EKSTRA
MENÜ

Sonbahar Hastalıkları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 440 haberi bulunmuştur.

Sonbahar Hastalıkları Haberleri

Sonbahar Kış Hastalıklarından Korunmanın Yolları

Sonbahar Kış Hastalıklarından Korunmanın Yolları

Dünyayla birlikte ülkemizi de derinden etkileyen Covid-19 pandemi hastalığı tüm hızıyla sürerken, bir yandan da sonbahar, kendine özgü hastalıkları da ortaya çıkarıyor. Sonbaharı sağlıklı geçirmek ve bağışıklığımızı güçlendirmek için önlem almanın şart olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ozan Kocakaya sonbahar hastalıklarından korunmanın 9 yolunu anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

10.11.2020İyi Yaşam
Sonbahar enfeksiyonları geliyorum

Sonbahar enfeksiyonları geliyorum

Sıcak ve güneşli günler yavaş yavaş geride kalırken sonbaharın etkileri de kendini göstermeye başlıyor. Hem psikolojik hem de fizyolojik olarak etkilendiğimiz şu günlerde kuşkusuz başrolü hastalıklar alıyor. İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ali Vardar, sıklıkla karşılaştığımız sonbahar enfeksiyonlarını ve korunma yollarını sizler için anlattı.

Sonbahar hastalıklarına karşı 10 önlem

Sonbahar hastalıklarına karşı 10 önlem

En çok hasta olunan dönemlerin başında sonbahar geliyor. İşte almanız gereken önlemler...

20.09.2017Sağlık
Çocukların en sık yakalandığı 6 sonbahar hastalığı

Çocukların en sık yakalandığı 6 sonbahar hastalığı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Leyla Yolar, bugünlerde çocukların en sık yakalandığı 6 sonbahar hastalığını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

15.11.2016Cocuk Sagligi
Doğru beslenin, daha az hasta olun

Doğru beslenin, daha az hasta olun

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Buket Yavuz Koçoğlu, sonbaharda uygun beslenme ile hastalıklardan korunmanın yollarını anlatıyor.

14.10.2016Ebeveyn
Sonbahar hastalıklarından şifalı çaylar ile korunun

Sonbahar hastalıklarından şifalı çaylar ile korunun

Sonbaharda bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerektiğini söyleyen Diyetisyen Canan Aksoy, bu dönemde hastalıklardan korunmak için hangi çayları tüketmemiz gerektiğini belirtti.

11.10.2016Ebeveyn
Sonbaharın korkulan üçlüsü: Grip, farenjit ve sinüzit

Sonbaharın korkulan üçlüsü: Grip, farenjit ve sinüzit

Üst solunum yollarının enfeksiyon hastalıkları olan grip, farenjit ve sinüzit hastalıkları birbirinden keskin çizgilerle ayrılmıyor ve birbirini tetikleyebiliyor.

27.09.2016Saglik
Sonbahar Hastalıkları Kapımızda

Sonbahar Hastalıkları Kapımızda

Sonbaharda artan hastalıklar ve iyileşme süreci...

11.10.2011Sağlık
Grip aşısını kimler olmalı

Grip aşısını kimler olmalı?

Yeterli miktarda sıvı alamamak ve az uyku, vücut direncini düşürerek kış hastalıklarına yakalanma riskini artırıyor.

ÇOCUK VE COVİD | Vaka sayıları artıyor… Peki neden

ÇOCUK VE COVİD | Vaka sayıları artıyor… Peki neden?

Koronavirüs vakalarının artış gösterdiği son günlerde en dikkat çeken kesim çocuklar oldu. Pandeminin ilk dönemlerine kıyasla daha fazla çocuk Covid-19 belirtileriyle hastanelere başvurduğundan akıllarda "Bunun sebebi ne olabilir?" sorusu belirdi. Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye açıkladı…

3.04.2021Gündem
Zakkum Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Zakkum Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Zakkum Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Zakkum Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ülkemizin özellikle kıyı bölgelerinde kendiliğinden yetişen zakkum ağaçları yol kenarlarında ve açık arazilerde sıklıkla görülür. Pembe ve beyaz çiçekleriyle estetik bir görünüm sunan zakkum ağaççıklarının özellikleri, yetişme koşulları, faydaları ve zararları hakkında detayları derledik.

Üvez Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Üvez Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Üvez Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Üvez Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Üvez ağacı, gülgiller familyasında yer alan bir ağaç türüdür. Üvezin 80'den fazla farklı türü bulunur. Peki Türkiye'de 12 farklı türü bulunan üvez ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Üvez ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? İşte üvez ağacıyla ilgili merak edilen her şey.

Servi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Servi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Servi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Servi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Servi ağacı; halk arasında servi yahut selvi olarak isimlendirilir. Bu ağaç türü daha çok nemli topraklarda yetişir. Servi ağacının sahip olduğu ortalama ömrü 2000 yıldır. Sizin için Servi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Servi ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi şeklindeki tüm konu başlıklarını tüm detaylarıyla derledik.

Selvi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Selvi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Selvi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Selvi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Nemli ve sulak alanlarda yetişen selvi ağaçları yüzyıllarca yaşayabilecek ağaç türlerinden biridir. Dört mevsim yeşil kalan yapraklarındaki reçine bezleri çok hoş bir koku verir. Ülkemizde servi ya da selvi olarak telaffuz edilen bu ağacın alternatif tıpta kullanımına da çok rastlanır. Selvi ağacının özellikleri, yetişmesine elverişli koşullar, kullanım alanları, bakımı ve faydaları gibi bilgileri derledik.

Sekoya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sekoya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sekoya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sekoya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

İlgi çekici ağaç türlerinden biri olan Sekoya ağacının anavatanı Kuzey Amerika ülkesidir. Dünya üzerinde kendisine yer edinmiş en uzun ağaçla olarak bilinir. Sert ve nemli topraklarda yetişen bir ağaç olarak karşımıza çıkar. Sizin için Sekoya ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Sekoya ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgileri derledik.

Sandal Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sandal Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sandal Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sandal Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sandal ağacı tropik ağaç türlerinden biri olarak bilinmektedir. Sandal ağacı tropik iklimin bir parçasıdır. Dolayısıyla ülkemizde az yetişen ağaç türleri arasındadır. Sandal ağacı son aylarda sürekli olarak araştırılan bir ağaç türüdür. Sandal ağacı son haftalarda internet üzerinden de en çok araştırılan ağaç türleri arasına girmiştir. Özellikle sandal ağacının özellikleri ve nasıl yetiştirildiği merak edilmektedir. Peki, sandal ağacı nedir? Sandal ağacının bilimsel ismi nedir? Sandal ağacının bakımı nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Palmiye Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Palmiye Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Palmiye Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Palmiye Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Palmiye ağacı; hemen bütün kıtaların tropikal yerlerinde yetişen ve pek çok özelliğiyle dikkatleri çeken ağaç türlerinden biridir. Peki palmiye ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Palmiye ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? İşte detaylar.

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Uzun yıllar boyunca Mürver ağacı ile ilgili farklı batıl inançlar günümüze kadar gelmiştir. Pek çok kişi bu ağacı kesmenin ve zarar vermenin içerisindeki doğa üstü varlıkları uyandırdığına hala inanmaktadır. Peki, Mürver ağacı nedir, nasıl yetişir, faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Mabet Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mabet Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mabet Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mabet Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mabet ağacı ülkemizde de yetişen ve günümüzde hiçbir yakın akrabası bulunmayan oldukça özel bir ağaç türüdür. Bu eşsiz ağaç geniş kullanım alanı ve faydalarıyla dikkat çekmektedir. Peki mabet ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Mabet ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? Sizler için mabet ağacı hakkında merak edilen her şeyi derledik.

Kiraz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kiraz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kiraz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kiraz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Meyve veren ağaçlar insanoğlunu avcı-toplayıcı olduğu dönemden itibaren hep cezbetmiştir. Onların lezzetli meyveleri bulundukları yerleri cazibe merkezi haline getirmiş ve insanlar bunlara yakın ikamet etmeye başlamışlardır. Meyveli ağaçlardan biri olan kiraz ağacı da bu anlamda ilgi çeken yaygın bir ağaçtır. İşte sizler için kiraz ağacı konusundaki tüm detayları derledik.

Mahlep Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mahlep Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mahlep Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mahlep Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye'de yetişen birçok ağa türünden yalnızca biri olan Mahlep ağacı gerek görselliği gerekse de faydası ile dikkat çekmektedir. Mahlep ağacı pek çok bölgede yetişen bir ağaçtır. Özellikle Türkiye'nin belirli bölgelerine hakim olup Dünya'da da yine bu ağacın yetiştiriciliği yaygındır. Peki Mahlep ağacı nedir? Mahlep ağacı nerede ve nasıl yetişmektedir? Mahlep ağacını diğer ağaçlardan ayıran temel özellikleri nelerdir? Mahlep ağacının bakımının nasıl yapılması gerekir? İşte Mahlep ağacı ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

30.03.2021Bitki Bakımı
Ladin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ladin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ladin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ladin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ladin ağacı en fazla yetiştirilen ağaç türleri arasında yer almaktadır. Birçok faydası olduğu bilinen ladin ağacı yetiştirilmesi zor olan ağaç türleri arasındadır. Bundan dolayı ladin ağacı özellikleri sürekli olarak araştırılmaktadır. Son haftalarda internet üzerinden en fazla araştırılan ağaçlar arasında ladin ağacı yer almaktadır. Peki, ladin ağacı nedir? Ladin ağacı nasıl yetişir ve nasıl budanır? Ladin ağacı en çok hangi iklimde yetişir? İşte ladin ağacı ile ilgili bütün bilgiler.

30.03.2021Bitki Bakımı
Hatmi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hatmi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hatmi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hatmi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Yaz boyunca sürekli çiçek açan Hatmi ağacı, toprak seçmez ve dayanıklı bir ağaç türüdür. Hatmi ağacı, pek çok ilimizde yetiştirilmeye uygun süs ağaçlarıdır. Bu ağacın ana vatanı Asya kıtası ve Hindistan taraflarıdır. Hatmi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.03.2021Bitki Bakımı
Göknar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Göknar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Göknar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Göknar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çam ağaçlarıyla aynı aileden olan göknar ağacı, her mevsim yeşil kalan iğne yapraklara sahiptir. Ülkemizin birçok bölgesinde kendiliğinden yetiştiği gibi park ve bahçelerin yeşillendirilmesi için peyzaj çalışmalarında da kullanılır. Göknar ağaçlarının özellikleri, yetiştiği alanlar, faydaları ve zararları, kullanıldığı alanlar, yetiştirilmesi için uyulacak incelikler gibi detayları derledik.

26.03.2021Bitki Bakımı
Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu ağacı, Adoxaceae ailesinin Viburnum türüne ait olan bir ağaç türüdür. Bu ağacın diğer adı ise, gilaburu ismi ile de bilinir. Her mevsim yeşil kalan bu bitkinin kenarları karşılıklı ve dilim şeklindedir. Kartopu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Katran Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Katran Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Katran Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Katran Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Doğanın temelini oluşturan ağaçlar arasında birbirinden farklı çeşitler bulunuyor. Her biri farklı özellikte olan bu ağaçların kimi ise meyve ağacı olarak ön plana çıkıyor. Türkiye'de bulunan katran ağacı da çok merak ediliyor. Katran ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kızılçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kızılçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kızılçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kızılçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde birbirinden farklı ağaç türleri bulunuyor. Çeşitlerine ve yapılarına göre bu ağaçların bakım şekilleri de değişiyor. Türkiye genelinde en çok yetişen ağaçlardan bir tanesi de kızılçam ağacı olarak bilinmektedir. Kızılçam ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Damla Sakızı Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Damla Sakızı Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Damla Sakızı Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Damla Sakızı Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hemen hemen herkesin kullandığı ve sıkça tüketilen damla sakızı, esasında bir tarımsal üründür. Ağacından elde edilen özler ile üretimi sağlanan damla sakızı ağacının yetiştirilmesi de özel ilgi gerektirmektedir. Damla sakızı ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Damla sakızı ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Koka Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Koka Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Koka Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Koka Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Koka ağacı, Güney Amerika’nın doğusunda yer alan Erythroxylaceae ailesindeki dört bitkiden biridir. Koka bitkisi, karaağaç çalılığını andırıyor. Koka ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kuşburnu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kuşburnu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuşburnu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kuşburnu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuşburnu ağacı, gülgiller familyasından gelen Kuzeybatı Afrika, Avrupa ve Batı Asya civarlarında yetiştirilir. Çok yıllık bir bitki olan kuşburnu ağacı, sonbaharda olgunlaşır. Kuşburnu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Beyaz Çam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Beyaz Çam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Beyaz Çam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Beyaz Çam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde farklı türlerde ağaçlar bulunuyor. Her ülkedeki iklim koşulları ve toprak yapılarına göre çeşitli ağaçlar yetişiyor. Özellikle Türkiye genelinde en çok yetişen ağaçlardan birisi de beyaz çam ağacıdır. Beyaz çam ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mamut ağacı dünyada en çok yetiştirilen ağaçlardan bir tanesidir. Mamut ağacı özellikleri ve bakımı ile dikkat çekmektedir. Mamut ağacı yetiştirmek isteyenler özellikle internet ya da sosyal medya üzerinden bu ağaç hakkında araştırma yapmaktadırlar. Mamut ağacının Latince ismi de en çok araştırılanlar arasındadır. Peki mamut ağacı nedir? Mamut ağacı nerede yetişmektedir? Mamut ağacı nasıl yetişir? Mamut ağacı yapraklarını döküyor mu? Mamut ağacının hastalıkları nelerdir? İşte mamut ağacı ile ilgili tüm bilgiler.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mercan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mercan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mercan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mercan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mercan ağacı, baklagiller (Fabaceae) familyasından gelir ve Arjantin’in ve Uruguay’ın milli çiçeği olarak bilinir. Bu ağaçlar genellikle 5 - 8 metre boyunda küçük yapılı ağaçlardır. Bazı yerlerde ise, 10 metreyi aşabilir. Mercan ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mersin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mersin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mersin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mersin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mersin ağacı, maki grubuna dahil olan çalı formundaki bir ağaç türüdür. Ülkemizde de sıklıkla karşılaşılan mersin ağacının meyvesinin tüketilmesi insana sağlık açısından pek çok fayda sağlar. Peki mersin ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Mersin ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? Sizler için mersin ağacı hakkında merak edilenleri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut ağacı, cehrigiller (Rhamnaceae) familyasına ait kapalı tohumlu bir ağaç türüdür. Kabuk, dal, çiçek ve gövde kısımlarından ayrı ayrı kullanılan barut ağacının insan sağlığına pek çok faydası bulunur. Peki, barut ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Barut ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Barut ağacı hakkında merak edilen bilgileri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Sabun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sabun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sabun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sabun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

 Ağaçlar, bir bitki türü olup bitkiler içerisinde en büyük gövdeye sahip olanıdır. Oksijen ve hava temizlemesi ile sevilen ağaçlar, aynı zamanda birçok faydalı meyve ve yaprak da sunar bizlere. Sabun ağacının da faydaları pek çoktur. Bu yüzden merak edilen ve internette sıkça araştırılan bu ağaç türünü sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye iklim bakımından zengin bir ülkedir. Birçok iklimi aynı anda yaşayabildiğinden dolayı birçok ağaç türü de ülkemizde yetişmektedir. Bu ağaçlardan bir tanesi de sarıçam ağacıdır. Sarıçam ağacı görüntüsü ile yetiştiriciliği fazladır. Özellikle bahçesinde sarıçam ağacı yetiştirmek isteyen kişiler sarıçam ağacı nedir ve nasıl yetiştirilir şeklinde araştırma yapmaktadırlar. Peki sarıçam ağacı nedir? Sarıçam ağacı nasıl yetişir? Sarıçam ağacının özellikleri nelerdir? Sarıçam ağacı hastalıkları ve bu ağacın faydaları nelerdir? İşte sarıçam ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Sümbül Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sümbül Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sümbül Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sümbül Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Lale benzeri Avrupa'dan dünyaya yayılan sümbül ağacı, bahar ve yaz mevsiminde hoş kokulu mavimsi çiçekleriyle tercih edilir. Zambak ve lalede olduğu gibi sümbül ağacı soğandan üretilen bir bitkidir. Sümbül ağacı nedir, nerede yetişir, özellikleri nelerdir, ne zaman dikilir, bakımı nasıl olmalı gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

24.03.2021 Bitki Bakımı
Süt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Süt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Süt Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Süt Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Süt ağacı çok yıllıklı bir bitki olduğu ve dikkat çekici görüntüsü ile pek çok insan tarafından büyük bir ilgiyle yetiştirilen bitki türleri arasında yer alıyor. Sizin için Süt ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Süt ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi gibi çok merak edilen konuları derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Vişne Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Vişne Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Vişne Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Vişne Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde pek çok farklı ağaç türü yetişiyor. Bu ağaçların yetişme süreci genellikle toprak yapısı ve iklim koşullarına göre belirleniyor. En çok verim alınan ağaçlardan bir tanesi de vişne ağacı olarak ön plana çıkıyor. Vişne ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Zerdali Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Zerdali Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Zerdali Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Zerdali Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Zerdali ülkemizin bazı yörelerinde kayısı meyvesinin adı olarak kullanılsa da aslında sadece kayısının bir türünün adıdır. Biraz da bu kullanım kargaşasından olsa gerek, kelimenin doğru anlamının ne olduğu hakkında araştırmalar yapıldığı görülüyor. Zerdali ağacının kayısıdan farkları, nasıl ve nerede yetiştiği, özellikleri ve faydaları gibi bilgileri derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Asma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Asma Üzüm Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Asma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Asma Üzüm Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Asma ağaçlarının birçok türü olsa da ülkemizde en çok bilinen türü üzüm veren asmalardır. Uzayan dallarının doğru şekilde asılmasıyla çardak yapımlarında da kullanılan asmalar hem lezzetli meyveleri hem de görselliğiyle ilgi görür. Asma ağaçları ile ilgili bilinmesi gerekenleri derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ahududu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ahududu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ahududu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ahududu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya genelinde pek çok farklı ağaç türleri bulunmaktadır. Bu ağaç türleri ise çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Ahududu ağaçları içe sağlığa oldukça yararlı meyveler verir. Ahududu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar, oksijeni sağlama, hava kirliliğini önlemede bizlere en büyük yardımı sağlayan bitkilerdir. Üstelik uzun bir zaman dilimine şahitlik eden yaşamları sayesinde geçmişte günümüze, günümüzden de geleceğe miras olarak aktarılmaktadır. Uzun yıllar boyunca yaşayabilen ağaçlardan biri olan Kayın ağacı hakkında tüm merak ettiklerinizi derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Karabiber Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karabiber Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karabiber Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karabiber Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye'de yetişen pek çok ağaç vardır. Bu ağaçlardan bir tanesi de Karabiber ağacıdır. Karabiber ağacı biber ağacı türlerinden biri olarak bilinmektedir. Özellikle Karabiber ağacı yetiştirmek isteyen kişiler nasıl yetiştireceğinin araştırmasını yapmaktadırlar. Son haftalarda karabiber ağacı ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki karabiber ağacı nedir? Karabiber ağacı nasıl yetiştirilir? Karabiber ağacı özellikleri nedir? Karabiber ağacı bakımı nasıldır? Karabiber ağacı ne zaman dikilmelidir? İşte Karabiber ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ihlamur Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ihlamur Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ihlamur Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ihlamur Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

İnsanlar hem görsel olarak çekici hem sağlık açısından faydalı ağaçlara tarih boyunca büyük önem vermiştir. Bu ağaçların estetik güzellikleri insanları huzurlu kılarken sağlık yönünden faydaları da onlara yardımcı olmuştur. Ihlamur ağacı da bunlardan biridir. Bu çerçevede işte size bu ağaç hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Gürgen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Gürgen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Gürgen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Gürgen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ormanlar, insanların yaşamaları için var olması zorunlu olan alanlardır. Bu nedenle de ormanların korunması hatta daha da geliştirilmesi gerekmektedir. Ormanların olmazsa olmaz oksijen depolarından bir türü olan gürgen ağacı çok önemlidir. Gürgen ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Gürgen ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Fıstık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Fıstık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Fıstık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Fıstık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Fıstık, hemen hemen herkesin severek tükettiği bir kuruyemiştir. Tatlılarda özellikle baklavada kullanılan fıstık nerede ve nasıl yetişir? Fıstığın faydası nedir? Fıstık ağacı nasıl yetişir gibi sorular akıllara gelebilir. İşte fıstık ağacı hakkında merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Sonbahar hastalıklarını yakından tanıyalım

Sonbahar hastalıklarını yakından tanıyalım

Bu hastalıklara yakalanmamak için alınacak önlemler…

28.09.2013