EKSTRA
MENÜ

Sondaj

Sondaj ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sondaj haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.945 Sondaj haberi bulunmuştur.

Sondaj Haberleri

Bakan Dönmez: Denizlerimizde Kanuni dönemi başlıyor

Bakan Dönmez: Denizlerimizde 'Kanuni' dönemi başlıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kanuni sondaj gemisinin 10 Ekim'de sismik araştırmaya başlayacağını duyurdu.

30.09.2020Gündem
Simav’da su kaynakları alarm veriyor

Simav’da su kaynakları alarm veriyor

KÜTAHYA’nın meyve ve sebze ambarı olarak bilinen ve verimli toprakları ile ünlü ilçesi Simav’da, küresel ısınma ve bilinçsiz sulamanın etkisiyle su kaynakları kururken, sulama göletlerindeki doluluk oranlarının geçen yıla göre azalması ve su seviyelerinin önemli ölçüde düşmesi çiftçileri endişelendirdi.

30.09.2020Gündem
AB Liderler Zirvesinde ağırlıklı gündem Doğu Akdeniz ve Belarus olacak

AB Liderler Zirvesinde ağırlıklı gündem Doğu Akdeniz ve Belarus olacak

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, başta Doğu Akdeniz'deki durum ve Türkiye ile ilişkiler ile Belarus konusu olmak üzere çeşitli gündem maddelerini ele almak için Brüksel'de bir araya gelecek.

30.09.2020Dünya
Novak: Dünya petrol piyasası istikrarlı, denge sağlandı

Novak: Dünya petrol piyasası istikrarlı, denge sağlandı

Rusya Enerji Bakanı Alexender Novak, Pazartesi günü yaptığı bir konuşmada, küresel petrol piyasasının istikrar kazandığını, piyasalarda genel dengenin sağlandığını vurguladı.

28.09.2020Ekonomi
Teknofeste insansız su araçları damga vurdu

Teknofest'e insansız su araçları damga vurdu

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğrencilerinin geliştirdiği insansız su altı aracı "Hendesetul Cezeri", TEKNOFEST 2020'de boy gösterdi.

28.09.2020Teknoloji
Brent petrolün varili 42,05 dolar

Brent petrolün varili 42,05 dolar

Brent petrolün varili, haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 42,05 dolardan işlem görüyor.

28.09.2020Ekonomi
Bakan Albayrak, 200 günde devreye alınan ekonomik desteklerle ilgili bilgi verdi: ‘Türkiye için varız’

Bakan Albayrak, 200 günde devreye alınan ekonomik desteklerle ilgili bilgi verdi: ‘Türkiye için varız’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından, 200 günde devreye alınan ekonomik destek paketlerine ilişkin paylaşımda bulundu.

27.09.2020Ekonomi
Bakan Albayrak paylaştı Türkiye için varız

Bakan Albayrak paylaştı! 'Türkiye için varız'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, pandemi döneminde devreye alınan destek paketleriyle ilgili Twitter'dan paylaşım yaptı, Albayrak paylaşımında "Türkiye için varız' dedi.

26.09.2020Gündem
Son dakika haberler... 1800 metre yükseklikte 5 iskelet bulundu

Son dakika haberler... 1800 metre yükseklikte 5 iskelet bulundu

Muş'un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirilen 'Malazgirt Savaş Alanının Tespiti, Tarihi ve Arkeolojik Yüzey Araştırma' 1800 rakımlı tepede açılan 5 mezarda, iskeletlere rastlandı. İslami usullere göre gömülmüş mezarlardaki iskeletlerden alınan numuneler, karbon-14 testi için laboratuvara gönderilecek.

26.09.2020Gündem
ABDnin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

ABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 4 adet arttı.

26.09.2020Ekonomi
Son dakika gelişmesi: Türkiye ile yumuşama havası Yunanistanı ikiye böldü

Son dakika gelişmesi: Türkiye ile yumuşama havası Yunanistan'ı ikiye böldü

Yunanistan’ın Doğu Akdeniz krizinde anlaşmaz tutumunu terk ederek Türkiye ile masaya oturma kararı Atina’da gündemin ilk maddesi. Yunanistan’ın son dönemde kurduğu ittifakları savunan bir kesim Türkiye ile görüşmelerin Yunanistan’ın elini zayıflatacağı iddiasında.

25.09.2020Dünya
Karadenizdeki gaz keşfi, 2025ten sonra ihtiyacın yüzde 30unu karşılayacak

Karadeniz'deki gaz keşfi, 2025'ten sonra ihtiyacın yüzde 30'unu karşılayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Bayraktar "Mevcut tüketim oranına bakıldığında bu keşif, 2025'ten sonraki dönemde piyasa ihtiyacının yaklaşık yüzde 30'unu karşılayacak. Hatta uzun vadede daha fazlasını da karşılayabilir" dedi.

24.09.2020Ekonomi
Tel Abyadda 138 köy, yıllar sonra suya kavuştu

Tel Abyad'da 138 köy, yıllar sonra suya kavuştu

BARIŞ Pınarı Harekatı ile özgürlüğüne kavuşturulan Tel Abyad'da, terör örgütü PKK/YPG işgalinden kurtulan 138 köyün yıllardır yaşadığı su hasreti de sona erdi. Türkiye'nin bölgede yaptığı sondaj çalışmaları ve mevcut su depolarının güçlendirilmesi ile köylere su verildi. Köylüler, teröristlerin kendilerini mahrum bıraktığı suya yıllar sonra kavuştuklarını belirterek, bu imkanı kendilerine sağlayan Türkiye'ye teşekkür etti.

24.09.2020Gündem
‘Gaz fiyatları düşecek’

‘Gaz fiyatları düşecek’

Karadenizde bulunan 320 milyar metreküplük doğalgaz keşfi ile ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, rezervin yukarı yönlü revize edileceğini, çalışmanın da ekim ortasında bitmesini beklediklerini söyledi. Dönmez, “Gaz fiyatlarının düşeceğini bugünden söyleyebiliriz ancak bu gazı sisteme dahil etmemiz lazım. Alış maliyetlerimizde de bir iyileşme olduğunda zaten yansıyacak” dedi.

24.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmezden önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Dönmez'den önemli açıklamalar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'de bulunan doğal gazla birlikte fiyatların düşüşe geçeceğini bugünden itibaren söylenebileceğini belirtti.

23.09.2020Sigorta
Kuraklık nedeniyle barajda su seviyesi düştü, ırmak kurudu

Kuraklık nedeniyle barajda su seviyesi düştü, ırmak kurudu

BARTIN’da uzun süredir yağmur yağmaması nedeniyle Kirazlıköprü Barajı'ndaki su seviyesi düştü. Barajın tahliye kanallarından su verilemeyince yaklaşık 15 kilometrelik ırmak yatağı kurudu. Irmakta su birikintisindeki balıkların yaşaması için dün gece iş makineleriyle göletler açılarak, kuyulara su dolduruldu. Balıkların açılan göletlere tahliyesi sağlandı.

22.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli koronavirüs aşısıyla ilgili tarih vererek, "Yerli aşımızı üretmek için hızla çalışmaya devam ediyoruz. Halen süren 8 aşı çalışmasından 2'sinde hayvan deneyleri tamamlandı. İnşallah önümüzdeki yılın ilk aylarında bu aşıları milletimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz" dedi.

21.09.2020Gündem
MTA Oruç Reis gemisinin kaptanı Cankat Uzşen, AAya konuştu

MTA Oruç Reis gemisinin kaptanı Cankat Uzşen, AA'ya konuştu

MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisinin kaptanı Cankat Uzşen, daha önce birçok gemide görev aldığını belirterek, "Farklı ülkelere gidince onların sismik araştırma ve sondaj gemilerini görünce acaba bir gün bizim devletimizin de böyle gemileri olur mu diye düşünürdük. Bunu hayal ederdik. Sonrasında devletimizin 'Milli Enerji ve Maden Politikası' çalışmalarıyla bu gemilere kavuştuk." dedi.

21.09.2020Gündem
Gözler kabinede Kalabalık alanlara kısıtlama gelebilir

Gözler kabinede! Kalabalık alanlara kısıtlama gelebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüsle ilgili “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” sözlerinin ardından gözler bugünkü kabine toplantısına çevrildi. AVM, pazar, park gibi kapalı ve kalabalık alanlara kısıtlamalar, bazı illere yönelik seyahat yasakları ile 65 yaş üstü, önemli gündem maddeleri.

21.09.2020Gündem
Fransadan Doğu Akdenizde yeni provokasyon

Fransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyon

Türkiye'ye karşı tehditkar adımlar atarak Doğu Akdeniz'deki gerilimi artıran Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş’ın etrafında uçuş gerçekleştirerek, yeni bir provokasyona imza attı.

19.09.2020Dünya
ABDnin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta bir adet azaldı.

19.09.2020Ekonomi
Paris Büyükelçisi: ‘Türk ve Fransız halkları dosttur’

Paris Büyükelçisi: ‘Türk ve Fransız halkları dosttur’

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, “İki ülke arasında bugün elbette ciddi anlaşmazlıklar bulunuyor ancak Türkiye ile Fransa arasında geri dönülemeyecek bir noktadan bahsetmenin abartılı olacağını düşünüyorum. Koşullar ne olursa olsun, Türk ve Fransız halkları dosttur” dedi.

19.09.2020Dünya
Paris Büyükelçisi Musa, Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkiyi değerlendirdi

Paris Büyükelçisi Musa, Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkiyi değerlendirdi

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, "İki ülke arasında bugün elbette ciddi anlaşmazlıklar bulunuyor ancak Türkiye ile Fransa arasında geri dönülemeyecek bir noktadan bahsetmenin abartılı olacağını düşünüyorum. Koşullar ne olursa olsun, Türk ve Fransız halkları dosttur." dedi.

17.09.2020Dünya
Son dakika haberler: MSB: Karadeniz ve Doğu Akdenizde gemilere koruma görevlerine devam ediyoruz

Son dakika haberler: MSB: Karadeniz ve Doğu Akdeniz'de gemilere koruma görevlerine devam ediyoruz

MSB, ''Asil milletimize yeni müjdeler vermek için araştırmalarına devam eden Fatih Sondaj Gemisi’ne Karadeniz’de, Yavuz Sondaj Gemisi’ne ve Barbaros Hayreddin Paşa Sismik Araştırma Gemisi'ne de Doğu Akdeniz’de koruma ve refakat görevlerine etkin ve kararlı bir şekilde devam ediyoruz.'' açıklamasında bulundu.

17.09.2020Gündem
Rumlar, Yavuz’u AB’ye şikâyet etti

Rumlar, Yavuz’u AB’ye şikâyet etti

Doğu Akdeniz’de gerginliği tırmandıran ve AB’yi kışkırtan Yunanistan’a Kıbrıs Rum Yönetimi de dahil oldu.

17.09.2020Dünya
Yeni Navtexte Lozan’a vurgu: Adalardan deniz atışları anlaşmaya aykırı

Yeni Navtex'te Lozan’a vurgu: Adalardan deniz atışları anlaşmaya aykırı

Yunanistan ile yaşanan gerilimle ilgili Türkiye, ilk defa Lozan Antlaşması’nda belirlenmiş adaların silahsızlandırılmasıyla ilgili Navtex yayınladı. Yeni Navtex, Çeşme’nin karşısındaki Sakız Adası’na yönelik oldu.

16.09.2020Dünya
NAVTEX nedir Türkiyenin NAVTEX ilan ettiği bölge nerede NAVTEX ilanıyla ilgili bilgiler

NAVTEX nedir? Türkiye'nin NAVTEX ilan ettiği bölge nerede? NAVTEX ilanıyla ilgili bilgiler!

NAVTEX ilanıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son dakika bilgisine göre, Türkiye, denizcilik uyarı notu olarak bilinen yeni bir NAVTEX ilan etti. Yeni NAVTEX ilanıyla Akdeniz'de faaliyetlerini yürüten Yavuz Sondaj Gemisi'nin görev süresinin 12 Ekim'e kadar uzatıldığı bildirdi. NAVTEX (Navigational Telex), uluslararası orta frekansta gemilere olası tehlike, emniyet ve hava raporları ve uyarılarını otomatik olarak yazılı bir şekilde veren haberleşme sistemi olarak biliniyor. İşte, NAVTEX ilanıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiyeden yeni Navtex ilanı 12 Ekime kadar uzatıldı

Son dakika haberi: Türkiye'den yeni Navtex ilanı! 12 Ekim'e kadar uzatıldı

Son dakika haberine göre; Akdeniz'de faaliyetlerini yürüten Yavuz Sondaj Gemisi'nin görev süresi 12 Ekim'e kadar uzatıldı.

15.09.2020Gündem
OPECin petrol üretimi ağustosta arttı

OPEC'in petrol üretimi ağustosta arttı

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) günlük ham petrol üretimi, geçen ay bir önceki aya göre 760 bin varil artarak 24 milyon 50 bin varile yükseldi.

14.09.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sevilla haritasından vazgeçmezlerse bu gerginlik bitmez

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında açıklamalarda bulundu. "Oruç Reis bakımda olduğu için NAVTEX yayınlanmadı. Gemi bakımdayken NAVTEX yayınlamanın anlamı yok. Bu bir geri çekilme olarak algılandı, muhalefet de böyle algıladı ama doğru değil." diyen Bakan Çavuşoğlu, "Barbaros ve Yavuz gemimiz sondajlarına devam ediyor." ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "Ön şartlarda diretirse biz de ön şartlarda bulunuruz. Ön şartlar yerine gelmeden de, görüştükten sonra da yerine getirebilirler. Yunanistan Sevilla haritasından vazgeçmediği sürece ve Türkiye kıta sahanlığına saygı göstermedikçe bu gerginlik bitmez." diye konuştu.

14.09.2020Gündem
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından, Oruç Reis açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan, 'Oruç Reis' açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, "Oruç Reis bugüne kadar söz konusu sahada 3525 kilometrelik sismik veri toplama işlemini gerçekleştirmiştir. Gemi, ikmal ve bakım işlemlerinin ardından sismik arama ve araştırma faaliyetlerine devam edecektir" açıklamasında bulundu.

13.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Enerji Bakanı: Kanuni Sondaj Gemimiz, Karadenizde sondajlarına başlayacak

Son dakika haberi: Enerji Bakanı: Kanuni Sondaj Gemimiz, Karadeniz'de sondajlarına başlayacak

Enerji Bakanı Dönmez: Geri sayım başladı... Denizlerimizdeki enerji bağımsızlığımızın sembolü filomuz, yeni üyesiyle daha da güçlenecek. Hazırlık çalışmaları devam eden Kanuni Sondaj Gemimiz, Karadeniz'de sondajlarına başlayacak ve Fatih'in gücüne güç katacak.

13.09.2020Ekonomi
Türk enerji şirketlerine Libyadan çağrı

Türk enerji şirketlerine Libya'dan çağrı

DEİK Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil "Libya yetkilileri, Türk enerji şirketlerinin Libya'daki petrol ve doğal gaz rezervlerinden gereken payı alamadıklarını ve bu konuda daha fazla pay almaları gerektiğini vurgulayarak, Türk gaz ve petrol şirketlerini Libya'ya davet ettiler. İlerleyen dönemlerde konuya ilişkin bir mutabakat metni imzalamayı planlıyoruz ve böylece Libya'yla aramızda kopmayacak bir koridor oluşturacağımıza inanıyoruz" dedi.

13.09.2020Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a sert tepki göstererek, "Macron senin süren zaten az kaldı, gidicisin. Ben sana birkaç yıl önce ne demiştim bir telefon görüşmemizde, "Tarih bilgin hiç yok, önce tarih öğren" demiştim. Türkiye'ye tarih dersi verme" ifadelerini kullandı.

12.09.2020Gündem
Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika haberi... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğu Akdeniz'de hiçbir hakkı ve hukuku olmayan bölge dışı aktörlerin, birlik içerisinde liderlik oynama hevesleri eğer sorumsuzca davranışlara neden olursa elbette bunun karşılığını alırlar. (Sondaj çalışmaları) Karadeniz'den ve Doğu Akdeniz'den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır. İki yıl önce Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla siparişini verdiğimiz Türkiye'nin yeni Yüzer Depolama ve Yeniden Gazlaştırma Gemisi, yıl sonunda inşallah Türkiye'de olacak. Cumhurbaşkanımız, gemimize 'Ertuğrul Gazi' ismini verdiler" dedi.

12.09.2020Ekonomi
Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika açıklaması: Karadeniz ve Akdeniz’den yeni müjdeler alacağımız günler yakın

Son dakika haberi... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Doğu Akdeniz'de hiçbir hakkı ve hukuku olmayan bölge dışı aktörlerin, birlik içerisinde liderlik oynama hevesleri eğer sorumsuzca davranışlara neden olursa elbette bunun karşılığını alırlar. (Sondaj çalışmaları) Karadeniz'den ve Doğu Akdeniz'den yeni müjdeler alacağımız günler yakındır. İki yıl önce Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla siparişini verdiğimiz Türkiye'nin yeni Yüzer Depolama ve Yeniden Gazlaştırma Gemisi, yıl sonunda inşallah Türkiye'de olacak. Cumhurbaşkanımız, gemimize 'Ertuğrul Gazi' ismini verdiler" dedi.

12.09.2020Ekonomi
ABDnin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı

ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta bir adet azaldı.

12.09.2020Ekonomi
Bakan Dönmez, Türkiye’nin yeni altın hedefini açıkladı

Bakan Dönmez, Türkiye’nin yeni altın hedefini açıkladı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, havadan yerin altının filmini çektiklerini belirterek, Türkiye’nin altındaki hedefini açıkladı. Dönmez, “Önümüzdeki 5 yıl içerisinde inşallah 100 ton altın üretimini yakalamak istiyoruz” dedi.

12.09.2020Ekonomi
Tatbikat uzadı, yeni Navtex yayımlandı

Tatbikat uzadı, yeni Navtex yayımlandı

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ile KKTC Güvenlik Kuvvetlerinin 6 Eylül’de başlattığı ve ilk aşamada 10 Eylül’de biteceği planlanan “Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası 2020 Tatbikatı” üç gün daha uzatıldı.

12.09.2020Dünya
NAVTEX nedir, NAVTEX ilanı ne demek NAVTEX  ile ilgili merak edilenler

NAVTEX nedir, NAVTEX ilanı ne demek? NAVTEX ile ilgili merak edilenler

NAVTEX ilanı gündemde yer almaya devam ediyor. Son olarak Milli Savunma Bakanlığı, Oruçreis ve Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemileri ile Yavuz ve Fatih sondaj gemilerine Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlanmaya devam edildiğini bildirdi. Bu gelişmenin ardından NAVTEX'in anlamı merak konusu oldu. NAVTEX, Navigational Telex kelimesinin kısaltılmış halidir. Denizcilerin kullanmakta oldukları önemli bir cihaz olan NAVTEX, seyir halindeyken pek çok verinin alınmasına da olanak sağlamaktadır. Peki, NAVTEX ilanı ne demek? İşte, ayrıntılar.

11.09.2020Gündem
MSB Twitterdan duyurdu Sondaj gemilerine yakın koruma

MSB Twitter'dan duyurdu! Sondaj gemilerine yakın koruma

Milli Savunma Bakanlığı, Oruçreis ve Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemileri ile Yavuz ve Fatih sondaj gemilerine Türk Deniz Kuvvetleri tarafından refakat ve koruma sağlanmaya devam edildiğini bildirdi.

11.09.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı... Doğal gaz çalışmaları başladı

Son dakika... Bakan açıkladı... Doğal gaz çalışmaları başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Uygun bir modelle bu sahayı geliştirip üretime hazırlayacağız. Bunun için şu anda mühendislik çalışmaları başlamış durumda. İnşallah hedefimiz 2023 gibi üç yıl içerisinde Cumhuriyetimizin 100. yılında bu gazı kıyımıza getirip sisteme bağlamak. En yüksek üretim seviyesine çıkmak için belirli bir süreye ihtiyacımız olacak gibi öngörüyoruz ancak 2023 de karada ilk gaz teslimini yapacağız. Toplamda 30-40 kuyu açmayı planlıyoruz. Arkadaşlarımız şu anda bu çalışmayı yapıyor. Allah’ın izniyle çıkartacağız, bir sıkıntı görmüyoruz." dedi.

11.09.2020Sigorta
Macron’dan hadsiz çıkış

Macron’dan hadsiz çıkış

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ‘Türkiye, Doğu Akdeniz’de artık ortak değildir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönetimine karşı açık ve kararlı olmalıyız’ diyerek AB’den yaptırım istedi. Türkiye Dışişleri ise ‘Macron’un kendi acziyetinin ve çaresizliğin dışa vurumudur’ diyerek tepki gösterdi.

11.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Fransa Cumhurbaşkanı Macrondan Türkiye açıklaması

Son dakika haberi: Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Türkiye açıklaması

Son dakika haberine göre; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "Türkiye ile AB arasındaki görüşmelerin her iki taraf için faydalı olduğunu düşünüyorum. Ekonomi ve enerji alanında ortak ajanda tekrar ortaya çıkabilir." dedi.

10.09.2020Dünya
Bakan Albayrak, Türkiye’nin 2021’de yüzde 5’in oldukça üzerinde bir büyüme yakalayacağını söyledi... ‘V’ şeklinde  toparlanma bekliyoruz

Bakan Albayrak, Türkiye’nin 2021’de yüzde 5’in oldukça üzerinde bir büyüme yakalayacağını söyledi... ‘V’ şeklinde toparlanma bekliyoruz

Salgında ikinci dalga olmazsa 2021’de yüzde 5’in oldukça üzerinde bir büyüme gelebileceğini ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “Tüm öncü göstergeler Türkiye açısından en kötünün geride kaldığını gösteriyor. 2. yarıda ‘V’ şeklinde toparlanma bekliyoruz. Cari dengeyi rekabetçi kur politikası ile sağlayacağız” dedi.

10.09.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiyenin KKTCye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmadı

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'nin KKTC'ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmadı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ülkemizin KKTC'ye bakışı hiçbir zaman kazanç hevesinin ürünü olmamıştır" ifadelerini kullandı. Oktay, "Biz Kıbrıs Türkü'nün ürettiği, ilerlediği ve refah seviyesinin arttığı bir ada arzusundayız." diye konuştu.

9.09.2020Gündem
Maydos Antik Kentinde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Maydos Antik Kenti'nde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Maydos Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında, Erken Demir Çağı'ndan kalma koç figürü bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Göksel Sazcı, 10 santimetre uzunluğundaki koç figürünü bu yılki kazılarda bulduklarını belirterek, "Bu koç figürü, bölgede ender bulunan hayvan figürlerinden bir tanesi. Kazı çalışmalarımızda ilk defa böyle bir obje karşımıza çıkıyor" dedi.

7.09.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Gemlik Gübre’nin açıklaması ne anlama geliyor

İznik Gölünde son yılların büyük çekilmesi yaşanırken, gölün bu hale gelmesi ile ilgili nedenler de tartışılmaya devam ediyor.

1.10.2020

Dünyayı kediler yönetiyor derlerdi de inanmazdık

En sadık dostumuzun köpekler olduğunu söylüyoruz ve bunu kabul ediyoruz. Bu konuda fazla itiraz eden yok. Köpeklerin, sevgilerini kedilere nazaran daha çok gösterdikleri ortada. Ama bu kedilerin ne kadar etkili yaratıklar olduğu gerçeğini gölgelememeli. Çünkü kedilerin dünyaya bıraktıkları izler, tahmin ettiğimizden fazla.

26.09.2020

Halil Sezai’ler, Emrah Serbes’ler falan...

Halil Sezai’ler, Emrah Serbes’ler, Ozan Güven’ler, Sermiyan Midyat’lar falan...

20.09.2020