MENÜ

Solucan Gübresi

Solucan Gübresi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Solucan Gübresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 134 Solucan Gübresi haberi bulunmuştur.

Solucan Gübresi Haberleri

Doğru tarım için solucan gübresi

Doğru tarım için solucan gübresi

EGE Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin, Ege Derneği ve Menemen Ziraat Odası işbirliğiyle uyguladığı, Coca-Cola Hayata Artı Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Yaşama Dair Vakıf ortaklığıyla yürütülen “Gediz Dostu Çevreci Solucanlar” projesi ilk yılını “Hasat Şenliği” ile kapattı.

27.10.2011Ege
Gediz dostu çevreci solucanlar geliyor

Gediz dostu çevreci solucanlar geliyor

EGE Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Menemen Ziraat Odası’nın uyguladığı, “Gediz Dostu Çevreci Solucanlar” projesi başarılı sonuçlar vermeye başladı.

31.03.2012Ege
Solucan gübresi çiftliği kurulacak

Solucan gübresi çiftliği kurulacak

GEDİZ Havzası’ndaki kirlilik sorununa katkıda bulunmak amacıyla başlatılan ‘Gediz Dostu Çevreci Solucanlar Projesi’ çerçevesinde İzmir’in Menemen İlçesi’nden sonra Manisa’nın Gülkbahçe Köyüne’de solucan gübresi çiftliği kurulacak.

26.04.2012Ege
Güvercin, yarasa ve sıvı solucan gübresiyle bu hale geliyorlar

Güvercin, yarasa ve sıvı solucan gübresiyle bu hale geliyorlar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca geliştirilen proje kapsamında üreticisine güvercin, yarasa ve sıvı solucan gübresi desteği verilerek 2 yılda 13.5 kilogram büyüyen Diyarbakır karpuzunun 70 kiloya ulaşması hedefleniyor.

8.09.2012Ekonomi
200 milyar solucanla milyonlar kazanıyor

200 milyar solucanla milyonlar kazanıyor

Rusya'dan 30 bavulun içinde getirttiği Kırmızı Kaliforniya solucanlarının dışkısından organik gübre üretimine başlayan Burdurlu girişimci Mehmet Aksoy, bugün 18 tesiste sayısı 200 milyara ulaşan solucanla yıllık 5 milyon liranın üzerinde ciro yapıyor.

6.10.2013Ekonomi
Hayata renkli dönüşümler

Hayata renkli dönüşümler

EGE Tüm Engelliler Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi’nin (EGETEKO) Konak, Karabağlar ve Buca Kent Konseyleri engelli meclisleri, Rönesans Mankenlik Ajansı, Jeyan Gedik Modaevi, Harun Cici, Hikmet Durmuş (Mikrop Hikmet) işbirliği ile düzenlediği “Hayata Renkli Dönüşümler 2” defilesi Fuar İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleşti

9.06.2014Ege
İş görüşmesine gitti ,solucan projesiyle döndü

İş görüşmesine gitti ,solucan projesiyle döndü

İZMİRLİ Nedim Dilsiz, 5 yıl önce iş görüşmesi için gittiği Rusya’da, sağlıklı ve verimli tarım için kullanılan solucan gübresinin varlığını öğrendi. İçerdiği mikrobiyolojik yapısıyla, hem tarım için toprağa, hem de bununla bağlantılı insan sağlığına faydalı gübreyi, solucanları Türkiye’ye getirdikten sonra kurduğu tesislerde, bakanlıktan ilk onay alan firma olarak üretmeye başladı. Bugün sayısı 200 milyona ulaşan solucanlarla kendisi için organik tarımın önünü de açan Dilsiz, Türkiye’nin dört bir tarafındaki köylerden, genetikleri bozulmamış tohumları, oluşturduğu tohum bankasında toplayıp, üretmek için harekete geçti.

13.10.2014Ege
Solucan gübresi üretmeyi akademik kariyere tercih etti

Solucan gübresi üretmeyi akademik kariyere tercih etti

Akademik kariyeri bir kenara bırakan 30 yaşındaki Umut Kuruüzüm, Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki küçük arazisinde solucan gübresi üretmeyi seçti. Kariyer kavramını "mutlu olduğun işi yapma" olarak nitelendiren Kuruüzüm, her geçen gün yaptığı işten daha fazla keyif aldığını söyledi.

3.02.2016Ekonomi
3 üniversite mezunu solucancı

3 üniversite mezunu solucancı

AKADEMİK kariyeri bir kenara bırakan 30 yaşındaki Umut Kuruüzüm, Aydın’ın Yenipazar İlçesi’ndeki küçük arazisinde solucan gübresi üretmeyi seçti. Kariyer kavramını "mutlu olduğun işi yapma" olarak nitelendiren Kuruüzüm, her geçen gün yaptığı işten daha fazla keyif aldığını söyledi.

3.02.2016Ege
ABDden getirdiği 400 bin solucanla organik gübre üretiyor

ABD'den getirdiği 400 bin solucanla organik gübre üretiyor

Ankara’nın Gölbaşı İlçesi, Velihimmetli Mahallesi’nde berberlik yapan Adem Tümer ve kardeşleri, Kaliforniya’dan ihraç ettikleri 400 bin solucanla yaklaşık 5 bin metrekarelik açık alana kurdukları 130 metrekare kapalı alanda solucan gübresi üretimi yapıyor.

14.07.2016Gündem
Kızının hastalığıyla bu işe başladı, şimdi dünyaya ihraç ediyor

Kızının hastalığıyla bu işe başladı, şimdi dünyaya ihraç ediyor

MANİSA’ya 3 yıl önce yerleşen 48 yaşındaki Burçin Karababa, bir yaşını dolduran kızının anne sütünden katı gıdaya geçişi sırasında aşırı alerjik reaksiyon göstermesinin, yediklerindeki ilaç kalıntılarından kaynaklandığını öğrenince doğal gıdaya yöneldi. ABD’den getirttiği 50 kırmızı solucanın dışkısından elde ettiği organik gübreyle saksıda sebze yetiştiren ve çocuğunun yaşadığı sorunu çözen Karababa, bugün Manisa’da kurduğu tesisinde 54 milyar ulaşan solucan kapasitesine ulaştı, yurt dışına açıldı.

12.02.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Gökçeada’da arı ararken, ‘Mutlu Keçiler’e uzandı

TEMA Vakfı ve Tekfen Holding’in kurucularından Nihat Gökyiğit, 2007 yılında dönemin Çanakkale Valisi’yle birlikte Gökçeada’ya gitti:

9.01.2016

110 milyon Euro yatırdı iki seçim üretimi bekletti

İLAÇ sektöründe üst düzey yöneticiyken 1987’de Onko İlaç’ı kuran İrfan Koç’un kızları endüstri mühendisi Tuğba Koç ve biyolog Tuğçe Koç, yurtdışında eğitimlerini tamamladıktan sonra sordular:

10.01.2016

Köyün delisi!

Aslında iktisat mezunu. Yüksek lisansını insan kaynakları üzerine yapmış. Türkiye’nin ilk yazılım şirketlerinden birini kurmuş. 15 yıl çalışmış, üretmiş. Sonra...

10.02.2017