EKSTRA
MENÜ

Snapchat

Snapchat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Snapchat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 805 Snapchat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Snapchat Haberleri

Mutlu İlişkinin Sırrı 80 Yıl Sonra Açıklandı

Mutlu İlişkinin Sırrı 80 Yıl Sonra Açıklandı!

Harvard Üniversitesi mutlu ve mutsuz bireyleri birbirinden ayıran faktörlerin incelendiği bir araştırma yaptı.1938 yılında başlayan ve 80 yıl süren araştırmaya 721 aile katıldı. On binlerce sayfalık raporda mutlu ve güçlü ilişkinin sırları da açıklandı. Prof. Dr. Türker Baş, araştırmayı değelendirdi, önemli açıklamalarda bulundu.

29.08.2019Aşk
Instagramdan yepyeni bir uygulama daha: Threads

Instagram'dan yepyeni bir uygulama daha: Threads

Facebook, Snapchat uygulamasına rakip olacak yeni bir platform üzerinde çalışıyor.

29.08.2019Teknoloji
Bayramları sosyal medyadan kutluyoruz

'Bayramları sosyal medyadan kutluyoruz'

AÜ Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi, sosyal medyanın yaygınlaşmasının dini bayramların kutlanmasıyla ilgili alışkanlıklarda meydana getirdiği değişiklikleri araştırdı.

9.08.2019Teknoloji
Silikon Vadisi ve Çini reddeden üçüncü bir model bulmalıyız

'Silikon Vadisi ve Çin'i reddeden üçüncü bir model bulmalıyız'

Yale Üniversitesi Konuk Araştırmacısı Michael Kwet "Silikon Vadisi ve Çin'in oluşturduğu dijital toplumu reddeden üçüncü bir model bulmalıyız. Bu alternatif teknolojiler, yeni kanunlar, düzenlemeler ve eğitim gerektiriyor." dedi.

3.08.2019Teknoloji
Youtube mobil internetin lideri

Youtube mobil internetin lideri

Yapılan bir araştırmaya göre mobil internet trafiğinin yüzde 37’sini video içerik sitesi Youtube’un üstlendiği açıklandı. Netflix’in mobilde oluşturduğu trafiğin oranı ise yüzde 2.4 olarak belirlendi.

2.08.2019Teknoloji
Google Mesajlar uygulaması için AR filtreleri kullanılabilecek

Google Mesajlar uygulaması için AR filtreleri kullanılabilecek

Google Mesajlar uygulaması, yayınlanacak yeni güncelleme ile birlikte AR desteğini de ardına alacak.

1.07.2019Teknoloji
Sosyal medya psikolojik Tsunami

Sosyal medya psikolojik 'Tsunami'

Akıllı telefonlar ve sosyal medya bağımlılığı, ABD’de özellikle ilk ve ortaokul düzeyindeki eğitim sistemi için ciddi sorun haline geldi. Uzmanlar akıllı telefonlar ve sosyal medya bağımlılığını ‘akıl sağlığı tsunamisi’ olarak niteledi.

8.06.2019Dünya
Snapchat uygulamasında casus şoku

Snapchat uygulamasında 'casus' şoku

Türkiye'de yeterli ilgiyi göremeyen; ancak yurt dışında, özellikle de ABD'de de çok daha yoğun bir kullanım oranına sahip olan Snapchat, bu kez çalışanının kullanıcıları gizlice takip ettiği iddialarıyla gündeme düştü.

27.05.2019Teknoloji
Arnold Schwarzeneggere tekmeli saldırı

Arnold Schwarzenegger'e tekmeli saldırı

Ünlü aktör ve eski Kaliforniya valisi Arnold Schwarzenegger, Güney Afrika'da katıldığı bir etkinlikte saldırıya uğradı. Saldırganın, Schwarzenegger'in sırtına tekme attığı görüntüler amatör kameralara yansıdı.

19.05.2019Dünya
Dijital çağda alışveriş yeni yollar arıyor

Dijital çağda alışveriş yeni yollar arıyor

Türkiye’de e-ticaret sektörü 2018 yılında yaklaşık %42 oranında artışla 59,9 milyar TL’lik büyüklüğe ulaştı ve giderek artan bir grafik çiziyor. Bu durum, sadece Türkiye için değil tüm dünya için de geçerli.

15.05.2019Teknoloji
Spotify için hikaye paylaşma dönemi başlıyor

Spotify için hikaye paylaşma dönemi başlıyor

Neredeyse her sosyal medya platformunda gördüğümüz hikayeler özelliği şimdi de Spotify'a geldi. Peki Storyline şeklinde adlandırılacak özellik nasıl çalışıyor?

15.05.2019Teknoloji
WhatsApp casus yazılımı hakkında neler biliniyor

WhatsApp 'casus yazılımı' hakkında neler biliniyor?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması, bilgisayar korsanlarının bir grup kullanıcıyı hedef alarak telefonların işletim sistemini ele geçiren bir yazılım yüklediğini açıkladı.

14.05.2019Teknoloji
Instagram kullanıcılarının ‘beğeni’ kaygısı sona eriyor

Instagram kullanıcılarının ‘beğeni’ kaygısı sona eriyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Instagram, kullanıcılarının ‘beğeni’ kaygısını ortadan kaldıracak radikal bir değişikliği hayata geçirmeye hazırlanıyor. Kulis bilgilerine göre Instagram’ın yeni güncellemesiyle birlikte, gönderilerin kaç beğeni aldığı yalnızca paylaşımı yapan kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek.

3.05.2019Teknoloji
Facebook hikayeleri tutmaz denildi, 500 milyonu devirdi

Facebook hikayeleri 'tutmaz' denildi, 500 milyonu devirdi!

Sosyal medya devi Facebook, Instagram'ın ardından Hikayeler özelliğini Facebook'a taşımış ve kullanıcıların 'tutmaz' yorumlarıyla karşılaşmıştı. Ancak zaman içinde Facebook'un Hikayeler kavramına alışan kullanıcıların daha sık paylaşım yaptığı ve hatta sadece bir günde 500 milyon günlük kullanıcıya ulaşmayı başardı.

26.04.2019Teknoloji
Android telefonlar için Snapchate çok önemli güncelleme

Android telefonlar için Snapchat'e çok önemli güncelleme

Türkiye'de yaygınlaşma şansı pek bulamayan; ancak özellikle ABD'de genç yaştaki kullanıcılardan büyük ilgi gören Snapchat'e sessiz sedasız güncelleme geldi. Daha çok Android telefon sahiplerini ilgilendiren güncelleme bakın uygulamada neleri değiştiriyor?

11.04.2019Teknoloji
Zararlı içeriklere karşı adım atmayan internet şirketlerine ceza

'Zararlı içeriklere' karşı adım atmayan internet şirketlerine ceza

İngiltere hükümeti, internet üzerinden yayılan "çocuk istismarı veya terör propagandası" gibi "zararlı içeriklerin" engellenmesi konusunda gerekli adımları atmayan sitelere para veya engelleme cezası verilmesi için hazırlık yapıyor.

9.04.2019Teknoloji
Snapchate yepyeni bir özellik daha geliyor

Snapchat'e yepyeni bir özellik daha geliyor

Eski popülerliğini kaybeden Snapchat güncellemelerle beraber yeniden dirilmek istiyor. İşte Foursquare'ı geride bırakacak o özellik...

4.04.2019Teknoloji
Brezilya kalçası için ölümü bile göze alıyorlar

Brezilya kalçası için ölümü bile göze alıyorlar

Artık devir Instagram, Snapchat gibi uygulamaların devri. Yeryüzünde milyonlarca kadın bu tür sosyal medya uygulamaları için fotoğraf çekiyor, o pozları filtreler yardımıyla "makyajlıyor" kusurlarını rötuşlayıp kendini istediği gibi gösteriyor.

BACKGRID USA, INSTAGRAM

26.03.2019Magazin
Instagramın kurucusundan şaşırtan itiraf: Snapchattan kopyaladık

Instagram'ın kurucusundan şaşırtan itiraf: Snapchat'tan kopyaladık!

İlk olarak Snapchat üzerinde gördüğümüz hikayeler özelliği yaklaşık 3 yıl önce Instagram tarafından da kullanılmaya başlamıştı. Instagram'ın kurucularından Kevin Systrom, bu özelliği Snapchat'ten kopyaladıklarını itiraf etti.

13.03.2019Teknoloji
YouTubea girenlere önemli uyarı: Filtre dönemi başladı

YouTube'a girenlere önemli uyarı: Filtre dönemi başladı

Snapchat'le başlayan hikayeler özelliği neredeyse tüm sosyal medya platformlarında kullanılıyor. Aynı zamanda YouTube'da da yer alan bu özelliğe arttırılmış gerçeklik tabanlı filtreler ekleniyor.

13.03.2019Teknoloji
Snapchat hayat kurtardı

Snapchat hayat kurtardı

İngİltere’de Suffolk bölgesindeki orman yolunda seyir halindeyken aracıyla birlikte çamura saplanarak yoldan çıkan Gemma Fairweather ve kızı Martha’yı sosyal medya uygulaması Snapchat kurtardı.

16.02.2019Dünya
Türkiye’nin dijital karnesi yayımlandı

Türkiye’nin dijital karnesi yayımlandı

Dijital dünyanın nabzını tutan ve her yıl ülkelerin kullanıcı verilerini tek bir raporda sunan We Are Social Digital 2019 raporu yayımlandı. Türkiye internet ve sosyal medya kullanımı hakkında 63 sayfalık istatistiğin paylaşıldığı raporda dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı.

6.02.2019Teknoloji
Türkiye’nin %61’i Sosyal Medyada

Türkiye’nin %61’i Sosyal Medyada!

İstatistiklere yansıyan son rakamlara göre internet kullanıcısı sayısı dünya çapında 4 milyara ulaştı. İnternet kullanıcı sayısındaki artışa bağlı olarak sosyal medya kullanıcısı sayısı da artış gösterirken, sosyal ağları kullananların sayısı 3.2 milyar oldu. Bu da dünya nüfusunun %42’lik dilimine tekabül ediyor. Bir internet kullanıcısı günde ortalama 6 saat civarında interneti kullanırken, sosyal medya ağı Facebook en büyük sosyal ağ olma özelliğini koruyor. Dijital Dönüşüm Danışmanı Murat Erdör, sosyal medya ağlarının mevcut durumları ve hayatımızın bir parçası haline gelen bu ağlarla ilgili istatistiklere yansıyan ilginç bilgileri paylaştı.

1.02.2019İyi Yaşam
Şantaj parasıyla tekne keyfi

Şantaj parasıyla tekne keyfi

Güzel kadınların resimleri kullanarak oluşturdukları sahte Facebook hesapları üzerinden 40 yaş üstü erkekleri erotik sohbete çekerek elde ettikleri cinsel içerikli görüntüleri yayma tehdidiyle 500 bin TL’lik vurgun yapan 1’i kadın 4 kişilik şantaj çetesi yakalandı. Çetenin çok sayıda mağduru olduğu, kurbanların ailelerinden çekindikleri için şikayetçi olamadıkları belirtildi.

17.01.2019Gündem
Kevin Spaceynin cinsel taciz videosu polise verildi

Kevin Spacey'nin 'cinsel taciz' videosu polise verildi

ABD'de Massachusetts polisinin elinde, Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey'nin, onu cinsel tacizle suçlayan 18 yaşındaki bir kominin cinsel organına dokunurken çekildiği iddia edilen bir video olduğu açıklandı.

28.12.2018Dünya
Snapchatin o özelliği sonunda WeChate geldi

Snapchat'in o özelliği sonunda WeChat'e geldi!

Ağırlıklı olarak Çin'de kullanılan ve Çin'in 'WhatsApp'ı olarak bilinen WeChat 1 milyarı aşkın kullanıcıya sahip. Popüler uygulama, bu kitlesini kaybetmemek adına yeni özellikleri bir biri ardına kullanıcılarına sunarken, son olarak Snapchat'te ilk kez görmeye başladığımız '24 saat içinde kaybolan görüntü' yani 'Hikaye' paylaşımını başlatıyor.

25.12.2018Teknoloji
Bankacılık uygulamasına Hikayeler özelliği

Bankacılık uygulamasına 'Hikayeler' özelliği

Garanti Bankası, Garanti Cep uygulamasına entegre ettiği “Garanti’den Hikâyeler” özelliğini hayata geçirdi.

13.12.2018Teknoloji
Öğrenciye çıplak fotoğrafını attı 20 yıl istendi

Öğrenciye çıplak fotoğrafını attı 20 yıl istendi

ABD’de 28 yaşındaki öğretmen Ramsey Bearse, 15 yaşındaki eski öğrencisine çıplak fotoğraflarını yollamakla yargılanıyor.

11.12.2018Dünya
Amanda Cerny kimdir

Amanda Cerny kimdir?

Model ve sosyal medya fenomeni Amanda Cerny, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla adından söz ettirdi. Instagram hikayeler bölümünden Türk bayraklı bir video yayınlayan Amanda Cerny’nin hayatına ilişkin bilgiler bir kez daha gündeme geldi. Peki, Amanda Cerny kimdir?

10.12.2018Magazin
Apple, bu yılın en iyi App Store uygulamalarını açıkladı

Apple, bu yılın en iyi App Store uygulamalarını açıkladı

Bu yıl, Fortnite ve PUBG Mobile gibi Battle Royale tarzı uygulamalar, heyecan verici, hayatta kalma oyunları küresel oyun kültürüne hükmederken, Türkiye’de iPhone’da sosyal medya uygulamaları, fotoğraf çekme ve düzenleme uygulamaları öne çıktı.

4.12.2018Teknoloji
Çocukları bekleyen gizli tehlike:İnternet bağımlılığı

Çocukları bekleyen gizli tehlike:İnternet bağımlılığı

Teknolojide yaşanan hızlı gelişimin beraberinde internet, oyun, telefon gibi bağımlılıkları getirdiğini ifade eden Çocuk Gelişimi Uzmanı Nilgün Pekçağlıyan, bu bağımlılıkların teknoloji ile beraber gelen sorunlar arasında ilk sırada yer aldığını söyledi.

Ülke şokta, 300den fazla çocuğa cinsel istismar

Ülke şokta, 300'den fazla çocuğa cinsel istismar!

Norveç'te bir kişi, 300'den fazla erkek çocuğa cinsel istismarla suçlandı. Bu olay, Norveç'teki en büyük cinsel istismar olayı olarak tanımlanıyor.

21.11.2018Dünya
Snapchatin yeni AR Lens uygulaması ortaya çıktı

Snapchat'in yeni AR Lens uygulaması ortaya çıktı

Türkiye'de kullanımı çok yaygın olmasa da, özellikle ABD sınırları içinde oldukça popüler olan Snapchat'e yeni bir program daha geliyor. Uygulama; AR Lens’i profesyonel geliştiricilere açmayı planlıyor.

20.11.2018Teknoloji
WhatsAppta mesajlarınız yakında kaybolacak İşte yeni bomba özellik

WhatsApp'ta mesajlarınız yakında kaybolacak! İşte yeni bomba özellik

WhatsApp'a gelen yeni özelliklerin ardı arkası kesilmiyor. Bu kez dünya devi Snapchat'in uzun süredir kullandığı bir özelliği kendisi kullanmaya başlayacak. İşte WhatsApp'ın 'kaybolan mesaj' özelliği...

18.11.2018Teknoloji
Facebook, Instagram ve Snapchat yalnızlar tarafından sevilmiyor

Facebook, Instagram ve Snapchat yalnızlar tarafından sevilmiyor

Sosyal medyada fazla zaman geçirmenin kişileri depresyona sürükleyebileceği belirtildiği, 143 üniversite öğrencisinin değerlendirildiği çalışmada ilginç sonuçlar elde edildi.

14.11.2018Kampüs
Sosyal medya depresyona neden oluyor

Sosyal medya depresyona neden oluyor

Araştırmacılar, Facebook, Instagram ve Snapchat'in yalnız ve depresif kişiler tarafından sevilmediğini, aksine bu mecraların söz konusu kişileri daha da yalnızlaştırdığı ve depresyona soktuğunu belirtti.

14.11.2018Teknoloji
ABD ile Çin arasında TikTok tartışması: Dünyayı işgal ediyor

ABD ile Çin arasında TikTok tartışması: Dünyayı işgal ediyor

Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan ve Türkiye'nin de en popüler uygulamaları arasında yer alan TikTok, ekim ayı sonu itibariyle Facebook, Instagram ve Snapchat gibi uygulamaları geride bırakarak birinci sıraya yerleşti. New York Times tarafından yayınlanan bir makalede ise, "TikTok, dünyayı işgal ediyor" denilmişti.

13.11.2018Teknoloji
Çinlilerin yeni akıllı gözlüğü ortaya çıktı

Çinlilerin yeni akıllı gözlüğü ortaya çıktı

Çin merkezli teknoloji devi Tencent'in yeni akıllı gözlükleri görücüye çıktı. Snapchat'in akıllı gözlüğü Spectacles ile benzerlik gösteren gözlük bakın hangi özelliklerle geliyor?

6.11.2018Teknoloji
Facebook hesabı olanlar tehlikede

Facebook hesabı olanlar tehlikede!

Dünya devi Facebook, geçtiğimiz hafta 30 milyondan fazla kullanıcıya ait kişisel bilgilerin hackerlar tarafından ulaşılabildiğini açıkladı. Güvenlik riskiyle karşı karşıya kalan kullanıcılar ise Facebook dahil sosyal medya hesaplarını kapatma yoluna gidiyor. Peki bu hesaplar en kolay nasıl kapatılır? İşte yolu...

5.11.2018Teknoloji
Facebook’un sinyalini verdiği değişiklikler ne anlama geliyor

Facebook’un sinyalini verdiği değişiklikler ne anlama geliyor?

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook'ta herhangi bir değişiklik yapıldığı zaman bunun hem kullanıcıları hem de bu platformu kullanan şirketler için büyük sonuçları olabiliyor.

1.11.2018Teknoloji
Snapchat şimdi de bilgisayarlara geliyor

Snapchat şimdi de bilgisayarlara geliyor!

Gün geçtikçe kullanıcı kaybeden Snapchat, kitlesini geri kazanmak ve bunun yanında yeni bir kullanıcı kitlesi oluşturarak popülerliğini yakalamak adına önemli bir adım attı, Snap Camera’yı duyurdu!

28.10.2018Teknoloji
Snapchat kan kaybediyor, eski günlerini mumla arıyor

Snapchat kan kaybediyor, eski günlerini mumla arıyor

Yakın geçmişte hızla büyüyen bir platform olan ve gençler arasında ciddi anlamda yaygınlaşan Snapchat, artık eski günlerini arar hale geldi.

26.10.2018Teknoloji
Snapchatte kedilere özel filtre geldi

Snapchat'te kedilere özel filtre geldi!

Popüler uygulama Snapchat'in yüzlerce filtresinin arasında bir yenisi daha eklendi! İşte artık kedilerin bile kullanabileceği Snapchat'in yeni yüzü...

17.10.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

FaceApp yüzünüzü saklıyor da Facebook ne yapıyor?

FaceApp çılgınlığını bir süredir özellikle de Instagram üzerinden sıkça maruz kalıyoruz. Oldukça eğlenceli bir uygulama olduğuna şüphe yok. Ancak FaceApp'in yüzünü paylaşan kullanıcıların verilerini sakladığına yönelik açıklamalar biraz kafa karışıtıcı geliyor. Sahi bunu söyleyenler Facebook, Instagram, Snapchat ve hatta Twitter'ın da aynı şeyi yaptığından bihaber mi?

22.07.2019

Sosyal medya ve adab-ı muaşeret

Efendim malumunuz elimizden akıllı telefonlar düşmüyor.

27.06.2019

Ursula K. Le Guin bu filtreyi görse ne derdi

Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan Snapchat bugünlerde yeni bir filtreyle gündemde:

29.05.2019

Sosyal medya ile Müslüman’ın imtihanı

Gerçek hayatta gerçek kişilerle olduğu kadar, sanal âlemdeki tutum ve davranışlarımızda da Müslümanca bir tavır takınmalıyız. Müslümanlar için ‘ahlaklı ve takvalı’ olma sorumluluğu ‘gerçek-sanal’ ayrımını kabul etmez. Kendini Müslüman olarak tanımlayan herkes, internette/sosyal medyada da güzel ahlak timsali olmalı, diğer insanlara bu yönde öncülük etmelidir.

25.05.2019

Medya Okuryazarlığı Tüyoları

“Oku”mamızı salık veren bir dinimiz var. Okumanın zekatı da paylaşmak, yani söylemek, yazmak.. Ve zaten bir medeniyet göstergesi okur-yazar olmak… Bize göre insan için okumanın en iyisi kendi kitabını okumak, varlığı tanımak. Anladığın kadarıyla amel etmek ise, verili özgür iradenle yazgıya kalem yontmak.. Öyle kolay iş değil; mesuliyet, sanat.. İncelikle eğilmek, öğrenmek gerek. Bu işe vesile olan her eser, her kimse mübarek.. Keza kaynakların “Rahmani” olanını seçebilmeli insan, ona eğilmeli. Emanet kıymetli, hayat önemli, zaman değerli…

20.01.2019