MENÜ

Solucan

Solucan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Solucan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 839 Solucan haberi bulunmuştur.

Solucan Haberleri

Bankacılıktan çiftçiliğe

Bankacılıktan çiftçiliğe

Anne olduktan sonra bankacılık kariyerini bırakan Zeynep Pulat Arpacıoğulları, 2017 yılında hayata geçirdiği Pulat Çiftliği’yle doğal ürünler üretiyor. Pulat Arpacıoğulları, “Çapa yapıyorum, köylü kadınlarla birlikte çalışıyorum. Kadınların ne kadar becerikli olduklarını gördüm. Tarımda çalışan kadınlara saygım arttı” diyen Zeynep Pulat Arpacıoğulları, “Risk aldım, risk alırken de çok şey öğrendim” diyor.

Kurbağa avcısı liselilerin keşfi

Kurbağa avcısı liselilerin keşfi

Kurbağa dışkısının dünyanın en iyi gübrelerinden biri olacağı kimin aklına gelirdi? Edirne’den iki lise öğrencisi Ertan Erkut Nal ve Mustafa Kerem Dikici, bunu tespit ederek TÜBİTAK’ın araştırma yarışmasında derece aldı. Öğrenciler, şimdi projelerini hayata geçirmek için destek bekliyor.

10.05.2018Eğitim
Bu mahalleleri çok iyi biliyorsunuz

Bu mahalleleri çok iyi biliyorsunuz!

Delal Arya, ‘Esrarengiz Şehir Asansörleri’nde, yeşilin ve doğanın neredeyse egzotik bir kimliğe büründüğü, beton ve yalnızlıkla kuşatılmış şehir yaşamına ironik bir bakış atıyor.

5.04.2018Kitap Sanat
Solucan deliği nedir Evrende gerçek bir solucan deliği bulunabildi mi

Solucan deliği nedir? Evrende gerçek bir solucan deliği bulunabildi mi?

Uzay-zamanda bir yerden başka bir yere "ışınlanmamızı" sağlayan kestirme yollar. Ancak varlıkları ispatlanmadı.

5.04.2018Teknoloji
Evininin odasında başladı, binlerce üretiyor Kaliforniya solucanı Mardinden...

Evininin odasında başladı, binlerce üretiyor! Kaliforniya solucanı Mardin'den...

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde emekli memur Musa Kılıç (61), ailesi ile birlikte yaşadığı 3 odalı evinin bir odasında ’Kaliforniya solucanı’ yetiştirip, gübre üretiyor. Musa Kılıç, tarımda yüksek verimlilik sağlayan Kaliforniya solucanını Mardin’den aldığını, şu anda 100 bin solucanla üretim yaptığını, bu sayıyı 200 bine çıkardıktan sonra gübre satışına başlayacağını söyledi.

27.03.2018Ekonomi
Dünyanın en uzun hayvanı zehirli çıktı... 55 metre boyunda

Dünyanın en uzun hayvanı zehirli çıktı... 55 metre boyunda

İsveçli araştırmacılar, dünyanın en uzun hayvanı olan 55 metrelik bantlı solucanın zehirli olduğunu ortaya çıkardı.

27.03.2018Dünya
İnsan genomu araştırmalarının öncüsü Sulston öldü

İnsan genomu araştırmalarının öncüsü Sulston öldü

İnsan gen haritasının deşifresine önemli katkılarda bulunan İngiliz biyolog Sir John Edward Sulston hayatını kaybetti.

11.03.2018Teknoloji
Kış Olimpiyatları’na OlympicDestroyer zararlı yazılımı damga vurdu

Kış Olimpiyatları’na OlympicDestroyer zararlı yazılımı damga vurdu

Kaspersky Lab Global Araştırma ve Analiz Ekibi, OlympicDestroyer adlı zararlı yazılım hakkında yaptığı çalışmaların sonuçlarını yayınladı. Hazırlanan raporda, tehdit avcılarının saldırının gerçek kaynağını bulmasını engellemek amacıyla geliştiriciler tarafından solucanın içine bir aldatmaca yerleştirildiği teknik olarak kanıtlandı.

9.03.2018Teknoloji
Keçiboynuzunun faydaları nelerdir Keçiboynuzunun 10 faydası

Keçiboynuzunun faydaları nelerdir? Keçiboynuzunun 10 faydası

Keçiboynuzu, akciğer kanseri riskini azaltması başta olmak üzere birçok hastalığa şifa olarak biliniyor, Uzmanlar keçiboynuzunun enerji değeri yüksek bir gıda olduğunu ve potasyum, kalsiyum içermesi nedeniyle oldukça faydalı olduğunu vurguluyor. Vatandaşlarda keçiboynuzun faydaları hakkında internette araştırma yapmaya devam ediyor. Peki keçiboynuzunun faydaları neler? Keçiboynuzu nelere iyi gelir?

23.02.2018Sağlık
Şirketlerin en büyük güvenlik sıkıntısı fidye yazılımları

Şirketlerin en büyük güvenlik sıkıntısı fidye yazılımları

Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, artan siber saldırılara karşı Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin IT yetkililerine yönelik Kurumsal Bilgi Güvenliği Toplantısı‘nı gerçekleştirdi. İstanbul’da düzenlenen toplantıda konuşan ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, “Siber tehdit akımı o kadar yoğun ki, dijital dünyada 650 milyondan fazla zararlı yazılım var. Gerekli önlemler alınmazsa bireysel veya kurumsal cihazların, sistemlerin saldırıya uğrama riski çok yüksek. Kurumlara yönelik en revaçtaki saldırı biçimi ise fidye yazılımları“ diye konuştu.

19.02.2018Teknoloji
Solucan gübresi için pilot tesis

Solucan gübresi için pilot tesis

TARIM arazilerinin ve toprağın dostu olarak bilinen solucan gübresi (vermikompost) deneme üretimlerinde başarıyı elde eden Kayseri Şeker, Ar-Ge Merkezi için pilot tesis kurdu.

13.02.2018Ekonomi
Kimyasal gübreye karşı solucan gübresi

Kimyasal gübreye karşı solucan gübresi

GİRESUN (AA) - GÜLTEKİN YETGİN - Karadeniz'de kimyasal gübre kullanımının azaltılmasını, bölgenin doğal gübre ihtiyacının karşılanmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Ordu, Giresun, Samsun ve Tokat'ta belirlenen üreticiler solucan gübresi üretimine başladı.

11.02.2018Ekonomi
MEB kültür solucanı besicisi yetiştirecek

MEB kültür solucanı besicisi yetiştirecek

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), hayat boyu öğrenme kapsamında her yaş, düzey ve gruptakilerin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla mesleki teknik ve genel yaygın eğitim kurslarına beş yeni program ekledi.

8.02.2018Eğitim
Alija dizisinin oyuncuları kimlerdir İşte Alija dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Alija dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte Alija dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Alija dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri merak konusu oldu. Bosna ve Hersek'in kurucu Cumhurbaşkanı Alija Izetbegoviç'in hayatını anlatan Alija, ekran macerasına 30 Ocak Salı akşamı başlamıştı. Peki Alija oyuncu kadrosunda kimler var? İşte kadro ve tarihi dizinin konusuna ilişkin detaylar!

6.02.2018Televizyon
Rizede, dünya bilim literatüre girmemiş balık türü keşfedildi

Rize'de, dünya bilim literatüre girmemiş balık türü keşfedildi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi araştırma ekibi, dünya bilim literatürüne girmemiş solucan benzeri balık türü keşfetti. 'Dere dokuz gözlüsü' adı verilen tür, Su Ürünleri Fakültesi bünyesindeki Balık Müzesi'nde sergileniyor.

31.01.2018Haber
Rizede keşfedildi Solucana benziyor ama...

Rize'de keşfedildi! Solucana benziyor ama...

RİZE Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi araştırma ekibi, dünya bilim literatüründe bulunmayan solucan benzeri balık türü keşfetti. ’Deredokuz gözlüsü’ adı verilen tür, Su Ürünleri Fakültesi bünyesindeki Balık Müzesinde sergileniyor.

31.01.2018Gündem
Rizede, dünya bilim literatürüne girmemiş balık türü keşfedildi

Rize'de, dünya bilim literatürüne girmemiş balık türü keşfedildi

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi araştırma ekibi, dünya bilim literatürüne girmemiş solucan benzeri balık türü keşfetti. 'Dere dokuz gözlüsü' adı verilen tür, Su Ürünleri Fakültesi bünyesindeki Balık Müzesi'nde sergileniyor.

31.01.2018Gündem
Kanadada 508 milyon yıllık solucan fosilleri bulundu

Kanada'da 508 milyon yıllık solucan fosilleri bulundu

Kanada'nın British Columbia eyaletinde bilim insanları tarafından 508 milyon yıllık solucan fosilleri bulunduğu bildirildi.

23.01.2018Teknoloji
Kış tatilini ısıtacak kitaplar

Kış tatilini ısıtacak kitaplar

Sevimli huysuzlar, rüyalarını anlatan köpekler, zorlu dileklerin peşindeki çocuklar, savaşın ortasında kahramanlık hayallerine kapılanlar, vampir müdürler... Bugün çalan tatil zilini vesile ettik; iki haftalık sömestr tatili boyunca her yaştan çocuğun son derece büyülü, yer yer kırılgan ve bir o kadar da matrak dünyasına eşlik edecek öykülerle dolu kitaplar seçtik.

19.01.2018Kitap Sanat
Premier Lig hocası solucan yiyor

Premier Lig hocası solucan yiyor!

İngiltere Premier Ligi’nde bu sezon harika bir performans gösteren ve 34 puanla 7. sırada yer alan Burnley’nin teknik direktörü Sean Dyche’le ilgili olarak eski takım arkadaşı Soren Andersen çarpıcı bir itirafta bulundu.

18.01.2018Futbol
Yarı yıl tatili öncesi ailelere önemli uyarı

Yarı yıl tatili öncesi ailelere önemli uyarı

Bu haftasonunda başlayacak yarı yıl tatilinde çocukların soğuk geçmesi beklenen havanın da etkisi ile tablet, akıllı telefon ve bilgisayarlara ilgi göstermesi bekleniyor. ESET Türkiye İstanbul Teknik Müdürü Gürcan Şen, çocukların dijital dünyada karşılaşabileceği riskleri listeledi ve korunma önerilerinde bulundu.

16.01.2018Teknoloji
Dijital Vatandaşlık nedir

Dijital Vatandaşlık nedir?

Dijital vatandaşlık, son günlerin en çok konuşulan terimleri arasında yer almaya devam ediyor. Teknolojik gelişmelere adaptasyonun bir sonucu olan dijital vatandaşlık, toplumların hizmet alımları ve üretim, eğitim gibi alanlarda imkanlarının artmasına olanak tanımaktadır. Peki, tam olarak dijital vatandaşlık nedir? İşte, merakla araştırılan terim hakkında detaylı bilgiler

20.12.2017Teknoloji
150 ton solucan gübresi üretiyor

150 ton solucan gübresi üretiyor

ŞIRNAK Habur Gümrük Müdürlüğündeki görevini bırakan 29 yaşındaki girişimci, kiraladığı tesiste yıllık 150 ton solucan gübresi üretiyor.

18.12.2017Ekonomi
Dünyanın en küçük 6 hayvanı

Dünyanın en küçük 6 hayvanı

Her şeyin küçüğü güzel, bu bir gerçek. Bu nedenle her türlü canlının yavrusuna bayılıyoruz. Ancak bir erişkin boyuta ulaşmış ancak yine de bir yavrudan bile küçük duran hayvanlar var ki onlar bir başka. İşte size hayal ettiğinizde bile içinizi gıdıklayacak dünyanın en küçük hayvanları listesi.

18.12.2017Hayat
Fidye yazılımları şirketleri vuruyor

Fidye yazılımları şirketleri vuruyor!

Kaspersky Lab, İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında yıl boyunca gerçekleşen tehditlerin sonuçlarını ve 2018 tehdit tahminlerini paylaştı. Etkinliğin özel konuğu Kaspersky Lab Global Araştırma ve Analiz Ekibi'nden Kıdemli Güvenli Güvenlik Araştırmacısı Yury Namestnikov, Türkiye'de ve dünyada kullanıcıların karşılaştığı sürekli gelişen karmaşık tehditlerle ilgili bir sunum yaptı.

12.12.2017Teknoloji
Fidye saldırılarının yüzde 26sı şirketleri hedef alıyor

Fidye saldırılarının yüzde 26'sı şirketleri hedef alıyor

2017'de fidye saldırılarına maruz kalanların %26,2'sini şirketler oluşturdu. 2016'da bu oran %22,6'ydı. Bunun nedeni, kurumsal ağları hedef alan üç benzersiz saldırıyla birlikte, şiddeti sürekli artan bu tehdit alanının tamamen değişime uğraması.

7.12.2017Teknoloji
Minikler okulda solucan besliyor

Minikler okulda solucan besliyor

3 yaşındaki minikler, doğa eğitimi müfredatı çerçevesinde solucan yetiştiriyor. Solucanlar için yumurta kartonlarından yatak hazırlayan öğrenciler, ‘Solucan Evi’ projesiyle onları sayıyor, büyüklüklerine göre tanımlıyor, besinlerini sınıflıyor, kategorize ediyorlar.

27.11.2017Eğitim
Üç yaşındaki minikler solucan yetiştiriyor

Üç yaşındaki minikler solucan yetiştiriyor

Üç yaşındaki minikler, doğa eğitimi müfredatı çerçevesinde solucan yetiştiriyor. Solucanlar için yumurta kartonlarından yatak hazırlayan öğrenciler, ‘Solucan Evi’ projesiyle onları sayıyor, büyüklüklerine göre tanımlıyor, besinlerini sınıflıyor, kategorize ediyor.

25.11.2017Haber
Harçlıklarını solucandan çıkarıyorlar

Harçlıklarını solucandan çıkarıyorlar

Üniversite öğrencisi iki kardeş, evlerinin bahçesinde kurdukları sera sayesinde eğitim masraflarını karşılıyor.

20.11.2017Kampüs
Hobi olarak başladığı tavukçuluğu ticarete dönüştürdü

Hobi olarak başladığı tavukçuluğu ticarete dönüştürdü

ELAZIĞ’da, emekli olduktan sonra tavuklara olan sevgisi nedeniyle sırf yakın akrabalarının yumurta ihtiyacını karşılamak için küçük bir çiftlik kuran Mehmet Cebeci, devlet desteği olmadan büyüttüğü ve 1000 tavuğun bulunduğu 10 dönümlük çiftliğinde, yumurta ve tavuk ticareti yapmaya başladı. Cebeci, 10 dönümlük arazi üzerindeki çiftlikte tavuklarıma sadece yem verdiğini belirterek, "Yonca da veriyorum. Ayrıca gübre döktüm.Tavuklar solucan yesin diye. Vatandaşlarımız gelsin bu doğal çiftliğimi gezsin,ÿmutlaka alışveriş yapmak gerekmiyor" dedi.

18.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kızının alerjisi girişimci yaptı

Her şey kızının gıdalara alerjisiyle başlar.

18.02.2018