EKSTRA
MENÜ

Sondaj

Sondaj ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sondaj haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.947 Sondaj haberi bulunmuştur.

Sondaj Haberleri

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiyenin KKTCye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmadı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'nin KKTC'ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmadı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ülkemizin KKTC'ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmamıştır" ifadelerini kullandı. Oktay, "Biz Kıbrıs Türkü'nün ürettiği, ilerlediği ve refah seviyesinin arttığı bir ada arzusundayız." diye konuştu.

9.09.2020Gündem
Maydos Antik Kentinde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Maydos Antik Kenti'nde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Maydos Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında, Erken Demir Çağı'ndan kalma koç figürü bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Göksel Sazcı, 10 santimetre uzunluğundaki koç figürünü bu yılki kazılarda bulduklarını belirterek, "Bu koç figürü, bölgede ender bulunan hayvan figürlerinden bir tanesi. Kazı çalışmalarımızda ilk defa böyle bir obje karşımıza çıkıyor" dedi.

7.09.2020Seyahat
Türkiye’ye ‘havuç ve sopa’ hadsizliği AB şimdiden rengini verdi

Türkiye’ye ‘havuç ve sopa’ hadsizliği! AB şimdiden rengini verdi

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, 24-25 Eylül zirvesinde Türkiye’ye ‘havuç-sopa’ yöntemine başvuracaklarını söyleyerek bir kez daha yaptırım diliyle konuştu. Oysa her fırsatta ‘diyalog’ diyen Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de AB’den beklentisi tarafsız ve objektif bir tutum belirlemesi.

6.09.2020Dünya
ABDnin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta bir adet arttı.

5.09.2020Ekonomi
Tatar’dan krize çözüm önerisi: Rumlarla denizleri paylaşalım, olsun bitsin

Tatar’dan krize çözüm önerisi: Rumlarla denizleri paylaşalım, olsun bitsin

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Kıbrıs çevresindeki deniz alanları ve hidrokarbon krizinin, KKTC ile Kıbrıs Rum yönetimi arasında karasularının paylaşımı ile çözülebileceğini söyledi.

5.09.2020Gündem
Çöl sıcakları zeytini vurdu

Çöl sıcakları zeytini vurdu

Manisa’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava nedeniyle ağaçlarda bulunan zeytinlerde buruşmalar meydana geldi. Çöl sıcaklarının vurduğu zeytinde üreticiler rekolte kaybından endişe ettiklerini belirtti.

4.09.2020Gündem
Çelikten Macrona sert tepki O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz

Çelik'ten Macron'a sert tepki! 'O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ülkesinin Doğu Akdeniz'de Türkiye’ye karşı sert bir tavır takınarak "kırmızı çizgi politikası” uyguladığı sözlerine sert tepki gösterdi. Çelik, "Macron, kendi sahamızda, Mavi Vatan'ımızda kırmızı çizgi ilan ediyorsa, biz o kırmızı çizgiyi Macron'a aynen iade ederiz" ifadelerini kullandı

1.09.2020Gündem
Yunanistandan tehlikeli adım: Kapalı Maraş’ın açılmasını engellenmek için devreye girecek

Yunanistan'dan tehlikeli adım: Kapalı Maraş’ın açılmasını engellenmek için devreye girecek

Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC), 'Hayalet Şehir' olarak bilinen Kapalı Maraş'ı açma yönündeki çalışmalarını engellemek amacıyla ABD ve Rusya nezdinde girişimde bulunma kararı aldı.

1.09.2020Dünya
Türkiye, doğal gaz ticaret merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor

Türkiye, doğal gaz ticaret merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor

320 milyar metreküp doğal gaz keşfi ve bu gazın 2023 itibarıyla üretime geçmesi hedefi, Türkiye'yi gelecek 5 yıl içinde kontratı sona erecek olan 30 bcm'lik uzun dönemli doğal gaz ithalatı müzakerelerinde güçlü konuma getiriyor.

1.09.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Yunanistana 12 mil tepkisi Bu savaş nedeni

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a 12 mil tepkisi! 'Bu savaş nedeni'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan'a 12 mil mesajı vererek, "Yunanistan kendi hakları olan yerde istediği gibi çalışır. Bizim bir alakamız yok. Ancak Ege'de sınırlarını 12 Mil'e çıkartamazlar. Bu bir savaş nedenidir" dedi.

29.08.2020Gündem
ABDnin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 3 adet azaldı.

29.08.2020Ekonomi
ABden Türkiyeye yaptırım tehdidi

AB'den Türkiye'ye yaptırım tehdidi

Almanya’nın başkenti Berlin’de iki gündür süren AB Dışişleri Bakanları gayri resmi toplantısından Doğu Akdeniz’de doğalgaz araştırması nedeniyle Türkiye’ye yeni yaptırım tehdidi çıktı.

29.08.2020Dünya
2 aya kadar yeni müjde gelebilir

"2 aya kadar yeni müjde gelebilir"

Karadeniz’de keşif yapılan doğalgaz bölgesinden yeni keşifler yakalanabileceğini ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Fatih Dönmez, “Buradaki doğalgazı ana iletim şebekesine Ereğli ya da Akçakoca’dan bağlayacağız. Karadeniz’de 2 aya kadar yeni bir müjde gelebilir” diye konuştu.

28.08.2020Ekonomi
Almanyadan Yunanistanın yaptırım talebine ret

Almanya'dan Yunanistan'ın yaptırım talebine ret

Diplomatik kaynaklara göre Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, AB’nin Belarus’a yeni yaptırımlarını Türkiye’ye yaptırım şartına bağlamak istiyor. Aksi halde Belarus’a yeni AB yaptırımlarını bloke etmekle tehdit ediyor.

27.08.2020Avrupa
Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezden CNN TÜRKte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki doğalgaz keşfi ile ilgili merak edilenleri ve Doğu Akdeniz'deki enerji arama çalışmalarını, Ahmet Hakan'ın moderatörlüğündeki Tarafsız Bölge programında anlattı. Bakan Dönmez, "Biz 14 ay önce sismik çalışmalara başlamıştık. 2 bin km'de keşfettiğimiz alan 250 kilometrekare. Komşu bir alan daha var. Rezerv konusunda revizyon yukarı yönlü olacak. 320 milyardan fazla rezerv var." ifadelerini kullandı. Ayrıca Bakan Dönmez, 2 aya yeni müjdenin gelebileceğini söyledi.

26.08.2020Gündem
Son dakika... Kuyumcular Odasından altın tahmini

Son dakika... Kuyumcular Odası'ndan altın tahmini

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, gramı geçen haftalara göre ortalama 25 lira düşen altınla ilgili, fiyatların düşüşünün devam edeceğini söyledi. Başman, altının yatırımcısına zarar ettirmediğini söyleyerek, “Altının ons bazında bin 900 doların altına düşmesini bekliyoruz. Bazı hareketler fiyatın çok hızlı bir şekilde yukarı tırmanmasına yol açabilir. Bunun içinde küçük yatırımcılarımızın konuyu çok yakın takip etmelerini tavsiye ediyorum” uyarısında bulundu.

26.08.2020Ekonomi
Bakanlık paylaştı Malazgirtte 442 metrelik Sultan Alparslan silüeti

Bakanlık paylaştı! Malazgirt'te 442 metrelik Sultan Alparslan silüeti

Tarım ve Orman Bakanlığı, Muş'ta Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nın bitişiğindeki 121 dönüm tarla üzerine traktörle sürülerek oluşturulan Sultan Alparslan'ın 442×275 metre boyutundaki siluetinin görüntüsünü paylaştı.

26.08.2020Gündem
Bankacılık dışı finans sektörü KOBİ’lere desteğini sürdürüyor

Bankacılık dışı finans sektörü KOBİ’lere desteğini sürdürüyor

Finansal Kurumlar Birliği (FKB), Faktoring, Finansal Kiralama ve Finansman Şirketlerinin 2020 yılı 6 aylık konsolide verilerini açıkladı. FKB’nin temsil ettiği üç sektörün 2020 yılı 6 aylık konsolide verilerine göre aktif toplamı 125 milyar TL, öz kaynak büyüklüğü 25 milyar TL, müşteri sayısı 3 milyon olarak gerçekleşti.

26.08.2020Ekonomi
Doğu  Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de sinir harbi tam gaz... Silahların gölgesinde pazarlık

Doğu Akdeniz’de krizin doruk yaptığı bir dönemde Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, dün arabuluculuk için Atina ve Ankara’ya geldi. İki tarafın da bölgede askeri eğitimleri sürerken Maas, “Tek bir kıvılcım felakete yol açabilir” uyarısında bulundu.

26.08.2020Dünya
949 yıl sonra Ahlat’ta

949 yıl sonra Ahlat’ta

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümünde Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen etkinliklere katıldı. Erdoğan’a TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik etti.

26.08.2020Gündem
Karadenizdeki doğal gaz ne zaman kullanılmaya başlanacak Bakan Albayraktan son dakika açıklama

Karadeniz'deki doğal gaz ne zaman kullanılmaya başlanacak? Bakan Albayrak'tan son dakika açıklama

Karadeniz'deki doğal gaz keşfi ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu. Fatih Sondaj Gemisi'nin 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Albayrak, "2023'ten önce müjdelerle gelmiş bile olabiliriz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, "Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır." demişti. İşte, ayrıntılar.

25.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Albayraktan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Son dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, NTV canlı yayınında Karadeniz'de bulunan doğal gaz keşfi ve ekonomi gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin faturalara ne zaman yansıyacağını açıkladı. Albayrak, "Kesinlikle ve kesinlikle yansıyacak. Sadece vatandaşımızın doğalgaz faturasına yansımayacak. Aynı zamanda sanayicimize, kullandıkları elektrik faturasına kadar yansıyacak. Bu işle uğraşan arkadaşlarımıza inancım tam, 2023'e kadar ulaştıracaklardır. 2023'ten önce müjdelerle gelmiş bile olabiliriz" dedi.

25.08.2020Gündem
Türkiye İş Bankası 96 yaşında

Türkiye İş Bankası 96 yaşında

İş Bankası Genel Müdür Adnan Bali "Pandeminin ardından üretimde yerelleşme eğilimi güçlenecek ve ticarette coğrafi yakınlığın önemi artacak. Bu iki unsur, Türkiye'nin coğrafi konumunun kıymetini daha da arttıracak" dedi.

25.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Fatih gemimiz de yeni bir çağın başlangıcı olacak

Son dakika... Bakan Albayrak: Fatih gemimiz de yeni bir çağın başlangıcı olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Milli, Bağımsız, Temiz enerji için Karadeniz'deki Fatih'imiz alnımızın AK'ı oldu. Fatih Sultan Mehmet nasıl ki bir çağı kapatıp yeni bir çağ açtıysa Fatih gemimiz de yeni bir çağın başlangıcı olacak" dedi.

25.08.2020Ekonomi
Karadenizdeki keşif hidrokarbon aramalarını hızlandıracak

Karadeniz'deki keşif hidrokarbon aramalarını hızlandıracak

Dubai merkezli petrol yatırım danışmanlık firması Hormuz Straits Partnership Direktörü Serkan Şahin, Karadeniz'de bulunan 320 milyar metreküp doğal gaz rezervinin Türkiye için bir başlangıç olduğunu belirterek, "TPAO'nun, 2 bin metre sondajı 1 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirmesi piyasada şaşkınlık uyandırdı, dünyada bunu yapabilecek kapasiteye sahip çok az ülke var. Bu başarı, devamında Türkiye'nin hidrokarbon aramalarına hız katacak." dedi.

25.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez: Açıklanan keşfi yukarı yönlü revize edeceğiz

Son dakika... Bakan Dönmez: Açıklanan keşfi yukarı yönlü revize edeceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yapılan sondajlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Dönmez, Türkiye Petrolleri'nin dünyada ilk 10 şirket arasında yer aldığını söyledi. Karadeniz'de doğal gaz bulunan alana benzer özellikteki alanlarda sondajlar yapılacağını belirten Dönmez, açıklanan 320 milyar metreküplük keşfi yukarı yönlü revize edeceklerini söyledi.

25.08.2020Ekonomi
Bahçeli: Gazın doğalını  beğenmeyenler  utanmaz yüzler

Bahçeli: Gazın doğalını beğenmeyenler utanmaz yüzler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karadeniz’de bulunan doğalgaz yatağının ülkenin stratejik gücüne güç katacağını belirterek, “Gazın doğalını beğenmeyenler, Türkiye düşmanlarının suni ve süfli gazıyla iftira ve isnat yarışına giren ayıplı ve utanmaz yüzlerdir” dedi.

25.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Hürriyet’e konuştu: Yeni müjdeler gelebilir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Hürriyet’e konuştu: Yeni müjdeler gelebilir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Karadeniz’deki tarihi doğalgaz keşfinin Türkiye’yi enerjide yeni aktör haline getireceğini belirtirken, “Yeni müjdeler gelebilir, yeni rezervler, yeni sahalar ortaya çıkabilir. Keşif, Türkiye ekonomisine muazzam bir katkı sağlayacak” dedi. Kalın, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde, son günlerde tartışılan kritik başlıklarda Hürriyet’e şu açıklamalarda bulundu:

25.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye enerji üreten bir ülke olacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye enerji üreten bir ülke olacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin Karadeniz'de doğal gaz keşiflerinin henüz başlangıcında olduğunu belirterek, bölgedeki keşif ve sondaj çalışmalarını aynı anda sürdüreceklerini söyledi.

24.08.2020Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz'de bulunan doğalgaz keşfi ile ilgili olarak, "Tek kuyu değil 2-3-4 devam edecek. Bu kuyuların fazla oluşu umutlarımızı çok daha arttırıyor. Gazın çıkarılması 2023'ü bulacaktır. Akdeniz'de de güzel haberler alacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı

24.08.2020Gündem
Tuna-1 doğal gaz kuyusu manzaralı sahibinden satılık daire

"Tuna-1 doğal gaz kuyusu manzaralı" sahibinden satılık daire

Zonguldak'ta bir ev sahibi, Kdz. Ereğli açıklarında Fatih Sondaj gemisinin 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi bulunmasının ardından deniz manzaralı evini satışa çıkardı. "Tuna-1 manzaralı satılık 4+1" yazan ilan kısa sürede büyük ilgi gördü. Bazı çevreler ise ilan sahibinin hamlesinin zekice olduğuna dikkat çekti.30 Haziran günü Zonguldak'tan geçerek Kdz. Ereğli açıklarındaki Tuna-1 bölgesinde geçen 15 Temmuz günü sondaja başlayan Fatih Sondaj gemisi 320 milyar metreküp doğal gaz rezervine ulaştı. Müjdeyi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. Müjdenin açıklanmasının yankıları devam ederken Zonguldak'ta bir ev sahibi ise ilginç bir yola başvurdu. Bir internet sitesine "Tuna-1 doğalgaz kuyusu manzaralı yabancıya satışa engel yok 4+1" şeklinde 745 bin liraya ilan veren ev sahibi C.Ö., ilanın yayınlanmasının ardından kısa süreli şaşkınlık yaşadı.

24.08.2020Haber
Bahçeliden flaş sözler: İbretlik şekilde gözler önüne sermiştir

Bahçeli'den flaş sözler: İbretlik şekilde gözler önüne sermiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı son dakika açıklamasında 'Karadeniz’de belirlenip üretime ve ticarileşme aşamasına geçecek doğal gaz kuyusu kötü niyetlilerin ipliğini bir kez daha pazara çıkarmış, vicdan ve ahlaklarının bütünüyle iflas ettiğini ibretlik şekilde gözler önüne sermiştir' ifadelerini kullandı.

24.08.2020Gündem
10 soruda doğal gaz keşfi

10 soruda doğal gaz keşfi

Akdeniz ve Karadeniz’de enerji kaynağı arama ve tarama çalışmalarını sürdüren Türkiye, Karadeniz’de 320 milyar metreküplük gaz rezervi tespit etti. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek? Bu gaz Türkiye’nin ne kadarlık ihtiyacını karşılayacak? Türkiye, gazı nasıl çıkarmayı planlıyor? İşte bu soruların cevapları...

24.08.2020Ekonomi
Karadenizdeki keşif, doğal gazda dengeleri Türkiye lehine çevirecek

Karadeniz'deki keşif, doğal gazda dengeleri Türkiye lehine çevirecek

Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'de keşfettiği 320 milyar metreküp doğal gazın Türkiye'nin uluslararası ticaretteki pozisyonunu güçlendireceği öngörülüyor.

23.08.2020Ekonomi
Lübnanlı enerji uzman: Doğal gazın keşfiyle Türkiye dış politikada daha serbest olacak

Lübnanlı enerji uzman: Doğal gazın keşfiyle Türkiye dış politikada daha serbest olacak

Lübnanlı enerji uzmanı Rabi Yaği, Türkiye'nin Karadeniz'de doğal gaz keşfinin dış politikada daha serbest hareket etmesini sağlayacağını savundu.

23.08.2020Ekonomi
Türkiye 3 sondaj, 2 sismik araştırma gemisiyle Karadeniz ve Akdeniz’de faaliyetlerini sürdürüyor... 5 gemimiz fersah fersah arıyor

Türkiye 3 sondaj, 2 sismik araştırma gemisiyle Karadeniz ve Akdeniz’de faaliyetlerini sürdürüyor... 5 gemimiz fersah fersah arıyor

Türkiye, enerji piyasasındaki gücünü arttırmak ve enerji bağımsızlığı yolunda hızla ilerlemek için 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle Doğu Akdeniz başta olmak üzere denizlerde Türk bayrağını dalgalandırmaya devam ediyor. Fatih sondaj gemisi şu anda Karadeniz’de çalışırken, Yavuz sondaj gemisi Akdeniz’de çalışmalarını sürdürüyor. Bakımı devam eden Kanuni sondaj gemisinin ise yıl sonunda Akdeniz’de görev başına gelmesi bekleniyor. Sismik araştırma gemileri Barbaros Hayreddin Paşa ve Oruç Reis de Akdeniz’de araştırmalarına devam ediyor.

23.08.2020Ekonomi
Doğalgaz keşfini böyle yorumladılar: Türkiye’yi dış politikada rahatlatır

Doğalgaz keşfini böyle yorumladılar: Türkiye’yi dış politikada rahatlatır

Türkiye’nin Karadeniz’de şimdiye kadarki en büyük doğalgaz keşfini yaptığını açıklaması uluslararası ses getirdi. Uzmanlar, Türkiye’nin enerji kaynağı bulmasının dış politikada elini rahatlatacağı yorumunda bulundular.

23.08.2020Dünya
Tarihi doğalgaz müjdesinin mimarı Berat Albayrak ilk işareti 2017’de verdi... Adım adım doğalgaz keşfine

Tarihi doğalgaz müjdesinin mimarı Berat Albayrak ilk işareti 2017’de verdi... Adım adım doğalgaz keşfine

Enerjide dışa bağımlılık noktasında Türkiye’nin elini rahatlatacak açıklama Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Erdoğan, Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfedildiğini duyurdu. Türkiye’nin doğalgaz ve petrol arama konusunda bu noktaya gelmesinde büyük pay sahibi olan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, dün açıklanan müjdenin ilk işaretlerini 2017’de yaptığı bir açıklama ile vermişti.

23.08.2020Ekonomi
Arap dünyasından çarpıcı değerlendirmeler: Türkiyenin artık kimseye ihtiyacı yok

Arap dünyasından çarpıcı değerlendirmeler: 'Türkiye'nin artık kimseye ihtiyacı yok'

Ürdünlü Enerji Uzmanı Mübarek et-Tahravi, Türkiye’nin Karadeniz’de gerçekleştirdiği doğal gaz keşfinden sonra artık kimseye ihtiyacı olmadığını söyledi. Öte yandan Arap dünyasının önde gelen isimleri, Karadeniz’de gerçekleştirilen doğal gaz keşfi sebebiyle Türkiye'yi tebrik etti.

22.08.2020Dünya
Son dakika... Emekli Amiral Kutluk, Hürriyetcom.tr’ye değerlendirdi: Türkiye aslanlar masasında…

Son dakika... Emekli Amiral Kutluk, Hürriyetcom.tr’ye değerlendirdi: Türkiye aslanlar masasında…

Türkiye’nin Karadeniz’de keşfettiği doğalgaz rezervini Hürriyetcom.tr’ye değerlendiren emekli Tümamiral Dr. Ali Deniz Kutluk, Türk araştırma ve sondaj gemilerinin teknolojik kapasitesine dikkat çekti.

22.08.2020Gündem
Doğal gazın cari dengedeki faturası yaklaşık 70 milyar dolar azalacak

Doğal gazın cari dengedeki faturası yaklaşık 70 milyar dolar azalacak

Türkiye, keşfettiği 320 milyar metreküplük, tarihinin en yüksek doğal gaz rezervi ile yaklaşık 7 yıllık doğal gaz ihtiyacını karşılarken, enerji faturasını da 70 milyar dolara yakın azaltmış olacak.

22.08.2020Ekonomi
IICEC Araştırma Direktörü: Karadenizde keşfedilen rezerv sektörün büyümesine katkı sağlayacak

IICEC Araştırma Direktörü: Karadeniz'de keşfedilen rezerv sektörün büyümesine katkı sağlayacak

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) Araştırma Direktörü Bora Şekip Güray, Karadeniz'de keşfedilen doğal gaz rezervinin enerji sektörünün güvenli, rekabetçi ve sürdürülebilir büyümesine önemli katkı sağlayacağını bildirdi.

22.08.2020Ekonomi
Wood Mackenzieden Karadenizdeki doğal gaz rezervi keşfine ilişkin açıklama

Wood Mackenzie'den Karadeniz'deki doğal gaz rezervi keşfine ilişkin açıklama

Merkezi İskoçya'da bulunan araştırma ve danışmanlık şirketi Wood Mackenzie tarafından, Karadeniz'de Sakarya Gaz Sahasında keşfedilen doğal gaz rezervinin geliştirilmesi durumunda Türkiye için "dönüştürücü" olacağı belirtildi.

22.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Akdeniz fırtınası 'ne mesaj' veriyor

Türkiye ve KKTC tarafından yürütülen ve 10 Eylül’e kadar KKTC’de icra edilecek olan ‘Akdeniz Fırtınası Tatbikatı’ başladı. Tatbikat ile karşılıklı eğitim, işbirliği ve birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesi amaçlansa da Doğu Akdeniz’de suların böylesine ısındığı bir dönemde olmasının bir başka mesajı var mı? Türkiye ve KKTC el ele Doğu Akdeniz’de kendilerine karşı kurulan ittifaka gözdağı mı veriyor? Eski Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı ile öğretim üyesi Dr. Eray Güçlüer’e sordum.

6.09.2020

Doğu Akdeniz’de tehlikeli tırmanış

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de aynı anda iki gemisiyle sismik ve bir gemisiyle sondaj çalışması yürütmesi, Yunanistan’ın da Mısır’la münhasır ekonomik bölge anlaşması imzalaması gibi gelişmelerle birlikte iki ülke arasında baş gösteren gerilim, uluslararası politikanın sıcak gündemine yerleşmiş bulunuyor.

28.08.2020

Mavi Vatan Fonu Kuralım!

Yeni başlangıçları dikkatle değerlendirmek gerekir.

28.08.2020

Düşman çatlatan müjde!

Geçen asır (20. yüzyıl) milletçe felaketimizle sonuçlandı. Üzerimize çullanan Batılı emperyalistler bizi öldü diye bıraktılar. Yedi düvele karşı verdiğimiz bağımsızlık mücadelesiyle Türk’ün devlet-i ebet müddeti (sonsuza dek sürecek devleti) yeniden filizlendi.

24.08.2020

Hora’dan filoya

Yaşı ancak 50 ve üzeri olanlar Hora gemisini hatırlayacaktır. Hora, bir zamanlar Türkiye’nin denizlerdeki hakları için sefere çıkan ve sembol olan sismik araştırma gemisinin adıdır.

24.08.2020

Üç bakana bravo

Üç bakanın sel felaketinin vurduğu Giresun’un Dereli ilçesinde bir mahallede mahsur kalan vatandaşlarla görüşmek için iş makinesinin kepçesinde gittikleri bir görüntü var.

24.08.2020

Berat Albayrak: ‘Haberi aldığım an...’

Dün “büyük müjde”nin mimarlarından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sordum:

23.08.2020