EKSTRA
MENÜ

Şok Diyet

Şok Diyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şok Diyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 472 Şok Diyet haberi bulunmuştur.

Şok Diyet Haberleri

Şok Diyet Nedir ve Nasıl Yapılır

Şok Diyet Nedir ve Nasıl Yapılır?

Pandemi sürecinde evde geçirilen vakitte yemek yeme alışkanlıkları değişti ve birçok kişi hamur işlerine, abur cuburlara, tatlılara yöneldi. Tüm bu yemekler ise fazla kilo olarak geri döndü. Pandemi kilolarından hızlıca kurtulmak isteyenler son zamanlarda 'şok diyetlere' başvuruyor. Nedir bu şok diyetler? Nasıl yapılır ve en önemlisi ise şok diyet yapmak doğru mu? Gelin beraber bakalım.

25.12.2020Diyet Rehberi
Sağlıklı bir diyet ile kalıcı olarak kilo verilebilir

Sağlıklı bir diyet ile kalıcı olarak kilo verilebilir

Hızlı kilo vermek için yapılan sağlıksız ve kişiye özel olmayan diyet programlarının kısa vadeli olduğunu vurgulayan Sağlıklı Beslenme Uzmanı ve Yaşam Koçu İlknur Özkuş, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

28.09.2020Sağlık
‘Yaz Geldi’ Diye Şok Diyetlere Yönelmeyin İşte Bu Diyetin Zararları...

‘Yaz Geldi’ Diye Şok Diyetlere Yönelmeyin! İşte Bu Diyetin Zararları...

COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Ancak hazırladığımız hamur işleri, tatlılar, çeşit çeşit yemekler, ihtiyacımız olan enerjiden daha da fazlasını almamıza yol açtı. Buna azalan fiziksel aktivite ve değişen uyku saatleri de eklenince, kilo artışı kaçınılmaz oldu. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: ‘Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?’

2.06.2020Diyet Rehberi
Patates Diyeti ile Kilo Verilir mi

Patates Diyeti ile Kilo Verilir mi?

Bugüne kadar hep yüksek nişasta içeriği ve kilo aldırıcı özelliği ile bilinen patates, şimdilerde diyet için kullanılıyor. Peki patates diyeti ile kilo vermek gerçekten mümkün mü?

2.10.2019Diyet Rehberi
Yaz yaklaşırken şok diyetlere dikkat

Yaz yaklaşırken şok diyetlere dikkat!

Beslenme ve Diyet Uzmanı İpek Ağaca, yaz ayları yaklaşırken şok diyetlerin zararları ve sağlıklı beslenme hakkında bilgi verdi.

28.03.2019Saglik
Şok Diyetler Zayıflamada Ne Kadar Etkili

Şok Diyetler Zayıflamada Ne Kadar Etkili?

Şok diyetler son zamanlarda bir hayli popüler oldu. Kısa sürede kilo verdiren bu diyetler, sağlığımızı nasıl etkiliyor? Sabri Ülker Vakfı, şok diyetlerin vücudumuza etkilerini açıkladı.

Diyet Hakkında 7 Şehir Efsanesi

Diyet Hakkında 7 Şehir Efsanesi

Sağlıklı beslenme ya da kilo verme amacındaki kişiler bazen zayıflamak uğrana oldukça hatalı bir beslenme tarzına sürükleniyor. İşte bilimsel bir dayanağı veya doğruluk payı olmayan, diyetlerde en sık yapılan hatalar.

Hızlı Kilo Verdiren 3 Şok Diyet Listesi

Hızlı Kilo Verdiren 3 Şok Diyet Listesi

Havaların ısınmaya başlamasıyla kilo verme derdi de herkesi sardı. Diyetlerde zamanın uzunluğu diyetten diyete değişiyor. Bu nedenle herkes hızlı kilo verdiren yöntemleri tercih ediyor. Şok diyetler de hızlı ve kısa süreli kilo vermek için en uygun diyetlerden biridir.

VLOG I 3 Günlük Şok Diyet | Beliz Şen

VLOG I 3 Günlük Şok Diyet | Beliz Şen

Bildiğiniz gibi diyetteyim!! Diyetimde geçen hafta 3 günlük şok diyet yaptım. Ve 3 günün sonunda 1.8kg vermiştim. Bu şok diyeti sizinle paylaşmak istedim. İyi seyirler...

7.02.2018Life Style
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 10 Mucizevi Besin

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren 10 Mucizevi Besin

Kış enfeksiyonlarıyla yani grip, nezle, farenjit ve bronşitle mücadele etmek için sağlam bir bağışıklık sistemi şarttır. “Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanın ilk adımı, akıllı bir beslenme planı oluşturmaktır.” diyen Sağlıklı Yaşam ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Neslihan Aktaş, bağışıklık sistemini güçlendiren 10 mucizevi besini anlattı.

2.02.2018Sağlık
Merve neden sessiz

Merve neden sessiz?

Murat Dalkılıç ile Merve Boluğur boşanıyor! Ayrılık kararını Instagram’da duyuran Dalkılıç, “Yıllardır büyük aşk yaşadığım değerli eşim Merve Boluğur’la uzun zamandır kurtarmaya çalıştığımız evliliğimizi üzülerek noktalama kararı aldık. Bana yaşattığı yüzlerce mutlu gün için minnetle teşekkür ederim” dedi. Pek alışılagelmiş bir boşanma “tarzı” değil bu, Magazin Konseyi Dalkılıç’ın olumlu yaklaşımını ve sözlerini yorumladı...

20.08.2017Magazin
Sağlıklı kilo vermek için 7 basit öneri

Sağlıklı kilo vermek için 7 basit öneri

Yanlış beslenme alışkanlıkları ve diyet uygulamaları, kilo sorunlarında artış yaşanmasına neden oluyor. Kolay ve hızlı kilo kaybı sağladığı düşüncesiyle özellikle gençlerin ilgi gösterdiği, “mucize” ve “şok” gibi isimlerle bilinen diyetler uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyor.

20.07.2017Sağlık
Yaz geldi, şok diyet tuzağına düşmeyin

Yaz geldi, şok diyet tuzağına düşmeyin

Diyetisyen Serra Arslan, şok diyetlerin insan sağlığı açısından zararları hakkında önemli bilgiler paylaştı.

4.07.2017Ebeveyn
Menopoz beslenmesi için 10 altın öneri

Menopoz beslenmesi için 10 altın öneri

Yüksek proteinli diyetler ve yanlış detokslardan uzak durun.

29.08.2016Sağlık
Şok Diyet Nedir

Şok Diyet Nedir?

Şok diyet hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik...

Şeker bant iyi günler diler

Şeker bant iyi günler diler

Bilim insanları, düzenli olarak kan şekerini ölçüp gerektiğinde ilaç enjekte eden yeni bir kol bandı geliştirdi. Bant, şeker hastalarını acılı iğneler ve kan testlerinden kurtarabilir.

22.03.2016Dünya
1 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet

1 Haftada 4 Kilo Verdiren Diyet

Bu diyet "tek gıda rejimi" adı verilen diyetlerden. Doğru uyguladığınızda 1 haftada 4 kilo verebilirsiniz!

9.03.2016Diyet Rehberi
Yağ yakayım derken kaslarınızdan olmayın

Yağ yakayım derken kaslarınızdan olmayın!

Şok diyetler hızlı kilo vermeyi sağladıkları için pek çok insana cazip geliyor. Oysa bu diyetler kas dokularından böbreklere kadar tüm metabolizmayı olumsuz etkileyerek verilen kiloların hızla geri alınmasına yol açıyor.

25.02.2016Sağlık
Sağlıklı kilo vermek için bilinmesi gereken 9 şey

Sağlıklı kilo vermek için bilinmesi gereken 9 şey!

Fazla kilolar sağlığı tehdit eden bir problem olarak görülmeli!

15.01.2016Sağlık
1100 Kalorilik Diyet

1100 Kalorilik Diyet

Haftada ortalama 2 kilo verdiren 1100 kalorilik diyeti sizler için günlük periyotlar halinde derledik...

8.01.2016Diyet Rehberi
Fazla Kilolu Olduğunuzu Nasıl Öğrenirsiniz

Fazla Kilolu Olduğunuzu Nasıl Öğrenirsiniz?

Her insanın beden yapısı ve anatomik özellikleri farklıdır. Bu sebeple tek bir ideal beden ya da kilo olamaz. Bazı şok diyet programları ve televizyon programları tek bir beden ya da kiloyu ideal olarak yansıtsa da bu yanlış bir algıdır. Bunun yanı sıra boyunuzun kilonuz ile orantısını belli bir teknik yardımı ile ölçerek ideal kilo hesaplama yapabilirsiniz. Fazla kilolu musunuz yoksa ideal kiloda mısınız? Sorularınızın cevaplarını haberimizin detaylarında öğrenebilirsiniz.

Yanlış yapılan diyet kasları eritiyor

Yanlış yapılan diyet kasları eritiyor!

Bilinçsizce yapılan diyet yağları tutuyor, kasları eritiyor...

1.10.2015Sağlık
Forma girmek için kendinizi takip altında tutun

Forma girmek için kendinizi takip altında tutun

Basit tüyolar ile beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin.

19.08.2015Sağlık
Ekspres Diyet

Ekspres Diyet

Çok az zamanınız var, acil kilo vermeniz lazım ve şu dakikaya kadar ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. İşte karşınızda ekspres diyet!

21.07.2015Diyet Rehberi
Şok diyetlerden uzak durun

Şok diyetlerden uzak durun!

Yaza sağlıklı ve formda girmek için bu önerilere kulak verin.

12.05.2015Sağlık
Hamilelik hormonuyla zayıflama ürünü tehlikesi

Hamilelik hormonuyla zayıflama ürünü tehlikesi

Uzmanlar, halk arasında "hamilelik hormonu" olarak bilinen "beta hCG"nin kullanıldığı zayıflama yöntemlerinin doğru olmadığını, zayıflamaya hiçbir katkı sunmadığı gibi kanser riski taşıdığını belirtiyor.

4.03.2015Sağlık
Depresyon hırkalarınızı çıkartmanın vakti geldi

Depresyon hırkalarınızı çıkartmanın vakti geldi!

Sonbahar için şairlerin ve romantizmin mevsimi denir. Bence sonbahar, depresyona meyilli olanların mevsimi...

14.11.2014Hilal Meriç
Düğün öncesi şok diyet yapmayın

Düğün öncesi şok diyet yapmayın

Ramazan ayının bitmesinin ardından, düğünlerde artış yaşanırken gelin ve damat adayları da kısa sürede kilo verme sorunuyla karşılaşıyor.

30.07.2014Sağlık
İşte kadınların en kötü alışkanlıkları...

İşte kadınların en kötü alışkanlıkları...

Güzellik uğruna vazgeçemediğiniz alışkanlıklar, güzelliğinizi uzun vadede sabote ediyor olabilir mi? Daha iyi bir görünüm için bunları yapmadığınızdan emin olun...

24.06.2014Kelebek
Şok diyetler şoka sokar

Şok diyetler şoka sokar!

Fazla kilolardan kurtulmanın bedene de ruha da iyi geldiği doğru ama bunun da bazı kuralları var. Eğer o kurallara uymazsanız diyetiniz sağlığınıza değil de, hastalığa davetiye çıkarabiliyor. Bu özellikle şok diyetlerde kaçınılmaz bir durum. Nedenine gelince…

Yazar Sonuçları

Ramazan Orucu ve Aralıklı Oruç Diyeti Hakkında

Metabolizmamız, sindirim ve boşaltım gibi çok önemli 2 sistemi kapsar. Bu 2 sistem bir şeyler yediğimizde çalışır. Yemediğimizde ise sindirecek, öğütecek, boşaltacak bir şey bulamaz ve dinlenmeye geçer.

12.04.2021

Vegan Diyeti İle Kilo Vermenin Sırları

Yaz geliyor ve kilo verme mevsimi geldi çattı. Ne yapalım da şu kilolardan kurtulalım diyenlerin sayısı artıyor. Buradan hepsine toplu yanıt vereceğim. Bu yazımda dünyada yeni akademik yayınları toparlayıp hazırladığım bu yazımda kilo vermenin sırlarını sizinle paylaşacağım. Eyvah çikolata da yiyemeyecek miyim? diye soranlara merak etmeyin size vegan çikolata tarifi de vereceğim!

18.03.2020

'Diyet' Değil 'Yaşam Şekli'!

Bu lafı diyetisyenlerden çok sık duyuyorsunuzdur. Belki de kızıyorsunuz. Ben kilo vermek istiyorum, bir an önce vermem lazım bu kiloları düğün, nişan vb. var. Benim hızlı kilo vermem lazım.

29.08.2019

Tuttuk Tutmadık Demeyin: Oruç Hakkındaki Bu Yazıyı Okuyun!

Ramazan ayında, oruç tutan da tutmayan da bir şekilde iftar sofrasına dahil oluyor. Pek çok bilgi kirliliğinin olduğu konulardan biri de malum beslenme… İftar sofralarında ve sahurda nelere dikkat edilmeli ve neleri yanlış biliyoruz diye bir bakalım mı?

13.05.2019
Sonbahar diyeti ile kilolarına kalıcı olarak veda et

Sonbahar diyeti ile kilolarına kalıcı olarak veda et!

Fazla kilolarınızdan kalıcı olarak kurtulmak ister misiniz? Cevabınız ‘evet’ ise Diyetisyen Deniz Zünbülcan’ın bu önerilerini mutlaka uygulayın! Yazın yapılan şok diyetlerin birçok olumsuz etkiye yol açtığını belirten Zünbülcan, sonbahar diyeti ile zayıflamanın püf noktalarını paylaştı, metabolizmayı hızlandıran birkaç tarif paylaşmayı da ihmal etmedi.

10.09.2018
Soğan kürü zayıflatır mı

Soğan kürü zayıflatır mı?

Soğan kürü gerçekten zayıflama üzerinde etkili mi dersiniz?

23.08.2018

Kilonuzun kontrolü elinizde olsun

Sadece porsiyonlarınızı yarı yarıya düşürerek aylık 3000 daha az kalori alarak bir yılda 5-6 kg vermeniz mümkün.

27.08.2017

Cem Yılmaz’ın 13 günlük şok diyeti

Eğer Cem Yılmaz’ın iyi takipçilerindenseniz Teoman’ın müziği bırakma/müziğe dönme kararlarını usta komedyenin sık sık diline doladığını duymuşsunuzdur.

1.08.2017

İki önemli bellek notu

Güçlü bir belleğe her yaşta ihtiyacımız var. Zira güçlü bir belleğe sahip olan kişi sadece daha başarılı olmakla kalmıyor, daha iyi bir hayat sürüp daha iyi yaşlanabilme imkânını da buluyor. Zaten biraz da bu nedenle bellek araştırmaları sağlıkçıların en fazla ilgi duyduğu alanlardan biri. Bugün size bellekle ilgili genelde bilinen ama çoğu zaman pas geçilen iki önemli konuyu hatırlatmaya çalışacağız. Buyurun...

28.04.2017

Kilo kontrolü için uzmanından öneriler

Neler tüketmeli, nelere dikkat etmelisiniz?

6.10.2016

Eldeki çizgiler mi kandaki değerler mi

Sağlığınız söz konusu olduğunda avucunuzdaki çizgilere değil, kan tahlil raporunuzda yazan değerlere güvenin. Çünkü kanınız asla yalan söylemez. 

24.02.2016

Ay büyürken uyuyamam

Ayın dolunay, yarım ay ya da hilal halinin sağlığımız, özellikle de uykumuz ve psikolojimiz üzerinde bir etkisi var mı? Ay tutulması dönemlerinde televizyon ekranlarında boy gösteren astroloji uzmanlarının söylediklerinin tıbbi olarak herhangi bir anlamı olabilir mi? İşte cevabı...

17.04.2014

Şok diyetler şoka sokar

Fazla kilolardan kurtulmanın bedene de ruha da iyi geldiği doğru ama bunun da bazı kuralları var.

8.11.2013