EKSTRA
MENÜ

Sinagog

Sinagog ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinagog haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.176 Sinagog haberi bulunmuştur.

Sinagog Haberleri

Hayati Kamhi için sinagogda tören

Hayati Kamhi için sinagogda tören

Üsküdar'daki evinde yaşamına son veren iş adamı Jak Kamhi'nin oğlu Hayati Kamhi son yolculuğuna uğurlandı. Neve Şalom Sinagogu'nda düzenlenen törene ekonomi ve siyaset dünyasından önemli isimler katıldı.

7.06.2012Gündem
HAYATİ KAMHİ İÇİN SİNAGOGDA TÖREN DÜZENLENDİ

HAYATİ KAMHİ İÇİN SİNAGOG'DA TÖREN DÜZENLENDİ

Önceki gün evinde ölü bulunan Hayati Kamhi için Neve Şalom Sinegogu'nda tören düzenlendi. Törene başta Kamhi'nin yakınları ve arkadaşlarıyla eski başbakan Tansu Çiller eşi Özer Çiller, Kadir Topbaş, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, iş adamı Erdoğan Demirören'in de aralarında bulunduğu tanınmış isimler katıldı. Özgür ALTUNCU / Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL/ DHA

6.06.2012Haber
Torun Faralyalı Ankara’ya seslendi

Torun Faralyalı Ankara’ya seslendi

7 milyon Euro’ya satışa çıkarılan Rodos Adası’nda ayakta kalan tek Türk binası Faralyalılar Konağı’na alıcı aranıyor. Konağı 1903 yılında yaptıran Hacı Halil Efendi’nin torunu Fatih Ozan Faralyalı, binayı Türk devletinin satın almasını istedi.

1.06.2012Ege
“Konağı Türk Devleti alsın”

“Konağı Türk Devleti alsın”

Torun Faralyalı, dedesi tarafından, Rodos Adası'nda yaptırılan ve şuanki sahipleri tarafından, yedi milyon eurodan satışa çıkarılan Faralyalılar Konağı'nın Türk Devleti tarafından satın alınmasını istedi.

31.05.2012Ege
Yeşil denizin aydınlık bahçesi

Yeşil denizin aydınlık bahçesi

Manisa’nın meyve bahçesi Salihli sırtını yemyeşil ormanlarla kaplı Bozdağ’a vermiş. Önünde ise bereketli Gediz Ovası göz alabildiğine uzanıyor. 3500 yıl önce Anadolu’daki önemli uygarlıklardan Lidya’ya başkent olmuştu bu topraklar. Günümüzde aydınlığını şiir buluşmalarıyla sürdürüyor.

27.05.2012Seyahat
ABD’deki Museviler bile ayağa kalktı, ‘Hitler’li reklamını durdurdu

ABD’deki Museviler bile ayağa kalktı, ‘Hitler’li reklamını durdurdu

Hitlerli şampuan reklamı ABD’deki Yahudi sivil toplum kuruluşlarını da ayağa kaldırdı. Reklamın yaratıcısı Hulusi Derici, Hitler’i yüceltme amacı taşımadıklarını belirterek, “Güvenlik nedeniyle sinagogdan beşerli gruplar halinde çıkan Musevileri görünce reklamı durdurduk” dedi.

28.03.2012Ekonomi
Siz bizi BDP mi sandınız

Siz bizi BDP mi sandınız?

Balyoz davasında savunma yapan emekli Orgeneral Ergin Saygun, “Bizi terör örgütleri ile ilişkilendirmeye çalışanlar, bu konularda gazetelerde haberler yapanlar, buradaki vatan evlatlarını Kandil ve İmralı’nın emrinden çıkmayan BDP ile karıştırıyorlar. Siz bizi BDP mi sandınız?” dedi.

27.03.2012Gündem
Sinagog ve HSBC bombalamalarını sen mi yaptın dediler, şaka sandım

'Sinagog ve HSBC bombalamalarını sen mi yaptın dediler, şaka sandım'

Balyoz Davası'nda savunma yapan emekli Orgeneral Ergin Saygun, "Emniyet sorgumda bana Sinagog ve HSBC bombalamalarını benim yapıp yapmadığımı, patlamalar sırasında nerede bulunduğumu sordular. Önce bunu şaka sandım. Ama sonra ciddiyetlerini anladım. Kazara İstanbul'daydım desem patlamalar benim üzerime kalacaktı"

27.03.2012Gündem
Eksi 22 derecede gövde gösterisi

Eksi 22 derecede gövde gösterisi

Rusya'nın başkenti Moskova'da bugün muhalefet taraftarlarının ve iktidar yanlılarının aynı saatlerde düzenlediği iki ayrı mitingde taraflar, 4 Mart'taki devlet başkanlığı seçimi öncesinde gövde gösterisi yaptı.

4.02.2012Gündem
İlhan Tüzünoğlu ile Baby Store üzerine...

İlhan Tüzünoğlu ile Baby Store üzerine...

Nişantaşı Baby Store mağazasının kurucusu İlhan Tüzünoğlu ile çok özel söyleşi...

31.12.2011Etkinlikler
İsrailde haremlik-selamlık kavgası

İsrail'de haremlik-selamlık kavgası

İsrail'de aşırı muhafazakar kesimlerin kadın ve erkeklerin toplum hayatında ayrı tutulması talebiyle düzenledikleri gösteriler büyüdü. Yüzlerce Haredi Yahudi, haremlik-selamlık uygulamasına geçilmesi talebiyle Kudüs yakınlarında düzenlenen bir eylemde, polisle çatıştı.

27.12.2011Gündem
İzmir Musevileri vakfına kavuştu

İzmir Musevileri vakfına kavuştu

Vakıflar Meclisi, önceki gün yaptığı toplantıda, Cumhuriyet tarihi boyunca “Tüzel kişiliği” bulunmayan İzmir Musevi Cemaati’nin “Tüzel kişilik” talebine “evet” dedi.

14.12.2011Gündem
Ergenekon hakiminden avukata: Zırt diye araya giriyorsun

Ergenekon hakiminden avukata: Zırt diye araya giriyorsun

Birinci Ergenekon Davası'nda tutuklu sanık Sevgi Erenerol'un avukatı Vural Ergül, çapraz sorgusu yapılan tutuksuz sanık İsmet Reçber'e sorulan soruya itiraz etti. Sinirlendiği görülen üye hakim Haşıloğlu avukat Ergül'e hitaben, "Zırt diye araya giriyorsunuz. Herşeyin bir usulü var. Siz avukatsınız okuyun dosyayı bilgisiz gelmeyin buraya. Anlamsız tepkiler veriyorsunuz. Bir şey söyleyecekseniz uygun dille ifade edin" dedi.

9.12.2011Gündem
AIDS hastalarını tedavi olduklarına inandırdılar

AIDS hastalarını tedavi olduklarına inandırdılar

Birleşik Krallık’ın çeşitli kentlerindeki Protestan kiliselerde, AIDS hastası olan kişilere, hastalıklarından arındıkları ve tedavilerine devam etmelerine gerek olmadığının söylendiği ortaya çıktı. Sağlık yetkilileri, ortaya çıkarılan skandal nedeniyle en az altı AIDS hastasının öldüğünü açıkladı.

25.11.2011Gündem
3. Balyoz iddianamesi kabul edildi

3. Balyoz iddianamesi kabul edildi

Eskişehir’de bulunan belgelerle ilgili olarak hazırlanan üçüncü Balyoz iddianamesi kabul edildi. Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilirken ilk duruşma tarihi 26 Aralık olarak belirlendi.

23.11.2011Gündem
Sinagog saldırılarında hayatını kaybedenler anıldı

Sinagog saldırılarında hayatını kaybedenler anıldı

Neve Şalom ve Beth İsrael sinagoglarına 8 yıl önce yapılan bombalı saldırılarda hayatını kaybeden 23 kişi anıldı.

15.11.2011Gündem
İsrailin saldırılara yanıtı sert oldu

İsrail'in saldırılara yanıtı sert oldu

İsrail’in Mısır sınırına yakın bölgesinde dün yaşanan kanlı saldırıların ardından, İsrail uçakları bu sabah Gazze Şeridi’ndeki Hamas karakollarını vurdu.

19.08.2011Gündem
Bu rüzgarlı adaya kulak verin

Bu rüzgarlı adaya kulak verin

Şeytan Kalesi’nin tam tepesinde ayakta duruyorum. Daha doğrusu durmaya çalışıyorum. Gökçeada’nın meşhur rüzgarı beni yerimden etmek için inatla uğraşıyor. Belki de uzun yıllardır buraya ayak basan ilk benmişim gibi hissediyorum. Burada her şey o kadar yalın ve bozulmamış ki insan kendini antik çağda sanıyor

9.06.2011Seyahat
Ortaköy Camii 450 gün kapalı kalacak

Ortaköy Camii 450 gün kapalı kalacak

İstanbul'un simgelerinden biri olan ve halk arasında 'Ortaköy Camii' adıyla bilinen 'Büyük Mecidiye Camisi' 13 Mayıs Cuma günü Cuma namazından sonra restorasyona alınacak. 450 gün sürecek restorasyon çalışması nedeniyle cami ibadete kapatılacak.

3.05.2011Gündem
Taksimde elektrik ve su sayaçlı protesto

Taksim'de elektrik ve su sayaçlı protesto

Taksim Meydanı'nda toplanan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyesi bir grup, diğer ibadethanelere sağlanan olanakların cemevlerine tanınmadığı gerekçesiyle yanlarında getirdikleri elektrik ve su sayaçlarını kırdı.

9.04.2011Gündem
Firari sinagog bombacısı Konyada yakalandı

Firari sinagog bombacısı Konya'da yakalandı

İSTANBUL'da 2003 yılında Beyoğlu'nda bulunan Neve Şalom Sinagogu ve Şişli'deki Betyaakov Sinagogu ile İngiliz Konsolosluğu ve HSBC Bankası'nın genel merkezine düzenlenen ve 67 kişinin ölümü, 700 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırılara katıldığı iddiasıyla, hakkında 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 1 yıl 10 aydır firari olan terör örgütü El Kaide üyesi 32 yaşındaki Nurettin Gündüz, Konya'da polis tarafından yakalandı.

4.03.2011Gündem
İsrailden Kudüste yeni konut inşaatlarına onay

İsrail'den Kudüs'te yeni konut inşaatlarına onay

Kudüs Belediyesi'nin Planlama ve İnşaat Komisyonu, Doğu Kudüs'ün Yahudi mahallelerinde 124 konutluk inşaat projelerine onay verdi.

14.02.2011Dünya
Fransa, Bin Alinin uçağına el koydu

Fransa, Bin Ali'nin uçağına el koydu

Fransa, Tunus'un devrik lideri Zeynel Abidin Bin Ali'nin ailesinin, Paris yakınlarındaki bir havaalanında bulunan küçük uçağına el koydu.

1.02.2011Dünya
Karun gibi zengin Sardes

Karun gibi zengin Sardes

Tarihin en zengin krallarından Karun’un yaşadığı, Dünya üzerinde paranın ilk kez kullanıldığı Lidya’nın başkenti Sardes antik kenti, kuruşlundan bu yana geçen 3 bin yıla karşın tüm görkemiyle ayakta. Bugün Manisa’nın Salihli ilçesi sınırlarında bulunan kent, İzmir’den iki saat mesafede.

26.01.2011Seyahat
Arınçtan Rum Patrikhanesine ziyaret

Arınç'tan Rum Patrikhanesi'ne ziyaret

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Yüzlerce yıldır bu ülkede yaşayan vatandaşlarımızın haklı taleplerini yerine getirmeyi hükümet olarak bir görev sayıyoruz” dedi.

3.01.2011Gündem
Dinleri buluşturan mabet

Dinleri buluşturan mabet

G.Saray’ın yeni stadının 3. katına mescit inşa edilecek. Diğer dinlere mensup kişiler için bir ibadethane merkezi için de teklif verilecek.

31.12.2010Futbol
Edirnedeki Büyük Sinagogun restorasyon çalışmasında kurban kesildi

Edirne'deki Büyük Sinagog'un restorasyon çalışmasında kurban kesildi

Musevi cemaati için önemli bir ibadethane olan Edirne'deki Büyük Sinagogun restorasyon çalışmalarını üstlenen firma sahibi, sinagog bahçesinde kurban kesti.

26.11.2010Gündem
Gül: Minareden korkulacak bir şey yok

Gül: Minareden korkulacak bir şey yok

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül ve İsviçre Cumhurbaşkanı Doris Leuthard, bir ortak bir basın toplantısı düzenledi.

25.11.2010Gündem
Edirnedeki tarihi sinagog restore ediliyor

Edirne'deki tarihi sinagog restore ediliyor

AVRUPA’nın en büyük 3’ncü sinagogu olan Tarihi Edirne Büyük Sinagogu’nun restorasyon çalışmaları başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü, sinagogun restorasyonu için 2 yılda 3 milyon 700 bin lira harcayacak.

25.11.2010Gündem
O kara gün unutulmadı

O kara gün unutulmadı

20 Kasım 2003 günü İstanbul iki hain terör saldırısıyla sarsıldı. Bomba yüklü araçlarla yapılan saldırılarda 450'yi aşkın kişi yaralanırken 30 kişi hayatını kaybetti.

20.11.2010Gündem
Selanike Jön Türk anıtı

Selanik'e Jön Türk anıtı

Yunanistan'da geçtiğimiz haftalarda yapılan yerel seçimler sonucu Selanik belediye başkanlığına seçilen Yiannis Butaris, Jön Türkler için şehirde bir anıt yaptıracağını söyledi. Müslümanlara cami inşası için alan tedarik edeceğini de belirten Butaris, önümüzdeki yıl başında görevini devralacak.

19.11.2010Dünya
Ermeni başkandan bayram namazı

Ermeni başkandan bayram namazı

Bayram nedeniyle tatile çıkan İstanbul Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu’nun yerine Belediye Başkanlığı’na vekalet eden Ermeni asıllı Meclis Üyesi Raffi Hermon Araks, bayram sabahı, Büyükada Camisi’ne giderek bayram namazında cemaatle saf tuttu.

17.11.2010Gündem
Sinagog kurbanlarına kırmızı karanfil

Sinagog kurbanlarına kırmızı karanfil

Şişli’deki Beth Israel ve Beyoğlu’ndaki Neva Şalom Sinagogu’na 15 Kasım 2003’te düzenlenen bombalı saldırılarda hayatını kaybedenler kırmızı karanfillerle anıldı.

15.11.2010Gündem
SİNANGOG SALDIRISINDA ÖLENLER

SİNANGOG SALDIRISINDA ÖLENLER

2003 yılında sinagog saldırılarında ölenler anıldı. Duygusal anların yaşandığı törenlere Müslüman ve Musevi din adamları birlikte katıldı. Ölenler anısına karanfiller bırakıldı. İstanbul Şişli'deki Beth Israel ve Neva Şalom Sinagoglarına yönelik 7 yıl önce düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 25 kişi törenlerle anıldı. Beth İsrael Sinagogu önünde düzenlenen anma törenine Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Musevi Hahambaşı Vekili Rau Yauda Adoni, Şişli Müftü Vekili Muharrem Silkin, patlamada yakınlarını kaybedenler ve vatandaşlar katıldı.Tören ölenlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Haber - Kamera:Selahattin GÜNDAY - Ümit TÜRK - Özgür ARSLAN - Zeki GÜNAL İSTANBUL DHA

15.11.2010Haber
İkinci Lockerbie’nin eşiğinden dönülmüş

İkinci Lockerbie’nin eşiğinden dönülmüş

Yemen’den ABD’ye gönderilmek istenen bombalı paketlerden birinin bir yolcu uçağında taşındığı ortaya çıkarken, 1988’deki Lockerbie faciasına benzer bir saldırı olasılığı gündeme geldi.

31.10.2010Dünya
İsrail Başbakanı Netanyahu ABDye gidecek

İsrail Başbakanı Netanyahu ABD'ye gidecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kuzey Amerika'daki Yahudi federasyonlarının New Orleans'taki genel kurulu çalışmalarına katılmak amacıyla, önümüzdeki hafta pazar günü ABD'ye gidecek.

31.10.2010Dünya
Yabancı ajanslar patlamayı böyle duyurdu

Yabancı ajanslar patlamayı böyle duyurdu

Sabah saatlerinde Taksim Meydanı'nda meydana gelen patlama, yabancı haber ajansları tarafından acil koduyla geçildi.

31.10.2010Gündem
PKK sözcüsü: Patlamadan haberimiz yok

PKK sözcüsü: Patlamadan haberimiz yok

Sabah saatlerinde Taksim Meydanı'nda meydana gelen patlama, dış basında da geniş yer buldu. Saldırı haberi, uluslararası ajanslar tarafından acil koduyla geçilirken, CNN'e konuşan PKK sözcüsü, "patlamadan haberleri olmadığını" söyledi.

31.10.2010Gündem
Amerikada şüpheli paket paniği

Amerika'da şüpheli paket paniği

Amerikan kargo şirketlerinin Londra ve Dubai'deki tesislerinde Yemen'den gelen şüpheli paketlere rastlanması, ABD'deki yetkilileri alarma geçirirken, birçok kentte kargo uçakları ve kamyonlarda arama yapıldı.

29.10.2010Dünya
Obama 11 Eylülde dini hoşgörü mesajı verdi

Obama 11 Eylül'de dini hoşgörü mesajı verdi

ABD Başkanı Barack Obama Cuma günü vatandaşlara dini hoşgörü çağrısı yaptı. Başkan Amerikalılardan hem içeride hem de yurtdışında Müslümanlarla Müslüman olmayanlar arasında daha iyi bir ilişki kurulması için çaba sarf etmelerini isterken, İslam dini mensuplarının dinlerini özgürce yaşamaları yönündeki “vazgeçilemez haklar”ını savundu.

14.09.2010Gündem
11 Eylülde hoşgörü mesajı

11 Eylül'de hoşgörü mesajı

ABD Başkanı Barack Obama Cuma günü vatandaşlara dini hoşgörü çağrısı yaptı. Başkan Amerikalılardan hem içeride hem de yurtdışında Müslümanlarla Müslüman olmayanlar arasında daha iyi bir ilişki kurulması için çaba sarf etmelerini isterken, İslam dini mensuplarının dinlerini özgürce yaşamaları yönündeki “vazgeçilemez haklar”ını savundu.

13.09.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Kemeraltı sanatla buluşmalı

Kemeraltı, bir arayış içinde. Büyük bir ekonomik ve sosyal çöküşte olan bu çarşının kurtuluşu için ekonomik çözümler aranırken unutulan sanat faktörü bize yol gösterebilir.

7.04.2012

FB VE BJK’yi kurtarmak için Galatasaray'ı yakmayın…

Başbakan’ ın şike konusunda söyledikleri, kelimenin tam anlamıyla diğer iki büyük kulübü korumak adına GS’yi harcamaktır. Eğer böyle bir devlet kararı alındıysa ve Demirören federasyonu böyle bir karara uyarsa, milyonlarca GS’li tarafından hiçbir zaman affedilmeyeceklerdir.

30.03.2012

Pantolon uymadı gömlek verelim

Seneler evvel...

“Şok” diye bi program vardı.

28.03.2012

Sosyal politika işleri...

Aylin Aslım, Twitter’dan kendisine hakaret eden kişiyi savcılığa şikayet etti...

3.08.2011

Üç dinin sentezi Alsancak

Konak Belediyesi’nin şehir turları, semtlerin gizemini aydınlatıyor.

7.05.2011

Atatürk Liseli doktoralı ilahiyatçılar

GAZETEDEKİ ilk yazımda İzmir’e yönelik temennilerimi sıralarken, “Siluetimize Süleymaniye gibi bir cami de dahil olsun” diye yazmıştım.

30.04.2011

‘Ben varken sana bir şey olmaz!’

PAZAR günü.

Galata’nın ara sokaklardan Neve Şalom’a yürüyorum.

4.04.2011

Dolma çocukları

Dolma çocuklarıyız. Zamanda, parada, sosyal adalette ve şehirde çeşitli ve sıkışık bir hayatımız var. İçinde inanılmaz bir hüner, emek ve mücadele var.

4.03.2011

CHP’de akıl tutulması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin için hedef adam oldu dedik.

Kendisi de bunu kabul ediyor.

20.12.2010