MENÜ

Şirket

Şirket ile ilgili tüm haberleri, son dakika Şirket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Şirket haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 100.266 Şirket haberi bulunmuştur.

Şirket Haberleri

Osmanlının ilk telsiz telgraf istasyonu müze olacak

Osmanlı'nın ilk telsiz telgraf istasyonu müze olacak

Antalya'da Patara Örenyeri'nde ortaya çıkarılan Osmanlı'nın Afrika'daki topraklarıyla iletişim için kurduğu istasyon, restorasyon çalışmalarının ardından müze haline dönüştürülerek ziyarete açılacak.

15.02.2020Keyif
Prof. Dr. Işık bu sözlerle anlattı: İnsanın tüylerini ürperten bir tarih

Prof. Dr. Işık bu sözlerle anlattı: 'İnsanın tüylerini ürperten bir tarih'

Antalya'nın Kaş ilçesinde yer alan ve Likya Birliği'nin başkenti olarak bilinen Patara'da bulunan Osmanlı Devleti'nin 1906 yılında Afrika'daki toprakları ile iletişim için kurduğu ilk telsiz telgraf istasyonu müzeye dönüştürülecek. Patara Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık, 1911'de İtalyanların Derne'deki istasyonu bombaladığını belirterek, ''Yıkık, naif bir durumda görünen bu yapı bize insanın tüylerini ürperten bir tarihi anlatıyor.'' ifadelerinde bulundu.

15.02.2020Gündem
Kalkınma Yatırım Bankasından 447 milyon TLlik net kar

Kalkınma Yatırım Bankası'ndan 447 milyon TL'lik net kar

Kalkınma Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop "Bankamız için dönüşüm yılı olan 2019'u olumlu sonuçlarla tamamladık. 2019'da Türkiye ekonomisinin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden yapılandık. Genel Merkezimizi Ankara’dan İstanbul’a taşıdık. Sürdürülebilir kalkınmanın finansmanı için ekonomiye uzun vadeli yeni kaynaklar kazandırırken yatırım bankacılığında da aktif rol oynadık" dedi.

15.02.2020Ekonomi
Trabzonsporun değeri 1 milyar lira

Trabzonspor'un değeri 1 milyar lira

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği'nin hisseleri geçen 10-14 Şubat haftasında ilk defa 1 milyar TL'yi aştı.

15.02.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varanktan deprem bölgesi için faizsiz kredi müjdesi

Son dakika... Bakan Varank'tan deprem bölgesi için faizsiz kredi müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Elazığ ve Malatya'daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi kullanabileceğini belirtti.

15.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Volkswagenden kullanıcılarına 830 milyon euro teklif

Son dakika haberler: Volkswagen'den kullanıcılarına 830 milyon euro teklif

Alman otomobil üreticisi, egzozlardaki manipülasyondan dolayı dava açan Tüketici Teşkilatları Federasyonu ile anlaşmaya varamadığını fakat davaya katılan sürücülere doğrudan 830 milyon euro teklifte bulunduğunu duyurdu.

15.02.2020Otomobil
İkram değil alınteri

İkram değil alınteri

30 yaşında boşandıktan sonra ailesinden gizli ihaleye girip havaalanında büfe işletmeye başlayan Vennas Akyol Haznedar şimdi Cumhurbaşkanlığı uçakları da dahil havayolu şirketlerine ikram veren bir işletmenin sahibi. Otel ve restoranı da var. Dünyada havayolu ikramcılığındaki tek kadın patron olan Haznedar’ın çalışanlarının hepsi kadın.

15.02.2020Ekonomi
HES oyununa Beştepe freni

HES oyununa Beştepe freni

Rize’nin Güneysu ilçesinde iki yıl önce başlatılan ve ‘yol inşaatı’ denilen çalışmanın aslında mahkemece iptal edilen HES projesi olduğu anlaşılınca vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikâyette bulundu. CİMER inşaatı durdurdu.

15.02.2020Gündem
Volkswagen 830 milyon Euro teklif etti

Volkswagen 830 milyon Euro teklif etti

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, egzozlardaki manipülasyondan dolayı Almanya’da dava açan sürücülere 830 milyon Euro teklif etti.

14.02.2020Avrupa
Genç oyun geliştiricileri Bilişim Vadisinde kampa girdi

Genç oyun geliştiricileri Bilişim Vadisi'nde kampa girdi

Bilişim Vadisi'nin, Türkiye'deki genç oyun geliştiricilerini bir araya getirerek yeni oyun şirketlerinin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediği Oyun Geliştirme Kış Kampı başladı.

14.02.2020Teknoloji
Nesnelerin interneti günlük yaşamı kolaylaştırıyor

Nesnelerin interneti günlük yaşamı kolaylaştırıyor

19-20 Şubat tarihlerinde Berlin’de gerçekleşecek olan IoT konferansı Bosch ConnectedWorld 2020’de, nesnelerin internetinin daha bugünden neleri mümkün kıldığını ve gelecekte yolda, evde ve işte hangi çözümlerin günlük yaşamı kolaylaştıracağı sergilenecek.

14.02.2020Teknoloji
Netaş, siber güvenlik alanında yüzde 20 büyüdü

Netaş, siber güvenlik alanında yüzde 20 büyüdü

Yerli ve uluslararası pek çok şirkete siber güvenlik hizmeti veren Netaş, SOC ve NOC hizmetlerinin yanı sıra siber güvenlik ile ilgili tüm kanallarını Yönetilen Hizmetler çatısı altında toplayıp son dört ayda hizmet verdiği şirket sayısını yüzde 20 artırdı.

14.02.2020Teknoloji
KOSGEB’den yeni iş kuranlara hibe desteği İşte o sektörler

KOSGEB’den yeni iş kuranlara hibe desteği! İşte o sektörler

Sermayesi olmamasına rağmen iş yeri açmak veya iş yerini büyütmek isteyen girişimcilere KOSGEB’den büyük destek müjdesi geldi.  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunuluyor. KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2020 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor. Destek, işgücünü ve istihdamı arttırmak için özellikle kadın, engelli, genç girişimcilere, şehit ve gazi yakınlarına avantajlı olarak veriliyor. Peki kimler KOSGEB hibe desteklerinden yararlanabilir? KOSGEB hibe destekleri nelerdir? Şartlar nelerdir? İşte, KOSGEB hibe desteklerine dair merak edilen bütün detaylar…

14.02.2020Gündem
Avrupadan yerli yük vagonlarına yoğun talep

Avrupa'dan yerli yük vagonlarına yoğun talep

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, TÜDEMSAŞ-özel sektör iş birliğiyle Avusturya merkezli GATX firması için toplamda 400 yük vagonu üretileceğini belirterek, "Avrupa merkezli TOUAX firmasına da 200 adet 90 feetlik konteyner taşıma vagonu ve 600 boji üretilmesi karara bağlandı." dedi.

14.02.2020Ekonomi
TOBB ve Vodafone, Antalyalı KOBİ’lere dijital dönüşümü anlattı

TOBB ve Vodafone, Antalyalı KOBİ’lere dijital dönüşümü anlattı

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, TOBB’un himayesinde KOBİ’lerin iş yapma şekillerinde ve rekabet koşullarında dijitalleşmelerini ve ile dünyadaki değişime ayak uydurmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki ilk durağı Antalya oldu. “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat” temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte işletmelerin dijital skorlarını artırmalarının yolları ile tasarruf ve verimlilik sağlayabilecekleri en yeni teknolojiler ele alındı.

14.02.2020Teknoloji
En yatırımcı KİT yine TCDD olacak

En yatırımcı KİT yine TCDD olacak

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT), bu yıl 24 milyar 316 milyon 672 bin liralık yatırım yapacak. KİT'ler arasında en fazla yatırımı, bu yıl da TCDD gerçekleştirecek.

14.02.2020Ekonomi
ABDden 9 şirkete yaptırım kararı

ABD'den 9 şirkete yaptırım kararı

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından 5'i Çin, 3'ü Rus olmak üzere toplam 9 yabancı şirkete yaptırım uygulandığı açıklandı.

14.02.2020Dünya
Lüks otomobilleri sattı 73 milyon topladı saatler içinde sırra kadem bastı

Lüks otomobilleri sattı 73 milyon topladı saatler içinde sırra kadem bastı

Antalya’da lüks otomobil satışı yapan bir galerinin sahibi, araç almak isteyen kişilerden topladığı 73 milyon lira ile sırra kadem bastı. Emniyete ve savcılıklara çok sayıda şikâyet başvurusu yapıldı. Şirket sahibine ulaşamayan alacaklılardan bir kısmı, verdikleri paraya karşı galeride bulunan araçlardan aldı.

14.02.2020Gündem
Bunu yapan çalışan tazminatsız kovulabilir Yargıtaydan emsal karar...

Bunu yapan çalışan tazminatsız kovulabilir! Yargıtay'dan emsal karar...

Bursa'da güvenlik görevlisi olarak olarak çalıştığı sitede bir bina sakininin kendisine anahtarını emanet ettiği otomobille tur atan genç kovuldu. Mahkemenin, haklı bulduğu güvenlik görevlisine kötü haber Yargıtay'dan geldi.

14.02.2020Ekonomi
Birçoğu iş insanı çok sayıda kişi o galeriye akın etti Lüks otomobil vurgunu...

Birçoğu iş insanı çok sayıda kişi o galeriye akın etti! Lüks otomobil vurgunu...

Antalya’da lüks otomobil satışı yapan bir galerinin sahibi, araç almak isteyen kişilerden topladığı 73 milyon lira ile sırra kadem bastı. Emniyete ve savcılıklara çok sayıda şikâyet başvurusu yapıldı. Şirket sahibine ulaşamayan alacaklılardan bir kısmı, verdikleri paraya karşı galeride bulunan araçlardan aldı.

14.02.2020Gündem
ABDden Huaweie iki yeni suçlama

ABD'den Huawei'e iki yeni suçlama

ABD Adalet Bakanlığı, Çinli telekomünikasyon şirketi Huawei ve iki ABD'li iştiraki hakkında ticari sırları çalmaya yönelik iki yeni suçlamada bulundu.

13.02.2020Dünya
Zam sonrası kart kuyruğu

Zam sonrası kart kuyruğu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin zam kararı sonrası Adalar'da yaşayanlar Adakart almak isteyenler Büyükada vapur iskelesindeki kart başvuru merkezi önünde kuyruk oluşturdu. Arkadaşıyla birlikte gezmek için Büyükada'ya gelen Nihan Engin, "Bence biraz fazla. Herkesin bütçesine yararlı olabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ulaşım bence daha ucuz olmalı halk için.'' dedi.

13.02.2020Gündem
Dijital ortamda kimlik bilgileriniz ne kadar güvende

Dijital ortamda kimlik bilgileriniz ne kadar güvende?

Kimlik bilgilerinin güvenliği son derece önem arz ediyor. Art niyetli kişilerin eline geçmesi halinde ise para cezalarıyla karşılaşabilir hatta hapis cezası da alabilirsiniz.

13.02.2020Sigorta
Yurt dışında yerleşiklerin hisse senedi, DİBS ve ŞBS stoku

Yurt dışında yerleşiklerin hisse senedi, DİBS ve ŞBS stoku

Yurt dışında yerleşik kişiler, 7 Şubat haftasında 82,8 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

13.02.2020Ekonomi
Türkiye Yapay Zeka Zirvesi 12 Mart’ta düzenlenecek

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi 12 Mart’ta düzenlenecek

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin düzenlediği Türkiye Yapay Zeka Zirvesi, 12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek. Bu sene üçüncü kez düzenlenen zirvede yapay zekanın etkili olduğu tüm alanlarda sağlayacağı katma değer her yönüyle ele alınacak.

13.02.2020Teknoloji
O kadar çok tepki geldi ki, reklam filmi geri çekildi

O kadar çok tepki geldi ki, reklam filmi geri çekildi

Danimarka, İsveç ve Norveç’in ortakları arasında yer aldığı İskandinavya Hava Yolları’nın (SAS), yayımladığı reklam filmi, bölge ülkelerinden gelen tepkiler üzerine geri çekildi.

13.02.2020Avrupa
Son dakika haberleri... 30 bin kişiyi dolandırmıştı Gürcistan’da yakalandı…

Son dakika haberleri... 30 bin kişiyi dolandırmıştı! Gürcistan’da yakalandı…

‘Çok yatır, çok kazan’ sloganıyla kurduğu şirket aracılığıyla yaklaşık 30 bin kişiyi dolandıran ve yurt dışına kaçtıktan sonra kırmızı bültenle aranan şüpheli, Türk ve Gürcü polislerinin düzenlediği operasyonla Batum'da gözaltına alındı. Kandırılan vatandaşlara belli bir ücret karşılığında ‘reklam paketi’ satıp, yüksek kâr vaadinde bulunan şüphelinin Türkiye'ye iade süreci başlatıldı.

13.02.2020Gündem
Ünlü dövizci Kapalıçarşı’yı karıştırdı Karar verildi...

Ünlü dövizci Kapalıçarşı’yı karıştırdı! Karar verildi...

Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Kapalıçarşı’da ilginç bir olay yaşanıyor. Anıt eser konumundaki dükkânlardan biri ile ilgili belediyeden basit onarım izni alındı. Ancak, yapılan tadilat sonrası döviz bürosu olarak dükkân tanınmaz hale geldi. Hazırlanan bilirkişi raporunda, “Tarihi dokuya zarar verildi” denildi. Dükkân sahibi, kiracıları şikâyet etti. Anıtlar Kurulu yıkım kararı aldı, savcılık ise soruşturma başlattı.

13.02.2020Gündem
Son dakika haberler: CZN Burakın annesi Didem Bozburanın ifadesi ortaya çıktı

Son dakika haberler: CZN Burak'ın annesi Didem Bozbura'nın ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 9 hastadan ameliyat tarihinin öne çekilmesi için 40 bin 200 lira aldıkları iddiasıyla yapılan operasyonda tutuklanan Prof. Dr. Mazhar Alp Bozbura ve CZN Burak'ın annesi Didem Bozbura'nın da aralarında bulunduğu 3 şüphelinin emniyette verdiği ifadesi ortaya çıktı. Rüşvet almak istedikleri iddia edilen  hastanın oğlu ise yaşanan süreci anlattı.

13.02.2020Gündem
İŞKUR’dan iş arayanlara günlük 77 tl harçlık İşbaşı eğitim programı

İŞKUR’dan iş arayanlara günlük 77 tl harçlık! İşbaşı eğitim programı

İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki yeterliliklerini geliştirebilmeleri ve tecrübe edinmeleri için düzenlenen “İşbaşı Eğitim Programları” kapsamında iş arayanlara günlük ödeme yapılır. 2020 yılında asgari ücrete yapılan enflasyon oranındaki zam artışına bağlı olarak; işbaşı eğitim programı katılımcılarına yapılan günlük ödeme miktarı da fazlalaşmıştır. Peki işbaşı eğitim programları nedir? Kimler işbaşı eğitim programlarından yararlanabilir? İşbaşı eğitim programlarına katılım şartları nelerdir? Günlük olarak verilen ödenek ne kadardır? İşte İŞKUR tarafından verilen işbaşı eğitim programlarına dair merak edilen bütün detaylar…

13.02.2020Ekonomi
TCMB, Bileşim AŞye faaliyet izni verdi

TCMB, Bileşim AŞ'ye faaliyet izni verdi

Merkez Bankası'nın kararı doğrultusunda Bileşim AŞ sistem işleticisi olarak faaliyet gösterebilecek

13.02.2020Ekonomi
Mobil Dünya Kongresi koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Mobil Dünya Kongresi koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Dünyanın en büyük cep telefonu fuarı Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2020, koronavirüs salgınından kaynaklı endişe nedeniyle iptal edildi.

13.02.2020Teknoloji
Amerikan kavgası bitti

'Amerikan' kavgası bitti

Yabancı dil okullarında kullanılan ‘Amerikan Kültür’ markası nedeniyle karşı karşıya gelen iki derneğin davasında karar çıktı. Mahkeme son kurulan derneğin kullandığı markayı iptal etti. Bu kararla birlikte, sayıları yüzü aşan dil kursu ve okuldaki tabelaların indirilmesi gündemde.

13.02.2020Ekonomi
Atlasglobal uçuşlarını durdurdu

Atlasglobal uçuşlarını durdurdu

Son uçuşunu bugün İstanbul-Bağdat seferi ile gerçekleştiren şirket, tüm uçuşlarını durdurma kararı aldı. Şirket yetkilileri bütün çalışanlarını Florya'daki Genel Müdürlük binasına davet etiği öğrenildi.

12.02.2020Ekonomi
Ünlü mekanın sahibinden çalışanlarına suç duyurusu 3.5 milyon TL istediler...

Ünlü mekanın sahibinden çalışanlarına suç duyurusu! '3.5 milyon TL istediler...'

Beşiktaş’taki Dorock XL’ın mülk sahibi olan ve 4’ü çalışanı 5 kişiyi darp ettiği iddia edilen Şahin Şeker ve oğlu Doğan Şeker, kendilerine şantaj yapıldığını ileri sürerek suç duyurusunda bulundu. Şeker, çalışanlarının şantaj yaparak kendisinden 3 milyon 500 bin lira istediğini iddia etti.

12.02.2020Gündem
Büyü bozma vaadiyle dolandırmıştı... Whatsapp konuşmaları ortaya çıktı

Büyü bozma vaadiyle dolandırmıştı... Whatsapp konuşmaları ortaya çıktı

Ankara'da, B.K.'ye (42) aşık olduğu kadının ilgi göstermesi için para karşılığında dua okuyup, muska yazdığı iddia edilen Fahrettin Ş., (57) hakkında 'dolandırıcılık' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Şüpheli ile B.K. arasındaki 'Whatsapp' yazışmaları delil olarak sunuldu.

12.02.2020Gündem
Orduda o binaların yıkımı sürüyor

Ordu'da o binaların yıkımı sürüyor

Ordu'da kıyı kenar çizgisi içinde kaldığı gerekçesiyle mahkeme tarafından yıkım kararı verilen 17'şer katlı 3 binanın yıkımı, bugün de sürdü.

12.02.2020Gündem
14 Şubat dolandırıcılarına dikkat

14 Şubat dolandırıcılarına dikkat!

14 Şubat Sevgililer Günü hediye alışverişlerinde vatandaşın çok dikkatli olması gerektiğini belirten Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, “Hediye alacağım derken dolandırıcılara av olmayın. Özellikle elektronikte çok büyük indirimlere kanmayın” dedi.

12.02.2020Teknoloji
Korona virüs tanısında önemli gelişme Türkiye yurt dışına da satacak…

Korona virüs tanısında önemli gelişme! Türkiye yurt dışına da satacak…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsün tedavisine ilişkin geliştirdikleri tanı kitini yurt dışına da satacaklarını bildirdi.

12.02.2020Gündem
Bisiklet nerede ve kim tarafından icat edildi

Bisiklet nerede ve kim tarafından icat edildi?

Bisikletin insan hayatında meydana getirdiği değişiklikler ve bisikletin gelecekte uğrayabileceği değişiklikler hem sağlıklı hem de ekonomik olan bu taşıt hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler tarafından araştırılıyor. Peki, bisikletin gelişiminde rol oynayan mucitler ve bilim insanları kimlerdir? Bu kişilerin bisikletin gelişiminde katkılar neler oldu? İşte, bisiklet icadından günümüze gelinceye kadar uğradığı değişiklikler hakkında bazı bilgiler

12.02.2020Gündem
Son Dakika | Emre Belözoğlu’na FETÖ’den yeniden takipsizlik kararı

Son Dakika | Emre Belözoğlu’na FETÖ’den yeniden takipsizlik kararı

FETÖ’nün futbol yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında ihbar bulunan Emre Belözoğlu’na ikinci kez takipsizlik kararı verildi. Takipsizlik kararında, Belözoğlu hakkında daha önceden verilen takipsizlik kararı hatırlatılarak, örgüte üyeliğe ilişkin yeterli delil olmadığı kaydedildi.

12.02.2020Futbol
Akkuyu NGSde ilk ünitenin reaktör kabının kaynağı sona erdi

Akkuyu NGS'de ilk ünitenin reaktör kabının kaynağı sona erdi

Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ilk ünitesi için üretilen reaktör basınç kabının kaynak işleminin tamamlandığı bildirildi.

12.02.2020Ekonomi
SabancıDx 2019 yılını büyüme ile kapattı

SabancıDx 2019 yılını büyüme ile kapattı

İleri veri analitiği, siber güvenlik ve yapay zeka gibi yeni nesil teknolojilere yatırımlarını artıran SabancıDx, 2019'da ciro bazında yüzde 39, net kârda ise yüzde 96 oranında büyüdü. Özel Sektör-Akademi-Startup işbirliğine dayalı Dijital Kampüs'ü hayata geçiren SabancıDx yazılım ihracatıyla da Portekiz ve Mısır'a açıldı.

12.02.2020Teknoloji
Otomat sektörü İstanbul’da buluşuyor

Otomat sektörü İstanbul’da buluşuyor

Metropollerde sıkça karşımıza çıkan ilk olarak su, çay, kahve, çikolata, bisküvi gibi ürünlerle hizmete giren otomatların sayısı ve çeşidi gün geçtikçe artıyor. Avrupa, Kuzey Amerika ve Japonya'da oldukça yaygın durumda olan 7 gün 24 saat insansız çalışan makinaların sayısı Türkiye’de şu anda 40 binden fazlayken 10 yıl içerisinde 700 binlere ulaşacağı öngörülüyor, sektörün dünyada 2025 yılına kadar ise 15 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu kapsamda Türkiye’de ilk defa 13 – 15 Şubat tarihleri arasında Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ‘Otomat Teknolojileri ve Self Servis Sistemler Fuarı VENDEX Turkey ’ sektörün gelişimine önemli katkılar sağlayacak.

12.02.2020Ekonomi
Bombalı saldırıdan da haberleri varmış..

Bombalı saldırıdan da haberleri varmış!..

Gizlice ortak oldukları ‘Crypto’ adlı İsviçre şirketi sayesinde yüzden fazla ülkeyi dinleyen Alman dış istihbarat servisi BND ile ABD istihbarat servisi CIA’nın Berlin’deki bombalı saldırıdan da haberi olduğu ortaya çıktı.

12.02.2020Avrupa
Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolunun hazinelerine yolculuk

Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun hazinelerine yolculuk

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Ankara-Kars hattında hizmete sunulan Turistik Doğu Ekspresi, güzergahındaki 29 durak noktasıyla yolcularına farklı lezzetleri tatma ve kültürel değerleri görme imkanı sağlıyor.

12.02.2020Keyif
TC ile şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır

TC ile şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

Tüm çalışma hayatına ilişkin sigorta bilgileri SGK hizmet dökümü belgesinden öğrenilebilir. Önceki yıllarda Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüklerine gidilerek görüntülenebilen bilgiler, teknolojinin gelişmesiyle beraber e-Devlet kapısı üzerinden kolayca sorgulanabiliyor. Peki, SGK hizmet dökümü belgesinde hangi bilgiler yer alır? Hizmet dökümü belgesi nasıl sorgulanır? İşte, hizmet dökümü sorgulama işlemine dair merak edilen bütün detaylar…

12.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

2019’da şiirimiz

HECE dergisi* özel bir bölüm hazırladı:

14.02.2020

Süper Lig'e Netflix tehdidi

Futbolun beşiği İngiltere Premier Ligi, ‘PremFlix’ adını verdiği yeni bir yayın sistemine gündemine aldı.

13.02.2020

Yenileme garantisini kaybedersiniz

Soru: Yenileme garantisini yıllar önce aldığım özel sigortadan faydalanıyorum. 2020’de bir yıllığına bunu bırakıp tamamlayıcı sigortaya geçsem, bir yıl sonra da yine özel sigortaya dönsem, özel sigortadaki yenileme garantimi kaybetmiş olur muyum? Ogün Günar

13.02.2020