EKSTRA
MENÜ

Sıpa

Sıpa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sıpa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 389 Sıpa haberi bulunmuştur.

Sıpa Haberleri

3 boyutlu kadrolu eşek uçurtmaları, Mardin semalarında

3 boyutlu 'kadrolu eşek' uçurtmaları, Mardin semalarında

MARDİN'de yaptığı uçurtmalarla gökyüzünü renklendiren uçurtma ustası Zahit Mungan (25), kentin sembolü haline gelen ve çöp toplama işlerinde kullanılan eşeklerin 8 metre büyüklüğünde 3 boyutlu uçurtmasını yaptı. Mardin semalarında eşek ve sıpa uçurtmayı görenler ilgiyle izlerken, Mungan, "Belediyenin kadrolu eşekleri bütün çöplerimizi sırtlarında taşıyor. Onlara vefa borcumuz var" dedi.

4.01.2021Güncel
Zorlu 2020de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu

Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu

Türkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.

30.12.2020Gündem
Yeşilçam’ın efsane jönü Cüneyt Arkın: Bostan bekçiliği de yaptım amelelik de

Yeşilçam’ın efsane jönü Cüneyt Arkın: Bostan bekçiliği de yaptım amelelik de

Türk sinemasının en iyi oyuncularından… Bir efsane… Yıllar geçse de ne filmleri eskiyor ne de kendisine olan sevgi azalıyor. Uzun bir aradan sonra ‘Kuruluş Osman’ dizisiyle ekranlara dönen usta Cüneyt Arkın’la çocukluğuna, doktorluk günlerine, ‘Fahrettin Cüreklibatur yılları’na gittik; bize yokluk ve duygu dolu anılarını anlattı...

6.12.2020Gündem
Kömür sıpamız doğdu

'Kömür' sıpamız doğdu

Ümit-Cem Boyner yılın büyük bölümünü Ayvalık Cunda’da geçiriyor. Çift geçtiğimiz aylarda ada sokaklarında gezerken gördükleri bir eşek ile yavrusunu, yük taşımaktan kurtarmak için alıp sahiplendi. Evlerinin bahçesinde bakmaya başladılar.

30.11.2020Magazin
Eziyet etti, görüntüleri paylaştı Cezası belli oldu

Eziyet etti, görüntüleri paylaştı! Cezası belli oldu

Kars'ın Digor ilçesinde sıpayı göle atarak eziyet eden 2 kişiye 947'şer lira ceza uygulandı.

26.10.2020Gündem
‘Tabutta Rövaşata’ filmine müzik yapıp dağılacaktık’

‘Tabutta Rövaşata’ filmine müzik yapıp dağılacaktık’

BaBa ZuLa, kariyerinin 25’inci yılını ‘Hayvan Gibi’ albümüyle kutluyor. Albümün tamamı analog olarak kaydedildi ve grubun meşhur konser performanslarına çok yakın şarkılar ortaya çıktı. Murat Ertel ve M. Levent Akman ile “Hayvan gibi çaldık!” dedikleri albüm vesilesiyle konuştuk: “Aslında ‘Tabutta Rövaşata’ filmine müzik yapıp dağılacaktık. Dönüp baktığımızda 12 albüm, 66 ülke, 6 kıtada konserler ve milyonlarca izleyici görüyoruz. En temel hayalimiz bu coğrafyanın kültürüne selam gönderen, yapılmamış bir müzikti. İçimizdeki seslerin bir kısmını paylaşabildik diye düşünüyoruz.”

23.10.2020Kitap Sanat
Herkesin kaçtığı yere koşan adam

Herkesin kaçtığı yere koşan adam

Hayatının ilk dört yılında ölümün kıyısındaymış Coşkun Aral. Doğuştan gelen hastalıklarla savaşmış ve büyük bir zafer kazanıp galip gelmiş. Kaderin cilvesi onu, ömrünün geri kalanında ölümün kol gezdiği savaş alanlarına itmiş...Foto muhabiri, kâşif, belgeselci gazeteci Coşkun Aral’ın Siirt’te başlayıp dünyanın dört bir yanında maceradan maceraya, cepheden cepheye taşınan hayat hikâyesini dinledik. Kendi deyimiyle: İşte bir foto muhabirinin yaşamöyküsü…

4.10.2020Gündem
BaBa ZuLa’dan yeni albüm: ‘Hayvan gibi’

BaBa ZuLa’dan yeni albüm: ‘Hayvan gibi’

Dünyanın birçok ülkesinde kendisine özgü müzik tarzıyla tanınan ‘BaBa ZuLa’nın yeni albümü ‘Hayvan Gibi’, 2 Ekim’de dinleyiciyle buluşuyor.

22.09.2020Avrupa
Diyarbakırda kan donduran görüntü Aracının arkasında sürükledi

Diyarbakır'da kan donduran görüntü! Aracının arkasında sürükledi

DİYARBAKIR'da bir sürücünün ölü sıpayı kullandığı hafif ticari aracın arkasına bağlayıp sürüklediği anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

24.06.2020Gündem
Zeynep yeni yuvasında

Zeynep yeni yuvasında

Berat Kaya’ya ait 2 çoban köpeğinin saldırıp yaraladığı eşek, Bursa’daki Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne yerleştirilerek koruma altına alındı. Çiftlikte eşeğe ‘Zeynep’ adı verildi.

6.05.2020 Gündem
Bir cani daha serbest

Bir cani daha serbest

Hayvanlara yapılan şiddet durmak bilmiyorken bir olay da Ankara’da yaşandı. Berat Kaya 2 çoban köpeğini bir eşek ile sıpasına canice saldırttı. Sıpa can verirken, eşek HAYTAP ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yardımıyla kurtarıldı.

5.05.2020Gündem
Ankarada yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Ankara'da yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Başkentte, kangal köpeklerinin anne eşek ve sıpasına saldırtılması görüntüleri sonrası harekete geçen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle anne eşeği kurtardı.

4.05.2020Haber
Son dakika haberler: Bu olaya vahşet demek bile az... Yapan serbest kaldı

Son dakika haberler: Bu olaya vahşet demek bile az... Yapan serbest kaldı

ANKARA'nın Haymana ilçesinde, çoban köpeklerine saldırttığı sıpanın telef olmasına neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Berat Kaya (24), sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı.

4.05.2020Gündem
Amacımız daha çok canın sesi olmak “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor

Amacımız daha çok canın sesi olmak! “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor

Kanal D’nin merakla beklenen yeni programı “Hayat Tamircisi” bu gece ekran yolculuğuna başlıyor. Programda hayvan dostlarımızın hem bedensel hem de ruhsal sorunlarına çare olmak için kendini adayan nam-ı diğer ‘Hayat Tamircisi’ Hasan Kızıl’ın hikayeleri izleyiciyle buluşacak. Daha önce kendi imkânlarıyla 500’den fazla engelli hayvanı yürütmeyi başaran Hasan Kızıl’a programda veteriner hekim Esra Şenol eşlik edecek.

9.04.2020Televizyon
Rüyada eşek görmek ne anlama gelir

Rüyada eşek görmek ne anlama gelir?

Rüyada eşek görmek, alimlere göre hayırlara vesile olur. Kişinin iş hayatı düzene girer. Hikmet kapıları açılır. Sıkıntılar son bulur ve kişi huzura ulaşır. Rüyada eşek görmenin diğer tabirleri, zuhur etme biçimine göre değişir. İşte rüyada eşek görmekle ilgili tabirler ve detayları.

Fotoğraf güzel ama Sezen’in evi çiftlik değil

Fotoğraf güzel ama Sezen’in evi çiftlik değil

Sezen Aksu sahiplendiği sıpayla görüntülerini paylaşınca “Sezen Aksu’nun sıpası yalıda mı yaşıyor” yorumları geldi. Sezen Aksu ise sıpaya evinde bakmadığını açıkladı. Yine de fotoğraf çok güzeldi. Konsey kedi köpek yerine sıpayla poz veren Aksu’nun fotoğrafını yorumladı...

20.01.2020Magazin
Sezen Aksudan sıpa açıklaması: O deli ben değilim

Sezen Aksu'dan 'sıpa' açıklaması: O deli ben değilim!

Geçen yıl Kayseri’de ölmüş annesini emmeye çalışırken bulunan sıpaya Sezen Aksu kucak açmış, ünlü sanatçının ‘Boza’ adlı sıpaya Kanlıca’daki yalısında baktığı öne sürülmüştü.

18.01.2020Magazin
Sezen Aksunun Bozası yaşama tutunmaya çalışıyor Yurt dışından gelen özel bir karışımla besleniyor

Sezen Aksu'nun 'Boza'sı yaşama tutunmaya çalışıyor! Yurt dışından gelen özel bir karışımla besleniyor

Kayseri'de tarlada ölmüş annesini emmeye çalışırken hayvanseverler tarafından bulunan, ardından da sanatçı Sezen Aksu tarafından sahiplenilerek "Boza" isminin verildiği prematüre sıpa, hayata tutunmak için mücadele ediyor. Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği tarafından bulunduğu Kayseri'den alınarak İstanbul'a getirilen ve yaşayabilmesi için gayretle çalışılan Boza, yurt dışından getirilen özel bir karışımla besleniyor. Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği Başkanı Okan Oflaz, "Onu gördükten sonra bozayla bir aşk başladı aralarında. 'Benim çocuğum, benim çocuğum.' diye seviyor. Boza artık Sezen Aksu'nun evladı oldu. Boza'yı saatte bir yurt dışından getirdiğimiz özel karışımla besliyoruz. Bunun yanında yaşadığı tramvayı atlatabilmesi için de yüksek bir sevgi çemberinde. İnşallah sevgimizle hayatta kalmayı başaracak. Bizden çekiniyor. Kolay bir hikayesi yok. Doğar doğmaz birkaç saat gördüğü annesi yanında öldü. Bu kadar küçükken bu kadar şey yaşaması, tedirgin olması ve insanlara güvensiz olması normal. Bu zamanla geçecek" dedi.

4.10.2019Gündem
Son dakika Bahçeli grup toplantısında konuştu

Son dakika! Bahçeli grup toplantısında konuştu

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, Merkez Bankası Başkanı'nın hükümet tarafından ataması yapılan bir bürokrat olduğunu belirterek, "Hiçbir bürokrat imtiyazlı değildir. Görevini layıkıyla yapan kalır, yapamayan gider, devletteki işleyiş budur, böyle de olmalıdır. Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı’nı siper yapıp ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir." dedi.

9.07.2019Gündem
Müge Anlı ile Güven Banaya sığır yavrusu nedir sorusu damga vurdu

Müge Anlı ile Güven Bana'ya 'sığır yavrusu nedir?' sorusu damga vurdu

Müge Anlı'nın yaz sezonu projesi Güven Bana, soruları ve yarışmacılarıyla adından söz ettirmeye başladı. Perşembe günleri yayınlanan Güven Bana’nın yayınlanan son bölümüne 'sığır yavrusu' sorusu damga vurdu. Yarışmacıların kendi aralarında yaptıkları yorumlar, sosyal medyanın da gündemine otururken 'sığır yavrusu' sorusu en çok aranılan konulardan biri oldu.

8.07.2019Televizyon
Survivorda iletişim oyununu kim kazandı İşte yemek ödülünü kazanan takım

Survivor'da iletişim oyununu kim kazandı? İşte yemek ödülünü kazanan takım

Survivor Türkiye-Yunanistan'ın 20 Mayıs tarihinde yayınlanan 74. bölümünde, iletişim ve yemek ödülü oyunu oynandı. Büyük finale doğru rekabetin kızıştığı yarışmada, yarışmacılar parkurda yine terk döktü. Peki, Survivor'un 74. bölümünde iletişim oyununu kim kazandı ve aileleriyle görüştü. Survivor'da bu hafta yemek ödülünü hangi takım kazandı? İşte, Survivor'un 74. bölümünde yaşananlar.

20.05.2019Televizyon
Gaziantepte sıpaya akıl almaz işkence

Gaziantep'te sıpaya akıl almaz işkence

Gaziantep'te çeşitli organları iple bağlanmış, çivili tahta ile işkence edilmiş bir sıpa bulundu. Kanlar içerisinde bulunan sıpa Cuma günü ameliyat edilecek.

13.03.2019Haber
Gaziantepte sıpaya akılalmaz işkence

Gaziantep'te sıpaya akılalmaz işkence 

Gaziantep'te çeşitli organları iple bağlanmış, çivili tahta ile işkence edilmiş bir sıpa bulundu. Kanlar içerisinde bulunan sıpa Cuma günü ameliyat edilecek.

13.03.2019Gündem
Coşkun Aral kimdir

Coşkun Aral kimdir?

Coşkun Aral, son günlerde gündemde yer alan isimler arasında yer alıyor. Savaş muhabirliği, gazetecilik, yönetmenlik ve yapımcılık sıfatlarını taşıyan Coşkun Aral, birçok fotoğraf sergisi açmıştır. Kitapları da bulunan Aral, birçok ödüle sahiptir. İşte, Coşkun Aral hakkında merak edilen bazı detaylar

18.10.2018Gündem
Ünlülerden bayram mesajları.. Kalpten Kalplere herkese iyi bayramlar

Ünlülerden bayram mesajları.. 'Kalpten Kalplere herkese iyi bayramlar'

Kurban Bayramının ilk gününde sosyal medyada bayram mesajlarını paylaşan ünlüler, güzel temennilerde bulundu. Bayram mesajları paylaşımında aileleriyle birlikte bulundukları fotoğraf ve videolara yer veren ünlüler, sosyal medya hesaplarından gönderide bulundu. İşte, ünlülerden Kurban Bayramı mesajları

21.08.2018Magazin
Turist gezdirdiği eşeklerin artık sütünden kazanıyor

Turist gezdirdiği eşeklerin artık sütünden kazanıyor

Antalya'da at, eşek ve develerle turist gezdiren girişimci, turizmi bırakıp kurdukları çiftlikte ürettiği eşek sütünü litresi 90 liradan satıyor. Eşeklere özenle bakılan, doğumu gelen eşekler için gece nöbet tutulan çiftlikte, günlük sağılan sütler özel kaplarda Türkiye'nin farklı illerine gönderiliyor.

20.05.2018Ekonomi
Gözaltına alınması tepki çekmişti: Karar verildi

Gözaltına alınması tepki çekmişti: Karar verildi

Bosna Hersek Mahkemesi, Bosna'daki savaşta (1992-1995) "insanlığa karşı suç işledikleri" iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında eski Boşnak general Atif Dudakovic'in de bulunduğu 13 eski askerin şartlı olarak serbest bırakılmasına karar verdi. Eski Boşnak generalin gözaltına alınması Bosna Hersek'te büyük tepki toplamıştı.

29.04.2018Dünya
Sıpa Çitlembik hukuk dersinde

Sıpa Çitlembik hukuk dersinde

Kedi, köpek, sıpa... Onlar, hukuk fakültesindeki bir seçmeli dersin konukları. Dersle, hukuk öğrencilerine hayvan hakları tarihi, yunus parkı ve sirk gerçeği, ceza hukukunun hayvanlara yönelik eksikleri anlatılıyor. HAYTAP Başkanı, avukat Ahmet Kemal Şenpolat’ın verdiği dersi izlemek için oradaydık.

5.03.2018Eğitim
Sıpa Çitlembik hukuk dersinde

Sıpa Çitlembik hukuk dersinde

Kedi, köpek, keçi, sıpa... Hukuk fakültesindeki bir seçmeli dersin konukları onlar. Dersle, hukuk öğrencilerine hayvan hakları tarihi, yunus parkları ve sirk gerçeği, ceza hukukunun hayvanlara yönelik hükümleri ve eksikleri anlatılıyor. Üniversitede yeni bir ders olan ‘Hayvan Hukuku’nun ilk konuğu, zorlu bir yaşamdan sıcak bir yuvaya kavuşan köpek Minik’ti. Bir sonraki derse ise sevimli sıpa Çitlembik misafir oldu. Biz de HAYTAP Başkanı, avukat Ahmet Kemal Şenpolat’ın verdiği dersi izlemek için oradaydık.

5.03.2018Yaşam
Umarım herkes ilk gördüğünde ‘Ben her zaman sana âşıktım’ diyeceği biriyle tanışır

Umarım herkes ilk gördüğünde ‘Ben her zaman sana âşıktım’ diyeceği biriyle tanışır

Hayatımıza Galata’da bir evin salonunda söylediği şarkıyla girdi. Bir ev konserleri organizasyonu olan Sofar İstanbul için söylediği ‘Sadece’ çok kısa sürede hit oldu. İlk albümü müzik otoriteleri tarafından ‘2016’nın en iyisi’ olarak nitelendirildi. Kalben’le geçen hafta çıkan ikinci albümünü konuşmak üzere bir araya geldik.

At ve eşekleri kesip kesip kemiklerini sulama kanalına attılar

At ve eşekleri kesip kesip kemiklerini sulama kanalına attılar

Adana'da sık sık at ve eşek operasyonu yapılan mahalle yakınından geçen sulama kanalında kayıp bir çocuğu arayan polisler, çok sayıda at kafası, at ve eşek kemikleri buldu. Çevre Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, "Hayvan atıklarının gelişigüzel sulama kanallarına atılması hem çevreye hem de insan sağlığına büyür zarar teşkil ediyor" dedi.

24.08.2017Gündem
Adanada et operasyonu: At ve eşekleri kesmişler

Adana'da et operasyonu: At ve eşekleri kesmişler

Adana'da da Ramazan ayı öncesi at ve eşek kasaplarına yönelik operasyonda 13 eşek, 3 at ve 3 sıpa kesilmekten kurtarıldı. Ahırda ise at ve eşek etleri ile birlikte kanlı motorlu testere bulundu.

26.05.2017Gündem
Beyoğlu ve Adanada büyük rezalet... Et, kestane, mısır

Beyoğlu ve Adana'da büyük rezalet... Et, kestane, mısır

Beyoğlu'nda kestane ve mısır satıcılarının ürünlerini boş bir binada sağlıksız ortamda sakladıklarını belirleyen zabıta ekipleri düğmeye bastı. Binaya operasyon düzenleyen ekipler, ürünlere ve tezgahlara el koyarken zaman zaman gerginlik yaşandı. Adana'da da Ramazan ayı öncesi at ve eşek kasaplarına yönelik operasyonda 13 eşek, 3 at ve 3 sıpa kesilmekten kurtarıldı. Ahırda ise at ve eşek etleri ile birlikte kanlı motorlu testere bulundu.

26.05.2017Gündem
Hayko Cepkinin çok konuşulan görüntüleri

Hayko Cepkin'in çok konuşulan görüntüleri

İstanbul'dan kaçan ünlüler kervanına katılan ünlü rock'çı Hayko Cepkin, eşeği Midas'ın eski görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

14.03.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Bugün savaş olan o bölgede 3 yılda 4 büyük olay gördüm

Komünizm duvarlarının yıkılmasından bir yıl öncesi ile 3 yıl sonrası arasında, yani 1988 ile 92 arasında Kafkasya’da 4 olayın tanığı oldum.

29.09.2020

Are you corona?

Yazın tatilde ya da şehirde turist gördük mü kaçacak mıyız? Yoksa sosyal mesafeden dolayı rahat bir nefes alacaklar mı?

13.05.2020

Vicdanınız kurusun

Sapanca’da bacakları kesilerek ölüme terk edilen yavru köpek, kabuğu taşla ezilen kaplumbağa, yere çarpılarak hunharca katledilen kedi ve şimdi de kangallara parçalatılan sıpa... Tepki gösterilmezse gözaltına dahi alınmayan işkenceciler, 300-500 lira gibi cezalarla aramıza dönüyor. Peki, bu vahşetin önüne nasıl geçilecek? İşte yanıtı...

5.05.2020

'Demir Lady'nin sonu, Harley Quinn kadın'ın yükselişi

Geçenlerde bu ay çıkan Cosmopolitan dergisinden beni arayıp “dişil enerji ve eril enerji” konusunda bir yazı istediler.

3.10.2019

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorunu

HÜRRİYET Dünyası olarak toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin beslendiği ortamı etkisiz kılmak için bir çalışma başlattık.

11.03.2018