EKSTRA
MENÜ

Sınav

Sınav ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36.561 Sınav haberi bulunmuştur.

Sınav Haberleri

ALES çıkmış sorular: 2020 ALES 2 sınavı ne zaman yapılacak İşte ÖSYM ALES sınav takvimi

ALES çıkmış sorular: 2020 ALES 2 sınavı ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM ALES sınav takvimi

ALES sınav tarihi, ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınava günler kala adayların gündeminde yer almaya başladı. Akademik kariyer yapmak için yüksek lisans hedefleyen adayların başvurularını yaptığı 2020 ALES/2 sınavına, sınav giriş belgesi ile katılım sağlanacak. ÖSYM tarafından 01-12 Ekim 2020 tarihleri arasında başvuru işlemleri tamamlanan sınav öncesi, ALES çıkmış sorular sınava hazırlanan adayların odaklandığı bir diğer önemli konu oldu. Peki, ALES sınavı ne zaman yapılacak? İşte, ALES çıkmış sorular ve 2020 ALES sınav takvimi.

27.11.2020Eğitim
Son Dakika Haber: KPSS sonuçları sorgulama ekranı: KPSS ön lisans sınav sonuçları nasıl öğrenilir 2020 KPSS sonuçları ÖSYM yayımladı

Son Dakika Haber: KPSS sonuçları sorgulama ekranı: KPSS ön lisans sınav sonuçları nasıl öğrenilir? 2020 KPSS sonuçları ÖSYM yayımladı!

'KPSS sonuçları' ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamayla beraber belli oldu. Kamuda memur olmak isteyen adayların kapılım sağladığı KPSS ön lisans sınavının değerlendirme sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden erişime açıldı. Sınav sonuçlarıyla ilgili açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün: "25 Ekim'de gerçekleştirdiğimiz KPSS Ön Lisans sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Sonraki süreçte adaylar açılacak puanlar kapsamında boş kadrolar için tercih işlemlerini yapabilecek. Peki, KPSS ön lisans sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 2020 KPSS sınav sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.11.2020Gündem
AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 AUZEF aksis giriş ekranı

AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2020? AUZEF aksis giriş ekranı

AUZEF vize sınavları 21 - 29 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. İstanbul Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre uzaktan eğitim sınavlarına bu tarihler arasında 24 saat boyunca katılım sağlanabilecek. Ara sınavlarda her bir ders için 30 dakika süre verilecek olup, çoktan seçmeli 20 adet soru yöneltilecektir. Çevrimiçi (Online) Sınav Sitemine giriş yaptıktan sonra AUZEF sınavına öğrenciler katılabilecek. Peki, AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, AUZEF aksis giriş ekranı ve sınavlar ilgili ayrıntılar.

26.11.2020Eğitim
Son Dakika: Astsubaylık puanı kaç Astsubay olmak için KPSSden kaç puan almak gerekiyor İşte 2020 KPSS puan bilgisi

Son Dakika: Astsubaylık puanı kaç? Astsubay olmak için KPSS'den kaç puan almak gerekiyor? İşte 2020 KPSS puan bilgisi

Son dakika haber... Astsubaylık KPSS puanı, KPSS ön lisans sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber gündeme geldi. Her branş için belirli kontenjanda adayı değerlendirmeye tabi tutan MSB, bu nedenle kontenjan sayısına göre başvuran kişilerin KPSS P93 puanını yukarıdan aşağıya doğru sıralıyor. Buna göre de astsubaylık taban puanı belirleniyor. Peki, Astsubay olmak için KPSS'den kaç puan almak gerekiyor? İşte, 2020 Astsubaylık KPSS puan bilgisiyle ilgili ayrıntılar...

26.11.2020Gündem
Açık lise sınavları (AÖL) ne zaman AÖL 1. dönem sınavları için tarih yaklaşıyor..

Açık lise sınavları (AÖL) ne zaman? AÖL 1. dönem sınavları için tarih yaklaşıyor..

Eğitim hayatına Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) bünyesinde devam eden yüz binlerce öğrenci, kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu kez sınav tarihlerine odaklandı. Peki, açık lise sınavları ne zaman?

26.11.2020Gündem
2020 KPSS sonuçları açıklandı.. KPSS Önlisans cevap kağıtları 10 gün süre ile erişime açık olacak..

2020 KPSS sonuçları açıklandı.. KPSS Önlisans cevap kağıtları 10 gün süre ile erişime açık olacak..

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruda, 25 Ekim'de uygulanan 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Önlisans sınavına ait değerlendirme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi. ÖSYM Başkanlığınca düzenlenen 2020-KPSS Önlisans sonuçları 'https://sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden açıklandı. Öte yandan sınava ait cevap kağıtları da adayların erişimine açıldı. İşte, KPSS Önlisans sonuç sorgulama ekranı...

26.11.2020Gündem
ALES sınav giriş yerleri açıklandı ALES 2020 giriş belgesi alma ekranı

ALES sınav giriş yerleri açıklandı! ALES 2020 giriş belgesi alma ekranı

ALES giriş yerleri ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 2020 yılında da yoğun ilgi gören merkezi sınavlar arasında yer alıyor. Başvurularını yapan adaylar 6 Aralık’ta sınava girecekler. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda ALES giriş belgesinin erişime açıldığı duyuruldu. İşte sorgulama ekranı

26.11.2020Gündem
2020-ALES/2 giriş belgeleri yayınlandı

2020-ALES/2 giriş belgeleri yayınlandı

6 Aralık’ta yapılacak 2020-ALES/2’nin sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından yayımlandı.

26.11.2020Eğitim
15 tatil ne zaman İşte MEBin açıkladığı tarih

15 tatil ne zaman? İşte MEB'in açıkladığı tarih!

2020-2021 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatili geride kaldı. Öğrenciler bir yandan derslerine ve sınav temposuna devam ederken Öte yandan yarı yıl tatili de merak konusu oldu. Ocak ayında yapılan yarı yıl tatilinin 2021'de tam olarak hangi tarihte başlayacağı merak ediliyor. Peki, 15 tatil ne zaman?

26.11.2020Gündem
AÖL sınav tarihleri ne zaman Gözler AÖL sınav giriş belgesinde

AÖL sınav tarihleri ne zaman? Gözler AÖL sınav giriş belgesinde

AÖL sınav tarihleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Açık Öğretim Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler belirli tarihlerde dönem sınavlarına giriyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sınavların ne zaman yapılacağı açıklandı. Peki AÖL sınav tarihleri ne zaman, giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? İşte konu ile ilgili yapılan açıklamalar

26.11.2020Gündem
İSG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2020 İSG sınav sonuç tarihi

İSG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 İSG sınav sonuç tarihi

İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı (İSG) sınavı, 7 Kasım 2020 tarihinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapıldı. 2020 İSG sınavı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’da kuruluna sınav merkezlerinde gerçekleştirildi. Peki, İSG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 İSG sınav sonuç tarihi

26.11.2020Gündem
Potada 996. milli sınav

Potada 996. milli sınav

2022 Avrupa Şampiyonası (EuroBasket 2022) Elemeleri D Grubu'ndaki üçüncü maçında yarın Hırvatistan ile karşılaşacak A Milli Basketbol Takımı, tarihindeki 996. maçına çıkacak.

26.11.2020Basketbol
Ortaokul öğrencilerine yeni kaynak desteği

Ortaokul öğrencilerine yeni kaynak desteği

MEB, uzaktan eğitim kapsamında 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflar için hazırlanan kaynak fasiküllerin ikinci ünitelerini yayımladı. ‘http://odsgm.meb.gov.tr/’ adresinden erişilecek 42 fasikülde 3 bin 300 soru yer alıyor.

26.11.2020Eğitim
Son dakika… Bakan Soylu ilk kez açıklıyorum diyerek duyurdu: Tarihin en düşük sayısı...

Son dakika… Bakan Soylu 'ilk kez açıklıyorum' diyerek duyurdu: Tarihin en düşük sayısı...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında, yurt içindeki terörist sayısının 320'ye düştüğünü bildirdi. Soylu açıklamasında ‘Şu andaki sayısı ilk kez açıklıyorum. Şu an için 320’ye düşmüştür. Bu sayı tarihinin en düşük sayısıdır’ dedi. Öte yandan Soylu, 911 kilometrelik Suriye sınırında 832 kilometre duvar kurulumunun da tamamlandığını açıkladı.

26.11.2020Gündem
KPSS Önlisans sonuçları açıklandı

KPSS Önlisans sonuçları açıklandı

25 Ekim'de gerçekleşen 2020-KPSS Önlisansa ait değerlendirme işlemleri tamamlanarak sonuçlar açıklandı.

26.11.2020Eğitim
MEB yayınladı Ortaokul öğrencileri için 3 bin 300 soruluk kaynak desteği

MEB yayınladı! Ortaokul öğrencileri için 3 bin 300 soruluk kaynak desteği

MEB, uzaktan eğitim kapsamında 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflar için hazırlanan kaynak fasiküllerin ikinci ünitelerini yayımladı. Bakanlığın ‘http://odsgm.meb.gov.tr/’ adresinden erişilecek 42 fasikülde 3 bin 300 soru yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında ‘Önümüzdeki aydan itibaren ilk kez ilköğretim öğrencileri için çalışma fasikülleri yayımlayacağız’ dedi.

26.11.2020Gündem
Bilişim Sistemleri Ve Teknolojileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bilişim Sistemleri Ve Teknolojileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Her bireyin hedefleri ve hayalleri içerisinde bulunan bir meslek yönelimi vardır. Bu mesleğe göre eğitim görmek ve yükselmek isteği her bireyde mutlaka mevcuttur. Bu meslek gruplarından birisi de bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümüdür. Cevabı sıklıkla merak edilen bilişim sistemleri ve teknoloji bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, kaç yıllıktır, bölüm dersleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Bankacılık Ve Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bankacılık Ve Finans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Finans ve bankacılık bölümü dört yıllık bir lisans programıdır. Bu bölüm içerisine eğitim alacak olan kişiler ağırlıklı olarak finans veya bankacılık gibi eğitimler görecektir. Bununla beraber bu kişiler tamamen bulundukları sektöre faydalı olması için nitelikli bir şekilde eğitilmektedir. Sizler için bankacılık ve finans bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Astronomi Ve Uzay Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Astronomi Ve Uzay Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Astronomi ve uzay bilimleri genel olarak dünyanın en eski dönemlerinden beri yapıla gezegenleri ve uzay bilimlerini inceleyen bir bilim dalıdır. Bu bölümün ilgilendiği cisimler genel olarak gezegenler, yıldızlar ve benzeri türleridir. Sizler için astronomi ve uzay bilimleri hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Arap Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Arap Dili Ve Edebiyatı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türkiye'de toplam 9 üniversitede Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü bulunuyor. Bölümün yer aldığı fakülteler Edebiyat Fakültesi ile Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Arap Dili ve Edebiyatı bölümü dersleri nelerdir, bu bölümden mezun olanlar hangi işleri yapabilir? Merak edenler için tüm detayları derledik.

2021 LGS ne zaman İşte MEBin verdiği tarih

2021 LGS ne zaman? İşte MEB'in verdiği tarih!

2020-2021 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınavın tarihi, son günlerin en çok araştırılan konusu oldu. Yüz binlerce öğrenci ve ailesi sınav tarihini sorguluyor. Peki, 2021 LGS sınavı ne zaman yapılacak?

25.11.2020Gündem
ÖSYM mobile e-Devlet şifresiyle erişim başladı

ÖSYM mobile e-Devlet şifresiyle erişim başladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Adaylarımız ve sınav görevlilerimiz tarafından gelen talepler doğrultusunda, ÖSYM AİS ve ÖSYM GİS mobil uygulamalarımıza e-Devlet şifresiyle giriş yapabilme özelliğini de ekledik. Adaylarımız ve görevlilerimiz 'e-Devlet ile Giriş' seçeneğine tıklayarak ÖSYM AİS ve ÖSYM GİS mobil uygulamalarımıza giriş yapabilecek" dedi.

25.11.2020Eğitim
ÖSYM mobil uygulamalarına e-Devlet şifresiyle erişim kolaylığı.. AİS ve GİSe E-Devlet şifresiyle nasıl giriş yapılır

ÖSYM mobil uygulamalarına e-Devlet şifresiyle erişim kolaylığı.. AİS ve GİS'e E-Devlet şifresiyle nasıl giriş yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, adaylar ve sınav görevlilerinden gelen talepler doğrultusunda, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ve ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi (GİS) mobil uygulamalarına e-Devlet şifresiyle giriş yapabilme özelliğinin eklendiğini bildirdi.

25.11.2020Gündem
KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı KPSS 2020 sonuçları sorgulama

KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? KPSS 2020 sonuçları sorgulama

KPSS sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. KPSS ön lisans oturumu 2020 yılında 25 Ekim'de merkezi olarak düzenlendi. Sınava giren adaylar heyecanla kaç puan aldıklarını öğrenmek istiyorlar. ÖSYM tarafından sınavın soruları ve cevapları yayımlandı ve tahmini puanlar hesaplandı. Peki KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak, bugün açıklanır mı? İşte ÖSYM sınav takvimine göre sonuçların açıklanacağı tarih

25.11.2020Gündem
Açık lise sınavları ne zaman AÖL 1. dönem sınavları için geri sayım başladı

Açık lise sınavları ne zaman? AÖL 1. dönem sınavları için geri sayım başladı!

Eğitim hayatına Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) bünyesinde devam eden yüz binlerce öğrenci, kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından bu kez sınav tarihlerine odaklandı. Peki, açık lise sınavları ne zaman?

25.11.2020Gündem
Masumlar Apartmanı Naci Hoca kimdir Naci Öğretmen karakterine can veren Tansel Öngelin hayatı

Masumlar Apartmanı Naci Hoca kimdir? Naci Öğretmen karakterine can veren Tansel Öngel'in hayatı

Masumlar Apartmanı Naci Öğretmen dizinin yeni bölümüyle beraber merak konusu oldu. Oyuncu Tansel Öngel'in hayat verdiği Naci Öğretmen karakteri Safiye'nin sevgilisi olarak ekranlara gelecek. İstanbul Devlet Tiyatrosunda sanatçı olan ünlü oyuncu Tansel Öngel Muhteşem Yüzyıl, Geniş Aile, Benim İçin Üzülme gibi dizilerde yer alarak oyunculuk kariyerinde geniş kitlelere ulaştı. Peki, Masumlar Apartmanı Naci Öğretmen kimdir? İşte, Tansel Öngel'in hayatıyla ilgili merak edilenler.

25.11.2020Televizyon
DHBT geç başvuru tarihi ne zaman 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri

DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri

DHBT başvuruları 2020 yılında 6 Kasım ve 16 Kasım tarihleri aralığında alındı. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunlarının KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmaları gerekiyor. Peki KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

24.11.2020Gündem
DHBT geç başvuru nasıl yapılır DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak

DHBT geç başvuru nasıl yapılır? DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak?

DHBT geç başvuru ücreti yatırılmasının ardından işlemlerini tamamlayacak olan pek çok kişi, müracaat adımlarını ÖSYM ile tamamlayacak. Normal başvuru sürecini kaçıranlar için erişime açılan DHBT geç başvuru işlemi kurtarıcı nitelik taşıyacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev almak için sınava katılmak isteyen ancak başvuru tarihini kaçıran adaylar, DHBT geç başvuru ücretini yatırdıktan sonra işlemlerini gerçekleştirebilecek. Peki, DHBT geç başvuru nasıl yapılır? DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak? İşte, o detaylar

24.11.2020Gündem
ALES sınav yerleri açıklandı mı ALES sınav giriş belgesi için beklenen gün yaklaşıyor

ALES sınav yerleri açıklandı mı? ALES sınav giriş belgesi için beklenen gün yaklaşıyor!

ALES sınav yerleri, akademik kariyer elde etmek isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Aralık ayının ilk hafta sonunda yapılacak olan ALES, 2020 yılının son Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olacak. Peki, ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

24.11.2020Gündem
AÖF sınav tarihleri ne zaman AÖF giriş ekranı

AÖF sınav tarihleri ne zaman? AÖF giriş ekranı

AÖF sınav tarihleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini yapan adaylar belirtilen tarihlerde dönem sınavlarına giriyorlar. AÖF güz dönemi ara sınavları online olarak yapılacak. İşte AÖF sınav tarihleri ve giriş ekranı

24.11.2020Gündem
Açıköğretimde sınavlar yüz yüze

Açıköğretimde sınavlar yüz yüze

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü göndermiş olduğu resmi yazıda açıköğretim sınavlarının planlandığı üzere 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yüz yüze yapılacağını duyurdu.

24.11.2020Eğitim
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Öğretmenlik alanında farklı branşlarda eğitimler veriliyor. İlkokul ve ortaöğretim düzeyinde ise sosyal bilgiler öğretmenlerine ihtiyaç duyuluyor. Sosyal bilgiler öğretmenliği bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Almanca Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Almanca Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Öğretmenliğin pek çok farklı alanı var. Özellikle de yabancı dil öğretmenliğinin iş imkanları oldukça yüksek. Almanca öğretmenliği bölümüne ise ilgi her geçen gün artıyor. İşte, Almanca öğretmenliği hakkında merak edilen tüm detaylar.

Son Dakika Haber... Sağlık Bakanlığı, 23 Kasım korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı İşte koronavirüste son durum

Son Dakika Haber... Sağlık Bakanlığı, 23 Kasım korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı! İşte koronavirüste son durum

Son dakika haberi.... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 161 bin 125 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 713 kişiye hastalık tanısı konuldu, 153 kişi hayatını kaybetti.

23.11.2020Gündem
Açık öğretim lise sınavı ne zaman İşte AÖL 1. dönem sınav takvimi ve detaylar

Açık öğretim lise sınavı ne zaman? İşte AÖL 1. dönem sınav takvimi ve detaylar

2020-2021 eğitim öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. Dönem kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri yakın zaman önce tamamlandı, gözler şimdi 1. dönem sınavlarının yapılacağı tarihte. AÖL sınavlarının tarihlerini merak eden açık lise öğrencileri, konuya dair bilgi almak adına MEB'in yayımladığı sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, açık öğretim lise sınavı ne zaman?

23.11.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim soru kitapçığı yayımlandı

KPSS Ortaöğretim soru kitapçığı yayımlandı

ÖSYM, 22 Kasım’da yapılan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10’unu yayımladı.

23.11.2020Eğitim
Üniversitelilere elektrikli mobilite eğitimi

Üniversitelilere elektrikli mobilite eğitimi

Yıldız Teknik Üniversitesi lisans ve lisansüstü öğrencileri için ücretsiz elektrikli mobilite eğitimi verilecek. Dokuz haftalık program, yıl sonunda tamamlanacak ve programın sonunda yapılan sınav da başarılı olan öğrencilere sertifika verilecek.

23.11.2020Eğitim
KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı!

22 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u adayların erişimine açıldı. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Kasım 2020 tarihinde saat 15.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Peki, KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

23.11.2020Gündem
15 tatil ne zaman Okullar ne zaman tatil olacak MEB takvimi

15 tatil ne zaman? Okullar ne zaman tatil olacak? MEB takvimi

15 tatilin ne zaman başlayacağı ile ilgili araştırmalar hızlandı. 16 Kasım’da başlayan ara tatilin ardından öğrenciler öğrenimlerine uzaktan eğitim ile devam etmeye başladılar. Okullarda 4 Ocak'a kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacak. Peki okullar ne zaman tatil olacak? İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan tatil tarihleri

23.11.2020Gündem
Salgın döneminde sanal müzelerin sayısı artırılacak

Salgın döneminde 'sanal müzelerin' sayısı artırılacak

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde ilgi gören sanal müzelerin sayısının artırılacağını söyledi.

23.11.2020Gezi
Başakşehirin Avrupa arenasında 34. maçı Rakip Manchester United...

Başakşehir'in Avrupa arenasında 34. maçı! Rakip Manchester United...

Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi H Grubu dördüncü maçında yarın İngiltere temsilcisi Manchester United'a konuk olacak.

23.11.2020Futbol
Bulut girişimlerinize kapsamlı bir beceri eğitimini nasıl dahil edebilirsiniz

Bulut girişimlerinize kapsamlı bir beceri eğitimini nasıl dahil edebilirsiniz?

Amazon Web Services (AWS) Eğitim ve Sertifikasyon Direktörü Maureen Lonergan, kapsamlı bir bulut eğitim programı oluşturmak ve kuruluşlar genelinde bulut yetkinliğini teşvik etmek için atılması gereken beş adımı açıkladı.

23.11.2020Teknoloji
Açık öğretim lise sınavı ne zaman İşte AÖL 1. dönem sınav takvimi

Açık öğretim lise sınavı ne zaman? İşte AÖL 1. dönem sınav takvimi!

2020-2021 eğitim öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 1. Dönem kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri yakın zaman önce tamamlandı, gözler şimdi 1. dönem sınavlarının yapılacağı tarihte. AÖL sınavlarının tarihlerini merak eden açık lise öğrencileri, konuya dair bilgi almak adına MEB'in yayımladığı sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, açık öğretim lise sınavı ne zaman?

22.11.2020Gündem
18 yıldır girdiği KPSSde bu kez çocukları da yanındaydı

18 yıldır girdiği KPSS'de bu kez çocukları da yanındaydı

Abdullah Gedik, memur olma hayaliyle 18 yıldır KPSS’ye giriyor. 42 yaşındaki Gedik’in dokuzuncu denemesinde yanında çocukları da vardı. Abdullah Gedik’in KPSS heyecanına bu kez kızı Aleyna ve oğlu Abdullah da ortak oldu.

22.11.2020Eğitim
KPSS nasıldı, zor muydu KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

KPSS nasıldı, zor muydu? KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

KPSS ortaöğretim sınavı bugün tamamlandı. Sınav, 81 ilde ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 188 sınav merkezinde düzenlendi. Saat 10.15'te başlayan KPSS’de adaylara 120 sorudan oluşan ‘Genel Yetenek’ ve ‘Genel Kültür’ testleri uygulandı. 130 dakika süren sınavı tamamlayan adaylar, KPSS sorularına yönelik yorumlarını sosyal medyadan dile getirmeye başladı. Peki, KPSS nasıldı, zor muydu? İşte KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

22.11.2020Gündem
İstanbulda KPSS telaşı Sınava giremediler...

İstanbul'da KPSS telaşı! Sınava giremediler...

KAMU Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim  (2020-KPSS Ortaöğretim) için İstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsü ile Avcılar'da sınava girecek bazı adaylar saat 10.00’dan önce gelmedikleri,bazıları da yenilenen istenen kimlik belgelerini getirmedikleri için sınav binalarına alınmadı.

22.11.2020Gündem
Ara tatil bitti eğitim başlıyor

Ara tatil bitti eğitim başlıyor

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, ara tatilin ardından TRT EBA, EBA ve canlı sınıf uygulamaları, basılı ve dijital yardımcı kaynaklarla yürütülecek uzaktan eğitim sürecine, COVID-19 salgını nedeniyle 4 Ocak 2021’e kadar devam edecek. Anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitim yapılacak, fiziki imkânları uygun okulöncesi eğitim kurumlarında, salgınla ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecek. Bu süreçte, EBA canlı sınıf ve alternatif uygulamaların sisteme entegrasyonuyla birlikte günlük yaklaşık 2 milyon ders yapma kapasitesi olacak. MEB, aralık ayının son haftasındaki tabloya göre okullarda yüz yüze eğitime aşamalı geçiş planlamasını ve takvimini kamuoyuyla paylaşacak.

22.11.2020Eğitim
KPSS Ortaöğretim yapıldı

KPSS Ortaöğretim yapıldı

Sınavda adaylara 120 sorudan oluşan ‘Genel Yetenek’ ve ‘Genel Kültür’ testleri uygulandı. Görevlilerle, sınava katılacağını sınav giriş belgeleriyle belgeleyen adaylar, yanlarındaki eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçiyle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Sınav sonuçları, 24 Aralık'ta açıklanacak.

22.11.2020Eğitim
KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek? İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

Adaylarının haftalardır hazırlandığı KPSS ortaöğretim sınavı bugün yapılacak. KPSS ortaöğretim sınavına katılacağını (Sınava Giriş Belgeleri ile) belgeleyen adaylar ile Sınav Görevlileri sınav günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. KPSS ortaöğretim sınavı saat 10.15'te başlayacak. Peki, KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek? İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

22.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları