EKSTRA
MENÜ

Şişman

Şişman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şişman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.806 Şişman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Şişman Haberleri

Depresyon Neden Kilo Yapar

Depresyon Neden Kilo Yapar?

Depresyon kilo aldırır mı, kilo artışı depresyona neden olur mu, depresyon ilaçları kilo aldırır mı? Psikiyatrist / Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, depresyon tedavisi ile ilgili önemli bilgiler verdi.

17.08.2020İyi Yaşam
1. Sınıf Türkçe Zıt Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

1. Sınıf Türkçe Zıt Anlamlı Kelimeler konu anlatımı

Anlamları birbirine karşıt olan kelimelere zıt anlamlı kelimeler denir. Bu kelimeler cümle içerisinde genellikle sıfat olarak kullanılır. Ancak zarf olarak kullanılan zıt anlamlı kelimeler de mevcuttur. 1. sınıflar için zıt anlamlı kelimeler konusunu örneklerle anlattık.

16.08.20201. SINIF
Ayasofya Camiinde cuma namazı

Ayasofya Camii'nde cuma namazı

Ayasofya Camii'nde dördüncü cuma namazı vatandaşların yoğun katılımı ile kılındı.

14.08.2020Gündem
Boğazda kadın oyunları

Boğaz'da kadın oyunları

Sabancı Müzesi’nin bahçesine kurulan açık hava sahnesinde düzenlenen Müzede Sahne kadın öyküleri anlatan oyunlarla başladı.

11.08.2020Kitap Sanat
Konyada feci kaza

Konya'da feci kaza

KONYA'da otomobilin, aynı yöne giden TIR'a arkadan çarptığı kazada, 1'i ağır, 2 kişi yaralandı.

11.08.2020Gündem
Tülin Şahin’in eşi zannediliyordu: Pedro De Noronha ve Tülin Şahin arasındaki olayın ayrıntıları

Tülin Şahin’in eşi zannediliyordu: Pedro De Noronha ve Tülin Şahin arasındaki olayın ayrıntıları

Tülin Şahin, geçtiğimiz yıl Nisan ayında iş adamı Pedro de Noronha ile Portekiz'de evlendiğini belirtmişti. Kasım 2019'da da kızları Siena Leyla'yı kucaklarına alan çift mahkemelik oldu. Pedro de Noronha, mahkemeye başvurarak ‘Tülin Sahin, bana kızımız Siena Leyla yı göstermiyor’ gerekçesiyle dava açtı. Bu arada çiftin resmi olarak evlilik yapmadığı anlaşıldı. Yaşadıklarını anlatan Tülin Şahin’e pek çok isimden destek mesajı geldi. İşte Pedro De Noronha ve Tülin Şahin arasındaki olayın ayrıntıları

10.08.2020Magazin
Tülin Şahinin kızının babası Pedro de Noronha sessizliğini bozdu Kızıma şişman değil canım dedim

Tülin Şahin'in kızının babası Pedro de Noronha sessizliğini bozdu! 'Kızıma şişman değil canım dedim'

Tülin Şahin, Nisan 2019'da Portekizli iş insanı Pedro de Noronha ile evlendiğini duyurmuş, kasımda da kızları Sienna Leyla doğmuştu.

10.08.2020Magazin
Sonluluğun Sonrası: Teorik felsefenin dönüşü

Sonluluğun Sonrası: Teorik felsefenin dönüşü

Bugünlerde iki kitabı Türkçeye çevrilen yeni filozof kuşağından Quentin Meillassoux, ‘Sonsuzluğun Sonrası’ ile ‘Bilimkurgu ve Bilimdışı Kurmaca’da Yeniçağ’dan günümüze modern felsefeyi sorunsallaştırıyor ve yeni bir felsefenin yolunu açıyor.

31.07.2020Kitap Sanat
6. Sınıf İngilizce Making Simple Suggestions With Should (Should İle Basit Önerilerde Bulunma) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce Making Simple Suggestions With Should (Should İle Basit Önerilerde Bulunma) konu anlatımı

İngilizcede farklı şekillerde kalıpları kullanarak öneri yapabiliriz. Biz bu yazı içerisinde ise should kalıbını kullanarak önerilerde bulunacağız. Bu kalıbı kullanarak nasıl bir öneri yapıldığını göreceğiz ve nerelerde kullanıldığına bakacağız. İşte 6. sınıf İngilizce making simple suggestions with SHOULD (SHOULD ile basit önerilerde bulunma) konu anlatımı.

21.07.20206. SINIF
4. Sınıf İngilizce 9. Ünite My Friends - Arkadaşlarım konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 9. Ünite My Friends - Arkadaşlarım konu anlatımı

Kişi ya da kişilerin fiziksel dış görünümü ile karakterlerini öğreneceğiz ve nasıl soru soruluyor bunları inceleyeceğiz. Böylece arkadaşlarımızı daha iyi tanımış olacağız. İşte 4. sınıf İngilizce 9. ünite my friends - arkadaşlarım konu anlatımı.

20.07.20204. SINIF
‘Sakin şehir’e turizm dopingi

‘Sakin şehir’e turizm dopingi

Ordu Büyükşehir Belediyesi, "sakin şehir" unvanlı Perşembe ilçesindeki turizm yatırımlarını sürdürüyor. Hoynat Adası ve çevresinde, peyzaj ve seyir alanı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir ekipleri, ana yol ile seyir terası arasında kalan bölümü de sıcak asfaltla buluşturdu.

16.07.2020Seyahat
3. Sınıf Türkçe Zıt Anlamlı Sözcükler konu anlatımı

3. Sınıf Türkçe Zıt Anlamlı Sözcükler konu anlatımı

Bu ders içerisindeki konumuz zıt anlamlı kelimeler olacak. Bu kelimeler içerisinden örnek vereceğiz ve nasıl olduklarını öğreneceğiz. İşte 3. sınıf Türkçe zıt anlamlı sözcükler konu anlatımı.

9.07.20203. SINIF
Yeme bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir Hangi durumlarda ortaya çıkar

Yeme bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir? Hangi durumlarda ortaya çıkar?

Yeme bozuklukları psikiyatrik problemler arasında çok yaygın olarak görülmektedir ve çoğunlukla genç kadınları etkilemektedir. Peki yeme bozukluğu nedir? Yeme bozukluğuna sebep olan durumlar nelerdir? Belirtileri ve tedavisi nedir? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, yeme bozukluğuyla ilgili tüm merak edilenleri anlattı.

9.07.2020Sağlık
Ordudaki Boztepede yamaç paraşütü uçuşları yeniden başladı

Ordu'daki Boztepe'de yamaç paraşütü uçuşları yeniden başladı

Ordu'nun gözde turizm mekanlarından Boztepe'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle verilen aranın ardından, yamaç paraşütü uçuşlarına yeniden başlandı.

8.07.2020Seyahat
Şilede su dağıtan tankeri fotoğraflayan eski  muhtar konuştu: 5 temmuz pazar günü çektim

Şile'de su dağıtan tankeri fotoğraflayan eski muhtar konuştu: 5 temmuz pazar günü çektim

ŞİLE'de günlerdir yaşanan su sıkıntısı sırasında İSKİ tankerle su dağıttı. Tankerle su dağıtımı fotoğraflayan Alacalı Köyü'nün eski muhtarı Mustafa Şişman, ?Fotoğrafı 5 Temmuz Pazar günü çektim" dedi.

8.07.2020Haber
Şilede su dağıtan tankeri fotoğraflayan eski muhtar konuştu: 5 Temmuz pazar günü çektim

Şile'de su dağıtan tankeri fotoğraflayan eski muhtar konuştu: 5 Temmuz pazar günü çektim

Şile'de günlerdir yaşanan su sıkıntısı sırasında İSKİ tankerle su dağıttı. Tankerle su dağıtımı fotoğraflayan Alacalı Köyü'nün eski muhtarı Mustafa Şişman, "Fotoğrafı 5 Temmuz Pazar günü çektim" dedi.

8.07.2020Gündem
Benim güzel kadını oynamam için sektörün kuruması lazım

Benim güzel kadını oynamam için sektörün kuruması lazım

Sosyal medyada yaptığı tiplemelerle tanındı. Oyunculuk macerası kısa sürede ekrandan beyazperdeye uzandı; Altın Portakal aldı. Aslı İnandık’ı dizileri tiye aldığı yeni serisi ‘Bir Yaz Dizisi Rüyası’ için aradık: “Sosyal medyanın psikolojimi bozduğu zamanlar oldu. Düşünsene sabahları ‘Tipin b.k gibi’, ‘Çok çirkinsin’, ‘İticisin’ yazan mesajlarla uyanıyorsun.”

Nefes olarak Yort

Nefes olarak Yort!

Beni uzakta ama hep Eskişehirli olarak sevindiren bir şey var: Yort Kitap. Yort’u Georges Rodenbach’ın ‘Ölü Brugge’ kitabıyla tanıdım. Devamı Girish Shambu’nın ‘Yeni Sinefili’, Anne Carson’ın ‘Albertine Temrini’, Levent Şentürk’ün ‘Plastik Melek’, Osman Şişman’ın ‘Photo Graphis’, Franco Berardi’nin ‘Nefes Kaos ve Şiir’iyle geldi.

2.07.2020Kitap Sanat
Depresyon mu Kilo Aldırıyor, Kilo Alınca mı Depresyona Giriyoruz

Depresyon mu Kilo Aldırıyor, Kilo Alınca mı Depresyona Giriyoruz?

Depresyon mu kilo artışına sebep olur, kilo artışı mı depresyona sebep olur? Depresyonda antidepresan ilaç tedavileri kilo artışına sebep olur mu? Eğer ilaçlar depresyonu tedavi ediyorsa aldığım kilolardan sonra ben gene depresyona girer miyim? O zaman nasıl tedavi olacağım? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, tüm bu soruları cevapladı.

Çocuklardaki obezitenin sebepleri nelerdir

Çocuklardaki obezitenin sebepleri nelerdir?

Yeni yayınlanan bir araştırmada, çocuklarda iştah fazlalığı ve obezite sıklığındaki artışa yol açan risk faktörlerinin daha doğmadan önce başladığını bir kez daha ortaya koyduğunu dile getiren Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Doç. Dr. Belma Haliloğlu, anne ne kadar fazla kilo ile gebe kalırsa bebeklerinin gelecekte obez olma ihtimalinin o kadar arttığını söyledi.

Annenin gebe kaldığındaki kilosu çocukta obezite riskini artırıyor

Annenin gebe kaldığındaki kilosu çocukta obezite riskini artırıyor

Yeni yayınlanan bir araştırmada, çocuklarda iştah fazlalığı ve obezite sıklığındaki artışa yol açan risk faktörlerinin daha doğmadan önce başladığını bir kez daha ortaya koyduğunu dile getiren Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Belma Haliloğlu, anne ne kadar fazla kilo ile gebe kalırsa bebeklerinin gelecekte obez olma ihtimalinin o kadar arttığını söyledi. Doç. Dr.Haliloğlu, yine son dönemlerdeki yayınların gebelikteki gereksiz antibiyotik kullanımının da çocuktaki obezite riskini artırdığını belirtti.

18.06.2020Sağlık
Bir ipte iki cambaz

Bir ipte iki cambaz

‘Sahte Yüzler Topluluğu’ romanında ünlü sihirbaz Harry Houduni ile Sigmund Freud’u gizemli bir kayıp vakası etrafında bir araya getiren Xavier Maumejean, dönemin pek çok ünlü şahsiyetinin de eşlik ettiği bu hayali buluşmayı sürükleyici ve eğlenceli bir hikâye içinde anlatıyor.

11.06.2020Kitap Sanat
Bodrumdaki ölümlü deniz kazası kamerada

Bodrum'daki ölümlü deniz kazası kamerada

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, bindikleri lastik botun devrilmesi sonucu suya düşen iki arkadaştan Emir Balkaya (20) yaşamını yitirdiği kaza anı, bir işyerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi.

5.06.2020Haber
Depresyon Kilo Artışına Sebep Olur mu

Depresyon Kilo Artışına Sebep Olur mu?

Depresyon mu kilo artışına sebep olur, kilo artışı mı depresyona sebep olur? Depresyonda antidepresan ilaç tedavileri kilo artışına sebep olur mu? Eğer ilaçlar depresyonu tedavi ediyorsa aldığım kilolardan sonra ben gene depresyona girer miyim? O zaman nasıl tedavi olacağım? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney konu hakkında bilgiler verdi.

20.05.2020İyi Yaşam
Trumptan hidroksiklorokinin ek koruma sağladığına inandığı açıklaması

Trump'tan "hidroksiklorokinin ek koruma sağladığına inandığı" açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için kullanmaya başladığını açıkladığı "hidroksiklorokin" isimli ilaca ilişkin, "Ben bu ilacın ek bir koruma sağladığına inanıyorum ama tabii kullanmak için doktorunuza danışın." dedi.

19.05.2020Dünya
Kilolar arttıkça vücudun dengesi bozuluyor

Kilolar arttıkça vücudun dengesi bozuluyor

22 Mayıs Avrupa Obezite Günü kapsamında hastalığa dikkat çeken Prof. Dr. Emin Ersoy, “Aşırı kilo, vücudun tüm fonksiyonlarını bozarak, kişiyi her türlü sağlık riski için potansiyel aday haline getirebilir” uyarısında bulundu.

15.05.2020Sağlık
‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nın kazananları belli oldu

‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nın kazananları belli oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları bu yıl koronavirüs salgını sebebiyle evlere taşınırken, Kağıthane Belediyesi çocukların bugünün anlam ve önemine ortak olması için İstiklal Marşı'nı En Güzel Okuma Yarışması düzenledi.

7.05.2020Gündem
Doç. Dr. Çağ: Obezite koronavirüsten ölüm riskini artırıyor

Doç. Dr. Çağ: Obezite koronavirüsten ölüm riskini artırıyor

OBEZİTE ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ, obezitenin birçok sağlık sorununun sebebi olduğunu ifade ederek, koronavirüsün görüldüğü ülkelerdeki hastaların çoğunluğunu obez olan kişilerin oluşturduğunu söyledi.

4.05.2020Sağlık
Zayıflama hastalığıyla mücadelelerini YouTube kanallarında anlatıyorlar.. İşte benim anoreksiya hikâyem

Zayıflama hastalığıyla mücadelelerini YouTube kanallarında anlatıyorlar.. İşte benim anoreksiya hikâyem!

Yaşları 12-18 arasında değişen genç kızların YouTube’da anoreksiya hikâyelerini anlattığı kanalların sayısı artıyor. ‘Anoreksiya hikâyem’ başlığı ve hashtag’inde çoğalan paylaşımların her biri, gencecik insanların ölümün kıyısından nasıl döndüğünü gösteriyor. Bu hastalığın pençesinde olan üç gençle konuştuk.

Ebu Leheb Kimdir Ebu Lehebin Hayatı

Ebu Leheb Kimdir? Ebu Leheb'in Hayatı

Ahir zaman peygamberi Muhammed (s.a.v.)’in amcası olan ve aynı zamanda en büyük düşmanı olan Ebu Leheb kimdir? Ebu Leheb özellikle Tebbet Suresinde de isminin geçmesi ve Allah’ın lanet etmesi nedeni ile merak edilen kişilerden biridir. İşte Ebu Leheb’in hayatı ve ilgili bilgiler.

30.04.2020Ramazan Özel
Danla Bilic’in kilolu hali Survivor’a konu oldu - Danla Biliç kimdir İşte Danla Bilicin gerçek adı ve kilolu hali

Danla Bilic’in kilolu hali Survivor’a konu oldu - Danla Biliç kimdir? İşte Danla Bilic'in gerçek adı ve kilolu hali

Survivor’ın 28 Nisan tarihli bölümünde öne çıkan diyaloglardan biri Cemal Can ve sosyal medya fenomeni Danla Bilic arasında yaşandı. İletişim ödülünü kazanan Cemal Can, yakın arkadaşı olan Danla Bilic ile yazıştı. Danla Bilic’in Survivor’ın bir diğer yarışmacısı Yasin’in kendisine ‘şişman’ diye mesaj attığını belirtmesi sosyal medyaya da konu oldu. Haberler ardından Danla Bilic’in kilolu hali bir kez daha gündeme geldi. Peki, Danla Biliç kimdir? İşte Danla Bilic’in hayatı ve kilolu hali…

29.04.2020Magazin
Hayvanlar tarlaya girdi kavgası: Çok sayıda yaralı var...

'Hayvanlar tarlaya girdi' kavgası: Çok sayıda yaralı var...

Erzurum'un Aşkale ilçesinin kırsal Tosunlu ve Çatören mahallelerinden 2 grup arasında tarlaya giren hayvanlar nedeniyle kavga çıktı. Kavgada, 3'ü ağır, 7 kişi yaralandı. Kavgayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

21.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Parkta sanat da var kavga da...

Kadıköy’de salı günü başlayacak ‘Sanat Parkta’ festivali sanata destek vermeyi amaçlayan, iyi niyetli bir girişimken skandallarla anılır oldu. Belediye kaş yapayım derken göz çıkardı, tiyatro camiası birbirine girdi...

1.08.2020

‘Müzede Sahne’ bu yıl kadınların

Pandemi döneminde sanat etkinliklerine önlemler alınarak devam ediliyor. Açık havalarda parklarda düzenlenen film gösterileri, konserler yazın sanatsız geçmemesini sağlıyor. Birçok çalışma da sonbahara göre ayarlanıyor.

30.07.2020

Bırakınız yaşasınlar

Belediyelerin Veteriner İşleri telefonları her gün sayısız kez çalıyor. Çağrıların büyük çoğunluğu sokaktaki hayvanların toplatılması talebi.

28.07.2020

Güneş'in enerjisi D vitamininde mi saklı

Güneşi bol ve uzun bir tatil bizi bekliyor. Daha önce de hatırlattığım gibi, bu keyifli tatili bir D vitamini bayramına çevirip çevirmemek bizim elimizde. Yapacağımız şey ise son derece basit: Güneşleneceğiz!

27.07.2020

Gut diyeti nasıl olmalıdır?

Gut hastalığı; proteinin yapısında bulunan pürinin metabolizmasının bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalıkla pürinin vücutta kullanılması sonucu oluşan ürik asit eklemlerde birikerek şiddetli ağrılara neden olur.

21.07.2020

Sofralarla siyasi tarih

Artun Ünsal’ın yeni kitabı ‘İktidarların Sofrası: Yemek, Siyaset ve Simgesellik’i okurken davetliler arasında kendimi buldum. Zaman zaman da bir filmde ziyafet sahnesi seyreder gibi hissettim.

18.07.2020

Kadın Olmanın Zorlukları ve Psikolojik Şiddet Üzerine

Bir kadının kendini sevmesi bedenine özgürlük tanıması öz benliği ile barışması, kendi kimliğini inşaa edebilmesi için çok önemlidir. “Kadın” olmak çeşitli kültürlerde dayatılan toplumsal hayatın temel karakteristik vasıflarını, beklentilerini ve sorumluluklarını beraberinde getirmektedir.

17.07.2020

Çağımızın hastalığı: Obezite

Tüm dünyada büyük bir hızla artan obezite, ciddi bir halk sağlığı sorunu haline gelmiştir. Günümüzde dünyanın hemen hemen her yerinde obezitenin görülme sıklığı küçümsenmeyecek oranda artmakta ve bu durum sadece yetişkin kadın ve erkekleri değil, çocukları ve adölesan dönemdeki gençleri de etkilemektedir.

24.06.2020

Siz yapmazsanız o da yapmaz

Din, dil, ırk ayrımcılığının yanı sıra gözlük takmak, çilli olmak gibi fiziksel özellikler nedeniyle pek çok çocuk zorbalığa maruz kalıyor. Çocuğumuza ayrımcılığı, bunun neden yanlış olduğunu nasıl anlatacağız? Klinik psikolog Burcu Gençer’e göre en önemlisi, ayrımcı dili kendi hayatımızdan çıkarmak...

13.06.2020

Hareket etmeyen her ay yüzde bir şişmanlıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle zamanımızın büyük bir kısmını evlerde geçiriyor, bütün işlerimizi de evden takip etmeye çalışıyoruz. Komşu ziyaretleri iptal edildi, toplantılar ertelendi, sosyal ve sportif aktiviteler askıya alındı. Bu sene ramazan ayında geçen senelerdeki gibi kalabalık sofralar, keyifli sohbetler yerini görüntülü aramalara bıraktı. Durum böyle olunca sıkıntıdan iştah kontrolünde zorlanma yaşayan pek çok kişi kilo almaya başladı.

23.05.2020

Bu tıklar sadece bizim değil dünyanın sorunu

YouTube, iTunes, Spotify üzerinden haksız kazanç sağlamak için satın alınan tıklanma oranları gün geçtikçe artıyor.

21.05.2020

O küçük büyük sırları bizden kim saklıyor: O mu, karısı mı

Yılbaşından beri çok merakla beklediğim bir şey vardı...

3.05.2020

Neden tam da şimdi bu şarkı?

Geçen hafta, iki yıl önce Sakız Adası’na yaptığım bir seyahat sonrası yazdığım ‘Sakız Adası’ şarkımı çıkarmaya karar verdim.

20.04.2020

Salgının kahramanları oldular

Tarih: 10 Mart 2020. Yer: Anfield Road Stadı. Liverpool’un Atletico Madrid ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi rövanş maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında koronavirüsle ilgili sorulan bir soruya oldukça sinirlenen Klopp şu cevabı vermişti; “Böylesine önemli bir konuda bir futbol menajerinin söylediklerinin ne önemi var? Neden ben? Sırf tanınmış biriyim diye bana her şeyi sormayın. Bu konuda bilgi sahibi olanlar konuşmalı. Siyaset ya da başka şeylerden de anlamam. Ben beyzbol şapkası takan çirkin tıraşlı bir adamım.”

4.04.2020