EKSTRA
MENÜ

Solunum Cihazı

Solunum Cihazı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Solunum Cihazı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 890 Solunum Cihazı haberi bulunmuştur.

Solunum Cihazı Haberleri

Türkiyeden gönderilen tıbbi yardım Somaliye ulaştı

Türkiye'den gönderilen tıbbi yardım Somali'ye ulaştı

Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için Somali'ye aralarında yerli yoğun bakım solunum cihazının da bulunduğu tıbbi yardım malzemeleri gönderdi. Somali, yerli yoğun bakım solunum cihazının gönderildiği ilk yabancı ülke oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine Milli Savunma, Sağlık, Sanayi ve Teknoloji bakanlıklarınca hazırlanan malzemeler, sabah saatlerinde Mogadişu’ye ulaştı.

2.05.2020Haber
Son dakika... Bakan Varank: Türkiye Somalili kardeşlerimize nefes olacak

Son dakika... Bakan Varank: Türkiye Somalili kardeşlerimize nefes olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "(Somali'ye solunum cihazı yardımı) Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlattığımız Milli Teknoloji Hamlesi'nin başarısına şahitlik ediyoruz. Türkiye Somalili kardeşlerimize nefes olacak" açıklamasında bulundu.

2.05.2020Ekonomi
Bakan Varank Kovid-19a karşı verilen yerli mücadeleyi anlattı

Bakan Varank Kovid-19'a karşı verilen 'yerli' mücadeleyi anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye'de sağlık çalışanlarının maske ve koruyucu ekipman sorunu olmadığını belirterek, "Salgın döneminde yaklaşık 250 milyon maskeyi vatandaşlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza ücretsiz dağıttık" dedi.

2.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Medeniyet imkan değil, vicdan meselesidir

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Medeniyet imkan değil, vicdan meselesidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Somali'ye gönderdiği yardımla ilgili, "Milli Teknoloji Hamlesi ile geliştirdiğimiz solunum cihazları Somalili kardeşlerimize nefes olacak." değerlendirmesini yaptı.

2.05.2020Gündem
O uygulamaya son verildi Solunum cihazı ihracatında flaş gelişme

O uygulamaya son verildi! Solunum cihazı ihracatında flaş gelişme

Solunum cihazları ve bunların sarf malzemeleri, ihracı ön izne bağlı mallar listesinden çıkarılırken, etil alkol, kolonya, dezenfektan ve hidrojen peroksit ihracatında kayıt ve izin uygulamasına son verildi.

2.05.2020Ekonomi
Bakan Varanktan solunum cihazı açıklaması

Bakan Varank'tan 'solunum cihazı' açıklaması

SANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, koronavirüs salgını sürecinde Türkiye’nin ulusal seferberlik başlatarak 2 hafta gibi kısa bir sürede kendi kaynaklarıyla solunum cihazı ürettiğini söyledi. Varank, "Bu çaba sayesinde ülkedeki hemen her yoğun bakım yatağına solunum cihazı tahsis edilebilecek" dedi.

1.05.2020Ekonomi
Bakan Varanktan G20de uluslararası hesap verilebilirlik mekanizması kurulması çağrısı

Bakan Varank'tan G20'de "uluslararası hesap verilebilirlik mekanizması kurulması" çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, G20 üyesi devletleri, krizden çıkmak için yapıcı ve sonuç odaklı bir yol haritası sunmaya çağırdı.

1.05.2020Ekonomi
ABDden Türkiyeye tıbbi malzeme yardımı teşekkürü Geliştirdiğimiz yöntemleri detaylı olarak anlattık

ABD'den Türkiye'ye tıbbi malzeme yardımı teşekkürü! 'Geliştirdiğimiz yöntemleri detaylı olarak anlattık'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ABD Sağlık ve Sosyal Hizmetler Bakanı Alex Azar'ın, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleye destek amacıyla ABD'ye gönderdiği tıbbi malzeme yardımı için teşekkür ettiğini bildirdi. Azar, bu tecrübe paylaşımı için teşekkür ederek Türk ve Amerikalı bilim insanlarının ortak çalışmalar yapmasının faydalı olacağını söyledi.

30.04.2020Gündem
Türk mühendislerden bir başarı daha Onlar da solunum cihazı üretti

Türk mühendislerden bir başarı daha! Onlar da solunum cihazı üretti

Türk mühendisler, Covid-19 pandemisinde en çok ihtiyaç duyulan tıbbi cihazlardan acil durum/pandemi transport türü ventilatör (solunum cihazı) prototipi üretti. Yeditepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öncülüğünde geliştirilen “7Vent” isimli prototipin teknik testlerinin başarıyla sonuçlandığı duyuruldu.

30.04.2020Gündem
Gaziantep imsakiye 2020: Gaziantep iftar vakti Gaziantepte iftar saat kaçta

Gaziantep imsakiye 2020: Gaziantep iftar vakti! Gaziantep'te iftar saat kaçta?

Ramazan ayının beşinci gününde Gaziantep imsakiye bilgileri, kentte yaşayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İbadetlerini yerine getirmek için iftar masasının etrafında buluşacak olan kent sakinleri, Gaziantep imsakiye 2020 bilgileri aracılığıyla iftar saati hakkında detaylara erişebilecek. Gaziantep iftar vakti ve diğer tüm illerin iftar saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imsakiye içerisine dahil edildi. Peki, Gaziantep'te iftar saat kaçta yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.04.2020Gündem
Teknopark İstanbul Kovid-19la mücadeleye katkı sunmayı sürdürüyor

Teknopark İstanbul Kovid-19'la mücadeleye katkı sunmayı sürdürüyor

Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezinde yer alan şirketler tarafından; taşınabilir mekanik solunum cihazı, kitlesel pandemi yönetim uygulaması, nazal aparat ve ekspirasyon kiti projesi geliştiriliyor.

28.04.2020Teknoloji
Pakistan solunum cihazı prototipi geliştirdi

Pakistan solunum cihazı prototipi geliştirdi

Pakistan’daki Karaçi ketninde mühendisler bir solunum cihazı prototipi geliştirdi.

28.04.2020Teknoloji
Ve ikincisi de erişime açıldı Milli Eğitim Bakanı’ndan önemli duyuru…

Ve ikincisi de erişime açıldı! Milli Eğitim Bakanı’ndan önemli duyuru…

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), lise öğrencilerine yönelik 750 sorudan oluşan ikinci "Soru Destek Paketi"ni "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adresinden erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise açıklamasında ‘Öğrencilerimizin belirsizlik duygusuna kapılmadan, rahat bir şekilde eğitimlerine devam etmeleri çok önemli. Bunun için ne gerekliyse yapmaya gayret ediyoruz. Bundan sonraki soru destek paketlerini ünite bazında hazırlayacağız. Böylece öğrencilerimiz eksiklerini daha iyi görme ve telafi etme imkanı bulacak’ dedi.

27.04.2020Gündem
Meslek liseleri yarışıyor... Üç cihaz daha üretildi

Meslek liseleri yarışıyor... Üç cihaz daha üretildi

Koronavirüsle mücadelede cerrahi maske, tulum, siperlik, dezenfektan, kolonya gibi ürünlerin yanında, solunum cihazı, video laringoskop cihazı gibi biyomedikal ürünler de üreten meslek lisesi öğretmenleri, şimdi ise kapalı ortamların dezenfeksiyonunu sağlayan 'Ozon hava dezenfekte cihazı' ile bireyin vücut sıcaklığını temas etmeden ölçen 'Kızılötesi (IR) termometre cihazı' üretti.

27.04.2020Eğitim
İTO Başkanı Avdagiç: Haziranda yeni normale geçiş için iyimseriz

İTO Başkanı Avdagiç: Haziranda yeni normale geçiş için iyimseriz

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İş dünyamızın kovid sonrası dönemde yeni normale kontrollü geçişinin haziranda başlayacağı konusunda iyimser bekleyiş içindeyiz” dedi.

27.04.2020Ekonomi
Bakan Varank, yerli yoğun bakım solunum cihazının üretim sürecini anlattı

Bakan Varank, yerli yoğun bakım solunum cihazının üretim sürecini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 14 günde seri üretimine geçilen yüzde 100 yerli ve milli yoğun bakım solunum cihazının dünya standartlarında olduğunu belirterek, "Türk mühendisleri projede Milli Mücadele süreci şuuruyla hareket ettiler." dedi.

25.04.2020Ekonomi
Bakan Varank tüm dünyanın peşinde düştüğü cihazı açıkladı

Bakan Varank tüm dünyanın peşinde düştüğü cihazı açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yüzde 100 yerli ve milli yoğun bakım solunum cihazına ilişkin önemli açıklamada bulundu. Bakan Varank cihazların ihracatının yapılabileceğini söyledi.

25.04.2020Ekonomi
Trumptan kritik Kovid-19 açıklaması

Trump'tan kritik Kovid-19 açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, ABD'de yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerindeki pozitif sonuç oranının son 1 haftada yüzde 38'den yüzde 28'e düştüğünü açıkladı.

24.04.2020Dünya
Osmaniyede koronavirüsü yenen 3 hasta, alkışlarla taburcu edildi

Osmaniye'de koronavirüsü yenen 3 hasta, alkışlarla taburcu edildi

OSMANİYE'de hastanedeki koronavirüs (Covid-19) tedavilerinin ardından sağlığına kavuşan 3 kişi, alkışlarla taburcu edildi.

24.04.2020Gündem
Yerli solunum cihazı (ventilatör) özellikleri nedir

Yerli solunum cihazı (ventilatör) özellikleri nedir?

Testlerden başarıyla geçen ve hastanedeki ilk performansıyla hekimlerden tam not alan yerli yoğun bakım solunum cihazı, yurt dışından ithal edilen muadillerinden de üstün bulundu. Peki yerli solunum cihazının özellikleri nedir?

24.04.2020Gündem
Meslek liselerinden entübasyonu kolaylaştıran cihaz

Meslek liselerinden entübasyonu kolaylaştıran cihaz

MEB koronavirüs pandemisiyle mücadelede yerli üretimi artırmak için yürüttüğü AR-GE çalışmaları sonucu İstanbul Sancaktepe Eyüp Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu kez hem entübasyon operasyonunu kolaylaştıran hem de sağlıkçıları hastaya müdahale sırasında koruyan video laringoskop cihazı üretildi.

24.04.2020Eğitim
Milli Savunma Bakanlığı, haftada 10 milyon maske üretiyor

Milli Savunma Bakanlığı, haftada 10 milyon maske üretiyor

Milli Savunma Bakanlığına bağlı fabrika ve dikimevlerinde koronavirüsle mücadele kapsamında haftada 10 milyon maske üretimine ulaşıldı. Sadece Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) fabrikasında haftada 6,5 milyon maske üretiliyor. MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere, ihtiyaç halinde bu kapasiteyi daha da artırabilecek imkana sahip olduklarını belirtti. Akdere, yerli ve milli imkanlarla ürettikleri solunum cihazında ise bir ay içinde seri üretime geçileceğini kaydetti.

24.04.2020Ekonomi
Türk mühendislerden yüzde yüz yerli solunum robotu

Türk mühendislerden yüzde yüz yerli solunum robotu

Koronavirüs salgını akciğerleri olumsuz yönde etkiliyor ve hastalar solunum desteğine ihtiyaç duyabiliyor. Bundan hareketle Türkiye’de ilk vakanın ortaya çıktığı dönem çalışmalarına başlayan Türk mühendisler, yüzde yüz yerli ‘Otomatik Suni Solunum Robotu’ geliştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve BAU İnovasyon ve Danışmanlık A.Ş. ortaklığıyla hayata geçirilen ‘BAUVENT-Otomatik Suni Solunum Robotu’ projesinde geliştirilen prototiplerin laboratuvar test süreçleri tamamlandı. Prof. Dr. Nafiz Arıca, seri üretime geçmek için gerekli başvuruların yapıldığını söyleyerek, “BAUVENT, yoğun bakım ünitelerinin olmadığı, sahra bölgelerinde, ambulanslarda ve yoğun bakım ünitesi dışındaki hastane odalarında rahatlıkla kullanılabilecek” dedi

23.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Mayıs sonuna kadar 5 bin tane daha solunum cihazı daha üretilecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Mayıs sonuna kadar 5 bin tane daha solunum cihazı daha üretilecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sağlık alt yapımızın güçlü olması, ekosistemin bir eş güdüm halinde çalışıyor olması ve Cumhurbaşkanımızın bu krizi anbean yönetme becerisi bizi diğer ülkelerden göreceli olarak çok daha iyi bir noktaya getirmiş durumda. Yerli solunum cihazı üretildi, bunun 100 küsür tanesi de teslim edildi. Mayıs ayı sonuna kadar 5 bin tane üretilecek ve teslim edilecek." dedi.

22.04.2020Gündem
Türkiyedeki ilk plazma tedavisi yapılan hasta normal servise alınacak

Türkiye'deki ilk plazma tedavisi yapılan hasta normal servise alınacak

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde, ilk plazma nakli yapılan Abidin Aybar (56) iyileşmeye başladı. Yoğun bakımda tedavisi süren Aybar'ın önümüzdeki günlerde normal servise alınacağı belirtildi.

22.04.2020Gündem
ABD Başkanı Trumptan İran açıklaması: Yok etmeleri emri verdim

ABD Başkanı Trump'tan İran açıklaması: Yok etmeleri emri verdim

ABD Başkanı Trump yaptığı son dakika açıklamasında “Donanmaya denizde bizim gemilerimizi taciz etmeleri halinde tüm İran silahlı botlarını vurmaları ve yok etmeleri emri verdim” ifadelerini kullandı. Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump'ın, koronavirüs (Kovid-19) tedavisi için "çığır açıcı" olarak nitelendirdiği "hidroksiklorokin" sıtma ilacının salgına karşı etkisinin olmadığı yapılan bilimsel bir araştırmayla ortaya çıktı.

22.04.2020Dünya
YÖK: Salgınla mücadelede üniversite hastaneleri önemli görevler üstleniyor

YÖK: Salgınla mücadelede üniversite hastaneleri önemli görevler üstleniyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) küresel salgınıyla mücadelede üniversite araştırma merkezleri ile hastanelerinin önemli görevler üstlendiğini bildirdi.

22.04.2020Eğitim
Son dakika haberler... Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanından dikkat çeken sözler

Son dakika haberler... Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanı'ndan dikkat çeken sözler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Okullar ne zaman açılacak' sorusuna yanıt verdi. Bakanı Selçuk, ''Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim için yoğun bir çalışmamız var. Temmuz ve Ağustos için bir planlama yok'' ifadelerini kullandı. Selçuk, LGS tarihinin ertelenmesinin söz konusu olmadığı belirtti.

22.04.2020Gündem
Meslek liselerinin son üretimi... O varsa nefes almak daha güvenli

Meslek liselerinin son üretimi... O varsa nefes almak daha güvenli

MEB, meslek liselerinde üretilen ürünlerin çeşitliliğini artırıyor. Meslek liseleri pandemi sürecinde dezenfektanda maskeye pek çok ihtiyaç maddesini başarıyla üretiyor. Bu eğitim kurumları bununla da kalmayıp geçtiğimiz günlerde cerrahi ve N95 standardında maske makinesi ile solunum cihazı üretmeyi de başardı. Bir müjdeli haber de İstanbul Arnavutköy İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden geldi. Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanı öğretmenleri tarafından 'Ultraviyole-C (UVC) Hava Sterilizasyon Cihazı' üretildi.

22.04.2020Eğitim
Zeka Gücü öğrencilerinden sağlık çalışanlarına 3D destek

Zeka Gücü öğrencilerinden sağlık çalışanlarına 3D destek

Turkcell tarafından Türkiye’de eğitim veren 33 BİLSEM’de bulunan Zeka Gücü Teknoloji Sınıfları’nda eğitim alan öğrenciler, öğretmenlerinin destekleriyle, COVID-19 salgını ile mücadelede en ön cephede görev alan sağlık çalışanlarına destek için 3D yazıcılar aracılığıyla yüz siperlikleri üretmeye başladı. Turkcell’in sınıflara ekleyeceği yeni yazıcılarla birlikte Zeka Gücü öğrencilerinin 3 boyutlu yazıcılar ile ayda 5 bin adet yüz siperliği basması planlanıyor.

22.04.2020Teknoloji
Bayram sonrası normale döneriz

Bayram sonrası normale döneriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün videokonferans yöntemiyle yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısındaki konuşmasında, “Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz.” dedi. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

22.04.2020Gündem
Garanti BBVA’dan 200 adet solunum cihazı

Garanti BBVA’dan 200 adet solunum cihazı

Koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük bir adım daha atan Garanti BBVA, yaklaşık 30 milyon TL değerinde 200 adet solunum cihazıyla Milli Dayanışma Kampanyasına destek oluyor.

21.04.2020Ekonomi
SAHA İstanbuldan kamu görevlilerine 27 bin 600 yüz siperliği bağışı

SAHA İstanbul'dan kamu görevlilerine 27 bin 600 yüz siperliği bağışı

Türkiye'nin en büyük kümelenmesi Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) üyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ihtiyaç duyulan koruyucu ekipmanları üreterek kamu görevlilerinin kullanımı için bağışladı.

21.04.2020Teknoloji
Fiyatlarındaki çöküşün ardından ABD 75 milyon varil ham petrol alacak

Fiyatlarındaki çöküşün ardından ABD 75 milyon varil ham petrol alacak

ABD Başkanı Donald Trump "(ABD'deki ham petrol fiyatlarının sıfır doların altını görmesi) Bu yaşanan, petrolün durumundan ziyade, mali bir durum. Piyasalarda bir tıkanma var bu nedenle de fiyatlar düştü. 1 ay gibi bir zamanda ham petrol fiyatları 25-28 dolar aralığını görür, diye düşünüyorum" dedi.

21.04.2020Ekonomi
Mayıs sonuna kadar 5 bin solunum cihazı üretilmiş olacak

'Mayıs sonuna kadar 5 bin solunum cihazı üretilmiş olacak'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Onlarca mühendis bir araya geldi, gece gündüz çalıştılar ve büyük bir özveriyle sadece 14 gün gibi kısa bir sürede seri üretim bandından ilk yerli ve milli yoğun bakım solunum cihazlarını indirdiler. Bugün testleri tamamlanmış ürünlerin bir kısmını Sağlık Bakanlığı'mıza teslim ediyoruz. İnşallah mayıs sonuna kadar 5 bin cihaz üretilmiş olacak. Tüm çabamız, sağlık çalışanlarımızın insanüstü emeklerine bir nebze de olsa katkı sağlamak." dedi.

21.04.2020Teknoloji
Perşembe cuma cumartesi pazar sokak yasak

Perşembe cuma cumartesi pazar sokak yasak

30 büyükşehir ile Zonguldak’ta hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı, 23 Nisan tatiliyle birleştirilip bu hafta 4 güne çıkarıldı. Bakanlar Kurulu’nun ardından yaptığı açıklamada kararı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amacımız önlemleri en titiz şekilde uygulayarak salgının seyrini ülkemizin Ramazan Bayramı sonrası normale dönüşüne imkan sağlayacak seviyeye indirmiş olmaktır” dedi.

21.04.2020Gündem
İşte solunum cihazının babayiğitleri

İşte solunum cihazının babayiğitleri

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin açılışında ayrı bir gurur yaşayanlar, koronavirüs tedavisinde çok kritik olan solunum cihazlarını yerli ve milli imkânlarla 14 günde üreten ekipti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank mayıs sonuna kadar 5 bin cihaz üreteceklerini söyledi.

21.04.2020Gündem
Yerli solunum cihazlarının üretimi seferberlik ruhuyla gerçekleşti

'Yerli solunum cihazlarının üretimi seferberlik ruhuyla gerçekleşti'

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bayraktar, yerli solunum cihazlarının üretiminin 120'den fazla mühendisin çalışmalarıyla ortaya çıktığını ve tam bir seferberlik ruhuyla gerçekleştiğini belirtti.

21.04.2020Teknoloji
Milli Eğitim Bakanlığı, N95 standardında maske makinesi üretti

Milli Eğitim Bakanlığı, N95 standardında maske makinesi üretti

Milli Eğitim Bakanlığınca, koronavirüs önlemleri kapsamında yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucu Tekirdağ Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde N95 maske makinesi üretildi.

21.04.2020Teknoloji
İletişim Başkanı Altun, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

İletişim Başkanı Altun, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hükümetimiz, Kovid-19'un yayılmasını engellemek adına, 23 Nisan'dan itibaren 31 şehirde 4 gün sürecek bir sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verdi. Ramazan ayında da bu sıkı tedbirleri artırarak bayram sonrasında hayatın hepimiz için normale dönmesini ümit ediyoruz." ifadelerini kullandı.

20.04.2020Gündem
ABDde Trump ve eyalet valileri arasında test kapasitesi krizi

ABD'de Trump ve eyalet valileri arasında "test kapasitesi" krizi

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkezi ve en çok can kaybının yaşandığı ülke olan ABD'de federal yönetim ile eyalet yönetimleri arasında "testlerin sorumluluğunun kimde" olduğu tartışması yaşanıyor.

20.04.2020Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması olacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması olacak

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz" dedi.

20.04.2020Gündem
Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı üretim sürecini anlattı

Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı üretim sürecini anlattı

Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, seri üretimine başlanan yerli solunum cihazlarına ilişkin, "İnşallah yüksek teknolojili medikal cihazlarda da kıvılcım olur, Milli Teknoloji Hamlesi'yle bu dönüşüm devam eder ve ülkemiz hak ettiği yere gelir. Bugün zaten dünyanın üretimde de, tedarikinde de çok zorluk çektiği cihazı, dışarıdan tedarik edilemeyen komponentlerine varıncaya kadar yerli olarak üretmiş olduk." dedi.

20.04.2020Gündem
Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı üretim sürecini anlattı

Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı üretim sürecini anlattı

Sağlık Bakanlığı öncülüğünde Baykar, ASELSAN, Arçelik ve Biyosis şirketlerinin ortak çalışması ile ilk yerli üretim solunum cihazı üretildi. İlk etapta 100 adet üretilen cihazların teslimi bugün gerçekleşti. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar yerli solunum cihazı üretim süreci hakkında bilgi verdi.

20.04.2020Gündem
MEB, N95 standardında maske makinesi üretti

MEB, N95 standardında maske makinesi üretti

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), yeni tip Corona Virüs önlemleri kapsamında yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucu, Tekirdağ Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde N95 maske makinesi üretildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, "Odaklandığımız son ürün olan N95 maske makinesini Tekirdağ'da üretmiş bulunuyoruz. Odaklandığımız tüm ürünleri üretmekten büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

20.04.2020Gündem
MEB, N95 standardında maske makinesi üretti

MEB, N95 standardında maske makinesi üretti

MEB tarafından, koronavirüs önlemleri kapsamında yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucu Tekirdağ Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde N95 maske makinesi üretildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “Odaklandığımız son ürün olan N95 maske makinesini Tekirdağ'da üretmiş bulunuyoruz. Odaklandığımız tüm ürünleri üretmekten büyük mutluluk duyuyorum. Tekirdağ'daki arkadaşlarımızın, yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin fedakarca çalışmaları her türlü takdirin ötesinde" dedi.

20.04.2020Eğitim
Başakşehir Şehir Hastanesi kaç yataklı, özellikleri nedir

Başakşehir Şehir Hastanesi kaç yataklı, özellikleri nedir?

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açıldı. Hastanenin açılması ile birlikte vatandaşlar Başakşehir Şehir Hastanesi ile ilgili detayları internette araştırdılar. Peki Başakşehir Şehir Hastanesi'nin özellikleri nedir, kaç yataklı?

20.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İncecik bir tel üzerinde

Dört günlük sokağa çıkma yasağı süresince 31 ilde yasağı ihlal eden toplam 35 bin 422 kişiye adli veya idari işlem uygulandığını duyurdu İçişleri Bakanlığı.

28.04.2020

Kalın Barsak Kanseri-Koronavirüs! Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Kalın barsak kanseri hakkında sık sorulan sorular ve cevapları...

25.04.2020

Dengenin korunması

Dünya genelinde yaşadığımız COVID-19 pandemisi sürecinde, ülkece genel olarak başarılı olduğumuz bir gerçektir.

22.04.2020