EKSTRA
MENÜ

Sinop Cezaevi

Sinop Cezaevi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinop Cezaevi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 273 Sinop Cezaevi haberi bulunmuştur.

Sinop Cezaevi Haberleri

Açılan Maraş, ‘hüzün turizmi’ merkezi olacak

Açılan Maraş, ‘hüzün turizmi’ merkezi olacak

KKTC’de önceki gün kısmen açılan Maraş’ta ‘hüzün turizmi’ hedefleniyor. 46 yıl önce kent sakinlerinin bıraktığı gibi kalan Maraş bir açık hava müzesini andırıyor. İşte KKTC yönetimi, film setlerini andıran bu görüntüyü koruyarak turist çekmeye hazırlanıyor.

10.10.2020Dünya
Sinopun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Sinopda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Sinop'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Sinop'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Karadeniz’in kıyısında tabiat ve huzuru sınırlarında birleştiren bir doğa harikası şehir Sinop. Çok kalabalık olmayan nüfusu ile doğa ve tarih turizmini yaşatan Türkiye’nin en özel şehri. Peki, Sinop’da gezilecek yerler nereler? Sinop’un ilçeleri nelerdir? Hangi bölgede? Tüm bu soruların cevaplarını alt başlıklar halinde sizlere özel hazırladık.

25.09.2020Seyahat
Tarihi Sinop Cezaevi duvarlarında, Roma dönemi kitabeleri çıktı

Tarihi Sinop Cezaevi duvarlarında, Roma dönemi kitabeleri çıktı

SinopTarihi Cezaevi ve Müzesi'nde devam eden restorasyon çalışmaları sırasında cezaevi duvarlarında, Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen 2 kitabe ortaya çıktı. Kitabelerin dünya tarihi için çok önemli olduğunu ifade eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, "Surlara yerleştirilmiş bu kitabeler hem dünya hem de Sinop tarihinin aydınlatılmasında çok önemli" dedi.

25.09.2020Seyahat
Mutlu kent Sinop bayramda doldu taştı

'Mutlu kent' Sinop bayramda doldu taştı

Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden Sinop’ta dört günlük bayram tatili süresince konaklama tesislerinde yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı, kentin turizm alanlarında uzun araç ve yaya trafiği oluştu.

4.08.2020Seyahat

Son dakika haberi: Bataklıktan yine o çıktı: Escobar Nejat!

9 ülkede ortak yürütülen uluslararası uyuşturucu operasyonunda 1992’den beri ‘Türk Escobar’ olarak bilinen Nejat Daş (53) ile eşi ve baldızının da aralarında bulunduğu 67 kişi gözaltına alındı. Yakalanan isimler arasında bir emniyet müdürü ile 2 polis memuru da var.

1.07.2020Gündem
Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesinde 1 milyon 600 bin avroluk restorasyon projesi

Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nde 1 milyon 600 bin avroluk restorasyon projesi

Sinop'ta 1887-1999 yıllarında hapishane olarak kullanılan, 2000 yılında ise müzeye çevrilerek ziyarete açılan Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nde 1 milyon 600 bin avroluk restorasyon gerçekleştirilecek.

30.06.2020Keyif
Sinop Belediyesi Sabahattin Alinin heykelini yaptıracak

Sinop Belediyesi Sabahattin Ali'nin heykelini yaptıracak

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, kentte kültür merkezine dönüştürülecek binaya "Sabahattin Ali"nin adını vereceklerini, merkezin yanında yapılacak meydana da Sabahattin Ali'nin heykelini dikeceklerini söyledi.

9.06.2020Keyif
Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesinin restorasyonuna başlanıyor

Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nin restorasyonuna başlanıyor

Sinop Tarihi Cezaevi ve Müzesi'nde restorasyon çalışmaları kısa süre içinde başlayacak.

28.05.2020Seyahat
Mutlu şehir Sinop 1 milyon turist hedefini büyüttü

Mutlu şehir Sinop 1 milyon turist hedefini büyüttü

Geçtiğimiz yıl 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Sinop'a, bu sezon gelen ilk turist kafilesi çiçeklerle karşılandı.

14.04.2019Ekonomi
The Guardian’ın yazarı Karadeniz’de keşfe çıktı Yaşadıkları sizi çok şaşırtacak…

The Guardian’ın yazarı Karadeniz’de keşfe çıktı! Yaşadıkları sizi çok şaşırtacak…

Sakarya Ovası’nın doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanan dağların ve göllerin harika manzaralar sunduğu bölge Karadeniz… The Guardian yazarı Caroline Eden ve eşi, Anadolu yaşamının ve eski tarihin izlerini hâlâ yaşatan, leziz Türk mutfağından harika yemekler barındıran Karadeniz bölgesini keşfe çıktı. Yaşadıkları sizi çok şaşırtacak. İşte detaylar…

3.04.2019Seyahat
Türkiye’nin en mutlu şehrine otostopla yolculuk

Türkiye’nin en mutlu şehrine otostopla yolculuk

Türkiye’nin en mutlu kenti Sinop… Atatürk'ün Samsun’a çıkmadan önce uğradığı "Ne olurdu Sinop'un yarı güzelliği Ankara'da olsaydı" sözleriyle kendine ayrı bir değer katan kent, bulundurduğu doğal güzellikleriyle heyecanla görülmeyi bekleyen şehirlerimiz arasında… Otostopla düştüm yollara, ilginç şeyler yaşadım. İşte size Sinop gezi rehberi…

5.03.2019Seyahat
Engelli genç, akülü araba almak için kitap satıyor

Engelli genç, akülü araba almak için kitap satıyor

Sinop’ta doğuştan engelli bir genç, bozulan akülü aracının yerine yenisini alabilmek için Tarihi Cezaevi önünde kitap satıyor.Tarihi Sinop Cezaevi önünde kitap satarak para biriktirmeye çalışan bedensel engelli Recep Uğur, buraya gelen günlük turların sattığı kitaplara ilgi gösterdiklerini belirtti. Recep Uğur konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Doğuştan bedensel engelliyim. Akülü arabayla gezmekteyim. Burada Erdal Kara’nın kitaplarını satmaktayım. Akülü arabam bozuk olduğu için kitap satışları yapıyorum. Akülü araba alabilmem için akülü arabanın ikinci el fiyatı 18 bin TL. Şu anda 10 bin TL var. 26 Ağustos'tan beri 8 bin TL’yi çıkarabilmek için burada kitap satıyorum. Çocuk kitaplarımız var, gençlere hitap eden kitaplar var. Buraya turlar geliyor. Daha iyi satış yapabilmek için kitaplarımı burada satıyorum” dedi.

3.10.2018Haber
Anadolu yolculuğunun hüzün durakları

Anadolu yolculuğunun hüzün durakları

Tarihsel zenginlik ve doğal güzellikleri yanısıra Anadolu nice acılara da tanık olmuş kadim bir topraktır. Büyük İskender’i de görmüş, Muhteşem Süleyman’ı da! Haçlı seferlerine de dayanmış, Moğol saldırılarına da! Böyle bir toprakta yaşanan her şeyi, zaferleri, işgalleri, sevinçleri, acıları, doğruları, yanlışları bilmek, geleceği anlamanın kılavuzudur. Onlardan kaçmak, yok saymak, sakınmak yerine yüzleşmeye cesaret etmek, yeni yanlışlardan ve acılardan korunmanın, geleceğe umutla bakmanın en sağlıklı yoludur. İşte Anadolu’nun bu hüzün duraklarından birkaçı...

16.04.2018Seyahat
Beştepeye cezaevi market

Beştepe'ye 'cezaevi market'

CEZAEVLERİNDEKİ üretim merkezlerinde çalışan hükümlü ve tutukluların yaptığı sucuktan havluya kadar birçok ürünün satıldığı Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kurumu Satış Mağazası’nın bir şubesi de Cumhurbaşkanlığı’nda açılacak.

13.04.2018Gündem
Anadolunun Alkatrazı Türkiyenin en önemli yazarlarını ağırlamıştı...

Anadolu'nun Alkatraz'ı! Türkiye'nin en önemli yazarlarını ağırlamıştı...

Bir dönem ‘Anadolu'nun Alkatrazı’ olarak anılan tarihi Sinop Cezaevi, turizmde son yıllarda ön plana çıkan bir kavram olan ‘dark turizmi’nin (hüzün turizmi) Karadeniz durağındaki nokta olarak gösteriliyor. İşte detaylar…

27.03.2018Seyahat
İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarından sürpriz oyun

İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan sürpriz oyun

Tanınmış oyun yazarı, sanatçı Bilgesu Erenus’un “Yaftalı Tabut” adlı oyunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nca repertuara alındı. Oyun, Türkiye'nin önemli sosyalist teorislenlerinden Doktor Hikmet Kıvılcımlı'nın yoldaşı Vatan Partisi kurucularından Fatma Nudiye Yalcı'nın hayatını anlatıyor.

13.01.2018Gündem
Silivriden bir CD ricası

Silivri'den bir CD ricası

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, haklarında ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istenen ve Silivri Cezaevi’nde tutuklu olan Ahmet ve Mehmet Altan kardeşleri ziyaret etti. İzlenimlerini Hürriyet için kaleme alan Türenç, Mehmet Altan’ın şu sözlerini aktardı: “2017’nin en popüler şarkı ve türkülerini topluyorum. Sezen Aksu’dan ricam var. Bana bu konuda destek olabilir mi? 15 şarkılık bir CD...”

3.01.2018Gündem
Gülmeyi özleyenlere ilaç gibi gelecek 10 film

Gülmeyi özleyenlere ilaç gibi gelecek 10 film

Okul stresi seni düşündürüyorsa, sınavlar yoruyorsa… 75. sayımızın SineList sayfasında senin için en iyi 10 komedi filmini listeledik, gülmek herkese iyi gelir!

18.12.2017Kampüs
Anadolu’da bienal yapmak

Anadolu’da bienal yapmak

Anadolu kentlerinde, neredeyse sıfır destekle bienal düzenlemek ancak o kente sahip çıkan ‘kahramanlar’ın ve arkalarındaki ekiplerin çabalarıyla mümkün oluyor. 12’ncisi başlayan Sinop Bienali vesilesiyle ‘Anadolu bienalleri’nin macerasını anımsadık.

3.08.2017Kitap Sanat
Başkasıyla didişme

Başkasıyla didişme

Yaşlıların en mutlu yaşadığı yerlerden Fethiye’nin 147 bin olan nüfusunun yaklaşık 20 bini 60 yaşın üstünde. 3 bin nüfuslu Sivas Doğanşar’ın ise üçte biri 60 yaşın üzerinde. İki ilçedeki uzun ömürlülerin ortak bir özelliği var: Çalışmayı ve yaşamayı seviyorlar. Ömrüne ömür katanlardan 92 yaşındaki Sadık Arık, “Verilen işi yapacaksın, başkasıyla uğraşmayacaksın” diyor.

12.01.2017Gündem
Tutuklanan vali serbest

Tutuklanan vali serbest

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonlarda albay eşiyle birlikte gözaltına alınarak tutuklanan alba eski Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya tahliye edildi.

4.11.2016Gündem
O Hayat Benim 103. yeni bölüm fragmanında heyecan dorukta

O Hayat Benim 103. yeni bölüm fragmanında heyecan dorukta!

FOX TV'nin sevilen dizisi O Hayat Benim 103. bölüm fragmanını yayınladı. Dün akşam 102. son bölümü ile ekrana gelen O Hayat Benim dizisinde işler iyice karışıyor. Bahar Bahar kızına kavuşuyor mu? Efsun'un planları altüst oluyor. İşte O Hayat Benim yeni bölüm fragmanı ve son bölümde yaşananlar..

26.09.2016Kelebek
O Hayat Benim 101. bölüm için yeni fragman yayınlandı

O Hayat Benim 101. bölüm için yeni fragman yayınlandı

FOX TV'nin sevilen dizisi O Hayat Benim yeni sezon tanıtımını yayınladı. Pazar akşamlarının vazgeçilmez dizisi O Hayat Benim 101. bölüm ile hızlı bir giriş yapacak. Hayranları dizinin yeni bölümlerini heyecanla bekliyor. İşte O Hayat Benim yeni sezon tanıtımı..

13.09.2016Kelebek
Sevilen Yerli Dizilerin İzinden Türkiye turu

Sevilen Yerli Dizilerin İzinden Türkiye turu

Diziler her gün bizden hikayeleriyle, karakterleriyle, maceralarıyla evimize konuk oluyor. Neden bu sefer de siz onlara konuk olmuyorsunuz. Aklımıza yer etmiş dizileri ve onların peşinden rotaları sizler için derledik. İşte dizilerle Türkiye turu

31.05.2016Seyahat
Türkiyeden uluslararası sularda uyuşturucu operasyonu

Türkiye'den uluslararası sularda uyuşturucu operasyonu

Türk güvenlik güçleri, Libya Tobruk Limanı'nın kuzeydoğusunda uluslararası sularda, uyuşturucu madde taşıdığı belirlenen Bolivya bandıralı gemiye yönelik hava destekli operasyon gerçekleştirdi. 13,6 ton toz esrar ele geçirilen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

6.01.2016Gündem
Silivri Cezaevi önünde Aldırma Gönül şarkısı

Silivri Cezaevi önünde 'Aldırma Gönül' şarkısı

 Tutuklu gazeteciler için başlatılan Silivri Cezaevi önündeki umut nöbetini Sanatçı Edip Akbayram ve eşi Ayten Akbayram devraldı. Medyaya yoğun bir baskının olduğunu vurgulayan Edip Akbayram, gazeteciler için Sabahattin Ali'nin Sinop Cezaevi'nde yazdığı 'Aldırma Gönül' şarkısını söyledi. Silivri Cezaevi önündeki umut nöbetinin bugünkü nöbetçileri Sanatçı Edip Akbayram ve eşi Ayten Akbayram oldu. "DÜNYAYA REZİL OLDUK" Burada gazetecilerin tutuklanmasına, medyaya yönelik baskılara ve yaşanan sürece ilişkin konuşan Edip Akbayram, düşüncelerini şöyle ifade etti: "Türkiye'de basın özgürlüğüne karşı çok yoğun bir baskı var. Bunun en somut örneği Can Dündar, Erdem Gül arkadaşımız ve bunun dışında tabi hala içeride tutuklu bulunan bir sürü basın emekçisi arkadaşlarımız var. Bunların biran önce son bulmasını istiyoruz bu ülkenin sanatçısı olarak. Çünkü bu Türkiye'nin bir ayıbıdır. Bütün dünyaya rezil olduk. Yurttaşların, insanların haber alma özgürlüğü üçüncü dünya ülkelerinde bile bu kadar kısıtlanmamıştır. Biran önce yargının başında olanların akıllarını başlarına alıp Can Dündar, Erdem Gül ve diğer tutuklu gazeteci arkadaşlarımızın inançları, düşünceleri, renkleri ne olursa olsun Türkiye'nin bu ayıbını bir önce kaldırması gerekir diye umut nöbetinde bugün buradayım.''  "ALDIRMA GÖNÜL" Edip Akbayram, tutuklu gazetecilere moral olması için bir de şarkı söyledi. Sabahattin Ali'nin Sinop Cezaevi'nde kaleme aldığı 'Aldırma Gönül' şarkısından bir kıta seslendiren Edip Akbayram, ''Ben buradan tutuklu bulunan sevgili Can Dündar, Erdem Gül ve diğer tüm tutuklu gazeteci arkadaşlarımıza bir dörtlük armağan etmek istedim. Moralleri yerinde olsun. Dediğim gibi her akşamın bir sabahı vardır. Ben de onlara sanatçı olarak bir dörtlüğümle moral vermeye çalıştım.'' şeklinde konuştu.İSTANBUL (CİHAN) 

24.12.2015Haber
Ailece gezilebilecek 12 müze

Ailece gezilebilecek 12 müze

Bu tarih kokan müzelerde ailece kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

19.11.2015Etkinlikler
Başbakan Ahmet Davutoğlu: HDP bombacısı DHKP-C’li

Başbakan Ahmet Davutoğlu: HDP bombacısı DHKP-C’li

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, HDP’ye yapılan saldırıların altından da DHKP-C’den daha önce tutuklanan bir teröristin çıktığını açıkladı.

21.05.2015Gündem
Sokaktan silah sesleri duyardık

Sokaktan silah sesleri duyardık

Yasin Uslu’nun yönetmenliğinde çekilen “Bizim Hikaye” filmi, bugün vizyona girdi. 12 Eylül döneminde yaşanan bir dramı beyazperdeye taşıyan filmin başrollerinde Cansel Elçin ve Sera Tokdemir var.

27.03.2015Magazin
Sen mutluluğun turunu atabilir misin Abidin

Sen mutluluğun turunu atabilir misin Abidin?

Türkiye İstatistik Kurumu’nun son araştırmasına göre, ülkemizin en mutlu kenti Sinop. Peki nedir bu mutluluğun şifresi? Hamsilos Fiyordu’ndan Akkum’a, Şahin Tepesi’ne farklı keşif noktalarında huzuru aradık.

21.09.2014Seyahat
Tarihi cezaevinde basketbol şöleni

Tarihi cezaevinde basketbol şöleni

Sokak basketbolunun en iyilerinin Sinop Tarihi Cezaevi’nde kozlarını paylaştığı Red Bull King of the Rock’ta Burak Eşlik şampiyon oldu.

29.06.2014Basketbol

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin en huzurlu şehrinde 48 saat  

Sinop, Türkiye’nin en huzurlu şehirlerinden biri... Bunu da Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), araştırma sonuçlarıyla ortaya koymuş durumda. Hatta şehir o kadar huzurlu ki, 1999 yılında İtalya’da kurulan ‘Cittaslow’ (Sakin Şehir) ağına dahil oldu… İşte size Sinop gezi rehberi…

23.11.2018

Herif bir ailenin felaketine yol açmış, söylediklerine baksan sanki Nâzım Hikmet

EMRAH Serbes’in cezaevinden söyledikleri dün Posta’da yayınlandı.

4.11.2017

Bir yeşil aşk Karadeniz

Doğu Karadeniz mevsimi hep yaza denk gelen sezonuyla es geçtiğim bir rotayken bir anda kendimi Karadeniz yollarında buluverdim. Her şey normal bir geziydi başlangıçta ama Karadeniz'e âşık bir insan olarak döndüm. Samsun'dan başladığım maceram Artvin'e kadar uzadı. Öyle şeyler yaşadım ki... İşte size şimdi tam zamanı olan Karadeniz gezi rehberi... 

25.09.2017

Yoksa bu da bir deja vu olayı mı

267 gün sonra mahkeme önüne çıktılar.

24.07.2017

Mutlu şehrin mutsuz kapısı

Sinop’un nüfusu 40 bin. İstanbul’da 400 bin Sinoplu var. Uçaklar, yaz-kış yüksek dolulukla bu şirin kente uçuyor. Ama ya terminal?

8.08.2015