EKSTRA
MENÜ

Şişman

Şişman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şişman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.801 Şişman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Şişman Haberleri

YÖK Başkanı Saraçtan açıköğretim zirvesi

YÖK Başkanı Saraç'tan açıköğretim zirvesi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bünyelerinde açıköğretim fakültesi bulunan üniversitelerin rektörleri ve ilgili fakülte dekanlarıyla bir araya geldi.

17.02.2018Eğitim
Dünyanın en çılgın partisi: MARDİ GRAS

Dünyanın en çılgın partisi: MARDİ GRAS

Müzik, yemek ve çılgın sokak partileri... New Orleans normalde de gelenlerin çok eğlendiği bir yer ama Mardi Gras zamanı o eğlence ikiyle çarpılıyor. Sonuçta partilemek için Jazz’ın doğduğu şehirden daha uygun neresi olabilir? İşte bu ortamda hayatta kalmak için ihtiyacınız olan ipuçları.

Kamuda deprem.. Çok sayıda bürokrat görevden alındı

Kamuda deprem.. Çok sayıda bürokrat görevden alındı

Aile ve Sosyal Politikalar, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, İçişleri, Kültür ve Turizm, Maliye, Milli Eğitim, Orman ve Su İşleri ile Sağlık Bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. TPAO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Besim Şişman başka bir göreve atanmak üzere görevinden alındı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Abdullah Necat Birecik, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ali Recep Nazlı, bakanlık müşavirliklerine atandı.

9.02.2018Gündem
Kim ne derse desin, sen bir kedisin

Kim ne derse desin, sen bir kedisin

Cangılda yaşamayan, yağmur ormanlarının adını bile duymamış Simon mu kediymiş, hadi oradan! Hem rengi de bir kedi için uygun değil ki. Kedi dediğin panter gibi simsiyah olur. Yok yok, kaplan gibi turuncu. Bu grilikle olsa olsa bir faredir de farkında değildir Simon...

8.02.2018Kitap Sanat
‘Denklik Çalıştayı’ yapıldı

‘Denklik Çalıştayı’ yapıldı

YÖK Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) ev sahipliğinde ‘Denklik Çalıştayı’nda yapıldı.

29.01.2018Eğitim
Kilolu gencin anlattıkları Canan Karatayı krize soktu

Kilolu gencin anlattıkları Canan Karatay'ı krize soktu

Konuk olduğu programda yediklerinden pişman olmadığını belirten şişman gencin anlattıkları, Canan Karatay'ı krize soktu.

25.01.2018Televizyon
Kilolu genç, Canan Karatayı krize soktu

Kilolu genç, Canan Karatay'ı krize soktu

Zahide Yetiş'in programına konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, yediklerinden pişman olmayan şişman gencin anlattıklarıyla krize girdi.

25.01.2018Magazin
ABDnin tanığı eski muhbir

ABD'nin tanığı eski muhbir

TÜRK istihbarat birimleri, Karadağ’da Nisan 2016’da yakalanıp, Ekim 2016’da ABD’ye teslim edilen ‘uluslararası silah ve uyuşturucu kaçakçısı’ Memet Gezer’in Türkiye aleyhine tanıklık yapacağı bilgisine ulaştı.

20.01.2018Gündem
Olmasalar olmazdı

Olmasalar olmazdı

Jenerikte ilk yazılan isimler onların değil ama her biri izleyiciyi ekrana mıhlıyor. Son dönemin en parlak ‘yardımcı’ yıldızları...

Saadet öğretmene ödül

Saadet öğretmene ödül

İki yıl önce, 6 kız öğrencisine cinsel istismarda bulunan emekli okul müdürünün tutuklanmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan’a, İstanbul’da bulunan bir vakıf üniversite tarafından özel ödül verildi.

17.01.2018Eğitim
Duyarlılığın kas olması için bazı ağırlıklar kaldırmak gerek

Duyarlılığın kas olması için bazı ağırlıklar kaldırmak gerek

Festivallerden büyük ödüllerle dönen ‘Daha’ vizyona girdi. Senaryoya kaynaklık eden hikâyenin yaratıcısı Hakan Günday:Duyarlılığın kas olması için bazı ağırlıklar kaldırmak gerek.

13.01.2018Hürriyet Pazar
Bilgisayar, öğrencilerde obezite riskini artırıyor

Bilgisayar, öğrencilerde obezite riskini artırıyor

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülen çalışmada, lise öğrencilerinin internet bağımlılığı ile obezite ilişkisi araştırıldı.

30.12.2017Eğitim
Engelli genci başına çuval geçirip dövdüler, bıçakla yaraladılar

Engelli genci başına çuval geçirip dövdüler, bıçakla yaraladılar

Bodrum'da, zihinsel ve bedensel engelli Hasan Şişman (24), 4 kişi tarafından başına kazak ve çuval geçirilerek yere yatırılıp tekmelendi, karnından bıçakla yaralandı. Hastaneye kaldırılan Şişman'ın sağ bacağı ve iki dişinde kırık, burnunda çatlak ve karnında kesici alet yaraları bulunduğu belirlenirken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

22.12.2017Gündem
Jeotermalci teşvik istiyor

Jeotermalci teşvik istiyor

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şişman, petrol ve doğalgaza verilen arama teşviklerinin kendilerine de verilmesini isterken, 2 milyon hanenin şu an jeotermal enerji ile aydınlatıldığını vurguladı.

18.12.2017Ekonomi
Kalben kalpleri bir kez daha fethedecek

Kalben kalpleri bir kez daha fethedecek!

‘Eyvah Kalbim Kırıldı’ ile kırık kalpleri onarmanın yollarını arayan Kalben, yepyeni macerasıyla karşımızda. Bu defa ‘Eyvah Kim Oldum Ben!’ diye soruyor ve düşsel bir yolculuğa çıkıyor.

30.11.2017Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Yeni bir tehdit: Ruhsal obezite!

Dostluğa değil yarışa, aza değil çoğa, bugüne değil dün ve yarına odaklı “yeni hayat” sadece bedenlerimizi değil, ruhlarımızı da şişmanlatıyor.

15.02.2018

Agop Kotoğyan’dan vatan sevgisi...

YURT sevgisinin ne olduğunu bizlere öğreten değerli Prof. Dr. Agop Kotoğyan’ı (79) yitirdik.

14.02.2018

Hülya Avşar oyuncular gelirse gala yapacak

Hülya Avşar’ın “Selfie” filminin fragmanının ham görüntülerini izlemiştim, şimdi filmin tarihi belli oldu. 27 Nisan’da vizyona girecek film.

7.02.2018

Ateşten, elektrikten bile önemli

SON birkaç yıldır İzmir iş dünyası sıklıkla Dördüncü Sanayi Devrimi üzerine toplantılar yapıyor. Haklılar, çünkü birbirleriyle konuşan akıllı makinelerle, yapay zekalarla dünyanın iş düzeni müthiş bir hızla değişiyor. Böyle bir dünyada ayakta kalabilmek için gelişmelere ayak uydurmak gerek.

29.01.2018

Babam küser diye öpüşme sahnesi yazmıyorum

Gupse Özay, “Deliha”nın ikinci filmiyle bu hafta seyirci karşısına çıktı. Bu sefer yönetmen koltuğunda da kendi oturuyor. Yazıp, yönetip oynadığı filmi anlatırken neden kendisine hiç öpüşme sahnesi yazmadığını sordum. Nedeni sevgilisi Barış Arduç değil, babasıymış meğer... Feminizmden gizli muhafazakâr olup olmadığına, şişmanların sevişmesinden parayla ilişkisine kadar her şeyi sordum.

13.01.2018

3.5 saatte İzmir

İstanbul-İzmir otobanı müthiş bir yatırım olacak, her geçtiğimizde yapanlara teşekkür edeceğiz...

12.01.2018

Buyrun ‘Öteki’lerin müzikaline...

‘Muhteşem Showman’, kurduğu kumpanyayla fiziksel problemlerinden dolayı toplum dışına itilen insanlara hayat ve umut ışığı aşılayan P.T. Barnum’un yükselme ve hesaplaşma öyküsünü anlatan bir müzikal. Filmin başrolünde, daha önce ‘Sefiller’de de ‘müzikal’ takılan Hugh Jackman var.

29.12.2017

Spor şıklığın yeni tarifi

Klasiklerin dışına çıkmaya hazır mısınız? Siyahtan vazgeçin, bordoyla tanışın!

24.11.2017

Patlıcanlı Gürcü mezesi

4 kişilik hazırlama süresi: 20 dakida pişirme süresi: 10 dakika

20.11.2017