EKSTRA
MENÜ

Sondaj

Sondaj ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sondaj haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.947 Sondaj haberi bulunmuştur.

Sondaj Haberleri

Adalet Bakanı Abdulhamit Gülden, Duygu Delenin ailesine ziyaret

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den, Duygu Delen'in ailesine ziyaret

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'te bir apartmanın 4'üncü katından düşerek hayatını kaybeden 17 yaşındaki Duygu Delen'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Kadın cinayetleri bir terör eylemidir ve bu eylemlere karşı hepimiz topyekün mücadale etmek zorundayız." dedi.

22.08.2020Gündem
Son dakika... Emekli Koramiral doğal gaz müjdesini değerlendirdi: Yeni bloklarda yeni keşifler olabilir

Son dakika... Emekli Koramiral doğal gaz müjdesini değerlendirdi: Yeni bloklarda yeni keşifler olabilir

Emekli Koramiral Can Erenoğlu da keşfin yapıldığı bölgenin 1997 yılında Türkiye’nin Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) sınırları içine alındığını belirterek, bu faaliyetlerin yerli araştırma ve sondaj gemileriyle yürütülüyor olmasının altını çizdi.

22.08.2020Gündem
ABDnin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

ABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 11 adet arttı.

22.08.2020Ekonomi
Bakan Albayrak, Fatih Sondaj Gemisi’nde konuştu: ‘Cari açığı değil, cari fazlayı konuşacağız’

Bakan Albayrak, Fatih Sondaj Gemisi’nde konuştu: ‘Cari açığı değil, cari fazlayı konuşacağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi müjdeyi verdiği açıklamanın ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Enerji Bakanı Fatih Dönmez, keşfi gerçekleştiren Fatih sondaj gemisinden videokonferans yöntemiyle canlı bağlantı yaparak konuştu.

22.08.2020Ekonomi
Fatih böyle gitti, bir ayda buldu

Fatih böyle gitti, bir ayda buldu

İstanbul’un fethinin 567’nci yıldönümü olan 29 Mayıs 2020’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haydarpaşa Limanı’ndan uğurladığı Fatih, 20 Temmuz 2020’de başladığı Tuna 1 kuyusundaki sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervine ulaşarak Türkiye’yi sevince boğdu.

22.08.2020Gündem
Türkiye’nin enerjisini katlayan müjde: En büyük doğalgaz keşfi

Türkiye’nin enerjisini katlayan müjde: En büyük doğalgaz keşfi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın günlerdir merakla beklenen müjdeli haberi, Karadeniz’de zengin bir doğalgaz yatağı keşfi oldu. Erdoğan, “Her arayan bulamaz, ama bulanlar arayanlardır. Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda” dedi. Erdoğan müjdeyi Dolmabahçe Ofisi’nden yaptığı konuşmayla duyururken özetle şunları söyledi:

22.08.2020Gündem
Bugüne kadar üretilenin 20 katı

Bugüne kadar üretilenin 20 katı

Türkiye’nin Karadeniz’deki ilk milli derin deniz sondajını gerçekleştiren Fatih sondaj gemisi, Sakarya Gaz Sahası’nda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetti.

22.08.2020Gündem
Karadeniz’deki doğalgaz keşfi Türkiye’nin enerji piyasasındaki rolünü değiştiriyor... Transit değil, merkez ülke

Karadeniz’deki doğalgaz keşfi Türkiye’nin enerji piyasasındaki rolünü değiştiriyor... Transit değil, merkez ülke

Son yıllarda sahip olduğu jeopolitik konum nedeniyle hep enerjide transit ülke ya da enerji koridoru gibi kavramlarla anılan Türkiye, Karadeniz’deki keşifle beraber enerjide merkez olma hedefi için önemli bir adım attı. Uzmanlara göre Türkiye için asıl önemli olan bu rezervin yanında bölgede olduğu tahmin edilen daha büyük miktardaki gazın ekonomiye kazandırılması.

22.08.2020Ekonomi
Son dakika Karadenizde büyük keşif nasıl yapıldı Enerji Bakanı Fatih Dönmez açıkladı

Son dakika! Karadeniz'de büyük keşif nasıl yapıldı? Enerji Bakanı Fatih Dönmez açıkladı

Son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'de keşfedilen 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin ekonomik değerine ilişkin, "Bundan sonraki gaz ve petrol fiyatlarını bilmeden geleceğe dönük tahminde bulunmak zor. Dünyada küresel ölçekte gaz fiyatları petrole endeksli gerçekleşiyor. Geriye dönük 3-5 yıllık perspektifle bakarsak bu miktardaki gazın ekonomik değerinin 65 milyar dolar olacağını söyleyebiliriz." dedi.

21.08.2020Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğal gaz rezervi müjdesi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı! İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğal gaz rezervi müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kamuoyunun merakla beklediği "müjde"yi açıkladı. Erdoğan, "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına başlarken, ‘Rabbim bize bambaşka bir yerde, hem de görülmedik zenginlikte bir kapı açtı.'dedi ve müjdeyi açıkladı. Müjde ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Fatih sondaj gemimiz Tuna1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda.' dedi. İşte açıklamalar…

21.08.2020Gündem
İş dünyası Karadenizdeki doğal gaz keşfini değerlendirdi Türkiye yepyeni bir döneme adım attı

İş dünyası Karadeniz'deki doğal gaz keşfini değerlendirdi! 'Türkiye yepyeni bir döneme adım attı'

Karadeniz'deki doğal gaz keşfini "Türkiye için dönüm noktası" olarak değerlendiren iş dünyası temsilcileri, bu gelişme sayesinde Türkiye'nin ithalatının azalacağı ve ihracatının artacağı görüşünde. İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, "Türkiye, bu keşifle yepyeni bir döneme adım attı. Bu gelişme, cari açıkta büyük etkisi olan enerji maliyetlerinin bertaraf edilmesi bakımından büyük önem taşıyor" dedi

21.08.2020Ekonomi
Doğal gaz ne zaman kullanılacak ve nerede bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika doğal gaz açıklaması

Doğal gaz ne zaman kullanılacak ve nerede bulundu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika doğal gaz açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuoyunun merakla beklediği "müjdeye" ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Dolmabahçe Ofisi’nde ‘Millete Sesleniş’ konuşması gerçekleştiren Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Tuna-1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda. Bu operasyonu tamamen milli imkanlarla gerçekleştirdik." dedi. Cumhurbaşkanı, doğal gazın kullanıma sunulacağı tarihi de duyurdu. İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamadan öne çıkan başlıklar.

21.08.2020Gündem
Metreküp nedir Metreküp ne demek

Metreküp nedir? Metreküp ne demek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz, 20 Temmuz 2020 tarihinde başladığı Tuna-1 kuyusundaki sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda.' dedi. Bu gelişmenin ardından vatandaşlar metreküpün ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki, metreküp ne demek? Metreküp nedir?

21.08.2020Gündem
Son dakika haberi... Fatih, Mersinden yola çıkıp, Çanakkale Boğazını geçerek Karadenize açılmıştı

Son dakika haberi... Fatih, Mersin'den yola çıkıp, Çanakkale Boğazı'nı geçerek Karadeniz'e açılmıştı

TÜRKİYE Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) Doğu Akdeniz'de sondaj faaliyetlerini sürdürdüğü 229 metre uzunluğunda, 51 bin 283 grostonluk, 12 bin fit deniz ve maksimum 40 bin fit sondaj derinliği özelliklerine sondaj gemisi Fatih, geçtiğimiz 8 Nisan günü, Karadeniz'deki sondaj faaliyetlerine katılmak üzere Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

21.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın tarihi açıklamasını böyle izlediler...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihi açıklamasını böyle izlediler...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 15.00'te duyurduğu müjdeye vatandaşların ilgisi büyük oldu. Vatandaşlar, açıklama öncesi televizyon karşısına geçerek müjdeli haberi bekledi. Fatih sondaj gemisi tarafından doğal gaz rezervi bulunduğu müjdesini vatandaşlar alkışlarla karşıladı.

21.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Hürriyet yazarları yorumladı: Tarihi an... Bu daha başlangıç

Son dakika haberler... Hürriyet yazarları yorumladı: 'Tarihi an... Bu daha başlangıç'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen müjdeyi açıkladı ve 'Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın açıkladığı bu müjdeyi Hürriyet yazarları değerlendirdi.

21.08.2020Gündem
Son dakika | Spor dünyasından Karadenizde keşfedilen doğalgaz rezervi paylaşımları

Son dakika | Spor dünyasından Karadeniz'de keşfedilen doğalgaz rezervi paylaşımları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" diyerek müjdeyi verdi. Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Tuna-1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda" ifadelerini kullandı.

21.08.2020Futbol
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğanın müjde açıklamasının ardından siyasilerden ilk yorum

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'müjde' açıklamasının ardından siyasilerden ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, günlerdir merakla beklenen 'müjde'yi açıkladı. Tarihi açıklamanın ardından bakanlar ve siyasilerden de ilk değerlendirmeler geldi.

21.08.2020Gündem
Bakan Dönmez, keşfedilen doğal gaz rezervi hakkında bilgiler verdi

Bakan Dönmez, keşfedilen doğal gaz rezervi hakkında bilgiler verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih Sondaj Gemisi'nin Karadeniz açıklarından keşfettiği doğal gaz rezervi hakkında bilgiler verdi.

21.08.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı Uzmanlardan ilk değerlendirme...

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı! Uzmanlardan ilk değerlendirme...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuoyunun günlerdir beklediği müjdeyi açıkladı. Erdoğan ”Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz Tuna-1 kuyusunda 320 milyar metreküp doğal gaz keşfetti” diyerek bu önemli gelişmeyi tüm Türkiye’ye duyurdu.

21.08.2020Gündem
Tuna 1 kuyusu nerede Doğal gaz açıklaması ardından Tuna 1 lokasyonu merak konusu oldu

Tuna 1 kuyusu nerede? Doğal gaz açıklaması ardından Tuna 1 lokasyonu merak konusu oldu

Doğal gaz açıklaması ardından Tuna 1 kuyusunun lokasyonu merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada ''Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz 2020'de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metroküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda. ' açıklamasında bulundu. Peki, Tuna 1 kuyusu nerede?

21.08.2020Gündem
Sakarya gaz sahası nerede Tuna-1 doğal gaz bölgesi Sakarya gaz sahası ismini aldı

Sakarya gaz sahası nerede? Tuna-1 doğal gaz bölgesi Sakarya gaz sahası ismini aldı

Sakarya gaz sahası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamanın ardından araştırılmaya başlandı. Peki, Sakarya gaz sahası nerede yer alıyor? İşte, Sakarya gaz sahası hakkında detaylı bilgiler

21.08.2020Gündem
Son dakika... Canlı yayında o konuşmayı anlattı: Elini çabuk tut Fatih

Son dakika... Canlı yayında o konuşmayı anlattı: Elini çabuk tut Fatih

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğal gaz müjdesi üzerine açıklamalarda bulundu.

21.08.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Tarihi Müjde’yi açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Tarihi Müjde’yi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde ‘Millete Sesleniş’ konuşması gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi." müjdesini verdi. Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Tuna-1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda." ifadelerini kullandı.

21.08.2020Haber
Son dakika... Türkiyenin araştırma gemileri Nerelerde çalışma yapıyorlar

Son dakika... Türkiye'nin araştırma gemileri! Nerelerde çalışma yapıyorlar?

Türkiye son yıllarda sondaj çalışmalarını yoğunlaştırdı. Hem Akdeniz'de hem de Karadeniz'de 5 farklı tam donanımlı araştırma gemilerini görevlendirdi. İlk milli sondaj gemisi Fatih ile yolculuğa başlayan Türkiye ardından Yavuz, Kanununi'nin yanı sıra Barbaros Hayreddin Paşa ve Oruç Reis'le çalışmalarını sürdürüyor.

21.08.2020Ekonomi
İşte Fatihin hikayesi... Bakan Albayrak 2 yıl önce Yeni bir milada tanık oluyoruz demişti

İşte Fatih'in hikayesi... Bakan Albayrak 2 yıl önce 'Yeni bir milada tanık oluyoruz' demişti

29 Mayıs 2018'de yola çıkan Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi Fatih, bugün büyük bir başarıyla tekrar gündemde. Yola çıkışı sırasında törende konuşan Bakan Albayrak, "Türkiye'nin enerji tarihinde yeni bir milada tanık oluyoruz" demişti. Bakan Albayrak, bugün ise "Ülkemizin makus talihini tarihe gömdüğümüz büyük bir zafere imza attık. Artık ne doğu ne batı yeni eksen Türkiye" açıklamasında bulundu.

21.08.2020Ekonomi
Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘tarihi müjde’yi açıkladı: Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfi

Son dakika haberler… Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘tarihi müjde’yi açıkladı: Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde ‘Millete Sesleniş’ konuşması gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi." müjdesini verdi. Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Tuna-1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda." ifadelerini kullandı. "Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır." diyen Erdoğan, "İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz'den de bekliyoruz." şeklinde konuştu.

21.08.2020Gündem
Sondaj ne demek, nedir İşte Türkiyenin ilk yerli sondaj gemisi Fatih’in özellikleri

Sondaj ne demek, nedir? İşte Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi Fatih’in özellikleri

Gündemdeki haberler ardından sondaj terimi ve Türkiye’nin sondaj gemileri bir kez daha merak konusu oldu. Oruç Reis ve Yavuz'un ardından sondaj gemisi Kanuni de Akdeniz'e açılmak için gün sayıyor. Peki, sondaj ne demek? Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi Fatih’in özellikleri neler?

21.08.2020Gündem
Kıyıköy açıklarında doğal gaz bulunduğu söylentisi heyecan yarattı

Kıyıköy açıklarında doğal gaz bulunduğu söylentisi heyecan yarattı

Kırklareli'nin Vize ilçesinin Karadeniz kıyısı bulunan beldesi Kıyıköy açıklarında sondaj çalışmasıyla 'doğal gaz rezervi' bulunduğu iddiası heyecan yarattı.

21.08.2020Gündem
Son dakika... Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Ekonomiye moral etkisi hemen görülecektir

Son dakika... Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Ekonomiye moral etkisi hemen görülecektir

Tüm Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün verdiği müjdeyi büyük bir heyecanla dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyle ilgili detayları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi" dedi. Müjdenin ekonomiye olan etkisini değerlendiren uzmanlar "Moral etkisi hemen görülecektir" açıklamasında bulundu.

21.08.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklaması Zonguldakta heyecanla bekleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması Zonguldak'ta heyecanla bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 15.00'te açıklayacağı müjde, Fatih Sondaj Gemisi’nin sondaj faaliyetini sürdürdüğü noktaya en yakın il olan Zonguldak'ta heyecanla bekleniyor.

21.08.2020Gündem
İnşaat alanında 1600 yıllık sur duvarı bulundu

İnşaat alanında 1600 yıllık sur duvarı bulundu

Aydın'ın Efeler ilçesinde inşaat alanında Müze Müdürlüğü'nce yapılan sondaj çalışması sırasında 6.5 metre uzunluğunda, 2 metre 20 santim yüksekliğinde 1600 yıllık olduğu değerlendirilen sur duvarı bulundu.

21.08.2020Seyahat
Aydında inşaat alanında 1600 yıllık sur duvarı bulundu

Aydın'da inşaat alanında 1600 yıllık sur duvarı bulundu

Aydın'ın Efeler ilçesinde inşaat alanında Müze Müdürlüğü'nce yapılan sondaj çalışması sırasında 6.5 metre uzunluğunda, 2 metre 20 santim yüksekliğinde 1600 yıllık olduğu değerlendirilen sur duvarı bulundu.

20.08.2020Gündem
Hidrokarbon nedir nerelerde kullanılır İşte, Hidrokarbon olarak bilinen o elementler

Hidrokarbon nedir nerelerde kullanılır? İşte, Hidrokarbon olarak bilinen o elementler!

Hidrokarbon, pek çok kişinin yabancı olmadığı petrol ve türevlerini de içerisine alan elementleri ifade etmektedir. Doğada sondaj çalışmaları ile elde edilebilen hidrokarbon türevleri, genellikle sıvı yakıtları nitelemek için kullanılmaktadır. LPG, benzin, motorin türevlerini piyasaya çıkartan hidrokarbon, petrol ürünü üretimi için kullanılıyor. İşte, son günlerde gündemde yer alan hidrokarbon nedir sorusunun cevabı ve konu hakkında merak edilen detaylar

20.08.2020Gündem
Düden Şelalesinde kötü koku şikayeti

Düden Şelalesi'nde 'kötü koku' şikayeti

Antalya'nın dünyaca ünlü Düden Şelalesi'nin su seviyesini yükseltmek amacıyla büyükşehir belediyesinin sondajla yer altından çıkardığı sudaki kötü koku, civardaki ev ve iş yeri sahipleri ile şelale içerisinde faaliyet gösteren esnaf ve ziyaretçileri rahatsız etti. Şikayet üzerine sondajdan akan su, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kesilirken, Kepez Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri de incelenmek üzere kaynak suyundan numune aldı.

20.08.2020Seyahat
Düden Şelalesinde kötü koku vatandaşları isyan ettirdi

Düden Şelalesi'nde 'kötü koku' vatandaşları isyan ettirdi!

Antalya'nın dünyaca ünlü Düden Şelalesi'nin su seviyesini yükseltmek amacıyla büyükşehir belediyesinin sondajla yer altından çıkardığı sudaki kötü koku, civardaki ev ve iş yeri sahipleri ile şelale içerisinde faaliyet gösteren esnaf ve ziyaretçileri rahatsız etti. Şikayet üzerine sondajdan akan su, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kesilirken, Kepez Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri de incelenmek üzere kaynak suyundan numune aldı.

20.08.2020Gündem
Zifte bulanan yavru köpeği kurtarıp, bakımını yaptılar

Zifte bulanan yavru köpeği kurtarıp, bakımını yaptılar

KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde zifte bulanan yavru sokak köpeği kurtarılarak, bakımı yapıldı. ‘Şanslı’ adı verilen köpek, sahiplendirilmeyi bekliyor.

19.08.2020Gündem
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim, Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim, Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu anlatımı

İnsanlar, günlük düzenlerinin devamını sağlayabilmek için pek çok şeye gereksinim duymaktadırlar. Bu gereksinimler barınma, sağlık, giyinme ve beslenme olarak sıralanabilir. Örneği verilen bu ihtiyaçlar sonucunda ortaya ekonomik faaliyetler çıkmıştır. Ekonomik faaliyetlerde çalışılarak bu ihtiyaçlar karşılanır. Bu faaliyetler ise iki farklı sonuca sahiptir. Bir tanesi hizmet üretimi iken diğeri somut bir ürünün olduğu üretimdir. İşte, üretim, dağıtım ve tüketim ağı hakkında tüm detaylar.

18.08.20205. SINIF
‘Kanuni’ de sondaja hazırlanıyor

‘Kanuni’ de sondaja hazırlanıyor

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı İncekum mevkisindeki NATO Limanı’nda bakım, güncelleme ve geliştirme süreci başlayan ‘Kanuni’de sondaj gemisi olarak sulara açılmaya hazırlanıyor.

18.08.2020Gündem
Navtex ilan etmek ne demek İşte Navtex ilanı hakkında merak edilenler

Navtex ilan etmek ne demek? İşte Navtex ilanı hakkında merak edilenler!

Türkiye, Yavuz sondaj gemisinin çalışmalarını yürüteceği alana yönelik 18 Ağustos-15 Eylül tarihleri için yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan etti. Yavuz sondaj gemisinin, Kıbrıs açıklarında hidrokarbon arama çalışmalarına devam edeceği bildirildi. Bu gelişmenin ardından navtex ilan etmek hakkında vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Peki, navtex ne demek, ne anlama gelir?

17.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Yunan fırkateynini kovalamıştı TCG Kemalreis’e yeni görev

Son dakika haberi: Yunan fırkateynini kovalamıştı! TCG Kemalreis’e yeni görev

Fransa ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasındaki ‘Savunma Alanı İşbirliği Anlaşması’na Türkiye’den sert tepki geldi. Oruç Reis’e taciz girişiminde bulunan Yunan fırkateyni Limnos’u kovalayan TCG Kemalreis fırkateyni de bu kez Kıbrıs’ın doğusunda Barbaros Hayrettin Paşa araştırma gemisine refakat etmeye başladı.

17.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Yavuz Sondaj Gemisi için yeni NAVTEX yayınlandı

Son dakika haberi: Yavuz Sondaj Gemisi için yeni NAVTEX yayınlandı

Son dakika haberi... Türkiye, uzun süredir Doğu Akdeniz’de faaliyetlerde bulunan Yavuz sondaj gemisi için yeni NAVTEX yayınladı. Söz konusu NAVTEX, Yavuz’un şu an görev yaptığı sahadaki faaliyet süresini 15 Eylül’e kadar uzatıyor.

15.08.2020Gündem
ABDnin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 4 adet azaldı.

15.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dakika 1

Hemen başladılar.

22.08.2020

Tarihi müjdenin kritik sorusu

Türkiye nihayet yıllardır elini kolunu bağlayan “enerji prangası”nı kırıyor.

22.08.2020

Yapman gereken üç şey: Sevinmek, sevinmek, sevinmek

“Karadeniz’de doğalgaz bulduk” müjdesi karşısında...

22.08.2020

AB içindeki Türkiye çatlağı derinleşiyor

Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin bütün seyri, dünyanın bu bölgesinin Türkiye’nin Avrupa Birliği ve daha geniş anlamda Batı dünyası ile ilişkilerinde giderek en önemli meselelerden biri haline geldiğini gösteriyor.

22.08.2020

Doğu Akdeniz’deki krizin anatomisi

Doğu Akdeniz’de içinden geçilen çalkantılı günlerin tarihi yazılırken -üç kritik dönüm noktası- olarak şu hadiselere muhakkak dikkat çekilecektir:

20.08.2020

Seçim sisteminde sürpriz olabilir

Cumhurbaşkanlığı seçimine 3 yıl var ama hararetli bir tartışma yürüyor.

20.08.2020

Doğu Akdeniz’de NAVTEX hamleleri

GAZETELERDE, TV haberlerinde Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hamleleriyle ilgili yeni ‘NAVTEX’ bildirimleriyle karşılaşmak artık rutin bir hale gelmeye başladı. Türkiye’nin bu hamlelerini, sıkça Yunanistan’ın yaptığı NAVTEX duyuruları izliyor.

18.08.2020