EKSTRA
MENÜ

Sonhaber

Sonhaber ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sonhaber haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 34 Sonhaber haberi bulunmuştur.

Sonhaber Haberleri

Kanıyla not yazmıştı…  Yaşadığı dehşeti anlattı

Kanıyla not yazmıştı…  Yaşadığı dehşeti anlattı

Türkiye onu kanıyla yere yazdığı "Anne, baba beni Ragıp vurdu" yazıyla tanımıştı. Olaydan 2 gün önce kaynar çayla yakılan Nurtaç Canan, dehşet evinde yaşadıklarını CNN TÜRK ekibinden Ceylan Sever ile Ümit Sertabipoğlu'na anlattı. Canan, 'Ellerim şu şekilde parkeye tırnaklarımı saplaya saplaya, sürüne sürüne gittim şuradaki kapıya kadar. Anne baba hakkınızı helal edin beni Ragıp vurdu kurtuldum diye yazdım.' ifadelerini kullandı.

14.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 28 Şubat mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 28 Şubat mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''28 Şubat döneminde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydım. Okuduğum bir şiir sebebiyle hukuksuz bir şekilde hapse atıldım ve siyasi hayatım bitirilmek istendi." açıklamasında bulundu.

28.02.2021Gündem
Büşra Konyarın yorgun mermiyle ağır yaralanmasına 1 gözaltı

Büşra Konyar'ın yorgun mermiyle ağır yaralanmasına 1 gözaltı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde liseli Hanife Büşra Konyar'ın (17) başına yorgun mermi isabet ederek yaralanmasıyla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. İfadesinde olay günü, babasına ait ruhsatlı tabancayı ateşlediğini söyleyen şüpheli adliyeye sevk edildi. Büşra'nın başına isabet eden merminin şüphelinin tabancasından çıkıp çıkmadığı yapılacak balistik inceleme sonunda kesinleşecek.

4.01.2021Gündem
Muharrem İnceye gazeteciye hakaretten para cezası

Muharrem İnce'ye gazeteciye hakaretten para cezası

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Sekreteri ve Edirne'de yerel yayın yapan Sonhaber Gazetesi'nin yazarı Lütfü Karakaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada, 1000 liralık adli para cezasına çarptırıldı.

9.07.2020Gündem
Zenginlerin yeni akımı Beyinlerini donduruyorlar

Zenginlerin yeni akımı! Beyinlerini donduruyorlar

Süper zenginler arasında başlayan yeni moda "kriyojeni" yani "vücut dondurma" çılgınlığı devam ediyor.

15.08.2018Dünya
Bademcik ameliyatı olmaya gitti, hayatını kaybetti

Bademcik ameliyatı olmaya gitti, hayatını kaybetti

4 yaşındaki sağlıklı çocuk, bademciklerini aldırmak için girdiği basit bir ameliyattan birkaç gün sonra yaşamını yitirdi.

8.08.2018Dünya
Hiçbir şeyi yoktu, yediği tavuktan öldü Tatilde yaşanan şok olay

Hiçbir şeyi yoktu, yediği tavuktan öldü! Tatilde yaşanan şok olay

Fit ve sağlıklı bir anne olan 37 yaşındaki Natalie Rawnsley Yunanistan'da ailesiyle birlikte tatil yapıyordu. Otelin akşam yemeğinde yediği yemek hayatında yediği son yemek oldu.

1.08.2018Dünya
Topa dokunmadan yüzlerce kadınla yaşadım

Topa dokunmadan yüzlerce kadınla yaşadım

Gençliğinde Brezilya'nın en büyük takımlarında bulunan ama bin bir numarayla topa ayağını dahi sürmeyen "futbolcu" Carlos Henrique Raposo, toptan delicesine kaçtığı o yılları anlattı.

31.07.2018Dünya
Topa dokunmadan yüzlerce kadınla yaşadım

Topa dokunmadan yüzlerce kadınla yaşadım

Gençliğinde Brezilya'nın en büyük takımlarında bulunan ama bin bir numarayla topa ayağını dahi sürmeyen "futbolcu" Carlos Henrique Raposo, toptan delicesine kaçtığı o yılları anlattı.

31.07.2018Dünya
Sosyal medyayı sarsan olay Öz kardeşi olmadığını öğrenince bunu yaptı...

Sosyal medyayı sarsan olay! Öz kardeşi olmadığını öğrenince bunu yaptı...

18 yaşındaki Pamela Lara, beraber büyüdüğü abisinin öz kardeşi olmadığı öğrendi. Üvey abisinin olay üzerine kardeşine yazdığı duygusal mektup ise olay oldu...

31.07.2018Dünya
Gazetecinin vasiyeti yerine getirildi

Gazetecinin vasiyeti yerine getirildi

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden gazeteci Erol Tokatlı'nın cenazesi, Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

7.04.2011Gündem
Gazeteci Solmaz’ın adı bir sokağa verildi

Gazeteci Solmaz’ın adı bir sokağa verildi

EDİRNE'de, 3 yıl önce yaşamını yitiren gazeteci Hüseyin Solmaz’ın adı Belediye Meclisi tarafından bir sokağa verildi.

5.11.2008Gündem
Gazeteci Hüseyin Solmaz vefat etti

Gazeteci Hüseyin Solmaz vefat etti

Gazeteci Hüseyin Solmaz (40), geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

4.11.2005Gündem
Edirne’de yerel gazeteler kadınlara emanet

Edirne’de yerel gazeteler kadınlara emanet

Edirne'de günlük yerel gazeteler kadınların hakimiyeti altında. Beş gazeteden ikisinin sahipliğini kadınlar yapıyor. Muhabirden köşe yazarı ve teknik elemana kadar çalışanların büyük bölümü kadınlardan oluşuyor.

10.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları

“Yapay Zeka (A.I.)” ile sıcak ilişkiler 2

Robot, Türkçesi; özdevinir… İlk olarak Çek yazar Karel Çapek’in 1920’de kullandığı terim artık neredeyse tüm dillere girmiş durumda. “İşçi, hizmetkar” anlamlarında kullanılmaya başlanmış. Robotun kendi özgür iradesi ya yok ya da pek zayıf(?); sahibinin emrinde… Bu bakımdan türlü makineye robot denebilir. Ancak geçen haftadan devamla bu yazıda açımlamaya devam etmek istediğim robot kavramı, “yapay zeka” ile beraber telaki edileni. Șu anda bildiğimiz kadarıyla “weak A.I.”(zayıf yapay zeka) kıvamında. Yani dar alanda taklit edebiliyor. Taklidi aklı, duyguları var, isterseniz uzuvları da oluyor. Referans aldığınız kimse veya neyse, onun suretinde. Teknolojinin imkan verdiği kadar gerçeğe yakınlığı sözkonusu. Ve bu alandaki ilerleme çok hızlı. Logaritmik… Bu ilerleme hızı ve robotların halihazırda becerebildikleri bizi ileride olabilecek senaryolar üzerine kafa yormaya zorluyor. Ki hazırlıksız yakalanmayalım. Farkındalıklı, bilinçli, hisli “strong A.I.”nin(güçlü yapay zeka) de eşikte olduğu düşünülürse.. Süregelen felsefi/etik tartışmalar, bilhassa da inançlı insanların robotlarla ilişkilerini helal dairesinde nasıl düzenleyeceklerine dair sorgulamalar, din alanından da katkıya muhtaç. Bunun için kanımca en önce doğru tariflerin yapılması gerekiyor. İnsan, robot, akıl, bilinç vs hakkında…

31.12.2016