EKSTRA
MENÜ

Sivil Can Kaybı

Sivil Can Kaybı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sivil Can Kaybı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 751 Sivil Can Kaybı haberi bulunmuştur.

Sivil Can Kaybı Haberleri

Ermenistan güçlerinin döşediği mayının patlaması sonucu 4 Azerbaycanlı sivil yaşamını yitirdi

Ermenistan güçlerinin döşediği mayının patlaması sonucu 4 Azerbaycanlı sivil yaşamını yitirdi

Ermenistan'ın döşediği mayının patlaması sonucu 4 Azerbaycanlı sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.

28.11.2020Dünya
Azerbaycan ordusu Ermenistan karşısında ilerleyişine devam ediyor

Azerbaycan ordusu Ermenistan karşısında ilerleyişine devam ediyor

Azerbaycan ordusunun, cephenin farklı istikametlerinde gece boyunca Azerbaycan askerlerine ve yerleşim birimlerine ateş açan Ermenistan güçlerine kayıplar verdirdiği bildirildi.

5.11.2020Dünya
Azerbaycanda Ermenistan saldırılarının acı bilançosu

Azerbaycan'da Ermenistan saldırılarının acı bilançosu!

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 90 sivil hayatını kaybetti, 392 sivil yaralandı. Ermenistan'ın saldırılarında şimdiye kadar 11 çocuk da hayatını kaybetti.

29.10.2020Dünya
Azerbaycanda Ermenistanın saldırılarında 69 sivil öldü, 322 kişi yaralandı

Azerbaycan'da Ermenistan'ın saldırılarında 69 sivil öldü, 322 kişi yaralandı

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 69 sivil hayatını kaybetti, 322 sivil yaralandı.

28.10.2020Dünya
Azerbaycanda Ermenistanın saldırılarında 63 sivil yaşamını yitirdi

Azerbaycan'da Ermenistan'ın saldırılarında 63 sivil yaşamını yitirdi

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 63 kişi hayatını kaybetti, 292 sivil yaralandı.

21.10.2020Dünya
Ermenistanın saldırılarında 2 Azerbaycanlı sivil daha öldü

Ermenistan'ın saldırılarında 2 Azerbaycanlı sivil daha öldü

Ermenistan ordusunun Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırılarda iki kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

20.10.2020Dünya
Azerbaycan ordusu cephede üstünlüğünü sürdürüyor

Azerbaycan ordusu cephede üstünlüğünü sürdürüyor

Azerbaycan ordusunun, Ermenistan ordusunun saldırı girişimlerini önlediği ve Ermenistan güçlerine ciddi kayıplar verdirdiği bildirildi.

16.10.2020Dünya
Ermenistanın saldırılarında Azerbaycanlı 43 sivil yaşamını yitirdi, 218i ise yaralandı

Ermenistan'ın saldırılarında Azerbaycanlı 43 sivil yaşamını yitirdi, 218'i ise yaralandı

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle gerçekleştirdiği saldırılarda bugüne kadar 43 sivil yaşamını yitirdi, 218 sivil yaralandı.

15.10.2020Dünya
Ermenistanın saldırılarında ölen Azerbaycanlı sivillerin sayısı 43e yükseldi

Ermenistan'ın saldırılarında ölen Azerbaycanlı sivillerin sayısı 43'e yükseldi

Ermenistan ordusunun, geçici ateşkese rağmen Azerbaycan yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği top atışlarında 1 sivilin daha yaşamını yitirmesiyle bugüne kadar hayatını kaybedenlerin sayısı 43'e çıktı.

14.10.2020Dünya
Ermenistanın saldırılarında hayatını kaybeden Azerbaycanlı sivil sayısı 31e yükseldi

Ermenistan'ın saldırılarında hayatını kaybeden Azerbaycanlı sivil sayısı 31'e yükseldi

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle gerçekleştirdiği saldırılarda yaşamını yitiren sivil sayısı 31'e, yaralı sayısı 154'e yükseldi.

8.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Ermenistanın alçak saldırısına etkili yanıt

Son dakika haberi: Ermenistan'ın alçak saldırısına etkili yanıt!

Azerbaycan ile Ermenistan arasında 30 yılı aşkın süredir devam eden işgal altındaki Dağlık Karabağ krizi dün şiddetli çatışmalarla yeniden alevlendi. İki ülke arasında geçtiğimiz temmuz ayında meydana gelen çatışmanın ardından ateşkes ilan edilmiş olmasına rağmen, Ermeni güçleri geçen cumartesi akşamından itibaren Azerbaycan mevzilerini topçu ateşine tutarak tansiyonu yükseltti. Azeri ordusu da dün saldırılara yanıt verdi.

28.09.2020Dünya
Son dakika Esed rejimi İdlibe saldırdı: 10 sivil öldü

Son dakika! Esed rejimi İdlib'e saldırdı: 10 sivil öldü

Esed rejiminin, İdlib'e düzenlediği hava ve kara saldırılarında 10 sivil hayatını kaybetti, 20'den fazla sivil yaralandı.

5.01.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert tepki: Bir anda bitebilir, takındığınız tavrı iyi bilin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: 'Bir anda bitebilir, takındığınız tavrı iyi bilin'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı, "Harekatla vardığımız mutabakatın tam olarak yerine getirilmediği hususunu da belgeleriyle kendilerine takdim edeceğiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca AB'ye sert tepki de bulunarak, "Ey AB, Türkiye sizin bugüne kadar tanıdığınız bir ülke değil. Sizinle müzakere masasında olan bir ülke bu da bizi bağlamaz. Bu müzakereler bir anda da bitebilir. 4 milyon mülteciyi ülkesinde ağırlayan bir Türkiye’ye karşı takındığınız tavrı iyi bilin" dedi.

12.11.2019Gündem
Yine aynı bölge

Yine aynı bölge

Sancaktepe’deki 4. Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda havalanan UH-1 tipi askeri helikopter, Çekmeköy’de bir sitenin bahçesine düştü. Pilot Yüzbaşı Ümit Özerli, Yüzbaşı Semih Özcan, Astsubay Başçavuş İlyas Kaya ve Astsubay Üstçavuş Yakup Avşar şehit oldu. 26 Kasım 2018’de de aynı tip helikopter Sancaktepe’de düşmüş 5 asker şehit olmuştu.

12.02.2019Gündem
DEAŞ, ABDyi Menbiçte vurdu

DEAŞ, ABD'yi Menbiç'te vurdu

ABD Başkanı Trump’ın çekileceğini açıkladığı Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK denetimindeki Menbiç’te bombalı saldırı düzenlendi. Patlamanın YPG’li heyetin, Suriye’de kalmaya devam edeceğini açıklayan Fransızlarla görüşürken meydana geldiği iddia edildi. Devriye gezen 4 ABD askeri dahil 14 kişi öldü. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

17.01.2019Dünya
Dışişlerinden Münbiç açıklaması: Kararlılıkla sürdürülecektir

Dışişleri'nden Münbiç açıklaması: Kararlılıkla sürdürülecektir

Türkiye, terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki Münbiç'te, ABD askerlerinin devriye yaptığı sırada gerçekleştirilen bombalı saldırıyı şiddetle kınadı.

16.01.2019Gündem
Oğlum karnı aç öldü

Oğlum karnı aç öldü

Suriye’nin doğu Guta bölgesinde savaş olanca acımasızlığıyla devam ediyor. Buradaki savaşın son kurbanı 2 yaşındaki Emir oldu. Anne ve babası onun arkasından ‘Karnı aç öldü’ diyerek gözyaşı döktü.

9.01.2018Dünya
Musul’daki katliama soruşturma

Musul’daki katliama soruşturma

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) terör örgütü DEAŞ’in denetimi altındaki Musul kırsalındaki El Cedide bölgesinde 17 Mart’ta düzenlenen hava saldırısında onlarca sivilin öldüğü iddialarıyla ilgili soruşturma açtı

25.03.2017Dünya
Bombardıman altındaki Halepte mucize kurtuluş

Bombardıman altındaki Halep'te mucize kurtuluş

Suriye'de Rusya ve rejim güçlerine ait savaş uçaklarınca bombalanan Halep'te enkaz altında kalan bir bebek ve bir çocuk mucizevi şekilde kurtarıldı. Kurtarılan kız çocuğuna, uyandığında, maalesef tüm ailesini kaybettiği söylenecek. Halep'te rejim ve Rus ordusunun, 19 Eylül'den beri düzenlediği hava saldırılarında 323 sivilin öldüğü bildirildi.

24.09.2016Dünya
Halepteki hava saldırılarında sivil can kaybı artıyor

Halep'teki hava saldırılarında sivil can kaybı artıyor

Halep'te bugün yerleşim alanlarına düzenlenen hava saldırılarında 56 sivil yaşamını yitirdi, 220 kişi de yaralandı. Suriye'nin kuzeyindeki Halep ilinde dün düzenlenen hava saldırılarında 86 sivil hayatını kaybetmişti.

24.09.2016Dünya
Mete Yarar: Nusaybinde temizliği yapmayanlar FETÖcü çıktı

Mete Yarar: Nusaybin'de temizliği yapmayanlar FETÖ'cü çıktı

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, darbe girişimi sonrasındaki gelişmeleri değerlendirdi. Yarar, 'Nusaybin'le ilgili bir olay anlatayım; çatışmalar başladı ve ilk olarak bir tugay komutanı yönetiyordu. Bir tugay komutanı daha verildi. Bu ikisiyle ilerleme döneminde 60'a yakın şehit verdik ve ilerlenemiyor. O sırada, Hulusi Akar Paşa bölgede denetlemeler yaptı. Arkasından Tunceli'den tugay komutanı bölgeye gitti. Nusaybin üç sektöre bölündü. O general geldikten sonra, hiç şehit vermeden büyük bir bölümü temizledi. O temizliği yapmayanlar daha sonra, 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'cü olarak tutuklandı.' diye konuştu.

15.08.2016Gündem
Felluce operasyonunda sivil can kaybı artıyor

Felluce operasyonunda sivil can kaybı artıyor

Irak'ın batısındaki Enbar vilayetine bağlı Felluce kentini terör örgütü IŞİD'denkurtarmaya yönelik devam eden operasyonlar sırasında yaşanan sivilölümlerinin sayısı artıyor. Sivil can kaybının giderek artması, 2004yılında Felluce'de sivillerin Amerikan uçakları tarafından göz göre görebombalanarak katledildiği operasyonu akıllara getirdi.

25.05.2016Haber
Felluce operasyonunda sivil can kaybı artıyor

Felluce operasyonunda sivil can kaybı artıyor

Irak'ın batısındaki Enbar vilayetine bağlı Felluce kentini terör örgütü IŞİD'den kurtarmaya yönelik devam eden operasyonlar sırasında yaşanan sivil ölümlerinin sayısı artıyor. Sivil can kaybının giderek artması, 2004 yılında Felluce'de sivillerin Amerikan uçakları tarafından göz göre göre bombalanarak katledildiği operasyonu akıllara getirdi.

25.05.2016Dünya
Rusya savaş suçu işliyor

Rusya savaş suçu işliyor

Moskova’nın Suriye’deki askeri müdahalesi dördüncü ayına yaklaşırken Uluslararası Af Örgütü, Rusya’nın eylül-kasım döneminde Humus, İdlib ve Halep eyaletlerinde düzenlediği saldırılarda en az 200 sivilin öldüğünü belirtti. Af Örgütü’ne göre Rusya’nın bazı saldırıları savaş suçu sayılabilir.

23.12.2015Dünya
ABDnin İHAları hedefleri tutturamadı iddiası

'ABD'nin İHA'ları hedefleri tutturamadı' iddiası

ABD'nin deniz aşırı ülkelerde insansız hava araçlarıyla (İHA) gerçekleştirdiği saldırılarında hayatını kaybedenlerin yüzde 90'a yakınının hedeflenen kişiler olmadığı öne sürüldü.

16.10.2015Dünya
Yüksekovada sokağa çıkma yasağı bitti

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı bitti

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı bugün saat 07.00'de sona erdi.

28.08.2015Gündem
Soma davası bugün başladı (Somada ne olmuştu)

Soma davası bugün başladı (Soma'da ne olmuştu?)

Türkiye’nin doğal afetlerden sonra en çok sivil can kaybı yaşadığı olay olan Soma faciasının yargılanmasına bugün başlandı. Yargılama 1 ay daha gecikse trajik olayın yıl dönümünde tutuklu sanıklar hakim karşısına çıkacaktı. Duruşma bugün 15 Nisan'a ertelendi.

13.04.2015Ekonomi
Rusyada savaş uçağı düştü

Rusya'da savaş uçağı düştü

Rusya'nın Volgograd eyaletinde Su-24 tipi bir bombardıman uçağının düştüğü bildirildi.

11.02.2015Dünya
‘IŞİD geri çekiliyor’ iddiası

‘IŞİD geri çekiliyor’ iddiası

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun hava saldırılarını artırmasının ardından IŞİD’in Kobani’den çekilmeye başladığı yönünde iddialar geldi.

16.10.2014Dünya
Lübnan-Suriye sınırında sivil can kaybı artıyor

Lübnan-Suriye sınırında sivil can kaybı artıyor

Lübnan'ın Suriye sınırında ordu güçleri ile silahlı gruplar arasında Cumartesi gününden bu yana devam eden çatışmalarda hayatını kaybeden sivillerin sayısının 30'a, yaralı sayısının ise 205'e yükseldiği açıklandı.

5.08.2014Dünya
Filistinli bebek Razel yaşam savaşını kaybetti

Filistinli bebek Razel yaşam savaşını kaybetti

İsrail'in Gazze'ye dün gece başlattığı kara harekâtı sürüyor. İsrail operasyonu 11'inci gününe girerken, Gazze'de hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 271'e ulaştı. Dün İsrail saldırısında yaralanan bir yaşındaki Filistinli bebek Razel'den de kötü haber geldi. Minik Razel verdiği yaşam savaşını kaybetti.

18.07.2014Dünya
Malezya Havayollarının uçağı Ukraynanın doğusunda düşürüldü

Malezya Havayolları'nın uçağı Ukrayna'nın doğusunda düşürüldü

Malezya Havayolları’na ait 298 kişi taşıyan ve Amsterdam'dan Kuala Lumpur’a gitmekte olan bir yolcu uçağı, Ukrayna’nın doğusunda düşürüldü. Ukrayna ve Rusya yanlısı ayrılıkçılar birbirini suçlarken ABD istihbaratının, uçağın karadan atılan fırlatılan 'Buk' füzesiyle vurulduğunu düşündüğü bildirildi.

17.07.2014Dünya
İsrailde ilk sivil can kaybı

İsrail'de ilk sivil can kaybı

İsrail’de bir sivilin Gazze Şeridi’nden atılan roket sonucu öldüğü bildirildi. Böylece bölgede bir haftadan fazladır devam eden çatışmalar sonucu İsrail’de ilk can kaybı yaşandı.

16.07.2014Dünya
Libya’yı korkutan ilklerin saldırısı

Libya’yı korkutan ilklerin saldırısı

Libya’nın Bingazi kentinde bomba yüklü araçla dün düzenlenen saldırıda en az 15 kişi öldü.

13.05.2013Gündem
Hata olduysa yok sayamayız

Hata olduysa yok sayamayız

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 35 sivilin ölümüyle sonuçlanan olaya ilişkin, “Neticede böyle bir hata olduysa bunu yok farz etmek doğru değil. Olay inceleniyor” dedi.

1.01.2012Gündem
PKKlıların sınırdaki geçiş noktalarında peşmergeler de teyakkuzda

PKK'lıların sınırdaki geçiş noktalarında peşmergeler de teyakkuzda

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde 24 askerin şehit olduğu saldırının ardından PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için yurtiçi ve Irak topraklarında başlatılan hava destekli operasyonlar sürüyor. Sınır ötesinde belirlenen noktalara uçarbirlik harekatıyla özel eğitimli birlikler indirilirken, savaş uçakları ve topçu birlikleri de hedefleri vuruyor. Bölgesel Kürt Yönetimi’ne bağlı peşmergeler de Zap Vadisi’nin karşısındaki tepelerde güvenlik önlemi alarak 24 saat nöbet tutuyor. Peşmergelerin Zap Vadisi’nin karşısındaki tepelerde PKK’lıların geçiş noktalarında konuşlanarak, sınır kesimindeki gelişmeleri izlediği belirtildi.

22.10.2011Gündem
Ankara Şam’dan faydalanmaya kalkarsa kendisi daha büyük kriz yaşar

Ankara Şam’dan faydalanmaya kalkarsa kendisi daha büyük kriz yaşar

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye’nin Suriye’yle aynı siyasi, ekonomik ve mezhepsel yapıyı paylaştığını, dolayısıyla aynı durumla karşı karşıya olduğunu söyledi.

8.10.2011Gündem
Amerikan Büyükelçisi: Türkiye’ye şükür

Amerikan Büyükelçisi: "Türkiye’ye şükür"

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Frank Ricciardone, ABD’li gazetecilere Libya’da Türkiye aracılığıyla kurtarılmasına karşılık minnettarlığını Türkçe olarak “Türkiye’ye şükür” sözleriyle dile getirdi. Ricciardone Libya'deki operasyonda sivil can kaybı olduğu şeklindeki iddiaları da yalanladı.

22.03.2011Dünya
Irakta ekim ayında 343 kişi hayatını kaybetti

Irak'ta ekim ayında 343 kişi hayatını kaybetti

Irak'ta, ekim ayında meydana gelen şiddet olaylarında 343 sivil hayatını kaybederken, 2003'ten bu yana meydana gelen toplam sivil can kaybı sayısı da 100 bine yaklaştı.

2.11.2009Dünya
Afganistanda 16 Taliban öldürüldü

Afganistan'da 16 Taliban öldürüldü

Afganistan'da Amerikan ve Afgan güçlerinin düzenlediği operasyonda 16 militan öldürüldü.

11.10.2009Dünya
NATO uçağı Afganistanda tanker vurdu: 90 ölü

NATO uçağı Afganistan'da tanker vurdu: 90 ölü

Afganistan'ın kuzeyinde NATO'nun kaçırılan bir tankere düzenlediği hava operasyonunda 40'ı sivil en az 90 kişinin öldüğü bildirildi.

4.09.2009Dünya
Pakistan ordusu bir kasabayı boşaltıyor

Pakistan ordusu bir kasabayı boşaltıyor

Pakistan'da dinci militanlara karşı operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetler, bir kasabanın boşaltılmasını istedi.

31.05.2009Dünya
Çapraz ateşte rehine öldü

Çapraz ateşte rehine öldü

Fransa donanmasına mensup komandolar, Somalili korsanların kaçırdığı bir Fransız yatına operasyon düzenledi. Sarkozy’nin emriyle düzenlenen baskında iki korsanla birlikte yatın sahibi de öldü. Biri çocuk dört rehine kurtarıldı.

11.04.2009Dünya
Obama’nın ısınma turları

Obama’nın ısınma turları

20 Ocak’ta başkanlık koltuğunu George W. Bush’tan devralacak olan Barack Obama, memleketi Chicago’dan başkent Washington’a gelişinin ardından hemen temaslarına başladı.

6.01.2009Dünya
Obama: 20 Ocaktan sonra konuşacağım

Obama: "20 Ocak'tan sonra konuşacağım"

ABD'de bu ay yapılacak yemin töreninden sonra başkanlık görevini devralacak Barack Obama, Gazze'deki çatışmalar konusunda sessizliğini bozdu.

6.01.2009Dünya
Irakta sivil kayıplar arttı

Irak'ta sivil kayıplar arttı

Irak'taki şiddet olaylarının neden olduğu sivil ölümlerinin bir önceki aya göre yüzde 36 oranında arttığı belirtildi.

1.03.2008Gündem
Afganistanda 12 Taliban militanı öldürüldü

Afganistan'da 12 Taliban militanı öldürüldü

Afganistan'da, güvenlik güçleriyle Taliban militanları arasındaki çatışmada 12 Taliban militanı öldürüldü.

11.08.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Irak ve ırakta olmayan stratejik öngörüler...

Son 7 yıl içinde Irak üzerine yazılan kitaplar tek bir konu üzerinde yazılanlar arasında muhtemelen birinci sırayı alırlar. Ne gariptir ki, Irak’ın burnunun dibinde olan ve geleceği Irak’taki gelişmelerden etkilenmesi kaçınılmaz olan Türkiye, bunların çok büyük bölümünden bilgisiz kaldı.

31.08.2010

Tıpkı Kabil’deki gibi

ANKARAASLINDA iddiayı sevmem, yanılırsam özürden kaçmam. Yine de Başbakan’ın ABD gezisi hakkında kesin kanaatim var.

2.11.2007