EKSTRA
MENÜ

Sinir Sıkışması

Sinir Sıkışması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinir Sıkışması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 225 Sinir Sıkışması haberi bulunmuştur.

Sinir Sıkışması Haberleri

Bebek migreni kolik oluşmasına sebep olabilir

Bebek migreni kolik oluşmasına sebep olabilir

Her 5 bebekten birini etkileyen kolik ağlamalarının gaz sıkışmasından kaynaklanmadığını belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Gökmen Alpaslan Taşkın “Kolik ağlamalarına neyin sebep olduğu net olarak bilinmiyor. Bazı çalışmalar kolik ve bebek migreni arasında bir bağlantı bulmuştur ve daha ileri çalışmalar bu ilişkiyi araştırmaktadır. Fakat annenin sigara içmesi veya hamilelik sırasında sigara kullanımına devam etmesi bebeklerin kolik olma riskini arttırdığı kanıtlanmıştır” dedi.

Günlük yaşamı etkiliyor, fıtık ile karıştırılıyor

Günlük yaşamı etkiliyor, fıtık ile karıştırılıyor

Her boyun ağrısının fıtık olduğu anlamına gelmeyeceğini belirten Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Ali Kemal Ulaş, masa başı yoğun bilgisayar kullanımı gerektiren ofis işlerini yapanların, bedensel olarak yoğun işte çalışanlar gibi bazı meslek grupları boyun ağrılarına yatkınlık gösterdiğini söyledi.

21.07.2020Sağlık
Kız çocuklarında daha sık görülüyor Bu belirtiler varsa…

Kız çocuklarında daha sık görülüyor! Bu belirtiler varsa…

Kız çocuklarında skolyoz daha çok görüldüğünü ve ilerleme daha fazla olduğunu belirten Uzm. Dr. Şadiye Sarataş, "Skolyozun belirtileri, omuzlardan birinin diğerine göre yüksek olması, kalçanın sağa/sola doğru kayması veya bir tarafta kalçanın yüksek durması, kürek kemiklerinin duruşunda eşitsizlik, bacaklara göre gövdenin orantısız kısalığı, denge bozukluklarıdır" dedi.

Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Yaz Aylarında Görülen Migren Ağrılarına Dikkat

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır.

8.07.2020İyi Yaşam
Tendinit (Tendonit) nedir Tendinit (Tendonit)  belirtileri

Tendinit (Tendonit) nedir? Tendinit (Tendonit) belirtileri

Tendinit (tendonit), Beşiktaş'ta forma giyen Boateng'in sakatlanmasının ardından merak edilen konular arasında yer aldı. Tendonitler tendonların en fazla zorlandığı bölgelerde görülüyor, el bileği, dirsek, diz, omuz gibi. Kasta bir spazm varsa tendonitlere sebep olabilir. Oldukça sık karşılaşılan bir durum olan tendonit özellikle sporcularda ve ağır spor yapanlarda görülebilir. Peki, tendinit (tendonit) nedir, belirtileri neler? İşte Tendinit (Tendonit) hakkında merak edilenler...

19.06.2020Spor Arena
Kazan patladı

Kazan patladı

İstanbul’daki bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde patlama meydana geldi. Patlamada atölye çalışanı 2 kişi hayatını kaybetti.

30.05.2020Gündem
Uyluk Kemiği Nedir Nerededir Uyluk Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Uyluk Kemiği Nedir? Nerededir? Uyluk Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

İnsan vücudu çeşitli kemiklerden oluşur. Hareket etmenizi ve dengede sağlayan her bir kemiğin farklı bir özelliği bulunuyor. Özellikle uyluk kemiği yapısı itibariyle farklı bir öneme sahiptir. Uyluk kemiği hakkında bilmeniz gereken bütün bilgileri sizler için derledik.

26.03.2020Sağlık
Koronavirüs ile Mücadelede Alınması Gereken 10 Basit Önlem

Koronavirüs ile Mücadelede Alınması Gereken 10 Basit Önlem

Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç, korona virüsü kapsamında günlük hayatta alınacak 10 basit önlem ile virüse karşı mücadele edilebileceğini ve hastalığa yakalanmamış kişilerin maske kullanmasına gerek olmadığını belirtti.

11.03.2020İyi Yaşam
Onların aşkı kavgayla başladı

Onların aşkı kavgayla başladı

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal ve eşi Ceylan Haberal’ın evliliği, “Büyük aşklar kavgayla başlar” sözüne örnek gibi. Erkan Haberal babasının Ergenekon’dan tutuklu olduğu yıllarda Kanal B yönetimine geçmiş. Kanalda çalışan Ceylan Haberal, daha önce tanışmadığı Erkan Haberal’ı bahçede görüp kuşkulanınca güvenliğe şikâyet etmiş. Bir süre sonra da programı Erkan Haberal tarafından yayından kaldırılmış.

10.02.2020Gündem
Her Sabah Boyun Ağrısı İle Uyanıyorum Neden

Her Sabah Boyun Ağrısı İle Uyanıyorum Neden?

Sabahları boyun ağrısı ile uyanıyorsanız ve bu durum kronikleşmeye başladıysa bir çok nedeni olabilir. Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Ateş Önal, yaşam kalitesini oldukça düşüren boyun ağrılarının 9 nedenini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

6.01.2020İyi Yaşam
Uçağı birbirine katmıştı... Bunları söyledi

Uçağı birbirine katmıştı... Bunları söyledi

SABİHA Gökçen Havalimanı’ndan Kıbrıs’a gitmek için kalkış hazırlıklarını yapan özel bir havayolu şirketine ait yolcu uçağında, "Ben FETÖ’cüyüm ve uçağı patlatacağım" dediği gerekçesi ile gözaltına alınan Nigar D., "Hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma" suçundan tutuklandı. Nikar D., mahkemedeki sorgusunda, "Ben görüntülerde FETÖ’cüyüm demedim. Hiçbir terör örgütünün üyesi değilim. Sadece arkadaki yolcuların tahrikleri nedeni ile bu olayları yaşadım. ’Ben canlı bombayım, var mısınız’ dedim. Bana dokunmamaları için bu şekilde konuştum" dedi.

18.12.2019Gündem
Yoksa bende selfitis mi var

Yoksa bende selfitis mi var?

Dijital çağın hastalıkları: WhatsApppitis, hikikomori fenomeni, selfitis, plagomani, siberhondrik, crackberry...

24.10.2019Gündem
Dirençli ve can sıkıcı: Siyatik ağrısı

Dirençli ve can sıkıcı: Siyatik ağrısı

Vücudumuzun en kalın ve en uzun siniri olan siyatik siniri, sıkışması halinde dayanılmaz ağrılara neden olmaktadır. Girişimsel Fizik Tedavi Uzmanı Aşkın Nasırcılar, siyatik ağrısına çare olabilecek doğal tedavi yöntemlerini anlattı.

20.08.2019Sağlık
Yaz ayında migren ağrılarına dikkat

Yaz ayında migren ağrılarına dikkat!

Migren günümüz dünyasında yaşadığımız tempoya hiç de uygun olmayan, ciddi maddi ve manevi kayıplara eşlik eden ve sık görülen bir hastalıktır. Bir hastalığın tedavi edilmesi öncesinde doğru bir şekilde tetkik edilmesi prensibi bu hastalıkta da geçerliliğini korumaktadır. Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

25.07.2019Sağlık
MHP lideri Bahçeli’den Cumhur İttifakı açıklaması

MHP lideri Bahçeli’den Cumhur İttifakı açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada “Cumhur ittifakı Türk milletinin takdiri ve ufuk bayrağıdır. Cumhur İttifakı çevresinde vızır vızır fitne kazısı yapanlara hem sırtımız dönük hem de kapımız örtüktür. Karar ve kanaatimiz odur ki, Cumhur İttiakı'na özenle ve önemle sahip çıkılmalı” dedi.

1.05.2019Gündem
Karpal tünel sendromu nedir Nasıl tedavi edilir

Karpal tünel sendromu nedir? Nasıl tedavi edilir?

Nöroloji Uz. Dr. Yılmaz Niyazi Yazman, her yaş grubunda görülebilen önemli bir bilek rahatsızlığı olan her ’karpal tünel sendromu’nun daha çok orta yaş grubundaki kadınlarda ortaya çıktığı söyledi.

2.01.2019Sağlık
Zonguldaktan üzücü haber geldi

Zonguldak'tan üzücü haber geldi

Zonguldak’ta ruhsatsız bir maden ocağında meydana gelen patlamada mahsur kalan üç işçinin cenazesine ulaşıldı. Ruhsatsız kömür ocağının sahibi İsmail K., polis ekiplerince gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

21.11.2018Gündem
Topuklu Ayakkabı Giymenin 15 Kuralı

Topuklu Ayakkabı Giymenin 15 Kuralı

Kadınların vazgeçilmezi sivri burunlu, yüksek topuklu ayakkabılar, hemen hemen her kadının gardırobunda yer alıyor. Şık görünse de bu tür ayakkabılar ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bilinçli ayakkabı seçimi ise yaşam süreci içinde oluşabilecek bazı sağlık problemlerini engelleyebiliyor. Ayak sağlığı için, öncelikle ayağın şekline uygun ayakkabılar seçmeye özen göstermek gerekiyor. Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın, yüksek topuklu ayakkabılardan vazgeçmeden nasıl sağlıklı kalınabileceğini anlattı.

27.08.2018Moda Trendleri
Karpal Tünel Sendromu nedir

Karpal Tünel Sendromu nedir?

El bileği hizasında başparmak, işaret parmağı ve orta parmağın ve yüzük parmağının iç yüzünün yarısının hissetmesini ve ayrıca parmakların ince bir kısım hareketleri yapmasını sağlayan kasların çalışmasını sağlayan Median sinir adındaki sinirin sıkışması sonucu ortaya çıkmaktadır.

19.07.2018Gündem
Bahçeli: Zafer bizimdir, hedef Kızılelmadır

Bahçeli: Zafer bizimdir, hedef Kızılelma'dır

MERSİN’de konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Afrin’de süren Zeytin Dalı Harekatı’nın çok yerinde olduğunu belirterek, "Zeytin Dalı Harekatı, kanlı hesaplara karşı milli ve stratejik bir harekettir. Afrin ile başlayan temizlik mutlaka diğer alanları da kapsamalıdır. Nerede bir terör unsuru varsa milli tehditler mutlaka imha edilmelidir" dedi.

4.02.2018Gündem
Fabrika sahibi, oğlunun cenazesine izinle katıldı... İhmaller zinciri

Fabrika sahibi, oğlunun cenazesine izinle katıldı... İhmaller zinciri

Bursa'nın Gürsu ilçesinde bir iplik-boya fabrikasında meydana gelen ve 5 kişinin hayatını kaybetmesi 16 kişinin yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili gözaltında bulunan fabrika sahibi Şükrü Demir ile iş güvenliği uzmanı Tuğba Tongaç, tutuklandı. Çalışma Bakanlığı olayla ilgili iki bürokratı görevden aldı. Patlamayla ilgili ihmaller zinciri de ortaya çıkıyor.

9.11.2017Gündem
TÜPRAŞta patlama 4 işçi yaşamını yitirdi

TÜPRAŞ'ta patlama! 4 işçi yaşamını yitirdi

İzmir'in Aliağa ilçesindeki TÜPRAŞ Rafinerisi’nde bu sabah boş ürün tankında bakım sırasında, gaz sıkışmasının neden olduğu sanılan bir patlama meydana geldi. Olayda 4 kişi öldü, 1’i ağır 2 kişi yaralandı. Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, "Bakımdaki kazanda gaz sıkışmasından kaynaklı bir patlama. Olayda 4 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. İş kazası, dışarıdan bir müdahale, saldırı yok" dedi. Patlamayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı. Olayın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 3 başmüfettiş ve 1 müfettiş de görevlendirildi.

11.10.2017Gündem
174 DEAŞlı Türk teslim oldu

174 DEAŞ'lı Türk teslim oldu

Irak’ta Musul ve Telafer DEAŞ’tan temizlenirken aileleriyle birlikte teslim olan terör örgütü mensupları arasında 174 Türk’ün de bulunduğu öne sürüldü. Teslim olan DEAŞ’lı Türklerle ilgili durumu MİT takip ediyor. DEAŞ’tan kaçıp Türkiye’ye giriş yapmak isteyen teröristlere karşı da sınır birlikleri alarmda.

7.09.2017Gündem
Sarin gazı nedir Etkileri nelerdir

Sarin gazı nedir? Etkileri nelerdir?

Sarin gazı, öldürücü etkisi ve sağlık üzerinde oynadığı olumsuz rol nedeniyle zehirli ve tehlikeli gazlar arasında yer almaktadır. Ufacık bir damlasının dahi insan vücudunda yaratacağı etkiler, nefes kesilmesi, koma ve hafıza kaybı gibi sonuçlar doğurabilmektedir. Peki, Sarin gazı nedir? Vücut sisteminde ne gibi bir olumsuz etki yaratır? İşte, Sarin gazı hakkında detaylı bilgiler ve ortaya çıktığı tarih

11.04.2017Gündem
Suriye uçakları zehir yağdırdı: Katliam

Suriye uçakları zehir yağdırdı: Katliam

Suriye’nin Türkiye sınırındaki İdlib vilayetinde muhaliflerin denetimindeki Han Şeyhun ilçesi Esad rejimine ait olduğu belirtilen uçakların kimyasal saldırısına hedef oldu. Olayda 11’i çocuk en az 58 kişi hayatını kaybetti. AB, rejimin saldırının başlıca sorumlusu olduğunu belirtirken, BM Güvenlik Konseyi olağanüstü toplanıyor. Şam yönetiminden bir kaynak, sorumlu olmadıklarını savundu. Rusya da o bölgeyi bombalamadıklarını açıkladı.

4.04.2017Dünya
Omuz ağrısını hafife almayın

Omuz ağrısını hafife almayın!

Giderek hareketleri kısıtlıyor.

10.08.2016Sağlık
Mermiler bilerek atılıyor

Mermiler bilerek atılıyor

SURİYE’deki IŞID kontrolündeki bölgelerden başta Kilis olmak üzere çevre yerleşim yerlerine isabet eden roketatar mermileri, AK Parti MYK’sında da gündeme geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ziyaretine konu olan olayların, ‘kazara mermi düşmesi değil’, ‘bilerek atılmış olduğu’ değerlendirmesi yapıldı.

17.04.2016Gündem
Karpal tünel sendromuna dikkat

Karpal tünel sendromuna dikkat!

Bilgisayar başında çok zaman geçirirseniz veya ellerinizle çok çalışırsanız bilek ve parmaklarınızda uyuşma ve sızlamayı gözden kaçırıyor olabilirsiniz. Ancak bu durum hafife alınmamalıdır. Bu ağrıların sonu karpal tünel sendromuna varabilir ve eğer dikkate alınmazsa tutma gücünüzü kaybetmenize hatta başparmak kökündeki kaslarınızın erimesine neden olabilir.

16.12.2015Sağlık
Kuzey Irak’ta 2 bin Türk askeri

Kuzey Irak’ta 2 bin Türk askeri

Ankara’nın Kuzey Irak’taki Mesud Barzani yönetimiyle uzlaşma çerçevesinde IŞİD’in kontrolündeki Musul yakınlarındaki Başika bölgesindeki üsse tankçılar dahil 600 asker sevk etmesi dünya gündeminde yer buldu. Türkiye’nin yerel güçleri eğitmek amacıyla Başika’daki varlığını artırması haftaya da sürecek. Başta Bamerni ve Başika başta olmak üzere bölgedeki Türk asker sayısı 2 bini aşacak. Bağdat, Türk askerinin geri çekilmesini istedi.

5.12.2015Dünya
Depremde enkaz altında ne kadar dayanılabilir

Depremde enkaz altında ne kadar dayanılabilir?

Nepal depreminden beş gün sonra yıkıntıların altından çıkarılan son felaketzede 15 yaşında bir çocuk. BBC, insanların böylesi bir felaketten sonra yıkıntıların altında hangi koşullarda ne süre sağ kalabileceğini, dolayısıyla arama kurtarma çalışmalarının ne kadar devam etmesi gerektiğini araştırdı. Uzmanlara göre, yıkıntılar arasında ne kadar hayatta kalınabileceği, büyük ölçüde depremin ilk anlarında neler olduğuna bağlı.

30.04.2015Dünya
Tüpgaz bomba gibi patladı

Tüpgaz bomba gibi patladı

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde bir evin mutfağındaki tüpten sızan gazın sıkışması sonucu meydana gelen patlamada, 39 yaşındaki Sevgi Kartal Bayrak ağır, bahçede bulunan iki kişi ise hafif yaralandı.

28.04.2013Gündem
Terör kurbanı genç kızlar toprağa verildi

Terör kurbanı genç kızlar toprağa verildi

SİİRT’te dün akşam bir grup PKK’lı teröristin, Polis Meslek Yüksekokulu yakınlarında polis aracı sandığı özel bir otomobile el bombalı ve uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırıda ölen 4 genç kız, bugün düzenlenen törenle gözyaşları arasında toprağa verildi. Olayda 2 kızını kaybeden Nurettin Evin kızı Zeynep'in kendisini arayarak 'Çatışmanın içerisine girdik bizi kurtarın’ dediğini söyledi.

21.09.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Kayropraktik tedavi

Kayropraktik uygulamalar, bu alanda eğitimli uzman kişinin bir spinal ekleme kontrollü, ani bir kuvvet uygulamak için ellerini veya küçük bir aleti kullandığı bir yöntemdir.

3.09.2020

Hangi durumlarda sezaryen ile doğum kararı verilir?

Sezaryen ile doğum kararı gebelik muayeneleri esnasında verilebileceği gibi, doğumu suni sancı ile başlatma girişimi başarısız olduğunda, ya da doğum eylemi başladıktan sonra doğumun birinci ya da ikinci evresinde verilebilir. Şu unutulmamalıdır: Bebeğin vücudu çıkana kadar herhangi bir dönemde normal doğumdan vazgeçilerek bebeğin sezaryen ile doğması kararı verilebilir!

20.05.2019
Kolunuzda his kaybı ve uyuşma arttıysa dikkat

Kolunuzda his kaybı ve uyuşma arttıysa dikkat

Dayanılmaz bilek ağrıları yaşıyorsanız, kolunuzda his kaybı ve uyuşma arttıysa dikkat! Bu belirtiler karpal tünel sendromunun habercisi olabilir!

14.04.2017

İhtimam ve mutluluk

İhtimam kelimesiyle tanışalı 4 yıl 2 ay oldu.

15.12.2016
Çocuklar kuruyemiş tüketmeye ne zaman başlamalı

Çocuklar kuruyemiş tüketmeye ne zaman başlamalı?

Bebek ve çocuklar için en yararlı kuruyemişler...

13.10.2015

Ellerim neden uyuşuyor

El ve ayak uyuşmaları genelde geçiştirilip önemsenmeyen ama sık görülebilen şikâyetler. Seyrek olarak nörolojik, en çok da psikolojik nedenlerle ilişkili problemler.

9.07.2015
Migren artık sizi korkutmasın

Migren artık sizi korkutmasın!

Kalıcı migren tedavisi ile kafa arkası, şakak ve nasal (burun) bölge migrenleri ameliyatla tamamen ortadan kaldırılabiliyor.

5.05.2015

Türkiye savaşa girse mi, girmese mi memnun olacaksınız?

Dünün savaş tezkerecileri bugün de savaş çağrısı yapmaktan geri durmuyorlar. Ancak, bataklığın içine girince ABD gibi çekip gitmek mümkün değil. Savaş Türkiye'yi toptan içine çekebilir.

29.09.2014

Maskeli depresyon

Dikkat, gerçekte bedensel bir hastalığı olmadığı halde fiziksel rahatsızlıklar ve ağrı çekiyorsa maskeli depresyonda olabilir!

15.12.2013

Eller neden uyuşur

Eğer bir veya iki elinizde ağrı, uyuşma, hissizlik, yanma, karıncalanma gibi sorunlar hissediyorsanız, yumruk sıkma gücünüzde azalma var ve elinizdeki eşyaları düşürmeye de başlamışsanız karpal tünel sendromunuz olabilir.

6.11.2013
Doğru Yiyecek, Sağlıklı Çocuk

Doğru Yiyecek, Sağlıklı Çocuk

Yiyecekle davranış ilişkisini ve dahası yediklerimizin insan sağlığını bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmemiştim.

21.05.2013

Rüyamda bir çift dolgun dudak gördüm Emina çıktı

İşte aşk bir adamı böyle güzelleştirir. Bir kadını bu kadar dişileştirir. Mustafa Sandal ve Emina çifti ile pazartesi çıkacak Mecmua Dergisi için röportaj yaptım. Hem de o dillere destan, güzel evlerinde. O eve giren, yatak odalarına sızan ilk gazetecileriz. Fotoğrafları Cem Talu çekti

26.08.2011