EKSTRA
MENÜ

Solunum

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 16.989 haberi bulunmuştur.

Solunum Haberleri

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Uzun yıllar boyunca Mürver ağacı ile ilgili farklı batıl inançlar günümüze kadar gelmiştir. Pek çok kişi bu ağacı kesmenin ve zarar vermenin içerisindeki doğa üstü varlıkları uyandırdığına hala inanmaktadır. Peki, Mürver ağacı nedir, nasıl yetişir, faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Son dakika haberi: 1 Nisan korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 1 Nisan korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 243 bin 738 Kovid-19 testi yapıldı, 40 bin 806 kişinin testi pozitif çıktı, 176 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 2 bin 135 oldu, 20 bin 817 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 35 bin 43'e yükseldi. Öte yandan vaka ve vefat sayısındaki artış tedirgin edici boyuta ulaştı.

1.04.2021Gündem
C vitamini eksikliği belirtileri nelerdir İşte C vitamininin faydaları

C vitamini eksikliği belirtileri nelerdir? İşte C vitamininin faydaları

C vitamini, vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminlerden biri. Bağışıklık sistemini güçlendirmede önemli rol oynar. C vitamini eksikliğinde de birtakım belirtiler ortaya çıkar. Peki C vitamini eksikliği belirtileri nelerdir? İşte C vitamininin faydaları...

1.04.2021İyi Yaşam
Bakan Selçuk: PISA, TIMSS ve PIRLSte başarının artmasına önem veriyoruz

Bakan Selçuk: PISA, TIMSS ve PIRLS'te başarının artmasına önem veriyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) ile Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS) gibi uluslararası başarı tespit sınavlarında Türkiye'nin başarısını yukarıya taşıdığını belirterek, "Yaptığımız hazırlıkların sonuç verdiğini görüyoruz. PISA, TIMSS ve Uluslararası Okuma Okuryazarlığı Çalışmasındaki İlerleme (PIRLS) gibi sınavlarda başarının artması bizim çok ehemmiyet verdiğimiz bir konu" dedi.

1.04.2021Gündem
Nazal aşı nedir, nasıl uygulanır

Nazal aşı nedir, nasıl uygulanır?

Nazal aşı, Covid-19 sürecinde sık sık gündeme gelen aşı türlerinden birisi olmaya devam ediyor. Türk bilim insanları tarafından geliştirilme aşamasında olunan nazal aşı, burundan sprey yöntemiyle uygulanabiliyor. Peki, nazal aşı nedir, nasıl uygulanır? İşte, nazal aşı hakkında merak edilen bazı bilgiler

31.03.2021Gündem
Yılın acil aranan meslekleri açıklandı 2028e kadar bu sektörler büyüyecek

Yılın 'acil aranan' meslekleri açıklandı! 2028'e kadar bu sektörler büyüyecek

Koronavirüs pandemisi, küresel açıdan özellikle sağlık sektörü ve online alışveriş tarafında hareketlilik meydana getirdi. Yapılan araştırmalar sonucunda pandemiyle birlikte 'acil aranan' meslekler açıklandı.

31.03.2021Ekonomi
Korku filmi gibi geçen 14 gün Diamond Princesste neler oldu

Korku filmi gibi geçen 14 gün! Diamond Princess'te neler oldu?

Koronavirüs salgınının Vuhan'dan sonra patlak verdiği ikinci yer olan cruise gemisi Diamond Princess'teki yolcu ve mürettebatın karantinada geçirdikleri 14 gün belgesel oldu. Bu süreçte gemide yaşananlar gerilim filmlerine taş çıkartacak cinsten...

31.03.2021Dünya
Bebeği sırtüstü yatırmak, ani bebek ölümü sendromu riskini azaltıyor

"Bebeği sırtüstü yatırmak, ani bebek ölümü sendromu riskini azaltıyor"

Bebeklerin sırtüstü yatmasının ani ölüm riskini azalttığına dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökmen Alpaslan Taşkın, “Bebekler gece olsun, gündüz olsun, yatağına her zaman sırtüstü yatırılmalı. Saygın Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları derneklerinin ortak görüşüne göre sırtüstü yatmak ani bebek ölümü sendromu (ABÖS) riskini azaltan en güvenli pozisyondur” dedi.

31.03.2021Sağlık
Uzmanlar uyarıyor: Hava kirliliğine maruz kalmak organ yetmezliğine kadar götürebilir

Uzmanlar uyarıyor: Hava kirliliğine maruz kalmak organ yetmezliğine kadar götürebilir

Şehir hayatı ve endüstrileşmenin sonucuyla hava kirliliğinin artmaya başladığını dile getiren uzmanlar, hava kalitesinin önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Ahmet Çabuk ve Prof. Dr. Emir Baki Denkbaş, uzun süre hava kirliliğine maruz kalındığında astım, baş ağrısı, alerjik reaksiyonlar, kalp krizi, kanser, inme, organ yetmezliği gibi farklı pek çok sağlık sorunları risklerinin de arttığını söyledi.

31.03.2021Sağlık
Avrupa Birliğinde aşı fiyaskosu İşte ülke ülke ABnin aşı karnesi...

Avrupa Birliği'nde aşı fiyaskosu! İşte ülke ülke AB'nin aşı karnesi...

Dünya şaşkın! Aşılar üretime bile geçmeden yüz milyonlarca doz sipariş veren Avrupa Birliği ülkeleri, aşılamada çok kötü bir sınav veriyor. AB'de aşılama meselesini masaya yatırdık, 15 ülkeyi tek tek analiz ettik ve oralarda yaşayanlarla konuştuk...

30.03.2021Dünya
SMA hastalığı nedir, neden olur SMA hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler

SMA hastalığı nedir, neden olur? SMA hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler

Kas güçsüzlüğü olarak bilinen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığına son dönemlerde ülkemizde de sık rastlanılmaya başlandı. Birçok çocuğun hayatını kaybetmesine neden olan SMA hastalığı, hareket sinir hücrelerinde meydana gelen problemlerden kaynaklı ortaya çıkıyor. Peki, SMA hastalığı nedir ve neden olur? İşte, SMA hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler.

30.03.2021Gündem
Mahlep Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mahlep Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mahlep Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mahlep Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye'de yetişen birçok ağa türünden yalnızca biri olan Mahlep ağacı gerek görselliği gerekse de faydası ile dikkat çekmektedir. Mahlep ağacı pek çok bölgede yetişen bir ağaçtır. Özellikle Türkiye'nin belirli bölgelerine hakim olup Dünya'da da yine bu ağacın yetiştiriciliği yaygındır. Peki Mahlep ağacı nedir? Mahlep ağacı nerede ve nasıl yetişmektedir? Mahlep ağacını diğer ağaçlardan ayıran temel özellikleri nelerdir? Mahlep ağacının bakımının nasıl yapılması gerekir? İşte Mahlep ağacı ile ilgili merak edilen tüm detaylar.

30.03.2021Bitki Bakımı
Kızılcık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kızılcık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kızılcık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kızılcık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kızılcık ağacı nedir? Kızılcık ağacı nerede yetişmektedir? Kızılcık ağacı meyveleri nasıl olur? Kızılcık ağacı hangi iklimde nasıl sıcaklıkta yetişmektedir? Kızılcık ağacının özellikleri ve yapısı nasıldır? Kızılcık ağacı bakımı nasıl yapılır? Kızılcık ağacının faydaları nelerdir? Kızılcık ağacı hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.03.2021Bitki Bakımı

Kivi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kivi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kivi en faydalı meyvelerden bir tanesidir. Özellikle kivi ağacı ve kivi ağacı yetiştiriciliği ülkemizde epey yaygındır. Kivi ağacını yetiştirmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır. Bundan dolayı bu ağacı yetiştirmek isteyenler bu hususları iyi bilmesi gerekir. Son aylarda kivi ağacı ile ilgili detaylar sorgulanmaktadır. Peki kivi ağacı nedir? Kivi ağacının özellikleri nedir? Kivi ağacına nasıl bakmak gerekir? Kivi ağacı nasıl yetişir? İşte kivi ağacı ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

30.03.2021Bitki Bakımı
Türkiyede de çalışılıyor... Sprey aşı koronavirüs salgınını bitirebilir

Türkiye'de de çalışılıyor... Sprey aşı koronavirüs salgınını bitirebilir

Sprey, yani ‘nazal’ aşı uzmanlara göre büyük umut vaat ediyor. Zira şu ana kadar geliştirilen aşılar virüsün bulaşmasını önlemiyor, hastalığın hafif atlatılmasını sağlıyor. Ama virüsün girdiği burundan ya da ağızdan uygulanan sprey aşının bulaşı engellemesi bekleniyor. Prof. Dr. İsmail Balık, “Bu da salgını bitirebilir” diyor.

30.03.2021Gündem
Prof. Dr. Mısırlıgil: Polen mevsiminde Covid-19 enfeksiyonunda artış görülebilir

Prof. Dr. Mısırlıgil: Polen mevsiminde Covid-19 enfeksiyonunda artış görülebilir

ANKARA'da İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Zeynep Mısırlıgil, "Atmosferdeki polen konsantrasyonu arttığında Covid-19 enfeksiyonunda artış olduğu gözlendi. Polen mevsiminde solunum yolları virüs enfeksiyonlarında artış görülür. Polen mevsiminde koronavirüs enfeksiyonunda da artış görülebilir" dedi.

29.03.2021Sağlık
Kırmızı pancar nasıl tüketilmeli Kırmızı pancarının mucizevi faydaları

Kırmızı pancar nasıl tüketilmeli? Kırmızı pancarının mucizevi faydaları

Kırmızı pancar rengiyle göze lezzetiyle damağımıza hitap eden bir besin. Ayrıca içerdiği antioksidan ve mineraller bakımından da oldukça sağlıklı. Peki kırmızı pancar nerelerde kullanılır, nasıl tüketilmeli? İşte kırmızı pancar hakkında tüm merak edilenler…

29.03.2021Sağlık
Guatr nedir, belirtileri nelerdir İşte guatr nedenleri

Guatr nedir, belirtileri nelerdir? İşte guatr nedenleri

Guatr, tiroid bezinin büyümesiyle oluşan bir durumdur. Daha çok iyot eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Erken teşhis, etkili bir tedavi için büyük önem taşıyor. Peki guatr nedir, belirtileri nelerdir? İşte guatr nedenleri...

29.03.2021Sağlık
Kamkat nedir, faydaları nelerdir C vitamini deposu kamkatın faydaları

Kamkat nedir, faydaları nelerdir? C vitamini deposu kamkatın faydaları

Kamkat ya da diğer adıyla kumkuat, ülkemizde daha çok Akdeniz Bölgesi ve Rize'de yetişiyor. Ayrıca diğer narenciyelerin tersine kabuğu tatlı olduğu için kabuğuyla yenilebiliyor. Kendisi küçük ama faydaları büyük bir besin. Peki kamkat nedir, faydaları nelerdir? C vitamini deposu kamkatın faydaları

28.03.2021Sağlık
Pandemi ile arttı Kontrolsüz alınan D vitaminleri vücudu nasıl etkiliyor

Pandemi ile arttı! Kontrolsüz alınan D vitaminleri vücudu nasıl etkiliyor?

Covid-19 pandemisi hayatımıza girdiği ilk günden beri endişe yaratıyor. Virüsten korunmak isteyenler pek çok yönteme başvuruyor. Halk tarafından alınan bu önlemlerden biri de D vitamini yüklemesi yapmak. Peki kontrolsüz kullanılan D vitamini organları nasıl etkiliyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı...

28.03.2021 Sağlık
Endişelendiren sözler: Üçüncü dalga çalışanları tehdit ediyor Taramaların yüzde 80i pozitif

Endişelendiren sözler: Üçüncü dalga çalışanları tehdit ediyor! Taramaların yüzde 80'i pozitif

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener'den endişelendiren sözler... Üçüncü dalga içerisinde İngiltere varyantının daha baskın olduğunu ve taramaların yüzde 80 civarında pozitif geldiğini belirten Şener, koronavirüsün daha önce 65-75 yaş üstündeki grupta görülürken, şu anda 40-50 yaş arasındaki aktif çalışan grupta kümelenme olduğuna ve bu yaş grubunda hastalığın daha ağır seyrettiğine dikkat çekti.

28.03.2021Gündem
Nuri Alço taburcu oldu

Nuri Alço taburcu oldu

Koronavisürse yakalanan usta oyuncu Nuri Alço, tedavisinin yapıldığı hastaneden taburcu oldu.

26.03.2021Magazin
“Okula başlayan çocuklarda sık solunum yolu enfeksiyonları görülür”

“Okula başlayan çocuklarda sık solunum yolu enfeksiyonları görülür”

Havaların serinlemesi ve okulların açılmasıyla birlikte üst solunum yolu enfeksiyonunun görülme sıklığının da artmaya başladığını söyleyen Dr. Öğretim Üyesi Habibe Duman, “Son dönemlerde çocuğu öksüren, ateşi çıkan ya da boğazı ağrıyan her anne baba çocuğun koronavirüse yakalandığı noktasında endişe duyuyor. Ancak okula başlayan çocuklarda sık solunum yolu enfeksiyonları görülmektedir” diye konuştu.

26.03.2021Sağlık
Göknar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Göknar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Göknar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Göknar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çam ağaçlarıyla aynı aileden olan göknar ağacı, her mevsim yeşil kalan iğne yapraklara sahiptir. Ülkemizin birçok bölgesinde kendiliğinden yetiştiği gibi park ve bahçelerin yeşillendirilmesi için peyzaj çalışmalarında da kullanılır. Göknar ağaçlarının özellikleri, yetiştiği alanlar, faydaları ve zararları, kullanıldığı alanlar, yetiştirilmesi için uyulacak incelikler gibi detayları derledik.

26.03.2021Bitki Bakımı
Günde 350 vakayla felaketi yaşıyorlar... Hastanenin otoparkında can verecekler

Günde 350 vakayla felaketi yaşıyorlar... 'Hastanenin otoparkında can verecekler'

Pasifik Okyanusu'nda bulunan ada ülkesi Papua Yeni Gine, Covid-19 tablosu en çarpıcı yerlerden biri. Ölü sayısı da vaka sayısı da çok az ama sağlık sistemi neredeyse iflas etmek üzere. Aşılar konusunda ise komşularının insafına kalmış durumdalar...

26.03.2021Dünya
Mutasyonlu virüs belirtileri nedir, ne zaman başlar İşte, mutasyonlu virüs belirtileri

Mutasyonlu virüs belirtileri nedir, ne zaman başlar? İşte, mutasyonlu virüs belirtileri

Türkiye'de mutasyonlu virüsün görülmesinin ardından gözler mutasyonun etkileri ve semptomları ilgili ilgili yapılan değerlendirmelere çevrildi. İşte, uzmanlardan mutasyonlu virüs belirtilerine dair açıklamalar…

26.03.2021Gündem
Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Duran: Obezite birçok organı kanser gibi etkileyebiliyor

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Duran: Obezite birçok organı kanser gibi etkileyebiliyor

GENEL Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Duran, obezitenin tehlikesine değinerek, "Obezite, birçok organı kanser gibi etkileyebiliyor. Kalp yetmezliği, kalp büyümesi, kalp damar tıkanıklığı, karaciğer yağlanması, tansiyon, şeker, uyku apnesi, solunum sıkıntısı, eklem problemleri ve psikolojik faktörlere yol açabiliyor" dedi.

26.03.2021Sağlık
Koronavirüs sonrası spor yapmak isteyenlere uzmanından uyarı

Koronavirüs sonrası spor yapmak isteyenlere uzmanından uyarı

Koronavirüs sonrası spora başlamak isteyen yetişkin ve çocuklara uyarılarda bulunan Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fikri Eralp, spor öncesi bazı tetkiklerin yapılması gerektiğine dikkat çekti. Eralp, “Özellikle dolaşım ve solunum problemlerinin olup olmadığı muhakkak tespit edilmelidir. Bunun için ebeveynler, koçlar ve antrenörlere büyük görev düşüyor” dedi.

26.03.2021Sağlık
Bir milyon Covid ölümünü engelleyen ilaç: Deksametazon

Bir milyon Covid ölümünü engelleyen ilaç: Deksametazon

Deksametazon tedavisi son bir yıldır on binlerce hasta üzerinde denendi, Covid-19 hastalarında ölüm oranlarını azalttığını gösteren ilk tedavi oldu ve bugüne kadar dünya çapında yaklaşık 1 milyon kişinin hayatını kurtardı

Kovid-19da korkutan araştırma: Her 10 hastadan 7si Uzun Covid etkisinde

Kovid-19'da korkutan araştırma: Her 10 hastadan 7'si 'Uzun Covid' etkisinde!

İngiltere'de yapılan iki yeni araştırma Kovid-19 konusunda korkutucu sonuçları açığa çıkardı. Her 10 koronavirüs hastasından 7'sinin hastaneden çıktıktan sonra bile tam olarak iyileşmediği ve 'Uzun Covid' olarak adlandırılan sağlık sorunlarıyla boğuşmaya devam ettiği ortaya çıktı.

25.03.2021Dünya
Karanfil Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karanfil Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karanfil Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karanfil Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde birbirinden farklı ağaç türleri bulunmaktadır. Özellikle meyve ağaçları da doğru ve düzenli bir bakım gerektirir. Son yıllarda en çok merak edilen ağaçlardan birisi de karanfil ağacıdır. Karanfil ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Demirhindi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Demirhindi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Demirhindi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Demirhindi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Yeryüzünde birbirinden farklı ağaçlar bulunuyor. Bu ağaçların da faydaları saymakla bitmez. Özellikle meyve ağaçlarının da doğru bir bakım yapılması gerekir. Özellikle demirhindi ağacı da merak ediliyor. Demirhindi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Koka Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Koka Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Koka Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Koka Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Koka ağacı, Güney Amerika’nın doğusunda yer alan Erythroxylaceae ailesindeki dört bitkiden biridir. Koka bitkisi, karaağaç çalılığını andırıyor. Koka ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kuşburnu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kuşburnu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuşburnu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kuşburnu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuşburnu ağacı, gülgiller familyasından gelen Kuzeybatı Afrika, Avrupa ve Batı Asya civarlarında yetiştirilir. Çok yıllık bir bitki olan kuşburnu ağacı, sonbaharda olgunlaşır. Kuşburnu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Sinüzit nedir neden olur İşte sinüzit belirtileri ve tedavisi

Sinüzit nedir neden olur? İşte sinüzit belirtileri ve tedavisi

Sinüzit, en sık karşılaşılan sağlık sorunlarından biri. Halsizlikten öksürüğe, baş ağrısından burun tıkanıklığına kadar çeşitli problemlere yol açabiliyor. Peki sinüzit nedir, neden olur? İşte sinüzit belirtileri, tedavisiyle ilgili merak edilenler...

25.03.2021Sağlık
Kayınvalidesini virüs bulaştırmasın diye öldürmeye çalıştığı iddiası edilmişti… Mahkemeden flaş karar

Kayınvalidesini 'virüs bulaştırmasın' diye öldürmeye çalıştığı iddiası edilmişti… Mahkemeden flaş karar

Antalya'da koronavirüs nedeniyle hastaneye yatırılan kayınvalidesi Iraz M.'yi (83), virüs bulaştırmasından korktuğu için yastıkla iki kez boğmaya çalıştığı iddia edilen Hasan B. (51) için karar verildi. Hasan B. beraat ederken, avukatı Burak Soybir yaşanan olaylardan dolayı müvekkilinin çok üzüldüğünü, hayırlı damadın başına gelmeyen kalmadığını belirtti.

25.03.2021Gündem
Bergamot Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Bergamot Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bergamot Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Bergamot Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bergamot, genellikle aroma olarak bilinse de tek başına bir besindir. Ekşi bir tada sahip olan bergamot eski çağlardan beri alternatif tıpta kullanılmaktadır. Peki bergamot ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Bergamot ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Bergamot ağacıyla ilgili merak edilenleri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Bodrumun başı kuvars tozu ile dertte Kıyıların yüzde 40’ı Maldivler’e döndü ama...

Bodrum'un başı kuvars tozu ile dertte! Kıyıların yüzde 40’ı Maldivler’e döndü ama...

Son iki yıldır Bodrum ve çevresindeki birçok otel ya da işletme, plajlara 'beyaz kum' diye kuvars tozu seriyor. Üstelik verilen cezalara, çıkan haberlere rağmen geri adım atılmıyor. Ancak neden kuvars kullanılmaya devam ediliyor, söz konusu tozun insan sağlığına ve çevreye olan zararları neler? Konunun uzmanları hurriyet.com.tr’ye anlattı.

25.03.2021Gündem
Duruş bozuklukları psikolojik problemlere de yol açabilir

Duruş bozuklukları psikolojik problemlere de yol açabilir

Uzman Fizyoterapist Onur Salman Körtelli, çocukluk çağında görülen duruş bozukluklarının psikolojik problemlere de yol açabileceğine dikkat çekti. Körtelli, çocuklarda fiziksel aktivite eksikliğinden kaynaklı duruş bozuklarının yaygın olarak görüldüğünü belirterek, tedavisi hakkında önemli bilgiler aktardı.

25.03.2021Sağlık
Entübe nedir, entübe hasta kimlere denir

Entübe nedir, entübe hasta kimlere denir?

Covid-19 salgınıyla hayatımıza giren ‘entübe’ işlemi herkes tarafından merak konusu haline geldi. Koronavirüs tablolarında sıklıkla karşılaştığımız entübe hasta ne anlama geliyor? İşte entübe etmek ve entübe hasta terimleriyle ilgili merak edilen bilgiler…

25.03.2021Gündem
Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor Gözler açıklamada...

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler açıklamada...

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında saat 16:00’da video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.

25.03.2021Gündem
Anne-oğul 8 saat arayla virüse yenildi

Anne-oğul 8 saat arayla virüse yenildi

Mimarlık ve tarih alanındaki çalışmalarıyla tanınan Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Yavuz Sezer (42) ile annesi Suat Sezer, koronavirüs nedeniyle tedavi gördükleri hastanede 8 saat arayla hayatlarını kaybetti.

25.03.2021Gündem
Kara mürverin faydaları nelerdir, nelere iyi gelir

Kara mürverin faydaları nelerdir, nelere iyi gelir?

Elderberry denilen mürver bitkisi, berry grubuna ait bir meyvedir. Türkiye'de de çeşitli yerlerde yetişen kara mürver meyvesi, bağışıklığı güçlendirmede oldukça etkili. Ayrıca bu bitkinin her kısmı değerlendirilir. Peki kara mürverin faydaları nedir, nelere iyi gelir? İşte merak edilenler...

24.03.2021Sağlık
Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye iklim bakımından zengin bir ülkedir. Birçok iklimi aynı anda yaşayabildiğinden dolayı birçok ağaç türü de ülkemizde yetişmektedir. Bu ağaçlardan bir tanesi de sarıçam ağacıdır. Sarıçam ağacı görüntüsü ile yetiştiriciliği fazladır. Özellikle bahçesinde sarıçam ağacı yetiştirmek isteyen kişiler sarıçam ağacı nedir ve nasıl yetiştirilir şeklinde araştırma yapmaktadırlar. Peki sarıçam ağacı nedir? Sarıçam ağacı nasıl yetişir? Sarıçam ağacının özellikleri nelerdir? Sarıçam ağacı hastalıkları ve bu ağacın faydaları nelerdir? İşte sarıçam ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kar mikropları öldürür mü İşte kar yağışının mikroplar üzerindeki etkisi

Kar mikropları öldürür mü? İşte kar yağışının mikroplar üzerindeki etkisi

Mikroplar yaygın olarak bilinenin aksine aslında soğukta değil sıcakta daha çok ürüyorlar. Soğuk hava ve dolayısıyla kar yağışı ise mikropların ölmesine katkı sağlıyor. İşte kar yağışının mikroplar üzerindeki etkisi…

24.03.2021Gündem
Karın ağrısı korona belirtisi mi İşte korona belirtileri

Karın ağrısı korona belirtisi mi? İşte korona belirtileri

Koronavirüs belirtileri pandemi döneminde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Grip ve soğuk algınlıklarıyla karıştırılan belirtiler aynı zamanda koronavirüsün de habercisi olabilir. Peki karın ağrısı korona belirtisi mi? İşte merak edilen korona belirtileri…

24.03.2021Gündem
2 Avrupa ülkesinde salgın kontrolden çıktı

2 Avrupa ülkesinde salgın kontrolden çıktı!

Yeni tip koronavirüs salgınının üçüncü dalgasının etkili olmaya başladığı Avrupa’da Çekya, dünya genelinde nüfusuna oranla virüs nedenli can kayıplarının en çok yaşandığı ülke olurken Polonya 2 milyonun üzerine çıkan vaka sayısıyla dikkati çekiyor.

24.03.2021Dünya

Yazar Sonuçları