EKSTRA
MENÜ

Songül Aslan

Songül Aslan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Songül Aslan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 316 Songül Aslan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Songül Aslan Haberleri

Özgecan Aslanın ölüm yıl dönümünde babası konuştu: Kadına şiddet, insanlığa ihanettir

Özgecan Aslan'ın ölüm yıl dönümünde babası konuştu: Kadına şiddet, insanlığa ihanettir

Mersin'in Tarsus ilçesinde 6 yıl önce okuldan eve gitmek için bindiği minibüsün şoförü tarafından cinsel saldırıya uğrayan ardından da vahşice katledilen Özgecan Aslan’ın (19) ailesi, kızlarının ölüm yıl dönümünde kadına yönelik şiddete karşı çağrıda bulundu. Kızı Özgecan gibi birçok kadının dünya genelinde şiddete kurban gittiğine dikkat çeken Mehmet Aslan, “Kadına şiddet, insanlığa ihanettir. Kadınlar bu zulmü hak etmiyor” diye konuştu.

11.02.2021Gündem
Latmosun 12 bin yıllık kaya resimleri dünyaya açılacak

Latmos'un 12 bin yıllık kaya resimleri dünyaya açılacak

Aydın ve Muğla sınırlarında yer alan ve 12 bin yıllık tarihe sahip doğa harikası Latmos Dağı'nın kaya resimleri, '21. Yüzyılda Latmos'tan Dünya'ya Kardeşlik Mesajı' adlı proje kapsamında dünyaya açılacak.

26.10.2020Seyahat
Latmosun 12 bin yıllık kaya resimleri dünyaya açılacak

Latmos'un 12 bin yıllık kaya resimleri dünyaya açılacak

AYDIN ve Muğla sınırlarında yer alan ve 12 bin yıllık tarihe sahip doğa harikası Latmos Dağı'nın kaya resimleri, '21. Yüzyılda Latmos'tan Dünya'ya Kardeşlik Mesajı' adlı proje kapsamında dünyaya açılacak.

24.10.2020Gündem
Özgecan Aslan ölüm yıldönümünde unutulmadı: Başka canlar yanmasın

Özgecan Aslan ölüm yıldönümünde unutulmadı: 'Başka canlar yanmasın'

Tarsus'ta evine gitmek üzere bindiği minibüste Ahmet Suphi Altındöken isimli şahsın tecavüz etmeye çalıştığı ve ardından canice öldürdüğü Özgecan Aslan, 5. ölüm yıldönümünde unutulmadı. Olayın acısını ilk günkü gibi çektiklerini söyleyen Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan, 5 yılın kolay geçmediğini vurguladı. Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan ise 5 yılın çok zor geçtiğini ve hala unutamadıklarını dile getirdi.

11.02.2020Gündem
Özgecanın ailesi, Cerenin ailesini ziyaret etti

Özgecan'ın ailesi, Ceren'in ailesini ziyaret etti

Mersin'in Tarsus ilçesinde bindiği minibüsün şoförü tarafından vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın babası Mehmet ve annesi Songül Aslan, Ordu’da evinin önünde cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir’in (20) ailesini ziyaret ederek acılarını paylaştı.

10.12.2019Gündem
Bremen’de pazar günü seçim var

Bremen’de pazar günü seçim var

Bremen’de beş yıl eyalet parlamentosunda görev yapacak milletvekillerinin belirleneceği seçimler pazar günü yapılacak. Mecliste grubu bulunan partilerin listelerinde kendilerine yer bulan Türkiye kökenli adaylar da seçmenden oy istiyor.

21.05.2019Avrupa
Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

Mersin'in Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015'te bindiği minibüste öldürülen ve kadına yönelik şiddetin simgesi haline gelen Özgecan Aslan, ailesi ile yakınları tarafından mezarı başında anıldı.

11.02.2019Gündem
Son dakika haberi: Özgecan Aslanın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni haber

Son dakika haberi: Özgecan Aslan'ın katilini öldüren mahkum ile ilgili yeni haber

Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Özgecan Aslan'ın katili Suphi Altındöken'in öldürülmesiyle ilgili bir numaralı şüpheli 50 yıla hükümlü olan ve 'suç makinesi' olarak tanınan Gültekin Alan. Alan'ın infaz koruma memurunu 2.5. saat rehin aldığı, baba ve oğlunun hastaneye sevkinin ise tehditleri nedeniyle geciktiği iddialar arasında. Alan’ın, infaz koruma mumurunu rehin aldığı, kapıyı açtırdıktan sonra 13 saniyede Ahmet Suphi ile babası Necmettin Altındöken’i vurduğu belirlendi. Alan'ın, Tokat çevresinde 'Kızılırmak mafyası' olarak bilindiği de iddialar arasında.

12.04.2016Gündem
Cezaevinde kurşun...

Cezaevinde kurşun...

Mersin’de minibüste tecavüz edilmek istenirken öldürülen Özgecan’ın katili baba-oğul, yüksek güvenlikli F tipi cezaevinde silahlı saldırıya uğradı. Oğlu öldü, baba yaralı. Öte yandan, Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katilini cezaevinde öldüren hükümlünün adı ortaya çıkarken, ifadesinde tabancayı tuvalette bulduğunu söylediği öğrenildi. Cezaevinden sızan bilgilerde cinayet zanlısı olarak 50 yıla hükümlü İç Anadolu'da çeşitli illerde birçok suça karışan ve 'Suç makinesi' olarak tanınan Gültekin Alan'ın sorgulandığı anlaşıldı.

11.04.2016Gündem
Suphi Altındökenin öldürülmesinden sonra ilk tepki

Suphi Altındöken'in öldürülmesinden sonra ilk tepki

Songül ve Mehmet Aslan Suphi Altındöken'in cezaevinde öldürülmesinden sonra konuştu: Öldülerse diyecek bir sözüm yok

11.04.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu, Özgecan Aslanın ailesini kabul etti

Başbakan Davutoğlu, Özgecan Aslan'ın ailesini kabul etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu dün, Başbakanlık Resmi Konutu’nda geçen yıl Tarsus’ta öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan ve annesi Songül Aslan’ı kabul etti.

1.03.2016Gündem
Başbakanlık konutunda sürpriz görüşme

Başbakanlık konutunda sürpriz görüşme

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün öğle saatlerinde sürpriz görüşme yaptı.

1.03.2016Gündem
Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde hunharca katledilen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan, ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı. Duygulu anların yaşandığı anma sonunda Özgecan’ın anne ve babası, yakınlarının desteğiyle mezarın başından ayrılabildi.

11.02.2016Gündem
Özgecan Aslan ailesinin rüyalarında yaşıyor

Özgecan Aslan ailesinin rüyalarında yaşıyor

Mersin'de geçen yıl 11 Şubat'ta evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan'ın ailesi, kızlarının birinci ölüm yıl dönümünde yaşadıklarını ve beklentilerini gazetecilere anlattı. Anne Songül Aslan, "Hep rüyamda görüyorum Özgecan'ı. 'Ben çok mutluyum' diyor. Kızım artık rüyalarımda yaşıyor" derken, baba Mehmet Aslan ise, "Gerek 'Özgecan Yasası'nın çıkması yolunda, gerekse de kız çocuklarının, kadınların bu tür olaylara maruz kalmaması için elimizden geleni yapacağız. Derneğimiz bu alanda faaliyet gösterecek" dedi.

10.02.2016Gündem
İş dünyası Koç ailesini yalnız bırakmadı

İş dünyası Koç ailesini yalnız bırakmadı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un Türkiye'yi yasa boğan vefatının ardından, iş, sanat ve spor dünyasından çok sayıda isim Koç ailesini yalnız bırakmadı.

27.01.2016Ekonomi
Özgecan Aslanın şarkısı Türkiyeyi ağlattı - izle

Özgecan Aslan'ın şarkısı Türkiye'yi ağlattı! - izle

Geçtiğimiz yıllarda vahşi bir cinayete kurban giderek tüm Türkiye’yi yasa boğan Özgecan Aslan’ın babasının bestelediği şarkı herkesi ağlattı. "Yarın bu şehirden ayrılacağım" adlı şarkıyı O Ses Türkiye'de Ebru Gündeş okudu.Özgecan Aslan hüznü herkesi gözyaşlarına boğdu. İşte detaylar...

26.01.2016Kelebek
Ebru Gündeş, Özgecan için söyledi Türkiye ağladı

Ebru Gündeş, Özgecan için söyledi Türkiye ağladı

Özgecan Aslan'ın babasının yazdığı beste herkesi gözyaşlarına boğdu. Mersin'de vahşice öldürülen ve Türkiye'nin gündemine oturan Özgecan Aslan'ın ailesi O Ses Türkiye'ye konuk oldu. Özgecan'ın babası tarafından bestelenen "Yarın bu şehirden ayrılacağım" adlı şarkı Ebru Gündeş'in sesiyle tüm stüdyoyu ağlattı.

26.01.2016Magazin
Bakan Ramazanoğlu: İki kadın olarak ağlaştık, acımız tekrar depreşti

Bakan Ramazanoğlu: İki kadın olarak ağlaştık, acımız tekrar depreşti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davasında, failler için indirim uygulanmadan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının bundan sonraki kararlar için de emsal olacağını belirtti. Bakan Ramazanoğlu karardan sonra Özgecan'ın annesini aradığını belirterek "Tabii ki iki anne, iki kadın olarak ağlaştık. Çünkü o acımız tekrar depreşti. Ama bana şunu söyledi. 'İçimdeki ateşe biraz su serpildi' diye konuştu.

4.12.2015Gündem
Özgecanın katilleri hücrede kalacak

Özgecan'ın katilleri hücrede kalacak

Türkiye bu yıl Şubat ayında inanılmaz bir haberle sarsıldı. 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, 11 Şubat günü evine giderken minibüse binmiş ve sonra kendisinden haber alınamamıştı. 2 gün sonra Özgecan'ın yakılmış cesedi bulundu. Korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıktıkça, Türkiye ayağa kalktı. Cinayetin üç zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe üçüncü kez mahkemeye çıktı ve üç sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Üç sanık da hapiste kaldıkları süre boyunca hücrede tutuklu kalacak.

4.12.2015Gündem
Özgecan kanun olsun

Özgecan kanun olsun

295 gün önce üniversiteden çıktıktan sonra bindiği minibüste vahşice öldürülen Özgecan davasında kadına şiddet davalarına da örnek olabilecek bir karar çıktı. Özgecan’ı katleden şoför, babası ve arkadaşı canavarca hisle cinayet işlemekten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı.

3.12.2015Gündem
Özgecanın annesi Songül Aslan konuştu

Özgecan'ın annesi Songül Aslan konuştu

Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen Özgecan Aslan'ın annesi Songül Aslan, her 3 sanığa da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesiyle ilgili, "Hak ettikleri en büyük cezayı alacaklarını biliyordum. Özgecanımın kanı yerde kalmayacaktı" dedi. Songül Aslan, geçtiğimiz Şubat ayında matemlerinin simgesi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a siyah başörtüsü göndermişti. Cezanın açıklanmasının ardından ise beyaz başörtüsü göndereceğini söyledi.

3.12.2015Gündem
Özgecanın Annesi: Bekliyorduk ama sevinemedim

Özgecan'ın Annesi: Bekliyorduk ama sevinemedim

Mersin'in Tarsus ilçesinde katledilen ÖzgecanAslan cinayetinde, 3 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıverilmesi hakkında açıklama yapan anne Songül Aslan, "Hak ettikleri enbüyük cezayı alacaklarını biliyordum. Özgecan'ımın kanı yerdekalmayacaktı. Fakat yine de mutlu olamadım, çünkü benim kızım gerigelmeyecek sonuçta" dedi.

3.12.2015Haber
Özgecan davasında bir ilk yaşanacak

Özgecan davasında bir ilk yaşanacak

Mersin'in Tarsus ilçesinde geçen şubat ayında hunharca öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili 3 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün yapılacak. Davaya müdahil olmak için yaklaşık 1000 avukat Mersin Barosu'na başvurdu. Duruşmada bir ilk de yaşanacak... Güvenlik gerekçesiyle Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı, adliyede bugün sadece Özgecan Aslan davasının görülmesine karar verdi.

12.06.2015Gündem
Özgecan için bin avukat

Özgecan için bin avukat

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili 12 Haziran Cuma günü Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek ilk duruşmaya, yaklaşık bin avukatın katılacağı öğrenildi.

10.06.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgecan Aslanın ailesini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgecan Aslan'ın ailesini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşice katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesini kabul etti.

1.05.2015Gündem
Mersin’de Özgecan için hatıra ormanı oluşturuldu

Mersin’de Özgecan için hatıra ormanı oluşturuldu

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde geçen ay öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın anısının yaşatılması için Mersin’de hatıra ormanı oluşturulup 1500 fidan dikildi. Ormana dikilen ilk fidanın toprağını baba Mehmet Aslan kendi elleriyle atıp eşi Songül Aslan ile de can suyu verdi.

7.03.2015Çukurova
Sare Davutoğlundan Özgecan Aslanın ailesine ziyaret

Sare Davutoğlu'ndan Özgecan Aslan'ın ailesine ziyaret

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın ailesini ziyaret etti.

19.02.2015Gündem
Adalet yerini bulursa beyaz olacak

Adalet yerini bulursa beyaz olacak

AFAD lojistik depolarının açılışı nedeniyle ATO Congresium’da düzenlenen törene girişinde Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan’ın annesi Songül Aslan’ın bir yakını tarafından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a verilen kutudan, siyah bir başörtüsü ve anne Aslan’ın mesajı çıktı.

18.02.2015Gündem
Özgecan’ın ailesinden Erdoğan’a siyah başörtüsü

Özgecan’ın ailesinden Erdoğan’a siyah başörtüsü

Tarsus’ta vahşice katledilen Özgecan’ın annesi Songül Aslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir kutu içerisinde matemlerinin simgesi olarak siyah bir başörtüsü olarak gönderdi.

18.02.2015Gündem
Özgecanın ailesi Türkiyeyi ağlattı

Özgecan'ın ailesi Türkiye'yi ağlattı

Kanal D ana habere konuk olan Özgecan Aslan’ın ailesi canlı yayında tüm Türkiye’yi ağlattı.

16.02.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Evrim Aras, Piketty ile aynı ödülü aldı

HENÜZ 36 yaşındaki bir genç kadının iş yaşamındaki başarısının bir yıl içinde ikinci kez uluslararası ödüllerle taçlandırılmasına tanık olduk.

12.03.2015

Kadın örgütlerine sırt çevirerek kadına şiddeti nasıl araştıracaksınız?

ÖZGECAN’ın annesi Songül Aslan’ın “çok acı çekmiştir kızım keşke kurşunla öldürselerdi” sözleri içinizi yakmadı mı?

16.02.2015