EKSTRA
MENÜ

Sınır

Sınır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 86.830 Sınır haberi bulunmuştur.

Sınır Haberleri

Polis şüphe üzerine durdurdu 36 göçmen böyle yakalandı

Polis şüphe üzerine durdurdu! 36 göçmen böyle yakalandı

Ankara'da polisin şüphe üzerine durdurduğu 3 minibüste, 36 düzensiz göçmen yakalandı.

28.05.2021Gündem
Dehşet görüntü Acil servis önünde bekleyenlere kurşun yağdırdı

Dehşet görüntü! Acil servis önünde bekleyenlere kurşun yağdırdı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, iddiaya göre H.A. (20) ve akrabası Ş.A. (27) motosikletin gaz koluna dokunduğu gerekçesiyle, Muhammet D.'yi (24) bacağından vurduktan sonra kayıplara karıştı. Olayda yaralanan Muhammet D. yakınları tarafından Karşıyaka ilçesindeki özel bir hastaneye götürülürken, 1 saat sonra hastaneye gelen H.A. ve Ş.A., seyir halindeki motosikletten acil servisi önünde bekleyen Muhmmet D. ve yakınlarına silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda, hastanenin güvenlik amiri, güvenlik görevlisi ve Muhammet D.'nin 2 akrabası yaralandı. 3'ü ağır olmak üzere 5 kişinin yaralandığı silahlı saldırının ardından şüpheliler, kaçarak kayıplara karıştı. Olay anı ise güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi.

28.05.2021Gündem
Biden ile zirve öncesi Amerika ile önemli görüşme

Biden ile zirve öncesi Amerika ile önemli görüşme

ABD’de Joe Biden yönetiminden Türkiye’ye gelen ilk isim olan Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, dün Ankara’da Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal’la görüştü.

28.05.2021Dünya
Ermenistan’dan sınırda yeni provokasyon

Ermenistan’dan sınırda yeni provokasyon

Azerbaycan’da sınırdan 500 metre içeride mayın döşerken yakalanan 6 Ermeni askeri sınır ihlali suçlamasıyla gözaltına alındı.

28.05.2021Dünya
Ruşur Taşı Nedir Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır, Ne Sıklıkla Kullanılmalı

Ruşur Taşı Nedir? Ruşur Taşı Nasıl Kullanılır, Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Doğadaki birçok taş alternatif tıpta ve cilt bakım sağlığında kullanılıyor. Hem Türkiye'de hem de dünya genelinde sıklıkla kullanılan Ruşur taşı da bunlardan biri. Daha çok Irak, Suriye, Afganistan gibi ülkelerde yaygın olan bu taş, sadece sınır komşumuz olan İran'dan çıkarılıyor. Ruşur taşı nedir? Ne sıklıkla ve nasıl kullanılır? Merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

27.05.2021Araştırma
Korona aşısı zonaya mı yol açıyor

Korona aşısı zonaya mı yol açıyor?

Korona aşısı olduktan sonra ortaya çıkan yan etkilerden bir tanesine zona hastalığı da eklendi. İsviçre basınında yer alan haberlere göre bu ülkede yaklaşık 120 kişinin RNA bazlı korona aşısı olduktan hemen sonra yine viral bir hastalık türü olan zonaya yakalandığı belirtildi.

27.05.2021Avrupa
Kahvenin vücudumuza faydalı etkileri

Kahvenin vücudumuza faydalı etkileri

Beslenme ve Diyet uzmanı Diyetisyen Veysel Ciğerli, kahvenin vücudumuza faydalı etkilerini 10 maddede anlattı.

Gözler şeker sevmiyor

Gözler şeker sevmiyor

Yüksek tansiyon ve şeker hastalığı çağımızın sık rastlanan ve önemli sağlık sorunları arasında yer alır. Vücudu birçok açıdan olumsuz yönde etkileyebilen bu rahatsızlıkların, gözlerin ve görme ile ilgili işlevleri nasıl etkilediği konusunda Medicana Kadıköy Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Fatih Kenar ayrıntılı bilgi verdi.

Uzmanlar korkutan uyarıyı yaptı... Dünyanın sadece 5 yılı kaldı

Uzmanlar korkutan uyarıyı yaptı... Dünyanın sadece 5 yılı kaldı!

Dünya bir yandan koronavirüs salgınıyla boğuşurken tüm insanlığı bekleyen en büyük tehlike olan küresel ısınma kapıda bekliyor. Dünya devletlerini acil önlemler almaya çağıran uzmanlara göre kritik eşiğe ulaşmamız için sadece 5 yıl gibi kısa bir süremiz kaldı...

27.05.2021Dünya
Son dakika... Azerbaycan askerleri ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerini esir aldı

Son dakika... Azerbaycan askerleri ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerini esir aldı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, sınırda Azerbaycan askerlerinin ikmal yollarına mayın döşeyen 6 Ermenistan askerinin esir alındığını duyurdu.

27.05.2021Dünya
Senedi İttifak nedir Senedi İttifak tarihi, önemi, maddeleri ve özellikleri

Senedi İttifak nedir? Senedi İttifak tarihi, önemi, maddeleri ve özellikleri

Ülkeler tarihler boyunca birbirleriyle karşılıklı anlaşmalar ve metinler imzalamışlardır. Osmanlı devletinin son dönemlerinde de birçok metin imzalanmıştır. Bu metinler içerisinde en önemli olanı Senedi İttifak belgesidir. Senedi ittifak nedir? Senedi ittifak tarihi, önemi, maddeleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Ribat nedir Ribatlar hangi amaçla ve hangi devlet tarafından kullanılmıştır

Ribat nedir? Ribatlar hangi amaçla ve hangi devlet tarafından kullanılmıştır

Şimdilerde olduğu gibi eski zamanlarda da ülke güvenli için sınır güvenliklerine önem veriliyordu. Tarihte de sınır boylarına güvenlik için yapılmış yapılar bulunmaktadır. Ribat olarak anılan bu yapılarda amaç ülke güvenliğine verilecek olan önlemdi. Peki, bu ribatlar tamamen askeri bir hizmet mi veriyordu? Yoksa başka işler içinde kullanılmakta mıydı? Sınır askerleri ile bu yapılar arasında ne gibi bir bağlantı vardı? Hangi ülkeler ve hangi topluluklar ribat inşa etmiştir? İşte, ribat hakkında merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
İstatistik nedir ve ne işe yarar İstatistik bilim kısa tarihçesi

İstatistik nedir ve ne işe yarar? İstatistik bilim kısa tarihçesi

Bazı bilimler, hayatımızın her anına yayılmıştır. Bu bilimlerin faydası ise oldukça çoktur. İstatistikte bu anlamda hem gerekli hem de faydalı bir bilim olarak dikkat çekmektedir. Sizler için İstatistik nedir ve ne işe yarar? İstatistik bilimi kısa tarihçesi nedir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Holokost Nedir Holokost Katliamı Ne Zaman Başladı

Holokost Nedir? Holokost Katliamı Ne Zaman Başladı?

Tarihin karanlık sayfalarına baktığımızda karşımıza pek çok acı verici olay çıkar. Holokost’da bunlardan biridir. Nazi dönemlerindeki Alman yetkililerin, Yahudilere ve ırksal kökeni kendilerinden farklı olan etnik gruplara yaptığı zulümler yıllarca konuşuldu. Holokost adı verilen bu olaylara dair detayları derledik.

26.05.2021Araştırma
Termostat Nedir, Ne İşe Yarar Termostat Nasıl Çalışır, Çeşitleri Nelerdir

Termostat Nedir, Ne İşe Yarar? Termostat Nasıl Çalışır, Çeşitleri Nelerdir?

Termostat insanlar tarafından ilk kez duyulmasa da ne olduğu net bilinmeyen bir kelimedir. Bu nedenle Termostat nedir, ne işe yarar? Termostat nasıl çalışır? Termostat çeşitleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Cümle Nedir Cümlenin Özellikleri Nelerdir Doğru Cümle Nasıl Kurulur

Cümle Nedir? Cümlenin Özellikleri Nelerdir? Doğru Cümle Nasıl Kurulur?

Herhangi bir düşünceyi, duyguyu, haberi, isteği, durumu, olayı, yaşanmış şeyleri ifade ederken ya da söylemeye çalışırken kurulan ve kendi içerisinde yargı ve anlam taşıyan sözcük ya da söz dizisine cümle denir. Bir şeyin cümle olabilmesi için yüklem taşıması gerekir. Yargıyı bildiren şey cümle çerisinde yüklemdir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Bimarhane Nedir, Ne Zaman Kuruldu Bimarhaneyi Hangi Devlet Kurdu

Bimarhane Nedir, Ne Zaman Kuruldu? Bimarhane'yi Hangi Devlet Kurdu?

Bimar kelimesi dilimize Farsçadan geçmiştir ve günümüzde de halen kullanılmaktadır. Sözlük anlamı hasta olan bu sözcük, daha sonra kişilik ve ruhsal bozuklukları olan kişiler için kullanılmaya başlandı. Bimar ve hane sözcüklerinden oluşan birleşik kelime ise hastane anlamına gelir. İlk bimarhane ne zaman ve hangi devlet tarafından kuruldu? Merak edilen soruların detaylı cevaplarını derledik.

26.05.2021Araştırma
Vertebra Nedir, Ne İşe Yarar Servikal, Lomber Vertebra Neresi Vertebra Kaç Tanedir

Vertebra Nedir, Ne İşe Yarar? Servikal, Lomber Vertebra Neresi? Vertebra Kaç Tanedir?

Omurga adı verilen yapı, insan iskeletinin temelini oluşturan büyük öneme sahip bir yapıdır. Bu yapının kendisine has olan ve farklı isimlerle anılan bölümleri bulunmaktadır. Sizin için Vertebra nedir, ne işe yarar? Servikal, Lomber vertebra neresi? Vertebra kaç tanedir sorularını yanıtladık.

26.05.2021Sağlık
Nöron Nedir, Ne İşe Yarar Nöron Beyinde Nerede Bulunur

Nöron Nedir, Ne İşe Yarar? Nöron Beyinde Nerede Bulunur?

Nöron, kimyasal ve elektriksel sinyaller kullanarak, yaşam için gerekli olan tüm fonksiyonları düzenlemeye yardımcı olur. Nöronlar, aynı zamanda psikolojimizin biyolojik kısmını da oluştururlar. Nöron nedir, ne işe yarar? Tüm detayları ile derledik.

26.05.2021Sağlık
Hemipleji Nedir Ve Neden Olur Hemipleji Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Hemipleji Nedir Ve Neden Olur? Hemipleji Belirtileri, Tanısı Ve Tedavisi

Hemipleji toplumumuzda en yaygın olan hastalıklardan bir tanesidir. Aniden gelişen bir hastalık olarak bilinen Hemipleji hastalığı mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Hemipleji bazı belirtiler ile ortaya çıkmaktadır. Hemipleji nedenleri ve tanısı sürekli olarak araştırılmaktadır. Son aylarda Hemipleji ile ilgili yoğun araştırmalara gidilmiştir. Peki Hemipleji nedir? Hemipleji neden olur? Hemipleji belirtileri ve tanısı nedir? Hemipleji tedavisi nasıl olur? İşte Hemipleji ile ilgili tüm detaylı bilgiler.

26.05.2021Sağlık
Amatem Nedir Türkiyede Hangi İllerde Var Amatem Sicile İşler Mi

Amatem Nedir? Türkiye'de Hangi İllerde Var? Amatem Sicile İşler Mi?

Uyuşturucu ve alkol, toplumda bilinen ve neticesi öngörülemeyecek kadar büyük olabilecek problemlerin başında gelmektedir. Uyuşturucu ve alkol bağımlılığından kurtulmak isteyen şahısların profesyonel yardım almasının gerekliliği söz konusudur. Amatem nedir? Türkiye'de hangi illerde var? Amatem sicile işler mi sorularının yanıtlarını derledik.

26.05.2021Sağlık
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırıma destek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler... Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a destek

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'a destek verdi. Erdoğan, ''İçişleri Bakanımız Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlık var. Terör örgütleri gibi suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın oğlu üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Bu tezgahı da Allah'ın izniyle bozacağız'' dedi. Erken seçim iddialarına da yanıt veren Erdoğan, ''Boşuna uğraşmayın seçim Haziran 2023'tedir'' ifadelerini kullandı.

26.05.2021Gündem
Bursada korkunç olay Yakınları sinir krizi geçirdi

Bursa'da korkunç olay! Yakınları sinir krizi geçirdi

BURSA’da Hasan Ateşli (57), evinin balkonunda tartıştığı kardeşi İbrahim Ateşli’yi (53) tabancayla vurup öldürdükten sonra, intihar etti. Olay yerine gelen Hasan Ateşli'nin eşi S.A. ise sinir krizi geçirdi.

26.05.2021Gündem
İspanya, Fastan gelen düzensiz göçmenlerden 7 bin 800ünü geri gönderdi

İspanya, Fas'tan gelen düzensiz göçmenlerden 7 bin 800'ünü geri gönderdi

İspanya, Kuzey Afrika'daki toprağı Ceuta kentine 17-19 Mayıs arasında Fas sınırından yasa dışı giriş yapan 8 binden fazla düzensiz göçmenden 7 bin 800'ünü geri gönderdiğini duyurdu.

25.05.2021Dünya
Son dakika... AK Parti, Meclise sundu 15 yaşından küçük çocuğu olan kadın hükümlülerin cezasına erteleme

Son dakika... AK Parti, Meclis'e sundu! 15 yaşından küçük çocuğu olan kadın hükümlülerin cezasına erteleme

AK Parti, infaz düzenlemelerini içeren 13 maddelik yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Teklif ile 15 yaşından küçük çocuğu olan 10 yıldan az hapis cezası alan kadın hükümlülerin cezaları ertelenecek.

25.05.2021Gündem
Böyle bir vaka görmedik. Mete Alp Eskalan, tıp literatürüne geçecek

'Böyle bir vaka görmedik. Mete Alp Eskalan, tıp literatürüne geçecek'

İstanbul'da 8'nci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Mete Alp Eskalan yakalandığı koronavirüs nedeniyle daha önce rahatsızlığı olmamasına rağmen diyabet atağı geçirdi. Kanındaki yağ (lipit) oranı en fazla 150 civarında olması gerekirken 100 kat artarak 15 bine çıktı. 18 gün süren yaşam mücadelesi veren Alp, bundan sonraki hayatını diyabet hastası olarak sürdürecek. Tıp literatürüne geçecek olan Alp'in tedavisini yürüten Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Fatih Varol, "Literatürde bu kadar yüksek bildirilmiş lipit değerlerine rastlamadık. Son dönemde gördüğümüz en ilginç vakalardan biriydi. O nedenle Alp'in durumunu literatürde paylaşmayı düşünüyoruz" dedi.

25.05.2021Gündem
Mucize tedavi... 40 yıl sonra ilk defa gördü

Mucize tedavi... 40 yıl sonra ilk defa gördü!

Fransa'da 40 yıldır kör olan bir hasta uygulanan yeni nesil tedavi sayesinde kısmen görmeye başladı. Uzmanlar bu tedavinin 5 yıl içinde herkesin kullanımına girebileceği görüşünde.

25.05.2021Dünya
MS (Multiple Skleroz) hastalığı nedir MS belirtileri ve tedavisi

MS (Multiple Skleroz) hastalığı nedir? MS belirtileri ve tedavisi

MS (Multiple Skleroz), sinir sisteminin önemli hastalıklarından biri. Normal dışı yorgunluk, yüzde, kollarda ya da bacaklarda uyuşma gibi belirtilerle kendini gösterebiliyor. Peki MS (Multiple Skleroz) hastalığı nedir? MS belirtileri ve tedavisi...

25.05.2021Sağlık
Dolandırıcılıktan hapis yatmıştı: Cezasını çekti, şimdi özgürlüğün keyfini çıkarıyor

Dolandırıcılıktan hapis yatmıştı: Cezasını çekti, şimdi özgürlüğün keyfini çıkarıyor

Kamera karşısına geçtiği TV programıyla adını duyuran ama özel hayatını toparlamak için yıllarca uğraşan yıldız en azından şimdilik huzuru bulmuş gibi görünüyor. Ama bu kez de yeni sevgilisiyle ilgili tuhaf iddialar kafasını meşgul ediyor.

25.05.2021Magazin
Bakan Ersoydan turizm için umutlandıran açıklama

Bakan Ersoy'dan turizm için umutlandıran açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Bu sene iç turizm açısından bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum" dedi.

25.05.2021Ekonomi
Dijital dönüşümle birlikte iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak şart

Dijital dönüşümle birlikte iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak şart

VMware, İngiltere'den 2.069, Fransa'dan 1.028, Almanya'dan 1.005, İtalya'dan 1.004 ve İspanya'dan 1.003 kişi olmak üzere toplamda 6.000'den fazla tüketiciyle çevrimiçi anket üzerinden Digital Frontiers 3.0 isimli araştırmasının bulgularını paylaştı. Araştırmada finansal hizmetler, perakende ve sağlık sektörüne yönelik önemli veriler yer alıyor.

25.05.2021Teknoloji
Türkiyeye futbolcu olmak için geldi ama... Afrikalı işçiler çay hasadı için Rizede

Türkiye'ye futbolcu olmak için geldi ama... Afrikalı işçiler çay hasadı için Rize'de

Gambiya, Senegal, Sudan ve Zambiya uyruklu Afrikalı işçiler çay hasadı için bu yıl da Rize'ye geldi. Rize'ye gelen Senegalli Abdülhamit Baa (23) futbolcu olmak için Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Maalesef futbol kulübü bulamadım. 3 sezondur geliyorum, çay topluyorum" dedi.

25.05.2021Gündem
Hemen sonuç veriyor Üflemeli COVID testi

Hemen sonuç veriyor! Üflemeli COVID testi

Singapur, 1 dakikadan kısa sürede başarılı şekilde COVID-19’u tespit edebilen nefes testinin kullanımına onay verdi.

25.05.2021Dünya
Yonga levha nedir ve nerelerde kullanılır Yonga levha nasıl üretilir

Yonga levha nedir ve nerelerde kullanılır? Yonga levha nasıl üretilir

Ofis veya ev mobilyalarınızda kullanmak için en iyi ama en uygun fiyatlı ahşap kompozi arıyorsanız, Yonga Levha tam da bu iş için diyebiliriz. Pek çok kişi son zamanlarda Yonga Levhanın ne olduğunu ve ne işe yaradığını merak ediyor. Yonga Levha hakkında aradığınız tüm bilgileri sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Fedden dijital paraya ilgi

Fed'den dijital paraya ilgi!

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, Fed'in merkez bankası dijital para birimi araştırmalarını hızlandırdığını bildirdi.

24.05.2021Ekonomi
Vanda turist sevinci Kapılar açıldı... Gelmeye başladılar

Van'da turist sevinci! Kapılar açıldı... Gelmeye başladılar

Van’da, geçen yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında araç ve yaya geçişlerine kapatılan, Türkiye’nin İran’a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı’nın 17 Mayıs’ta yeniden açılması, bölgede sevinçle karşılanırken, otel ve turizm sektörü temsilcileri ise İran tarafındaki sorun nedeniyle hala yoğun turist girişinin olmadığını, bu sorunun bu hafta içinde çözüldükten sonra yoğun turist girişi beklediklerini söyledi.

24.05.2021Ekonomi
Vanda İranlı turist heyecanı

Van'da İranlı turist heyecanı

Van’da, geçen yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında araç ve yaya geçişlerine kapatılan, Türkiye’nin İran’a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı’nın 17 Mayıs’ta yeniden açılması, bölgede sevinçle karşılanırken, otel ve turizm sektörü temsilcileri ise İran tarafındaki sorun nedeniyle hala yoğun turist girişinin olmadığını, bu sorunun bu hafta içinde çözüldükten sonra yoğun turist girişi beklediklerini söyledi.

24.05.2021Haber
Dedektif gibi adım adım ilerlediler... Pandeminin seyrini değiştiren 60 yıllık bir küçük hata

Dedektif gibi adım adım ilerlediler... Pandeminin seyrini değiştiren 60 yıllık bir küçük hata

Geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Covid-19'un bulaşma yollarıyla ilgili rehberlerinde küçük ama çok etkili bir değişiklik yaptı. O değişikliğin arka planında bir grup bilim insanının aylar boyunca samanlıkta iğne arar gibi çalışması yatıyordu. Dedektif romanlarını aratmayan bu hikayeyi okumaya hazır mısınız?

24.05.2021Dünya
Spor yapmaya gidenler gördü Gözyaşlarına boğuldu: Annem gitmesin

Spor yapmaya gidenler gördü! Gözyaşlarına boğuldu: 'Annem gitmesin'

Antalya'da Muratpaşa ilçesi açıklarında denizde bir kadın cesedi bulundu. Cesedin 55 yaşındaki Necla Ö.'ye ait olduğu tespit edildi. Necla Ö'nün eşi ve kızı acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Kızı Hülya Ö., "Ben annemi istiyorum, annemin yanına gideceğim. Ne olur anneme bir bakayım. Baba, annem gitmesin" diyerek gözyaşı döktü.

24.05.2021Gündem
Denizde cesedi bulundu, eşi ile kızı sinir krizi geçirdi

Denizde cesedi bulundu, eşi ile kızı sinir krizi geçirdi

Antalya'da Muratpaşa ilçesi açıklarında denizde bir kadın cesedi bulundu. Cesedin 55 yaşındaki Necla Ö.'ye ait olduğu tespit edildi. Necla Ö'nün eşi ve kızı acı haberle gözyaşlarına boğuldu.

24.05.2021Gündem
Antalya acılı kızın feryadı: Ben annemi istiyorum

Antalya acılı kızın feryadı: Ben annemi istiyorum

Antalya'da denizde cesedi bulunan Necla Özkan'ı (55) teşhis eden eşi ve kızı sinir krizi geçirdi.

24.05.2021Haber
Ev sahibi incelemeden kurtulacak

Ev sahibi incelemeden kurtulacak

Yasa teklifine göre ev sahiplerine yönelik matrah alt sınırı 2016 yılı için 9 bin 400 lira, 2017 yılı için 9 bin 960 lira, 2018 yılı için 10 bin 580, 2019 yılı için 11 bin 240 lira ve 2020 yılı için de 12 bin 740 liradan az olamayacak.

24.05.2021Ekonomi
Sentrozom nedir ve hangi hücrelerde bulunur Sentrozom görevleri ve özellikleri

Sentrozom nedir ve hangi hücrelerde bulunur? Sentrozom görevleri ve özellikleri

Sentrozom; DNA, RNA ve proteinden oluşan bir yapıdır ve hücre bölünmesinde önemli role sahiptir. Hücre organellerinden biri olan sentrozom çoğu hayvan hücresinde bulunan bir yapıdır. Peki, sentrozom nedir ve hangi hücrelerde bulunur? Sentrozom görevleri ve özellikleri nelerdir? Sentrozom konusunda merak edilen tüm detayları derledik.

24.05.2021Araştırma
Fonetik ne demek Fonetik alfabe nedir

Fonetik ne demek? Fonetik alfabe nedir

Bir dil öğrenilirken ya da herhangi bir dile ait araştırmalar yapılırken çok sık bir şekilde fonetik terimine rastlanılır. Fonetik terimi birçok alanda kullanılır. Günlük olarak çoğu zaman ve çoğu kez insanların duyduğu bir kelimedir. Fonetik ne demek? Fonetik alfabe nedir? İşte tüm detaylar.

24.05.2021Araştırma
Amfetamin nedir ve zararları nelerdir

Amfetamin nedir ve zararları nelerdir?

İnsan vücudu için zararlı olan çok sayıda madde vardır. Bu maddelerin birçoğu ise bağımlılık yaptığı için kullanılması oldukça zararlıdır. Sizler için Amfetamin nedir ve zararları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.05.2021Araştırma
Dijital birliğin robot askeri göreve hazırlanıyor  Bu yılın sonunda sahada olacak

Dijital birliğin robot askeri göreve hazırlanıyor! Bu yılın sonunda sahada olacak

HAVELSAN'ın üzerinde çalıştığı dijital birlik konseptinde kullanılacak silahlı insansız kara aracı Barkan, yıl sonunda sahada görülmeye başlayacak.

23.05.2021Ekonomi
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akardan Yunanistana tepki

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar'dan Yunanistan'a tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar son dakika açıklamasında, 'Yunan komşularımız eylem ve söylemleriyle, yapılan çalışmaları, olumlu gidişatı sabote etmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Bu yolun çıkar yol olmadığını kendilerine hatırlatmak istiyorum. Bu söylemlerle, tahriklerle, provokasyonlarla bir yere varmanın imkanı yok.' dedi.

23.05.2021Gündem
Bir şehir, dünyayı şoke eden üç fotoğraf... Akdenizde neler oluyor

Bir şehir, dünyayı şoke eden üç fotoğraf... Akdeniz'de neler oluyor?

İspanya'nın Kuzey Afrika'da bulunan toprağı Ceuta'da geçtiğimiz hafta dünyanın gözü önünde bir insanlık dramı yaşandı. Aralarında küçük çocukların da bulunduğu binlerce kişi Fas-İspanya sınırını aşıp Avrupa'ya geçmeye çalışırken yürek parçalayan görüntüler ortaya çıktı. Ceuta'da çekilen üç fotoğraf ise tarihe geçti...

23.05.2021Dünya
Aydında koronavirüs baskını

Aydın'da koronavirüs baskını

AYDIN'ın Nazilli ilçesinde polis, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken masaj salonunun açık olduğunu tespit ederek, baskın yaptı. Baskında, koronavirüs tedbirlerine uymayan 14 kişiye, 44 bin 150 lira para cezası kesilirken, iş yerine idari işlem uygulandı. Masaj salonunda çalışan 4 yabancı uyruklu kadın ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

23.05.2021Gündem