EKSTRA
MENÜ

Sınır Kapısı

Sınır Kapısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınır Kapısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.647 Sınır Kapısı haberi bulunmuştur.

Ülkemizin kara sınırı yaklaşık olarak 2753 km uzunluğundadır. Irak ve İran sınırları ise, doğal sınır özelliği taşır. Diğer sınırlarımız ise, genellikle politik sınırlarımızdır. Suriye, 877 km’lik en uzun kara sınırımız, en kısa sınırımız ise 18 km’lik Nahçıvan sınırıdır.

Türkiye, iki kıtada da toprağı bulunan bir Avrasya ülkesidir. Ülkemizin topraklarının yüzde 97’si Asya’da yer alır ve bu bölge Anadolu olarak adlandırılır. Diğer yüzde 3’lük kısmı ise, Avrupa kıtasında kalır ve bu bölge Doğu Trakya olarak adlandırılır. Marmara denizi, İstanbul Boğazı ve Çanakkale Anadolu’yu Trakya’dan, Asya’yı da Avrupa’dan ayırır.

Türkiye'nin Sınır Kapıları ve İsimleri

Türkiye’nin sınırları ve komşuları, Doğu Trakya’da Bulgaristan ve Yunanistan, Anadolu’nun kuzeydoğusunda Gürcistan, doğuda ise, Ermenistan, Azerbaycan’a bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ve İran, ülkenin güneydoğusunda ise Suriye ve Irak yer alıyor.

Türkiye’nin Sınır Kapıları

Bulgaristan Sınır Kapıları : Kapıkule Sınır Kapısı, Aziziye (Dereköy) Sınır Kapısı

Yunanistan Sınır Kapıları : İpsala Sınır Kapısı, Uzunköprü Sınır Kapısı, Karaağaç – Pazarkule Sınır Kapısı

Gürcistan Sınır Kapıları : Sarp Sınır Kapısı, Posof (Türkgözü) Sınır Kapısıdır.

İran Sınır Kapıları : Esendere Sınır Kapısı, Gürbulak Sınır Kapısıdır.

Ermenistan Sınır Kapıları : Akyaka Sınır Kapısı (Türkiye-Ermenistan)

Irak Sınır Kapısı : Habur Sınır Kapısı

Suriye Sınır Kapıları : Mürşitpınar Sınır Kapısı, Cizre Sınır Kapısı, Girmeli Sınır Kapısı, Ceylanpınar Sınır Kapısı, Şenyurt Sınır Kapısı, Akçakale Sınır Kapısı, Cilvegözü Sınır Kapısı, Karkamış Sınır Kapısı, Kapıköy Sınır Kapısı, İslâhiye Sınır Kapısı, Öncüpınar Sınır Kapısı, Çobanbey Sınır Kapısı ve Yayladağı Sınır Kapısıdır.

Türkiye’nin Sınır Komşuları ve Başkentleri

Suriye‘nin başkenti Şam‘dır.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti‘nin başkenti Nahçıvan‘dır.

İran‘ın başkenti Tahran‘dır.

Irak‘ın başkenti Bağdat‘tır.

Gürcistan‘ın başkenti Tiflis‘tir.

Bulgaristan‘ın başkenti Sofya‘dır.

Ermenistan‘ın başkenti Erivan‘dır.

Türkiye ve Azerbaycan Sınırı

Azerbaycan ve Türkiye sınırı 18 km ve aynı zamanda Türkiye’nin en kısa sınırıdır. İki ülkenin de sınırı Aras nehri boyunca uzanır ve biter. Türkiye’den Ermenistan’a geçişin olduğu tek ana yol Türkiye sınırları içinde kalan Dilucu Sınır Kapısı’nda da son bulan E-E99 ve Ermenistan sınırları içinde bulunan M7’dir. İki ülke arasında demir yolu ulaşımı sağlamak için 2012 yılından bu yana devam ediyor.

Türkiye ve Bulgaristan Sınırı

Türkiye ve Bulgaristan sınırı, 269 kilometre olup aynı zamanda Türkiye’nin en uzun üçüncü, Karadeniz’den doğan Meriç nehrinin Türkiye’ye girişinde biten bir kara sınırıdır. Bu iki ülkenin sınırları, Lozan Antlaşması ile bugünkü halini almıştır. Ülkemizin en önemli ve en işlek gümrük kapısı olan Batı Avrupa ve Kapıkule Balkanlar’a ulaşımı mümkün bir hale getirir. Gürcistan’a geçişin sağlandığı yollar ise, E E80 ve E E87 yollarıdır.

Türkiye ve Ermenistan Sınırı

Türkiye ve Ermenistan sınırı, 328 km kilometre olup, Türkiye’nin en uzun dördüncü sınırıdır. Kars Antlaşması ile günümüze kadar gelen kara sınırı Karabağ Savaşı esnasında Ermenistan’ın Karabağ’ı işgal etmesinin ardından şekillendi. Bu iki ülkenin kara sınırı, Araş ve Arpaçay vadilerini izleyerek Türkiye’nin Nahçıvan sınırında son bulur.

Türkiye ve Gürcistan Sınırı

Türkiye ve Gürcistan sınırı, 276 kilometre olup Türkiye’nin en uzun üçüncü Hopa, Sarp köyünde başlayarak Ermenistan sınırına kadar devam eden bir kara sınırıdır.

Türkiye ve Suriye Sınırı

Türkiye ve Suriye sınırı, toplam 911 km olup ülkemizin en uzun sınırıdır. Aynı zamanda bu sınırlar, Ankara Antlaşması ile belirlenmiş ve Hatay Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti devletine katılması ile günümüzdeki şeklini almış olan kara sınırıdır.

Sınır Kapısı Haberleri

Türk askeri Romanya yolunda

Türk askeri Romanya yolunda

Türk askeri, NATO Steadfast Defender 2021 Tatbikatı’na katılmak üzere Tekirdağ’dan yola çıkarak Romanya’ya gitmek üzere Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a geçiş yaptı. Tatbikat için, Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvveti Kara Tugayı rolünü üstlenen Çorlu’da konuşlu 66’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlendirildi.

11.05.2021Dünya
Savaşın dağıttığı aileler, 10 yıl sonra kavuştu

Savaşın dağıttığı aileler, 10 yıl sonra kavuştu

Suriye iç savaşının başlamasıyla zorunlu olarak göç edip, Türkiye'ye yerleşen 7 aile, 10 yıl sonra akrabaları ile Azez’de buluştu. Kimi kardeşi, kimi torununa yıllar sonra sarılan ailelerin buluşmasında duygusal anlar yaşandı.

10.05.2021Gündem
10 yıl sonra kavuştular Gözyaşları sel oldu

10 yıl sonra kavuştular! Gözyaşları sel oldu

Suriye iç savaşının başlamasıyla zorunlu olarak göç edip Türkiye'ye yerleşen 7 aile, 10 yıl sonra akrabaları ile Azez’de buluştu. Buluşmada duygusal anlar yaşandı, yıllar sonra birbirlerini görenler gözyaşlarına boğuldu. Lina Hanfura ''İlk kez kardeşlerime, yeğenlerime dokundum'' derken, Magid Rahal da ''Savaş sonrası dünyaya gelen torunlarımı ilk kez canlı olarak görüp onlara dokundum. Tarif edilemez bir mutluluk yaşıyorum" diye konuştu.

10.05.2021Gündem
Son dakika...Mescid-i Aksada son durum: İsrail polisinden nöbet tutan Filistinlilere müdahale..

Son dakika...Mescid-i Aksa'da son durum: İsrail polisinden nöbet tutan Filistinlilere müdahale..

İsrail polisi, fanatik Yahudilerin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesini önlemek için Harem-i Şerif'te bekleyen Filistinlilere müdahale etti. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırılarında bazıları ağır olmak üzere, 300'ün üzerinde kişi yaralandı. Bölgeden korkunç görüntüler gelirken binlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa'ya doğru yürüyüşe geçtiği görüldü. Sosyal medyada yer alan görüntülerde bir İsraillinin aracını Filistinli sivillerin üzerine sürdüğü ve bir kişiyi ezdiği görüldü.

10.05.2021Dünya
BM İdlibe 67 tır yardım gönderdi

BM İdlib'e 67 tır yardım gönderdi

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Suriye'nin İdlib kentine 67 tır insani yardım gönderildi.

6.05.2021Dünya
155 kilo 550 gram afyon sakızını cevizin içine yerleştirdiler

155 kilo 550 gram afyon sakızını cevizin içine yerleştirdiler

TÜRKİYE'nin İran'a açılan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki Gürbulak Sınır Kapısı'nda bir TIR'da yapılan aramada, ceviz kabuklarının içerisine gizlenmiş 153 kilo 550 gram afyon sakızı uyuşturucu madde ele geçirildi.

30.04.2021Haber
75 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait 75 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir

75 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait? 75 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir?

Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içinde, ülkemizin kuzeydoğu köşesinde ve kısmi olarak Doğu Karadeniz'de konumlanmış olan Ardahan ili, Gürcistan ile aynı zamanda sınır komşusudur. Peki, 75 plaka nerenin plaka kodu ve hangi şehre ait? 75 plaka numaralı ilimiz neresi ve hangisidir? Sizin için tüm detayları ile derledik.

30.04.2021Araştırma
Örgütten kaçıp teslim olan PKKlı, ailesiyle buluştu

Örgütten kaçıp teslim olan PKK'lı, ailesiyle buluştu

Terör örgütü PKK’nın barınma alanlarından kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan S.Ç. adlı terörist, Mardin'de ailesiyle buluştu.

29.04.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: 2023’e kadar 650 kilometre tünelimiz olacak

Bakan Karaismailoğlu: 2023’e kadar 650 kilometre tünelimiz olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gümüşhane Kürtün’de yapımı tamamlanan tüneli hizmete açtı. Karaismailoğlu, “2023 yılına kadar Türkiye’deki tünel uzunluğunu 650 kilometreye çıkaracağız” dedi.

25.04.2021Ekonomi
Ulaşım süresini 50 dakikaya düşürecek 2023 itibarıyla hizmete girecek

Ulaşım süresini 50 dakikaya düşürecek! 2023 itibarıyla hizmete girecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ülkemiz genelinde 4 binin üzerinde şantiyemiz, 700 bine yakın çalışma arkadaşlarımızla geleceğe imza atmak için çalışıyoruz. Altyapı yatırımlarında son 19 yılda devrim niteliğinde çok büyük gelişmeler oldu. Ülkemizin coğrafi konumunun avantajlarını, kazanıma dönüştüreceğiz dedi.

24.04.2021Ekonomi
Sarp Sınır Kapısında yoğun tır kuyruğu oluştu

Sarp Sınır Kapısı'nda yoğun tır kuyruğu oluştu

Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan kapısı konumundaki Sarp Sınır Kapısı'nda tırlar yoğunluk oluşturdu.

18.04.2021Haber
Sarp Sınır Kapısında yoğun TIR kuyruğu oluştu

Sarp Sınır Kapısı'nda yoğun TIR kuyruğu oluştu

Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan kapısı konumundaki Sarp Sınır Kapısı'nda tırlar yoğunluk oluşturdu.

18.04.2021Ekonomi
Sonu görünmüyor... Kuyruk 20 kilometreyi aştı Yoğunluk oluştu

Sonu görünmüyor... Kuyruk 20 kilometreyi aştı! Yoğunluk oluştu

Türkiye'nin Kafkaslar ve Orta Asya'ya açılan kapısı konumundaki Sarp Sınır Kapısı'nda tırlar yoğunluk oluşturdu.

18.04.2021Ekonomi
Batıda ne varsa doğuda da o olsun

Batıda ne varsa doğuda da o olsun

Hasankeyf-2 Köprüsü’nün açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir dönem bizim insanlarımız yurtdışındaki yollara, otobanlara, köprülere hayranlıkla bakardı. Artık yabancılar Türkiye’ye geldiklerinde, bizim yollarımıza, köprülerimize, tünellerimize, havalimanlarımıza gıptayla bakıyor” dedi.

18.04.2021Gündem
Hasankeyf-2 Köprüsü açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her ay yeni rekorların haberini alıyoruz

Hasankeyf-2 Köprüsü açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her ay yeni rekorların haberini alıyoruz

Türkiye'nin en uzun köprüleri arasında yer alan Hasankeyf-2'nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi. Törende açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Bölücü terör örgütünün sabotajlarıyla da uğraşıyoruz. İstismar araçlarını kaybetmemek adına her türlü alçaklığa imza attılar. Kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye ilişkin olarak da "İhracatta, sanayi üretiminde her ay yeni rekorların haberini alıyoruz. Mart'ta ihracatımız yüzde 42.42 oranında artışla tüm zamanların en yüksek rakamı olan 18.9 milyar dolara ulaştı" diye konuştu.

17.04.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Edirne'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan incelemelerde bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bizim gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok. Bu anlayış ve prensip içerisinde tüm bakanlık olarak ve gümrük kapılarımızdaki çalışanlarla beraber kusursuz bir uyum içerisinde bu çalışmayı gerçekleştirmek için gayret ediyoruz" dedi.

16.04.2021Haber
Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Bakan Pekcan: Gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok

Edirne'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan incelemelerde bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bizim gümrük kapılarında 1 dakika bile kaybetme lüksümüz yok. Bu anlayış ve prensip içerisinde tüm bakanlık olarak ve gümrük kapılarımızdaki çalışanlarla beraber kusursuz bir uyum içerisinde bu çalışmayı gerçekleştirmek için gayret ediyoruz" dedi.

16.04.2021Ekonomi
Hasankeyf-2 Köprüsü açılıyor

Hasankeyf-2 Köprüsü açılıyor

Türkiye'nin en uzun köprüleri arasında yer alacak Hasankeyf-2 Köprüsü'nde çalışmalar tamamlandı ve açılışın yarın törenle gerçekleştirilmesi planlanıyor.

16.04.2021Ekonomi
İkna edilerek teslim olan kadın PKKlı, ailesine kavuştu

İkna edilerek teslim olan kadın PKK'lı, ailesine kavuştu

Güvenlik güçlerinin ikna çalışmaları sonucu terör örgütü PKK'nın barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan S.A., Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nde ailesiyle buluştu.

13.04.2021Gündem
BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Hatayda

BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Hatay'da

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Hatay'da BM'nin lojistik aktarma sahasında incelemelerde bulundu.

10.04.2021Gündem
Kiliste 544 sikke ele geçirildi

Kilis'te 544 sikke ele geçirildi

Kilis'te Suriye'den gelen bir çekiciye gizlenmiş 544 sikke ele geçirildi.

8.04.2021Gündem
Tek mavi şehir: Şırnak Nasıl başardılar 28 gün karantina, ilk maske kuralı...

Tek mavi şehir: Şırnak! Nasıl başardılar? 28 gün karantina, ilk maske kuralı...

Türkiye'nin coronavirüsü (koronavirüs) risk haritası yayınlanırken, 58 il çok yüksek riskli 'kırmızı' kategoride yer aldı. 81 kent arasında düşük riskli 'mavi' kategoride yer alan tek şehir ise Şırnak oldu. Peki Şırnak tüm Türkiye kızarırken mavi kalmayı nasıl başardı?

29.03.2021Gündem
Şırnakta kaçakçılık operasyonu: 64 kişi gözaltına alındı

Şırnak'ta kaçakçılık operasyonu: 64 kişi gözaltına alındı

Şırnak ve Habur Sınır Kapısı'nda, polis ekiplerince düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında, 64 şüpheli yakalanıp, gözaltına alındı.

29.03.2021Gündem
Şırnakta kaçakçılık operasyonu: 64 gözaltı

Şırnak'ta 'kaçakçılık' operasyonu: 64 gözaltı

ŞIRNAK ve Habur Sınır Kapısı'nda, polis ekiplerince düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında, 64 şüpheli yakalanıp, gözaltına alındı.

29.03.2021Gündem
Rusya ile İdlib-Halep arası geçiş için anlaşma yok

Rusya ile İdlib-Halep arası geçiş için anlaşma yok

Rusya’nın talebi üzerine Suriye’de İdlib ve Halep bölgelerinde 3 geçişin yeniden açılması için Ankara ile Moskova arasında anlaşmaya varıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

26.03.2021Dünya
Kırklarelinde yoğun sis, görüş mesafesini 30 metrenin altına düşürdü

Kırklareli'nde yoğun sis, görüş mesafesini 30 metrenin altına düşürdü

Kırklareli'nde yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metrenin altına düştü.

23.03.2021Gündem
İdlib yine gerildi

İdlib yine gerildi

Suriye’de muhaliflerin son kritik üssü olan İdlib bir süredir rejim ve müttefiki Rusya’nın saldırılarına sahne oluyor. Muhaliflere göre Moskova, bu saldırılarla karmaşa yaratma niyetinde ancak bölgeye kapsamlı bir operasyon henüz beklenmiyor.

23.03.2021Dünya
Şırnakta kaçakçılık operasyonu: Çok sayıda gözaltı

Şırnak'ta 'kaçakçılık' operasyonu: Çok sayıda gözaltı

Şırnak genelinde ve Habur Sınır Kapısı'nda, polis ekiplerince düzenlenen kaçakçılıkla mücadele operasyonlarında, 31 şüpheli gözaltına alındı.

22.03.2021Gündem
Rejim uçakları akaryakıt istasyonlarını hedef aldı

Rejim uçakları akaryakıt istasyonlarını hedef aldı

Suriye’nin İdlib kentine yakın mesafede kırsal alanda bulunan yakıt istasyonları, rejim uçaklarınca vuruldu. Bombardıman, Türkiye sınırından da duyuldu.

21.03.2021Dünya
Teslim olan 2 PKKlı terörist ailelerine kavuştu

Teslim olan 2 PKK'lı terörist ailelerine kavuştu

Mardin'de güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu teslim olan biri kadın 2 PKK/KCK'lı terörist aileleriyle buluşturuldu.

19.03.2021Gündem
MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı… Bahçeli: Fezlekenin arkasına bakmak siyaset değil, adamlık değildir

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı… Bahçeli: Fezlekenin arkasına bakmak siyaset değil, adamlık değildir

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. Kurultayda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Bölücü vekillerin TBMM'ye gelen fezlekelerinin önüne arkasına bakalım demek siyaset değildir, adamlık değildir. Neyine bakacaksınız?' dedi. Bahçeli, CHP ve İYİ Parti'ye tepki göstererek "CHP beşinci kol faaliyetidir, İYİ Parti melanet bir projedir" ifadelerini kullandı. Bahçeli ayrıca, "HDP siyasi kisveye bürünmüş suç örgütüdür, herhangi bir isimle açılmamak üzere kapatılması namus görevidir" şeklinde sözlerine devam etti. MHP 13. Olağan Kurultayı'nda Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, 1277 oyla genel başkanlığa yeniden seçildi.

18.03.2021Gündem
Şırnakta kaçakçılık operasyonu: 62 gözaltı

Şırnak'ta kaçakçılık operasyonu: 62 gözaltı

ŞIRNAK kent geneli ve Habur Sınır Kapısı'nda polis ekiplerince düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında, 62 şüpheli gözaltına alındı.

15.03.2021Gündem
Artvin Sarp Sınır Kapısında FETÖ firarisi çift yurt dışına kaçarken TIR dorsesinde yakalandı

Artvin Sarp Sınır Kapısı'nda FETÖ firarisi çift yurt dışına kaçarken TIR dorsesinde yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden haklarında hapis cezası bulunan çift, Sarp Sınır Kapısı'ndan yurt dışına kaçmaya çalışırken bir TIR'ın dorsesinde yakalandı.

15.03.2021Haber
FETÖcü çift, TIR dorsesinde kaçarken yakalandı

FETÖ'cü çift, TIR dorsesinde kaçarken yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden haklarında hapis cezası bulunan çift, Sarp Sınır Kapısı'ndan yurt dışına kaçmaya çalışırken bir TIR'ın dorsesinde yakalandı.

15.03.2021Gündem
TIR sürücüsünün montunda 2 kilo kokain bulundu

TIR sürücüsünün montunda 2 kilo kokain bulundu

EDİRNE'de, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan ülkeye giriş yapan TIR sürücüsü E.T.'nin montunda, astara gizlenmiş 2 kilo 300 gram kokain ele geçirildi.

12.03.2021Gündem
Polis aracında video çeken İranlı sosyal medya fenomeni sınır dışı edildi

Polis aracında video çeken İranlı sosyal medya fenomeni sınır dışı edildi

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde lüks aracın ön bagajında karpuz satarak gündeme gelen ve sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde polis aracının içinde video çeken İranlı sosyal medya fenomeni Milad Hatemi hakkında flaş bir karar verildi. Fenomen Milad Hatemi hakkında İdare Mahkemesi sınır dışı kararı verdi. Karar sonrası Hatemi Van'a sevk edilerek, buradan sınır dışı edildi.

10.03.2021Haber
Lüks araçta karpuz satışıyla gündem olmuştu İranlı fenomen için flaş karar

Lüks araçta karpuz satışıyla gündem olmuştu! İranlı fenomen için flaş karar

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde lüks aracın ön bagajında karpuz satarak gündeme gelen ve sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde polis aracının içinde video çeken İranlı sosyal medya fenomeni Milad Hatemi hakkında flaş bir karar verildi. Fenomen Milad Hatemi hakkında İdare Mahkemesi sınır dışı kararı verdi. Karar sonrası Hatemi Van'a sevk edilerek, buradan sınır dışı edildi.

10.03.2021Gündem
Prof. Dr. Gürcan Altundan kırmızı kategorideki iller için çarpıcı öneri

Prof. Dr. Gürcan Altun'dan 'kırmızı' kategorideki iller için çarpıcı öneri

Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, vaka artış hızında Edirne'nin Sinop'tan sonra 2'nci sırada olduğunu belirterek, "Hareketliliği azaltacak komşu illerden geçişler ve ulaşım sınırlandırılmalıdır. Eğer önlem alınmazsa, bu illerin de rengi kırmızıya dönecek gibi görünüyor" dedi.

9.03.2021Gündem
Şırnakta kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

Şırnak'ta kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

ŞIRNAK kent geneli ve Habur Sınır Kapısı'nda polis ekiplerince düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında, 40 şüpheli gözaltına alındı.

8.03.2021Gündem
Hamzebeyli’de 2 bin 148 kaçak oto yedek parçası ele geçirildi

Hamzebeyli’de 2 bin 148 kaçak oto yedek parçası ele geçirildi

EDİRNE’de, Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapacak olan TIR’da kaçak 2 bin 148 adet oto yedek parçası ele geçirildi.

5.03.2021Gündem
Sarp Sınır Kapısı’nda 498 kutu kaçak ilaç ele geçirildi

Sarp Sınır Kapısı’nda 498 kutu kaçak ilaç ele geçirildi

ARTVİN'deki Sarp Sınır Kapısı'nda, yurda yasa dışı yollardan sokulmaya çalışılan piyasa değeri 95 bin liralık 498 kutu kaçak ilaç ele geçirildi.

4.03.2021Gündem
Şırnakta kaçakçılık operasyonu: 43 gözaltı

Şırnak'ta kaçakçılık operasyonu: 43 gözaltı

ŞIRNAK kent geneli ve Habur Sınır Kapısı'nda polis ekiplerince düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında 43 şüpheli gözaltına alındı.

1.03.2021Gündem
Türkiye’ye gidenlerden istenen ‘PCR testi’ uygulaması devam edecek

Türkiye’ye gidenlerden istenen ‘PCR testi’ uygulaması devam edecek

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 30 Aralık’ta başlatılan ve 1 Mart’ta sonlandırılması planlanan Türkiye’ye gidenlere ‘PCR testi ibrazı zorunluluğu’ uygulamasına yeni bir karar alınıncaya kadar devam edileceği bildirildi.

1.03.2021Avrupa
Yurt dışından gelenlerin PCR testi ibrazı zorunluluğu uygulaması devam edecek

Yurt dışından gelenlerin "PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulaması devam edecek

Yurt dışından gelenlere "PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulamasına yeni bir karar alınıncaya kadar devam edileceği bildirildi. Uygulamaya geçen yıl 30 Aralık tarihinde başlanmış ve 1 Mart tarihine kadar uygulanması kararlaştırılmıştı.

1.03.2021Haber
1 Marta kadar devam edeceği açıklanmıştı  PCR testi ibrazı zorunluluğu uygulaması devam edecek

1 Mart'a kadar devam edeceği açıklanmıştı! 'PCR testi ibrazı zorunluluğu' uygulaması devam edecek

Yurt dışından gelenlere "PCR testi ibrazı zorunluluğu" uygulamasına yeni bir karar alınıncaya kadar devam edileceği bildirildi. Uygulamaya geçen yıl 30 Aralık tarihinde başlanmış ve 1 Mart tarihine kadar uygulanması kararlaştırılmıştı.

1.03.2021Gündem
Şırnak nasıl başardı

Şırnak nasıl başardı?

Şırnak, Sağlık Bakanlığı’nın son açıkladığı listede nüfusuna oranla haftalık en az vaka görülen il oldu. Bakanlık verilerine göre 537 bin 762 nüfuslu Şırnak’ta haftalık vaka sayısı 42, günlük vaka ise sadece 6. Peki bu başarının sırrı ne? Şırnak’ta pandemiyle mücadele eden doktorlar ve sağlık müdürlüğü yetkilileri anlattı...

27.02.2021Gündem
Hakkari Valisi duyurdu: Çukurca- Üzümlü Sınır Kapısı açılıyor

Hakkari Valisi duyurdu: Çukurca- Üzümlü Sınır Kapısı açılıyor

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, pandemi nedeniyle geçici olarak kapatılan, Çukurca ilçesinin Irak sınırındaki Çukurca- Üzümlü Sınır Kapısı'nın 27 Şubat'ta açılacağını duyurdu.

26.02.2021Gündem
Normalleşmenin kıyısındaki 5 il... Bu başarının sırrı ne

Normalleşmenin kıyısındaki 5 il... Bu başarının sırrı ne?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ‘illere göre vaka sayıları’ haritasını bizlerle paylaşıyor. Bu haritada dikkatleri çeken önemli bir nokta ise bazı doğu ve güneydoğu illerindeki vaka azlığı. Peki nasıl başardılar? Sorunun yanıtını doğrudan muhataplarına sorduk...

26.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Erdoğan 2023 seçimlerini hedef gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’ye hedef olarak 2023 seçimlerini gösteriyor. Erdoğan, kabine değişikliğinin ardından konuştuğu AK Parti grubunda, “Artık, genel merkezimizle, Meclis grubumuzla, kabinemizle, beldesinden iline kadar tüm teşkilatlarımızla 2023’e odaklanmamız gereken bir döneme girdik” demişti. Çünkü Erdoğan, 2023 seçimlerini kader seçimi olarak görüyor.

29.04.2021

Tek ‘mavi’ Şırnak kaldı! Biz nerede yanlış yaptık

Türkiye’de toplam vaka sayısı 3 milyonu, toplam vefat sayısı ise 30 bini geçti. 5 ilde karantina kararı alındı. Kırmızı/çok yüksek riskli il sayısı bir haftada 25’ten 39’a çıktı. Türkiye’de tek mavi/düşük riskli il, Şırnak kaldı. Şırnak diğer illere göre neyi farklı yaptı da mavi kalmayı başardı? Ben sordum, Vali Ali Hamza Pehlivan cevapladı. 14 ilin neden kırmızıya döndüğünü ve ne yapmak gerektiğini ise uzmanlarla konuştum.

23.03.2021