2021Avrupa
Aydan Özoğuz liste başı adayı

Aydan Özoğuz liste başı adayı

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hamburg teşkilatı, eylül ayında yapılacak genel seçimlerde liste adaylarını belirledi. Daha önce Federal Göç ve Uyum Bakanı olarak görev yapan Aydan Özoğuz, delegelerin yüzde 95’inin oyunu alarak liste başı adayı oldu.

31.05.2021Avrupa
Merkel döneminde 3 intihal istifası

Merkel döneminde 3 intihal istifası

Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre “İntihal, bir kişinin eserinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanmasıdır”.

26.05.2021Avrupa
Arif Taşdelen’e yeni bir görev daha

Arif Taşdelen’e yeni bir görev daha

Bavyera eyalet milletvekili Arif Taşdelen, siyasi kariyerine bir yenisini daha ekledi. Arif Taşdelen, SPD Bavyera Eyalet Parlamentosu Meclis Grup Başkan yardımcılığına seçildi.

21.05.2021Avrupa
İsrail’e SPD de isyan etti: Sözümüzün geçme hakkı olsun

İsrail’e SPD de isyan etti: Sözümüzün geçme hakkı olsun!

SPD Eş Başkanı Norbert Walter-Borjans’ın İsrail’e savunma malzemesi ihracının bazı koşullara bağlanması açıklamasına sert tepkiler geldi. CDU Genel Sekreteri Paul Ziemiak açıklamayı ‘skandal’ olarak nitelerken FDP dış politika uzmanı Alexander Graf Lambsdorff SPD’nin bu tutumuyla İsrail’e zarar verdiğini söyledi.

19.05.2021Avrupa
Rheinland Pfalz’da ‘trafik lambası koalisyonu’na devam

Rheinland Pfalz’da ‘trafik lambası koalisyonu’na devam

Almanya’nın Rheinland Pfalz eyaletinde Sosyal Demokrat Parti (SPD), Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller’den oluşan ve ‘trafik lambası koalisyonu’ olarak bilinen ‘kırmızı-sarı-yeşil koalisyon’a devam onayı verildi.

18.05.2021Avrupa
Ayağına değil ayaklarına kurşun

Ayağına değil ayaklarına kurşun

Türkçe’de “Kendi ayağına kurşun sıkmak” diye bir söylem vardır. İşte Almanya’da Yeşiller’de bugünlerde yaşanan bazı gelişmelere bakınca aklıma hemen bu söylem geliyor.

12.05.2021Avrupa
Scholz resmen başbakan adayı

Scholz resmen başbakan adayı

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’u resmen başbakan adayı ilan etti.

9.05.2021Avrupa
Kolaylaştırın şu Alman vatandaşlığını

Kolaylaştırın şu Alman vatandaşlığını

Almanya’da özgürlükten, eşitlikten, yasaların herkese eşit şekilde uygulanmasından, toplumsal barışın korunmasından yana olan insanlar, Almanya gibi demokratik bir hukuk devletindeki bazı uygulamalara ateş püskürmeye başladılar.

8.05.2021Avrupa
CDU, bindiği dalı kesiyor

CDU, bindiği dalı kesiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler için Sosyal Demokrat Parti (SPD) başbakan adayını kavgasız-dövüşsüz belirledi. Ve aylar önce Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’u başbakan adayı ilan etti.

3.05.2021Avrupa
Türkler değil, Yeşiller geliyor

Türkler değil, Yeşiller geliyor

Fatih Sultan Mehmet döneminde komutan Gedik Ahmet Paşa yönetimindeki Osmanlı donanması, 1480 yılı temmuz ayı sonlarına doğru 100’ün üzerinden gemi ve 20 bine yakın askerle İtalya’nın en güneyindeki Otranto limanına çıkarma yapar.

26.04.2021Avrupa
Bavyera’da SPD Genel Sekreteri Taşdelen oldu

Bavyera’da SPD Genel Sekreteri Taşdelen oldu

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Bavyera Teşkilatı’nın online yapılan ‘72. Genel Kurul’ toplantısında Florian von Brunn (52) 181’e 73 oyla ve Ronja Enders (34) 189’a 66 oyla eş başkan seçildi. 2013’ten bu yana eyalet milletvekili olan Arif Taşdelen (46) de 194 üyeden ‘Evet’ oyu alarak SPD Bavyera Genel Sekreteri oldu.

25.04.2021Avrupa
Yeşiller’den başbakanlığa kadın aday

Yeşiller’den başbakanlığa kadın aday

Almanya’da Yeşiller Partisi ilk kez başbakan adayı açıklayarak iktidara talip olduğunu ilan etti. Partinin ilk başbakan adayı Eşbaşkan Annalena Baerbock oldu. Anketlerde Yeşiller ikinci sırada gidiyor.

20.04.2021Dünya
Kiracıları zor günler bekliyor

Kiracıları zor günler bekliyor

Federal Anayasa Mahkemesi, Berlin eyaletinde kira artışını önleyebilmek için geçen yıl hayata geçirilen ‘kira üst sınırı’ yasasını anayasaya aykırı olduğunu belirterek iptal etti. Mahkemenin kararında, federal düzeyde bu yönde bir yasal düzenleme olduğu gerekçesiyle eyaletlerin yasal düzenleme yetkisi bulunmadığı kaydedildi. Berlin eyalet hükümetinin aldığı karara CDU/CSU ve FDP üyesi 286 milletvekili itiraz etmişti.

15.04.2021Avrupa
Dün dündür mü Bay Söder

Dün dündür mü Bay Söder?

Tarih: 11 Nisan 2021 pazar günü. Yer: Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) Berlin’deki genel merkezi Konrad Adenauer Evi. CDU ile ‘kardeş parti’ Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Federal Meclis Grubu’nun ağır topları, korona krizini ve muhafazakâr kanadın 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde kimi aday göstereceğini görüşmek için bir araya geldi.

14.04.2021Avrupa
Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Almanya’da eylül ayında yapılacak genel seçimler yaklaştıkça partilerin milletvekili aday listeleri de belli olmaya başladı.

13.04.2021Avrupa
CDU/CSU’da başbakan adayı arayışı kızıştı

CDU/CSU’da başbakan adayı arayışı kızıştı

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere yaklaşık 6 ay kala, ‘kardeş partiler’ olarak bilinen Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partilerinde (CDU/CSU) başbakan adayı arayışı kızıştı.

6.04.2021Avrupa
Merkel, CDU/CSU’lu başbakan istemiyor mu

Merkel, CDU/CSU’lu başbakan istemiyor mu?

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Kovid-19’a karşı mücadelede başarılı olunabilmesi için hükümetin hayata geçirdiği kısıtlamalara yeteri kadar sahip çıkmadığı gerekçesiyle CDU Genel Başkanı ve Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyalet Başbakanı Armin Laschet’e sitem etmesi, “Başbakan Merkel, Birlik Partili başbakan istemiyor mu?” yorumlarına yol açtı.

31.03.2021Avrupa
Göçmen örgütlerinden Berlin Eyalet Meclisi’nde yapısal ırkçılıkla mücadele için komisyon kurulması talebi

Göçmen örgütlerinden Berlin Eyalet Meclisi’nde yapısal ırkçılıkla mücadele için komisyon kurulması talebi

Almanya’nın başkenti Berlin’de göçmenlerin kurduğu sivil toplum örgütleri, yapısal ırkçılıkla mücadele edilmesi için Berlin Eyalet Meclisi’nde komisyon kurulması talebinde bulundu.

26.03.2021Avrupa
Baden Württemberg Parlamentosu’nda 3 Türk vekil

Baden Württemberg Parlamentosu’nda 3 Türk vekil

Baden Württemberg eyaleti seçimlerinde 3’ü Türk 9 göçmen kökenli milletvekili parlamentoya girerken Rheinland Pfalz eyaletinde ise sadece iki göçmen kökenli vekil seçilebildi.

16.03.2021Avrupa
Baden Württemberg’de sondaj görüşmeleri başlıyor

Baden Württemberg’de sondaj görüşmeleri başlıyor

Yeşiller’li Başbakan Winfried Kretschmann’ın ilk etapta CDU, SPD ve FDP ile sondaj nitelikli koalisyon görüşmemelerine bugün başlayacağı açıklandı.

16.03.2021Avrupa
Seçimlerin ardından ortaklar birbirine girdi

Seçimlerin ardından ortaklar birbirine girdi!

Almanya’da büyük koalisyon hükümetini oluşturan Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD), Baden Württemberg ve Rheinland Pfalz Eyalet Parlamentosu seçimleri biter bitmez birbirine girdi.

15.03.2021Avrupa
Pandemi CDU’yu vurdu

Pandemi CDU’yu vurdu

Almanya’nın Baden Württemberg ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde dün yapılan eyalet seçimleri ile Hessen’deki yerel seçimlerde ciddi bir oy kaybına uğrayan Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nde (CDU) tam bir kriz havası esmeye başladı. Yeşiller Baden Württemberg’de, Sosyal Demokrat Parti (SPD) de Rheinland Pfalz’da ‘en güçlü parti’ konumunu korurken, sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) her iki eyalette de parlamentoya girmeyi başardı.

15.03.2021Avrupa
Yine seçim zaferi Yeşiller ve SPD’nin

Yine seçim zaferi Yeşiller ve SPD’nin

Almanya’da süper seçim yılı Baden-Württemberg ve Rheinland-Pfalz eyaletlerinde yapılan eyalet parlamentosu seçimleriyle başladı. Baden-Württemberg eyaletindeki seçimlerin galibi beklendiği gibi halen eyalet başbakanlığını yürüten Yeşiller Partisi’nin adayı Winfried Kretschmann oldu. Rheinland-Pfalz eyaletinde ise seçim yarışını SPD’nin adayı Malu Dreyer kazandı. 2013 yılından bu yana Rheinland-Pfalz eyaletinin başbakanlığını Malu Dreyer yapıyor.

14.03.2021Avrupa
Merkel: Hepimiz Almanyayız

Merkel: Hepimiz Almanya'yız

Bu hafta salı günü 13. Uyum Zirvesi düzenlendi Berlin’de. Ev sahibi yine Başbakan Angela Merkel’di. Daha önceki yıllarda Başbakanlık binasındaki dev oturum salonunda düzenlendiği halde, 13. Uyum Zirvesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl yine koronavirüs belası yüzünden dijital ortamda yapıldı.

13.03.2021Avrupa
Maske skandalının yankıları sürüyor: Rüşvet cürüm değil, ağır suç sayılsın

Maske skandalının yankıları sürüyor: Rüşvet cürüm değil, ağır suç sayılsın!

SPD Meclis Grup Başkanı, maske skandalına adı karışan CDU ve CSU milletvekili gibilerinin en az bir yıl hapis cezasına çarptırılması gerektiğini savundu.

11.03.2021Avrupa
İki eyalet sandık başına gidiyor

İki eyalet sandık başına gidiyor

Almanya’da ‘süper seçim yılı’ ilan edilen 2021 yılındaki ilk seçimler 14 Mart Pazar günü Baden Württemberg ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde yapılacak.

11.03.2021Avrupa
Kadınlar Günü kaldırılsın

Kadınlar Günü kaldırılsın!

Sevgili okuyucular... Ön yargılı davranıp hemen “Bu maço da ne diyor?” demeyin. “Bu goca Gonyalı ne istiyor?” da demeyin. Evet, bu başlığı ben yazdım. Ama bunu söyleyen de yazan da ben değilim.

8.03.2021Avrupa
Korona gerilimi tırmanıyor: ‘Merkel koordinasyonda başarısız’

Korona gerilimi tırmanıyor: ‘Merkel koordinasyonda başarısız’

Hükümet ortağı SPD’nin Eş başkanı Norbert Walter-Borjans, Başbakan Angela Merkel ile CDU’lu bazı bakanları sorumluluklarını tam olarak yerine getirmemekle suçladı. Walte-Borjans, “Bizim hükümetin başı bu krizin koordinasyonunda gereken başarıyı gösteremedi” dedi.

2.03.2021Avrupa
Hedef kadın liderlerle iktidara ortaklık

Hedef kadın liderlerle iktidara ortaklık

Almanya’da Sol Parti’nin başına ilk kez iki kadın lider seçildi. Aslında bu Almanya’da bir ilk değildi. 1980 yılında kurulan Yeşiller’de baştan beri ‘yüzde 50 kadın kontenjanı’ uygulandığı için iki genel başkandan biri hep kadındı. 1998-2000 yılları arasında Gunda Köstel ile Antje Radcke, Yeşiller’in eş genel başkanlıklarını üstlenerek bir ilke imza attılar.

1.03.2021Avrupa
Sol Parti’de görev değişimi

Sol Parti’de görev değişimi

Eski Doğu Almanya’daki Sosyalist Birlik Partisi’nin (SED) uzantısı konumundaki Sol Partili delegeler, yeni liderlerini belirlemek için bugün dijital ortamda bir araya geldi.

26.02.2021Avrupa
SPD, Türklerin oyunu neden kaybetti

SPD, Türklerin oyunu neden kaybetti?

Göçün 60’ıncı yılında Almanya’daki Türkiye kökenli seçmenlerin oy verme alışkanlıklarında paradigma değişimi yaşanıyor. Türklerin oyları artık Sosyal Demokrat Parti (SPD) için çantada keklik değil.

24.02.2021Avrupa
Kısıtlamaların kaldırılması için 4 maddelik plan

Kısıtlamaların kaldırılması için 4 maddelik plan

Almanya’da hükümetin kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması için 4 maddelik bir plan hazırlanmasını istediği ortaya çıktı. Diğer yandan hafta sonunda yapılan CDU’nun Anhalt teşkilatının düzenlediği kurultayda kuralların devre dışı bırakıldığı gözlendi.

22.02.2021Avrupa
Önce insan sonra politikacı

Önce insan sonra politikacı

Geçen hafta cuma günü öğleden önce cep telefonuma bir ‘acil’ mesaj geldi. Tabii aynı mesaj Almanya’nın çeşitli kesimlerindeki birçok medya mensubuna, haber ajanslarına, gazete, dergi, radyo ve televizyonlara da gitmişti. Mesajda, Baden Württemberg Eyalet Başbakanı Winfried Kretschmann’ın, eşinin hastalığı nedeniyle, sürdürülen seçim kampanyasından çekileceği yer alıyordu.

15.02.2021Avrupa
Şiddet fantezileri kuran SPD’li istifa etti

Şiddet fantezileri kuran SPD’li istifa etti

İnternette şiddet ve adam öldürmeye yönelik fantezilerini paylaşan Sosyal Demokrat Parti (SPD) gençlik teşkilatı Jusos yöneticilerinden Bengt Rüstemeier, tepkiler üzerine istifa etti. Rüstemeier, genç liberalleri ve ‘Ev sahibi domuzlar’ diye nitelendirdiği kişileri öldürme fantezisi kurarken, Amazon kurucusu Jeff Bezos’a yapılacak bombalı saldırıdan mutlu olacağını yazmıştı.

8.02.2021Avrupa
SPD seçim programını açıkladı

SPD seçim programını açıkladı

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlere 7.5 aya yakın bir süre önce Sosyal Demokrat Parti (SPD) seçim programını şekillendirdi. Başkent Berlin’de dijital ortamda video konferans yöntemiyle bir araya gelen SPD’liler, ‘Gelecek senin için: Sosyal, dijital, iklim-nötr’ başlıklı seçim programını karara bağladı.

8.02.2021Avrupa
Ne verilmez çifte vatandaşlıkmış

Ne verilmez çifte vatandaşlıkmış

Almanya’da en yoğun nüfuslu Kuzey Ren Vestfalya’da (KRW-NRW), Sosyal Demokrat Parti (SPD) Meclis Grubu, herkese çifte vatandaşlık hakkı verilmesi için 19 Ocak’ta Eyalet Parlamentosu’na bir önerge sundu. SPD’nin ‘Vatandaşlık hakkının çok acil modernleştirilmesi kaçınılmazdır - İstisnasız çifte vatandaşlık imkânı tanınmalıdır’ başlıklı bu önergesi, detaylı bir değerlendirmede bulunulmadan ilgili komisyona havale edildi.

6.02.2021Avrupa
Ne zaman, ne kadar ve hangisi Bir an evvel çözün

Ne zaman, ne kadar ve hangisi? Bir an evvel çözün!

Almanya’da aşı dar boğazını aşmak amacıyla yarın Başbakan Merkel’in eyalet başbakanları ve ilaç sanayi temsilcileriyle yapacağı zirveye yoğun kamuoyu baskısı geldi. Belediyeler Birliği, eyaletler, işverenler birliği zirveden belirsiz vaatler yerine kesin çözüm planları beklediklerini açıkladı. Belediyeler Birliği Başkanı “El freniyle çalışıyoruz” dedi.

31.01.2021Avrupa
‘Çifte vatandaşlık’ teklifi komisyona sevk edildi

‘Çifte vatandaşlık’ teklifi komisyona sevk edildi

Almanya’nın en kalabalık eyaleti Kuzey Ren Vestfalya’da (KRV), Sosyal Demokrat Parti (SPD) grubunun Eyalet Meclisi’ne sunduğu ‘çifte vatandaşlık’ teklifi komisyona gönderildi. Bu kapsamda, ön çalışmaların mayısa kadar tamamlanması ve ardından teklifin Meclis’te oylanması bekleniyor.

28.01.2021Avrupa
Berlin’de göçmen kotası atağı

Berlin’de göçmen kotası atağı

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) oluşan ‘büyük koalisyon hükümeti’, borsada işlem gören büyük şirketlerin denetleme kurullarında kadın sayısının artırılmasını 2015 yılında karara bağladı.

27.01.2021Avrupa
‘Sosyal yardımı 600 euroya çıkarın’

‘Sosyal yardımı 600 euroya çıkarın’

Almanya’da sendikalar ve birlikler, sosyal yardım artırılmasını istedi. 36 ayrı sendika ve birliğin ortak yaptığı çağrıda, “Sosyal yardım miktarı en az aylık 600 euro olmalı” denildi. Çağrıda, dar gelirlilere derhal koronavirüs yardımı yapılması da talep edildi.

25.01.2021Avrupa
Laschet başbakan adayı gibi konuştu: Hedef yüzde 35 ve fazlası

Laschet başbakan adayı gibi konuştu: Hedef yüzde 35 ve fazlası

Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) yeni Genel Başkanı Armin Laschet, başbakan adayı gibi konuştu. CDU’nun yeni lideri, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerinde Birlik Partileri’nin (CDU/CSU) oy hedefini yüzde 35 ve daha fazlası olarak açıkladı. Laschet, birlikte hareket edilmesi durumunda bu oy oranının elde edileceğine inandığını da kaydetti.

24.01.2021Avrupa
‘Gerekli kaynaklarımız var ve onları kullanacağız’

‘Gerekli kaynaklarımız var ve onları kullanacağız’

Alman Maliye Bakanı Olaf Scholz, uzun süren korona salgını krizine rağmen, ülke kaynaklarının yeterli olduğunu söyledi. Scholz “Ekonomiye güvenin. Gerekli kaynaklara sahibiz. Bunları da kullanacağız” dedi. Bakanın topluma güven aşılamak istemesine karşın iş yeri sahipleri kasım ayının yardımını almamaktan şikayetçi.

15.01.2021Avrupa
‘Aşı zorunlu olmayacak’

‘Aşı zorunlu olmayacak’

Almanya’da Bavyera Başbakanı Markus Söder’in bazı meslek gruplarına zorunlu koronavirüs aşısı talebi sert tepkilere yol açtı. Almanya Federal Sağlık Bakanı Spahn ve hükümet ortağı SPD aşı zorunluluğuna hayır dedi.

13.01.2021Avrupa
‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

‘Öncü kültürcü’ kafayı sığınmacılara taktı

Almanya’da yıllar önce ‘öncü kültür’ tartışmalarını gündeme getiren ve şu günlerde Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) genel başkanlığına soyunan Friedrich Merz, şimdi de kafayı sığınmacılara taktı.

11.01.2021Avrupa
‘Aşı tedarikinde yetkinin AB’ye verilmesi doğru bir karar’

‘Aşı tedarikinde yetkinin AB’ye verilmesi doğru bir karar’

Almanya’da aşı yetersizliğiyle ilgili eleştirilerin hedefi olan hükümetten cevap geldi. Hükümet sözcüsü Steffen Seibert, aşı tedarikinde yetkinin AB Komisyonu’na verilmesinin doğru olduğunu ve kararın arkasında durduklarını söyledi.

4.01.2021Avrupa