EKSTRA
MENÜ

Sigmar Gabriel

Sigmar Gabriel haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sigmar Gabriel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.085 Sigmar Gabriel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sigmar Gabriel Haberleri

Çavuşoğlu 6 Ocakta Almanyaya gidiyor

Çavuşoğlu 6 Ocak'ta Almanya'ya gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 6 Ocak'ta Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile görüşeceğini açıkladı. Bakan, AB konusunda da Ankara'nın bir plan hazırladığını bildirdi.

3.01.2018Dünya
Rusyadan net İran mesajı: Kabul edilemez

Rusya'dan net İran mesajı: Kabul edilemez

Rusya, İran'da yaşanan gelişmelerin ülkenin iç meselesi olduğunu vurgulayarak, "İran'daki durumu istikrarsızlaştırabilecek dış müdahaleler kabul edilemez." açıklamasında bulundu.

1.01.2018Dünya
Çavuşoğlundan flaş açıklama: Almanya bize doğru bir adım atarsa...

Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Almanya bize doğru bir adım atarsa...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya ile ilişkilerde çok daha iyi bir yıl beklediğini söyleyerek "Türkiye'nin Almanya ile bir sorunu yok. Ama Almanya'nın Türkiye ile bir problemi var ve Almanya Türkiye'ye saldırmak için fırsatı kaçırmıyor." dedi. Çavuşoğlu ayrıca, "Almanya bize doğru bir adım atarsa Türkiye Almanya'ya doğru iki adım atar. Bu zayıflık değil, bilakis kalpten gelen bir şey. Ama Almanya Türkiye'yi tehdit ederse Türkiye de buna karşı gerekeni yapar.” değerlendirmesinde bulundu.

1.01.2018Gündem
Türkiyeden Almanyaya normalleşme mesajı

Türkiye'den Almanya'ya 'normalleşme' mesajı

Alman dpa haber ajansına konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Almanya ilişkileri konusunda olumlu mesajlar verdi. Bakan, Türkiye ve Almanya'nın ilişkileri normalleştirmek için hazır olduğunu ifade etti.

1.01.2018Dünya
Yeni dönem mesajı: Dürüstlük istiyoruz

Yeni dönem mesajı: Dürüstlük istiyoruz

TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar, AB Dönem Başkanlığı’nı devralmaya hazırlanan Bulgaristan’ın, 6 aylık programda Türkiye’ye yer vermemesiyle ilgili Brüksel’i işaret edip “Avrupa artık dürüst olmalı” dedi.

27.12.2017Gündem
Gabriel SPDnin koalisyon şartlarını açıkladı

Gabriel SPD'nin koalisyon şartlarını açıkladı

SPD büyük koalisyon kurulabilmesi için Avrupa ve sağlık politikalarında reform yapılmasını şart koşuyor. Partinin eski Genel Başkanı Gabriel Hristiyan Birlik partilerini ne yapmak istediklerini açıklamaya davet etti.

27.12.2017Dünya
Gabriel’den koalisyon için iki şart

Gabriel’den koalisyon için iki şart

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, belirledikleri şartların yerine getirilmemesi halinde büyük koalisyonun gerçekleşmeyeceğini söyledi.

27.12.2017Dünya
Komşuluğa sığar mı bu

Komşuluğa sığar mı bu

1 Ocak’tan itibaren AB dönem başkanlığını üstlenecek olan Bulgaristan’ın altı aylık programında Türkiye’yi dışladığı görüldü. Sofya, Türkiye’nin AB sürecine ilişkin tek bir cümle kullanmazken Batı Balkanlar’ı AB genişlemesinin odağına yerleştirdi. AB ve Bulgaristan, 17 Mayıs 2018’te Batı Balkanlar için Sofya’da özel bir zirve düzenleyecek.

26.12.2017Dünya
Almanyadan Türkiye açıklaması... Brexit model oluşturabilir

Almanya'dan Türkiye açıklaması... "Brexit model oluşturabilir"

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, İngiltere ile yapılacak 'akıllı' bir Brexit anlaşmasının, Avrupa Birliği'nin Türkiye ve Ukrayna ile kurduğu ilişkilere model teşkil edebileceğini söyledi.

26.12.2017Dünya
Almanyadan Türkiyeye sürpriz çağrı Biz hazırız

Almanya'dan Türkiye'ye sürpriz çağrı! 'Biz hazırız'

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Maria Adebahr, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerdeki gerilimin azaltılmasına hazır olduklarını söyledi.

22.12.2017Dünya
Bir ABD daha mı

Bir ABD daha mı?

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, bundan birkaç ay önce Avrupa Birliği’nde (AB) ve Euro Bölgesi’nde köklü ve derin bir reformun kaçınılmaz olduğunu gündeme getirdi. Macron, Paris’teki Sorbonne Üniversitesi’nde yaptığı konuşmasında, “Bizim tanıdığımız Avrupa çok yavaş, çok zayıf ve çok verimsiz” dedi.

18.12.2017Dünya
İlk buluşmadan herkes memnun ayrıldı

İlk buluşmadan herkes memnun ayrıldı

Almanya’da seçimlerden üç ay sonra yeni bir hükümet kurmak için Hıristiyan Birlik ile Sosyal Demokratlar bir araya geldi. Hıristiyan Birlik, “Sondaja başlayalım” dedi. SPD ise düşünüyor.

14.12.2017Dünya
Baden Württemberg’e başbakan mı oluyor

Baden Württemberg’e başbakan mı oluyor?

Yeşiller Eşbaşkanı Cem Özdemir’in adı koalisyon görüşmeleri sırasında Dışişleri Bakanlığı’na geçiyordu. Ama Jamaika koalisyonu kurulamadı. Yeşiller Eşbaşkanlığını bırakacak olan Cem Özdemir’in siyasi geleceği büyük merak konusu.

11.12.2017Dünya
SPD kongresinde koalisyon görüşmelerine yeşil ışık

SPD kongresinde koalisyon görüşmelerine yeşil ışık

Sosyal Demokrat Parti kongresine delegeler, Hıristiyan Birlik partileri ile olası bir koalisyon hükümeti kurulması konusunda masaya oturulmasına karar verdi. Tarafların haftaya bir araya gelebileceği bildirildi.

8.12.2017Dünya
Trump, Avrupa’dan da destek bulamadı

Trump, Avrupa’dan da destek bulamadı

Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan ABD Başkanı Donald Trump’a Avrupa’dan da tepki geldi. Almanya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve İsveç yetkilileri, ABD’nin tutumunu desteklemediklerini ve endişeli olduklarını dile getirdi.

7.12.2017Dünya
Dünyadan Trump’a çağrı: Vazgeç

Dünyadan Trump’a çağrı: Vazgeç

ABD Başkanı Trump’ın ‘Kudüs’ hamlesi dünyanın tepkisini çekti. Dün Filistin lideri Mahmud Abbas’ı ve bölge liderlerini arayarak ABD Elçiliği’ni Kudüs’e taşıma niyetinden bahseden Trump’a peş peşe uyarılar geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika bütün işlerini bitirdi, şimdi bu mu kaldı” derken, Rusya Devlet Başkanı Putin de devreye girdi.

5.12.2017Dünya
Avrupa Birliği zengin ama siyasi açıdan zayıf

Avrupa Birliği zengin ama siyasi açıdan zayıf

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, dünyadaki güç dengelerinin hızla değiştiğini, ABD’nin gücü zayıflarken Türkiye, İran ve Rusya’nın eski imparatorluklarını yeniden canlandırma çabası içine girdiklerini savundu.

5.12.2017Dünya
SPD’nin önünde üç seçenek var

SPD’nin önünde üç seçenek var

Almanya’da yeniden büyük koalisyona girmek için zorlanan Sosyal Demokratlar’da karar günü. Yönetim Kurulu bugün toplanacak ve genel kurula sunacağı önergeyi karara bağlayacak.

4.12.2017Avrupa
Büyük koalisyon için ilk sondaj yapıldı

Büyük koalisyon için ilk sondaj yapıldı

Almanya’da Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, büyük koalisyon olasılığını görüşmek amacıyla Hıristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel, Hıristiyan Sosyal Birlik (CSU) Partisi Genel Başkanı Horst Seehofer ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Martin Schulz’u kabul etti.

1.12.2017Dünya
CDU, SPD ile büyük koalisyona göz kırptı

CDU, SPD ile büyük koalisyona göz kırptı

Almanya'daki hükümet krizine büyük koalisyon formülüyle çare aranacak. Hristiyan Birlik partileri ile SPD arasındaki görüşmelerin yıl sonundan önce tamamlanacağı şüpheli.

27.11.2017Dünya
Gabriel’e Bağdat’tan Erbil vizesi çıkmadı

Gabriel’e Bağdat’tan Erbil vizesi çıkmadı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in, Kuzey Irak’ı ziyaret talebinin Irak hükümeti tarafından kabul edilmemesi üzerine Irak ziyaretini iptal ettiği öne sürüldü.

23.11.2017Dünya
Spiegel: Gabriel’in Erbil gezisi engellendi

Spiegel: Gabriel’in Erbil gezisi engellendi

Alman Der Spiegel dergisinin haberine göre Irak yönetimi, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in arabuluculuk için Kürt bölgesine yapacağı ziyarete engel oldu.

23.11.2017Dünya
Alman meclisinde YPG flaması açtı

Alman meclisinde YPG flaması açtı

TERÖR örgütü DEAŞ’la mücadele için yurtdışında görev yapan Alman askerlerinin görev süresinin uzatılması üzerine Alman Parlamentosu’nda yapılan oturumda Sol Partili Sevim Dağdelen, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG bayrağı açtı.

21.11.2017Dünya
Alman parlamentosunda YPG sembolü

Alman parlamentosunda YPG sembolü

Almanya'da Sol Parti Grup Başkan Yardımcısı Sevim Dağdelen'in Alman Parlamentosu'nda terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'nin sembolünü açması tepkilere yol açtı. Parlamento Başkanı, Dağdelen'i uyardı.

21.11.2017Dünya
Riyad ile Berlin hattında Lübnan krizi

Riyad ile Berlin hattında Lübnan krizi

LÜBNAN’daki siyasi kriz Suudi Arabistan ile Almanya arasında da gerilime yol açtı. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in Lübnan konusundaki uyarıları üzerine Suudi Arabistan, Berlin’deki büyükelçisini konsültasyon için Riyad’a geri çağırdı, ayrıca bir nota mektubunun da hazırlandığı bildirildi.

18.11.2017Dünya
Suudi Arabistandan Almanyaya nota

Suudi Arabistan'dan Almanya'ya nota!

Almanya'nın Riyad Büyükelçisi, ülkesinin Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in açıklamalarına ilişkin Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

18.11.2017Dünya
Hariri, Fransaya gidiyor

Hariri, Fransa'ya gidiyor

Lübnan’ın istfa eden başbakanı Saad Hariri ailesi ile birlikte Paris'e gitmek için özel bir uçakla yola çıktı.

18.11.2017Dünya
Suudi Arabistan, Almanyadaki büyükelçisini geri çağırdı

Suudi Arabistan, Almanya'daki büyükelçisini geri çağırdı

Suudi Arabistan'ın, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in açıklamalarıyla ilgili Berlin Büyükelçisi'ni 'istişare' amaçlı çağırma kararı aldığı ve Almanya'nın Riyad Büyükelçisi'ne protesto notası verileceği bildirildi.

18.11.2017Dünya
BM’nin eleştirisine İtalya’dan sert yanıt

BM’nin eleştirisine İtalya’dan sert yanıt

İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano, Libya’da tutulan göçmenlere yönelik insan hakları ihlallerini kabul edemeyeceklerini ve bu konuda kendilerine ders vermeye kalkanları ders değil mali destek verme çağrısında bulundu.

16.11.2017Dünya
Türkiye ile Almanya, krizi bitiriyor mu

Türkiye ile Almanya, krizi bitiriyor mu?

Türkiye - Almanya ilişkileri, tarihinin en kötü dönemini yaşıyordu. Son gelişmeler, bu gerginlik nihayet bitiyor ümidini canlandırdı. Gelişmeleri önce alt alta sıralayalım.

7.11.2017Dünya
‘Merkel’in AB’yi ileriye götürecek fikri yok’

‘Merkel’in AB’yi ileriye götürecek fikri yok’

Yaklaşık sekiz aydır yürüttüğü Almanya Dışişleri Bakanlığını devretmeye hazırlanan Sigmar Gabriel, bundan sonraki yaşamı üzerine eşi Anke Gabriel ile aralarında geçen esprili bir konuşmayı, Bild am Sonntag gazetesine anlattı. Gabriel, Başbakan Merkel’i de AB konusunda eleştirdi.

5.11.2017Dünya
Belekte kravatsız görüşme

Belek'te kravatsız görüşme

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile Antalya’da sürpriz görüşme yaptı.

4.11.2017Gündem
Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Kaleiçi’ni gezdi

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Kaleiçi’ni gezdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Antalya’da bir araya gelen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, sur duvarlarıyla çevrili Antalya Kaleiçi’ni gezdi.

4.11.2017Dünya
Almanya ile sürpriz temas

Almanya ile sürpriz temas

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'da Almanya Dışişleri Bakanı ile buluştu.

4.11.2017Dünya
‘NSU için araştırma komisyonu kurarız’

‘NSU için araştırma komisyonu kurarız’

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya’da Türklere yönelik ırkçı cinayetler konusunda, “Almanya Şansölyesi Merkel’in verdiği, ‘NSU olayı tüm boyutlarıyla aydınlanacak’ sözü yerine getirilmezse, kurumsal ırkçılıkla da söz verildiği gibi mücadele edilmezse, bu konuyla ilgili araştırma komisyonu kurulmasını Meclise önereceğim” dedi.

3.11.2017Dünya
Partimin solu bana çok kötülük yaptı

Partimin solu bana çok kötülük yaptı

Genel seçimlerden sonra sessizliğe bürünen Almanya Dışişleri Bakanı ve SPD eski lideri Sigmar Gabriel, Die Zeit gazetesine için döktü. Gabriel, partisi SPD ve özel hayatına ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.

2.11.2017Dünya
Almanyalı Türklere büyük görev düşüyor

Almanyalı Türklere büyük görev düşüyor

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara Şube Başkanı Mehmet Akkuş, Alman turist sayısında 2016’ya göre yüzde 8’lik kayıp olduğunu söyledi.

1.11.2017Ekonomi
Dostluk köprüsü ilk meyvelerini vermeye başladı

Dostluk köprüsü ilk meyvelerini vermeye başladı

Gerhard Schröder. Almanya’nın 7’nci başbakanı. 1998-2005 yılları arasında başbakanlık yaptı.

28.10.2017Dünya
‘Schröder’ polemiği

‘Schröder’ polemiği

İSTANBUL’da tutuklu yargılanan insan hakları savunucusu Peter Frank Steudtner’in serbest bırakılması için eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in arabuluculuk yaptığı iddialarını Almanya federal hükümeti yalanlamadı.

27.10.2017Dünya
Almanya’dan Schröder iddiasına yanıt: Ne yalanlıyor, ne de doğruluyoruz

Almanya’dan Schröder iddiasına yanıt: Ne yalanlıyor, ne de doğruluyoruz

İSTANBUL'da tutuklu yargılanan insan hakları savunucusu Peter Steudtner'in serbest bırakılması için Gerhard Schröder'in aracılık yaptığı yönündeki iddiaları federal hükümet yalanlamadı.

27.10.2017Dünya
Son durum: Tahliyeler sonrası Almanya ile ilk temas

Son durum: Tahliyeler sonrası Almanya ile ilk temas

SON DAKİKA HABERİ: Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşme Büyükada'da tutuklanan insan hakları aktivistlerinin serbest kalmasından sonra yapıldı.

27.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kudüs: Trump gözünü karartmış, Erdoğan öfkeli, Putin sessiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kendisiyle görüşebilseydi ABD Başkanı Donald Trump’ı Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararından döndürebilir miydi? Emin değilim. Çünkü kendisiyle telefonda görüşebilen, Suud Kralı Selman bin Abdülaziz’den Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a kadar ABD’nin şu anda dost ve müttefik olarak gördüğü liderler bunu başaramadı.

6.12.2017

ABD ilişkilerinde son dakika gelişmeler

Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD Başkan Yardımcısı Michael Pence ile 8 Kasım'da yapacağı görüşmenin dün gece geç saatlerde yapılamayacağı haberi Ankara'ya ilk ulaştığında bir heyecana yol açtı ama kısa sürede durum anlaşıldı. Gerekçe, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendi yokluğunda Pence'den kilise saldırısı nedeniyle 8 Kasım'da Teksas'a gitmesinini istemesiydi.

6.11.2017

Ne Schröder, ne de May, bağımsız yargımız tabii ki

“Schöder’i duyduk, May de nereden çıktı?” demeyin. Meğer sadece eski Alman Başbakanı Gerhard Schröder değilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile konuşup Büyükada’da tutuklanan insan hakları savunucularının serbest bırakılmasını isteyen. İngiltere Başbakanı Theresa May da Erdoğan’dan ricacı olmuş tahliyeleri için. Hem de bir değil, iki defa; ilki Temmuz ayında Hamburg’taki, G20 Zirvesi, ikincisi de Eylül’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sırasındaki görüşmelerinde.

27.10.2017