EKSTRA
MENÜ

Sinagog

Sinagog ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinagog haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.175 Sinagog haberi bulunmuştur.

Sinagog Haberleri

İsrailde Covid-19 vakalarında kaygı verici artış sürüyor

İsrail'de Covid-19 vakalarında kaygı verici artış sürüyor

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilen kişi sayısı 31 bin 186'ya ulaşırken, can kaybı 338'e çıktı.

7.07.2020Dünya
Ayasofya ithamları egemenliğimize saldırıdır

Ayasofya ithamları egemenliğimize saldırıdır

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmalarına ilişkin “Ülkemize Ayasofya konusunda yöneltilen ithamlar, doğrudan egemenlik haklarımıza saldırı anlamını taşımaktadır” dedi. Erdoğan dün İstanbul Levent’te adını ‘Barbaros Hayrettin Paşa’ olarak açıkladığı caminin temel atma töreninde özetle şunları söyledi:

4.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya ithamları egemenlik haklarımıza saldırı amacı taşıyor

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya ithamları egemenlik haklarımıza saldırı amacı taşıyor

Şişli'de Levent Camii Temel Atma Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki patlamayla ilgili "Tüm bakanlıklarımız kurumlarımız yoğun bir çalışma içindedir ve şu anda kontrol altına alınmıştır. Can kaybının daha fazla artmamasını umuyoruz." açıklamasında bulundu. Erdoğan, Levent'te temeli atılan caminin isminin 'Barbaros Hayrettin Paşa Camii' olacağını da ilk kez temel temel atma töreninde duyurmuş oldu. Cumhurbaşkanı törende Ayasofya ile ilgili de çok net mesajlar verdi.

3.07.2020Gündem
İsrailde Covid-19 salgınında günlük vaka sayısında korkutan yükseliş

İsrail'de Covid-19 salgınında günlük vaka sayısında korkutan yükseliş

İsrail'de günlük vaka sayısı ilk kez 1000'i aşarken, Tel Aviv yönetimi, virüsle mücadele kapsamında bazı kısıtlamaları yeniden uygulamaya başladı.

3.07.2020Dünya
Almanyanın şehirleri neler Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Almanya'nın şehirleri neler? Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Almanya Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Özellikle ünlü sokakları ve ünlü şehirleri ile Almanya tam görülmeye değer bir ülkedir. Almanya'nın başkenti ve nüfus bilgileri internette en sık araştırılanlar arasında yer almaktadır. Almanya'ya gitmek isteyenler Almanya'nın yüzölçümü ve posta kodu bilgilerine de bakmaktadırlar. Peki, bu kadar fazlaca araştırılan Almanya'nın şehirleri neler? Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Almanya'ya dair tüm detaylar.

18.06.2020Seyahat
İsrailde skandal corona virüs iddiası

İsrail'de skandal corona virüs iddiası

İsrail'in tanınan hahamlarından Chaim Kanievsky'e yakınlığı ile bilinen bir dernek, 3 bin yeni İsrail şekeli (yaklaşık 5 bin 800 Türk lirası) bağışta bulunanların "Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmayacakları" iddiasında bulundu.

18.04.2020Dünya
Camiler Ramazanda açılsın mı

Camiler Ramazan'da açılsın mı?

Almanya’da korona salgınından inanç özgürlüğü de olumsuz etkilendi. Salgının yayılmasına karşı alınan önlemler sonucu kiliseler, camiler, sinagoglar kapılarını ibadetlere kapatmak zorunda kaldı. Hıristiyanlar, geçen hafta en önemli dini bayramları olan Paskalya Yortusu’nu kiliselerde kutlayamadı. Önlemlerin etkili olması ve salgının bulaşma hızının düşmesi sonucu, Almanya’da hükümet ve eyaletler bazı önlemleri yumuşatma kararı aldı. Ancak kilise, cami, sinagog gibi ibadethanelerde toplu ibadet yasağı kaldırılmadı.

18.04.2020Avrupa
Söder: Tedbir alınmazsa maske zorunlu olacak

Söder: Tedbir alınmazsa maske zorunlu olacak

Bavyera Başbakanı Markus Söder bugün Bavyera televizyonunda alınan yeni tedbirleri açıkladı. Virüsün Bavyera’da kontrol altına alındığını kaydeden Söder, mağazalarda ve toplu taşıma araçlarında maske takma çağrısında bulundu. Markus Söder, yeterli önlem alınmazsa maske takmanın mecburiyet halini alacağını söyledi.

16.04.2020Avrupa
4 Mayıs’ta okullar açılacak, ibadethanelerde yasağa devam

4 Mayıs’ta okullar açılacak, ibadethanelerde yasağa devam!

Almanya koronavirüs bulaşma zincirini kırmak için getirdiği önlemleri yumuşatmak için çok dikkatlice ilk adımları atıyor. Bazı iş yerleri hijyen ve giriş çıkışı yönlendirme şartları altında açılabilecek. Son sınıf öğrencileri 4 Mayıs tarihinden itibaren sıkı hijyen kuralları şartıyla derse başlayabilecek. Kilise, cami ve sinagog gibi ibadet evlerinde ise ibadet yasağı devam edecek.

15.04.2020Avrupa
İçişleri Bakanlığı’ndan ilk Ramazan sinyali

İçişleri Bakanlığı’ndan ilk Ramazan sinyali!

Virüsün yayılmasını önlemek için Almanya’da kilise, cami ve sinagog gibi ibadet evlerinde ibadetler yasak. Bu yasağın Ramazan’da da devam edeceğiyle ilgili ilk mesaj Federal İçişleri Bakanlığı’ndan geldi.

15.04.2020Avrupa
İstanbulda koronavirüse mega önlem

İstanbul'da koronavirüse mega önlem

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs nedeniyle megakent İstanbul’da da alarm verildi. İşte İstanbul’un koronavirüs günlüğü:

17.03.2020Gündem
Son dakika haberler... İstanbulda Corona Virüsü önlemleri: Etkinlikler iptal

Son dakika haberler... İstanbul'da Corona Virüsü önlemleri: Etkinlikler iptal!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs tedbirleri kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Şehir Tiyatroları, İSMEK ve İBB'ye bağlı müzelerdeki etkinliklerin ve ziyaretlerin ay sonuna kadar durdurulduğunu açıkladı. İmamoğlu, Nisan ayı başında yapılacak değerlendirmelerin ardından etkinliklere devam edilip, edilmeyeceğine karar verileceğini açıkladı.

12.03.2020Gündem
Spinoza kimdir

Spinoza kimdir?

Spinoza 17. yüzyıl felsefesinin en önde gelen rasyonalistlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tam bir bilge yaşamı yaşadığı belirtilen Spinoza'nın En büyük eseri Ethica adlı kitaptır. Spinoza'nın felsefi çalışmalarının anlaşılmak ve değerlendirilmek bakımından özel zorlukları olduğu bilinen bir gerçektir. Peki, Spinoza kimdir?

19.02.2020Hayat
Ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı... 10 kişiyle 10 eyalette...

Ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı... 10 kişiyle 10 eyalette...

Camilere saldırı hazırlığı yaparken yakalanıp tutuklanan 12 aşırı sağcı örgüt üyesinin, 10 kişiyle 10 eyalette eylem yapacakları ortaya çıktı. Baskınlarda ele geçirilen bir tüfeğin ise Halle’deki sinagog saldırısında kullanılan tüfekle benzerlik gösterdiği belirtildi.

17.02.2020Avrupa

Alman aşırı sağcı milletvekili Türk başkana sopa gösterdi

Almanya’da aşırı sağcı AfD’nin yarattığı tehlike giderek büyüyor. AfD’nin federal milletvekili Martin Hohmann, Almanya Türk Toplumu Başkanı Sofuoğlu’nu sopalı afişle hedef aldı.

8.02.2020Dünya
‘FETÖ’yü dışla, destek verelim’

‘FETÖ’yü dışla, destek verelim’

Türkiye, Berlin’de cami, kilise ve sinagog olmak üzere üç büyük dinin ibadethanesini bir çatı altında toplayacak tartışmalı ‘House of One-Bir Ev Projesi’ için Almanya’ya destek teklifinde bulundu: “FETÖ’yü projeden çıkarırsanız, Türkiye olarak maddi destek vermeye hazırız.”

30.01.2020Avrupa
Güney Hindistan’ın en güzel şehri: 36 saatte Kochi

Güney Hindistan’ın en güzel şehri: 36 saatte Kochi

Güney batı Hindistan’daki Kerala Eyaleti’nin rengârenk liman şehri, ‘Tanrı’nın Ülkesi’ lakabıyla anılıyor. Doğal güzelliği, baharat zenginliği, iç bölgede kıyıya paralel uzanan çekici gölleriyle bir zamanlar denizcilerin, şimdilerde kruvaziyer gezginlerinin gözdesi. 1492’de Kolomb, bu bölgeye gelmeye çalışırken kendisini Bahamalar’da bulduğu dönemde bile şehrin yanyana huzur için de yaşayan Hindu, Müslüman, Hıristiyan, Yahudi nüfusu Araplarla, Çinlilerle ticaret yapıyordu. Rengârenk kültürel mozaik bu sayede oluştu. Şehir, 2020 sonunda dünyanın en heyecan verici çağdaş sanat etkinliklerinden Kochi-Muziris Bienali’ne ev sahipliği yapacak.

19.01.2020Seyahat
Sultanlar şehri Edirne turistlerin gözdesi oldu

'Sultanlar şehri' Edirne turistlerin gözdesi oldu

Mimar Sinan'ın ustalık eseri olan Selimiye Camisi başta olmak üzere önemli tarihi eserlere sahip olan Edirne'yi 2019 yılında çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

15.01.2020Seyahat
Sultanlar şehri Edirne turistlerin gözdesi oldu

'Sultanlar şehri' Edirne turistlerin gözdesi oldu

Mimar Sinan'ın ustalık eseri olan Selimiye Camisi başta olmak üzere önemli tarihi eserlere sahip olan Edirne'yi 2019 yılında çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

8.01.2020Keyif
Sultanlar şehri Edirne turistlerin gözdesi oldu

'Sultanlar şehri' Edirne turistlerin gözdesi oldu

Mimar Sinan'ın ustalık eseri olan Selimiye Camisi başta olmak üzere önemli tarihi eserlere sahip olan Edirne'yi 2019 yılında çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

6.01.2020Seyahat
Yılbaşı gecesi için hazırlıklar tamam İstanbulda 44 bin, Ankarada 23 bin...

Yılbaşı gecesi için hazırlıklar tamam! İstanbul'da 44 bin, Ankara'da 23 bin...

Yılbaşı gecesi İstanbul'da 44 bin 518 Ankara'da ise 23 bin 414 kolluk gücünün görev yapacak.

30.12.2019Gündem
ABD’de sinagog yakınlarında bıçaklı saldırı: 5 yaralı

ABD’de sinagog yakınlarında bıçaklı saldırı: 5 yaralı

ABD’de Musevilerin, Hanuka kutlamaları sırasında, sinagog yakınlarında bulunan bir hahamın evine kimliği açıklanmayan bir kişi bıçaklı saldırı düzenledi. 2’si ağır, 5 kişi yaralandı.

29.12.2019Dünya
Aşırı sağ suçlara karşı önlem paketi

Aşırı sağ suçlara karşı önlem paketi

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, artan aşırı sağ saldırıları, polise, orduya, devlet kurumlarına aşırı sağ sızmayı önlemek amacıyla tedbirler paketi hazırladı. Almanya’da siyasi şiddet suçlarının yarısının aşırı sağcılar tarafından işlendiğine işaret eden Seehofer, aşırı sağ içinde şiddet suçu işlemeye hazır 12 bin kişi bulunduğunu söyledi.

17.12.2019Avrupa
Almanyada 12 binden fazla şiddet yanlısı aşırı sağcı bulunuyor

Almanya'da 12 binden fazla şiddet yanlısı aşırı sağcı bulunuyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, ülkede şiddet yanlısı en az 12 bin aşırı sağcının bulunduğunu söyledi.

17.12.2019Dünya
Merkel: ‘Bize ne oluyor böyle’

Merkel: ‘Bize ne oluyor böyle?’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, Almanya’da aşırı sağın geldiği noktaya da değindi. “Bize ne oluyor böyle? Üstelik de anayasanın kabulünden 70 yıl sonra” diye soran Merkel, Kassel Valisi Walter Lübcke olayı ile Halle kentindeki sinagog ve döner büfesine gerçekleştirilen ırkçı saldırıya dikkati çekti:

27.11.2019Avrupa
Son dakika haberler.. Merkel: Türkiyenin NATO üyesi kalması lazım

Son dakika haberler.. Merkel: Türkiye'nin NATO üyesi kalması lazım

Almanya Başbakanı Merkel, Almanya'nın Suriye konusunda katkı sağlaması hakkında, "Bu, Rusya ve Türkiye ile görüşmeler yapmadan olmaz." dedi.

27.11.2019Dünya
Kiez Döner’i çalışanlarına bıraktı

Kiez Döner’i çalışanlarına bıraktı

Almanya’nın Halle kentinde 9 Ekim’de düzenlenen aşırı sağcı terör saldırısında bir kişinin öldürüldüğü döner büfesinin sahibi İzzet Sağaç, büfeyi olay sırasında burada çalışan İsmet ve Rıfat Tekin adlı kardeşlere hediye etti.

17.11.2019Avrupa
Meclis’ten ibadethane bilançosu

Meclis’ten ibadethane bilançosu

TBMM Dilekçe Komisyonu, Türkiye’de 2019 yılı itibariyle 398 kilise, 38 sinagog, 3 havra olmak üzere toplam 439 ibadethanenin bulunduğunu kaydetti.

5.11.2019Gündem
Katledilen müşterisinin yasını tutuyor: Döner büfesi 40 gün kapalı kalacak

Katledilen müşterisinin yasını tutuyor: Döner büfesi 40 gün kapalı kalacak

Almanya’nın Halle kentinde neonazi terörün hedefi olan ve ölen iki kişiden birinin içerisinde katledildiği döner büfesi, yas nedeniyle 40 gün kapalı kalacak. Önü çiçek bahçesine dönen büfenin sahibi İzzet Çağaç “Yas tutuyoruz. Geleneklerimize göre 40 gün dolmadan da açmayacağız. 40’ıncı günde de yemek vereceğiz. 41’nci gün dükkanımızı açacağız” dedi.

24.10.2019Avrupa
Saldırıya uğrayan dönerciye Steinmeier’den taziye

Saldırıya uğrayan dönerciye Steinmeier’den taziye

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Halle kentinde geçen hafta düzenlenen aşırı sağcı terör saldırısında bir kişinin öldürüldüğü döner büfesinin sahibini telefonla arayarak taziyelerini iletti.

15.10.2019Avrupa
Terörist tutuklandı

Terörist tutuklandı

Almanya’nın Halle kentinde bir sinagog ile Türkiye kökenli bir kişiye ait döner büfesinde iki kişiyi öldüren neonazi terörist Stephan B. tutuklandı. Karlsruhe’de Federal Savcılığa çıkarılan katil, 2 kez cinayetten ve 9 kez de cinayete teşebbüsten suçlanıyor.

11.10.2019Avrupa
Almanya’yı sarsan saldırı

Almanya’yı sarsan saldırı

HALLE kentinde çarşamba günü, bir döner büfesi ve sinagoga düzenlenen neonazi terör saldırısı Almanya’yı korkuttu.

11.10.2019Dünya
Manifesto ortaya çıktı: ‘Az korunan bir cami ya da...’

Manifesto ortaya çıktı: ‘Az korunan bir cami ya da...’

Almanya’nın Halle kentinde dün iki kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı düzenleyen neonazi Stephan B.’nin bir cami ile sol gruba ait bir binaya da saldırı planladığı ortaya çıktı.

10.10.2019Avrupa
Aşırı akımların hepsine karşıyız

Aşırı akımların hepsine karşıyız

Dışişleri Bakanlığı, Almanya’nın Halle kentinde bir sinagog önünde Yahudileri hedef alan silahlı saldırıyı kınadı.

10.10.2019Avrupa
Sinagog saldırganı o anları sosyal medyadan canlı yayınlamış

Sinagog saldırganı o anları sosyal medyadan canlı yayınlamış

Almanya’da dün bir sinagoga yönelik silahlı saldırıda bulunan ve 2 kişiyi öldüren saldırganın, o anları sosyal medya hesabından canlı yayınladığı ortaya çıktı.

10.10.2019Dünya
Almanyada sinagog saldırganı o anları sosyal medyadan canlı yayınlamış

Almanya'da sinagog saldırganı o anları sosyal medyadan canlı yayınlamış

Almanya'da dün bir sinagoga yönelik silahlı saldırıda bulunan ve 2 kişiyi öldüren saldırganın, o anları sosyal medya hesabından canlı yayınladığı ortaya çıktı.

10.10.2019Haber
Seehofer: ‘Yahudi düşmanı bir saldırı’

Seehofer: ‘Yahudi düşmanı bir saldırı’

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Saksonya-Anhalt Eyaleti’nin Halle kentinde bir sinagog önünde ve bir dönercide 2 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Federal Başsavcılığın değerlendirmesine göre saldırının aşırı sağcı arka planı olduğu konusunda yeterli kanıtların bulunduğunu belirten Seehofer, “Mevcut bulgulara göre bunun Yahudi düşmanı bir saldırı olduğunu varsayıyoruz” ifadelerini kullandı.

10.10.2019Avrupa
Merkel’den taziye ziyareti

Merkel’den taziye ziyareti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, dün Halle kentinde bir sinagog önünde ve bir dönercide 2 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Berlin’deki Yeni Sinagog’u ziyaret ederek, taziyelerini bildirdi.

10.10.2019Avrupa
Türk döner büfesinde silahlı saldırı

Türk döner büfesinde silahlı saldırı

ALMANYA’nın doğusundaki Saksonya-Anhalt eyaletindeki Halle kentinde dün öğle saatlerinde bir döner restoranı ve sinagog yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda biri kadın en az iki kişi hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı.

10.10.2019Dünya
Almanyada sinagog önünde silahlı saldırı: 2 ölü

Almanya'da sinagog önünde silahlı saldırı: 2 ölü

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletindeki Halle kentinde bir sinagogun önünde düzenlenen silahlı saldırıda iki kişinin öldüğü bildirildi.

9.10.2019Dünya
Almanyada sinagog önünde silahlı saldırı: 2 ölü

Almanya'da sinagog önünde silahlı saldırı: 2 ölü

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletindeki Halle kentinde bir sinagogun önünde düzenlenen silahlı saldırıda iki kişinin öldüğü bildirildi.

9.10.2019Dünya
Almanya’da sinagogun önünde silahlı saldırı: 2 ölü

Almanya’da sinagogun önünde silahlı saldırı: 2 ölü

Almanya’nın Saksonya Anhalt Eyaletinde Halle kentindeki Paulus bölgesinde sinagog önünde 2 saldırganın makineli tüfekle ateş açtığı belirtildi. Polis, saldırıda en az 2 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralıların olduğunu açıkladı.

9.10.2019Avrupa
Güvercin tedirginliği

Güvercin tedirginliği

Romanı ‘Yolcu’da kendisini iyi bir Alman vatandaşı olarak gören Yahudi bir iş adamının, Nazilerin insan avından kaçmak için çıktığı yolculuğun hikâyesini anlatmış Ulrich Alexander Boschwitz; yerinden yurdundan edilmiş insanların dramını...

20.09.2019Kitap Sanat
Darülaceze nedir, nerede

Darülaceze nedir, nerede?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Darülaceze’nin kuruluş süreci 1877 Osmanlı-Rus Savaşı’na kadar uzanmaktadır. Okullar, dernekler, vakıflar ve meslek odaları gibi kurum ve kuruluşlar belirtilen günler ve saatler arasında Darülaceze’yi ziyaret edebilir. Peki, Darülaceze nedir, nerede yer alıyor?

3.09.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Anadolu waffle’a sizce kaç puan verir

PAZARTESİ akşamı bir televizyonda yemek programı izliyorum.

1.04.2020

Detaylarına baktıkça güzelleşen ada  

Prens Adaları dört mevsim çok özel ama baharda ayrı güzel olur. Çam ağaçlarının arasında yükselen zarif ahşap evleri, duvarları, bahçeleri, cam önlerini renklendiren çiçekleri ve motorlu araç trafiğinden uzakta kafa dinlemek için en şehrin en güzel köşelerinden biri Büyükada. Hem üç büyük dine ait tarihi ibadethaneler hem de tarihi köşkler ile Büyükada’da geçireceğiniz zamanı dolu dolu bir kültür turuna çevirebilecek birçok detay da var.

23.03.2020

Filistin ve İsviçre peyniri

Açıklandığından bu yana Filistinliler ABD’in Çözüm Planı’na uluslararası bir tepki oluşturmaya çalışıyorlar. Filistin Yönetimi ilk önce Arap Ligi ve daha sonra İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Afrika Birliği örgütlerinden arka arkaya Trump Filistin Çözüm Planı’nı reddeden ve 1967 Savaşı öncesi sınırlarda “gerçek” bir Filistin Devletinin kurulmasını destekleyen kararlar çıkartmada başarılı oldular.

18.02.2020

7 adımda İzmir tarihinin derinliklerine yolculuk

Ege’nin ‘başkenti’ İzmir’in tarihi 7 adıma sığar mı? Elbette hayır ama takdir edersiniz ki gazete yazılarının da bir sınırı var! Sizin için bu kez şehrin tarihindeki farklı dönemlerin izini sürebileceğiniz 7 nokta seçtim. Camiden kiliseye, sinagogdan agoraya uğrayacağımız bu önemli mekânların bize anlattığı çok şey var. Ancak hepsinin ortak noktası; İzmir’in tarih boyu farklı dinler ve farklı kültürlere ev sahipliği yapan birleştiriciliği ve farklılıkları kucaklama şekli. Bu zengin mirası tarihin farklı katmanlarında görebileceğiniz turumuza hemen başlayalım.

16.02.2020

En rahat ettikleri yer Balat’tı! Michael Douglas, Catherine Zeta-Jones ve çocuklarıyla İstanbul turu...

34 yıldır profesyonel rehberlik yapıyorum. Şimdiye dek 100’e yakın dünyaca ünlü ve etkili isme İstanbul’u gezdirdim. Devlet başkanlarından dev markaların CEO’larına, Hollywood yıldızlarından modacılara kadar çok geniş bir yelpazem var. Geçen haftaysa Türkiye’yi defalarca ziyaret eden Oscar’lı oyuncular Michael Douglas, Catherine Zeta-Jones, çocukları Dylan ve Carys ile İstanbul turu yaptık. Aklımda tarih ve kültüre meraklı, topraklarımıza sevgi duyan bir aile olarak kalacaklar.

20.01.2020

Madame Amati’yi tanıyın istedim

BETH; her düğünden önce onu arardı. “Madame Amati” derdi sinagog görevlisi; “Pazar günü saat 14.00’te düğün var.”

12.10.2019