EKSTRA
MENÜ

Sinan Aygün

Sinan Aygün ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinan Aygün haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.299 Sinan Aygün haberi bulunmuştur.

Sinan Aygün Haberleri

Yavaş, Hürriyet’e açıkladı... Makamdaki sağır oda

Yavaş, Hürriyet’e açıkladı... Makamdaki sağır oda

YEREL seçimlerden önce projelerini iki kez Hürriyet Ankara ile paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimlerden sonra da ilk kez Hürriyet Ankara Bürosu’nu ziyaret etti.

23.01.2020Gündem
Son dakika... Aygün’ün kız kardeşi de CHP’den istifa etti

Son dakika... Aygün’ün kız kardeşi de CHP’den istifa etti

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile TOGO kuleleri nedeniyle karşı karşıya gelen CHP eski Ankara milletvekili Sinan Aygün’ün CHP ABB Meclis üyesi olan kız kardeşi Sibel Aygün CHP’den istifa etti.

8.01.2020Gündem
Son dakika haberi... Süleymani’nin öldürülmesi yeni sorunların başlangıcı olabilir

Son dakika haberi... "Süleymani’nin öldürülmesi yeni sorunların başlangıcı olabilir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İran Devrim Muhafızları Kudüs Komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin Ortadoğu’da yeni sorunların başlangıcı olabileceği uyarısında bulundu. Kasım Süleymani’nin, IŞİD ve El Kaide’ye karşı ciddi bir mücadele verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Ortadoğu’daki her olay Türkiye’yi etkileyecektir. Bizim Erdoğan’dan beklentimiz Ortadoğu politikalarında daha itidalli bir tutum takınmasıdır, Türkiye’yi Ortadoğu ateşinden uzak tutmasıdır” dedi. Televizyonların Ankara temsilcileri ve yazarlarla dün sabah kahvaltısında bir araya gelen Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

4.01.2020Gündem
Aygün CHP’den istifa etti

Aygün CHP’den istifa etti

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Ankara’daki TOGO Kuleleri ile ilgili başlayan rant ve rüşvet tartışması üzerine disipline sevk edilmesinin ardından CHP üyeliğinden istifa etti. Aygün istifa dilekçesini parti genel merkezine teslim etti. Aygün istifa dilekçesinde sadece “Gördüğüm lüzum üzerine CHP’den istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim” ifadelerini kullandı.

31.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Muharrem İnceden CNN TÜRKte önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

CHP'li Muharrem İnce CNN TÜRK'te yayınlanan 'Tarafsız Bölge' programında soruları yanıtladı. "Bana CHP içindeki bir çete tarafından kumpas kuruldu" sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen İnce, "Cumhurbaşkanı çağırsa giderim, bunu gizli yapmam. Genel Başkan'dan izin alırım, öyle görüşürüm." dedi. "CHP adayı doğal Cumhurbaşkanı adayıdır." ifadelerini kullanan İnce, "Kendisi aday olursa ben yanındayım. Aday olmadığı tüm durumlarda ben aday olmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Önümüzdeki seçim aday olur da seçilemezsem kenara çekilirim." dedi. İnce, Kanal İstanbul, yerli otomobil ve Libya'ya asker gönderilmesi konularında da sorulara yanıt verdi.

30.12.2019Gündem
Ankara Cumhuriyet Başsavcısından Yavaş ve Aygün hakkında açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'ndan Yavaş ve Aygün hakkında açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Sinan Aygün'e ilişkin soruşturmaların sürdüğünü belirterek, "İlgili savcı çalışmaya başladı. Bunlarla ilgili şu aşamada bilgi vermemiz mümkün değil. Yeni başlayan, devam eden soruşturmalar." diye konuştu.

30.12.2019Gündem
Son 24 saatte ne oldu (30.12.2019)

Son 24 saatte ne oldu? (30.12.2019)

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

30.12.2019Haber
Son dakika... Sinan Aygün CHPden istifa etti

Son dakika... Sinan Aygün CHP'den istifa etti

CHP eski milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaşadığı rüşvet tartışmasının ardından partisinden istifa etti. Aygün hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştı.

30.12.2019Gündem
Bakan Soylu CNN TÜRKte açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

Bakan Soylu CNN TÜRK'te açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

CNN TÜRK'te Hafta Sonu Özel programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Narko terör kapsamında bu yıl 43 milyon kök kenevir yakaladık. Bunun piyasa değeri 15 milyar liradır." dedi.

29.12.2019Gündem
CHP tezkereye hayır diyecek

CHP tezkereye 'hayır' diyecek

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin Libya’ya asker gönderme tezkeresine Meclis’e ‘Hayır’ oyu vereceklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Türk askerinin kanlarının Arap çöllerinde dökülmesini istemediklerini” belirtti. CHP Lideri, Kanal İstanbul konusuna da değindi. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, ‘Ekrem Bey bizi ikna etsin’ demiş. Randevu vereceksiniz. Nasıl bir felaket projesi olduğunu ona anlatacak” dedi.

28.12.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı müfettişleri bilgi aldı

İçişleri Bakanlığı müfettişleri bilgi aldı

Eski CHP milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki iddialarına ilişkin müfettişlere bilgi verdi.

26.12.2019Gündem
‘O kuleleri imara uygun hale getireceğiz’

‘O kuleleri imara uygun hale getireceğiz’

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, eski CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün rüşvet iddialarıyla gündeme gelen TOGO Kuleleri ile ilgili sürecin bundan sonra nasıl işleyeceğini anlattı.

26.12.2019Gündem
Yavaş’tan Aygün’e iki dava

Yavaş’tan Aygün’e iki dava

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, işadamı ve eski CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün Beyaz TV’deki Dinamit isimli programda yaptığı açıklamaların kendi onur ve saygınlığını hedef aldığı, kişilik haklarına tecavüz niteliğinde olduğu gerekçesiyle 50’şer bin liralık iki ayrı tazminat davası açtı.

26.12.2019Gündem
Mansur Yavaştan Sinan Aygüne tazminat davası

Mansur Yavaş'tan Sinan Aygün'e tazminat davası

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP eski milletvekili iş insanı Sinan Aygün hakkında, katıldığı televizyon programında kendisi hakkındaki söylemleri nedeniyle 50'şer bin liralık iki farklı tazminat davası açtı.

25.12.2019Gündem
Sinan Aygün kimdir Sinan Aygünün biyografisi

Sinan Aygün kimdir? Sinan Aygün'ün biyografisi

Eski CHP Milletvekili ve eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, basında yer alan haberlerin ardından gündeme gelen bir isim. Ankara doğumlu olan ve İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Sinan Aygün, inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir isim. İşte, Sinan Aygün'ün biyografisi...

25.12.2019Gündem
Geceye damga vuran 25 milyonluk soru

Geceye damga vuran 25 milyonluk soru

Mansur Yavaş-Sinan Aygün’ün mahkemelik olan ‘Togo Kuleleri’ kavgası, önceki gün CNN Türk’te yeni sorular ve yanıtlarla izleyicileri ekrana kilitledi. Aygün, gazeteci Necdet Saraç’a “25 milyonu kabul etseydim benim inşaatım mühürlenecek miydi?” diye sordu. Saraç bu soruya “Mühürlenmezdi büyük ihtimalle” yanıtını verdi.

25.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi!

CHP’li Mansur Yavaş ve Sinan Aygün arasındaki ‘Togo Kuleleri’ kavgası, AK Parti MYK toplantısında da konuşuldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konunun CHP’yi ilgilendirdiğini belirterek, parti kurmaylarının bu polemiğe girmemesini istedi.

25.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Son dakika haberi... Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalar: Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın toplantısında konuştu. Kalın, "İdlib'te rejim ihlallerinin arttığını görüyoruz. Rusya tarafına sert bir mesaj gönderdik." derken, "Saldırıların bir an önce durmasını, bunun yeni bir ateşkesle hayata geçirilmesini bekliyoruz. Rus tarafından da temel beklentimiz bu." ifadelerini kullandı. Değerli Konut Vergisi ile ilgili de konuşan Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir talimat verdiğini ve " 1 yıllık erteleme söz konusu olabilir." dedi.

24.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Sinan Aygün Ankara Adliyesinde

Son dakika haberi: Sinan Aygün Ankara Adliyesi'nde

CHP eski milletvekili iş insanı Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP'li meclis üyeleri hakkında rüşvet iddiasıyla yaptığı suç duyurusuna ilişkin soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

24.12.2019Gündem
Tarafsız Bölgeye damga vuran soru: 25 milyonu kabul etseydim inşaatım mühürlenir miydi

Tarafsız Bölge'ye damga vuran soru: 25 milyonu kabul etseydim inşaatım mühürlenir miydi?

Sinan Aygün’ün Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni hedef alarak ortaya attığı ‘Benden 25 milyon lira istediler’ iddiasıyla başlayan ‘rüşvet ‘ tartışması devam ediyor.  Tartışmanın merkezindeki isim Sinan Aygün dün gece CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programındaydı. Aygün dün yaptığı basın toplantısında dile getirdiği iddia ve ithamlarını ve bunlara dayanak oluşturduğunu belirttiği belgeleriyle ilgili sorulara cevap verdi. Sinan Aygün, programa katılan gazetecilerden gazeteci Necdet Saraç’a 25 milyonu kabul etseydim, bir benim inşaatım mühürlenecek miydi?" diye sordu. Saraç da “Mühürlenmezdi büyük ihtimalle” yanıtını verdi. Aygün, ‘Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bu 25 milyondan haberi var mıydı?’ sorusuna da ‘Yüzde bir milyon vardı’  diye cevap verdi.

24.12.2019Gündem
‘7 milyonluk okul, nasıl 25 milyon oldu’

‘7 milyonluk okul, nasıl 25 milyon oldu’

Eski CHP milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı arasındaki ‘TOGO Kuleleri’ kavgası, dün Aygün’ün 2 saatlik basın toplantısıyla sürdü. Aygün, Yavaş’ın “25 milyo-nu okul için istedik” iddiasına yanıt verdi. Aygün, “Okul bedelini 25 milyon lira olarak nereden buldun? Belediye işlerini de böyle yapıyorsan yandık. 5 milyon liralık işi 25 milyon liraya veriyorsa vay halimize. Okulun maliyeti arsa dahil 7 milyon liradır. 25 milyon nereden çıktı?” dedi.

24.12.2019Gündem
‘Hukukun gereği yapılacak’

‘Hukukun gereği yapılacak’

Aygün-Yavaş kavgası dünkü CHP MYK toplantısında da gündeme gelirken Kılıçdaroğlu “Yolsuzluğun, rüşvetin, rantın devamlılığı olmaz. Hukukun gereği neyse o yapılacak” dedi.

24.12.2019Gündem
Ömer Çelikten son dakika mülteci mesajı: Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak

Ömer Çelik'ten son dakika mülteci mesajı: Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak

AK Parti MYK toplantısı sonrası Sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, "Bundan sonra mülteci meselesinin Türkiye'den çok müttefiklerimizin meselesi Avrupa'nın meselesi haline geleceğini açık bir şekilde ifade ediyoruz.. Uluslararası toplumu uyarıyoruz. Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak." ifadelerini kullandı.

23.12.2019Gündem
CHPli Öztrak: Bu mesele bizim için artık noktalanmıştır

CHP'li Öztrak: Bu mesele bizim için artık noktalanmıştır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP eski milletvekili Sinan Aygün ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki iddialarla ilgili, "Bu mesele bizim için noktalanmıştır. Artık bu ülkenin belli başlı büyükşehirlerinde müzik değişmiştir, dans da değişecektir. Rant lobileri büyük şehirlerimizde artık cirit atamayacaktır" dedi.

23.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Mansur Yavaştan Sinan Aygün hakkında suç duyurusu

Son dakika haberi: Mansur Yavaş'tan Sinan Aygün hakkında suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP eski milletvekili iş insanı Sinan Aygün hakkında 'terörizmin finansmanı hakkındaki kanuna muhalefet ve terör örgütüne yardım etmek' suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

23.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Ankarada 25 milyonluk rüşvet tartışması Sinan Aygünden yeni açıklama

Son dakika haberi... Ankara'da 25 milyonluk rüşvet tartışması! Sinan Aygün'den yeni açıklama

CHP eski milletvekili Sinan Aygün, 'TOGO Kuleleri' inşaatının mühürlenmesi ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne çağırıldığını belirterek, "Grup odasına girdik, 8 tane Meclis üyesi. 'Ağabey ne vereceksin?' Ben dedim ki, 'sizde hiç mi korku yok, bu nasıl bir soru? Burası dinleniyordur, benimle bu konuyu nasıl konuşursunuz? Niye istiyorsunuz benden para?' İstinafa müracaat edip etmemek için. Bu Mansur Yavaş'tan, belediyeden, Ankara’nın çekeceği var" dedi.

23.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Kılıçdaroğlu: Sinan Bey geldi bana anlattı

Son dakika haberi... Kılıçdaroğlu: Sinan Bey geldi bana anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski CHP milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki rant ve rüşvet tartışması ile ilgili “Sinan Bey geldi bana anlattı. O nedenle ben de Mansur Bey ile ‘Nedir bu’ diye konuştum. Bana yargı sürecini anlattı” dedi. Bir grup gazeteciyle ‘yeni yıl yemeği’nde bir araya gelen Kılıçdaroğlu, soruları şöyle yanıtladı:

23.12.2019Gündem
CHP Sinan Aygün hakkında son dakika disiplin soruşturması başlattı

CHP Sinan Aygün hakkında son dakika disiplin soruşturması başlattı

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, "Ankara İl Kurulu’muz, bugün toplanıp Sinan Aygün’ün yaptığı bu eylemler nedeniyle, bunu parti üyeliğiyle bağdaşmayan tutum ve davranışlar olarak algıladığı için kendisini kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevki için hakkında disiplin soruşturması açılmasına karar verilmiştir" dedi.

22.12.2019Gündem
İçişleri iki müfettiş görevlendirdi

İçişleri iki müfettiş görevlendirdi

Sinan Aygün’ün, Mansur Yavaş hakkında rüşvet aldığını iddia etmesi üzerine İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

22.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Rüşvet tartışması sürüyor Görüntüler elimde teslim edeceğim...

Son dakika haberi... Rüşvet tartışması sürüyor! Görüntüler elimde teslim edeceğim...

Ankara’da Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘rüşvet’ tartışması tırmandı. Aygün, belediyenin ‘inşaattan 570 milyon TL’lik haksız kazanç’ iddiasına “Binayı onlara satayım” diye yanıt verdi.

21.12.2019Gündem
Başkenti karıştıran suç duyurusu

Başkenti karıştıran suç duyurusu!

Eski CHP milletvekili ve eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile CHP’li 3 belediye meclis üyesi hakkında “25 milyon lira rüşvet istedikleri iddiasıyla” savcılığa suç duyurusunda bulundu.

20.12.2019Gündem
Sinan Aygün’den Yavaş’a suç duyurusu ‘25 milyon TL istediler, vermeyince mühürlediler’

Sinan Aygün’den Yavaş’a suç duyurusu! ‘25 milyon TL istediler, vermeyince mühürlediler’

CHP eski milletvekili ve Ankara Ticaret Odası eski başkanı iş insanı Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile CHP’li Belediye Meclis üyeleri ve avukatlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

19.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Akşener tarzı muhalefet

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhalefet lideri olmasına rağmen milli meselelerde, PKK ile mücadelede, Türkiye’nin yurtdışı operasyonlarında sorumlu bir muhalefet örneği veriyor.

18.02.2021

Akşener şifreli konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in toplantısına giderken kafamda FETÖ’nün siyasi ayağına dair sorular sormak vardı. Özellikle de Bahçeli’nin ‘yurtta sulh konseyi’nin siyasi ayağına ilişkin sözlerini hatırlatacaktım.

23.01.2020

İşte 2019'un 'en'leri

EN KÜRESEL AKTİVİTESİ: Tabii ki hem Rusya’yı hem Amerika’yı masaya oturtması bakımından BARIŞ PINARI HAREKÂTI...

30.12.2019

Cumhurbaşkanlığı hesapları karışıyor

2023 seçimlerine uzun bir süre var ama birileri Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dönük mıntıka temizliğine şimdiden başladı.

27.12.2019

Yine bir devrim yine aynı kafa

29 Ekim 1961’de, yani Cumhuriyet’in ilanının yıldönümünde 27 Mayıs darbesinin başkanı Cemal Gürsel’in katılımı ile tanıtılan hüzünlü hikâyesiyle hatırladığımız sanayileşme rüyasının sembolü.

27.12.2019

Bakan Kurum’u da dinlemeden olmaz!

Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul’la ilgili 15 maddelik itirazını dinleyip...

27.12.2019

Yavaş: 25 milyon lirayı veriyorum dese de olmaz

ESKİ CHP milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasındaki “TOGO kuleleri” tartışmasına ilişkin gelişmeleri paylaştığım “AK Parti izleyecekmiş” başlıklı yazımı “Sinan Aygün’ün 25 milyonu versem bunlar olur muydu?” sorusuyla bitirmiştim. Bu soru üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş aradı. Yavaş’a  Sinan Aygün’ün iddialarına ilişkin akla gelen ne varsa sordum.  

26.12.2019

AK Parti izleyecekmiş

ESKİ CHP milletvekili Sinan Aygün ile CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı arasındaki tartışma AK Parti cephesinde nasıl izleniyor?

25.12.2019

Yani FETÖ herkesi parsellemiş!

Ankara’da CHP’li Sinan Aygün ile CHP’li Mansur Yavaş arasında yaşanan 25 milyon liralık rüşvet tartışmasının Fetullahçı Terör Örgütü ile ilgili olan bölümünü gülerek izliyorum. Neden mi? Menfaatler çatışınca herkes eteğindeki FETÖ taşlarını döküveriyor da ondan.

25.12.2019

Belediyenin, TOGO’nun ve Sinan Aygün’ün avukatı aynı

Türkiye birkaç gündür eski CHP milletvekili Sinan Aygün’ün TOGO kuleleriyle ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alan iddialarıyla çalkalanıyor.

24.12.2019

Başroller yan roller falan

Mansur Yavaş: “Rant baronlarına savaş açtım, başıma bunlar geldi” algısını oturtmaya çalışıyor. Suçlamalara cevap verdiği gibi karşı suçlamalarda bulunmayı da ihmal etmiyor. Sinan Aygün’e yönelik suç duyurusunda bulundu. Televizyon ekranında değil de mahkemede hesaplaşma kararlılığında. Mottosu: Sonuna kadar mücadele...

24.12.2019

CHP’de kavga büyür mü?

Yerel seçimlerin verdiği moral, İstanbul seçimlerinin sağladığı başarı ile CHP iç tartışmalarını bitirmiş, birbiriyle uğraşan parti olmaktan çıkmış, hatta hafiften “Türkiye’yi yönetmeye talibiz” havasına girmişti. Ta ki o Külliye’ye giden CHP’li haberine kadar.

23.12.2019