MENÜ

Somon Dna

Somon Dna ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Somon Dna haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42 Somon Dna haberi bulunmuştur.

Somon Dna Haberleri

Cilt Yenilenmesi Hücrelerden Başlanmalı

Cilt Yenilenmesi Hücrelerden Başlanmalı

Nucleofill; cildi gençleştirmek ve yaşlanmasına karşı koruma altına almak için oluşturulmuş; yüksek viskoziteli ve doğal polinükleotitler (PN) içeren yenilikçi CE onaylı biyo-uyarıcı jel serisidir, özet olarak yeni teknoloji üretilmiş farklı bir etken maddeyle hücresel düzeyde etki eden bir gençlik güzellik aşısıdır. Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor konu hakkında bilgiler verdi.

27.05.2020Kişisel Bakım
Cilt bağışıklığını artıran yöntemler

Cilt bağışıklığını artıran yöntemler

Nasıl ki hasta olmamak için vücut bağışıklığımızı artırmaya çalışıyor ve çeşitli besin takviyeleri veya vitaminlerle destekliyoruz işte cildimiz de nemini ve sağlığını yitirmemek için bu takviyelere ihtiyaç duyar. Cildimizin bağışıklığını nasıl artırırız? Cildimizi nasıl koruruz?

7.05.2020Sağlık
Cildiniz, Bahara Ne Kadar Hazır

Cildiniz, Bahara Ne Kadar Hazır?

Kış mevsimi yavaş yavaş geride kalırken tıpkı doğa gibi cildimiz de kabuk değiştirmeye, yenilenmeye, ılık havaların etkisine girmeye başlar. Kış mevsiminden çıkan cildimiz aynı zamanda dış faktörlerin de etkisiyle yıpranıp yorulur. Bu noktada cilde uygulanacak küçük müdahalelerle bu geçiş sürecini en iyi şekilde atlatmanın mümkün olduğunu dile getiren Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, bahar mevsiminde uygulanabilecek cilt bakım yöntemlerini anlatıyor.

20.03.2020Kişisel Bakım
Somon DNAnin Cilde Etkileri

Somon DNA'nin Cilde Etkileri

Zamanı durdurmak ve hatta geri almak mümkün mü? Şimdilik bilinmez ama zamanın cildimiz üzerinde bıraktığı istenmeyen etkilere dur demek ve hatta geri almak mümkün… Cilt yenilenmesi konusunda üstün bir yaklaşım sunan Somon DNA’nın diğer uygulamalardan farklı olarak hızlı çözümler sunduğunu vurgulayan Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, yöntem hakkında bilinmeyenleri anlatıyor.

Yeni Yıla Yeni Bir Cilt İle 10 Adımda Merhaba Diyebilirsiniz

Yeni Yıla Yeni Bir Cilt İle 10 Adımda Merhaba Diyebilirsiniz!

Dermatoloji bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Zahide Eriş Eken yeni yılın yeni umutları, yeni başlangıçları adına parlak göz ve kamaştıran bir cilt için10 adımda bakım önerilerini iletiyor;

26.12.2018Kişisel Bakım
Anti-Aging ve Estetik Uygulamaları

Anti-Aging ve Estetik Uygulamaları

Güzellik ile ilgili kavramlar her geçen gün şekil değiştirirken, estetik uygulamalar da talepler doğrultusunda şekilleniyor. Son yıllarda doğal estetiğin temel kurallarından biri de maksimum doğallığı yakalamak. Klinik Koordinatörü Seycan Tanfer, estetik ile ilgili gelinen son noktayı anlattı.

22.11.2017Kişisel Bakım
Somon Dna Aşısıyla Yaşlanmak Artık Hayal

Somon Dna Aşısı'yla Yaşlanmak Artık Hayal!

Mel-line Estetik'in sahibi Uzman Estetisyen Meltem Toprak, son günlerde kadın-erkek herkesin ilgi gösterdiği Somon-Dna uygulamasıyla ilgili soruları yanıtladı.

18.04.2016Kişisel Bakım
Somon DNA’sı aşısı

Somon DNA’sı aşısı

Cilt gençleştirmede son trendlerden olan somon DNA’sı, ciltteki yaşlanmaya bağlı lekelere, sarkmalara ve kırışıklıklara karşı en etkili yöntemlerden.

21.03.2016Sağlık
Deniz suyunun fendi kozmetiği yendi

Deniz suyunun fendi kozmetiği yendi!

Köprüden önce son çıkış... Yaz bitiyor. Nimetlerinden yararlanmak lazım. Güneşten bahsetmiyorum, benim derdim denizle. Deniz deyip geçmeyin! O, gerçek bir güzellik, estetik ve sağlık kaynağı. Üstelik bedava!

22.08.2015Sağlık
Gençleşmede neştersiz formül

Gençleşmede neştersiz formül

İlerleyen yaşlarla birlikte yüze yerleşen kırışıklıklar artık çözümsüz değil!

26.09.2008Kelebek
Cildiniz Kış Mevsimine Hazır mı

Cildiniz Kış Mevsimine Hazır mı?

Kış mevsiminin yıkıcı etkileri en çok cilt üzerinde kendini gösterir. Özellikle de soğuk hava cildin nemini kaybetmesine, matlaşıp cansızlaşmasına neden olur. Böyle durumlarda cilt yeteri kadar nemlendirilmezse ince kırışıklıklar derinleşir ve erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir. Koşullar böyle olduğunda mutlaka cildi besleyecek önlemler alınmalıdır. Bu noktada cildi besleyen etkili hizmetler verdiklerinin altını çizen Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, uygulanabilecek cilt bakım yöntemlerini anlatıyor.

20.12.2019Kişisel Bakım
Yazın Yorulan Cildinize Nasıl Sonbahar Bakımı Yapmalısınız

Yazın Yorulan Cildinize Nasıl Sonbahar Bakımı Yapmalısınız?

Tabiat, yeni bir mevsime geçip tüm silüetini yenilerken siz de en önemli hazineniz cildiniz için bir dokunuş yapabilir, cildinizi sonbahara hazırlayabilirsiniz. Tüm yaz boyunca güneş, deniz, havuz, rüzgar derken birçok faktöre bağlı olarak cildin yorulduğuna dikkat çeken Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, sonbahar gelirken yaptırılabilecek cilt bakımlarını anlattı.

19.09.2019Kişisel Bakım
Cildinizi Sonbahara Hazırlamanız İçin Öneriler

Cildinizi Sonbahara Hazırlamanız İçin Öneriler

Tabiat, yeni bir mevsime geçip tüm silüetini yenilerken siz de en önemli hazineniz cildiniz için bir dokunuş yapabilir, cildinizi sonbahara hazırlayabilirsiniz. Tüm yaz boyunca güneş, deniz, havuz, rüzgar derken birçok faktöre bağlı olarak cildin yorulduğuna dikkat çeken Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, sonbahar gelirken yaptırılabilecek cilt bakımlarını anlattı.

Selenyum nedir Selenyum eksikliği neden olur

Selenyum nedir? Selenyum eksikliği neden olur?

Selenyum nedir sorusu birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Selenyumun, vücudun hastalıklara ve strese karşı direncini arttırdığı biliniyor. Peki, selenyum nedir? Selenyum eksikliği neden olur?

24.07.2018Sağlık
Koenzim Q10 Nedir

Koenzim Q10 Nedir?

Adı biraz zor olsa da hücrelerin sağlıklı yaşlanmasında çok önemli bir rol oynayan molekül Koenzim Q10’un hayatımızdaki yerini Hisar Intercontinental Hospital Klinik Laboratuvarlar Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bekir Sami Uyanık’la konuştuk…

D vitamininin faydaları sanılandan çok

D vitamininin faydaları sanılandan çok

D vitamininin öneminin, bugüne kadar bilinenden çok daha fazla olduğu, bu vitaminin insandaki 200'den fazla geni etkilediği, bu genler arasında kanser ve bağışıklıkla ilgili hastalıklarla bağlantılı olanların da bulunduğu anlaşıldı.

26.08.2010Gündem
Toksin savaşçıları: Lahana, soğan...

Toksin savaşçıları: Lahana, soğan...

Vücudun detoks mekanizmasını güçlendirmek için lahana, soğan ve sarımsak yiyin, bol temiz hava alın.

Göz göre göre kanser oluyoruz

Göz göre göre kanser oluyoruz

Hamile kadınları ve bebek sahibi insanları uyaran ve dikkat etmeleri gereken noktaları anlatan Prof. Topuz, bulaşık deterjanından, halıların temizliğine kadar çevremizdeki bir çok etmenin kansere neden olabileceğini belirtti.

28.04.2008Ege
Diyetiniz ne renk

Diyetiniz ne renk?

'En önemli kural diyetimizde çeşitlilik ve renklilik sağlamaktır çünkü sebze ve meyvelere o eşsiz rengi veren pigmentlerin her biri sağlığımız için farklı yarar sağlar.'

Beslenmemizde ilk beş

Beslenmemizde 'ilk beş'

Besin destekleri sağlığımızı koruyup güçlendiren doğal yardımcılarımızdır. Besinleri doğal halleri ile tüketemiyoruz.

Sağlık için...

Sağlık için...

Yemek saatlerinde veya muftak alışverişlerinizde sağlıklı seçim yapmak kanser, diyabet, kalp gibi hastalıklara yakalanmayacağınızı garanti etmez, ancak riski azaltır.

2010 yılında, tıp sağlık, bilim ve teknoloji için 17 bilimsel öngörü

2010 yılında, tıp sağlık, bilim ve teknoloji için 17 bilimsel öngörü

Bilim, her yeni gelişmeyle birlikte gelecek için olağanüstü ve umut verici vaatlerde bulunuyor. İşte size Amerikan ve Alman uzmanlardan, önümüzdeki 6 yıl sonunda 17 alanla ilgili nelerin gerçekleşebileceği konusunda ilginç kestirimler.

27.01.2004Spor
Alaska’da ayılardan turistlere dayak

Alaska’da ayılardan turistlere dayak

Ayıların yaşamlarını izlemedeki büyük artış, hayvanları ve turistleri tehlikeli şekilde yakınlaştırıyor. Birçok turist ayıdan dayak yedi...

26.09.2003Spor
MEDYADAN : Gözden kaçanlar

MEDYADAN : Gözden kaçanlar

Waaaw bilirsin adamım – Çiller’in somonla ne ilgisi var – Enflasyon dinAzoru – Geçen yaz size de fazla ısıtıyor gibi geldi mi – Ne Pepe’ymiş ama – Boğa elinden geleni yapabilir mi – Olumlu düşünceniz Irak’a itinayla gönderilir – Ağda yaptırsam kalbime iyi gelir mi – Kaza mahallini uzman gazeteciden soracaksın... vd haberler

9.02.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt yaşlanmasına karşı alınabilecek önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, yaş gruplarına yönelik tavsiyelerde bulundu.

22.02.2019

Cilt Tipine Uygun Bakım Nasıl Yapılır?

Sağlıklı cilde sahip olmak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek sanıldığı kadar zor değil. Bu konu bazen çok karışık gibi görünse de temel doğruları bilince işler oldukça kolaylaşıyor. Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, cilt bakımı hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

23.01.2019

Daha sıkı canlı bir cilt imkansız değil

30‘lu yaşlardan itibaren cilt eski sıkılığını kaybetmeye başlar, çizgiler belirginleşmeye cilt eski dolgunluğunu kaybetmeye başlar.

16.05.2017

Somon DNA’sı nedir?

Hamilelik ve sonrasında oluşan değişik bölgedeki çatlakların giderilmesinde de oldukça etkili...

7.05.2017

Tuvallerdeki Yeşilçam

Mayadrom Akatlar Alışveriş Merkezi, önümüzdeki günlerde büyük bir sanat etkinliğine ev sahipliği yapacak.

8.11.2007

Boynumuz da yaşlanır mı?

Cerrahi dahil hiçbir yöntemle boyun tamamen pürüzsüz bir gerginlik kazanmaz.

18.02.2018

2018 mutluluk yılı olsun

YARIN yılın son günü. Her yılbaşı, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Uz. Dr. Ülkümen Rodoplu’nun yeni yıl reçetesini paylaşmak, ikimizin geleneği gibi oldu. Rodoplu, “2018 Mutluluk Yılı Olsun” başlığı altında sıraladı yeni yıl reçetesini:

29.12.2017

Güzelleşme programı size özel olmalıdır

Televizyonlarda, gazete ve dergi sayfalarında her gün yeni bir güzellik yöntemi tanıtılıyor. Biri diğerini tahtından indiriyor, bir başkası mucizeler yaratıyor!

27.04.2014

D vitamini ve photoaging ilişkisi

İlkbahar bitti, yaz geliyor derken birden havaların dengesiz bir seyir izlemesi vücudumuzu şaşırtmaya devam ediyor. Ama öyle de olsa böyle de olsa 10 gün içerisinde yaza gireceğimizi biliyorum.

22.04.2012

Somona karşı sağlık hizmeti

NORVEÇ Başbakanı Jens Stoltenberg’in Türkiye’de somon satışlarını katlamak için Çırağan Sarayı’nın mutfağına girdiğini meslektaşlarım yazdı.

12.01.2012

40’ından sonra az yiyen çok yaşar

Bayram tatilinde yayınlanan sağlık haberlerinin en önemlilerinden biri "az yiyenlerin daha çok yaşadıkları"nı ileri süren araştırmanın sonuçlarıydı.

16.12.2008

Pas mı, rest mi

"Neden yaşlanıyoruz?" Sorusunu yanıtlamak pek kolay değil.

18.02.2008

En çok kullanılan ilk 5

Besin destekleri sağlığımızı koruyup güçlendiren doğal yardımcılarımızdır. Besinleri doğal halleri ile tüketemiyoruz.

19.11.2005