EKSTRA
MENÜ

Siyahi

Siyahi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Siyahi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.305 Siyahi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Siyahi Haberleri

Dünya bu fotoğrafları konuşuyor... Beyaz Saray özür diledi: ABD sınır polisi göçmenleri kırbaçladı

Dünya bu fotoğrafları konuşuyor... Beyaz Saray özür diledi: ABD sınır polisi göçmenleri kırbaçladı!

Dünya son birkaç gündür ABD-Meksika sınırında yaşanan insanlık dramını konuşuyor. Çoğu Haitili on binden fazla göçmen ülkedeki ekonomik kriz, yoksulluk ve güvenlik kaygıları nedeniyle Meksika'ya geçti. ABD sınır polisinin ABD'ye gitmek için sınırda bekleyen göçmenlere yaptıkları ise dünya basınında birinci manşet olmuş durumda. Büyük infial yaratan fotoğraf ve videolardan sonra Beyaz Saray özür dilemeye mecbur kaldı...

21.09.2021Dünya
27 Ekim hangi burç ve burcu ne 27 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Ekim hangi burç ve burcu ne? 27 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç ve yükselen burç yorumları insanların karakterleri hakkında fikir sahibi olmanın alternatif bir yoludur. Sözdebilim olarak kabul edilen astroloji, kişisel özelliklerin analizinde kullanılabilmektedir. Peki, 27 Ekim hangi burç ve yükseleni hangi özellikleri taşır? 27 Ekim tarihinde yaşanan olaylar ve gelişmeler nelerdir? Sizler için 27 Ekim doğumluların hangi burcu taşıdığını ve konuyla alakalı tüm merak edilenleri derledik.

20.09.2021Burçlar
İncirin binbir şekli

İncirin binbir şekli

İncirin iyice ballandığı erken sonbahar, bu meyvenin tadını çıkarmak için ideal! Hele ki incir üretiminde dünyada birinci olan ülkemizde... Sarı lop, Bursa siyahı, morgüz, bardacık... Sizin favoriniz hangisi?

18.09.2021Lezzetli Hayat
Güney Afrika’dan duyulmayan sesler

Güney Afrika’dan duyulmayan sesler

Zoë Wicomb, ‘David’in Hikâyesi’nde Mandela’nın hapisten çıkmasının ardından Güney Afrika’da başlayan siyasi ve toplumsal değişimi anlatıyor. Kadınların, renklilerin ve Afrikalı olmayan azınlıkların rollerini, tarihin anlatıcının bakış açısına göre ne denli değişken olduğunu sorgulayan, çokkatmanlı, çoksesli ve kışkırtıcı bir roman. Gerçeklerin, yalanların ve zaman katmanlarının altında gizlenmiş hakikati arayanların hikâyesi.

17.09.2021Kitap Sanat
George Floyd olayı ile dünyayı ayağa kaldırmıştı Eski polis Chauvin, daha önce yaşanan benzer bir olay için mahkemeye çıktı

George Floyd olayı ile dünyayı ayağa kaldırmıştı! Eski polis Chauvin, daha önce yaşanan benzer bir olay için mahkemeye çıktı

ABD’nin Minnesota eyaletinde siyahi George Floyd’un ensesine dizi ile basarak ölümüne neden olan eski polis memuru Derek Chauvin, 2017’de yaşanan benzer bir olay için hakim karşısına çıktı.

16.09.2021Dünya
3 Ağustos hangi burç ve burcu ne 3 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 3 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Hemen hemen tüm bireyler kendi burcunun hangisi olduğunu merak etmektedir. Günlük burç yorumları ise büyük bir dikkat ile okunmaktadır. Sizin için 3 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun niteliklerini, yükselenini, 3 Ağustos tarihinde doğmuş olan ünlüleri, futbolcuları ve anime karakterlerini, bu tarihte yaşanmış olan olayları derledik.

14.09.2021Burçlar
19 Mayıs hangi burç ve burcu ne 19 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 19 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Ülkemiz için önemli günlerden bir i olan 19 Mayıs günü ile ilgili merak edilen birçok şey vardır.19 Mayıs hangi burç? 19 Mayıs gününün yükseleni nedir? 19 Mayıs günü doğanların özellikleri nedir? 19 Mayıs günü özel bir gün mü? 19 Mayıs günü ne kutlanır? 19 Mayıs günü yaşanan tarihi olaylar nedir? 19 Mayıs günü doğan ünlüler kimlerdir? Sizler için 19 Mayıs günü ile ilgili tüm detayları derledik.

12.09.2021Burçlar
16 Haziran hangi burç ve burcu ne 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Haziran hangi burç ve burcu ne? 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bugün de tıpkı geçmiş devirlerde olduğu gibi Astroloji gizemini korumaktadır. İnsanlar burçlarını ve burçlarla ilgili her konuyu merak etmektedirler. İşte ilgiyle okuyacağınız 16 Haziran hangi burç, özellikleri nedir, 16 Haziran tarihinde yaşanmış önemli olaylar, 16 Haziran doğumlu ünlü Türk ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

12.09.2021Burçlar
Bursa siyahı Çin yolunda

Bursa siyahı Çin yolunda

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 2010 yılındaki Bursa ziyaretinin ardından alışveriş listesine dahil ettiği Bursa Siyah İnciri (Black Bursa), Çin pazarını zorluyor. Bursa siyah incirinin tümüne talip olan Çin’in tek şartı var; meyve sineğinin tamamen yok edilmesi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, İzmir’deki bir laboratuvarda incirleri suni ortamda sineklendiriliyor ve sineğin nasıl yok edileceği araştırılıyor.

9.09.2021Ekonomi
10 Mayıs hangi burç ve burcu ne 10 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 10 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar doğdukları aya göre bir burca sahip olmaktadır. Ancak kesin bir bilgi edinebilmeleri için doğdukları günü de bilmeleri gerekmektedir. Pek çok kişi burçlara ilgi duymakta ve konu ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadır. 10 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 10 Mayıs tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
Vivo V21 ve V21e incelemesi

Vivo V21 ve V21e incelemesi

Dünya telefon pazarında oldukça güçlü bir konumda olan, kendi ülkesi Çin’de tüm rakiplerini geride bırakarak ülkenin en çok satan telefon markası olmayı başaran Vivo, ülkemize de iddialı bir giriş yaptı. Türkiye Erkek A Futbol Milli Takım’ın “Ana Sponsoru” olan ve Gebze’de kurduğu fabrikayla telefon üretimine de başlayan Vivo, ülkemize verdiği değeri de gözler önüne seriyor. Bu videomuzda ise Vivo’nun telefon pazarını bir hayli hareketlendirecek iki yeni telefon modelini bir arada inceleyeceğiz. Biri Vivo V21, diğeri de Vivo V21e. O halde hazırsak, başlayalım! (Sponsorlu İçerik)

6.09.2021Teknoloji
realme C21in öne çıkan özellikleri

realme C21'in öne çıkan özellikleri

Türkiye pazarına girdiği günden bu yana gençlere hitap eden ürünleriyle dikkatleri üzerine çeken realme, yerli üretimde de geri durmuyor ve Türkiye'de üretilen ürünleriyle de öne çıkıyor. Şirket, yüksek donanım özelliklerine sahip cihazları uygun fiyatlarla kullanıcısına ulaştırırken, son olarak satışa sunulan modellerden biri de realme C21 oldu. İşte realme C21'in öne çıkan özellikleri...

5.09.2021Teknoloji
Denzel Washington: Steven Spielberg “yönetmenlik yaparken çal” dedi

Denzel Washington: Steven Spielberg “yönetmenlik yaparken çal” dedi

İki Oscar’lı ünlü oyuncu Denzel Washington, tüm zamanların en büyük aktörlerinden biri kabul ediliyor. Washington ile görüntülü olarak görüştük, sinemanın en büyük aktörlerinden biri kabul edilmesi ve yönetmenlik deneyimi hakkında konuştuk. “Dünya üzerinde var olan bütün ödülleri kazandım ama mutluluğun ödüllerden gelmediğini öğrendim” diyen oyuncu, bildiklerini gençlerle paylaşmak istediğini de söyledi.

5.09.2021Magazin
Seçim kampanyası ekibini tanıttı

Seçim kampanyası ekibini tanıttı

Almanya’da seçimlere yaklaşık üç hafta kala Birlik Partileri atağa geçti. Anketlerde dibe vuran CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet, ‘Gelecek Ekibi’ adını verdiği seçim kampanyası ekibini tanıttı. Dört kadın ve dört erkekten oluşan ekip, ekonomiden kültür-sanata, aile politikalarından eğitime kadar farklı alanlarda Laschet’e destek verip seçim kampanyası yürütecek.

3.09.2021Avrupa
10 Mart hangi burç ve burcu ne 10 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Mart hangi burç ve burcu ne? 10 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

10 Mart tarihinde doğan herkes Balık burcuna sahiptir. Bu burcun aralığı ise, 20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasıdır. Balık burcu bu günler aralığında doğan herkesi kapsar. Genellikle su burçlarına sahip olan kişiler, duygusallığı ile bilinir. 10 Mart hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.09.2021Burçlar
ABDli vali 70 yıl önce idam edilen 7 siyahiyi affetti

ABD'li vali 70 yıl önce idam edilen 7 siyahiyi affetti

ABD'de siyahilere karşı uygulanan ırkçılık ve ayrımcılığın sembolü olmuş 1951'deki davayla ilgili flaş bir karar alındı. Virginia valisi 70 yıl önce haksızca yargılanan ve idam edilen 7 siyahi için af çıkardı.

1.09.2021Dünya
Son Dakika Haberi... NBAde ikinci George Floyd vakası Yıldız oyuncunun gözaltı görüntüleri olay oldu... Polis soruşturması...

Son Dakika Haberi... NBA'de ikinci George Floyd vakası! Yıldız oyuncunun gözaltı görüntüleri olay oldu... Polis soruşturması...

ABD’nin Los Angeles kentinde aile içi şiddet gerekçesiyle gözaltına alınan ve polis tarafından direndiği için şok tabancısıyla elektrik verilen NBA’in yıldız oyuncusu Jaxon Hayes’in polis kamerası görüntüleri dün paylaşıldı. Kamuoyuna 'NBA'de George Floyd Vakası' olarak yansıyan olayın görüntülerinde, Hayes’in birkaç defa “Nefes alamıyorum” dediği görüldü.

28.08.2021Basketbol
Mor, çizgili, bostan, topan...

Mor, çizgili, bostan, topan...

Mutfaklarımızda türlü türlü çeşidini pişirmekle övündüğümüz patlıcanın en lezzetli zamanı... Şişe dizilmiş patlıcanlarla hazırlanmış kebaplardan zeytinyağlı imambayıldıya bu özel sebzeyi sofranızdan eksik etmeyin.

28.08.2021Lezzetli Hayat
Honor Earbuds 2 Lite Türkiyede satışa çıktı

Honor Earbuds 2 Lite Türkiye'de satışa çıktı

Honor,​​​​​​​ Earbuds 2 Lite True kablosuz kulaklıklarını Türkiye’de satışa sundu.

16.08.2021Teknoloji
Kemer Country Club Carpe Diem Engel Atlama Yarışmaları başlıyor

Kemer Country Club Carpe Diem Engel Atlama Yarışmaları başlıyor!

Kemer Country Club Carpe Diem Engel Atlama Yarışmaları, 14-15 Ağustos tarihlerinde Carpe Diem sponsorluğunda Atlı Spor Kulübünde gerçekleşecek.

13.08.2021Diğer
Halsey, Türkçeyi ilerletti: Tombalak bebe

Halsey, Türkçeyi ilerletti: Tombalak bebe!

Türk sevgilisi Alev Aydın ile birlikteliğinden kısa bir süre önce Ender Ridley adını verdikleri bir erkek bebek dünyaya getiren ünlü şarkıcı Halsey, oğlunun odasının fotoğraflarını paylaştı. 26 yaşındaki Halsey, duvarında "Ender" yazılı olan odanın fotoğraflarını, Instagram sayfasında paylaştı.

9.08.2021Magazin
Arnold Schwarzenegger: Çok param var çalışmak zorunda değilim

Arnold Schwarzenegger: Çok param var çalışmak zorunda değilim

Dünya çapında birçok başarısıyla tanınıyor Arnold Schwarzenegger. Dünya şampiyonu vücut geliştiricisi, Hollywood’un gelmiş geçmiş en büyük aksiyon kahramanlarından, başarılı iş insanı, çevreci, hayırsever, en çok satanlar listesinde yer alan bir yazar ve Kaliforniya’nın 38’inci valisi, eski bir politikacı... Geçen hafta 74’üncü yaşını kutlayan aktörle görüntülü olarak görüştük. İşe dönmek konusunda acele etmediğini söyleyen Schwarzenegger, “Şahsen acil işe ihtiyacım yok. Aslına bakarsan çok param var ve bir daha asla çalışmak zorunda değilim. Her zaman yatırımlarım konusunda çok akıllıydım. Çok para kazanıp sonra birdenbire parası kalmayan, vergilerini ödeyemeyen oyuncular ve sporcular var...Milyonlarca milyonlarca dolar kazanıp sonunda hiçbir şeyi kalmayan insanlardan bahsediyorum” diyor.

8.08.2021Magazin
Dünya günlerce bu görüntüyü konuşmuştu: Vali, ikisini de affetti

Dünya günlerce bu görüntüyü konuşmuştu: Vali, ikisini de affetti!

Geçen yıl mayıs ayında polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd için tüm dünyada geniş katılımlı eylemler düzenlenmiş, özellikle ABD'de 'Siyahların Hayatı Değerlidir' sloganıyla hayat bulan gösterilerde birçok çarpıcı olay yaşanmıştı. Bu olaylar sırasında Floyd protestocularına silah doğrultan avukat çift dünya çapında infial yaratmıştı. ABD’de Missouri Valisi Parson, bu çifti affetti.

4.08.2021Dünya
Tokyo 2020de ABDli Tamyra Mensah-Stock tarihe geçti Film gibi başarı hikayesi: Babası ölünce...

Tokyo 2020'de ABD'li Tamyra Mensah-Stock tarihe geçti! Film gibi başarı hikayesi: Babası ölünce...

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 68 kiloda altın madalya kazanan Gana asıllı ABD'li Tamyra Mensah-Stock, kadınlar güreşte tarihe geçti.

4.08.2021Tokyo2020
Şarkıcı Yelizin büyük pişmanlığı: Şimdiki aklım olsa şiddet görmezdim

Şarkıcı Yeliz'in büyük pişmanlığı: Şimdiki aklım olsa şiddet görmezdim

“Bu Ne Dünya Kardeşim”, “Yalan”, “Beni Vur”... Sesini duyunca “Ajda’dan, Nilüfer ya da Nükhet’ten ne farkı var?” diye sormadan edemiyor insan kendine. Peki kabahat kimde? Yeliz’in kıymetini bilmeyen yapımcılarda mı, kendisinde mi? O kendini suçluyor: “Kıymetini bilemedim mesleğimin. Hep öyle gidecek zannettim. Ama hiçbir zaman pişman olmadım. Yeniden doğsam yine şarkı söylemek ve Yeliz olmak isterdim.”

2.08.2021Magazin
Infinix, eğlencenin yeni adı SMART 5i duyurdu

Infinix, eğlencenin yeni adı SMART 5'i duyurdu

Dünyanın en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olan ve her yaştan kullanıcının dikkatini çeken Infinix, şimdi de yeni SMART 5 ile gençlerin ve teknoloji tutkunlarının ilgisini çekmeye devam ediyor. SMART 5, 6.6 inç ekran ve 5000 mAh pil ömrü ile eğlence ve performansı cebinize getiriyor. Kısa bir süreliğine geçerli olacak kampanya ile Infinix SMART 5'i satın alan kullanıcılar, irocker XE15 Bluetooth kulaklıklara da ücretsiz sahip olabilecekler.

30.07.2021Teknoloji
Pot kırdı, hemen özür diledi

Pot kırdı, hemen özür diledi

Yeşiller’in başbakan adayı olarak açıklandıktan sonra birçok kez pot kıran Annalena Baerbock’un şimdi de video çekiminde kullandığı bir kelime nedeniyle sözleri montajlandı.

26.07.2021Avrupa
Gelinim Olur Musun yarışmasıyla adını duyuran Sinem Umaşa Tarık Mengüçten sert tepki

'Gelinim Olur Musun' yarışmasıyla adını duyuran Sinem Umaş'a Tarık Mengüç'ten sert tepki!

'Gelinim Olur Musun' yarışmasıyla adını duyuran Sinem Umaş'ın 'Saçlarımı boyattım Tarık Mengüç gibi oldum. Çingeneler gibi oldum' sözleri tepki çekti. Tarık Mengüç, Umaş'ı ırkçılıkla suçladı.

25.07.2021Magazin
Anne Hathaway: Çalıştığım için kendimi suçlu hissetmiyorum

Anne Hathaway: Çalıştığım için kendimi suçlu hissetmiyorum

16 yaşındayken Carnegie Hall’de sahnelediği oyununun üçüncü gününde “Get Real” dizisinin kadrosuna alınan ve bugün dünyanın en çok kazanan oyuncularından biri olan Anne Hathaway’in filmleri, dünya çapında 7 milyar doların üzerinde hasılat elde etti. Pandemi dönemini de çalışarak geçiren güzel oyuncu, “The Witches” ve “Locked Down” filmlerinde rol aldı. Dünyaca ünlü yıldızla görüntülü olarak konuştuk. Anne Hathaway görüşmeye Los Angeles’tan bağlandı.

23.07.2021Magazin
Gönen siyahı

Gönen siyahı

Kaz Dağları’ndan başlayıp birçok dereyle birleşerek Balıkesir’in Erdek ilçesinden Marmara Denizi’ne dökülen yaklaşık 134 kilometrelik Gönen Çayı, atıklar nedeniyle siyaha büründü. Kirli su, son dönemde deniz salyasıyla gündeme gelen Marmara Denizi’nin de kirliliğinin artmasına neden oluyor.

21.07.2021Gündem
Yakışıklı erkek algısı değişiyor Şimdi devir onların devri

Yakışıklı erkek algısı değişiyor! Şimdi devir onların devri

Birkaç nesildir, 'yakışıklı erkek' denince akıllara Hollywood'un, daha yerel bakarsak Yeşilçam'ın ve televizyonun yıldızları gelirdi. Bugünün gençleri ise Koreli pop grubu BTS'in üyeleri Jungkook ile V arasında kararsızlık yaşıyor. Yeni çağın değişen erkek güzelliği algısına biraz daha yakından baktık...

16.07.2021Gündem
Alev Aydın’la aşk yaşayan ABD’li şarkıcı Halsey: Çocuğumuz hem Noel’i hem ramazanı yaşayacak

Alev Aydın’la aşk yaşayan ABD’li şarkıcı Halsey: Çocuğumuz hem Noel’i hem ramazanı yaşayacak

TÜRK senarist Alev Aydın’la aşk yaşayan ve 9 aylık hamile olan ABD’li şarkıcı Halsey, ilişkilerinin nasıl başladığını Allure dergisine anlattı.

16.07.2021Magazin
Olimpiyat tarihinin en ilginç olayları

Olimpiyat tarihinin en ilginç olayları

23 Temmuz-8 Ağustos'ta Japonya'nın başkenti Tokyo'nun ev sahipliği yapacağı olimpiyat oyunlarında, tarih boyunca birçok ilginç olay yaşandı.

15.07.2021Tokyo2020
Honor Earbuds 2 Lite Türkiyeye geliyor

Honor Earbuds 2 Lite Türkiye'ye geliyor

Honorr, yeni kablosuz kulaklığı Earbuds 2 Lite’ı duyurdu. İlerleyen haftalarda Türkiye'de de satışa sunulması planlanan kulaklığın özelliklerine gelince...

15.07.2021Teknoloji
Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Olimpiyatlar tarihe tanıklık ediyor

Fransız Baron Pierre de Coubertine'in girişimleriyle ilk olarak 1896 yılında düzenlenen modern olimpiyatlar, tarihi olaylara tanıklık etti.

14.07.2021Tokyo2020
Irkçıları gözyaşları da durduramadı

Irkçıları gözyaşları da durduramadı

UEFA Avrupa Şampiyonası EURO 2020’nin final maçı geçen pazar akşamı İngiltere ile İtalya arasında başkent Londra’daki ünlü Wembley Stadı’nda oynandı. Maç başlamadan önce her iki takımın millileri de orta sahada diz çökerek ırkçılığı protesto ettiler.

14.07.2021Avrupa
Son Dakika: İngiltereyi sarsan ırkçılık skandalı Saka, Rashford ve Sancho penaltıları kaçırınca...

Son Dakika: İngiltere'yi sarsan ırkçılık skandalı! Saka, Rashford ve Sancho penaltıları kaçırınca...

EURO 2020'nin final maçında İtalya'ya penaltılar sonunda mağlup olarak şampiyonluğu kaçıran İngiltere'de ırkçılık skandalı yaşandı. Penaltıları kaçıran siyahi oyuncular Marcus Rashford, Jadon Sancho ve Bukayo Saka'ya sosyal medya üzerinden ırkçı saldırılar yapıldı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve İngiltere Futbol Federasyonu'ndan konuya dair açıklamalar geldi.

12.07.2021Futbol
ABDde ırkçılık skandalı Dünyaca ünlü şirkete dava açıldı

ABD'de ırkçılık skandalı! Dünyaca ünlü şirkete dava açıldı

ABD'de son yıllarda yükselmeye başlayan, başta siyahi ve Latin Amerika kökenlilere yönelik ırkçılık büyük skandalların yaşanmasına sebep oluyor. Bunun son örneği ise Florida'daki dünyanın en büyük film şirketlerinden birine ait tema parkında yaşandı.

12.07.2021Dünya
Oppo A74 incelemesi

Oppo A74 incelemesi

Oppo, Türkiye’de ürettiği telefonlara yeni modeller katmaya devam ediyor. Bu kez Oppo'nun A serisi telefonların en iddialı modellerinden biri olan ve Made in Turkey imzalı yeni Oppo A74’ü yakından inceliyoruz.

9.07.2021Teknoloji
Xiaomi POCO F3 ve POCO X3 Pro incelemesi

Xiaomi POCO F3 ve POCO X3 Pro incelemesi

Türkiye'de kurduğu fabrikayla yerli üretime geçen ve fiyat/performans telefonları başta olmak üzere geniş ekosistemindeki ürünleriyle öne çıkan Xiaomi, Poco serisi telefonlarına iki yeni model daha ekledi. İşte karşınızda serinin en güçlü ve hızlı telefonu olan POCO F3 ve POCO X3 Pro... (Sponsorlu İçerik)

2.07.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

İncirler olana kadar

Bir zamanlar Bursa’nın ‘yeşili’ meşhurdu. Şimdilerde ise Bursa ‘Bursa Siyahı’ diye bilinen siyah inciri ile anılıyor.

12.09.2021

Bursa siyahı

Bursa malum bir sanayi kenti olduğu kadar tarım kentidir de. Özellikle meyvecilik çok gelişmiştir Bursa’da. Armut, şeftali, kiraz, zeytin, elma, ahududu, böğürtlende önemli bir yere sahiptir kent.

6.09.2021

Steven Spielberg “yönetmenlik yaparken çal” dedi

İki Oscar’lı ünlü oyuncu Denzel Washington, tüm zamanların en büyük aktörlerinden biri kabul ediliyor. Washington ile görüntülü olarak görüştük, sinemanın en büyük aktörlerinden biri kabul edilmesi ve yönetmenlik deneyimi hakkında konuştuk. “Dünya üzerinde var olan bütün ödülleri kazandım ama mutluluğun ödüllerden gelmediğini öğrendim” diyen oyuncu, bildiklerini gençlerle paylaşmak istediğini de söyledi.

5.09.2021

Kadın ve özgürlük şarkısı

“Bir kadın, ne zaman kendi sesini duyurmak için ayağa kalksa, planlamamış bile olsa, tüm kadınlar için de ayağa kalkmış olur.” (Maya Angelou-Amerikalı siyahi kadın aktivist, yazar)

19.08.2021

Çok param var çalışmak zorunda değilim

Dünya çapında birçok başarısıyla tanınıyor Arnold Schwarzenegger. Dünya şampiyonu vücut geliştiricisi, Hollywood’un gelmiş geçmiş en büyük aksiyon kahramanlarından, başarılı iş insanı, çevreci, hayırsever, en çok satanlar listesinde yer alan bir yazar ve Kaliforniya’nın 38’inci valisi, eski bir politikacı... Geçen hafta 74’üncü yaşını kutlayan aktörle görüntülü olarak görüştük. İşe dönmek konusunda acele etmediğini söyleyen Schwarzenegger, “Şahsen acil işe ihtiyacım yok. Aslına bakarsan çok param var ve bir daha asla çalışmak zorunda değilim. Her zaman yatırımlarım konusunda çok akıllıydım. Çok para kazanıp sonra birdenbire parası kalmayan, vergilerini ödeyemeyen oyuncular ve sporcular var...Milyonlarca milyonlarca dolar kazanıp sonunda hiçbir şeyi kalmayan insanlardan bahsediyorum” diyor.

8.08.2021

Yeliz: Gençlik kafasıyla bozuk para gibi harcadım yıllarımı

“Bu Ne Dünya Kardeşim”, “Yalan”, “Beni Vur”... Sesini duyunca “Ajda’dan, Nilüfer ya da Nükhet’ten ne farkı var?” diye sormadan edemiyor insan kendine. Peki kabahat kimde? Yeliz’in kıymetini bilmeyen yapımcılarda mı, kendisinde mi? O kendini suçluyor: “Kıymetini bilemedim mesleğimin. Hep öyle gidecek zannettim. Ama hiçbir zaman pişman olmadım. Yeniden doğsam yine şarkı söylemek ve Yeliz olmak isterdim.”

2.08.2021

Her filmden yeni bir şey öğrendiğimi hissetmesem kenara çekilirdim

16 yaşındayken Carnegie Hall’de sahnelediği oyununun üçüncü gününde “Get Real” dizisinin kadrosuna alınan ve bugün dünyanın en çok kazanan oyuncularından biri olan Anne Hathaway’in filmleri, dünya çapında 7 milyar doların üzerinde hasılat elde etti. Pandemi dönemini de çalışarak geçiren güzel oyuncu, “The Witches” ve “Locked Down” filmlerinde rol aldı. Dünyaca ünlü yıldızla görüntülü olarak konuştuk. Anne Hathaway görüşmeye Los Angeles’tan bağlandı.

23.07.2021

Batı gözündeki merteği görmüyor!

Batı, kendi gözündeki merteği görmüyor lakin bizim gözümüzdeki çöpü ayyuka çıkarıyor. İşte ABD, yine bir ilke imza attı ve hazırladığı raporda NATO üyesi ve sözde dostu ve müttefiki olan Türkiye’yi ‘Çocuk Asker’ kullanan ülkeler listesine dahil etti.

10.07.2021

Özenti bir tanımlama: Türk, Sünni, beyaz

ABD’de “WASP” diye bir sınıfsal niteleme var.

5.07.2021

Korona aşısını bulan bir veteriner hekim

Herkes kendi aşısını yaparken biz neredeyiz diyorduk ki, güzel haber geldi.

29.06.2021