EKSTRA
MENÜ

Siyah Nokta

Siyah Nokta ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Siyah Nokta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.040 Siyah Nokta haberi bulunmuştur.

Siyah Nokta Haberleri

Komedon Nedir Ve Nasıl Oluşur Komedon Nasıl Geçer Ve Aleti Nasıl Kullanılır Komedon Tedavisi Ve Temizliği

Komedon Nedir Ve Nasıl Oluşur? Komedon Nasıl Geçer Ve Aleti Nasıl Kullanılır? Komedon Tedavisi Ve Temizliği

Günümüzde gelişen cilt hastalıklarını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Özellikle cilt yüzeyinde oluşan iltihaplar çevresel nedenlerden dolayı oluşabilir. Komedon nedir ve nasıl oluşur? Komedon nasıl geçer ve aleti nasıl kullanılır? Komedon tedavisi ve temizliği nasıldır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.06.2021Araştırma
Primer Nedir Ve Nasıl Kullanılır Majyaz Bazları Hakkında Bilgi

Primer Nedir Ve Nasıl Kullanılır? Majyaz Bazları Hakkında Bilgi

Siyah nokta, sivilce, akne ve leke gibi çeşitli cilt kusurlarını gizlemeye ve cilt yüzeyini güzelleştirerek pürüzsüzleştirmeye yarayan makyaj bazlarına 'primer' ismi de verilir. Primer nedir ve nasıl kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Evde siyah nokta maskesi yapımı: Doğal yollarla yapabileceğiniz siyah nokta maskesi tarifi

Evde siyah nokta maskesi yapımı: Doğal yollarla yapabileceğiniz siyah nokta maskesi tarifi

Siyah noktalar, ciltteki gözeneklerin iyice temizlenmemesi sonucu meydana gelirler. Özellikle de burun, çene ve alın bölgelerinde oluşan bu gözenekler için evde uygulayabileceğiniz yöntemler de mevcut. Peki evde siyah nokta maskesi nasıl yapılır? İşte doğal yollarla yapabileceğiniz siyah nokta maskesi tarifi...

Ruşur Taşı Nedir Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır, Ne Sıklıkla Kullanılmalı

Ruşur Taşı Nedir? Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır, Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Doğadaki birçok taş alternatif tıpta ve cilt bakım sağlığında kullanılıyor. Hem Türkiye'de hem de dünya genelinde sıklıkla kullanılan Ruşur taşı da bunlardan biri. Daha çok Irak, Suriye, Afganistan gibi ülkelerde yaygın olan bu taş, sadece sınır komşumuz olan İran'dan çıkarılıyor. Ruşur taşı nedir? Ne sıklıkla ve nasıl kullanılır? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

27.05.2021Araştırma
Siyah nokta neden olur Siyah noktalara karşı evde bitkisel öneriler

Siyah nokta neden olur? Siyah noktalara karşı evde bitkisel öneriler

Siyah noktalar, en fazla karşılaşılan cilt problemlerinden. Kontrol altına alınmadığı zaman da başka cilt problemlerine neden olabiliyor. Peki siyah nokta neden olur? İşte siyah noktalara karşı evde bitkisel öneriler...

23.05.2021Kişisel Bakım
Yumurta Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yumurta Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yumurta Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yumurta Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

İçerdiği yüksek protein ile sofralarda görmeye alıştığımız yumurtanın bir başka kullanım şekli ise yüz maskesidir. Cilt dokusunu iyileştirirken rengini de bir miktar açması ile bilinen yumurta maskesi, uygulandığı andan itibaren cildi daha yumuşak bir hale getirir. Yumurta maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılı, yumurta maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yeşil Kil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yeşil Kil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yeşil Kil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

İçerisinde toprağın faydalı minerallerini barındıran kil maskesinin sağladığı yararlar saymakla bitmiyor. Boyu bölgesine, yüze ve ellere uygulanabilen kil maskesi cildi pürüzsüzleştirir. Mevsim değişiklikleriyle beraber ciltte oluşan siyah nokta, kir ve yağlanmanın önüne geçebilmek için kil maskesi ideal bir bakım sağlar. Yeşil kil maskesi nedir, nasıl yapılır, yeşil kil maskesinin faydaları ve tarifleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

Mısır Unu Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Mısır Unu Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Mısır Unu Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Mısır Unu Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Cildi arındırmak ve cilt temizliğini sağlamak için maske uygulaması düzenli olarak yapılmaktadır. Mısır unu maskesi de en fazla tercih edilen yüz maskeleri arasında bulunmaktadır. Mısır unu maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Mısır unu maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nelerdir? İşte, mısır unu yüz maskesi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Kuru Maya Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Kuru Maya Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kuru Maya Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Kuru Maya Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kuru maya maskesi son günlerde en çok araştırılan konulardandır. Özellikle cilt üzerindeki faydalarını duyanlar kuru maya maskesinin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Sizde kuru maya maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır öğrenerek evde kolayca uygulayabilirsiniz. Kuru maya maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Kuru maya maskesi faydaları ve yapımı için tarifleri derledik.

Sedir Ağacı Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Sedir Ağacı Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Sedir Ağacı Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Sedir Ağacı Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Sedir ağacı yağı, antimikrobiyal ve anti-enflamatuar özelliklere sahip bir bitkisel yağdır. İçeriğinde bulunan zengin vitaminler ve fosfor sayesinde cilt üzerinde olumlu etki gösterdiği tespit edilmiştir. Sedir ağacı yağının ayrıca pek çok sağlık sorununa iyi geldiği biliniyor. Sedir ağacı yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Keçi sütü sabununun faydaları nelerdir Keçi sütü sabununun kullanımı

Keçi sütü sabununun faydaları nelerdir? Keçi sütü sabununun kullanımı

Keçi sütü sabunu, cilt için oldukça faydalı. Siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlüyor, ölü deriyi temizliyor. Ayrıca ph dengesini de korumaya yardımcı oluyor. Peki keçi sütü sabununun faydaları nelerdir? İşte keçi sütü sabununun kullanımı

19.04.2021İyi Yaşam
Zencefil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Zencefil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Zencefil Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Zencefil Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kadınlar için cilt bakımı oldukça önemlidir. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yüz maskeleri yapılır. Son yıllarda faydaları oldukça fazla olan zencefilin maskesi de cilde parlaklık kazandırır. Zencefil maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yüz Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yüz Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yüz Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yüz Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yüz maskesi, cilde ekstra bakım ve canlılık sağlamak amacıyla uygulanan bir temizleme ve yenileme yöntemidir. Yüz maskesi pek çok farklı malzeme kullanılarak yapılabilir. Peki yüz maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Yüz maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nelerdir? İşte yüz maskesi hakkında bütün merak edilenler.

Siyah Nokta Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Siyah Nokta Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Siyah Nokta Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Siyah Nokta Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Siyah noktalar, pek çok kadının şikayet ettiği cilt sorunlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyah nokta problemine çare arayanların en çok sorduğu sorular arasında Siyah nokta maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Siyah nokta maskesi faydaları ve yapımı için tarifler yer alır. Sizin için bu soruların yanıtlarını tüm detaylarıyla derledik.

Lahana Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Lahana Kürü Faydaları Ve Tarifi

Lahana Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Lahana Kürü Faydaları Ve Tarifi

Zengin besin değerleri, düşük kalorisi ve vitaminleri sayesinde lahana, en başta Karadeniz bölgesi olmak üzere ülkenin her bölgesinde severek tüketilen bir besindir. Sağlığa oldukça faydalı olan bu besinin en dikkat çekici özelliği ise lahananın suyundan yapılan lahana kürüdür. Lahana kürü nedir, nasıl yapılır ve lahana kürü faydaları ve tarifi nedir tüm detaylarıyla derledik.

Sandal Ağacı Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Sandal Ağacı Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Sandal Ağacı Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Sandal Ağacı Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Sandal ağacı yağı, oldukça hoş olan kokusuyla öne çıkan bir bitkisel yağ çeşidi olarak alternatif tıpta yüzyıllar boyunca kullanılmaktadır. Günümüzde kullanımı sıklıkla tercih edilen bir bitkisel yağ olma özelliğini taşımaktadır. Sizin için Sandal ağacı yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Sandal ağacı yağı faydaları ve kullanımı konularını derledik.

Evde cilt bakımı nasıl yapılır Adım adım cilt bakım aşamaları

Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Adım adım cilt bakım aşamaları

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte cildimiz de sürekli yenilenir ve değişime uğrar. Bu nedenle doğru ve etkili cilt bakımı yapmak, cildi temizlemek ve nemlendirmek çok önemlidir. Peki evde cilt bakımı nasıl yapılır? İşte, adım adım cilt bakım aşamaları…

29.03.2021Kişisel Bakım
BİMe bugün neler geldi İşte BİM 26 Mart aktüel ürünler kataloğu

BİM'e bugün neler geldi? İşte BİM 26 Mart aktüel ürünler kataloğu

26 Mart BİM aktüel ürünler kataloğu yayımlandı. Haftanın fırsatları bu hafta da cuma günü raflara eklendi. Bu ürünleri almak isteyenler BİM aktüel ürünler kataloğuna yoğun ilgi gösteriyorlar. 26 Mart’ta BİM’de akıllı tartı 59,90 TL, saç kurutma makinesi 69,90 TL, vakumlu siyah nokta temizleyici 59,90 TL, dönen başlıklı diş fırçası 59,90 TL, ayak masaj aleti 129 TL’den satışa çıkarıldı.

26.03.2021Ekonomi
Siyah nokta nasıl geçer Doğal siyah nokta maskesi önerileri

Siyah nokta nasıl geçer? Doğal siyah nokta maskesi önerileri

Siyah noktalar ergenlik dönemiyle birlikte ilk olarak burunda, daha sonra ise çene ve alın bölgelerinde gözeneklerin tamamen temizlenmemesi sonucu oluşur. Evde hazırlayacağınız doğal tariflerle siyah noktalara veda edebilirsiniz. İşte doğal siyah nokta maske önerileri…

23.03.2021Kişisel Bakım
Işıltılı, Genç ve Canlı Bir Cilt Hayal Değil

Işıltılı, Genç ve Canlı Bir Cilt Hayal Değil!

Şüphesiz ki her yaştan kadının hayali ışıltılı, genç ve canlı bir cilttir. Kusursuz bir cilt için yapılabilecekler sınırsızdır ancak Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka en etkili yöntemleri sizler için derledi.

Ölü Hücrelerden Arının: Ev Yapımı Peeling Tarifi

Ölü Hücrelerden Arının: Ev Yapımı Peeling Tarifi

Cilt bakımı cildimizi tanıdıktan sonra daha kolay bir hal alıyor. Cilt ihtiyacımıza göre cilt bakım rutinlerimiz de çeşitlilik gösterebiliyor. Ancak sıklığı kişiden kişiye değişse de cildimize haftada en az bir kere peeling yaparak ölü cilt hücrelerinden kurtulmalıyız. Dr. Sevgi Ekiyor, evde kolayca hazırlayabileceğiniz peeling tarifi paylaştı.

Kimyonun faydaları nelerdir, kimyon zayıflatır mı

Kimyonun faydaları nelerdir, kimyon zayıflatır mı?

Yemeklerde en sık kullanılan baharatlardan biri olan kimyon, çay ve yağ olarak da tüketilebiliyor. Vücuda faydalı etkileri olan kimyon, tam bir beta karoten deposu. Peki kimyonun sağlığa faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

7.01.2021Sağlık
2021 Yılının Trendleri ve Modası Geçenler

2021 Yılının Trendleri ve Modası Geçenler

Yeni bir yıl söz konusu olduğunda en çok konuşulan konulardan biri de trendler olur. Beslenmeden modaya, teknolojiden güzelliğe birçok alan trendler yoluyla şekillenir. Gelin, biz bu yıl bir değişiklik yapıp güzellik trendlerinin yanı sıra popülerliğini yitirenlere de bir göz atalım.

30.12.2020Moda Trendleri
Bu etkilerini hiç duymamış olabilirsiniz... Sakın çöpe atmayın

Bu etkilerini hiç duymamış olabilirsiniz... Sakın çöpe atmayın

Hayal etmesi zor olabilir ama M.Ö.1500 yılından beri çay içiyoruz. Kahvaltıların da vazgeçilmezi olan çay, günün her anında sevilerek tüketilir. Genellikle içecek olarak düşündüğümüz çayın günlük hayatta da pek çok kullanım alanı vardır. Bu etkilerini okuduktan sonra mutfağınızdan poşet çayları eksik etmeyeceksiniz.

Rizeyi istila eden uğur böceklerinin sırrı ortaya çıktı

Rize'yi istila eden uğur böceklerinin sırrı ortaya çıktı

RİZE'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı 6 mahalleye dadanan uğur böcekleri ile ilgili saha incelemesi yapan uzmanlar, böceklerin zararlı tür olmadığını tespit etti. Ziraat Mühendisi Sonay Bilgili, "Bu böceği gördüğümüz zaman sevinmemiz gerekiyor. Çünkü uğur böceklerinin varlığı, doğal ortamın dengelendiğini ve ekosistemin düzene girdiğini gösterir" dedi.

4.12.2020Gündem
Koronavirüs ‘cildi’ de vurdu, tek kullanımlık maskeler tercih edilmeli

Koronavirüs ‘cildi’ de vurdu, tek kullanımlık maskeler tercih edilmeli

KORONAVİRÜSTEN koruyan en önemli materyal kuşkusuz maske. Bu süreçte maske takmayı asla ihmal etmemek gerekirken tek kullanımlık maskelerin cilde en az zararı verdiğini belirten İstanbul Kent Üniversitesi Akademisyenlerinden Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Nilhan Atsü, "Bu dönemde önceliğimiz elbette virüsten korunmak ama cildi her gün temizlemek bu dönemde daha önemli" dedi.

11.11.2020Sağlık
Cildiniz yağlı bile olsa neden nemlendirici kullanmalısınız

Cildiniz yağlı bile olsa neden nemlendirici kullanmalısınız?

Yağlı ciltle mücadele ediyorsanız, yüzünüze sürmek isteyeceğiniz son şeyin nemlendirici olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yağ ve nem arasında büyük bir farkın olduğunu biliyor musunuz?

Gül suyu neye iyi gelir İşte kullanım alanları…

Gül suyu neye iyi gelir? İşte kullanım alanları…

Çoğu problemin çözümünün doğada bulunduğu günümüzde gül de cilt bakımı için kullanılıyor. Gülün çeşitli işlemlerden geçirilerek damıtılan suyunun, ciltteki lekelerden tutun da siyah noktalara kadar çoğu durumda etkisi oldukça fazla. İşte gül suyunun 6 faydaları ve hem cilt hem de sağlık için kullanım alanları…

22.10.2020Sağlık
Parlayan cilt için ev yapımı 3 peeling tarifi

Parlayan cilt için ev yapımı 3 peeling tarifi

Cildinizi aydınlatmak için basit malzemelerle evde yapabileceğiniz yüz peelingleri uygulayabilirsiniz. Cildiniz kuru, akne eğilimli, yağlı ya da sadece desteğe ihtiyaç duyuyor olsun, ihtiyaçlarınız için mutlaka doğal bir yüz peelingi vardır. Siyah nokta, aydınlatıcı ve yaşlanma karşıtı 3 farklı peeling tarifi veriyoruz!

Sonbaharda da cildiniz ışıldasın

Sonbaharda da cildiniz ışıldasın

Yazın ardından daha sağlıklı ve bakımlı olmanın ipuçlarını işin uzmanlarına danıştık. Güçlü saçlar için Omega 3 ve folik asit takviyesi şart. Cildinizi canlandırmak, lifting etkisi yaratmak için haftada iki kez yaş mayalı kür tavsiye ediliyor. Yüzünüzde renk tonunu eşitlemek içinse killi maske birebir...

18 Eylül 2020 BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var İşte BİM aktüel kataloğu

18 Eylül 2020 BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var? İşte BİM aktüel kataloğu

BİM 18 Eylül aktüel ürünler kataloğu yoğun ilgi görüyor. BİM markete bu hafta da yeni fırsat ürünleri geliyor. Haftanın broşürü içerisinde erkek bakım seti 99,90 TL, saç kurutma makinesi 89,90 TL, vakumlu siyah nokta temizleyici 49,90 TL, akupunktur kalemi 39,90 TL, dönen başlıklı diş fırçası 49,90 TL, kapı arkası kurutmalık 44,90 TL, cam davlumbaz 279 TL, ayak havlusu 6,95 TL fiyatı ile yer alıyor. İşte BİM’e gelecek olan haftanın fırsat ürünleri

18.09.2020Ekonomi
Güneş koruyucu kremler dışarı çıkmadan sürülmeli

Güneş koruyucu kremler dışarı çıkmadan sürülmeli

Güneş kremlerinin önemine değinen Dermatoloji Bölümünden Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir “Güneşten koruyucu kremler dışarı çıkmadan 30 dakika önce, tüm açıkta kalan alanlara sürülmeli ve 2-3 saatte bir tekrarlanmalıdır. Dudaklar unutulmamalıdır. Sadece yüz dikkate alındığında kabaca 3’de 1 çay kaşığı kadar sürülmelidir” dedi.

9.09.2020Sağlık
Güneş Kremi Ne Zaman Sürülmeli

Güneş Kremi Ne Zaman Sürülmeli?

Güneşten koruyucu kremleri dışarı çıkmadan 30 dakika önce sürülmesi gerektiğine dikkat çeken Dermatoloji Uzm. Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir, doğru güneş kremi kullanmanın yollarını anlattı.

22.06.2020Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Yaşanan Cilt Sorunları ve Çözümleri

Yaz Aylarında Yaşanan Cilt Sorunları ve Çözümleri

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sıcak hava, güneş ışınları, deniz ve havuz suyu gibi etkenlerden kaynaklanan çeşitli cilt hastalıkları olduğunu söyleyen Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Didem Mullaaziz, bu hastalıklardan korunma yollarını anlattı.

Sivilce mi akne mi  Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

Sivilce mi akne mi? Dermatolog Dr. Neslihan Dolar yazdı

Halk arasında ‘sivilce’ diye bilinen, yağ bezlerinde iltihaplanmalara yol açan hastalık, tıp dünyasında ‘akne vulgaris’ veya kısaca ‘akne’ diye anılır. Yani sivilce ve akne, aynı hastalığa verilen farklı isimlerdir. Peki sivilceler neden oluşur? Yediklerimiz sivilce yapar mı? Hangi vitaminlerin eksikliğinde görülür? İşte yanıtları...

12.06.2020Sağlık
Keçi sütü sabunu neye iyi gelmiyor ki…

Keçi sütü sabunu neye iyi gelmiyor ki…

Son zamanlarda bilinirliği artan keçi sütü sabunu cilt için adeta mucize... Cildi besliyor, yumuşatıyor ve ölü deriyi atmaya yardımcı oluyor. Peki, keçi sütü sabununun bu faydalarını biliyor musunuz?

3.06.2020Evdehayat
Ev yapımı siyah nokta maskesi tarifi

Ev yapımı siyah nokta maskesi tarifi

Siyah nokta hemen hepimizin yaşadığı, en yaygın cilt problemlerinden biridir. Siyah noktalar için size harika bir tarif vereceğiz! İşte ev yapımı siyah nokta maskesi tarifi...

22.05.2020Evdehayat
Evdeyken cildinize ne sıklıkla peeling yapmalısınız

Evdeyken cildinize ne sıklıkla peeling yapmalısınız?

Dermatologlar, cildin ışıltılı ve pürüzsüz görünmesi için düzenli olarak peeling yapılması gerektiğiniz söylüyorlar. Evden çıkamadığımız şu günlerde haliyle cilt bakımına da gidemiyoruz. Peki hangi cilt tipi ne sıklıkla ve nasıl peeling yapmalı?

7.05.2020Evdehayat
İyi bir cilt için uygulamanız gereken sabah rutini

İyi bir cilt için uygulamanız gereken sabah rutini

Evdeyiz diye cilt bakımımızı ihmal etmememiz gerekiyor. Her sabah uyandığınızda uygulayacağınız bu rutin ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

5.05.2020Evdehayat
Evde Kaldığımız Dönem İçin Cilt Bakım Önerileri

Evde Kaldığımız Dönem İçin Cilt Bakım Önerileri

COVID-19 salgınının ülkemizde göründüğü andan itibaren yapılan uyarılar ve alınan önlemlerle birçoğumuz evlerimize kapandık, işlerimizi evimize taşıdık. Moral ve motivasyonumuzu yüksek tutmamız gereken bu süreç içinde gündem de farklı yönde değişti. Evde egzersiz önerileri, pratik yemek tarifleri, çocuklarla yapılacak farklı etkinliklerin yanı sıra evde kişisel bakım konusu da hepimizin merakla araştırdığı konular arasında ilk sıraya oturdu.

17.04.2020Alışveriş
Evde uygulayabileceğiniz bakım önerileri

Evde uygulayabileceğiniz bakım önerileri

Ekmeğimizden sporumuza kadar hepimiz artık evlerde mümkün olduğunca rutin yaşamımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Bu süreçte kişisel bakımımızı da ihmal etmiyor, evde bakımımızı yapıyoruz. İşte bu süreçte evde uygulayabileceğiniz bakım önerileri...

16.04.2020Evdehayat
Dezenfektan Kullanımından Kuruyan Ciltler İçin 3 Öneri

Dezenfektan Kullanımından Kuruyan Ciltler İçin 3 Öneri

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle fazla kolonya ve dezenfektan kullanımından dolayı, ellerimizde ve yüzümüzde kuruma, çatlama ve hatta egzama görülebiliyor. Hijyenden vazgeçmeyerek yaşadığımız bu sorunları ufak bakımlar ile ortadan kaldırabileceğimizi belirten Plastik Cerrah Op. Dr Evrim Uçkunkaya, evde yapabileceğiniz basit ama etkili cilt bakımı önerilerini ve kolonya, dezenfektan gibi kimyasal maddelerin kullanımından dolayı ellerde oluşabilecek hasarlara karşı yapılabilecekleri anlatıyor.

25.03.2020Kişisel Bakım
Cildiniz, Bahara Ne Kadar Hazır

Cildiniz, Bahara Ne Kadar Hazır?

Kış mevsimi yavaş yavaş geride kalırken tıpkı doğa gibi cildimiz de kabuk değiştirmeye, yenilenmeye, ılık havaların etkisine girmeye başlar. Kış mevsiminden çıkan cildimiz aynı zamanda dış faktörlerin de etkisiyle yıpranıp yorulur. Bu noktada cilde uygulanacak küçük müdahalelerle bu geçiş sürecini en iyi şekilde atlatmanın mümkün olduğunu dile getiren Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, bahar mevsiminde uygulanabilecek cilt bakım yöntemlerini anlatıyor.

20.03.2020Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Cilde iyi gelen vitaminler

Vitaminler hem sağlıklı bedenlerin hem de sağlıklı ciltlerin olmazsa olmazlarındandır. Her vitaminin farklı özellikleri ve faydaları vardır. İşte cildimiz için en uygun vitaminler...

13.05.2021

Cildiniz mevsim geçişine hazır mı?

Mevsimlerin değişip yaz gelmesiyle cildimizde değişikliğe uğruyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Nezih Karaca mevsim geçişlerinde cildin nasıl korunacağını sizler için anlattı.

17.04.2021

Cilt bakım ürünleri ile sivilceyi kontrol altına almak mümkün mü?

Sivilce olarak bilinen akne oldukça sık karşılaşılan bir deri hastalığıdır. Genellikle genç ve erişkinlerde görülen akneler mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunudur.

22.02.2021

Sonbahara en uygun cilt bakımı: Hydrafacial

Mevsim geçişleri ve çevresel faktörler özellikle bu dönem herkesin temel sorunu. Sonbahara girdiğinden beri herkes “Cildim için ne yapmalıyım?” telaşına girdi bile.

4.11.2020

20’li yaşlarda cildinize nasıl bakım yapmalısınız?

20’li yaşlar belki de birçok şey için güzel zamanlardır. Peki bu yaşlarda yapacaklarınızın ilerleyen yaşlardaki güzelliğinize etkisi olacağınızı söylesem! Hadi gelin neler yapmanız gerekiyor, onu konuşalım...

27.06.2020