EKSTRA
MENÜ

Sınav

Sınav ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36.486 Sınav haberi bulunmuştur.

Sınav Haberleri

AÖL 1. dönem sınavı ne zaman İşte 2020 açık lise sınav takvimi

AÖL 1. dönem sınavı ne zaman? İşte 2020 açık lise sınav takvimi!

Açık lise sınavlarının tarihine yönelik heyecan dolu bekleyiş devam ederken, öğrencilerin araştırmaları hız kazandı. Merakla sınav takvimini öğrenmek isteyen öğrenciler, 2020-2021 1. dönem AÖL sınav tarihlerini araştırıyor. Peki, Açık lise sınavı ne zaman?

9.11.2020Gündem
Babam filmi oyuncuları kimdir, nerede çekildi Babam filmi konusu

Babam filmi oyuncuları kimdir, nerede çekildi? Babam filmi konusu

Babam filmi oyuncuları ve konusu araştırılıyor. Sevilen filmler televizyon ekranlarında yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Bu filmlerden biri olan Babam’da Yusuf Tunalı’nın (Çetin Tekindor) batmakta olan sardalya konserve fabrikasını kurtarmaya çalışırken, karısının ölümüyle zihinsel engelli oğlu Arif’le (Berker Güven) baş başa kalması anlatılıyor. İşte Babam filmi oyuncuları ve nerede çekildiği hakkında bilgiler

9.11.2020Televizyon
Bakan Çavuşoğlu: Yerli ve milli bir dış politika izliyoruz

Bakan Çavuşoğlu: Yerli ve milli bir dış politika izliyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türk milletinin girişimci ruhunu, vicdanlı ve adaletli kültürünü dış politikamıza yansıtıyoruz. Sahada ve masada güçlü, yerli ve milli bir dış politika izliyoruz" dedi.

9.11.2020Gündem
EKPSS ne zaman, saat kaçta yapılacak EKPSS giriş belgesi alma ekranı

EKPSS ne zaman, saat kaçta yapılacak? EKPSS giriş belgesi alma ekranı

EKPSS için geri sayım başladı. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılıyor. Başvuruları 24 Ocak’ta başlayan ve 12 Şubat’ta sona eren EKPSS giriş belgesi yayımlandı. Adaylar sınav giriş belgelerine https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sorgulayabiliyorlar. Peki, EKPSS ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte açıklanan sınav tarihi ve detaylar...

9.11.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgın ile dünya yeni bir yol ayrımına geldi

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgın ile dünya yeni bir yol ayrımına geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12. Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu. "Salgınla birlikte dünyanın yeni bir yol ayrımına geldiğini görüyoruz. Uluslararası kuruluşlar yeni dönemi okumakta çaresiz kalıyor." diyen Erdoğan, "Hastalığın bir süre daha hayatımızı etkileyeceği anlaşılıyor. Ne zaman biteceği belli değil. Karamsarlığa kapılmadan, dengeli, uygulanabilir anlayışla hareket ediyoruz." ifadelerini kullandı. AB'yi eleştiren ve "İslam düşmanlığı devlet başkanlığı nezdinde teşvik ediliyor, destekleniyor." diyen Erdoğan, "İslam düşmanlığıyla mücadele etmek, hem inancımızın hem de yurt dışındaki vatandaşlarımıza karşı sorumluluğumuzun gereğidir." diye konuştu.

9.11.2020Gündem
2021-LGS 6 Haziranda yapılacak

2021-LGS 6 Haziran'da yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığından, LGS kapsamındaki merkezi sınavın 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacağı duyuruldu.

9.11.2020Eğitim
LGS 2021 ne zaman yapılacak Bakan Selçuk açıkladı

LGS 2021 ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk açıkladı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile gönderilen yazıyla, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınavın (LGS 2021) tarihi duyuruldu. Merkezî sınav, 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek.

9.11.2020Haber
MEBden 2.3 ve 4. sınıf (ilkokul) öğrencilerine kaynak desteği

MEB'den 2.3 ve 4. sınıf (ilkokul) öğrencilerine kaynak desteği

Milli Eğitim Bakanlığınca, ilkokul öğrencilerinin derslerine yönelik 3 bin 500 sorudan oluşan kaynak destek paketi "http://odsgm.meb.gov.tr/" internet adresinde yayımlandı.

9.11.2020Gündem
İlkokul öğrencilerine yeni kaynak desteği

İlkokul öğrencilerine yeni kaynak desteği

Pandemi sürecinde öğrencilere sunulan kaynak desteği, kapsamı genişletilerek devam ediyor. Daha önce tüm ortaokul ve lise öğrencileri için destek paketleri hazırlanarak paylaşıldığını hatırlatan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokul öğrencileri için yapılan çalışmaların da tamamlandığını, 2, 3 ve 4'üncü sınıflar düzeyinde yeni destek paketinin kullanıma açıldığını duyurdu. Bakan Selçuk, "Salgınla mücadele günlerinde tüm imkânlarımızla öğrencilerimizin yanındayız. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız" dedi.

9.11.2020Eğitim
Son dakika... MEB yayınladı İlkokul öğrencilerine kaynak desteği...

Son dakika... MEB yayınladı! İlkokul öğrencilerine kaynak desteği...

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul öğrencilerine yönelik 3 bin 500 sorudan oluşan kaynak destek paketi "http://odsgm.meb.gov.tr/" internet adresinde yayımlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerimize kaynak desteği sunmuş olduk. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız" dedi.

9.11.2020Gündem
KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS sonuçları için ÖSYM tarih verdi

KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS sonuçları için ÖSYM tarih verdi

KPSS ön lisans sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gündemde yer alıyor. Memur olmak isteyen adaylar her yıl ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenlenen sınav oturumlarına giriyorlar. KPSS ön lisans oturumu başvuruları bu yıl 21 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri aralığında alındı. Adaylar sınava 25 Ekim’de girdiler. ÖSYM yayımladığı kılavuz içerisinde KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını duyurdu. İşte KPSS sonuç tarihi

9.11.2020Gündem
Dambıl fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli dumbell seti modelleri ve tavsiyeleri

Dambıl fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli dumbell seti modelleri ve tavsiyeleri

Hayatımızı sağlıklı bir şekilde ilerletmek için spor olmazsa olmazlarımız arasındadır. Sporun en temel ürünlerinden olan dambıl ise sağlıklı yaşam sürmek için gerekli ürünlerden birisidir. Dambıl spor alanında sürekli kullanılan kelimelerden biridir. Bu bakımdan bu kelimenin ne anlama geldiğini öğrenebilir ve kullanabilirsiniz. Dambıl nedir? Ne işe yarar? Dambıl fiyatları nasıldı? En iyi kaliteli dambıl seti modelleri ve tavsiyeleri nelerdir? Soruların cevaplarını sizler için derledik.

AÖL 1. dönem sınavı ne zaman İşte 2020 açık lise sınav takvimi

AÖL 1. dönem sınavı ne zaman? İşte 2020 açık lise sınav takvimi!

Açık lise sınavlarının tarihine yönelik heyecan dolu bekleyiş devam ederken, öğrencilerin araştırmaları hız kazandı. Merakla sınav takvimini öğrenmek isteyen öğrenciler, 2020-2021 1. dönem AÖL sınav tarihlerini araştırıyor. Peki, Açık lise sınavı ne zaman?

8.11.2020Gündem
AÖF sınavları ne zaman 2020 2021 Açıköğretim güz dönemi vize sınav takvimi

AÖF sınavları ne zaman? 2020 2021 Açıköğretim güz dönemi vize sınav takvimi

Açıköğretim (AÖF) sınav tarihleri, kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından gündeme geldi. Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre 2020 2021 Yılı AÖF Güz Dönemi vize sınavları aralık ayında organize edilecek. Uzaktan eğitimine devam eden öğrenciler AÖF Ara Sınavına çevrimiçi (online) olarak katılım sağlayacak. Peki, AÖF sınavları ne zaman? İşte, 2020 AÖF sınav takvimi ve güz dönemi ara sınavlarıyla ilgili ayrıntılar.

8.11.2020Eğitim
2020 KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS ön lisans sınav sonuçları osym.govda olacak

2020 KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS ön lisans sınav sonuçları osym.gov'da olacak

KPSS ön lisans sınav sonuçları adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 25 Ekim'de ÖSYM tarafından organize edilen ve binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen 2020 KPSS ön lisans sınavının sonuçları yapılan değerlendirme sonrası AİS ekranından ilan edilecek. Ön Lisans düzeyinde sınava giren adaylar geçtiğimiz günlerde açıklanan soru ve cevap anahtarı sonrası puanlarını öğrenmek adına ÖSYM'den gelecek açıklamaya odaklandı. Peki, 2020 KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, KPSS ön lisans sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

8.11.2020Eğitim
İSG sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYM sınav takvimine göre İSG sonuç tarihi

İSG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM sınav takvimine göre İSG sonuç tarihi

2020 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2020-İSG) 7 Kasım 2020’de gerçekleşti. ÖSYM'nin açıkladığı sınav takvimine göre İSG sınav sonuçları önümüzdeki ay erişime açılacak. Peki, İSG soruları ve cevapları yayınlandı mı? İSG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM sınav takvimine göre İSG sonuç tarihi...

7.11.2020Gündem
İSG sınav sonuçları…

İSG sınav sonuçları…

2020 yılı 1'inci dönem İSG sınavı tamamlandı. Sınav sonuçlarının önümüzdeki ay açıklanması bekleniyor.

7.11.2020Eğitim
KPSS ortaöğretim sınav yerleri açıklandı mı Gözler ÖSYM duyurular sayfasında

KPSS ortaöğretim sınav yerleri açıklandı mı? Gözler ÖSYM duyurular sayfasında

KPSS ortaöğretim sınavı için geri sayım sürerken gözler sınav giriş belgesine çevrildi. Sınav anında adayların yanında bulundurması zorunlu tutulan KPSS sınav giriş belgesi online platform üzerinden erişime açılacak. Adaylar, bu belgeyle sınava girecekleri yer bilgisini öğrenebilecek. Peki, KPSS ortaöğretim sınav yerleri belli oldu mu? KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi nasıl alınır?

7.11.2020Gündem
İSG sınavı saat kaçta bitecek, sınav kaç dakika İşte İSG sınav süresi

İSG sınavı saat kaçta bitecek, sınav kaç dakika? İşte İSG sınav süresi

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG) sınavı saat 10.15 itibariyle başladı. Bu yıl, 7 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan 2020-İSG sınavı Türkiye'nin belli noktalarında gerçekleşecek. Peki, İSG sınavı saat kaçta bitecek, sınav kaç dakika? İşte İSG sınav süresi

7.11.2020Gündem
6, 7, 10 ve 11’ler: Bizde hiç şans yok

6, 7, 10 ve 11’ler: Bizde hiç şans yok

Koronavirüsün okuldan uzaklaştırdığı öğrencilerin büyük bölümü yeniden dersliklerine kavuştu. Geriye 6, 7, 10 ve 11’inci sınıflar kaldı. Onlar kendilerini pandeminin en şanssızları olarak görüyor.

7.11.2020Eğitim
Bağışıklık sistemimize iyi bakmanın yolları

Bağışıklık sistemimize iyi bakmanın yolları

Grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıklarla baş etmek pandemi nedeniyle bu yıl hiç olmadığı kadar önemli. Koronavirüsle mücadele içindeyken bir de bu hastalıklarla uğraşmamak için vücudumuzun savunma sistemini güçlendirmekte fayda var. Diyet ve beslenme uzmanları Elif Nida Zafer ve Ömür Karamahmut’tan bağışıklık sistemimizi güçlendirecek besin tavsiyeleri aldık. Nörolog Prof. Dr. Derya Uludüz’e de stres seviyemizi ayarlamak ve uykumuzu düzene sokmak için neler yapabileceğimizi sorduk.

Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Gelir İdaresi Başkanlığı 50 avukat alımı için düğmeye bastı. İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde personel alımı yapacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı, başvuru şartları hakkında detayları yayımladı. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı başvurusu nasıl yapılabilecek? Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılabilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.11.2020Gündem
Yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin sözlü sınav sonuçları açıklandı

Yurtdışında eğitim görmek isteyenlerin sözlü sınav sonuçları açıklandı

MEB, Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Amacıyla Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme (YLSY) sözlü sınav sonuçlarını açıkladı.

6.11.2020Eğitim
ÖSYM TUS sonuçları 2020 nereden sorgulanır

ÖSYM TUS sonuçları 2020 nereden sorgulanır?

TUS sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2020 yılında 4 Ekim'de merkezi olarak yapıldı. Temel Tıp Bilimleri Testi, saat 10.15’te başladı ve 150 dakika sürdü. Adaylar, sınav sonuçlarına 04 Kasım 2020 tarihinde saat 10.15'ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayabilecekler. İşte TUS sonuçları sorgulama ekranı...

6.11.2020Gündem
Spor meslek olacak, kayıt dışı istihdam azalacak

Spor "meslek" olacak, kayıt dışı istihdam azalacak

Kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında spor, bir iş kolu ve meslek haline getirilecek. Bu amaçla 2021 yılında spor sektöründe mesleki yeterlilikler ve alt meslek tanımlarının belirlenmesi planlanıyor.

6.11.2020Ekonomi
Eğitim Teknologları kimdir, ne yaparlar

Eğitim Teknologları kimdir, ne yaparlar?

COVID-19 pandemisi ile onlara daha çok ihtiyacımız var ama onların görev ve sorumlulukları sıklıkla yanlış anlaşılmaktadır. Onlar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümlerinden mezun bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmenleri. Onları, eğitim teknoloğu veya öğretim tasarımcısı olarak da adlandırabiliriz.

6.11.2020Teknoloji
Türk Telekom’dan 2 milyarlık rekor kâr

Türk Telekom’dan 2 milyarlık rekor kâr

Türk Telekom, son 12 ayda 1.9 milyon net abone kazanarak 49.5 milyona ulaştı. Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre mobil abone sayısı 3. çeyrekte 269 bin net artışla 23.1 milyona ulaşırken, Türk Telekom’un 2008’deki halka arzdan bu yana en yüksek ilk 9 aylık net kârı 2 milyar TL’yi aştı.

6.11.2020Ekonomi
Son dakika haberi: KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 KPSS ön lisans puan hesaplama bilgisi

Son dakika haberi: KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 KPSS ön lisans puan hesaplama bilgisi!

KPSS sınav sonuçları için gözler artık ÖSYM'den yapılacak son dakika açıklamalarda. 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanan ve binlerce adayın katılım sağladığı söz konusu sınavın cevap anahtarı geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. KPSS ön lisans soru ve cevap anahtarıyla netleri hakkında bilgi sahibi olan adaylar, sonuç tarihine odaklandı. KPSS ön lisans sınavında yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacak. Peki, KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 2020 KPSS ön lisans puan hesaplama bilgisi ve sonuç tarihi.

6.11.2020Eğitim
KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanır İşte KPSS ön lisans sonuç tarihini ÖSYM duyurdu

KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanır? İşte KPSS ön lisans sonuç tarihini ÖSYM duyurdu

KPSS ön lisans sonuçları adaylar tarafından bekleniyor. KPSS ön lisans oturumu 25 Ekim'de yapılmıştı. Binlerde adayın katılımı ile gerçekleşen sınavın sonuçları yapılan değerlendirme sonrası erişime açılacak. ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre sonuçlar bu ay içerisinde açıklanacak. Sınav sonuçları AİS ekranı üzerinden sorgulanacak. Peki, KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, KPSS ön lisans sınav sonuç tarihiyle ilgili ayrıntılar.

5.11.2020Gündem
AÖF güz dönemi sınavları ne zaman İşte AÖF vize tarihi

AÖF güz dönemi sınavları ne zaman? İşte AÖF vize tarihi

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi vize sınavları için geri sayım başladı. Lisans veya önlisans eğitimlerini açıktan tamamlamaya çalışan öğrencileri ilgilendiren AÖF güz dönemi vize sınavlarının ne zaman yapılacağı, AÖF öğrencileri tarafından merakla araştırılıyor. Peki, AÖF güz dönemi sınavları ne zaman?

5.11.2020Gündem
KPSS DHBT başvurusu ne zaman başlayacak İşte 2020 DHBT sınav takvimi

KPSS DHBT başvurusu ne zaman başlayacak? İşte 2020 DHBT sınav takvimi

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (2020 DHBT), bu alandan sınava girecek olan adayların araştırdığı konu oldu. 'DHBT sınavı ne zaman?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, bir yandan da başvuru takvimini sorguluyor. ÖSYM'nin yurt genelinde gerçekleştireceği sınavda, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında yer bulmak isteyen öğrenciler DHBT'ye katılım sağlayacak. Peki, DHBT ne zaman gerçekleşecek, başvurular ne zaman?

5.11.2020Gündem
Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı yapacak İşte, başvuru şartları

Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı yapacak! İşte, başvuru şartları

Gelir İdaresi Başkanlığı 50 avukat alımı için düğmeye bastı. İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde personel alımı yapacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı, başvuru şartları hakkında detayları yayımladı. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı başvurusu nasıl yapılabilecek? Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı avukat alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılabilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

5.11.2020Gündem
KPSS branş sıralaması açıklandı KPSS lisans branş bazında sıralama

KPSS branş sıralaması açıklandı! KPSS lisans branş bazında sıralama

KPSS branş bazında sıralama ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı. 2020 Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldığı duyuruldu. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sorgulama yapabiliyorlar. İşte detaylar

5.11.2020Gündem
Son dakika... Eski ÖSYM Başkan Yardımcısı Ömer Pekşene 1 yıl hapis cezası

Son dakika... Eski ÖSYM Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen'e 1 yıl hapis cezası

Eski ÖSYM Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen, "görevi kötüye kullanmak" suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

5.11.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı DGS 2020 ek tercihleri ne zaman

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı! DGS 2020 ek tercihleri ne zaman?

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Bu kılavuzun yayımlanmasının ardından da DGS ek tercih işlemleri başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek tercih işlemleri, bugünden itibaren 11 Kasım'a kadar yapılacak. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirecekler. İşte DGS ek tercih kılavuzu

5.11.2020Gündem
TUS tercileri ne zaman İşte 2020 TUS tercih süreci hakkında bilgi

TUS tercileri ne zaman? İşte 2020 TUS tercih süreci hakkında bilgi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 2. Dönem) sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler. Bu gelişmenin ardından 2020 TUS tercihleri gündeme geldi. Peki, TUS tercileri ne zaman?

5.11.2020Gündem
KPSS ortaöğretim ne zaman 2020 KPSS sınav belgesi ve sınav yeri sorgulama ekranı için gözler ÖSYMde

KPSS ortaöğretim ne zaman? 2020 KPSS sınav belgesi ve sınav yeri sorgulama ekranı için gözler ÖSYM'de!

KPSS ortaöğretim sınav yerleri ne zaman açıklanacak? KPSS ortaöğretim sınav tarihi adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 15-30 Eylül tarihlerinde başvuruları alınan ve ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınavda adaylar giriş belgelerini AİS ekranı üzerinden T.C kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile alacaklar. Adaylar KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi olmadan sınav salonlarına alınmayacak. İşte, 2020 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi ve sınav tarihiyle ilgili ayrıntılar.

5.11.2020Eğitim
Bilim Olimpiyatlarına başvurular başlıyor

Bilim Olimpiyatları'na başvurular başlıyor

Çevrimiçi yapılacak olan ‘2020 İstanbul Bilim Olimpiyatları Yarışması’ başvuruları başladı. 16-20 Kasım’da yapılacak yarışmanın son başvuru tarihi ise 15 Kasım. Sonuçlar 30 Kasım’da açıklanacak.

4.11.2020Eğitim
AÖF sınav tarihleri ne zaman AÖF giriş ekranı

AÖF sınav tarihleri ne zaman? AÖF giriş ekranı

AÖF sınav tarihleri ile ilgili kurum tarafından açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde eğitim gören öğrenciler belirli tarihlerde dönem sınavlarına giriyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında son sınavlar online olarak yapıldı. Peki AÖF sınav tarihleri ne zaman, online mı olacak? İşte AÖF sınav takvimi ve giriş ekranı

4.11.2020Gündem
TUS sonuçları açıklandı ÖSYM TUS sonuçları 2020 nereden sorgulanır

TUS sonuçları açıklandı! ÖSYM TUS sonuçları 2020 nereden sorgulanır?

TUS sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2020 yılında 4 Ekim'de merkezi olarak yapıldı. Temel Tıp Bilimleri Testi, saat 10.15’te başladı ve 150 dakika sürdü. Adaylar, sınav sonuçlarına 04 Kasım 2020 tarihinde saat 10.15'ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayabilecekler. İşte TUS sonuçları sorgulama ekranı...

4.11.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 14 uzman yardımcısı alacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 14 uzman yardımcısı alacak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, 14 savunma sanayisi uzman yardımcısı alımı için sınav açtı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığında (SSB), istihdam edilmek üzere, sözlü sınav yöntemiyle 14 savunma sanayisi uzman yardımcısı alınacak. İşte, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı personel alımının ayrıntıları...

4.11.2020 Gündem
ALES geç başvuruları saat kaça kadar alınacak İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

ALES geç başvuruları saat kaça kadar alınacak? İşte ALES başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar

ALES'e girecek olan adaylar, sınav için geç başvurularını bugün yapabilecek. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda %50 artırımlı olarak ödenecek sınav ücretinin belirtilen bankalara yatırılması gerekiyor. Peki, ALES geç başvuruları saat kaça kadar alınacak? ALES başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak? İşte ALES geç başvuru süreciyle ilgili detaylar…

4.11.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman yapılacak 2020 DHBT sınav konularını ÖSYM açıkladı

DHBT sınavı ne zaman yapılacak? 2020 DHBT sınav konularını ÖSYM açıkladı

DHBT sınavı adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınava katılacak olan adaylar, DHBT başvurularını kılavuzda yer verilen tarihlerde gerçekleştirecek. KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorunda olan adaylar, başvurularını AİS ekranı üzerinden T.C kimlik numarası ile tamamlayacaklar. Peki, DHBT sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2020 DHBT sınav konuları ve sınav tarihiyle ilgili ayrıntılar.

4.11.2020Eğitim
Mardin merkezli 4 ilde joker operasyonu: 10 gözaltı

Mardin merkezli 4 ilde 'joker' operasyonu: 10 gözaltı

MARDİN merkezli 4 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, motorlu taşıt sürücü adayları sınavına başkalarının yerine girmeye çalıştıkları bir suç organizasyonunda yer alan 'joker' diye tabir edilen 10 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin, sınava girecek kursiyerlere benzetilmeye çalışıldığı ve kursiyerlerin tüm aile bireylerinin bilgilerini ezberledikleri ortaya çıktı.

3.11.2020Gündem
2020-EKPSS giriş belgeleri yayımlandı

2020-EKPSS giriş belgeleri yayımlandı

15 Kasım’da ÖSYM tarafından yapılacak olan 2020-EKPSS’nin sınav giriş belgeleri yayımlandı.

3.11.2020Eğitim
EKPSS giriş belgesi yayımlandı EKPSS 2020 sınav yerleri sorgulama

EKPSS giriş belgesi yayımlandı! EKPSS 2020 sınav yerleri sorgulama

EKPSS giriş belgesi ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020 yılında kasım ayında düzenlenecek. Başvurularını yapan adaylar sınava 15 Kasım'da girecekler. Kurum tarafından yapılan açıklamada EKPSS giriş yerlerinin açıklandığı duyuruldu. Peki EKPSS giriş belgesi nasıl alınır?

3.11.2020Gündem
Açık lise sınavı ne zaman AÖL 1. dönem sınav takvimi

Açık lise sınavı ne zaman? AÖL 1. dönem sınav takvimi

AÖL 1. dönem sınavları için geri sayım devam ediyor. Öğrenimlerine açıktan devam eden binlerce kişi, AÖL sınavlarına yönelik hazırlıklarında son aşamaya geldi. Gözler şimdi sınavların düzenlenmesi ve ardından sonuçlarının ilan edilmesinde. Peki, Açık lise sınavı ne zaman?

3.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Matematik dersi çalışırken dikkat edilmesi gerekenler

Matematik dersi, öğrencilerin en çok zorlandıkları derslerden biridir. Hem uluslararası hem de ulusal sınav sonuçları da bu durumu açıkça ortaya koymaktadır.

7.11.2020

Cumartesileri de yüz yüze sınav...

Pandemi sürecinde bazı sınıflar için uzaktan eğitim devam etse de sınavlar okullarda yüz yüze yapılmaya başlandı. Tarihlerine okullardaki zümre kurulunun, yani öğretmenlerin karar verdiği sınavlar, yığılmayı önlemek için ihtiyaç duyulması halinde cumartesi günleri de yapılıyor...

7.11.2020

İngilizce dersi öğreniminde nelere dikkat edilmeli?

Ortaokul, lise ve üniversite öğrenimim boyunca İngilizce sevdiğim derslerden biri olmuştu hep. Bu sebeple de notlarım gayet iyiydi. Ben de İngilizce’ye yeteneğim olduğunu düşünüyordum. Durumun böyle olmadığını İngiltere’ye gittiğimde anladım. Zaten iki haftalığına gitmiştim ve ilk hafta konuşulan hiçbir şeyi anlamamıştım.

5.11.2020