EKSTRA
MENÜ

Sınav Tarihi

Sınav Tarihi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav Tarihi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.775 Sınav Tarihi haberi bulunmuştur.

Sınav Tarihi Haberleri

Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak? MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise sınav tarihi için beklenen açıklama geldi. Liselerde sınavların ne zaman yapılacağı, uzaktan eğitim kararının ardından veli ve öğrencilerin gündemine gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan karara göre, tüm resmi ve özel okulların 12'nci sınıflarında yüz yüze eğitime devam edilecek ve liselerdeki diğer sınıflarda uzaktan eğitime geçilecek. MEB'den yapılan son dakika açıklamada ise liselerde sınav tarihleri belli oldu. Hazırlık, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda 2. dönem lise sınavları 1 Kasım 2020'den sonra işlenen konuları kapsayacak. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte, sınavlarla ilgili ayrıntılar...

16.04.2021Gündem
2021 DGS başvuruları ne zaman başlayacak İşte 2021 DGS sınav tarihi

2021 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021 DGS sınav tarihi

Binlerce kişinin hazırlıklarını sürdürdüğü DGS, 2021 yılında temmuz ayında gerçekleştirilecek. Eğitimlerini lisans düzeyinde tamamlamak isteyenlerin katılım sağlayacağı söz konusu sınav için başvuru süreci de kısa süre sonra işlemeye başlayacak. Peki, 2021 DGS başvuruları ne zaman?

16.04.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavı ne zaman ve online mı olacak

AÖL 3. dönem sınavı ne zaman ve online mı olacak?

AÖL 3. dönem sınavı, pek çok kişi tarafından merakla bekleniyor. İkinci dönem sınavlarını tamamlayan ve 3. dönem için geri sayıma başlayan öğrenciler, internet üzerinden AÖL 3. dönem sınav tarihi için araştırmalarına başladı. Peki, AÖL 3. dönem sınavı ne zaman ve online mı olacak? İşte, geçtiğimiz dönem sınavlarını online olarak tamamlayan AÖL öğrencileri için 3. dönem sınavları hakkında detaylı bilgiler

15.04.2021Gündem
Frankfurt Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alacak

Frankfurt Başkonsolosluğu sözleşmeli sekreter alacak

Sözleşmeli sekreter için Frankfurt Başkonsolosluğu’ndan yapılan duyuruda 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü düzenlenecek yazılı sınava katılmak isteyen adayların başvurması istendi. Alınacak personelde aranan kriterler ise şöyle:

14.04.2021Avrupa
Ertelenen DHBT oturumu ne zaman Sınav giriş yerleri açıklanmıştı

Ertelenen DHBT oturumu ne zaman? Sınav giriş yerleri açıklanmıştı

2020-DHBT sınavı için geri sayım başladı. Normal şartlarda geçtiğimiz yılın aralık ayında yapılması planlanan sınav, koronavirüs salgını nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmişti. Geçtiğimiz yıldan ertelenen sınavlar bir bir yapılırken, geriye sadece DHBT oturumu kaldı. Peki, ertelenen DHBT oturumu ne zaman?

9.04.2021Gündem
Ertelenen DHBT oturumu ne zaman Sınav giriş yerleri açıklanmıştı

Ertelenen DHBT oturumu ne zaman? Sınav giriş yerleri açıklanmıştı

2020-DHBT sınavı için geri sayım başladı. Normal şartlarda geçtiğimiz yılın aralık ayında yapılması planlanan sınav, koronavirüs salgını nedeni ile ileri bir tarihe ertelenmişti. Geçtiğimiz yıldan ertelenen sınavlar bir bir yapılırken, geriye sadece DHBT oturumu kaldı. Peki, ertelenen DHBT oturumu ne zaman?

8.04.2021Gündem
KPSS başvuru tarihleri: 2021 KPSS ne zaman yapılacak ÖSYM sınav ve başvuru tarihini duyurdu

KPSS başvuru tarihleri: 2021 KPSS ne zaman yapılacak? ÖSYM sınav ve başvuru tarihini duyurdu

KPSS başvuru ve sınav tarihi, devlet kadrolarına memur olarak atanmayı bekleyen adayları ilgilendiriyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınav öncesi adaylar KPSS başvuru işlemlerini AİS ekranı üzerinden sınav ücretini yatırarak gerçekleştirecek. 2021 KPSS başvuru kılavuzu bilgileri ışığında tamamlanacak olan başvuru süreci sonrası adaylar 2021-KPSS'de Genel Yetenek-Genel Kültür Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumlarına katılacak. Takvime göre sınav ağustos ayında yapılacak. Gözler şimdi KPSS başvuruları ne zaman? sorusunun yanıtında. İşte, 2021 KPSS sınav tarihi ve başvurular ile ilgili detaylar.

7.04.2021Gündem
AÖF sınav giriş bilgisi yayınlandı  2021 bahar dönemi AÖF sınavları ne zaman, online mı yapılacak

AÖF sınav giriş bilgisi yayınlandı! 2021 bahar dönemi AÖF sınavları ne zaman, online mı yapılacak?

AÖF sınav tarihi, Açıköğretim öğrencilerini yakından ilgilendiriyor. 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi AÖF ara sınavları online (çevrimiçi) olarak nisan ayında organize edilecek. 2 ve 6. yarıyıl dersleri ve 4. ve 8. yarıyıl dersleri olmak üzere iki ayrı programda yapılacak olan AÖF vize sınavları ile ilgili Anadolu Üniversitesi'nden yeni açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Ara Sınav Giriş Bilgisi aosogrenci.anadolu.edu.tr sayfası üzerinden yayımlanmıştır." ifadesi kullanıldı. Gözler şimdi AÖF sınavları ne zaman yapılacak? sorusunun yanıtında. İşte, AÖF sınav takvimi ve AÖF sınav giriş ekranı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.04.2021Gündem
MEB öğretmen alımı mülakatı ne zaman Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihi netleşti

MEB öğretmen alımı mülakatı ne zaman? Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihi netleşti

MEB'in 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvuru süreci sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihleri 26 Mart'a kadar yapıldı. Şimdi ise sözlü sınavlar bekleniyor. Peki, MEB öğretmen alımı mülakatı ne zaman?

6.04.2021Gündem
Milli Savunma Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları devam ediyor İşte başvuru şartları

Milli Savunma Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları devam ediyor! İşte başvuru şartları

Milli Savunma Üniversitesi 200 sözleşmeli personel alacak. Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığının internet sitesindeki personel teminine ilişkin başvuru kılavuzuna göre, adaylarda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca geçen yıl yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) katılmış ve puan almış olma şartı aranacak. İşte, Milli Savunma Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru şartları...

6.04.2021Gündem
ALES/1 ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

ALES/1 ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2021-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021/ALES-1) geç başvuruları dün tamamlandı. Geç başvuruların da geride kalması ile birlikte şimdi sınav tarihi merak konusu oldu. Peki, ALES/1 ne zaman yapılacak?

2.04.2021Gündem
MSÜ askeri öğrenci aday belirleme sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak

MSÜ askeri öğrenci aday belirleme sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ) 4 Nisan'da yapılacak. MSÜ sınav tarihi için adayların heyecanlı bekleyişi başladı. 27 Ocak-23 Şubat tarihleri arasında başvuruları alınan söz konusu sınav ÖSYM tarafından bu hafta organize edilecek. Askeri üniversiteye girmek isteyen adayların katılım sağlayacağı 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavında (MSÜ) adaylara ortaöğretim düzeyinde beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan test uygulanacak. Gözler şimdi sınavın tarihinde. Peki, MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte, 2021 MSÜ sınav tarihi ile ilgili ÖSYM'den yapılan açıklamanın detayları.

2.04.2021Gündem
MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak 2021 MSÜ sınav tarihini ÖSYM açıkladı

MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak? 2021 MSÜ sınav tarihini ÖSYM açıkladı

MSÜ sınav tarihi için adayların heyecanlı bekleyişi başladı. 27 Ocak-23 Şubat tarihleri arasında başvuruları alınan söz konusu sınav ÖSYM tarafından bu hafta organize edilecek. Askeri üniversiteye girmek isteyen adayların katılım sağlayacağı 2021 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavında (MSÜ) adaylara ortaöğretim düzeyinde beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan test uygulanacak. Gözler şimdi sınavın tarihinde. Peki, MSÜ ne zaman, saat kaçta yapılacak? İşte, 2021 MSÜ sınav tarihi ile ilgili ÖSYM'den yapılan açıklamanın detayları.

31.03.2021Gündem
MSÜ 2021 sınavı ne zaman Sınav için geri sayım başladı

MSÜ 2021 sınavı ne zaman? Sınav için geri sayım başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı giriş belgeleri erişime açıldı. Şimdi ise sınav tarihi adaylarca merak ediliyor. Peki, MSÜ 2021 sınavı ne zaman?

30.03.2021Gündem
KPSS ne zaman yapılacak İşte 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihi

KPSS ne zaman yapılacak? İşte 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihi

KPSS başvuruları, memur olmak isteyen adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre adaylar başvurularını yapıyorlar. Bu yıl, KPSS lisans oturumu düzenlenecek. Peki, KPSS ne zaman yapılacak? İşte başvuru ve sınav tarihi

30.03.2021Gündem
AÖF sınavları ne zaman 2021 bahar dönemi AÖF vize sınav tarihi belli oldu

AÖF sınavları ne zaman? 2021 bahar dönemi AÖF vize sınav tarihi belli oldu

AÖF vize sınavı tarihleri için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavları için beklenen duyuru yayınlandı. Üniversite eğitimini açıktan tamamlayan öğrenciler ilk dönemde olduğu gibi AÖF Bahar Dönemi 2021 vize sınavlarına da online olarak katılım sağlayacak. 2 ve 6.yarıyıl dersleri ve 4 ve 8. yarıyıl dersleri olmak üzere sınavlar iki ayrı grupta gerçekleşecek. İşte, merak edilen Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi vize sınav tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.03.2021Gündem
MSÜ 2021 sınavı ne zaman Sınav için geri sayım başladı

MSÜ 2021 sınavı ne zaman? Sınav için geri sayım başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı giriş belgeleri erişime açıldı. Şimdi ise sınav tarihi adaylarca merak ediliyor. Peki, MSÜ 2021 sınavı ne zaman?

29.03.2021Gündem
AÖF sınavları ne zaman 2021 bahar dönemi AÖF vize sınav tarihi belli oldu

AÖF sınavları ne zaman? 2021 bahar dönemi AÖF vize sınav tarihi belli oldu

AÖF vize sınavı tarihleri için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavları için beklenen duyuru yayınlandı. Üniversite eğitimini açıktan tamamlayan öğrenciler ilk dönemde olduğu gibi AÖF Bahar Dönemi 2021 vize sınavlarına da online olarak katılım sağlayacak. 2 ve 6.yarıyıl dersleri ve 4 ve 8. yarıyıl dersleri olmak üzere sınavlar iki ayrı grupta gerçekleşecek. İşte, merak edilen Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi vize sınav tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2021Gündem
AÖL giriş ekranı: AÖL (Açık Öğretim Lisesi) sınavları ne zaman bitecek İşte MEB takvimi

AÖL giriş ekranı: AÖL (Açık Öğretim Lisesi) sınavları ne zaman bitecek? İşte MEB takvimi

AÖL 2. dönem sınavları 25 Mart tarihinde online olarak başladı. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre, Açık öğretim kurumları AÖL sınavları AÖK Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden çevrim içi ortamda tamamlanacak. Lise eğitimini dışardan tamamlayan öğrenciler, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde organize edilecek sınavda, öğrencilere her bir dersin testi için 25 dk. süre tanınacak. Gözler şimdi AÖL sınavları ne zaman bitecek? sorusunun cevabında. İşte, AÖL sınav giriş ekranı ve MEB'in takvimine göre sınav tarihi ile ilgili ayrıntılar.

26.03.2021Gündem

BİLSEM sınavı ve mülakatları ne zaman? 2021 BİLSEM sözlü sınavı için tarih detayları belli oldu

BİLSEM sınavı için mülakat tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan söz konusu sınavda öğrenciler kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak. 22 Mart tarihinde bireysel değerlendirmeye girecek olan öğrencilerin sınav giriş belgelerini yayımlayacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, detayları paylaştı. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman? İşte, 2021 BİLSEM sınav tarihi ile ilgili bilgiler

25.03.2021Gündem
MSÜ sınav tarihi ne zaman 2021 MSÜ sınav tarihi hakkında açıklama

MSÜ sınav tarihi ne zaman? 2021 MSÜ sınav tarihi hakkında açıklama

MSÜ sınavı için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre MSÜ 2021 yılında nisan ayında yapılacak. Sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacak. Test; tek kitapçık halinde adaylara verilecek, adaylar cevaplarını cevap kâğıdına işaretleyecekler.

25.03.2021Gündem
BİLSEM sınavı ve mülakatları ne zaman 2021 BİLSEM sözlü sınavı için tarih detayları belli oldu

BİLSEM sınavı ve mülakatları ne zaman? 2021 BİLSEM sözlü sınavı için tarih detayları belli oldu

BİLSEM sınavı için mülakat tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan söz konusu sınavda öğrenciler kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak. 22 Mart tarihinde bireysel değerlendirmeye girecek olan öğrencilerin sınav giriş belgelerini yayımlayacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, detayları paylaştı. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman? İşte, 2021 BİLSEM sınav tarihi ile ilgili bilgiler

25.03.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman, bu hafta mı yapılacak 2021-YÖKDİL/1 sınav takvimini ÖSYM açıkladı

YÖKDİL ne zaman, bu hafta mı yapılacak? 2021-YÖKDİL/1 sınav takvimini ÖSYM açıkladı

YÖKDİL sınavı adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınava yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım gösterecek. Başvuruları 5-15 Şubat 2021 tarihleri arasında alınan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) sınav belgeleri ÖSYM'nin AİS ekranı "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden alınacak. YÖKDİL sınavına adaylar giriş belgesi olmadan katılamayacak. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte, 2021-YÖKDİL/1 sınav tarihi ile ilgili merak edilenler.

24.03.2021Gündem
YKS 2021 ne zaman İşte üniversite sınav tarihi

YKS 2021 ne zaman? İşte üniversite sınav tarihi

2021 YKS oturumları için başvuru ve geç başvuru takvimi sona erdi. Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından tamamladı. Şimdi ise sınav tarihi sorgulanıyor. Peki, YKS 2021 ne zaman?

23.03.2021Gündem
MSÜ sınavı ne zaman Gözler MSÜ sınav yerleri açıklamasında

MSÜ sınavı ne zaman? Gözler MSÜ sınav yerleri açıklamasında

MSÜ sınav yerleri ve sınav tarihi için adayların sorgulamaları devam ediyor. Kariyerlerini Milli Savunma Üniversitesi eğitimleri sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde devam ettirmek isteyen pek çok kişi, bu sınavlara dahil olacak. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak ve ÖSYM tarafından MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

23.03.2021Gündem
KPSS ne zaman yapılacak ÖSYM 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihlerini yayınladı

KPSS ne zaman yapılacak? ÖSYM 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihlerini yayınladı

2021KPSS sınav tarihi, kamuda memur olmayı bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınavda, adaylar başvuru işlemlerini AİS ekranı yada ÖSYM'nin mobil uygulaması üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre bilgileri ile gerçekleştirecek. ÖSYM 2021 KPSS sınav takvimine göre başvuru işlemleri 28 Mayıs tarihinde başlayacak. Adaylar 2021-KPSS'de Genel Yetenek-Genel Kültür Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumlarına katılacak. İşte, 2021 KPSS sınav tarihi ve başvurular ile ilgili detaylar.

23.03.2021Gündem
MSÜ sınavı ne zaman Gözler MSÜ sınav yerleri açıklamasında

MSÜ sınavı ne zaman? Gözler MSÜ sınav yerleri açıklamasında

MSÜ sınav yerleri ve sınav tarihi için adayların sorgulamaları devam ediyor. Kariyerlerini Milli Savunma Üniversitesi eğitimleri sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde devam ettirmek isteyen pek çok kişi, bu sınavlara dahil olacak. Peki, MSÜ sınavı ne zaman yapılacak ve ÖSYM tarafından MSÜ sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.03.2021Gündem
KPSS ne zaman yapılacak ÖSYM 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihlerini yayınladı

KPSS ne zaman yapılacak? ÖSYM 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihlerini yayınladı

2021KPSS sınav tarihi, kamuda memur olmayı bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınavda, adaylar başvuru işlemlerini AİS ekranı yada ÖSYM'nin mobil uygulaması üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre bilgileri ile gerçekleştirecek. ÖSYM 2021 KPSS sınav takvimine göre başvuru işlemleri 28 Mayıs tarihinde başlayacak. Adaylar 2021-KPSS'de Genel Yetenek-Genel Kültür Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumlarına katılacak. İşte, 2021 KPSS sınav tarihi ve başvurular ile ilgili detaylar.

21.03.2021Gündem
ALES başvuruları ne zaman bitecek İşte 2021 ALES/1 sınav tarihi

ALES başvuruları ne zaman bitecek? İşte 2021 ALES/1 sınav tarihi

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylar 12 Mart'dan itibaren 22 Mart'a kadar sınava başvurabilecek. Adaylar sınava elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından başvuru yapabilecek. İşte, İşte 2021 ALES/1 sınav tarihi...

21.03.2021Gündem
YÖKDİL sınav giriş yerleri açıklandı 2021 YÖKDİL ne zaman yapılacak

YÖKDİL sınav giriş yerleri açıklandı! 2021 YÖKDİL ne zaman yapılacak?

YÖKDİL sınav yerleri ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM tarafından yapıldı. 2021 YÖKDİL/1 oturumu için başvurularını tamamlayan adaylar heyecanla sınav tarihini bekliyorlar. ÖSYM sınava başvuran adayların giriş belgelerini yayımlandı. İşte YÖKDİL giriş belgesi alma ekranı ve sınav tarihi

18.03.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin YKS sınav tarihi araştırmaları devam ediyor. Üniversitede okuyabilmek için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, 2021 yılında YKS oturum tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

17.03.2021Gündem
DGS başvurusu ne zaman alınacak İşte 2021 DGS takvimi

DGS başvurusu ne zaman alınacak? İşte 2021 DGS takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından düzenlenecek Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) öncesi araştırmalar hız kazandı. Bu yıl DGS'ye katılım sağlamayı planlayan on binlerce aday, DGS için belirlenen başvuru tarihine odaklandı. Öte yandan DGS sınav tarihi de sorgulanıyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman? 2021 DGS ne zaman?

17.03.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS takvimi

Üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin YKS sınav tarihi araştırmaları devam ediyor. Üniversitede okuyabilmek için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, 2021 yılında YKS oturum tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

15.03.2021Gündem
KPSS ne zaman 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihi açıklandı

KPSS ne zaman? 2021 KPSS başvuru ve sınav tarihi açıklandı

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde alınıyor. Memur olmak isteyen adaylar sınav ve başvuru takvimi içerisinde yer alan tarihlerde işlemlerini tamamlıyorlar. Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans oturumu başvuruları mayıs ayında başlayacak. İşte 2021 KPSS tarihi

15.03.2021Gündem
Üsküdar Üniversitesi 56 akademik personel alacak

Üsküdar Üniversitesi 56 akademik personel alacak

Üsküdar Üniversitesi 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve “Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Usul ve Esasları” hükümlerine göre öğretimelemanı alımı yapacak.

13.03.2021Ekonomi
DGS ne zaman 2021 DGS sınavı için ÖSYMden tarih açıklaması

DGS ne zaman? 2021 DGS sınavı için ÖSYM'den tarih açıklaması

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sınav tarihi, 2 yıllık üniversite mezunu olan pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından her yıl belirli tarihte başvurusu alınan DGS için müracaatlar, internet üzerinden gerçekleşebiliyor. Peki, DGS ne zaman yapılacak? İşte, 2021 DGS sınavı ne zaman yapılacak sorusu için ÖSYM'den net tarih açıklaması

11.03.2021Gündem
DGS başvuru tarihi ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı tarih

DGS başvuru tarihi ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı tarih

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından organize edilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi, merak edilen konular arasında yer alıyor. DGS için başvuruların ne zaman alınacağının yanı sıra sınav tarihi de araştırılıyor. Peki, 2021 DGS ne zaman yapılacak? DGS başvuruları ne zaman başlayacak?

10.03.2021Gündem
Üniversite sınavı ne zaman İşte 2021 YKS oturum tarihleri

Üniversite sınavı ne zaman? İşte 2021 YKS oturum tarihleri

2021 YKS oturumları için geri sayım başladı. Adaylar başvurularını, elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından tamamladı. Şimdi ise sınav tarihi sorgulanıyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman?

9.03.2021Gündem
LGS 2021 ne zaman yapılacak LGS sınav tarihi belli oldu

LGS 2021 ne zaman yapılacak? LGS sınav tarihi belli oldu!

LGS sınav tarihi veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı LGS 2021 sınav tarihini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre söz konusu sınav Haziran ayında organize edilecek. 8. sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacağı sınavda öğrenciler kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak. Peki, LGS 2021 ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.03.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

DHBT sınavı ne zaman? Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli olmuştu. 2020'de ertelenen diğer ÖSYM oturumları ardı ardına tamamlanırken, şimdi ise DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

5.03.2021Gündem
YKS ne zaman yapılacak ÖSYMden YKS sınav tarihi açıklaması

YKS ne zaman yapılacak? ÖSYM'den YKS sınav tarihi açıklaması

Üniversite hayali kuran pek çok kişiyi yakından ilgilendiren YKS sınav tarihi, ÖSYM tarafından açıklandı. Binlerce adayın katılım göstereceği YKS, 3 ayrı oturumda gerçekleşecek. Öğrenciler, TYT, AYT ve isterlerse YDT oturumuna katılım gösterebilecek. Peki, YKS ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'den YKS tarihi açıklaması

5.03.2021Gündem
LGS 2021 ne zaman yapılacak LGS sınav tarihi belli oldu

LGS 2021 ne zaman yapılacak? LGS sınav tarihi belli oldu!

LGS sınav tarihi veli ve öğrencilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı LGS 2021 sınav tarihini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre söz konusu sınav Haziran ayında organize edilecek. 8. sınıf öğrencilerinin katılım sağlayacağı sınavda öğrenciler kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak. Peki, LGS 2021 ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

4.03.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

DHBT sınavı ne zaman? Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli olmuştu. 2020'de ertelenen diğer ÖSYM oturumları ardı ardına tamamlanırken, şimdi ise DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

4.03.2021Gündem
Bursluluk Sınavı ne zaman İşte 2021 İOKBS sınav tarihi

Bursluluk Sınavı ne zaman? İşte 2021 İOKBS sınav tarihi

MEB Bursluluk sınavı başvuruları sona erdi. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvurularının 8-26 Şubat'ta tamamlanmasının ardından şimdi de sınav tarihi öğrencilerin ve velilerin gündemine geldi. Peki, Bursluluk Sınavı ne zaman?

4.03.2021Gündem
Gelir İdaresi Başkanlığı 196 destek personeli alacak.. İşte sınav tarihi ve detaylar

Gelir İdaresi Başkanlığı 196 destek personeli alacak.. İşte sınav tarihi ve detaylar

GİB'in konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Başkanlık destek personeli (hizmetli) olarak çeşitli illerde görevlendirilmek üzere, sözlü sınavla 196 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

2.03.2021Ekonomi
AÖL 2. dönem sınavları ne zaman Açık lise sınav tarihi araştırılıyor

AÖL 2. dönem sınavları ne zaman? Açık lise sınav tarihi araştırılıyor

AÖL sınav tarihleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Açık öğretim kurumları 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavlar için online sınavları 1 Mart'ta sona erdi. Şimdi ise 2. Dönem sınavları gündem oldu. Peki, AÖL 2. Dönem sınavları ne zaman?

2.03.2021Gündem
CTE 160 katip alımı sonuçları açıklandı mı Gözler o açıklamada

CTE 160 katip alımı sonuçları açıklandı mı? Gözler o açıklamada

Ceza Tevkif Evleri (CTE) 160 katip alımı sonuçları merakla bekleniyor. 18 Ocak tarihinde başlayan ve 5 Şubat tarihinde ona eren başvuru süreci sonrası gözler, sınava alınacak aday sayısına çevrilmişti. Peki, CTE 160 katip alımı sonuçları açıklandı mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

1.03.2021Gündem
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 196 personel alımı yapacak İşte, başvuru şartları ve detayları

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 196 personel alımı yapacak! İşte, başvuru şartları ve detayları

Gelir İdaresi Başkanlığı 196 personel alımı ile pek çok ilde istihdam gerçekleştirecek. 22'si merkezde istihdam edilmek üzere 174 adeti farklı illerde istihdam edilecek olan Gelir İdaresi personel alımı, belirli şartları karşılayan vatandaşlar için başvuruya açık olacak. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) personel alımı şartları neler olacak? İşte, o bilgiler

1.03.2021Gündem
2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak Gözler geç başvuru tarihinde

2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak? Gözler geç başvuru tarihinde

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvurularına yönelik araştırmalar devam ediyor. Başvuruların geçtiğimiz günlerde geride kalması ile şimdi de geç başvurular gündeme geldi. Öte yandan sınav tarihi de araştırılıyor. Peki, 2021 MSÜ sınavı ne zaman yapılacak?

1.03.2021Gündem
TYT sınavı ne zaman İşte 2021 üniversite sınav tarihi

TYT sınavı ne zaman? İşte 2021 üniversite sınav tarihi

2021 YKS sınav tarihleriyle ilgili araştırmalar mart ayı ile birlikte hız kazandı. ÖSYM tarafından yayınlanan 2021 Sınav Takvimiyle birlikte YKS dahil birçok sınavın başvuru ve sınav tarihleri açıklandı. Peki, YKS ne zaman? Üniversite giriş sınavı ne zaman yapılacak?

28.02.2021Gündem